hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.01.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 27 stycznia 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Polska w dziejach Europy Środkowej. Studia (Gottfried Schramm), na drugim Jak obaliłem komunę (Jan Pietrzak). Kolejny produkt to O człowieku, który się nie zgadzał (Cieślikowa Agnieszka J.) oraz Człowiek wewnętrzny a episteme (Motycka Alina).
1
Polska w dziejach Europy Środkowej. Studia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska w dziejach Europy Środkowej. Studia
NiedostępnyBrak

- Przekonanie o prawdziwości astronomii heliocentrycznej (od Kopernika do Galileusza), - Rozłam wyznaniowy i kultura XVI wieku w polsko-niemieckim porównaniu, - Lwów - szczególny przypadek w historii stosunków wyznaniowych XVI wieku, - Reformy w czasach panowania ostatniego króla Polski. Zdolność państwa stanowego do transformacji na porównawczym tle europejskim 1764-1795, - "Solidarność" w przeddzień zwycięstwa. Dyskusja w Niemczech w 1988 roku.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2
Jak obaliłem komunę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak obaliłem komunę
Dostępny8 szt.

Z raportów i donosów: Krytykuje i ośmiesza się władze najczęściej w sposób złośliwy. (z "Notatki służbowej" por. Jerzego Filipowskiego) Program ten nacechowany jest akcentami o wrogiej politycznie treści, zawiera szereg aluzji przedstawiających w sposób złośliwy obecną rzeczywistość. (z "Informacji operacyjnej" przyjętej, od k.o. "Janina", przez ppor. Elżbietę Wójtowicz)

41,50 zł
29,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,62 zł

3
O człowieku, który się nie zgadzał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O człowieku, który się nie zgadzał
Dostępny11 szt.

January Grzędziński był jednych z pierwszych polskich inżynierów lotnictwa, żołnierzem w Legionach Polskich w czasie I wojny światowej, adiutantem marszałka Józefa Piłsudskiego w Belwederze, współtwórcą masowej organizacji społecznej - Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, czynnym uczestnikiem zamachu majowego, dowódcą pułku piechoty, współorganizatorem warszawskiego Kluby Demokratycznego i Stronnictwa Demokratycznego, czołowym publicystą i zarazem wydawcą opozycyjnego tygodnika "Czarno na białem" w latach trzydziestych XX w., dowódcą obozu Wojska Polskiego we Francji w 1939 r. Wiele lat spędził w Maroku, był więźniem obozu dla internowanych i redaktorem francuskojęzycznego pisemka lotniczego. Po powrocie do Polski z przedłużonej wojennej emigracji poświęcił się pisarstwu, wydał trzy książki o krajach Maghrebu, pisał liczne artykuły i wspomnienia. Zawsze deklarował się jako demokrata, socjalista, piłsudczyk. W jego biografii, barwnej opowieści o kolejach życia niepogodzonego z rzeczywistością polityczną żołnierza, inżyniera, publicysty, wyraźnie odcisnęły się trzy ćwierci wieku polskiej historii.

66,60 zł
46,62 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,98 zł

4
Człowiek wewnętrzny a episteme - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Człowiek wewnętrzny a episteme
Dostępny4 szt.

Zbiór rozpraw i szkiców filozoficznych o nauce jako procesie poznawczym. Znany filozof nauki rozpatruje w nim poznanie naukowe i wiedzę z perspektywy uwzględniającej archetypowe i uniwersalne pokłady ludzkiego wyposażenia poznawczego. Autorka kontynuuje i rozwija w tej publikacji problematykę wcześniej podjętą w książkach "Nauka a nieświadomość" (2000) oraz "Rozum i intuicja w nauce" (2005).

32,00 zł
11,20 zł

Rabat 65,0%
oszczędzasz 20,80 zł

5
Sustainability w biznesie czyli przedsiębiorstwo przyszłości. Zmiany paradygmatów i koncepcji zarządzania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sustainability w biznesie czyli przedsiębiorstwo przyszłości. Zmiany p...
NiedostępnyBrak

Przyszłość zarządzania nurtuje rzesze naukowców ipraktyków. Ustosunkowując się do tej kwestii, Autorzy książki proponują nowe paradygmaty, formułują nowe interpretacje teorii ipraktyki zarządzania, zwracają uwagę na konsekwencje rewolucyjnych zmian wnauce dla zarządzania. Jednak przede wszystkim podążają wkierunku nowej interpretacji przedsiębiorstwa przyszłości - sustainable enterprise, które na ogół kojarzone jest zideą zrównoważonego rozwoju, tymczasem może mieć zupełnie nową, dopełniającą racjonalność. Jaką? Sustainablity to nowatorski pomysł na biznes trwały, odnawialny, zdolny przetrwać różne okoliczności, biznes, którego procesy zapewniają mu witalność wnieprzewidywalnym iturbulentnym otoczeniu.

69,90 zł
59,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,48 zł

6
Amore 14 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amore 14
NiedostępnyBrak

Carolina ma prawie czternaście lat. Jest wyjątkowa, jak wiele dziewczyn w jej wieku. To magiczny okres. Są przyjaciółki, z którymi dzieli się dni i sekrety. Są pierwsze pocałunki skradzione w cieniu klatki schodowej. Jest szkoła, są żarty pod adresem nauczycieli i przygotowania do egzaminów. Jest cudowna babcia i superbrat, który pomaga jej marzyć. A miłość? Czy ma oblicze spotkanego przypadkiem Massimiliana? Amore 14 to podróż przez uczucia, entuzjazm, z jakim spotyka się pierwszą miłość, ból niespodziewanego rozczarowania, tego pierwszego, przyprawiającego o bezdech, to strata bliskiej osoby, to nagły miłosny gest, którego się nie spodziewałaś. • Czwarta po: Trzy metry nad niebem, Tylko ciebie chcę i Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie książka kultowego włoskiego pisarza, • książka o współczesnych nastolatkach, • opowieść o pierwszej „dorosłej” miłości, o przyjaźni, szkole, rodzinie, marzeniach i szaleństwach.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

7
Józef Górski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Górski
NiedostępnyBrak

Celem opracowania jest przybliżenie postaci profesora Józefa Górskiego, Jego działalności i twórczości naukowej. Oprócz notek i artykułów bibliograficznych zostały wykorzystane materiały zgromadzone w teczkach personalnych archiwów Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz w teczkach personalnych odkrytych w Archiwum Państwowym w Poznaniu przez A. Gulczyńskiego.

15,00 zł
10,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,05 zł

Wróć do góry