hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2010.11.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 16 listopada 2010 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Żożo i Lulu (Elisabeth Duda), na drugim Świąteczne opowiadania (Krzysztof M. Wiśniewski (tłum.)). Kolejny produkt to Kolorowa Klasa 2. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 6 (Marta Jarząbek, Agnieszka Mitoraj-Hebel, Katarzyna Sirak-Stopińska) oraz Francuska powieść (Frédéric Beigbeder).
1
Żożo i Lulu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żożo i Lulu
NiedostępnyBrak

"Żożo i Lulu" to napisana z ogromnym poczuciem humoru opowieść o mieszkającym w Paryżu rodzeństwie, które za sprawą tajemniczego wujka Charlesa przemierza miasto, przeżywając po drodze mnóstwo fascynujących przygód? Elisabeth Duda- urodzona w Paryżu aktorka i pisarka, w Polsce znana przede wszystkim z programu ?Europa da się lubić?. Niedawno ukazał się, cieszący się dużym powodzeniem, przewodnik po Paryżu jej autorstwa. Agata Dudek - urodziła się i mieszka w Warszawie. Zajmuje się ilustracją książkową i prasową, malarstwem, fotografią i designem. Uznawana jest za jedną z najzdolniejszych ilustratorek młodego pokolenia.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2
Świąteczne opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne opowiadania
Dostępny22 szt.

Czujesz magię świat? Otwórz tę książkę i wprowadź się w bożonarodzeniowy klimat, czytając "Opowieść wigilijną", ""Dziadka do orzechów" lub piękną opowieść o Gerdzie i Kaju z "Królowej śniegu". Ten prześlicznie ilustrowany zbiór baśni, ukazał się w trzech atrakcyjnych wersjach okładki. W tej serii ukazały się: Najpiękniejsze opowiadania dla dziewczynek, Najpiękniejsze opowiadania dla chłopców, Ilustrowane bajki o zwierzętach, Ilustrowane bajki świata.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

3
Kolorowa Klasa 2. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa Klasa 2. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część...
NiedostępnyBrak

Ćwiczenia motywują dzieci do podejmowania twórczego działania i pozwalają w ciekawy i różnorodny sposób rozwijać odpowiednie umiejętności. Zeszyty ćwiczeń są ściśle skorelowane z treściami zamieszczonymiw podręcznikach.

20,70 zł
18,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,69 zł

4
Francuska powieść - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuska powieść
NiedostępnyBrak

Autor zaczął pisać tę książkę „w głowie”, uciekając od twardych realiów aresztu, w którym spędził 36 godzin, po tym jak policja zatrzymała go w chwili, gdy w eleganckiej paryskiej dzielnicy, po kilku drinkach w kolejnych barach, wciągał działkę kokainy z maski stojącego na ulicy samochodu. W ciasnej betonowej celi, marząc o jakiejś książce lub proszku na sen, Beigbeder ucieka myślami do dzieciństwa, którego nie pamięta, bo ten okres jego życia objęła dziwna amnezja. Wychodząc od jedynego wyraźnego obrazu, stara się przywołać więcej wspomnień i dochodzi do wniosku, że ich brak wywołała zmowa milczenia wokół rozwodu rodziców. Opisuje typową zamożną rodzinę francuską, z czułością mówi o swoich dziadkach, rodzicach i bracie, powraca do młodzieńczych lektur i muzyki, której kiedyś słuchał. Odnalezione nareszcie wspomnienia przeplatają się z drobiazgową i niepozbawioną poczucia humoru relacją z aresztu. Za powieść tę pisarz otrzymał Prix Renaudot 2009. Frédéric Beigbeder jest we Francji bardzo znaną postacią: pisze recenzje do najpopularniejszych pism, ma własne programy radiowe i telewizyjne, jest niewątpliwe postacią z pierwszych stron gazet – również jego życie osobiste jest zawsze bardzo ciekawym tematem dla kolorowych magazynów. Książka, w której opisuje swoje dzieciństwo i młodość, była we Francji prawdziwą sensacją, tym większą, gdy okazało się, że jest to całkiem niezła literatura, a nie tylko zbiór plotkarskich smaczków. I dlatego dostał za nią Prix Renaudot, jedną z najbardziej prestiżowych francuskich nagród literackich.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

