hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.07.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 5 lipca 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ptaki w ogrodzie (Ulrich Schmid), na drugim Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II Rzeczypospolitej (Aleksander Korman). Kolejny produkt to Oko w oko z banderowcami (Stanisław Jastrzębski) oraz Faszyzm włoski i hitleryzm w publicystyce Romana Dmowskiego w latach 1922-1939 (Michał Andrzejczak).
1
Ptaki w ogrodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki w ogrodzie
NiedostępnyBrak

Jak zachęcić ptaki do odwiedzania naszego ogrodu. Zaprojektujmy nasz ogród tak, by stał się ptasim rajem. Odpowiednie rośliny zapewniające pożywienie, skrzynki lęgowe i karmniki zachęcą ptaki do tłumnych odwiedzin.

23,10 zł
20,33 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,77 zł

2
Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II Rzeczypospolitej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II Rzeczypos...
Dostępny15 szt.

Praca dra Aleksandra Kormana Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II Rzeczpospolitej wnosi nową wiedzę na ten temat. Autor w syntetycznej formie ukazał genezę tej zbrodniczej organizacji oraz jej cele i sposób działania. Zobrazował straty osobowe i materialne spowodowane przez nią oraz współczesną groźbę odradzania się banderowskiego ekstremalnego szowinizmu na Ukrainie. Czytelnicy mają możliwość zapoznania się z nieznanymi lub mało znanymi dokumentami i faktami ilustrującymi działalność ukraińskich szowinistów. Autor jako niezależny badacz, przez kilkanaście lat gromadził nieznane dokumenty, relacje i materiały, co umożliwia poszerzenie wiedzy na ten temat. Bardzo duże osiągnięcie stanowi sporządzenie i udokumentowanie zestawienia 362 metod torturowania Polaków i zadawania śmierci. Cenne uzupełnienie pracy stanowi obszerny wykaz literatury dotyczącej nacjonalistów ukraińskich oraz wstrząsające dokumentalne fotografie ukazujące niespotykane w dziejach ludzkości okrucieństwo oprawców z UPA.

35,70 zł
28,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,14 zł

3
Oko w oko z banderowcami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oko w oko z banderowcami
Dostępny9 szt.

Wspomnienia oraz przeżycia autora i innych uczestników i świadków wydarzeń z okresu II wojny światowej w województwie stanisławowskim w latach 1939-1946. Autor jako młodociany chłopiec brał udział w samoobronie Polaków przeciw bandom UPA na Kresach Południowo-Wschodnich oraz w walkach AK.

37,80 zł
30,24 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,56 zł

4
Faszyzm włoski i hitleryzm w publicystyce Romana Dmowskiego w latach 1922-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faszyzm włoski i hitleryzm w publicystyce Romana Dmowskiego w latach 1...
Dostępny6 szt.

Autor ukazał stosunek Romana Dmowskiego do dwóch masowych ruchów społeczno-politycznych, które dominowały w I połowie XX w. w Europie. Faszyzm włoski oraz hitleryzm - systemy powstałe jako przeciwwaga dla komunizmu - były ruchami, które odcisnęły decydujące piętno w historii Europy. Reżimy te w wyniku militaryzacji polityki, stały się zagrożeniem dla pokoju w Europie i na całym świecie, zaś rywalizacja ich przywódców Benito Mussoliniego z Adolfem Hitlerem o pierwszeństwo w hierarchii wodzów państw totalitarnych, uwidoczniła się w zapędach imperialistycznych. Książka ukazała również w szerokim kontekście ewolucję poglądów Romana Dmowskiego na oba ruchy społeczno-polityczne.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5
Po polsku 2. Literatura, język, komunikacja. Podręcznik dla klasy 2 gimnazjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po polsku 2. Literatura, język, komunikacja. Podręcznik dla klasy 2 gi...
NiedostępnyBrak

Numer dopuszczenia MEN: 151/2/2010 W podręczniku do klasy 2 przez pryzmat wielu tekstów kultury autorki analizują takie zagadnienia, jak bunt i miłość oraz odpowiedzialność młodego człowieka za otaczający go świat. Uczą dostrzegać potrzeby i uczucia innych ludzi i naświetlają ważne problemy społeczne. To wszystko przedstawione jest z uwzględnieniem historycznego następstwa tych zagadnień w kulturze, dzięki czemu widoczne są ich uniwersalizm i aktualność.

33,00 zł
29,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,30 zł

Wróć do góry