hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2007.05.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 maja 2007 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Widnokrąg (Wiesław Myśliwski), na drugim Roman Dmowski. Człowiek, Polak, Przyjaciel (Wolikowska Izabella). Kolejny produkt to Opel Corsa 93 oraz Bimber (Łukasz Stec).
1
Widnokrąg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widnokrąg
NiedostępnyBrak

Nowe wydanie jednej z najważniejszych polskich powieści ostatnich lat, za którą autor został uhonorowany pierwszą Nagrodą Nike. Prowincjonalny świat oglądany oczyma dorastającego chłopca zaludniają pełnokrwiste, wielowymiarowe postaci – dziadków, wujów, rodziców. Fabuła, postaci, zdarzenia w tej powieści istnieją tak, jak istnieje otaczająca nas rzeczywistość – nie do końca przejrzyste i wytłumaczalne, wymagające bacznej uwagi, namysłu nad swym wewnętrznym sensem i konsekwencjami. – Jerzy Jarzębski

39,00 zł
30,03 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2
Roman Dmowski. Człowiek, Polak, Przyjaciel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roman Dmowski. Człowiek, Polak, Przyjaciel
NiedostępnyBrak

"Roman Dmowski. Człowiek, Polak, Przyjaciel" to wspomnienia Izabelli z Lutosławskich Wolikowskiej, wydane po raz pierwszy w 1961 r. w Chicago. Autorka w szerokim kontekście historycznym przybliża tę wybitną postać męża stanu, dyplomaty i pisarza politycznego jako patrioty oddanego sprawie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Książka zawiera nie tylko osobiste wspomnienia autorki ( a znała go kilkadziesiąt lat), ale również fragmenty jego dzieł oraz wspomnienia działaczy narodowych, którzy z nim współpracowali przy odbudowie państwa polskiego. Książka zawiera również nieznane fotografie Dmowskiego, jego listy, wypowiedzi zagranicznych osobistości o nim oraz notę bibliograficzną. Publikacja ta znacznie poszerza wiedzę o tej wybitnej postaci - twórcy ruchu narodowego w Polsce, który stworzył ponadczasowy program polityczny dla narodu polskiego.

47,10 zł
37,68 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3
Opel Corsa 93 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opel Corsa 93
NiedostępnyBrak

W książce zamieszczono opisy napraw i regulacji poszczególnych zespołów samochodów Opiel Corsa, produkowanych od 1993 roku , w tym wersję Combi.Opisy napraw uzupełniono danymi technicznymi i regulacyjnymi, tablicą momentów dokręcania połączeń poszczególnych zespołów oraz schematami elektrycznymi.

74,90 zł
52,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,47 zł

4
Bimber - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bimber
Dostępny6 szt.

Zbiór opowiadań wywodzącego się ze śląskiego środowiska literackiego Łukasza Steca. Są to nieco surrealistyczne, opatrzone doskonałym humorem i lekkim piórem opowiadania. Jak każdy bimber, tak i ten zawiera w sobie dość niespodziewane składniki. A że jest to bimber iście studencki, więc zamiast sal wykładowych pojawiają się w nim: miejskie wędrówki, motywy surrealistyczne, imprezy, niespodziewane porwania, nagie kobiety, kontrolerzy biletów, szalikowcy, policyjne patrole, Bob Marley, Woody Allen, Zinedine Zidane i inni, raczej niespodziewani goście.

24,00 zł
16,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,20 zł

Wróć do góry