hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2009.08.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 25 sierpnia 2009 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Fraszki, pieśni, treny, psalmy (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (Jan Kochanowski), na drugim Śluby panieńskie (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (Aleksander Fredro). Kolejny produkt to Gry i zabawy matematyczne dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej (Krystyna Wojciechowska) oraz Pierścień i róża (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (William Makepeace Thackeray).
1
Fraszki, pieśni, treny, psalmy (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fraszki, pieśni, treny, psalmy (wydanie z opracowaniem i streszczeniem...
Dostępny183 szt.

Wydanie Fraszek, pieśni, trenów kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

12,98 zł
9,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2
Śluby panieńskie (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śluby panieńskie (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny143 szt.

Wydanie Ślubów panieńskich kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Aniela i Klara to dwie panny na wydaniu. Obie jednak traktują „ród męski” z wielkim dystansem, nie bardzo wierzą w szczęście przy boku mężczyzny. Stąd pomysł ślubów wiecznego panieństwa. Ich opiekunowie, Radost i pani Dobrójska, patrzą na to z przymrużeniem oka - wiedzą, że prawdziwa miłość całkowicie zmienia ogląd świata. Tylko co zrobić, żeby młodzi się z w sobie zakochali? Tu nieoceniony okazuje się młody i przystojny Gustaw...

16,95 zł
11,87 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,08 zł

3
Gry i zabawy matematyczne dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry i zabawy matematyczne dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej
NiedostępnyBrak

Książka jest przeznaczona dla nauczycieli i rodziców uczniów klas I-III. Z opracowania mogą korzystać również terapeuci pracujący z uczniami klas młodszych mającymi trudności w uczeniu się matematyki, można je także przeprowadzić w świetlicy szkolnej. Charakterystyczną cechą gier i zabaw dydaktycznych jest wysiłek umysłowy i możliwość samokontroli (wygrać, znaczy wykonać poprawnie)..Gry rozwijają w dzieciach pomysłowość, wymagają używania ścisłej i zrozumiałej terminologii, a także wysiłku woli i działania według planu. Przestrzeganie reguł często wymusza podporządkowanie swoich interesów, interesom grupy. W książce zaprezentowano 75 gier i zabaw dydaktycznych, przy czym niektóre mają kilka wersji, a wprowadzając zmiany w regułach można tworzyć nowe. Opracowane gry i zabawy dydaktyczne mają na celu: 1) kształtowanie pojęcia liczby, 2) doskonalenie techniki rachunkowej, 3) stosowanie umiejętności praktycznych i rozumienie struktury zadania tekstowego, 4) zastosowanie wybranych pojęć geometrycznych w różnych sytuacjach życiowych. Do przeprowadzenia niektórych gier i zabaw są niezbędne odpowiednie środki dydaktyczne, które są w każdej szkole bądź są proste do przygotowania. Każda propozycja jest poprzedzona opisem celów dydaktycznych, jakie można osiągnąć.

20,50 zł
15,17 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,33 zł

4
Pierścień i róża (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierścień i róża (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
NiedostępnyBrak

Wydanie Pierścienia i róży kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

15,00 zł
10,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,50 zł

5
Grzechy dzieciństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechy dzieciństwa
NiedostępnyBrak

Wydanie z opracowaniem Grzechy dzieciństwa to opowiadanie Bolesława Prusa koncentrujące się wokół przeżyć szkolnych i wakacyjnych młodego gimnazjalisty, Kazia Leśniewskiego. Główny bohater opowiada o swoich doświadczeniach po wielu latach, ale utrzymuje sposób myślenia i odczuwania dorastającego chłopca.

3,20 zł
2,24 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 0,96 zł

6
Ekonometria Zbiór zadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonometria Zbiór zadań
Dostępny7 szt.

Zbiór zadań stanowi uzupełnienie podręcznika pt. Ekonometria. Metody i ich zastosowanie autorstwa Aleksandra Welfe, choć może być wykorzystywany samodzielnie jako pomoc dydaktyczna do zajęć z ekonometrii. Każdy rozdział poprzedzają rozwiązane zadania, a kończą odpowiedzi i wskazówki do zadań. Zadania można rozwiązywać za pomocą kalkulatora lub komputera, wykorzystując programy pozwalające wykonać działania na wektorach i macierzach. Akcent położono głównie na zastosowanie metod ekonometrycznych.

49,30 zł
36,98 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,32 zł

7
Westerplatte 1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Westerplatte 1939
NiedostępnyBrak

Westerplatte 1939. Przed szturmem jak w zatrzymanym kadrze filmowym ukazuje ostatnie godziny pokoju, w których trwają gorączkowe przygotowania do wojny. Już wiadomo, że gdańska bomba wybuchnie, nie wiadomo tylko kiedy ? i jakie będą tego skutki. Analiza sił militarnych obrońców i atakujących pozwala dotknąć złożonych problemów Europy powersalskiej oraz drażliwych stosunków polsko-gdańskich i polsko-niemieckich. Historia półwyspu Westerplatte zaś wyjaśnia jego symboliczne znaczenie, utwierdzające polskie prawa do Gdańska. Liczne zdjęcia, rysunki, plany i tabele umożliwiają śledzenie tego kadru w kilku płaszczyznach, zapowiadających zamykanie się dziejów Wojskowej Składnicy Tranzytowej i tworzenie legendy żyjącej własnym życiem. Książka jest pierwszą częścią tryptyku, którego kolejne części ukazywać się będą w odstępach rocznych.

