hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2009.08.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 29 sierpnia 2009 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pamiętniki (Szczęsny Zygmunt Feliński ), na drugim Legenda Białych Braci (Henryk Samsonowicz ). Kolejny produkt to Moja pierwsza książka. Zwierzątka w domu (Agnieszka Bator) oraz Diabelski most młoda woda.
1
Pamiętniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki
Dostępny7 szt.

Pamiętniki Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (1882-1895) ze względu na swe walory literackie, piękną polszczyznę i niebagatelną wartość historyczną należą do wyjątkowych pozycji pamiętnikarstwa XIX wieku. Autor daje w nich m.in. obraz tzw. ziem zabranych począwszy od lat trzydziestych XIX wieku, porusza sprawę spisku Konarskiego, opisuje studia w Moskwie, emigrację we Francji, przyjaźń z Juliuszem Słowackim, udział w powstaniu wielkopolskim 1848 roku, lutową i czerwcową rewolucję w Paryżu. Część druga, obejmująca lata 1851-1883, tj. studia teologiczne w Żytomierzu i Petersburgu, pierwsze lata działalności duszpasterskiej, okres władania stolicą arcybiskupią w Warszawie oraz zesłanie, stanowi niezwykle cenne źródło historyczne, bo w tym czasie autor zajmował eksponowane stanowisko kościelne i polityczne i znalazł się w samym centrum wydarzeń związanych z powstaniem styczniowym. Jako wielki patriota był jednocześnie – z motywów chrześcijańskich – przeciwnikiem powstania, co nie przysporzyło mu wówczas popularności zarówno w społeczeństwie, jak i wśród duchownych. Po represjach, jakie spadły na powstańców, opowiedział się zdecydowanie po stronie narodu i poniósł tego konsekwencje w postaci zesłania i utraty stanowiska.

63,00 zł
45,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,64 zł

2
Legenda Białych Braci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legenda Białych Braci
NiedostępnyBrak

Ponad tysiąc lat temu w tej puszczy zginęli męczeńską śmiercią pierwsi pustelnicy na polskich ziemiach, protoplaści kamedułów. Do dziś rosną w kazimiersko-bieniszewskiej kniei dęby pamiętające średniowiecznych Piastów. Do dziś trwa kult Pięciu Braci Męczenników, których ofiara wpisała się w narodziny państwowości polskiej. Ich dzieje opisał, pochodzący z wielkiego niemieckiego rodu arcybiskup misyjny, bliski przyjaciel cesarza Ottona III, Bolesława Chrobrego i Polski - Brunon z Kwerfurtu. W 2009 roku minęło tysiąc lat od jego męczeńskiej śmierci. Zginął z rąk pogan koło Giżycka. Szczegóły tamtych wydarzeń toną w mrokach dziejów, ale poświęcenie zarówno Brunona, jak i Pięciu Braci pozostawiło trwały ślad w Europie. Spadkobiercami legendarnej już tradycji są tajemniczo ukryci za murami eremu kameduli, pustelnicy osiadli w głębokiej puszczy w Bieniszewie. Ich życie, obyczaje i modlitwa przypominają znamienne wydarzenia sprzed tysiąca lat; są głównym motywem tego albumu. Ojcowie kameduli, od lat zaprzyjaźnieni z Adamem Bujakiem i z wydawnictwem Biały Kruk, z gorącym sercem i ufnością zaprosili nas w swoje zazwyczaj niedostępne progi. Efektem tego są niezwykłe fotografie przybliżające życie eremu, a także przywołujące pamięć o czasach wielkiego twórcy państwa polskiego, Bolesława Chrobrego i jego protegowanych - Pięciu Braciach Męczennikach. Temat wzbogacają przepiękne obrazy starodawnej puszczy; dzieje wielowiekowego kultu Pięciu Braci w Kazimierzu Biskupim oraz historia unikatowego sanktuarium kazimiersko-bieniszewskiego. Obrazy te uzupełniają oryginalne teksty: od ponadtysiącletniego Żywotu Pięciu Braci Męczenników, poprzez XVII-wieczną kronikę bernardyńską, aż po współczesny esej wybitnego historyka, prof. Henryka Samsonowicza. Legenda białych braci to pierwsze edytorskie dzieło obrazujące w tak nowoczesny i sugestywny sposób tysiącletnią tradycję kultu Pięciu Braci Męczenników.

