hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.04.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 15 kwietnia 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Leutnanci z Poznania (Rolf H. Oberheid), na drugim Ewa gotuje szybko (Ewa Wachowicz). Kolejny produkt to ?A po ziemi wychodźcy idą w obce kraje?. O poezji i poetach Drugiej Emigracji (Kryszak Janusz) oraz Szafirowe kłopoty (Christina Dodd).
1
Leutnanci z Poznania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leutnanci z Poznania
Dostępny2 szt.

Szkoły Podchorążych Piechoty i doświadczony strzelec ciężkiego karabinu maszynowego – szczegółowo opisuje swój udział w walkach w rejonie Fortu IV Hake i na poznańskiej Cytadeli oraz akcję wyłamania się z kapitulującej twierdzy i dramatyczną próbę przedarcia się do niemieckich linii. Na szczególną uwagę zasługują relacje autora dotyczące walk o przedpola Fortu IV Hake, ponieważ dotychczas ich przebieg nigdy nie był tak dokładnie opisany w żadnej polskiej publikacji dotyczącej walk o Poznań. Tymczasem Rosjanie swoim wypróbowanym sposobem prześlizgują się pojedynczo od strony „białego domu” do lewego (północnego) odcinka i atakują XXI Szkolno-Zapasową Jednostkę Tłumaczy (Dolm.E.u.A.Abt.XXI). Ściągnęli tam już oddział w sile batalionu i podejmują natarcie! Ponieważ wszystko rozgrywa się jakieś 1000 metrów od nas wyraźnie słychać ich głośne „Hurra!”. Dokładnie widzę przez lornetkę ruska, który zagania innych żołnierzy prosto w ogień. Sam jest uzbrojony w pistolet. Wystrzeliwuję w jego stronę całą taśmę amunicji. Potem kieruję broń na tę jego przeklętą hordę, ponieważ wciąż atakują tłumaczy. Godzinami leżę i strzelam, aż zaniknie wszelki ruch.

17,90 zł
12,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,01 zł

2
Ewa gotuje szybko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewa gotuje szybko
Dostępny11 szt.

„Spotkania, konferencje, setki telefonów. Po prostu urwanie głowy! Żyjemy w biegu, więc na jedzenie nie ma czasu... Dlatego moją kolejną, trzecią już książkę napisałam z myślą o zabieganych” – mówi Ewa Wachowicz, producentka telewizyjna i autorka programów poradnikowo-kulinarnych. „Podpowiadam w niej, co jeść, by nie spędzać w kuchni wielu godzin, a jednocześnie gotować smacznie, zdrowo i nowocześnie, czerpiąc przy tym z naszej bogatej kulinarnej tradycji”. W książce pod tytułem Ewa gotuje szybko znajdziemy przepisy zarówno na potrawy kuchni światowej, przywiezione przez autorkę z różnych zakątków świata, jak i receptury z rodzinnego domu pani Ewy. Będą też przepisy podpatrzone u przyjaciół i znajomych, na przyjęciach i w restauracjach, a także nadesłane przez miłośników kulinarnego talentu Ewy Wachowicz. Wszystkie przepisy pochodzą z programu „Ewa gotuje”, emitowanego przez TV Polsat od grudnia 2007 r.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

3
?A po ziemi wychodźcy idą w obce kraje?. O poezji i poetach Drugiej Emigracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
?A po ziemi wychodźcy idą w obce kraje?. O poezji i poetach Drugiej Em...
Dostępny18 szt.

Dwanaście studiów poświęconych emigracyjnym narracjom tożsamościowym w twórczości takich poetów, jak Stanisław Baliński, Marian Czuchnowski, Józef Łobodowski, Jerzy Pietrkiewicz czy Bronisław Przyłuski. Autora interesują drogi, jakimi poruszają się oni w poszukiwaniu poetyckiej ?mowy wygnańczej?, to, jak odnajdują idiom poetycki zdolny unieść bagaż doświadczeń gromadzonych przez lata emigracji oraz jak kształtują ?język wygnania? osadzony w odmiennych kręgach tradycji. Taka perspektywa oglądu emigracji/wygnania pozwala interpretować doświadczenia polskiej literatury nie tylko przez pryzmat polityki i historii, ale także stałego konstruktu ludzkiej kondycji.