58,00 zł
48,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,28 zł

8
Przygody Hucka (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Hucka (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny54 szt.

Wydanie Przygód Hucka kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

11,97 zł
8,38 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,59 zł

9
Legendy Diuny. Tom 3. Diuna. Bitwa pod Corrinem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy Diuny. Tom 3. Diuna. Bitwa pod Corrinem
NiedostępnyBrak

Trzecia część bestsellerowej trylogii „Legendy Diuny”. Blisko sto lat dżihadu, świętej wojny Sereny Butler, było pasmem heroicznych zmagań ludzi z myślącymi maszynami. Pasmem naznaczonym również tarciami w szeregach obrońców, politycznymi intrygami, historyczną niesprawiedliwością, zdradą i bezbrzeżnym okrucieństwem najbardziej zaufanych członków Ligi Szlachetnych. Po latach walk imperium demonicznego Omniusa skurczyło się do jednego zaledwie Zsynchronizowanego Świata – Corrina. Ten, choć otoczony, wydaje się wciąż niezdobytą twierdzą. Dopóki zaś istnieje choćby jeden komputerowy wszechumysł, ludzkość nie może czuć się bezpieczna. Pod Corrinem, w ogromnej bitwie, rozstrzygną się ostatecznie jej losy... Brian Herbert (ur. 1947) to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator „Kronik Diuny”. Z jego powieści polski czytelnik zna Ród Atrydów, Ród Harkonnenów i Ród Corrinów (wraz z Kevinem J. Andersonem). Kevin J. Anderson (ur. 1962) zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem „Z archiwum X”. Jego Budowniczowie nieskończoności (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula. Obaj autorzy kontynuują sagę Franka Herberta o Diunie. Napisali trylogie „Preludium do Diuny” i „Legendy Diuny” oraz dwutomowe zakończenie oryginalnego cyklu: „Hunters of Dune” i „Sandworms of Dune”. Wojciech Siudmak, artysta zamieszkały we Francji od 1966 r., uważany za jednego z czołowych reprezentantów realizmu fantastycznego.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

10
Quality Management in Construction. Tom 8 + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quality Management in Construction. Tom 8 + CD
Dostępny4 szt.

Ostatni, ósmy tom podręczników do nauki fachowego języka angielskiego dla studentów uczelni technicznych, inżynierów, projektantów, konstruktorów i menedżerów budowlanych dotyczy problematyki zarządzania jakością. Obejmuje słownictwo związane z realizacją trzech etapów tego procesu: dążeniem do maksymalizacji wartości firm budowlanych, czyli spełnienia wymagań i satysfakcji klientów, dostawców, udziałowców; usprawnianiem systemu zarządzania technologią, informacją, kwalifikacjami pracowników; doskonaleniem narzędzi i procedur w celu integracji organizacji ze środowiskiem zewnętrznym i zagwarantowania rozwoju kultury organizacyjnej.

45,10 zł
38,34 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,76 zł

11
Turecki. Kurs podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turecki. Kurs podstawowy
NiedostępnyBrak

Turecki. Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka tureckiego. Książka zawiera zapis nagrań, interesujące ćwiczenia, ciekawostki, m.in. o tureckim Nowym Roku, meczetach, amulecie „Oko Proroka”, wodzie różanej czy reformach Atatürka. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia oraz typowe dla języka tureckiego konstrukcje, np. tamlama.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

12
Ogniem i mieczem (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogniem i mieczem (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
NiedostępnyBrak

Wydanie Ogniem i mieczem kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Wybucha powstanie Kozaków pod wodzą Chmielnickiego. Butny przywódca odnosi kolejne zwycięstwa. Jan Skrzetuski z niepokojem śledzi rozwój wypadków. Bardzo niepokoi się losem Heleny Kurcewiczówny, swojej ukochanej, ale przedkłada patriotyczny obowiązek nad szczęście osobiste. Ma jednak wiernych przyjaciół - Zagłoba, Wołodyjowski i Rzędzian będą się starali wyrwać Helenę z rąk groźnego Bohuna.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

13
Legendy polskie (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny9 szt.

Wydanie Legend polskich kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Legendy o Kraku i Wandzie, o śpiących rycerzach, o mistrzu Twardowskim, o syrenie, bazyliszku i złotej kaczce i wiele innych to opowieści znane każdemu Polakowi, bo każdy z nas słyszał je w dzieciństwie od własnych babć, dziadków, rodziców. Jest w nich trochę naszej polskiej historii, trochę tradycji, wiele się z nich można dowiedzieć o naszym narodowym charakterze, przeszłości, historii. Warto je znać.

6,95 zł
4,87 zł

Rabat 29,9%
oszczędzasz 2,08 zł

Wróć do góry