5
Matematyka dla biologów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dla biologów
Dostępny32 szt.

Książka prowadzi Czytelnika od elementarnych pojęć matematyki do zagadnień bardziej zaawansowanych, wykorzystywanych przy tworzeniu modeli matematycznych w biologii i naukach pokrewnych. Szerokim zakresem obejmuje zagadnienia matematyki dyskretnej i rachunku prawdopodopodobieństwa wykorzystywane w filogenetyce oraz metody analizy matematycznej stosowane w biotechnologii i ekologii. Liczne przykłady i ilustracje czynią ją przystępnym podręcznikiem matematyki dla studentów biologii, biotechnologii, a także medycyny i nauk rolniczych. Jej istotnym uzupełnieniem jest zbiór zadań przygotowany przez Marka Bodnara. Książka ta pomoże biologom w studiowaniu literatury biologicznej, w której coraz częściej wykorzystuje się nieelementarne modele matematyczne, może także ułatwić porozumienie i współpracę biologów z matematykami i fizykami.

41,00 zł
34,44 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,56 zł

6
Słownik finansowo-giełdowy angielsko-polski, polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik finansowo-giełdowy angielsko-polski, polsko-angielski
NiedostępnyBrak

Słownik zawiera około 30 000 terminów i wyrażeń z takich dziedzin, jak m.in.: - podstawy finansów, - wskaźniki finansowe, - finanse publiczne, w tym podatki, - bankowość komercyjna, - bankowość inwestycyjna, w tym fuzje i przejęcia, oraz papiery wartościowe, - giełda i transakcje giełdowe, - instytucje finansowe, - skróty ważnych terminów i organizacji, - idiomy ze świata finansów i giełdy.

89,90 zł
76,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,48 zł

7
Jak pielęgnować rośliny doniczkowe. Choroby i szkodniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pielęgnować rośliny doniczkowe. Choroby i szkodniki
NiedostępnyBrak

Co zrobić, by nasze pelargonie, azalie i hortensje kwitły długo, miały zdrowe liście oraz pędy? Jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez choroby czy szkodniki? Wybitni specjaliści z Instytutu Ochrony Roślin w Skierniewicach przekonują, że zamiast pochopnie się ich pozbywać, możemy je skutecznie leczyć. Książka to kompendium wiedzy o zagrożeniach i jednocześnie poradnik dla producentów roślin, a także amatorów uprawiających je w domach. Zawiera ona: • zasady pielęgnacji 63 najpopularniejszych gatunków roślin doniczkowych, • zdjęcia porażonych roślin ułatwiające rozpoznanie patogenów, • sposoby zapobiegania występowania chorób lub szkodników oraz ich zwalczania, • wykaz najnowszych preparatów polecanych do stosowania w uprawie profesjonalnej i amatorskiej.

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

8
Gdańsk między wojnami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk między wojnami
NiedostępnyBrak

Gdańsk między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 ukazuje nadmotławski gród w bardzo ważnym dla niego momencie historycznym. W 1920 roku, z woli zwycięskich mocarstw i pod protektoratem Ligi Narodów, powstało Wolne Miasto Gdańsk. Jego mieszkańcy byli obywatelami miasta-państwa, mającego swój sejm, senat, herb, flagę, hymn i walutę. Mówili o sobie - Danziger, co oznaczało, że są stąd i nie wyobrażają sobie, by mogło być inaczej. Książka w ciekawy i niebanalny sposób przybliża Czytelnikowi historię miasta, jego kulturę, gospodarkę i życie codzienne. Aleksandra Tarkowska - licencjonowana przewodniczka po Gdańsku - zaprasza na fascynujący spacer ulicami miasta z tamtych lat. Czytelnicy będą mogli zajrzeć do portu i gdańskich stoczni, pójść do kina i teatru, odpocząć w jednym z nadmorskich kąpielisk, posłuchać chorałów carillonów, wysłać pocztówkę z pozdrowieniami, a nawet pokrzepić się kieliszeczkiem mocnego Machandla w jednej z licznych tawern. Kolejne rozdziały zdobi wspaniała szata graficzna, na którą składa się ponad 300 archiwalnych fotografii, cennych dokumentów, map, danych statystycznych, informacji adresowych oraz indeks niemieckich nazw ulic wraz z ich współczesnymi polskimi odpowiednikami. Dwadzieścia lat w historii miasta to niewiele, zważywszy na jego wielowiekowe dzieje, ale dwudziestolecie międzywojenne jest niezwykle istotne, gdyż II wojna światowa zniszczyła tamten świat. Takiego Gdańska, jak na kartach tej książki, już nie ma i nigdy nie będzie. Do książki dołączone są bezpłatne dodatki: - reprint planu miasta z lat 30. XX wieku - płyta DVD z filmami ukazującymi międzywojenny Gdańsk: 1. POLSKA W GDAŃSKU (10:42) Film ze zbiorów Filmoteki Narodowej. 2. GDAŃSK MIĘDZY WOJNAMI w obiektywie kamery Juliena Bryana (11:42) Montaż materiałów archiwalnych autorstwa słynnego amerykańskiego dokumentalisty Juliena Bryana udostępnionych dzięki uprzejmości Sama Bryana - syna twórcy Materiał pochodzi ze zbiorów Steven Spielberg Film and Video Archive przy United States Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie. Materiał opatrzony komentarzem Aleksandry Tarkowskiej.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

