hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2009.12.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 9 grudnia 2009 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zanim rzucisz pracę. Jak stworzyć biznes wart wiele milionów (Robert Kiyosaki), na drugim Trzy pokoje na Manhattanie (Georges Simenon). Kolejny produkt to Joga dla dzieci Poradnik dla rodziców i nauczycieli (Joanna Jakubik-Hajdukiewicz) oraz ABC. Dwuznaki (Dorota Pyrgies).
1
Zanim rzucisz pracę. Jak stworzyć biznes wart wiele milionów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim rzucisz pracę. Jak stworzyć biznes wart wiele milionów
Dostępny47 szt.

W książce Zanum rzucisz pracę. Jak stworzyć biznes wart wiele milionów. 10 praktycznych lekcji, które powinien znać każdy przedsiębiorca Robert Kiyosaki przedstawia dobre i złe strony wkraczania na drogę przedsiębiorczości, opisując swoje doświadczenia z zakładaniem własnych firm, oraz prezentuje, jak jego wcześniejsze wysiłki przyczyniły się do utworzenia podwalin pod uzyskaną ciężką pracą wolność finansową, z której teraz korzysta. Książka wyróżnia się spośród innych publikacji poświęconych przedsiębiorczości, gdyż Kiyosaki odważnie pisze o swoich porażkach biznesowych i opisuje je w celu zilustrowania dziesięciu najważniejszych lekcji. To odważne podejście autora przyczyniło się do spopularyzowania w świecie jego nazwiska i jego firmy Rich Dad.

57,00 zł
39,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,10 zł

2
Trzy pokoje na Manhattanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy pokoje na Manhattanie
Dostępny42 szt.

Francois jest aktorem, który świeżo po rozwodzie wylądował w Nowym Jorku. I czuje się tutaj samotny. Podobnie jak Kay – chyba nawet bardziej zdesperowana niż on. Trafiają na siebie w jednym z nocnych barów. I oboje od razu szukają rozpaczliwie swojej szansy na ten drugi raz. Bo w Nowym Jorku podobno jest to możliwe...

19,00 zł
15,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,04 zł

3
Joga dla dzieci Poradnik dla rodziców i nauczycieli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga dla dzieci Poradnik dla rodziców i nauczycieli
Dostępny17 szt.

Książka przeznaczona jest dla rodziców, nauczycieli jogi oraz wszystkich, którzy pracują z dziećmi i poszukują nowych metod i pomysłów. Korzyści płynące z ćwiczenia jogi są następujące: • zwiększenie gibkości i elastyczności ciała, • wzmocnienie mięśni, • redukcja bólów kręgosłupa, • korekta sylwetki, • odreagowanie stresów i napięć emocjonalnych, • nauka samodyscypliny, • kształcenie umiejętności społecznych, • wzrost wiary w siebie, samoakceptacji oraz wiele innych. Joga bowiem to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale o wiele bardziej złożona aktywność, angażująca wszystkie sfery osobowości dziecka. Kiedy pracujemy z ciałem, docieramy również do psychiki, wpływamy na emocje. Oznacza to, że zmiana na poziomie ciała związana jest również ze zmianą uczuć i emocji.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

4
ABC. Dwuznaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC. Dwuznaki
Dostępny18 szt.

Trzecia książeczka z serii „ABC” obejmuje swoim zakresem dwuznaki Skierowana jest do dzieci, które opanowały już podstawową znajomość alfabetu języka polskiego i rozpoczynają naukę liter powstających w wyniku połączenia dwóch spółgłosek – dwuznaków. Zawarty w tej książeczce materiał ćwiczeniowy w przystępny sposób przybliża dzieciom trudne zagadnienia wymowy i pisowni dwuznaków. Pomaga zrozumieć różnicę pomiędzy brzmieniem głoski, a jej graficznym znakiem. Właściwie dobrane ćwiczenia i zabawy językowe, wzbogacone krótkimi zadaniami, służą utrwaleniu zagadnienia dwuznaków, wzbogacają słownictwo i ogólną wiedzę dzieci.

