hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2007.07.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 24 lipca 2007 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rok (Dembiniok Ewa), na drugim Na drogach (Stefan Todorski). Kolejny produkt to Miesiące (Dembiniok Ewa) oraz Gender. Perspektywa antropologiczna. Tom I (Hryciuk Renata E., Kościańska Agnieszka (red.)).
1
Rok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok
Dostępny6 szt.

Książeczka ze sztywnymi kartkami. przeznaczona dla dzieci młodszych.

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

2
Na drogach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na drogach
Dostępny1 szt.

Jest to książeczka ze sztywnymi kartkami. przeznaczona dla dzieci młodszych.

6,10 zł
4,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,71 zł

3
Miesiące - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miesiące
Dostępny14 szt.

Jest to książeczka ze sztywnymi kartkami. przeznaczona dla dzieci młodszych.

6,00 zł
4,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,68 zł

4
Gender. Perspektywa antropologiczna. Tom I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gender. Perspektywa antropologiczna. Tom I
NiedostępnyBrak

To antologia 11 tekstów autorów zagranicznych, zarówno klasycznych, jak nowych specjalnie napisanych do tego zbioru, zgrupowanych w trzech częściach: "Rodzina i pokrewieństwo", "Płeć kulturowa a naród, państwo i organizacja plemienna", "Gender w świecie postkolonialnym". Książka zawiera także wstęp, angielsko-polski słowniczek terminów z zakresu antropologii płci i seksualności, indeks oraz notki o autorach. Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów oraz wykładowców etnologii i antropologii kulturowej, oraz pokrewnych dyscyplin humanistycznych i społecznych, m.in. gender studies, kulturoznawstwa, socjologii, psychologii społecznej. Ma służyć jako zbiór materiałów będących podstawą zajęć dotyczących antropologicznej refleksji nad płcią. Zawiera zarówno artykuły teoretyczne, jak i teksty analizujące wyniki etnograficznych badań terenowych w różnych częściach świata. Z uwagi na znaczący wpływ, jaki studia nad płcią kulturową wywarły na rozwój nauk społecznych w ciągu ostatnich trzydziestu lat, proponowane teksty mogą być omawiane również w ramach zajęć dotyczących rozwoju teorii w antropologii i innych naukach społecznych. Teksty mogą być także przydatne w trakcie seminariów monograficznych poruszających zagadnienia takie jak pokrewieństwo, postkolonializm, globalizacja, antropologia państwa etc.

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

5
Kubuś i Templariusze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i Templariusze
NiedostępnyBrak

W mieście robi się coraz goręcej – nie tylko za sprawą słońca, ale i kipiących umysłów. Słowa, sentencje, złote przepisy na życie zaczynają wrzeć i mieszać się w wielkim kotle, tracąc kształt i znaczenie, a jednocześnie formując zupełnie nową jakość. W samym środku tej absurdalnej apokalipsy zjawiają się Grzesio i Sypcie – to oni zdają się epicentrum tego ostatniego mentalnego trzęsienia ziemi. Dwie osie fabularne Kubusia, niczym dwa nadawane równolegle seriale, na które się przełączamy, wciągają nas bez reszty. Z jednej strony realistyczny obraz współczesnej Polski, z drugiej surrealistyczna historia Miejskiego Watażki – doprawdy można się otrzeć o schizofrenię. Prezentującą się tu dziwnie znajomo. Piotr Stalewski – ur. 29 II 1984, od dziecka mieszka w Żyrardowie, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego. Autor opowiadań, powieści, tekstów piosenek. Debiutował opowiadaniem Off w kwartalniku „Fa-art” (2004). Swego czasu gitarzysta i tekściarz legendarnego żyrardowskiego zespołu FZHUT, zainteresowany również fotografią i filmem. Studiuje informatykę na Politechnice Warszawskiej.

21,00 zł
15,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,25 zł

Wróć do góry