hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.06.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 3 czerwca 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Łamigłówki rysunkowe (Russell Ken, Carter Philip), na drugim Bliscy sercu Jezusa. Klasa 2. Podręcznik (Władysław Kubik SJ, Grzegorz Łuszczak SJ, Teresa Czarnecka, Anna Duka). Kolejny produkt to Madagaskar 1942 (Józef W. Dyskant) oraz Przekraczanie kręgu ubóstwa kulturowego Konteksty społeczne.
1
Łamigłówki rysunkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki rysunkowe
Dostępny38 szt.

Książka została opracowana z myślą o miłośnikach rozrywek umysłowych. Zawiera 131 zagadek, które zaliczyć można do tzw. Matematyki rekreacyjnej. Wiele z nich ma charakter raczej żartu niż poważnego zadania matematycznego, jednak wszystkie łączy wspólna cecha - gwarantują znakomitą zabawę. Każdy, kto potrafi rozwiązać zadania oznaczone trzema gwiazdkami, może aspirować do członkostwa w międzynarodowym klubie Mensa - elitarnym stowarzyszeniu zrzeszającym osoby o ilorazie inteligencji przewyższającym 148 punktów.

27,50 zł
23,65 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,85 zł

2
Bliscy sercu Jezusa. Klasa 2. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliscy sercu Jezusa. Klasa 2. Podręcznik
NiedostępnyBrak

Numer dopuszczenia podręcznika: 874/2010. Nowa wersja podręcznika ucznia do kl. 2 - podobnie jak kl. 1 - została przygotowana w formacie A4, ma większą czcionkę i nie zawiera ćwiczeń do wypełniania przez uczniów. Podręcznik będzie więc mógł służyć następnym rocznikom uczniów. Ćwiczenia do rysowania, pisania itp. zostały przeniesione do Zeszytu ucznia wydanego osobno. Większość jednostek lekcyjnych w podręczniku jest rozmieszczona na dwóch sąsiadujących stronach. Ułatwi to uczniom odnalezienie i korzystanie z potrzebnych wiadomości. Niektóre teksty są nieznacznie skrócone i przeredagowane. Szata graficzna książki nawiązuje do klasy 1. Podręcznik jest bogato ilustrowany obrazami i reprodukcjami dzieł sztuki o tematyce religijnej oraz kolorowymi rysunkami i zdjęciami o tematyce liturgicznej. Wiele z ilustracji przedstawia sytuacje z życia uczniów i przyrodę. Podobnie jak w poprzednim wydaniu podręcznika kl. 2 na końcu katechez znajdują się teksty pod hasłami PAMIĘTAM, WIERZĘ lub WYPEŁNIAM. Jest to pomoc dla katechetów, uczniów i rodziców w przygotowywaniu dzieci do przyjęcia sakramentów pokuty i pojednania oraz Komunii Świętej.

17,50 zł
14,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,50 zł

3
Madagaskar 1942 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madagaskar 1942
NiedostępnyBrak

Afrykańska wyspa Madagaskar, położona u wejścia do Oceanu Indyjskiego, była kolonią francuską, która po wojennej klęsce metropolii w 1940 roku opowiedziała się za nowymi władzami francuskimi w Vichy. Odmówiła tym samym wszelkiej współpracy nie tylko z przedstawicielami "Wolnej Francji" gen. de Gaulle'a, ale też zerwała układy z dotychczasowymi sojusznikami. W książce przedstawiono, po raz pierwszy w historiografii polskiej, przebieg tych walk o Wielką Wyspę (jak zwano Madagaskar), a także wpływ operacji "Torch" na dalsze dzieje Madagaskaru. Omówiono również polskie ślady w jej historii.

23,00 zł
18,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,60 zł

4
Przekraczanie kręgu ubóstwa kulturowego Konteksty społeczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekraczanie kręgu ubóstwa kulturowego Konteksty społeczne
NiedostępnyBrak

Opracowanie pod redakcją Danuty Wajsprych można odczytać na wiele sposobów. Znajdą w niej coś dla siebie nauczyciel, przedstawiciel samorządu terytorialnego. Może ono także wywołać zadumę i autorefleksję wśród młodzieży, w tym również młodzieży studenckiej, wśród nauczycieli akademickich, zwłaszcza kształcących pedagogów. Dobrze byłoby, gdyby przeczytali ją urzędnicy administracji, aby wsparcie finansowe kierowali do najuboższych i zaniedbanych kulturowo. W opracowanie i jego treść wprowadza Danuta Wajsprych, wskazując na tło gospodarcze i społeczne, które spowodowało m.in. rozwarstwienie społeczne, ubóstwo, w tym także kulturowe. [...] Całość opracowania posiada dużą wartość poznawczą i pragmatyczną. Nie sposób sobie wyobrazić, aby poruszana problematyka nie mogła liczyć na zainteresowanie pedagogów, nauczycieli i pracowników naukowo-dydaktycznych. To opracowanie bowiem [...] wywołuje refleksję nad współczesną kulturą. Stanowi też ciągle aktualny przykład myślenia innowacyjnego nad stanem współczesnego ubóstwa i jego skutkami. W tej interesującej pozycji jest miejsce dla wszystkich, którym bliska jest problematyka minimalizacji ubóstwa kulturowego. Z recenzji prof. zw. dr hab. Eugenii Malewskiej

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

5
Drugie życie Bree Tanner - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugie życie Bree Tanner
NiedostępnyBrak

Powieść na motywach trzeciej części sagi Zmierzch ? ?Zaćmienia?. Opisuje losy Bree Tanner, postaci z ?Zaćmienia?, która staje się wampirem. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. ?Drugie życie Bree Tanner? to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. Ekranizacja ?Zaćmienia? wchodzi do kin 30 czerwca 2010. Bree jest w niej grana przez debiutantkę Jodelle Ferland. ?Właściwie sama jestem zaskoczona, bo nie planowałam wydania tej opowieści oddzielnie. Zaczęłam ją pisać dawno temu, jeszcze zanim ?Zmierzch? wszedł na ekrany kin. Po prostu dopracowywałam szczegóły ?Zaćmienia? i całej tkanki mojego wampirzego świata. Dużo myślałam nad istotą nowonarodzonych, wyobrażałam sobie, jak wyglądałaby ich wersja wydarzeń. W końcu zaczęłam opisywać sprawy z punktu widzenia Bree. Ciekawiło mnie, jak to jest być nowonarodzonym (?)? Stephenie Meyer

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

Wróć do góry