hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2011.05.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 25 maja 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Basia i upał w zoo (Marianna Oklejak), na drugim Basia i Dziadkowie (Marianna Oklejak). Kolejny produkt to Basia i kolega z Haiti (Zofia Stanecka, Marianna Oklejak) oraz Cień wiatru. Audiobook (Carlos Ruiz Zafon).
1
Basia i upał w zoo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i upał w zoo
Dostępny59 szt.

Jest upał. Basia z tatą idą do zoo. Poznają zwyczaje zwierząt, jedzą lody, rozmawiają. I do domu nie wracają sami... Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Poznaj Basię! Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna - ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna - ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria BASIA jest: - swojska, ale nie zaściankowa - dowcipna, ale nie prześmiewcza - mądra, ale nie przemądrzała - kształcąca, ale nie na siłę

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2
Basia i Dziadkowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i Dziadkowie
Dostępny145 szt.

Na Babcię i Dziadka można zawsze liczyć. Basia zachorowała. Jest jej źle i smutno. I właśnie wtedy przyjeżdżają Dziadkowie... Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla twojego dziecka. Poznaj Basię! Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna – ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria „Basia” jest: • swojska, ale nie zaściankowa, • dowcipna, ale nie prześmiewcza, • mądra, ale nie przemądrzała, • kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

3
Basia i kolega z Haiti - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i kolega z Haiti
Dostępny95 szt.

W przedszkolu Basi pojawia się nowy chłopiec. Ma na imię Titi, brązową skórę i mało mówi... Wzruszająca historia o polubieniu odmienności. Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla twojego dziecka. Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna – ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. Świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria „Basia” jest: – swojska, ale nie zaściankowa, – dowcipna, ale nie prześmiewcza, – mądra, ale nie przemądrzała, – kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

4
Cień wiatru. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień wiatru. Audiobook
Carlos Ruiz Zafon, Muza
Dostępny1015 szt.

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść Cień wiatru niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

5
Opel Vectra III i Signum. Sam naprawiam samochód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opel Vectra III i Signum. Sam naprawiam samochód
Dostępny34 szt.

Bogato ilustrowany, fachowy poradnik dla użytkowników samochodów Opel Vectra III produkowanych od marca 2002 w wersjach nadwozia sedan, hatchback (GTS) i kombi oraz Opel Signum produkowanych od maja 2003, wyposażonych w silniki benzynowe: 1,6 (Z16XE) o mocy 74 kW (100 KM), 1,8 (Z18XE) o mocy 90 kW (122KM), 2,0 turbo (Z20NET) o mocy 129 kW (175 KM), 2,2 (Z22SE) o mocy 108 kW (147 KM), 2,2 direct (Z22YH) o mocy 114 kW (155KM) oraz 3,2 V6 (Z32SE) o mocy 155 kW (211 KM), a także wysokoprężne 1,9 CDTI (Z19DT) o mocy 88 kW (120 KM),1,9 CDTI (Z19DTH) o mocy 110 kW (150 KM), 2,0 DTI (Y20 DTH) o mocy 74 kW (100 KM), 2,2 DTI (Y22DTR) o mocy 92 kW (125 KM) oraz 3,0 V6CDTI (Y30DT) o mocy 130 kW (177 KM), z mechanicznymi i automatycznymi skrzynkami przekładniowymi.

75,00 zł
57,75 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 17,25 zł

6
Proces Polarity. Wracając do źródeł zdrowia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces Polarity. Wracając do źródeł zdrowia
Dostępny29 szt.

Polarity to prawo przeciwieństw w ich subtelnym przyciąganiu z centrum do centrum. Jedność to połączenie tych prądów w jedną Esencję. Kreacja niesie wciąż nowe przeciwstawne wartości, a my możemy wykorzystać je to tworzenia naszego życia. Książka ta mówi o procesie. świat, którego doświadczamy, jest procesem. Pozostaje on bardzo indywidualnym doświadczeniem dla każdego z nas, choć działa w oparciu o uniwersalne prawa i cykle. Proces życia, czy też "stawania się", jest przepływem energii - takie jest przesłanie tej książki. Słowo "energia" ma wiele znaczeń, a my, dzięki poniższej pracy, zbadamy jej kluczowe znaczenie.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

7
Tempo Di Roma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tempo Di Roma
Dostępny17 szt.

„Jeśli wybierasz się do Rzymu, najważniejszą i bezwzględną regułą winna być lektura Tempo di Roma”. – Dominique Costermans i Christian Libens „Nie sądzę, by od czasów Stendhala tak pięknie pisano o Rzymie, jak robi to Curvers w Tempo di Roma. – Hubert Juin

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

8
Volkswagen Transporter (T5) modele od V 2003. Sam naprawiam samochód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Volkswagen Transporter (T5) modele od V 2003. Sam naprawiam samochód
Dostępny18 szt.