19,50 zł
16,58 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,92 zł

5
Kręgi cuda kwanty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kręgi cuda kwanty
Dostępny18 szt.

?Trudno w kilku zdaniach oddać oryginalną koncepcję firmującego ten tom tandemu znanych dziennikarzy, która pozwala połączyć ze sobą w jedną całość tak, wydawałoby się, odległe fenomeny, jak: religijne objawienia i piktogramy w zbożu, stygmaty i eksperymenty spod znaku paradoksu kota Schroedingera, teorie Carla Gustava Junga i holograficzną budowę wszechświata, cud świętego Januarego z działaniem świadomości grupowej. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Kręgi, cuda, kwanty stanowią z jednej strony, wyzwanie dla wszystkich, którzy usiłują badać i analizować rzeczywistość jedynie za pomocą szkiełka i oka, z drugiej zaś, osób trafnie uznających prymat ducha nad materią, niepotrzebnie natomiast lekceważących intelekt jako równoprawne, obok odczytów intuicyjnych czy szerzej: pozazmysłowych, narzędzie badania rzeczywistości?. Marek Rymuszko, red. naczelny miesięcznika Nieznany Świat (fragment Wprowadzenia do książki)

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6
SAM KOLORUJĘ 006 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,90 zł
4,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,07 zł

7
Kajko i Kokosz. Tom 5. Szranki i konkury. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Tom 5. Szranki i konkury. Część 2
NiedostępnyBrak

Podróż na koniec świata jest jedynie niewinnym początkiem walki o rękę pewnej kapryśnej i niezbyt mądrej, za to oszałamiająco pięknej i kusząco bogatej Fochny. Gdyby Kajko i Kokosz wiedzieli, jakie zadania ich czekają po wyjeździe z Mirmiłowa, z radością przeżywaliby każdy nudny dzień. Bo przecież od nudy się zaczęło. To ona spowodowała, że dzielni wojowie wpadli w morderczy nastrój i zaczęli planować, jak zabić czas. Tymczasem (nomen omen) brat księcia Mirmiła Wojmił, książę nadmorskiego grodu, przybył do krewniaka po pomoc w walkach z sąsiadem Mszczujem. Kajko i Kokosz chętnie wyruszyli na wyprawę jako książęce wsparcie i dotarli z Wojmiłem do wrogiej osady, gdzie książkę, na widok córki sąsiada, grzeszącej urodą w przeciwieństwie do mądrości, zakochał się na zabój. Podobnie jak pewien mądry inaczej rycerz-poeta Wit, przyjaciel Kajka i Kokosza. I jak wielu innych mężczyzn, których dziewczę-cud zdążyło w ostatnim czasie poczęstować czarną polewką, gdy prosili o jej rękę. Teraz może zabawić się kosztem zalotników, wymyślając im niewykonalne zadania. Oto druga część trylogii zatytułowanej „Szranki i konkury”.

20,00 zł
15,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,60 zł

8
Niewidy z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidy z płytą CD
NiedostępnyBrak

Wybór wierszy: Uwertura Eros verso Psyche Adam verso Juda Odys verso Parsiwal Kasandra verso Jan Finał

14,50 zł
10,15 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,35 zł

9
Polska. Ziemia w światłach i cieniach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Ziemia w światłach i cieniach
NiedostępnyBrak

Obrazy polskiej ziemi: krajobrazy, tysiącleciami malowane przez naturę, uprawiane przez wieki przez mieszkańców tej ziemi, zamkniętej pomiędzy łańcuchami gór na południu, a morskim wybrzeżem na północy.

