hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2011.05.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 7 maja 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Koniec świata w Breslau (Marek Krajewski), na drugim Słowniki tematyczne t.13. Kolejny produkt to Trans-Atlantyk Witolda Gombrowicza opracowanie (Magdalena Dąbrowska) oraz Kwiatki (Jerzy Franczak).
1
Koniec świata w Breslau - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec świata w Breslau
Dostępny560 szt.

Koniec świata w Breslau to druga książka z najsłynniejszej polskiej serii kryminalnej. Wrocław. Zima 1927. Seryjny morderca zostawia za sobą krwawy ślad. Przy zwłokach ofiar policja znajduje kartki z kalendarza. Jak zapobiec kolejnej zbrodni? Jak złapać zabójcę? Odpowiedź na te pytania zna tylko jedna osoba, Eberhard Mock. Komisarz zajęty jest jednak problemami swojego bratanka i młodziutką żoną Sophie. W życiu małżeńskim nie wiedzie mu się tak dobrze, jak w życiu towarzyskim, w świecie trunków i kulinarnych eskapad, oraz zawodowym, gdzie jest najlepszym śledczym w przedwojennym Wrocławiu. Marek Krajewski ur. 1966 - pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele prowadził zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim, z których zrezygnował, aby zająć się wyłącznie pisaniem książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Zadebiutował w 1999 roku Śmiercią w Breslau. Jego powieści ukazały się w osiemnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia.

32,90 zł
25,33 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,57 zł

2
Słowniki tematyczne t.13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowniki tematyczne t.13
Dostępny27 szt.

Ponad 1000 zwięzłych haseł pojęć i terminów bogato ilustrowanych i powiązanych ze sobą systemem odsyłaczy: - kulturoznawstwo - epoki i kierunki muzyki symfonicznej - nurty muzyki rozrywkowej - terminologia kompozycyjna i wykonawcza - gatunki sztuki filmowej - terminologia teatralna i filmowa

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

3
Trans-Atlantyk Witolda Gombrowicza opracowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trans-Atlantyk Witolda Gombrowicza opracowanie
Dostępny150 szt.

Szczegółowe i obszerne streszczenie Dokładna analiza Charakterystyka bohaterów Testy sprawdzające z kluczem Pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury

5,90 zł
5,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,47 zł

4
Kwiatki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kwiatki
Dostępny1 szt.

Gdy tylko zacząłem drukować Kwiatki w miesięczniku „Mrówkojad” (z pięknymi rysunkami Soni), przyszli i zapytali: Dlaczego właściwie Kwiatki? Odpowiedziałem, że kwiatki są ładne, ładnie pachną, wszyscy lubią kwiatki, a ja chcę pisać ładne rzeczy, chcę być pisarzem lubianym i pachnącym. Zabrzmiało to infantylnie, więc zapytali, czy czynię aluzję do św. Franciszka, że niby kwiatki św. Franczaka. Zgoda, przejrzeliście mnie, chodziło o takie właśnie niewinne bluźnierstwo, w którym prostota i zachwyt, i afirmacja świata, i spokojny port ojcostwa! Zabrzmiało to dwuznacznie, więc nie uwierzyli i domniemali, że „ładne kwiatki” to przecież lekka, zdystansowana nagana, a w ogóle może chodzić o drobne błędy, przeinaczenia, lapsusy. No dobra, tu mnie macie, dystansuję się do wszystkiego przez pisanie, a poza tym łapię język za rękę na gorącym uczynku, gdyż to on gra pierwsze skrzypce.

20,00 zł
10,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5
Auschwitz Rezydencja śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auschwitz Rezydencja śmierci
NiedostępnyBrak

"Wir schlurfen durch den aufgeweichten, lehmigen Boden, voller Furcht und am Ende unserer Krafte. Wir erreichen unsere neuen Graber, wie wir unsere neuen Hauser nannten. Bevor wir uns zum neuen Ort hingeschleppt und kaum dass wir etwas Atem geschopft hatten, hatten einige von uns schon mit Knuppeln eins uber den Kopf bekommen. Schon floss Blut aus den aufgeschnittenen Kopfen oder Gesichtern. Das ist die erste Begrubung fur die Neuankommlinge. Alle sind wie betaubt und schauen sich um, wohin man sie denn gebracht habe. Gleich informieren sie uns, dass wir nun eine Probe des Lagerlebens hatten. Hier herrsche eiserne Disziplin. Hier befanden wir uns in einem Todeslager. Dies się eine tote Insel. Der Mensch komme nicht hierhen, um zu leben, sondern um fruher oder spater seinen Tod zu finden. Hier się kein Ort um zu leben. Es się die Residenz des Todes..."

