hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.09.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 4 września 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się PUS. Dreptuś Matematyk. Część 2 (Dorota Cudnik), na drugim Religia w społeczeństwie ponowoczesnym (Janusz Mariański). Kolejny produkt to Świat wokół nas. Przyroda. Nowy atlas dla klas 4-6 szkoły podstawowej (praca zbiorowa) oraz Legenda o królowej Jadwidze (Katarzyna Małkowska, Bogusław Michalec).
1
PUS. Dreptuś Matematyk. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PUS. Dreptuś Matematyk. Część 2
Dostępny38 szt.

Przedstawiamy propozycję wspaniałej zabawy dla dzieci wykazujących naturalne zainteresowanie matematyką w początkowym okresie edukacji: w domu, przedszkolu lub szkole. Zawarte w książeczkach zadania służą: • utrwaleniu przeliczania i odczytywania liczb kolejno od 0 do 12, • obliczaniu dowolnym sposobem sumy i różnicy dwóch liczb w zakresie 12, • utrwaleniu symbolicznego zapisy działań matematycznych, • porównywaniu liczb: mniejsza-większa, • szukaniu właściwej liczby w ciągu liczb malejących i rosnących, • zapoznaniu się z tematyką zbiorów, • przyporządkowywaniu prostego dodawania i odejmowania odpowiednim ilustracjom. Zadania mają oryginalna i zabawową formę graficzną. Postać Dreptusia zachęca dzieci do podejmowania wysiłku przy rozwiązywaniu kolejnych ćwiczeń, co wielostronnie aktywizuje dziecko i pobudza wyobraźnię. Taki model uczenia sprzyja stymulowaniu uzdolnień matematycznych u dzieci, wzmacnia ich odporność emocjonalna potrzebną przy pokonywaniu trudności w przyswajaniu abstrakcyjnego materiału oraz przygotowuje do wejścia w jego kolejny, nowy zakres.

19,50 zł
16,58 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,92 zł

2
Religia w społeczeństwie ponowoczesnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religia w społeczeństwie ponowoczesnym
Dostępny5 szt.

Janusz Mariański, znany socjolog religii i socjolog moralności z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, zwraca uwagę na wieloparadygmatyczność socjologii religii na tle krytyki tezy sekularyzacyjnej oraz na nowe formy religijności i duchowości domagające się nowych modeli interpretacyjnych w odniesieniu do współczesnych przemian religijności i duchowości (teza desekularyzacyjna). Jeśli nawet sekularyzacja jest jeszcze nie zakończonym procesem, to nie oznacza to jeszcze, że religia wciąż umiera, przeciwnie, jej losy stają się coraz bardziej złożone i wieloaspektowe, jesteśmy świadkami powstawania nowych form religijności i duchowości. Można by powiedzieć, że coraz więcej ludzi współczesnych, postawionych wobec alternatywy ,,religijność kościelna albo niereligijność? decyduje się na trzecią drogę, a mianowicie, na religijność pozakościelną, będącą ,,pluralistyczną i nieciągłą trajektorią biografii?. Poza Kościołami rozwijają się różne formy duchowości (,,nie jestem religijny, ale poszukuję duchowości?). W związku z tym nasuwa się uzasadnione pytanie o status socjologii religii. Czy kształtująca się już socjologia duchowości nie powinna zastąpić tradycyjnej socjologii religii? Czy obydwie subdyscypliny socjologiczne powinny istnieć obok siebie jako równouprawnione i wzajemnie uzupełniające się, czy też socjologia duchowości jest integralną częścią socjologii religii?

28,50 zł
19,95 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,55 zł

3
Świat wokół nas. Przyroda. Nowy atlas dla klas 4-6 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat wokół nas. Przyroda. Nowy atlas dla klas 4-6 szkoły podstawowej
Dostępny200 szt.

Atlas Przyroda. Świat wokół nas dzięki nowoczesnym metodom prezentacji zjawisk i procesów zachęca do nauki i rozwija zainteresowanie przyrodą. • Ułatwia zrozumienie wybranych zagadnień geograficznych dzięki elementom graficznym dostosowanym do wieku odbiorcy. • Rozbudza zainteresowanie przyrodą poprzez interesujące opisy obiektów przyrodniczych. • Pomaga zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie dzięki czytelnym i atrakcyjnym wizualnie planszom.

