hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2009.08.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 20 sierpnia 2009 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wykłady amerykańskie. Sześć przypomnień dla przyszłego tysiąclecia (Italo Calvino), na drugim Wielokwiat takosamokwiat (Anna Strzelecka). Kolejny produkt to Amis et compagnie 2. Zeszyt ćwiczeń (Colette Samson) oraz Wyklęte życiorysy (Jolanta Drużyńska, Stanisław M. Jankowski).
1
Wykłady amerykańskie. Sześć przypomnień dla przyszłego tysiąclecia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady amerykańskie. Sześć przypomnień dla przyszłego tysiąclecia
NiedostępnyBrak

Cykl wykładów, które Calvino miał wygłosić na Uniwersytecie Harvarda w roku akademickim 1985/1986, ukazał się pośmiertnie w 1988 roku, stając się niejako literackim testamentem pisarza. Tom zawierał pięć esejów, zatytułowanych kolejno: Lekkość, Dokładność, Szybkość, Przejrzystość, Wielorakość (Calvino nie zdążył napisać szóstego, pod tytułem Zwartość). Każdy z nich odnosi się do tych cech literatury, które zapewnią jej bilet wstępu do następnego tysiąclecia. [...] Owe erudycyjne i błyskotliwe teksty są zarazem, a może – przede wszystkim – zarysem poetyki, krytycznym komentarzem i przewodnikiem po twórczości własnej.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2
Wielokwiat takosamokwiat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielokwiat takosamokwiat
Dostępny10 szt.

„[...] Jeszcze przez chwilę patrzyłyśmy na siebie. Ja, góralka z krwi i kości, którą mało co mogło wyprowadzić z równowagi, na tę, co to zaparła się nogami i rękami, żeby góralką nie być i wciąż kosztowało ją to strasznie dużo. Dopiero teraz zauważyłam, że już jestem od niej wyższa i jeszcze jedno, co przeoczyłam, może ze względu na tego laptopa, którym się tak szczelnie zasłaniała przed światem – jakie ma smutne oczy. Uściskałam ją raz jeszcze i pobiegłam do siebie na górę, gdzie – miałam nadzieję – Grześkowi udało się nie zasnąć. Bo kto by go wtedy przeniósł do gościnnego? Chyba ci najbardziej zdeterminowani, czyli dziadek z babcią. Ja bym nawet palcem nie ruszyła!”

18,90 zł
13,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,67 zł

3
Amis et compagnie 2. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amis et compagnie 2. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny21 szt.

CECR / DELF - Poziom A1 A2 Numer dopuszczenia: 267/2/2010 Zeszyt ćwiczeń do metody Amis et compagnie 2. Metoda przeznaczona dla gimnazjalistów (11-15 lat). Bardzo oryginalny pomysł, czwórka przyjaciół opracowuje wspólnie własną metodę nauczania języka francuskiego, którą proponują kolegom w klasie. UWAGA: Poziom 2 może stanowić kontynuację podręcznika Alex et Zoe 3.

43,10 zł
38,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,31 zł

4
Wyklęte życiorysy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyklęte życiorysy
NiedostępnyBrak

Ich życiorysy przez wiele dziesięcioleci pomijano milczeniem albo fałszowano. Prawdę o ich służbie dla Rzeczpospolitej, a także o tym, jak i z czyich rąk zginęli, najczęściej wykreślał ołówek cenzora. Milczano o białej fladze wywieszonej na Westerplatte w drugim dniu walki, o ostatniej bitwie Armii Krajowej pod Surkontami, o śmierci w czasie strajku głodowego komendanta Okręgu Lubelskiego AK, podstępnie wywiezionego do obozu w ZSRR. Nie wolno było wspominać o miejscu pochowania ostatniego komendanta Narodowych Sił Zbrojnych, zabitego strzałem w tył głowy w więzieniu mokotowskim, i wielu innych sprawach, za którymi kryli się prawdziwi bohaterowie. Ale Wyklęte życiorysy to książka nie tylko o tych odważnych do końca mężczyznach. To także opowieść o wspaniałych kobietach, które przez wiele powojennych lat wbrew decyzjom komunistów prowadziły prywatną wojnę o odnalezienie mężów, ojców lub braci. O uczczenie ich pamięci, o to, by ich nazwiska znalazły się w podręcznikach, na tablicach pamiątkowych i pomnikach. O tym, jak pamiętają „swoich”, ale nie tylko „swoich” bohaterów, o ich nieprawdopodobnym uporze, niepowodzeniach i sukcesach opowiada ta niezwykła książka. Jolanta Drużyńska - dziennikarka związana z rozgłośnią Polskiego Radia w Krakowie, autorka cenionych reportaży i audycji dokumentalnych dotyczących kontrowersyjnych i mało znanych wydarzeń z najnowszej historii. Jej artykuły ukazują się w prasie krajowej i polonijnej. Współpracowała przy pisaniu książki o Piotrze Skrzyneckim pióra Joanny Olczak-Ronikier oraz przy wydaniu albumu Piwnicy pod Baranami. Wraz ze Stanisławem M. Jankowskim była współautorką książki Kolacja z konfidentem. Piwnica pod Baranami w dokumentach SB oraz scenariuszy do kilku filmów dokumentalnych. Stanisław Maria Jankowski - absolwent historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, jako publicysta debiutował w 1965 r. Autor kilku tysięcy publikacji w prasie krajowej i zagranicznej, także polonijnej, oraz słuchowisk radiowych i scenariuszy do filmów dokumentalnych dla TVN Historia. Twórca wielu wystaw historyczno-dokumentalnych, eksponowanych m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Bostonie, Lwowie i wielu innych miastach. Spod jego pióra wyszło dwadzieścia książek poświęconych poświęconych Armii Krajowej i zbrodni katyńskiej. Wieloletni redaktor „Biuletynu Katyńskiego”, konsultant historyczny filmu Katyń w reżyserii Andrzeja Wajdy.

45,90 zł
34,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

5
Amis et compagnie 2. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amis et compagnie 2. Podręcznik
Dostępny15 szt.

CECR / DELF - Poziom A1 A2 Numer dopuszczenia: 267/2/2010 Metoda przeznaczona dla gimnazjalistów (11-15 lat). Bardzo oryginalny pomysł, czwórka przyjaciół opracowuje wspólnie własną metodę nauczania języka francuskiego, którą proponują kolegom w klasie. UWAGA: Poziom 2 może stanowić kontynuację podręcznika Alex et Zoe 3.

65,10 zł
58,59 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,51 zł

Wróć do góry