72,50 zł
52,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 19,57 zł

6
Język chiński t.2 z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język chiński t.2 z płytą CD
NiedostępnyBrak

Proponowana przez nas metoda, ciesząca się uznaniem na całym świecie już od 80 lat, wykorzystuje naturalne predyspozycje intuicyjnego przyswajania języka poprzez codzienny kontakt oraz stopniowe poznawanie słownictwa i gramatyki. Nauka odbywa się w dwóch etapach: - pierwszy etap, faza pasywna, to "zanurzenie" w języku, polegające na systematycznym słuchaniu, czytaniu i powtarzaniu każdej lekcji - drugi etap, faza aktywna, to stosowanie w praktyce przyswojonych struktur i schematów oraz ciągłe poszerzanie kompetencji językowej W nagraniach do kursu wzięli udział chińscy aktorzy. Na płytach nagrane zostały wszystkie dialogi, dzięki czemu nauka sprawia przyjemność i jest dobrą zabawą.

61,00 zł
52,46 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,54 zł

7
Język japoński t.2 z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język japoński t.2 z płytą CD
NiedostępnyBrak

Proponowana przez nas metoda, ciesząca się uznaniem na całym świecie już od 80 lat, wykorzystuje naturalne predyspozycje intuicyjnego przyswajania języka poprzez codzienny kontakt oraz stopniowe poznawanie słownictwa i gramatyki. Nauka odbywa się w dwóch etapach: - pierwszy etap, faza pasywna, to "zanurzenie" w języku, polegające na systematycznym słuchaniu, czytaniu i powtarzaniu każdej lekcji - drugi etap, faza aktywna, to stosowanie w praktyce przyswojonych struktur i schematów oraz ciągłe poszerzanie kompetencji językowej W nagraniach do kursu wzięli udział japońscy aktorzy. Na płytach nagrane zostały wszystkie dialogi, dzięki czemu nauka sprawia przyjemność i jest dobrą zabawą.

61,00 zł
52,46 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,54 zł

8
Polska. Dziedzictwo narodowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Dziedzictwo narodowe
NiedostępnyBrak

Polska – skrawek Europy położony między Bałtykiem a Tatrami, kraj o skomplikowanej przeszłości, wielokrotnie dźwigający się z ruin i walczący o swoje samostanowienie. Liczne zabytki historii materialnej, ślady dawnych kultur, obyczaje i tradycje, krajobraz i przyroda – to wszystko staraliśmy się pokazać w 20 rozdziałach tematycznych, aby zachęcić Państwa do poznania i zrozumienia tej krainy nad Wisłą.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

9
Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni
NiedostępnyBrak

Pichciuchy – czyli jak z dzieckiem w kuchni twórczo i zabawnie spędzić czas, przygotowując posiłki.

33,60 zł
23,52 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,08 zł

10
Pamiątka I Komunii Świętej, biała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka I Komunii Świętej, biała
NiedostępnyBrak

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Na pamiątkę tej uroczystości zapisane na kartkach ważne informacje w tym szczególnym dniu oraz miejsca na pamiątkowe zdjęcia.

7,90 zł
5,93 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,97 zł

11
Badania laboratoryjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badania laboratoryjne
Dostępny60 szt.

Poradnik niezbędny dla każdego praktykującego lekarza. W książce omówiono interpretację wyników badań laboratoryjnych surowicy, moczu i płynu mózgowo-rdzeniowego, a także patofizjologiczne podstawy racjonalnej diagnostyki laboratoryjnej zaburzeń metabolicznych oraz chorób poszczególnych układów i narządów. Wydanie V zostało wzbogacone o nowe rozdziały (diagnostyka płynu pobranego z jamy opłucnej, worka osierdziowego i stawów) orz hasła odzwierciedlające postęp wiedzy, jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

12
Język francuski Testy różnicujące poziom A1 z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język francuski Testy różnicujące poziom A1 z płytą CD
Dostępny7 szt.

