hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2011.02.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 12 lutego 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Miasto Śniących Książek (Walter Moers), na drugim Polska wieś 2010. Kolejny produkt to Baśnie z czterech stron świata oraz Kościół a polityka (Francesco D'Agostino, Giulio Giorello).
1
Miasto Śniących Książek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto Śniących Książek
NiedostępnyBrak

Gdy umiera ojciec chrzestny młodego poety Hildegunsta Rzeźbiarza Mitów, pozostawia swojemu podopiecznemu niewiele więcej prócz pewnego rękopisu. Jest on jednak tak doskonały, że Rzeźbiarz Mitów nie jest w stanie oprzeć się pragnieniu wyjaśnienia tajemnicy jego pochodzenia. Ślady prowadzą do Księgogrodu, Miasta Śniących Książek. Gdy bohater wkracza do tego miasta, wydaje mu się, jakby otworzył drzwi do gigantycznej księgarni. Wpadłszy w szpony miasta, Rzeźbiarz Mitów wciągnięty zostaje coraz głębiej w świat jego labiryntów. Trafia do miejsca opanowanego przez Straszliwych Buchlingów i rządzonego przez tajemniczego Króla Cieni. Miasto Śniących Książek zostało uhonorowane Nagrodą Fantastyki miasta Wetzlar w 2005 roku.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2
Polska wieś 2010 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska wieś 2010
Dostępny6 szt.

Raport "Polska wieś 2010" prezentuje zjawiska demograficzne, ekonomiczno-rolnicze, społeczne, kulturowe i środowiskowe, które składają się na wielowymiarową analizę rozwoju wsi. Książkę zamykają uwagi socjologów i ekonomistów o najważniejszych przemianach, jakie dokonały się na polskiej wsi w latach transformacji systemowej i integracji europejskiej.

38,80 zł
34,14 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,66 zł

3
Baśnie z czterech stron świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie z czterech stron świata
NiedostępnyBrak

Królowa Śniegu Księżniczka na ziarnku grochu Calineczka Dzikie Łabędzie Dziewczynka z zapałkami Mała Syrenka Brzydkie kaczątko Pinokio Podróże Guliwera Jaś i ziarenko fasoli Złotowłosa i trzy niedźwiadki Królewna Śnieżka Wilk i siedem koźlątek Lampa Aladyna Córka puszczy Mądra odpowiedź Jurata - królowa Bałtyku

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

4
Kościół a polityka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół a polityka
Dostępny7 szt.

Czy Kościół miesza się do polityki? Czy też zdecydowanie nie chce być podmiotem politycznym, chociaż ma do tego wszelkie predyspozycje? Od lat i we Włoszech, i w Polsce toczy się dyskusja na temat rozdziału państwa i Kościoła. Rozważa się, jak dalece hierarchowie Kościoła mogą wpływać na bieżące życie polityczne i czy księża mają prawo do wyrażania opinii o naszych politykach. Jedni uważają, że Kościół ma w tej dziedzinie za dużo do powiedzenia, inni wręcz przeciwnie, wskazują, że właśnie w swoim kościele obywatel ma prawo słyszeć komentarz na każdy temat dotyczący jego życia, a więc także na tematy polityczne. Książka dwóch włoskich myślicieli jest dwugłosem na ten temat. Obaj filozofowie starają się pokazać znaczenie Kościoła w polityce z dwóch punktów widzenia: świeckiego i katolickiego. Piszą o tym, czym powinna być polityka z punktu widzenia chrześcijanina, a raczej czego w niej być nie powinno, i jak powinna wyglądać symbioza Kościoła i szeroko rozumianej nowoczesności. Interesująca książka dla osób obeznanych nieco z historią Kościoła i tematyką filozoficzną.

19,00 zł
14,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,75 zł

5
Freddy i Kolega z drużyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freddy i Kolega z drużyny
Dostępny31 szt.

Przygotuj się na przygody z Freddym ! O nie ! Freddy może zostać zgnieciony na miazgę przez największego twardziela w szkole ! Freddy Thresher wie, że Max Sellars jest największym i najbardziej podłym łobuzem wśród wszystkich pierwszoklasistów.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

6
Ścieżka Posłańca Światła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżka Posłańca Światła
NiedostępnyBrak

Posiadasz Wrodzoną Wiedze i Zdolność Uzdrawiania ! Czujesz się wezwana do uzdrawiania innych? Chcesz rozwiązać światowe problemy społeczne i środowiskowe? Wierzysz, że duchowe metody mogą uzdrowić każdą sytuację? Czujesz potrzebę pisania, uczenia innych albo prowadzenia terapii? Czujesz, że jesteś tu dla wyższego celu, nawet jeśli nie jesteś pewna dokładnie jakiego i jak go wypełnić? Jeśli odpowiedziałaś "tak" na powyższe pytania, to jesteś Posłańcem Światła.

46,00 zł
34,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,50 zł

7
Unia lubelska - Unia Europejska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unia lubelska - Unia Europejska
NiedostępnyBrak

Publikacja jest pokłosiem konferencji zorganizowanej z inicjatywy Wydziału Politologii UMCS z okazji czterysta czterdziestej rocznicy zawarcia unii polsko-litewskiej i piątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na tom składają się artykuły i rozprawy, które niewątpliwie będą inspirować do dalszych badań nad dziedzictwem unii lubelskiej. Poza wykładem inauguracyjnym prof. zw. dr. hab. Jerzego Kłoczowskiego i wypowiedzią Leopolda Ungera, które stanowią tak zwaną część wstępną, pozostałe dwadzieścia jeden referatów mieści się w czterech blokach tematycznych, a mianowicie: "Europejska przestrzeń kulturalna Rzeczypospolitej Obojga (Wielu) Narodów", "Unia lubelska 1569 roku i zawarty w niej kompromis w świetle najnowszych badań", "Tradycje i perspektywy unijne w XIX i XX wieku" oraz "Wschodni wymiar polityki Unii Europejskiej".

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

8
Odmowa wykonania Pułkownik Harcaj i demobilizacja PSZ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odmowa wykonania Pułkownik Harcaj i demobilizacja PSZ
Dostępny15 szt.

"[...] Staram się choć z trudem odsłonić nieco prawdy z okresu likwidacji Pol. Sił Zbr. - bezpośrednio po wojnie - zmowa milczenia, bizantynizm i ignorancja stoją na przeszkodzie. A żyć z kłamstwem trudno i zabrać za grób nie można - stąd wywlekanie tych spraw na światło dzienne. A zakłamanie stało się już powszechne - trzeba z nim nieustannie walczyć - byśmy nie byli współwinni... Piotr Harcaj

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

9
Przewodnik po metafizyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po metafizyce
NiedostępnyBrak

Przewodniki po filozofii to pierwsza w Polsce seria książkowa, której celem jest zdanie sprawy z aktualnego stanu badań naukowych w zakresie wszystkich dyscyplin filozoficznych. Każda pozycja w serii jest zbiorem esejów autorstwa czołowych polskich znawców przedmiotu reprezentujących różne ośrodki akademickie. Adresatami serii są zarówno wykładowcy i studenci filozofii, jak i szersze grono miłośników filozofii, stąd obok dbałości o merytoryczną jakość tekstów, redaktorom serii przyświeca troska o ich jasność i przystępność. Oprócz uporządkowanej prezentacji najważniejszych wątków toczonych dziś filozoficznych debat Czytelnik otrzymuje obszerne wskazówki bibliograficzne, z uwzględnieniem najnowszych publikacji na dany temat.

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

Wróć do góry