117,60 zł
82,32 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,28 zł

10
Radykalna wdzięczność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radykalna wdzięczność
NiedostępnyBrak

Radykalna wdzięczność to opowieść o tym, jak bolesne i tragiczne doświadczenia mogą dać człowiekowi wewnętrzną moc i inspirację do tego, by czynił wokół siebie dobro oraz doceniał i właściwie wykorzystywał każdą chwilę swego życia. Andrew Bienkowski, Polak urodzony we Lwowie, w wieku pięciu lat został wraz z dziadkami, matką i młodszym bratem wywieziony na Syberię. Był tam świadkiem przerażającej śmierci swojego dziadka, który zdecydował się umrzeć z głodu, by reszta rodziny miała większe szanse przeżycia. Dramatyczna kilkuletnia walka o przetrwanie, choroby, głód, zimno ? wszystko to stało się dla autora bezcennymi lekcjami, które dały mu siłę, aby żyć z godnością, pomagać innym i cieszyć się każdym dniem, nie bacząc na przeciwności losu. Teraz autor dzieli się owymi lekcjami z czytelnikiem ? a pracując przez wiele lat jako psychoterapeuta, miał okazję zweryfikować ich prawdziwość. Opowiadając o swoich przeżyciach na Syberii, podkreśla, że powinniśmy być wdzięczni za to, co już mamy, że gdy okazujemy innym ludziom empatię i zrozumienie, sami stajemy się silniejsi, że nadzieja, wytrwałość, motywacja, a także poczucie humoru pomagają przetrwać najtrudniejsze sytuacje.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

11
Kajko i Kokosz. Tom 11. Wielki turniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Tom 11. Wielki turniej
NiedostępnyBrak

Zbliża się wielki turniej, dlatego kasztelan Mirmił cierpi na coraz ostrzejszy ból głowy. Nie dość, że na darmo ogłosił soboty wolnymi, bo żona i tak nie pozwala mu się wysypiać, nie dość, że nie może spokojnie zająć się wędkowaniem, bo mieszkańcy grodu hałasują i płoszą ryby w fosie, to jeszcze Zbójcerze wymyślają co i rusz nowe sposoby na podbijanie Mirmiłowa. I jeszcze to Święto Barana! Każdy kasztelan ma, zgodnie z tradycją, wystawić na baranich zawodach własnego zawodnika. A w Mirmiłowie nie ma ani jednego barana! Na szczęście są wierni wojowie Kajko i Kokosz, którzy wyruszą w góry i może tam znajdą zawodnika, który świetnie bodzie? Gorzej, że na pomysł wystawienia własnego barana wpadli też Zbójcerze. Wielki turniej tuż tuż! „Kajko i Kokosz” to najpopularniejsza seria komiksowa autorstwa Janusza Christy (1934-2008). Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy i przeżywają całą masę zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, wydało również 3 edycje specjalne komiksu w językach regionalnych. Przygody Kajka i Kokosza doczekały się także adaptacji dla miłośników gier planszowych („Wielki Wyścig”) i gier komputerowych („Twierdza Czarnoksiężnika”). W 2016 r. ukazał się pierwszy tom nowych przygód Kajka i Kokosza stworzony przez młodych polskich scenarzystów i rysowników komiksowych w hołdzie dla Janusza Christy.

20,00 zł
15,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,60 zł

12
Zetka na łące - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zetka na łące
Dostępny16 szt.

Zetka zaprasza dzieci do: - rozwiązania rebusów - połączenia kropek - pisania literek - kolorowania - wycięcia i sklejenia wszystkich elementów wycinanki

7,00 zł
5,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 1,61 zł

13
Leksykon wiedzy o Chinach współczesnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon wiedzy o Chinach współczesnych
Dostępny151 szt.

Książka zawiera artykuły-hasła dotyczące problematyki społecznej, kulturalnej, zagadnień politycznych, obyczajów, religii, miejsca tradycji, zagadnień ekonomicznych współczesnych Chin i chińskiej diaspory. Artykułów tych zamieszczono 300. Są one powiązane odsyłaczami z innymi podobnymi w treści hasłami. W ten sposób czytelnik zapoznaje się z problemem z różnych punktów widzenia. Ponadto, w książce zamieszczono szczegółowy indeks tematyczny, zawierający wyjaśnienie haseł niemających własnych omówień oraz liczne mapy. Autorami haseł są wysokiej klasy specjaliści, naukowcy pracujący w najbardziej renomowanych uczelniach we Francji, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Chinach. Wprowadzenie do Leksykonu stanowi omówienie sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej współczesnych Chin.

62,00 zł
53,32 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,68 zł

14
Podstawy masażu leczniczego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy masażu leczniczego
Dostępny49 szt.

Jest to kolejne wydanie książki, w której przedstawiono techniki wykonywania różnych rodzajów masażu leczniczego w ścisłym powiązaniu z uwarunkowaniami anatomicznymi i fizjologicznymi. Szczególną uwagę zwrócono na techniki i metodykę klasycznego masażu leczniczego oraz zastosowanie tej formy masażu w wybranych chorobach.

