hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2007.05.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 31 maja 2007 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Terapia wewnętrznego dziecka (Paweł Karpowicz), na drugim Katyń. Post mortem (Andrzej Mularczyk). Kolejny produkt to Kultura prapolska t.6 (Kostrzewski Józef) oraz Opera poznańska 1919-2005 Dzieje sceny i myśli (Magdalena Dziadek).
1
Terapia wewnętrznego dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia wewnętrznego dziecka
Dostępny35 szt.

Terapia wewnętrznego dziecka jest interesującym nurtem współczesnej psychoterapii. U jej źródeł znajdujemy tak znaczące postacie, jak Alice Miller oraz John Bradshaw. Podstawową zaletą omawianej metody jest możliwość jej autoterapeutycznego zastosowania. Książka zawiera wskazówki, w jaki sposób każdy z nas może stać się dla samego siebie opiekuńczym i kochającym rodzicem. Adresowana jest do psychoterapeutów, psychologów i pedagogów oraz wszystkich osób zaangażowanych w proces samopoznania i osobistego rozwoju.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

2
Katyń. Post mortem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katyń. Post mortem
Dostępny147 szt.

Na podstawie książki Andrzeja Mularczyka powstał film Andrzeja Wajdy, którego premiera odbędzie się 17 września 2007 roku. "Prawdziwym tematem filmu o Katyniu jest tajemnica i kłamstwa, które tę zbrodnię czyniły przez lata tematem tabu. (...) Widzę ten film o Katyniu, jako opowieść o Rodzinie rozłączonej na zawsze, o wielkich złudzeniach i brutalnej prawdzie katyńskiej zbrodni. Słowem, film o indywidualnym cierpieniu, które wywołuje obrazy mające znacznie większą uczuciową pojemność niż historyczne fakty. (...) Andrzej Wajda

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

3
Kultura prapolska t.6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura prapolska t.6
NiedostępnyBrak

Przedstawiony Czytelnikowi kolejny torn serii ?Klasycy Nauki Poznańskiej" jest przedrukiem dwóch fragmentów książki Józefa Kostrzewskiego Kultura prapolska, według trzeciego wydania z 1962 roku. Publikowane fragmenty obejmują rozdziały: Gospodarka i Odżywianie. Z ponadczterdziestoletniej odległości czasowej wynikają pewne różnice, zwłaszcza w zasadach ortograficznych i interpunkcyjnych w porównaniu z obecnie obowiązującymi normami. W niniejszej edycji poddano więc modernizacji ortografię i interpunkcję tekstów, dostosowując je do aktualnie obowiązujących zasad. Usunięto również zdarzające się błędy typograficzne. Zachowane natomiast zostały wszystkie indywidualne cechy stylu i języka Autora.

24,50 zł
20,58 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,92 zł

4
Opera poznańska 1919-2005 Dzieje sceny i myśli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opera poznańska 1919-2005 Dzieje sceny i myśli
Dostępny34 szt.

Najnowsza monografia opery poznańskiej zawiera syntezę jej działalności w czasach międzywojennych, epoce PRL-u i III Rzeczypospolitej. Autorka postawiła sobie zadanie skonstruowania narracji uwzględniającej tło społeczno-polityczne wydarzeń. Dzieje placówki pod Pegazem ukazane są w perspektywie przemian oficjalnych koncepcji funkcjonowania instytucji artystycznych w państwie autorytarnym (1919-1939), totalitarnym (1945-1989) i demokratycznym (od 1989). Zderzenie tych koncepcji z rzeczywistością rynku kultury daje obraz tradycyjnych polskich ?niemożności?, rekompensowanych zaangażowaniem tych, którzy decydowali o repertuarze opery i sposobach jego prezentowania. Analiza polityki programowej i poszczególnych koncepcji w zakresie stylu prezentacji muzyki, reżyserii i inscenizacji dzieł operowych wiedzie do realizacji drugiego, nadrzędnego celu książki, jakim jest rekonstrukcja polskiego dyskursu operologicznego w jego związkach z ideologiami artystycznymi oraz teoriami muzyki i teatru. Owa rekonstrukcja, dokonana po raz pierwszy na gruncie piśmiennictwa polskiego, opiera się na szerokim wyborze źródeł z całego omawianego okresu, wśród których są zarówno publikacje fachowe, jak i liczne materiały krytycznomuzyczne. Bazę źródłową książki uzupełniają cenne materiały archiwalne, wyszukane w Archiwum Artystycznym Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu .

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

5
Podstawy układów sterowań cyfrowych i komputerowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy układów sterowań cyfrowych i komputerowych
NiedostępnyBrak

Książka przedstawia podstawowe wiadomości na temat układów automatycznych sterowań, które obecnie opanowały nie tyko procesy produkcji oraz organizację i realizację usług, lecz również wszelkiego rodzaju urządzenia stosowane w życiu prywatnym. Obecny okres można nazwać erą sterowania komputerowego. Komputery i programowalne układy cyfrowe są stosowane zarówno do prostych urządzeń, jak i do rozbudowanego sterowania wielkimi, często rozproszonymi, systemami. Książka jest podręcznikiem akademickim dla różnych, zwłaszcza mechanicznych, kierunków studiów technicznych, może jednak być wykorzystywana także przez osoby o innej specjalności do samodzielnego opanowania tematyki podstaw sterowania komputerowego. Autorzy są związani z Wydziałem Inżynierii Produkcji (dawniej Wydziałem Mechanicznym Technologicznym) Politechniki Warszawskiej.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

Wróć do góry