9
Odpowiedzialność karna za zbrodnię agresji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność karna za zbrodnię agresji
Dostępny47 szt.

Książka przedstawia zakres delegalizacji, kryminalizacji i penalizacji agresji. Zawiera również uwagi dotyczące trudności i zagrożeń związanych z postępowaniami w sprawie agresji, co ma szczególne znaczenie wobec objęcia zbrodni agresji jurysdykcją Międzynarodowego Trybunału Karnego i ze względu na fakt karalności zbrodni przeciwko pokojowi w prawie polskim. W książce uwzględniono wyroki we wszystkich znanych postępowaniach w sprawie agresji/zbrodni przeciwko pokojowi oraz wyniki debat na temat odpowiedzialności za agresję, poczynając od końca I wojny światowej, na konferencji przeglądowej statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego z 2010 r. kończąc. Jest to pierwsza monografia, która w sposób całościowy omawia podstawy i zakres odpowiedzialności osób fizycznych za agresję.

41,00 zł
34,44 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,56 zł

10
Mała książka o homofobii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała książka o homofobii
Dostępny7 szt.

Autorka w przystępny sposób wyjaśnia pojęcia homofobii, dyskryminacji (m.in. ze względu na płeć i orientację seksualną) obcości i tolerancji. Na konkretnych przykładach wskazuje, jakie zagrożenia powodować mogą wrogie stereotypy, uprzedzenia i wynikające z nich dyskryminacja oraz wykluczenie konkretnych osób i całych grup społecznych. Laszuk obala nie tylko stereotypy dotyczące osób nieheteroseksualnych, przywołuje również wyobrażenia o homofobach. Daje jasne wskazówki, jak postępować, by w codziennym życiu nie ranić innych i by wzajemnie uczyć się tolerancji oraz życzliwych zachowań i postaw. Na końcu książki czytelnicy znajdą słowniczek trudnych pojęć, a także adresy organizacji pomagających osobom doświadczającym przemocy i dyskryminacji. Mała książka o homofobii to kolejna polska książka w serii „Bez Tabu”, przeznaczona jest dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

11
Katowice między wojnami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katowice między wojnami
Dostępny16 szt.

Książka Katowice między wojnami odkrywa przed czytelnikiem wiele tajemnic miasta, które w czasie siedemnastu międzywojennych lat rozwijało się niezwykle dynamicznie. Ukazuje metropolię jako jedno z najciekawszych miejsc w odradzającej się po zaborach Rzeczypospolitej, w której codzienne życie toczyło się nie tylko wokół pracy i nauki, ale również sportu, zakupów, urlopów czy rozrywek. Kolejne rozdziały odpowiadają m.in. na pytania: jak tworzyła się nowa administracja miasta, czy policja radziła sobie z rosnącą przestępczością, jakie były sposoby spędzania wolnego czasu, które z kin i bibliotek cieszyły się największą popularnością, jak sprawnie działała ówczesna komunikacja. Spacer ulicami Katowic umili ponad 200 unikatowych fotografii, z których większość nie była publikowana po II wojnie światowej. Atmosferę międzywojnia przybliży szata graficzna nawiązująca do nowoczesnej typografii tamtego okresu. Do książki załączone są bezpłatne dodatki: - reprint planu miasta z lat 30. XX wieku - płyta DVD z filmami ukazującymi międzywojenne miasto (Katowice ? stolica Śląska oraz Katowice między wojnami w obiektywie kamery Juliena Bryana)

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

12
Malarstwo Białego Człowieka. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo Białego Człowieka. Tom 5
Dostępny48 szt.

Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego średniowiecza do schyłku wieku XIX). Piąty wolumin nowej, dziewięciotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie - w tym tomie m.in. znalazły się 42 dodatkowe ilustracje.

200,00 zł
144,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 56,00 zł

Wróć do góry