hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2009.09.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 9 września 2009 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło (Baudrillard), na drugim Listy 1963-1975 (Adam Tarn). Kolejny produkt to Słownik polszczyzny politycznej po 1989 roku. (Rafał Zimny, Paweł Nowak) oraz Nauka i zabawa edukacyjki (praca zbiorowa).
1
Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło
Dostępny144 szt.

Ostatni esej Jeana Baudrillarda napisany przed śmiercią. ?Pomówmy zatem o świecie, w którym zniknął człowiek. Idzie tutaj o zniknięcie, nie o wyczerpanie, wyginięcie czy zagładę. Bowiem wyczerpywanie się zasobów czy wymieranie gatunków to procesy fizyczne i zjawiska naturalne. W tym tkwi cała różnica, ponieważ gatunek ludzki jako jedyny zdołał wynaleźć szczególny sposób znikania, nie mający nic wspólnego z prawem natury. Być może wręcz sztukę znikania?. (fragment)

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

2
Listy 1963-1975 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy 1963-1975
Dostępny6 szt.

Najbardziej osobisty tom listów Sławomira Mrożka. Wydawnictwo Literackie kontynuuje wydawanie listów jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XX i XXI wieku Sławomira Mrożka. Tym razem w nasze ręce trafia jego korespondencja z Adamem Tarnem - założycielem pisma "Dialog". Listy obejmują lata 1963-1975, kiedy Mrożek mieszkał już zagranicą (Tarn wyemigrował w 1968 r.). Emigracja jest zresztą jednym z tematów korespondencji, ale na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście teatr. Mrożek i Tarn, dyskutując o wystawianych aktualnie dramatach, omawiając ważne problemy ideowe i warsztatowe, jawią się jako wnikliwi obserwatorzy życia teatralnego. Przedstawiona w tomie korespondencja pokazuje także, jak ewoluowała znajomość Mrożka z Tarnem: od relacji uczeń - mistrz do prawdziwej przyjaźni, w której nie zabrakło miejsca na szczerą rozmowę o samotności, starości i śmierci. Ostatni list Sławomira Mrożka zawarty w książce pochodzi z 1975 roku. Książka zawiera zdjęcia autorów, indeks osób i indeks utworów Mrożka. Sławomir Mrożek - dramatopisarz, prozaik, satyryk. Prawdopodobnie najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny. Jeden z najbardziej poczytnych polskich prozaików. Jego twórczość przekładana była na kilkanaście języków. Adam Tarn (1902 - 1974), jedna z najważniejszych postaci powojennej Polski. W 1956 r. założył pismo "Dialog", w którym publikowano teksty najważniejszych polskich dramatopisarzy i przekłady nowości literatury światowej. Po marcu 1968 r. pozbawiony stanowiska redaktora naczelnego "Dialogu" i kierownika literackiego w Teatrze Współczesnym wyemigrował. Zmarł w Szwajcarii.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

3
Słownik polszczyzny politycznej po 1989 roku. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik polszczyzny politycznej po 1989 roku.
NiedostępnyBrak

Książka obejmuje skrzydlate słowa polskiej polityki, tzn. często powtarzane wyrazy i wyrażenia, których autorstwo ? nie wszystkim dobrze znane ? można przypisać uczestnikom polskiego życia publicznego, przede wszystkim politykom lub osobom anagażującym się w politykę, np. Alleluja i do przodu!, Anan Kofan, Balcerowicz musi odejść, becikowe, bulterier Kaczyńskich, bura suka, Buzek na wózek. Liczba haseł wynosi ok. 500, liczba skrzydlatych słów jest większa, gdyż ich oboczne postaci są gromadzone w jednym artykule hasłowym. Oprócz zwykłych haseł w książce znajdują się artykuły problemowe, np. dyskredytacja językowa, eufemizm, inwektywa, manipulacja, nowomowa, slogan, stygmatyzacja. Książkę otwiera przedmowa prof. Jerzego Bralczyka. Autorzy są językoznawcami, pracownikami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

4
Nauka i zabawa edukacyjki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka i zabawa edukacyjki
NiedostępnyBrak

- Krzyżówki - Rebusy - Labirynty i inne łamigłówki

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

5
Poradnik bezpiecznego kierowcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik bezpiecznego kierowcy
Dostępny5 szt.

To niezastąpiona pomoc dla każdego, kto dopiero rozpoczyna przygodę z motoryzacją, ale także dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i poznać praktyczne rozwiązania oparte na doświadczeniach innych użytkowników dróg.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

Wróć do góry