Bogato ilustrowany fachowy poradnik dla użytkowników samochodów dostawczych Volswagen Transporter (oznaczenie fabryczne T5) i pochodnych odmian Multivan, Caravelle oraz California, produkowanych od maja 2003, wyposażonych w silniki benzynowe rzędowe czterocylindrowe 2,0 dm3 typu AXA (115 KM) i widlaste sześciocylindrowe 2,5 dm3 o mocy 130 KM (typu BDL/BDM/BKK), jak również wysokoprężne czterocylindrowe 1,9 dm3 o mocy 84 KM (typu BRR), 86 KM (typu AXC, 102 KM (typu BRS) i 104 KM (typu AXB) oraz pięciocylindrowe 2,5 dm3 o mocy 130 KM (typu AXD/BNZ), 163 KM (typu BLJ) lub 174 KM (typu AXE/BPC), z układami przeniesienia napędu na dwa i cztery koła (4Motion). Ponadto m.in. plan obsługi, dokładny opis czynności obsługowych i naprawczych, możliwych do wykonania we własnym zakresie oraz schematy instalacji elektrycznej (dla modeli od VI 2004).

79,00 zł
60,83 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,17 zł

9
Poradnik mechanika samochodowego (wydanie 8) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik mechanika samochodowego (wydanie 8)
Dostępny25 szt.

Bogato ilustrowany fachowy poradnik zawierający podstawowe wiadomości o budowie i naprawach zespołów i podzespołów samochodów. Zasady prawidłowego wykonania prac obsługowo-naprawczych gwarantujące właściwą jakość naprawy, a także sposoby poprawnego posługiwania się narzędziami specjalnymi i przyrządami pomiarowymi. Odbiorcy książki: uczniowie średnich szkół samochodowych oraz użytkownicy samochodów.

73,50 zł
56,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,90 zł

10
Basia i bałagan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i bałagan
NiedostępnyBrak

Mama postanawia nauczyć Basię utrzymania porządku. Basia jest pełna entuzjazmu... przynajmniej na początku. Poznaj Basię! Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna – ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria „Basia” jest: • swojska, ale nie zaściankowa, • dowcipna, ale nie prześmiewcza, • mądra, ale nie przemądrzała, • kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
14,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

11
Doktor Mama. Encyklopedia zdrowia dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Mama. Encyklopedia zdrowia dziecka
NiedostępnyBrak

Bolące gardło albo stłuczone kolano? Kiedy dziecko nie czuje się dobrze lub coś mu dolega, woła mamę. Instynktownie wie - mama zawsze potrafi pocieszyć i pomóc. Tymczasem mamę nękają wątpliwości czy aby na pewno wszystko zrobiła jak należy. Gdy dziecko kaszle, iść od razu do lekarza czy lepiej poczekać? Kiedy skarży się na ból brzucha, przygotować termofor, a może nie? W encyklopedii zdrowia dziecka, opisanej we współpracy z różnymi specjalistami, Cornelia Nitsch odpowiada na wiele nurtujących pytań, które rodzi codzienność. Opisuje najczęstsze choroby okresu niemowlęcego i dziecięcego, daje wskazówki jak im zapobiegać i jakich sprawdzonych domowych sposobów użyć. Pomaga rodzicom nabrać pewności w kontakcie z małym pacjentem..

56,00 zł
41,44 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,56 zł

12
Basia i przedszkole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i przedszkole
NiedostępnyBrak

Basia lubi przedszkole, wciąż jednak nie ma prawdziwego przyjaciela. A może przyjaciel jest tuż obok, tylko ona go nie dostrzega... Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla twojego dziecka. Poznaj Basię! Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna – ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria „Basia” jest: • swojska, ale nie zaściankowa, • dowcipna, ale nie prześmiewcza, • mądra, ale nie przemądrzała, • kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

13
Seria Teksty Ustaw Becka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seria Teksty Ustaw Becka
NiedostępnyBrak

Kodeks postępowania administracyjnego Postępowanie egzekucyjne w administracji Prawo o ustroju sądów administracyjnych Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Jest to seria adresowana do prawników, pracowników państwowej i samorządowej administracji, przedsiębiorców, studentów i wszystkich, dla których znajomość obowiązujących przepisów stanowi warunek prawidłowego wykonywania zawodu. Zbiór ten zawiera najważniejsze akty z zakresu prawa administracyjnego, uzupełnione o przepisy wprowadzające. wydanie 11 stan prawny 15.05.2013 r.