69,00 zł
64,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,83 zł

15
Wzrost gospodarczy czy bezpieczeństwo socjalne? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzrost gospodarczy czy bezpieczeństwo socjalne?
NiedostępnyBrak

Książka przedstawia dyskusję, jaka toczy się w Unii Europejskiej na temat przyszłości europejskich modeli ekonomiczno-społecznych i ich konkurencyjności w warunkach globalizującej się gospodarki oraz rozszerzenia Unii o nowych członków. Zawiera eseje najwyższej klasy ekspertów gospodarczych, którzy prezentując doświadczenia poszczególnych – nowych i starych – krajów członkowskich Wspólnoty, omawiają główne zagrożenia dla funkcjonujących w nich modeli społeczno-ekonomicznych.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

16
Zabawki Malowanki dla malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki Malowanki dla malucha
Dostępny12 szt.

Malowanka dla najmłodszych.

4,80 zł
3,46 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,34 zł

17
Wprowadzenie do bushido - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do bushido
Dostępny32 szt.

Klasyka japońskiej myśli bushido. Przedstawia obraz idealnego samuraja, wiernego rycerskim zasadom i żyjącego ciągle w cieniu śmierci. Wydanie ilustrowane drzeworytami przedstawiającymi znanych wojowników z końca okresu wojen domowych.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

18
Mądrość piasków 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość piasków 2
Dostępny17 szt.

Jesteś buddą od samego początku, tak jak każdy. Bycie buddą jest źródłem i celem. Jesteś buddą od początku i pozostaniesz nim do samego końca. Jedyną kwestią jest dostrzeżenie tego, a nie osiągnięcie. Nie chodzi o osiągnięcie, ale o zdanie sobie sprawy, zwrócenie się do wewnątrz. Takie jest znaczenie słowa nawrócenie: zainteresowanie się sobą. Skupianie się na innych i zapominanie o samym sobie jest nieświadomością. Pamiętanie o sobie i zapomnienie o innych jest przebudzeniem. Gdy staniesz się siebie świadomy, dostrzeżesz swoje bycie buddą, możesz patrzeć także na zewnątrz. Wciąż patrzysz na innych; w cieniu tworzy się ja. Ciągle zajmujesz się innymi i ciągle wpadasz w nowe pułapki, nowe gry. Inni są światem.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

19
Wielcy i niewielcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy i niewielcy
Dostępny41 szt.

"Myślę, że tylko wówczas przeszłość będzie żywa i zrozumiała dla nowych pokoleń, gdy zamiast gołych nazwisk, ogólników i drętwej mowy pokaże się im ludzi" - pisze Irena Krzywicka w jednym ze wspomnień tego tomu. Słynna "gorszycielka" znała najwybitniejszych ludzi swojej epoki. Boya, Witkacego, swojego teścia Ludwika Krzywickiego, pisarzy francuskich i niemieckich, Korczaka czy Werę Kostrzewę widywała na co dzień i z bliska. Kilkanaście lat po wojnie, której prawie nikt z nich nie przeżył, stworzyła dziewiętnaście literackich portretów. Barwnych, dowcipnych, czasem ciętych, zawsze celnych. Właśnie mija pół wieku od pierwszego wydania "Wielkich i niewielkich". Ich bohaterowie, z wyjątkiem lewicowych działaczy, których dziś próbuje się wykreślić z historii, trafili do szkolnych podręczników i na cokoły. Tu widzimy, jacy byli jako ludzie.

