hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.07.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 9 lipca 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się I nie było już nikogo (Agata Christie), na drugim A.B.C., wznowienie (Agata Christie). Kolejny produkt to Sceptyk w Ziemi Świętej (Debray Regis) oraz Metody formalne w inżynierii oprogramowania systemów czasu rzeczywistego (Szmuc Tomasz, Szpyrka Marcin).
1
I nie było już nikogo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I nie było już nikogo
Dostępny34 szt.

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach. Najpopularniejsza powieść Agaty Christie, dawniej znana pod tytułem Dziesięciu małych Murzynków.

24,90 zł
15,69 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 9,21 zł

2
A.B.C., wznowienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A.B.C., wznowienie
Dostępny49 szt.

Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery „A”, „B” i „C”… Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do „Z”? Sprytny przestępca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. Koło zwłok zawsze zostawia rozkład jazdy pociągów, potocznie zwany ABC. Co więcej, w listach również podpisuje się „A.B.C.”. Czyżby zabójca cierpiał na kompleks alfabetyczny? Herkules Poirot czuje jednak, że za tym pozornym szaleństwem musi skrywać się umysł przebiegły i metodyczny, a zostawiane wskazówki mają sprowadzić policję na błędny trop.

22,90 zł
16,72 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,18 zł

3
Sceptyk w Ziemi Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sceptyk w Ziemi Świętej
Dostępny60 szt.

Książka Régisa Debraya pod nieco przewrotnym tytułem Sceptyk w Ziemi Świętej jest pozycją bardzo szczególną, z uwagi na sposób traktowania wędrówki po Ziemi Świętej, jako możliwości obserwacji wydarzeń bieżących, ale wynikających z wielowiekowej i niezwykle skomplikowanej historii tego regionu. Zderzenie trzech wielkich religii monoteistycznych, wpływ nakładających się warstw dziejowych na teraźniejszość, toczące się do dziś konflikty, a także zderzenie przeszłości z relacjami osób stojących po różnych stronach ? wszystko to sprawia, że książka Debraya będąc próbą ukazania tego, co obecnie dzieje się na obszarze zwanym Ziemią Świętą, w wielu punktach burzy utrwalane zarówno przez hierarchię kościelną jak i historyków poglądy. Bruno Frappat

45,00 zł
38,70 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

4
Metody formalne w inżynierii oprogramowania systemów czasu rzeczywistego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody formalne w inżynierii oprogramowania systemów czasu rzeczywiste...
Dostępny61 szt.

Rozwijający się rynek zastosowań systemów informatycznych powoduje wzrost zapotrzebowania na systemy, które powinny być rozwijane szybko, jak najmniejszym kosztem, przy zapewnieniu wysokiej jakości produktu końcowego. Choć wydaje się, iż oczekiwania te wzajemnie się wykluczają, wciąż podejmowane są próby opracowania metod, które by je spełniły. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania zastosowaniem metod formalnych przy realizacji systemów informatycznych. Książka składa się z dwóch powiązanych części: teoretycznej i teoretyczno-aplikacyjnej. W pierwszej przedstawiono elementy wykładu z logiki matematycznej, teorii sieci Petriego i algebry procesów. Druga część ma charakter bardziej przystępny, ukierunkowany na praktykę inżynierską. Książka jest przeznaczona jest dla tych, którzy metody formalne chcą wykorzystać w badaniach naukowych lub w praktyce inżynierskiej, dla wykładowców takich przedmiotów, które przynajmniej częściowo dotyczą tych metod, a także dla studentów studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich, na których wykładane są zagadnienia dotyczące metod formalnych.

89,00 zł
81,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,12 zł

5
Piątek 2:45 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piątek 2:45
NiedostępnyBrak

Piątek 2:45 - właściwie już sobota. Ale to, co zakończone, trwa nadal;to, co się kończy, dopiero się zaczyna. Choć większość śpi, nie śpią ci,którzy nie chcą lub nie mogą albo coś im spać nie pozwala. Ponieważ o tej porze sporo się dzieje - jak kraj długi i szeroki. Opowiadają o tym sugestywnie młodzi, zdolni autorzy, każdy w swoim niepowtarzalnym stylu. Warto wejść w głębię nocy i poznać te zajmujące historie, gdzie realizm miesza się z fantazją, powaga z groteską, a humor z dramatem. W piątek o 2:45 czas zwalnia, by nagle przyspieszyć, a sprawy duże i małe nabierają nowych znaczeń w życiu bohaterów antologii. Dzięki temu Piątek, 2:45 to solidna porcja rozrywki, jak i refleksji, doprawiona zróżnicowaną narracją i wciągającą fabułą. .

27,50 zł
19,25 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,25 zł

6
Koraliki. Biżuteria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki. Biżuteria
Dostępny23 szt.

Ludzkość, a szczególnie piękniejsza jej połowa, zawsze pragnęła się zdobić. Służyły do tego m.in. koraliki, które pojawiły się już w zamierzchłej przeszłości. Jednak dopiero w ostatnich dekadach - dzięki dopracowanemu do perfekcji procesowi ich wytwarzania - robią prawdziwą furorę. Sklepy pełne są wyrobów z koralików, jednak autorka gorąco zachęca do samodzielnego wykonywania oryginalnych ozdób podkreślających styl ich twórcy. Omawia rodzaje koralików dostępnych w handlu, przedstawia niezbędne narzędzia i na przykładach wykonywanych przez siebie pierścionków, bransolet, brosz, kolczyków, naszyjników pokazuje techniki ich wykonywania. Na pewno jest to ciekawe, pożyteczne i... tanie hobby! Wyobraźcie sobie jak wielką przyjemność możecie sprawić rodzinie lub znajomym własnoręcznie wykonana biżuterią. To nie jest takie trudne - wystarczy zacząć od przeczytania tej książki.

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

Wróć do góry