hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2007.03.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 8 marca 2007 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Słownik sekt, nowych ruchów religijnych i okultyzmu (Mather George A., Nichols Larry A.), na drugim Szwajcarska polityka bezpieczeństwa (Popławski Dariusz). Kolejny produkt to Bycie i czas (Martin Heidegger) oraz Święty romans (John Eldredge).
1
Słownik sekt, nowych ruchów religijnych i okultyzmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik sekt, nowych ruchów religijnych i okultyzmu
Dostępny5 szt.

To prawdopodobnie najbardziej znacząca - wydana w Polsce- publikacja na temat sekt i nowych ruchów religijnych na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci. Wypełnia ona dotkliwą lukę w polskojęzycznych opracowaniach na temat sekt i nowych ruchów religijnych.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

2
Szwajcarska polityka bezpieczeństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwajcarska polityka bezpieczeństwa
Dostępny10 szt.

Szwajcaria to wręcz symbol polityki neutralności, która stanowi środek zapewniania bezpieczeństwa jej obywatelom i utrzymania terytorialnej integralności. Polityka ta jednak ewoluuje i wiele stereotypowych poglądów na ten temat nie ma już żadnego uzasadnienia w rzeczywistości. Autor ukazał w szczegółach zmiany szwajcarskiej polityki bezpieczeństwa w kontekście przekształceń międzynarodowego otoczenia i niewątpliwie jest to główny walor tej książki.

38,90 zł
34,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,67 zł

3
Bycie i czas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bycie i czas
Dostępny164 szt.

Jest to jedna z najbardziej znanych, wręcz kultowych, książek filozoficznych XX wieku. Stanowi najpełniejszy wyraz myśli Heideggera z właściwą dlań metaforyką, charakterem nawiązań, aluzji i transpozycji. Stała się inspiracją dla wielu współczesnych prądów filozoficznych: fenomenologii, hermeneutyki, egzystencjalizmu i wpłynęła na styl myślenia najwybitniejszych współczesnych filozofów.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

4
Święty romans - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty romans
Dostępny7 szt.

Począwszy od pierwszego wydania w 1997 roku, Święty romans z wolna staje się klasyką. Dlaczego aż tylu czytelników odczuwa tak silną więź z tą książką? Brent Curtis i John Eldredge wyrazili w niej nasze dawno zapomniane uczucia. Ubrali w słowa nigdy nie wypowiedziane obawy co do dobroci Boga i naszej własnej pustki. Unikając kaznodziejskiego tonu i komunałów, autorzy pokazują nam przebłysk Bożego serca - czułego, śmiałego i nieodpartego. Święty romans porusza nas do głębi, ponieważ znacznie bardziej niż ludzie żyjący w innych epokach utraciliśmy więź z własnym sercem. Pozostawiliśmy tę najistotniejszą cząstkę nas samych gdzieś w tyle, za dążeniem do kariery, do wydajności, sukcesu, a nawet za służbą Bogu. Jeśli pragniesz czegoś więcej - choćbyś nie wiedział dobrze, co to takiego - otwórz tę wartościową książkę. Przekonasz się szybko, że z zapałem odwracasz kartki, by poznać ciąg dalszy. Święty romans to historia naszego życia; to Boże historia. To Boże zaproszenie do przeżycia piękna, bliskości i przygody, za którymi tęsknimy.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

5
Wypadek pierworodny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypadek pierworodny
Dostępny128 szt.

Grzech pierworodny czy pierwotny Wypadek, początek i koniec stanowią pewną granicę, są wrodzoną ułomnością, przed którą nauka i technika nie są w stanie umknąć tak samo jak filozofia. W Wypadku pierworodnym Paul Virilio podejmuje problem katastrofy świadomości i pilnej konieczności powołania do istnienia, jeśli nie muzeum, to przynajmniej "magazynu katastrof". Katastrof przemysłowych i naturalnych, których liczba rośnie nie tylko geometrycznie, ale geograficznie czy wręcz kosmicznie. Errare humanum, perseverare diabolicum - zgodnie z tą maksymą, współczesny postęp w dziedzinie katastrof powołuje do istnienia nowy rodzaj inteligencji, w którym zasada odpowiedzialności ostatecznie wypiera zasadę skuteczności obowiązującą w aroganckich do obłędu naukach technicznych. Naukach, które zapędziły przyszłość w ślepy zaułek, spowodowały ten tragiczny impas nadmiaru, przeciw któremu świat grecko-rzymski i judeochrześcijański występowały od zarania zachodniej cywilizacji.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

6
W świecie zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W świecie zwierząt
Dostępny7 szt.

W świecie zwierząt to więcej niż zwykła opowieść o fascynujących zwierzętach, które zamieszkują różne części świata. Opowieść zaczyna się na wiejskim podwórku, kończy zaś na obszarze polarnym. Kluczem do odnalezienia brakujących w każdej scence dwojga zwierząt jest barwna i wciągająca fabuła, na podstawie której mały badacz szuka, odkrywa i poznaje ten fascynujący świat. Pomagają mu w tym szczegółowe ilustracje oraz krótkie, ale rzetelne opisy zamieszczone na marginesach. Dodatkowym atutem tego opracowania są znakomicie komponujące się z tłem przezroczyste naklejki, które przez możliwość wielokrotnego przyklejania pozwolą dziecku stworzyć własną, niepowtarzalną historię.

10,60 zł
7,84 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,76 zł

7
Nanodiam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nanodiam
Dostępny12 szt.

The research of the Centre of Excellence NANODIAM focuses on study and production of new materials with intentionally modified surfaces, exhibiting variety of properties designed for controllable bioactivity. The expected area of the present and future applications of our achievements is directly combined with orthopedic surgery, artificial organs implantation and other biomedical implementations, including new surgery tools along with diagnostic tests. There is the nanodiamonds surface structure modified with the goal to reach the highest bio-, hemo- and thrombo-compatibility that are continuously monitored in our laboratory. This book consists of works of the authors that are leading representatives on the international level in the domains concerning plasma techniques, carbon layers ? their production and applications. The authors' considerations sum up, show the newest achievements, or are contemplations from this field of research.

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

8
3 ostre Sardynki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 ostre Sardynki
Dostępny8 szt.

Sara jest nową mieszkanką internatu w sardynkowym zamku. Szybko zaprzyjaźnia się z indywidualistką Diną. Wszystko mogłoby się układać pięknie, gdyby nie Nelly, współlokatorka Sary, która utrudnia jej życie niemiłymi żartami. Pewnego dnia Nelly potrzebuje jej pomocy - w ten sposób Sara nagle staje się przyjaciółką obu dziewczynek, które nawzajem się nie cierpią. Na dodatek ma się jeszcze dowiedzieć, którą z nich woli superfajny Marvin.

19,90 zł
14,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,97 zł

9
Polowanie na czarnego rekina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na czarnego rekina
NiedostępnyBrak

Vratislav Effenberger (1923-1986) jest czołowym przedstawicielem powojennego ruchu surrealistycznego, a także jego teoretykiem, inspiratorem i organizatorem, kontynuującym dzieło protagonisty czeskiej awangardy ? Karla Teigego. Effenberger tworzył w getcie kultury podziemnej. Wybór wierszy z lat 1940-1986 (a więc z całości dzieła) zatytułowany Lov na černého žraloka (Polowanie na czarnego rekina) wydała monachijska oficyna Poezie mimo domov w rok po śmierci poety. Ten właśnie tom stanowi podstawę selekcji utworów w niniejszej publikacji.

30,45 zł
23,75 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,70 zł

Wróć do góry