hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2008.06.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 3 czerwca 2008 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Vademecum psychoterapeuty (Jacek Kubitsky), na drugim Iwona, księżniczka Burgunda (Witold Gombrowicz). Kolejny produkt to Szlakiem Piastowskim przewodnik turystyczny (Kaczyńska Izabela, Kaczyński Tomasz) oraz Słownik techniczny włosko-polski (Czerni Sergiusz).
1
Vademecum psychoterapeuty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum psychoterapeuty
Dostępny62 szt.

Spis treści Przedmowa Wstęp Rozdział 1. O czym psychoterapeuta powinien pamiętać Rozdział 2. Postawa terapeutyczna i przymierze terapeutyczne Rozdział 3. Pierwsze spotkanie diagnostyczne Rozdział 4. Wywiad Rozdział 5. Ustalenie celu psychoterapii i kontrakt Rozdział 6. Początek psychoterapii Rozdział 7. Zakończenie psychoterapii Rozdział 8. Cztery elementy techniki psychoterapeutycznej Rozdział 9. Przeniesienie, przeciwprzeniesienie i opór Rozdział 10. Mechanizmy obronne Rozdział 11. Interwencja kryzysowa Rozdział 12. Zespół stresu pourazowego Rozdział 13. Psychoterapia prowadzona z dziećmi Rozdział 14. Psychoterapia prowadzona z imigrantami Rozdział 15. Zaburzenia psychosomatyczne Rozdział 16. Samobójstwo Piśmiennictwo Skorowidz

54,00 zł
50,22 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,78 zł

2
Iwona, księżniczka Burgunda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iwona, księżniczka Burgunda
Dostępny6 szt.

Kolejne dzieło Gombrowicza w opracowaniu krytycznym. Książka zawiera przypisy, notę edytorską, odmiany tekstu w wydaniach polskich i wydaniu francuskim oraz posłowie. "Autor opracowania - pisze Zdzisław Łapiński - formułuje dwie ważne tezy. Pierwsza mówi o trudnościach, jakie stanęły przed Gombrowiczem, gdy ten chciał pogodzić dwie sprzeczne strony filozofii człowieka - stronę , międzyludzką, ze stroną , podmiotową". Teza druga "to odpowiedź na pytanie, kto bardziej pomógł nam w zrozumieniu Iwony - krytycy i historycy literatury czy ludzie teatru". Edycja zawiera obszerną bibliografię wydań i inscenizacji "Iwony" w Polsce i na świecie oraz reprodukcje zdjęć z najciekawszych spektakli oraz plakatów teatralnych.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3
Szlakiem Piastowskim przewodnik turystyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlakiem Piastowskim przewodnik turystyczny
Dostępny1020 szt.

Kolejny z serii przewodników tematycznych po najatrakcyjniejszych szlakach turystycznych Polski przybliży nam miejsca i pamiątki związane z okresem piastowskim i początkami państwowości polskiej, a nawet z czasami wcześniejszymi, tak jak w przypadku Biskupina. Szlak, wiodący przez środkową i północno-wschodnią część Wielkopolski, został podzielony na cztery odcinki, których trasy łączą się w Gnieźnie - pierwszej historycznej stolicy Polski. W przewodniku oprócz historii regionu i opisów zabytków znajdziemy liczne ciekawostki, legendy oraz informacje dotyczące muzeów i imprez, w których udział umożliwi nam praktyczne poznanie Wielkopolski. Do najciekawszych miejsc na szlaku należą: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, pozostałości osady prasłowiańskiej w Biskupinie, zabytkowe kościoły w Strzelnie i Mysia Wieża w Kruszwicy. Tekst uzupełniają kolorowe fotografie, szkice i rzuty obiektów architektonicznych oraz mapy odcinków z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4
Słownik techniczny włosko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik techniczny włosko-polski
Dostępny12 szt.

Trzecie, poprawione i rozszerzone wydanie Słownika technicznego włosko-polskiego oparto na materiale z poprzedniego wydania. Słownik został uzupełniony o ok. 5 000 nowych terminów włoskich wraz z ich polskimi odpowiednikami, z różnych dziedzin nauki i techniki, w tym szczególnie z informatyki, fizyki, chemii i motoryzacji. Uwzględniono również pewną liczbę haseł z biologii, ekologii i ochrony środowiska. Do zbioru terminów wyjściowych włoskich włączono również pewną liczbę haseł w języku angielskim, które weszły na stałe do języka włoskiego i są używane jako alternatywne, a czasem nawet jako jedyne określenia w fachowej literaturze włoskiej. Dotyczą one głównie informatyki. Słownik przeznaczony jest dla pracowników naukowych, specjalistów z różnych dziedzin przemysłu i rolnictwa, tłumaczy oraz studentów.

79,00 zł
72,68 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,32 zł

5
Sport. Maloblok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sport. Maloblok
Dostępny9 szt.

96 stron z obrazkami do kolorowania.

9,99 zł
7,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

6
Lato Maloblok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato Maloblok
NiedostępnyBrak

Wygodny format, zabawne rysunki i ciekawe zadania logiczne gwarantują świetną zabawę!

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

7
Podstawy bankowości z zadaniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy bankowości z zadaniami
NiedostępnyBrak

W piątym wydaniu dodano informacje o istotnych zmianach, jakie zostały wprowadzone ostatnio w dziedzinie kredytów, depozytów i nadzoru bankowego, związanych przede wszystkim ze zmianami ustawodawstwa w tej dziedzinie. Uzupełniono dane źródłowe, starsze zastąpiono nowymi - z końca 2007, a w kilku przypadkach nawet ze stycznia 2008 roku.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

8
Ukraiński kochanek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukraiński kochanek
Dostępny19 szt.

Autor od lat opisuje burzliwe dzieje ziem kresowych. Otrzymujemy fascynującą opowieść, w której splatają się losy wielu bohaterów, Polaków, Ukraińców, Żydów, Niemców, Rosjan, Ormian i Karaimów. Miłośnicy Lwowa odnajdą w niej niepowtarzalny klimat przedwojennego miasta, jego życia duchowego, towarzyskich spotkań. Wielka i tragiczna miłość polskiej dziewczyny i ukraińskiego chłopca ujawnia sens ludzkiej egzystencji w poszukiwaniu prawdy w podzielonym świecie. Porywająca akcja, klarowny i piękny język, a przede wszystkim głębia psychologiczna nadają koloryt i smak autentycznym wydarzeniom. Ukraiński kochanek stawia podstawowe pytania o wartość ludzkiego życia i sens historii. To znakomity kresowy epos, w którym odkrywamy polskie losy i naszą zagubioną pamięć.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

Wróć do góry