33,00 zł
27,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,28 zł

4
Szafirowe kłopoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szafirowe kłopoty
NiedostępnyBrak

Kiedy Brandi Michaels odkrywa, że jej narzeczony właśnie leci do Vegas, by poślubić swą przyjaciółkę, zastawia pierścionek zaręczynowy, pieniądze wydaje na wspaniałe ubrania i spędza upojną noc w ramionach przypadkiem poznanego, niezwykle przystojnego Włocha – Roberto Bartoliniego. Kiedy nieoczekiwanie zaczyna zagrażać jej śmierć z rąk zabójcy, może zwrócić się jedynie do Roberto – mężczyzny, który może przynieść wybawienie albo stać się przyczyną jej klęski. Jedno jest jednak pewne: Brandi nie podda się bez walki...

31,90 zł
22,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,93 zł

5
Krótka kołdra. O dialogu małżeńskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka kołdra. O dialogu małżeńskim
NiedostępnyBrak

O przyjaźni, narzeczeństwie, seksie i antykoncepcji, o kryzysach, dialogu, wojnie i pokoju w małżeństwie – o wszystkich sprawach ważnych dla budowania dobrego, trwałego i szczęśliwego małżeństwa pisze w swojej książce o. Mirosław Pilśniak. Jako duszpasterz, który od blisko dwudziestu lat pracuje z małżeństwami, ma on ogromne doświadczenie, mądrość i pokorę, potrzebne, by pomagać parom, które mają się dobrze, a jeszcze bardziej tym, które przeżywają różne trudności. Krótka kołdra jest zapisem tego doświadczenia. Z pewnością może ona być cennym poradnikiem dla wielu poszukujących małżonków.

32,00 zł
28,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,20 zł

6
Kocięta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocięta
NiedostępnyBrak

Koty kochają Sunitę Patel. Z wzajemnością. Kiedy Sunita wraz z przyjaciółmi odkrywa kolonię bezdomnych kotów, jest w siódmym niebie. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zamierza uśpić wszystkie koty, chyba, że Sunita podejmie się pewnego zadania.

15,80 zł
11,38 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,42 zł

7
O wszystkim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wszystkim
Dostępny15 szt.

Książka Olgierda Budrewicza i Wiesława Ochmana „O wszystkim” jest zapisem rozmowy rzeki, jaką obaj autorzy – prywatnie przyjaciele od kilkudziesięciu lat – prowadzili przez wiele miesięcy 2009 roku. Z niezliczonych anegdot, wyjętych z bogatego doświadczenia zawodowego i życiowego fascynujących rozmówców – wybitnego tenora operowego i słynnego podróżnika – tworzy się ich „prywatna” historia polskich i światowych wydarzeń kilku ostatnich dekad. Wartko prowadzona rozmowa dwóch erudytów i obieżyświatów znakomicie odzwierciedla ich charaktery i osobowości, imponującą błyskotliwość, zdroworozsądkowy ogląd rzeczywistości i niezłomny wzorzec światopoglądowy.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

8
Profilaktyka antyrakowa. Lekarz rodzinny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profilaktyka antyrakowa. Lekarz rodzinny
Dostępny3 szt.

Zdrowie w pigułce Dla wielu z nas zdiagnozowany rak oznacza jedno – agresywną, nieuleczalną chorobę. Wyrok śmierci. Tymczasem w medycynie jest to ogromnie zróżnicowana, bardzo liczna grupa schorzeń. W zależności od lokalizacji, składu komórkowego, ukrwienia i wielu innych czynników każdy nowotwór może przebiegać odmiennie. Co istotne, rak wcześnie wykryty to rak uleczalny! Jednak wedle znanej zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, nie pozwól, by dopadł cię „ten, który chodzi do tyłu". Dzięki zdrowym nawykom uchroń siebie i swoich bliskich przed nowotworem!< Dowiedz się: – dlaczego w naszych organizmach pojawia się rak, – jak samodzielnie obserwować ciało i które z profilaktycznych badań warto wykonać, by wcześnie rozpoznać nowotwór, – dlaczego siedzący tryb życia sprzyja rozwojowi choroby, – jakie są najistotniejsze czynniki ryzyka (otyłość, nikotyna, stres, brak aktywności fizycznej, promieniowanie ultrafioletowe, substancje rakotwórcze i inne), – które wirusy i geny mogą być odpowiedzialne za skłonność do zachorowania, – co koniecznie trzeba zmienić w swojej diecie, – jak stworzyć indywidualny program antynowotworowy. Seria „Lekarz rodzinny” to nieocenione źródło informacji, pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w przystępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.

17,90 zł
12,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,01 zł

Wróć do góry