104,00 zł
75,92 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 28,08 zł

3
Moja pierwsza książka. Zwierzątka w domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza książka. Zwierzątka w domu
NiedostępnyBrak

Dzieci marzą by mieć w domu ulubione zwierzątko. Zanim jedno z nich zamieszka z nami, warto poznać jego zwyczaje. "Moja pierwsza książka. Zwierzątka w domu" przyniesie małym miłośnikom zwierząt odpowiedzi na wiele pytań. Czy psy mają tatuaże? Dlaczego koty jedzą trawę? Jak bawić się z myszkami? Co to są glonojady? - to tylko niektóre z nich. Urokliwe fotografie zwierzątek zachęcają do zapoznania się z informacjami o ich pielęgnacji. Karton zapewnia trwałość książki, więc polecamy ją zarówno maluszkom, jak i starszym dzieciom.

9,40 zł
7,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,88 zł

4
Diabelski most młoda woda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabelski most młoda woda
Dostępny32 szt.

Za co kochamy baśnie? Może za to, że wychodzą naprzeciw naszej tęsknocie za światem, w którym dobro zwycięża zło, gdzie o prawdę warto walczyć, a o szczęściu warto śnić...

6,10 zł
4,51 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 1,59 zł

5
Leśny alfabet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leśny alfabet
Dostępny25 szt.

Książeczka stworzona z myślą o najmłodszych. Dzięki niej dziecko w przyjemny sposób będzie mogło kształcić zdolności manualne podczas kolorowania. "Leśny alfabet" zawiera 60 naklejek do wykorzystania w książeczce.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

6
Język w zagrożeniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język w zagrożeniu
NiedostępnyBrak

Monografia, oparta na szeroko zakrojonych badaniach środowiska polskich dzieci w Szwecji, przynosi obraz społecznych uwarunkowań zachowania języka i kultury rodziców przez drugie pokolenie emigrantów. Przedmiotem zainteresowania autora jest jednak przede wszystkim próba rozpoznania mechanizmów lingwistycznych rządzących przyswajaniem przez dziecko języka w warunkach bilingwizmu, zbadanie wpływu interferencji dominującego języka na przebieg procesu opanowywania języka polskiego przez dziecko. Monografia jest wprawdzie opisem konkretnego materiału językowego (idiolektów ponad setki dzieci w wieku 5-15 lat), przede wszystkim jednak chce być przyczynkiem do teorii przyswajania języka. Uzyskane wyniki badań pozwalają na głębsze poznanie uniwersalnych, semiotycznie i psychologicznie uwarunkowanych zasad organizujących strukturę systemu gramatycznego języka naturalnego.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

7
Antykoncepcja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antykoncepcja
Dostępny156 szt.

Doskonały poradnik dla wszystkich chcących świadomie wybierać i stosować najkorzystniejsze dla siebie metody antykoncepcji i planowania ciąży. Książka zawiera informacje o cyklu menstruacyjnym, jajeczkowaniu, miesiączce, dniach płodnych i niepłodnych i zapłodnieniu. Autorzy opisują naturalne i sztuczne metody antykoncepcyjne, a także antykoncepcję ratunkową. Przy każdej metodzie podano jej wskaźnik skuteczności.

3,90 zł
3,59 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,31 zł

8
Słownik finansów i bankowości / Klucz do biznesu międzynarodowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik finansów i bankowości / Klucz do biznesu międzynarodowego
Dostępny42 szt.

"Słownik finansów i bankowości": Książka prezentuje wszystkie aspekty zarządzania finansami, od współpracy międzynarodowej po finanse gospodarstwa domowego. Zawiera hasłą dotyczące nowych obszarów i dziedzin, jak globalizacja rynków finansowych, instrumenty pochodne oraz wpływ nowych technologii na świat finansów. "Klucz do biznesu międzynarodowego": Książka wyjaśnia teorie i pojęcia dotyczące działalności firm w dobie globalizacji, kiedy wymiana gospodarcza nie natrafia na przeszkodę, jaką stanowiły granice państw.

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

9
Podstawy sieci komputerowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy sieci komputerowych
NiedostępnyBrak

Podręcznik zawierający podstawowe zagadnienia związane z organizacją i wykorzystaniem sieci globalnej (Internet) ze szczególnym uwzględnieniem protokołów transmisji danych. W kolejnych rozdziałach opisano poszczególne warstwy protokołów, od najniższej (warstwa fizyczna) do najwyższej (warstwa aplikacji). Wyjaśniono celowość poszczególnych warstw, realizację i możliwe do uzyskania parametry. Ostatni rozdział poświęcono problemom bezpieczeństwa danych, odgrywającym coraz istotniejszą rolę w tej dziedzinie. Po każdym rozdziale zamieszczono zestaw ćwiczeń zalecanych do samodzielnego rozwiązania. Sposób ujęcia jest jasny i precyzyjny. Pojęcia, zasady działania i opisy rozwiązań są wprowadzane w systematyczny sposób. Wiedza jest przekazywana w sposób uporządkowany. Odbiorcy książki: studenci studiów I stopnia kierunku Informatyka oraz kierunków pokrewnych, uczniowie techników elektronicznych i informatycznych, a także inżynierowie zajmujący się sieciami komputerowymi.

