hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2007.06.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 6 czerwca 2007 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wprowadzenie do filozofii (Arno Anzenbacher), na drugim Koziorożec (Pasierb Janusz Stanisław). Kolejny produkt to Das ist was z płytą CD Materiały uzupełniające z języka niemieckiego (Magdalena Ptak) oraz Gauguin t.6 (Crepaldi Gabriele).
1
Wprowadzenie do filozofii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do filozofii
NiedostępnyBrak

Książka należy do klasyki literatury filozoficznej i jest niezastąpionym podręcznikiem dla osób zajmujących się filozofią, wprowadza w sposób systematyczny i przejrzysty we wszystkie ważniejsze problemy europejskiej myśli filozoficznej. O wadze tej pozycji może świadczyć fakt, iż została przetłumaczona na sześć języków, zaś w Niemczech doczekała się już ośmiu wydań. Prof. dr hab. Tadeusz Gadacz Na początku lat 80. poszukiwałem wprowadzającego podręcznika do filozofii. Istniało kilka rzetelnych wprowadzeń. Cóż jednak po rzetelnych książkach, skoro nie są klarowne i nie mają wewnętrznego ognia, i zamiast zachęcić zniechęcają do filozofii. I wówczas wpadła mi w ręce książka Anzenbachera, jeszcze w oryginale niemieckim. Przeczytałem ją i stwierdziłem, że to jest właśnie ta książka, która ma w sobie ogień. Nie tylko wprowadza w wiedzę filozoficzną, lecz zapala też do filozofowania. Przekazywana Państwu do rąk publikacja (2003) jest bardzo dobrym podręcznikiem pod względem dydaktycznym, gdyż z szacunkiem traktuje niewprawnego w filozofii czytelnika. Każde pojęcie, które wprowadza, wyjaśnia. Autor pisze obrazowo, na tyle prosto i jasno, na ile to możliwe. Pokazuje związki między poglądami myślicieli żyjących w różnych wiekach, między różnymi dziedzinami filozofii, ujawnia założenia, poucza o wynikających z nich skutkach. Nie tylko jednak uczy myślenia, lecz zachęca także do myślenia samodzielnego.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2
Koziorożec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koziorożec
NiedostępnyBrak

Jeden z dwóch wznawianych właśnie tomików wierszy nieżyjącego wielkiego poety. Wiersze zredagowane przez Marię Wilczak. Stronę edytorską i graficzną książki zaprojektowała i wykonała Alicja Szubert - Olszewska

15,00 zł
10,20 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 4,80 zł

3
Das ist was z płytą CD Materiały uzupełniające z języka niemieckiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Das ist was z płytą CD Materiały uzupełniające z języka niemieckiego
NiedostępnyBrak

Das ist was - Materiały uzupełniające z języka niemieckiego dla gimnazjów to publikacja, której odbiorcami są uczniowie trzech klas gimnazjalnych, rozpoczynający naukę w zwiększonym wymiarze godzin tygodniowo oraz uczniowie gimnazjum kontynuujący naukę języka niemieckiego po szkole podstawowej. Głównym jej celem jest uzupełnienie i poszerzenie słownictwa kursu podstawowego oraz zastosowanie go w różnych sytuacjach komunikacyjnych, ćwiczenie wszystkich sprawności językowych jak również powtórzenie i uzupełnienie wybranych zagadnień gramatycznych. Publikacja składa się z 10 rozdziałów (Essen, Schule, Wohnen, Sport, Reisen, Natur, Bücher, Fernsehen und Kino, Musik, Elektronik). Każdy z nich zawiera: opis obrazka, rozumienie tekstu czytanego i słuchanego, ćwiczenia utrwalające zagadnienia gramatyczne i leksykalne, zadania na mówienie oraz pisanie, a także słowniczek z najważniejszymi zwrotami z danej tematyki tworzony samodzielnie przez ucznia pod koniec każdego rozdziału. Do publikacji dołączona jest płyta CD z nagranymi tekstami do ćwiczeń na rozumienie ze słuchu.

26,25 zł
23,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,62 zł

4
Gauguin t.6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gauguin t.6
NiedostępnyBrak

Nowa seria, poświęcona wielkim mistrzom i kierunkom w malarstwie od średniowiecza do końca XX wieku, przedstawia kluczowe momenty w historii sztuki zachodnioeuropejskiej. Z treścią każdego tomu, zawierającego syntetycznie przedstawione informacje i ponad 300 barwnych ilustracji, można zapoznać się na trzy sposoby: przyjmując za punkt wyjścia życie i twórczość artysty, kontekst historyczny i artystyczny lub analizę poszczególnych dzieł. Korzystanie z książki ułatwiają kolorowe paski na marginesie każdej strony.

20,99 zł
15,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,46 zł

5
Dziewczynka tańcząca z wiatrem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka tańcząca z wiatrem
NiedostępnyBrak

„Katarzyna Zychla zwraca naszą uwagę na dobro, często tak ulotne, wręcz niewidzialne, a tak bardzo znaczące? Tekst ten można traktować niemal jak podręcznik dla rodziców oraz starszych dzieci doświadczających niepełnosprawności własnej lub osób najbliższych czy rówieśników... to także wyjątkowy materiał... do organizacji zajęć rozwijających uczucia społeczne, poczucie empatii, gotowość do niesienia pomocy innym”. – Marek Plura, Przewodniczący Rady Programowej Działu Integracyjno-Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej (fragmenty Posłowia) „Wystarczy tylko ciepły, serdeczny powiew przyjaźni, przynoszący radość życia spoza kręgu ograniczeń i lęków, a już zakwita tajemniczy ogród przygody zwanej życiem. Ten szczególny czar, ten dar ofiarowany jedynie człowiekowi pojawia się zawsze, nawet w najtrudniejszych chwilach, gdy zjawia się ktoś bliski sercu... znajdźmy chwilę, by odnaleźć w sobie poczucie dobra, które warto ofiarować drugiemu człowiekowi...”. – Krystyna Bochenek, Senator Rzeczpospolitej (ze Wstępu)

19,00 zł
13,49 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 5,51 zł

Wróć do góry