36,50 zł
32,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,38 zł

4
Legenda o królowej Jadwidze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legenda o królowej Jadwidze
NiedostępnyBrak

To, o czym chcemy opowiedzieć, działo się za dni królowania Władysława Jagiełły, pana możnego i sławnego, który na tronie krakowskim zasiadał, najlepszy dar od Boga otrzymawszy: żonę mądrą, we wszystkim go wspierającą. Królowa Jadwiga wielkim się wśród poddanych cieszyła szacunkiem. Kochali ją krakowianie, a wraz z nimi cały lud, co polskie ziemie zamieszkiwał... Zachęcając do zapoznania się z nową serią, zapraszamy na barwną lekcję historii i jednocześnie naukę języka – wszystkie książki zostały wydane w wersji polsko-angielsko-niemieckiej.

12,40 zł
8,68 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,72 zł

5
Perełka 222. Pokój jest możliwy. Peace is possible - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perełka 222. Pokój jest możliwy. Peace is possible
NiedostępnyBrak

"Najmniejsza książeczka nasuwająca piękne myśli i szlachetne uczucia, więcej jest warta od wszystkich zakurzonych ksiąg mądrości i traktatów naukowych" Anatol France

4,80 zł
4,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,48 zł

6
Konfiguracje globalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konfiguracje globalne
Dostępny27 szt.

Książka ta przynależy do nauk społecznych, choć zasadniczo jestem socjologiem ekonomicznym. Odgradzanie dyscyplin od siebie, nawet w formie niskiego żywopłotu, uważam za poważny błąd, którego nie usprawiedliwia posiadanie tzw. Własnej metody badawczej, bo jej definicja może być szeroka. Spośród trzech warstw analiz - idei, instytucji i zachowań - uprzywilejowuję warstwę instytucjonalną. Warstwa idei jest jednak całkiem rozbudowana. Najmniej uwagi poświęcam gęstwinie faktów dotyczących zachowań, postaw jednostek i wspólnot, jakby dlatego, że zapamiętałem opinię ekonomisty Alfreda Marshalla, że "najbardziej lekkomyślnym i groźnym jest ten teoretyk, który twierdzi, że fakty mówią za siebie" (...). Nie mówią. Jedynie fakty umieszczone w ramach nośnej konstrukcji teoretycznej są faktami naukowymi. (z tekstu)

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

7
PUS. Balbina z Lublina. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PUS. Balbina z Lublina. Część 2
Dostępny24 szt.

Balbina z Lublina. Część 2 to druga z serii książeczek, dzięki której dzieci w wieku przedszkolnym uczą się spostrzegawczości, rozróżniania kształtów, kolejności zdarzeń oraz wyciągania wniosków z zaobserwowanych sytuacji jak również prawidłowych zachowań w różnych miejscach jak dom, szkoła, ulica, las.

19,50 zł
16,58 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,92 zł

8
Podziały klasowe i nierówności społeczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziały klasowe i nierówności społeczne
Dostępny9 szt.

Nierówności społeczne oraz przemilczane w polskiej sferze publicznej podziały klasowe to główny temat artykułów znajdujących się w tej książce. Małe dzieci czasem nie chcąc patrzeć na coś, co wzbudza ich strach, zamykają oczy i mają wrażenie, że źródło ich niepokoju przestaje istnieć. Osoby nie pozbawione wyobraźni socjologicznej i wrażliwości społecznej nie mogą udawać, jak małe dzieci, że pewne rzeczy nie istnieją. Krytyczny umysł, mający zdolność samodzielnego myślenia, nie może uznać mechanizmów i procesów społecznych świadomie konstruowanych przez konkretne decyzje polityczne za zjawiska ?naturalne? i ?nieodzowne?. Zwłaszcza jeśli rzeczywistość za oknem w pełnym świetle odsłania rosnące podziały w społeczeństwie, a kryzys ekonomiczno-społeczny, który przetacza się przez świat, przypomina o aktualności analiz klasowych. Refleksja nad realizowanym w Polsce po 1989 roku modelem kapitalizmu nie powinna unikać opisywania różnych skutków społecznych realizowanej polityki. Zwłaszcza w czasie, gdy pytanie o kondycję kapitalizmu oraz możliwości jego przekształceń po krachu neoliberalnej wersji stosunków społeczno-ekonomicznych stało się sprawą otwartą i dyskutowaną na poziomie globalnym nie tylko w krajach peryferyjnych, ale również w państwach tworzących rdzeń systemu światowego. Stanowisko autorów ma często charakter polemiczny wobec poglądów i mitów wygłaszanych przez strategiczne instytucje obecnego porządku. Tym bardziej warto poznać opinie ludzi, których głos na co dzień nie jest zbyt często w Polsce słyszalny.

36,50 zł
25,55 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,95 zł

Wróć do góry