62,00 zł
47,74 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,26 zł

10
Biblia na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia na każdy dzień
Dostępny2 szt.

To nowe wydanie „Biblii na każdy dzień” zawiera historie odnoszące się do wszystkich najważniejszych wydarzeń biblijnych, na nowo opowiedzianych w ciągłości chronologicznej. Znajduje się tu 365 historii, po jednej na każdy dzień roku. Do każdej z nich dołączony jest cytat z Pisma Świętego, przybliżający czytelnikowi formę i styl języka z tamtych czasów. Stylowe ilustracje obrazują i informują, a łatwo dostępna encyklopedia na końcu książki pomaga zrozumieć kontekst i tło przedstawionych historii. Dzięki temu Biblia staje się łatwiejsza w czytaniu i pożyteczna również dla starszych czytelników.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

11
Konrad Wallenrod. Lektura z opracowaniem i audiobookiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konrad Wallenrod. Lektura z opracowaniem i audiobookiem
NiedostępnyBrak

Znane i cenione „Lektury z opracowaniem” naszego wydawnictwa zostały wzbogacone o wersje audio w formacie mp3! Oprócz pełnego tekstu lektury i opracowania w wydaniu książkowym przekazujemy Czytelnikom bezpłatnie audiobooki. Głosu bohaterom książek użyczyli znani polscy aktorzy, m.in. Kazimierz Kaczor i Krzysztof Kolberger, opracowanie czyta zaś Krystyna Czubówna. Mamy nadzieję, że nowoczesna forma sprawi, iż korzystanie z naszych wydań lektur będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Czyta: Krzysztof Kolberger

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

12
Opowiadania i nowele Lektura z opracowaniem + audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania i nowele Lektura z opracowaniem + audiobook
NiedostępnyBrak

Lektura z opracowaniem i audiobookiem prezentuje lektury uwzględnione w programach nauczania szkół wszystkich typów i szczebli. Książki zostały opracowane przez nauczycieli specjalistów zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Każda z nich zawiera: • starannie przygotowany, opatrzony przypisami pełny tekst utworu, • oznaczone symbolami graficznymi komentarze do tekstu, zamieszczone na marginesach, • biogram autora, • streszczenie utworu, • obszerne, wyczerpujące omówienie treści i problematyki, • wnikliwe charakterystyki bohaterów, • tematy i plany najczęściej pojawiających się wypracowań związanych z lekturą, Do każdej książki gratis dodany został audiobook w przyjaznym formacie mp3, zawierający pełny tekst lektury oraz opracowanie. Do nagrania głosu użyczyli znakomici polscy aktorzy i lektorzy: Anna Dereszowska - lektura, Krystyna Czubówna – opracowanie.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

13
Sztuka w Polsce od Piastów do Jagiellonów / Sztuka w Polsce od I do III Rzeczypospolitej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka w Polsce od Piastów do Jagiellonów / Sztuka w Polsce od I do II...
Dostępny100 szt.

Sztuka w Polsce od Piastów do Jagiellonów: początki sztuki chrześcijańskiej Polski - refleksy karolińskie i ottońskie sztuka gotycka Sztuka w Polsce od I do III Rzeczypospolitej: okres pierwszych królów elekcyjnych - Batory i monarchowie z dynastii Wazów barok, klasycyzm, romantyzm i początki historyzmu, akadeizm, historyzm, elektyzm, Młoda Polska sztuka polska od odrodzenia państwa do ustanowienia III Rzeczypospolitej

169,00 zł
148,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 20,28 zł

14
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Dostępny11 szt.

Stan prawny sierpień 2009r. Najnowsza zmiana z dnia 7.05.2009r. Seria Twoje Prawo to poręczne, kieszonkowe wydania aktualnych tekstów ustaw i rozporządzeń, opatrzone słowem wstępnym i indeksem rzeczowym. Umieszczenie haseł w nawiasach kwadratowych, objaśniających treść przepisu, w dużym stopniu ułatwia posługiwanie się książką i zrozumienie znaczenia aktów prawnych.

9,90 zł
8,22 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 1,68 zł

Wróć do góry