hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2009.08.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 19 sierpnia 2009 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dietetyczna kuchnia wegetariańska (Zofia Wieczorek-Chełmińska), na drugim Roczniki czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego. Księga 10 i 11. 1406-1412 (Jan Długosz). Kolejny produkt to Rafael w Watykanie (Nicole Dacos) oraz Elementarz przedszkolaka (Małgorzata Czyżowska).
1
Dietetyczna kuchnia wegetariańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Dietetyczna kuchnia wegetariańska
Dostępny33 szt.

Dietetycy są zgodni, że prawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska ma korzystny wpływ na zdrowie U wegetarian rzadziej występują: otyłość, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, osteoporoza, czy kamica żółciowa i nerkowa. Badania wykazują, że diety wegetariańskie obniżają zawartość cholesterolu całkowitego w surowicy krwi nawet o 20-30%, w porównaniu do osób żywiących się tradycyjnie. Wegetarianie, jak też osoby na tradycyjnej diecie mogą „zdrowo” się odżywiać, należy jednak pamiętać o niebezpieczeństwie wystąpienia niedoborów składników odżywczych, oraz o konieczności odpowiedniego komponowania posiłków wegetariańskich. Poradnik zawiera wskazówki jak prawidłowo zbilansować dietę oraz ciekawe i łatwe przepisy na dania kuchni wegetariańskiej. Dodatkowym atutem są precyzyjne wskazówki, oraz analiza wartości energetycznej do każdego przepisu.

89,00 zł
72,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 16,02 zł

2
Roczniki czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego. Księga 10 i 11. 1406-1412 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roczniki czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego. Księga 10 i 11. 1...
Dostępny32 szt.

Roczniki czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego to jedno z najważniejszych źródeł do historii Polski średniowiecznej i jedno z najwybitniejszych dzieł średniowiecznej historiografii europejskiej. Ich autor, Jan Długosz, w 12 księgach opisał dzieje Polski począwszy od legendarnych początków naszego kraju, na 1480 roku skończywszy. W swej pracy czerpał z wielu niedostępnych dziś źródeł historycznych. Korzystał też z ustnych relacji osób uczestniczących w najważniejszych wydarzeniach wieku piętnastego np. przy opisywaniu bitwy pod Grunwaldem wykorzystał opowieści swojego ojca i stryja. ...Podjąłem się przekazać na piśmie roczniki dziejów Polski, a także innych ludów sąsiadujących z Polską, ogarnąwszy rzeczy dokonane zarówno w pokoju, jak i w wojnie, w tym celu, aby wskrzesić i uczcić w pamięci zakrzepłe i śpiące w ciemności popioły ludzkie i aby słuchaczom i czytelnikom przedstawić ich czyny; nie z zaufania w siły własnego umysłu (jest on bowiem ubogi i lichy, a do opracowania tego dzieła, w którym można rozsławić i upiększyć znakomite czyny i świetne zwycięstwa bohaterów, jest zbyt ociężały i niewystarczający) ani, aby przewyższyć sztuką pisarską proste stare opowieści, ale dlatego, ponieważ boleję, że wiele przesławnych, godnych poznania dzieł, tak czasów przeszłych, jak i naszych, idzie w wieczną niepamięć.

99,00 zł
91,08 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,92 zł

3
Rafael w Watykanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rafael w Watykanie
Dostępny4 szt.

Potężne dzieło edytorskie. Pierwsze w świecie pełne studium wykonywanych przez najwybitniejszych artystów dekoracji krużganków (Loggi) w Pałacu Apostolskim. Wyjątkowe, bogate i nowatorskie opracowanie wybitnej historyk sztuki - Nicole Dacos. W przeciwieństwie do Kaplicy Sykstyńskiej prezentowane w tym tomie przepiękne malowidła są całkowicie niedostępne dla zwiedzających, znajdują się bowiem w części użytkowej Pałacu. Główny ich twórca to jeden z największych artystów w dziejach świata - Rafael. Renesansowe arcydzieło składa się z m.in. 52 fresków ukazujących sceny biblijne oraz malowideł z motywami antycznymi. Unikatowe fotografie detali dają możliwość bardzo bliskiego obcowania z tym dziedzictwem światowej kultury. Fascynująca opowieść o powstaniu fresków, współpracownikach Rafaela i nieocenionej inspiracji, jaką dekoracje Logii stały się dla wielu twórców, od Ermitażu po XIX-wieczne dekoracje w Kapitolu w Waszyngtonie. Album wydany został w ramach międzynarodowego programu, we współpracy z Muzeami Watykańskimi, w serii Monumenta Vaticana Selecta. Biały Kruk jest jedynym dysponentem tej serii na Polskę.

230,00 zł
167,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 62,10 zł

4
Elementarz przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz przedszkolaka
NiedostępnyBrak

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Wychowawcy! Chcecie, Aby Wasze maluchy jak najszybciej stały się samodzielnymi przedszkolakami? Jeśli tak, zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki z naszymi elementarzami. Atrakcyjna szata graficzna, kolorowe naklejki, ciekawe zadania do wykonania, zagadki, ciekawostki, wierszyki to wszystko sprawi, że poprzez zabawę dziecko pozna otaczający je świat. Znakomita książka dla Rodziców, ciekawy podręcznik do wczesnej edukacji dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

Wróć do góry