hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2007.05.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 23 maja 2007 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Techniki informacyjne w badaniach systemowych (Kulczycki Piotr, Hryniewicz Olgierd, Kacprzyk Janusz), na drugim Renault Laguna modele 1994-1997 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Tajga. Tamtego lata w Kajenie (Zbigniew Domino) oraz Pomaluj świat część 2.
1
Techniki informacyjne w badaniach systemowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki informacyjne w badaniach systemowych
NiedostępnyBrak

Książka ta jest poświęcona problemom badawczym i praktycznym z zakresu informatycznego wspomagania procesów decyzyjnych oraz sterowania w złożonych systemach technicznych, ekonomiczno-społecznych i biologicznych. Współczesny postęp techniki komputerowej spowodował w tej dziedzinie nie tylko rozwój metod usprawniających klasyczne procedury, lecz także rozwój nowatorskich specjalistycznych metod, w których techniki numeryczne odgrywają decydującą rolę, oraz metod, które mogły być dopiero stosowane dzięki powszechnej komputeryzacji, automatyzacji procesów pomiarowych i globalizacji systemów informatycznych łączonych w sieci. Zakres tematów rozpatrywanych w ramach badań systemowych jest bardzo szeroki. Opisanie ich wszystkich jest po prostu niemożliwe. Pewnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zebranie prac przedstawiających te dziedziny badawcze, w których znaczący udział mają polscy naukowcy o uznanej międzynarodowej renomie. Wiele z tych dziedzin jest jak dotychczas nieobecnych w literaturze polskojęzycznej. Książka ta może więc pełnić funkcję nowoczesnego podręcznika akademickiego wspomagającego proces dydaktyczny na wyższych latach studiów magisterskich i na studiach doktoranckich kierunków technicznych, ekonomicznych i uniwersyteckich. Może być także źródłem inspiracji do działań poznawczych i badawczych.

78,75 zł
72,45 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,30 zł

2
Renault Laguna modele 1994-1997 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renault Laguna modele 1994-1997
Dostępny3 szt.

Bogato ilustrowany, fachowy poradnik o obsłudze i naprawie samochodów osobowych Renault Laguna produkowanych od stycznia 1994 do marca 1998 (tzw. faza 1), wyposażonych w silniki: benzynowe ośmiozaworowe 1,8 dm3 typu F3P o mocy 68,5 kW (94 KM) i 2,0 dm3 typu F3R o mocy 83 kW (113 KM) oraz szesnastozaworowe 2,0 dm3 typu N7Q o mocy 103 kW (140 KM), a także wysokoprężne niedoładowane 2,2 dm3 typu G8T o mocy 61 kW (83 KM) i turbodoładowane 2,2 dm3 typu G8T o mocy 83 kW (115 KM), z mechanicznymi pięciobiegowymi oraz automatycznymi czterobiegowymi skrzynkami przekładniowymi.

54,60 zł
42,04 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,56 zł

3
Tajga. Tamtego lata w Kajenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tajga. Tamtego lata w Kajenie
Dostępny2 szt.

W Tajdze autor jeszcze raz wraca do tematyki syberyjskiego zesłania. Wraca posłuszny pisarskiej intuicji. Nie dawały mu bowiem spokoju własne wspomnienia, pogubione ważne wątki fabularne, czytelniczo ciekawe. Namawiali go do kontynuowania tej tematyki Czytelnicy, którzy licznie sięgnęli po Syberiadę polską i Czas kukułczych gniazd. Przede wszystkim zaś współtowarzysze niedoli, Sybiracy. To ich listy, wzruszające spotkania po latach, znacznieTajdę wzbogaciły i nasyciły ją realiami. A co najważniejsze, zaludniły ją autentycznymi postaciami tych, „którzy na wieki wieków w syberyjskiej zmarzlinie pozostali”.

29,00 zł
14,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,50 zł

4
Pomaluj świat część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomaluj świat część 2
NiedostępnyBrak

Pomaluj świat to znakomita zabawa dla Twojego dziecka. Barwne naklejki odpowiadające rysunkom pomogą mu dobrać właściwe kolory. Dziecko może również użyć własnej inwencji, pokolorować rysunki według swojego pomysłu i stworzyć własny, niepowtarzalny "kolorowy świat".

5,70 zł
4,22 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 1,48 zł

5
Lux-torpeda PKP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lux-torpeda PKP
Dostępny14 szt.

Książka poświęcona najsłynniejszym w historii Polskich Kolei Państwowych wagonom motorowym, które z racji opływowej sylwetki i dużej prędkości nazywano powszechnie "lux--torpedami". W roku 1936 pięć takich wagonów zbudowała "Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce S.A." w Chrzanowie, na podstawie dokumentacji zakupionej w firmie "Austro-Daimler-Puch". Wagony te stały się synonimem nowoczesności kolei polskich i pomimo upływu ponad 50 lat od złomowania ostatniego z nich, pamięć o tych legendarnych wagonach motorowych przetrwała po dzień dzisiejszy. W książce opisano historię wagonów serii SAx oraz ich konstrukcję. Treść uzupełniają liczne archiwalne fotografie i rysunki.

28,40 zł
21,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,53 zł

Wróć do góry