37,50 zł
30,75 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,75 zł

20
Psałterz dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psałterz dziecka
Dostępny17 szt.

O co się modlić? Za rodziców Za rodzinną wioskę Modlitwa sieroty Wieczorny pacierz Za współbraci Do św. Patronów

10,80 zł
7,78 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,02 zł

21
Luciferiana: między Lucyferem a Chrystusem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Luciferiana: między Lucyferem a Chrystusem
NiedostępnyBrak

Jerzy Prokopiuk urodził się w 1931 roku. Gnostyk, antropozof, badacz myśli ezoterycznej, religijnej, filozoficznej, psychologicznej, tłumacz literatury humanistycznej z niemieckiego, angielskiego i francuskiego obszaru językowego, eseista (niemal 400 esejów, rozpraw i artykułów), największy tłumacz i popularyzator psychologii Carla Gustava Junga w Polsce (prezes Klubu im. C. G. Junga w latach 1991-1992 i 1998-1999). Wydano niemal 120 jego przekładów książek, między innymi takich autorów jak Mistrz Eckhart, Goethe, Schiller, Novalis, Hegel, Schleiermacher, Rudolf Steiner, Bock, Freud, Carl Gustav Jung, Max Weber, C.F von Weizsacker, Erich Fromm, Galbraigth, A. Huxley, Leak, Mayendorff, Eliade. Zasługi Jerzego Prokopiuka na polu translatorskim zostały uwieńczone nagrodą Instytutu Polsko-Niemieckiego w Darmsztadt w roku 1987, zaś w dwa lata później został laureatem nagrody Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Jerzy Prokopiuk jest twórcą i redaktorem naczelnym pisma "Gnosis", a także prezesem honorowym Klubu Gnosis. Wśród książek jego autorstwa są między innymi: Gnoza i gnostycyzm (1998), Labirynty herezji (1999), Ścieżki wtajemniczenia (2000), Nieba i piekła (2001), Światłość i radość (2003), Szkice antropozoficzne (2003), Jestem heretykiem (2004).

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

22
Tybet. Zarys historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tybet. Zarys historii
Dostępny47 szt.

Książka przedstawia dzieje Tybetu, począwszy do czasów imperium tybetańskiego i wprowadzenia buddyzmu, przez epokę dalajlamów i chińską okupację, aż po czasy współczesne. Autorka po mistrzowsku łączy opis religii i kultury tego kraju z rozważaniami na temat jego historii politycznej. Podkreśla przy tym fakt, że Tybet przez długi czas nie pozostawał krajem izolowanym przez swoje otoczenie od reszty świata, lecz wprost przeciwnie ? łączyły go różnego rodzaju związki z Chinami, Azją Środkową i Indiami. Tybet. Zarys historii stanowi lekturę obowiązkową dla wszystkich tych, których interesuje fascynujący kraj położony na Dachu Świata. Karénina Kollmar-Paulenz jest profesorem religioznawstwa Uniwersytetu w Bernie i autorką licznych publikacji z zakresu historii kultury i religii Tybetu oraz Mongolii.

54,00 zł
46,44 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,56 zł

23
Myśli kobiece - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli kobiece
Dostępny14 szt.

Głupoty o kobietach można wygadywać... na tysiące. To męska specjalność. A czy jest na świecie coś ważniejszego niż kobieta? Hm... Wątpliwe. Bo mężczyzna jest po prostu tak samo ważny jak kobieta. Nie zawsze! Ale jeżeli się postara... A przede wszystkim niech oboje, mężczyzna i kobieta, naprawdę myślą. Wtedy wszystko będzie w porządku. Tu jest o kobietach, co najważniejsze. Można to czytać raz albo dziesięć razy. Bo nie ma tu ani jednej oklepanej głupoty.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

24
Kajko i Kokosz. Tom 12. Na wczasach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Tom 12. Na wczasach
NiedostępnyBrak