Pierwsze na rynku testy różnicujące z języka francuskiego na poziomie A! Dostosowane do wymagań wskazanych w podstawie programowej. Umożliwiają określenie poziomu znajomości języka w zakresie słownictwa, gramatyki, rozumienia ze słuchu, rozumienia testu czytanego, produkcji, reagowania i mediacji. Są doskonałym narzędziem umożliwiającym podział uczniów na grupy reprezentujące zbliżony poziom kompetencji językowych. 5 niezależnych i kompletnych testów, gotowych do powielenia klucze do zadań zamkniętych i przykładowe rozwiązania zadań otwartych karty odpowiedzi dla uczniów, usprawniające przeprowadzenie testu szablony odpowiedzi dla nauczyciela płyty z nagraniami tekstów do zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu transkrypcje nagrań

29,90 zł
25,71 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,19 zł

13
Odkryj się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkryj się
NiedostępnyBrak

Po omówieniu takich tematów jak praca zespołowa, przywództwo, czy też zwiększanie zaangażowania pracowników oraz organizacja zebrań, Patrick Lencioni – ceniony specjalista ds. zarządzania, konsultant, mówca i autor bestsellerów z listy „New York Timesa” – zainteresował się swoim własnym rzemiosłem: konsultingiem i usługami. Odkryj się to niezwykła historia konsultanta, który rozpaczliwie próbuje zintegrować dwie firmy o zupełnie odmiennym podejściu do klienta. Jedna z firm polega na całkowitej transparentności postępowania i zaprezentowaniu bezbronności wobec klienta, druga skupia się na udowodnieniu swoich kompetencji, wiedzy i biegłości eksperckiej. W trakcie zarządzania procesem fuzji konsultant zmuszony jest pobrać nauki, które zmienią jego życie, choć zaakceptowanie ich nie przyjdzie mu łatwo.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

14
Logika, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logika, wydanie 3
Dostępny11 szt.

Seria ta stanowi kanon wiedzy niezbędnej każdemu studentowi prawa do zdania egzaminu. W podręczniku Logika zostały opracowane trzy dziedziny logicznego dyskursu: – teoriomnogościowe podstawy analizy logicznej, – logiczna teoria języka, – systematyka rodzajów uzasadniania twierdzeń. W trzecim wydaniu została rozwinięta najważniejsza część logiki formalnej – klasyczny rachunek predykatów pierwszego rzędu. Podręcznik obejmuje – wręcz w sposób encyklopedyczny – ogólny zasób wiedzy logicznej niezbędny w teorii i praktyce prawniczej.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

15
Dookoła Ciebie z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dookoła Ciebie z płytą CD
Dostępny5 szt.

Niezwykły dialog mamy i dziecka, niepowtarzalne wspólne chwile, przepiękny, jasny, bezpieczny świat dzieciństwa.

13,40 zł
9,92 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,48 zł

16
Misjonarze z Dywanowa 2. Jonasz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misjonarze z Dywanowa 2. Jonasz
Dostępny18 szt.

Dalsze przygody szeregowca Leńczyka w Iraku. Po postawienie go przez dotychczasowego dowódcę do dyspozycji dowódcy bazy Camp Echo, trafia do plutonu rotacyjno-dyspozycyjnego pod rozkazy sierżantów Gecco i Drwala.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

17
Autoportret przekorny. Rozmowy. Dzieła zebrane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autoportret przekorny. Rozmowy. Dzieła zebrane
Dostępny5 szt.

Biorąc teraz, po latach, do ręki książkę Aleksandra Fiuta, odczuwam pewną niewygodę. Nie jest ona jednolita i składa się z rozmów prowadzonych ze mną w różnych okolicznościach. Nikt nie chce uwierzyć, że pierwsza część pochodzi z roku 1979 i była nagrana w sześciu sesjach po godzinie każda, wcale nie w celu wydania tego w książce, ale po prostu dla wyzyskania w pracy badawczej mego interlokutora. Potem zgodziłem się na opublikowanie tych rozmów. W innych częściach profesor Fiut występuje już jako dociekliwy badacz mojej biografii, skutecznie przyciskający mnie do muru, tak że wydobywa za mnie rozmaite szczegóły biograficzne i obyczajowe, do których ujawnienia wcale bym się bez tego przymusu nie kwapił. Czesław Miłosz fragment Przypisu po latach

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

Wróć do góry