hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2008.03.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 marca 2008 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Naprawa samochodów FIAT 126P (Klimecki Zbigniew, Zembowicz Józef), na drugim Wielka Armia Napoleona na śląsku 1806-1808 (Malicki Patrycjusz). Kolejny produkt to Racibórz sentymentalny Das sentimentale Ratibor (Grzegorz Wawoczny) oraz Studia z automatyki i informatyki t.32.
1
Naprawa samochodów FIAT 126P - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naprawa samochodów FIAT 126P
Dostępny7 szt.

Ocena stanu technicznego, sposoby rozpoznawania typowych niesprawności, demontaż, naprawa i montaż poszczególnych części, mechanizmów i zespołów wszystkich modeli i wersji samochodów: Polski Fiat 126P produkowanych w latach 1973-1994, Fiat 126 el produkowanych od 1994 roku, Fiat 126 elx produkowanych od grudnia 1996 roku do zakończenia produkcji we wrześniu 2000 roku.

69,00 zł
53,13 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 15,87 zł

2
Wielka Armia Napoleona na śląsku 1806-1808 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Armia Napoleona na śląsku 1806-1808
Dostępny7 szt.

Pierwsze kompetentne i wyczerpujące opracowanie poświęcone działaniom zbrojnym Wielkiej Armii Napoleona na Śląsku, obronione jako praca doktorska na Uniwersytecie Wrocławskim. Tematyka obejmuje m.in.: opis sytuacji militarnej Śląska w 1806 r.; rozpoczęcie działań; oblężenia oraz obronę twierdz: Wrocław, Brzeg, Koźle, Świdnica, Nysa, Kłodzko i Srebrna Góra a także poczynania francuskiej administracji wojennej na Śląsku. Czytelnik znajdzie tu obszerne opisy bitew, taktyki wojsk napoleońskich oraz pruskich a także szereg informacji o historii, umocnieniach i modernizacji twierdz śląskich. Pasjonatów tematu zadowolą z pewnością aneksy zawierające dane statystyczne na temat wojsk, plany sytuacyjne bitew a także obszerna baza źródłowa. W opinii wytrawnego znawcy tematyki, prof. Jerzego Maronia z Uniwersytetu Wrocławskiego, autor wykazał się znakomitym warsztatem badawczym, w tym wyjątkową umiejętnością postrzegania tematyki w mikro i makroskali. Książka adresowana jest nie tylko do znawców i pasjonatów epoki napoleońskiej, lecz ? ze względu na przystępny język - do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych nie tylko dziejami Śląska, ale i Europy Środkowo-Wschodniej początku XIX wieku.

56,00 zł
40,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,68 zł

3
Racibórz sentymentalny Das sentimentale Ratibor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Racibórz sentymentalny Das sentimentale Ratibor
Dostępny2 szt.

Ekskluzywny, barwny album filokartystyczno-zdjęciowy, wydany z okazji obchodów 900-lecia Raciborza (1108-2008), historycznej stolicy Górnego Śląska. Za źródła do poznania dziejów tego przepięknego miasta posłużyły nie kroniki i dokumenty, lecz stare pocztówki i zdjęcia. Album dzieli się na cztery rozdziały: obrazy miasta sprzed 1945 r., zniszczenia II wojny światowej, okres PRL-u oraz lata współczesne. Pozycja z pewnością zadowoli wszystkich związanych dziś lub kiedyś z Raciborzem. Opisy ikonografii podano w języku polskim i niemieckim.

23,40 zł
16,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,55 zł

4
Studia z automatyki i informatyki t.32 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia z automatyki i informatyki t.32
NiedostępnyBrak

Analiza wpływu uszkodzeń na szyfrowanie i deszyfrowanie w szyfratorze PP-1 Analiza i synteza regulatora rozmytego PID dla problemu śledzenia Proste metody kompensacji zjawiska windup integratora - jakość działania Kompensacja wpływu czasu martwego na stabilność układu sterującego szybkością strumienia

40,40 zł
33,94 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,46 zł

5
Życie przed życiem. Prawa karmy i reinkarnacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie przed życiem. Prawa karmy i reinkarnacji
Dostępny7 szt.

W książce autorka omawia temat świata, w którym człowiek przebywa po śmierci do czasu ponownych narodzin na Ziemi. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej, opierając się na wielu wykładach i książkach, głównie Steinera, Barbara Kowalewska stara się w czytelny sposób pokazać pierwsze chwile po przejściu przez próg śmierci, wędrówkę człowieka przez kamalokę, przeżycia duszy w sferze Księżyca, Merkurego, Wenus, Słońca, Marsa, Jowisza i Saturna. Ważnym elementem jest tu także pytanie: Co żywi i zmarli mogą uczynić dla siebie wzajemnie? Np. chwila odejścia na drugą stronę oraz trzy dni po śmierci są bardzo ważnym okresem dla zmarłego i jego bliscy mogą mu wtedy bardzo pomóc. Autorka podaje również tłumaczenia i oryginalny tekst kilku medytacji, które napisał Rudolf Steiner. W drugiej części omówione są podstawowe prawa karmy i reinkarnacji. Pracę nad nauką o prawach karmy i reinkarnacji i dzielenie się nią z innymi autorka uważa za jedno z najważniejszych zadań stojących przed ruchem antropozoficznym. Omawia między innymi prawo metamorfozy, wspomnienia z własnych lub cudzych wcześniejszych inkarnacji, które występują obecnie w mniej lub bardziej spontaniczny sposób, a także różne możliwości pracy nad własną karmą. Dzięki licznym przypisom do obu części, starannej dokumentacji do poszczególnych rozdziałów oraz obszernej literaturze źródłowej czytelnik sam może zweryfikować i pogłębić opracowane przez autorkę tematy.

32,00 zł
28,48 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,52 zł

6
Wojna trzydziestoletnia na śląsku. Aspekty militarne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna trzydziestoletnia na śląsku. Aspekty militarne
Dostępny7 szt.

Długo oczekiwane drugie, poszerzone i poprawione wydanie doskonałej pracy prof. Jerzego Maronia z Wrocławia. Czytelnik znajdzie tu wyczerpujące informacje na temat organizacji, uzbrojenia, taktyki, finansowania, utrzymania i dowodzenia wojsk a także opis działań wojennych na Śląsku. Wojna trzydziestoletnia w dziejach Niemiec stanowi jeden z najbardziej frapujących tematów badawczych. Skala działań i zniszczeń, porównywalna z totalnymi wojnami XX wieku, wywarła niemal magnetyczny wpływ na środowiska historyków - napisał we wstępie autor, stawiając sobie za cel kompleksowe, kompetentne ujęcie tematu. Praca zyskała znakomite recenzje. Imponuje wykorzystana baza źródłowa, przez co "Wojnę trzydziestoletnią na Śląsku" można traktować jako jedno z podstawowych kompendiów wiedzy o europejskiej wojskowości I połowy XVII wieku. Na śląskim teatrze działań wojennych pojawiły się bowiem nie tylko rodzime śląskie jednostki, lecz również wojska cesarskie, saskie, brandenburskie, szwedzkie i hiszpańskie.

58,40 zł
42,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,35 zł

Wróć do góry