Kajko czy Kokosz? Który z wojów dostanie skierowanie na wczasy? Obaj zasłużyli, ale Referent do Spraw Turystyki i Wypoczynku przywiózł tylko jedno skierowanie... Na szczęście Lubawa, żona kasztelana Mirmiła, jest nie tylko gospodarną, ale i mądrą kobietą, wpada więc na pomysł, by na turystyczną wyspę plemienia Ranów wysłać oficjalnie Kajka, a Kokosz dołączyłby do niego na gapę. Przyjaciele jadą więc na wypoczynek, który, jak się okaże, wymaga wyjątkowo dużo wysiłku, bo i problemów jest niemało na wczasach. Wszystko zaczyna się od konfliktu z arcykapłanem boga Porewita (oraz miłośnikiem miodu i hipnozy), a później wojowie lądują w warowni wikingów. Na szczęście wieści o ich krwiożerczości okazują się mocno przesadzone. A w tym samym czasie w okolicy Mirmiłowa Zbójcerze knują, jak wykorzystać nieobecność obrońców grodu i wreszcie go zdobyć... Na wczasach to kolejny album najpopularniejszej serii komiksowej autorstwa Janusza Christy (1934-2008). Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają całą masę zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze. Egmont wydał również 3 edycje specjalne komiksu w językach regionalnych: tom Wielki Turniej w gwarze góralskiej (Ogromniasto gońba), Szkoła latania w gwarze śląskiej (Szkoła furganio) i Na wakacjach po kaszubsku (Na latowisku). Przygody Kajka i Kokosza doczekały się także adaptacji dla miłośników gier planszowych („Wielki Wyścig”) i gier komputerowych („Twierdza Czarnoksiężnika”). W 2016 r. ukazał się pierwszy tom nowych przygód Kajka i Kokosza stworzony przez młodych polskich scenarzystów i rysowników komiksowych w hołdzie dla Janusza Christy.

20,00 zł
15,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,60 zł

25
Po prostu posprzątaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu posprzątaj
Dostępny19 szt.

Czy stos niezałatwionych spraw wciąż rośnie przed tobą, na podłodze piętrzą się protokoły i materiały informacyjne, i coraz dłużej trwa odszukanie ważnego dokumentu? Koniec z tym! Jeśli już nie pamiętasz, jakiego koloru jest twoje biurko, to ta książka jest właśnie dla ciebie! Za pomocą metody Simplify (Uprościć) w ciągu zaledwie 24 godzin już raz na zawsze stworzysz funkcjonalne miejsce pracy, gdzie wszystko ma swoje jednoznaczne miejsce, aby wszelkie dalsze organizowanie działo się – o ile można tak to ująć – samo z siebie. Susanne Roth, ekspert w obszarze wszelkich zagadnień osobistej organizacji i zarządzania własną osobą, krok po kroku opracuje z tobą biuro pod hasłem „Wszystko na widoku, wszystko w zasięgu”, które będzie dokładnie przystosowane do twoich osobistych potrzeb. W ten sposób ostatecznie pożegnasz się z chaosem i stworzysz sobie miejsce pracy, w którym będziesz się dobrze czuł. Podane są wskazówki dotyczące czasu, listy rzeczy do robienia i do kupienia. Wszystkie strategie zostały przetestowane i wypróbowane w praktyce!

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

26
Co robi? Co robią? Czasownik. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robi? Co robią? Czasownik. Część 1
Dostępny9 szt.

Publikacja jest kontynuacją serii książeczek z zakresu gramatyki języka polskiego. Przeznaczona jest dla dzieci w klasach I-III. Zawiera zabawy i ćwiczenia związane z kształtowaniem i utrwalaniem pojęcia czasownika i jego funkcji w języku polskim; dostarcza dzieciom okazji do obserwacji użycia czasownika w różnych kontekstach i sytuacjach, mówienia na poziomie wyrazów, związków wyrazowych, zdań i dłuższych wypowiedzi, doskonali umiejętności posługiwania się tą częścią mowy. Zawarty w książeczce materiał językowy uporządkowany został zgodnie z zasadą stopniowania trudności, łączy zagadnienia gramatyki, frazeologii, stylistyki. Z powodzeniem może być wykorzystywany przez nauczyciela w kształceniu zintegrowanym do ćwiczeń w mówieniu i pisaniu oraz w doskonaleniu pracy własnej dziecka. Różnorodność form ćwiczeń oraz ich zabawowy charakter uatrakcyjniają proces uczenia się opierając go na aktywności i samodzielności dziecka. Temu celowi służą też barwne, humorystyczne ilustracje uzupełniające i wzbogacające warstwę językową poszczególnych zadań. System Edukacji PUS daje możliwość pracy we własnym tempie i samodzielnego kontrolowania jej efektów, co ma bardzo duży wpływ na osiągane przez dziecko wyniki.

19,50 zł
16,58 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,92 zł

Wróć do góry