hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.01.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 25 stycznia 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytanie ze zrozumieniem kl 5. Wybór testów dla szkoły podstawowej. (Agnieszka Warzybok), na drugim Chicken street (Amanda Sthers). Kolejny produkt to Maksymy i rozważania moralne (Francois La Rochefoucauld ) oraz W imię honoru (Marion Donhoff).
1
Czytanie ze zrozumieniem kl 5. Wybór testów dla szkoły podstawowej. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ze zrozumieniem kl 5. Wybór testów dla szkoły podstawowej.
Dostępny32 szt.

Wybór testów ma na celu ćwiczyć i doskonalić technikę cichego czytania ze zrozumieniem u uczniów klasy piątej. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o teksty literackie, spoza kanonu lektur szkolnych. Na ich podstawie uczeń samodzielnie wykonuje szereg zadań testowych o charakterze analitycznym, dokonuje interpretacji i syntezy.

41,00 zł
38,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,05 zł

2
Chicken street - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chicken street
NiedostępnyBrak

Chicken Street - to główna ulica w Kabulu. Mieszka tam jedynych dwóch Żydów w Afganistanie: Simon, szewc amator, który ongiś porzucił dostatnie życie, aby wieść prymitywną egzystencję w kraju bezustannie rozdzieranym przez konflikty, oraz Alfred, stary pisarz uliczny, który sprawuje pieczę nad kluczami do synagogi. Pewnego dnia pojawia się młodziutka i piękna Naema. Błaga Alfreda, by w jej imieniu napisał list do amerykańskiego dziennikarza, z którym spędziła noc w piwnicy podczas bombardowania, a teraz oczekuje dziecka. List, na który nie nadejdzie odpowiedź, stanie się początkiem łańcucha dramatycznych wydarzeń nie tylko w Kabulu, ale i na dalekim Manhattanie. W splątanych ludzkich losach miesza się wspaniałomyślność, nikczemność, zimne kalkulacje i szaleństwo, a wszystkiemu towarzyszy ironiczny chichot Historii... Amanda Sthers - urodzona w 1978 r. w Paryżu powieściopisarka, scenarzystka, autorka sztuk teatralnych i piosenek. Mon place sur la photo - to jej pierwsza powieść, mająca charakter autobiograficzny. Chicken Street ukazała się w roku 2005. Rozgłos przyniosła autorce sztuka Le vieux juif blonde, wystawiona w 2006 r. W 2007 r. ukazała się jej trzecia powieść Madeleine i sztuka Thalasso, a w 2008 r. kolejna powieść Keith Me.

19,00 zł
14,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,75 zł

3
Maksymy i rozważania moralne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maksymy i rozważania moralne
NiedostępnyBrak

„Nasze cnoty są najczęściej jedynie przebranymi przywarami”, oto motto, jakie La Rochefoucauld daje swemu zbiorkowi i istotnie wyraża ono dobrze myśl autora. Głęboki pesymizm, niewiara w naturę ludzką, wieją z tej książeczki. Egoizm, miłość własna, lęk lub pragnienie korzyści, oto składniki, które znajduje, ilekroć rozbierze z osłonek jakąkolwiek czynność ludzką: oto co zostaje, gdy ją rozdziać z mniej lub więcej świetnych pozorów. Fragment Od tłumacza

18,00 zł
12,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,40 zł

4
W imię honoru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W imię honoru
NiedostępnyBrak

Marion Hrabina Donhoff – niemiecka publicystka oraz redaktorka tygodnika „Die Zeit”. Wielka przyjaciółka Polski i Polaków. W czasie II wojny światowej była uczestniczką niemieckiego ruchu oporu oraz brała udział w przygotowaniach do zamachu na Hitlera. Większość z jej przyjaciół z tego okresu została po zamachu zamordowana przez nazistów. To o nich właśnie jest ta książka – w imię honoru. Wspomnienia kobiet niezwykłych o niezwykłych ludziach.

25,20 zł
17,64 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,56 zł

Wróć do góry