34,00 zł
28,22 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,78 zł

14
Gdańsk. Cuda Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk. Cuda Polski
NiedostępnyBrak

Prezentowany tom jest reprintem książki Gdańsk J. Kilarskiego z roku 1933. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1933 roku.

54,60 zł
39,31 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,29 zł

15
W imię miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W imię miłości
Dostępny12 szt.

Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans. Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika, wszystko, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze.

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

16
Hołd Katyński 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hołd Katyński 2
NiedostępnyBrak

Piękny i poruszający album skłaniający do zadumy i głębokiej refleksji. Ukazuje dowody pamięci polskiego społeczeństwa składane zarówno podczas trwania rocznej żałoby, jak i obchodów pierwszej rocznicy smoleńskiej katastrofy. Fotografie o emocjonalnym wyrazie artystycznym przypominają na wstępie albumu zmarłą Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, później relacjonują obchody miesięcznic w Warszawie, by zakończyć dokumentacją uroczystości rocznicowych w stolicy – w archikatedrze Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, kościele seminaryjnym, pod Pałacem Prezydenckim, w Sali Kongresowej i na ulicach miasta oraz w Krakowie - na Rynku Głównym, pod Krzyżem Katyńskim, w Katedrze Wawelskiej, w Bazylice Mariackiej. Przedstawiają też świadectwa pamięci z terenu całej Polski – pomniki i tablice, a także niezwykły Grób Pański na Jasnej Górze. Album zawiera fotografie m.in. wybitnego fotografika Adama Bujaka i jego syna Marcina. Sugestywny obraz wzbogacają niezwykle ważne i mądre teksty – esej prof. Andrzeja Nowaka „Sens polskiej pamięci”, homilie kard. Stanisława Dziwisza, abp. Stanisława Gądeckiego, abp. Sławoja Leszka Głodzia, ks. Bogdana Bartołda i o. Romana Majewskiego, a także przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, Jacka Sasina i Janusza Śniadka.

72,45 zł
52,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 19,56 zł

17
Wprowadzenie do modlitwy Ty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do modlitwy Ty
NiedostępnyBrak

Współczesna kultura ogromnie utrudnia zaspokojenie odczuwanej potrzeby ciszy, skupienia i medytacji. Tym, którzy gorąco pragną nauczyć się autentycznej i pogłębionej modlitwy, proponujemy książkę Wprowadzenie do modlitwy. Ty. Modlitwa bowiem powinna przybierać postać osobowego, wewnętrznego i głębokiego dialogu między człowiekiem a Bogiem, oraz zakładać postawę nawrócenia - odejścia od "ja" w kierunku Bożego "Ty". - Czy dziś się jeszcze modli? - Chrystus modlący się - Kościół miejscem modlitwy - Ponowne odkrycie człowieka - Odwaga początku - Modlitwa obowiązek - Modlitwa konieczność - Osoba i wspólnota - Liturgia - Pobożność ludowa - Pory modlitwy - Miejsca modlitwy - Przygotowanie do modlitwy - Jak można nauczyć się modlitwy? - Rozwój modlitwy - Sukcesy i trudności - Od błagania do uwielbienia - Dziękować za wszystko - Modlitwa rozproszona - A jeśli nie udaje nam się modlić?

29,70 zł
21,38 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,32 zł

18
Niezwykłe safari Witolda M - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe safari Witolda M
Dostępny7 szt.

Niezwykłe safari Witolda M., które ukazuje się w 40-lecie pracy literackiej autora, to zbiór opowieści z egzotycznych miejsc na kuli ziemskiej, do których zazwyczaj niełatwo dotrzeć. Nie są to jednak tradycyjne relacje. Łączą one w sobie elementy geografii, historii i polityki. Autor zabiera Czytelnika np. na budowę rurociągów w Nigerii i do Kanady na wyprawę w poszukiwaniu śladów po Casimirze Gzowskim, do chińskiego uzdrowiciela, w dziewicze góry Mongolii i na karnawał w Rio de Janeiro, a także do ogarniętej wojną Czeczenii, opowiada o baronie Ungernie i pisarzu Ossendowskim, o skarbie ukrytym w fortach twierdzy Przemyśl i o Bieszczadach. Jest świadkiem niecodziennych zjawisk, przeżywa niebezpieczne przygody i ociera się o śmierć ? jak na prawdziwe safari przystało!

34,50 zł
24,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,66 zł

19
Skrzydlaty mnich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzydlaty mnich
Dostępny2 szt.

Niezwykła opowieść z Trzema Koronami, Czerwonym Klasztorem i zamkiem czorsztyńskim w tle, osnuta na legendzie o bracie Cyprianie, mnichu z Czerwonego Klasztoru, lekarzu i zielarzu, który marzył o lataniu i mimo zakazu zbudował skrzydła, na których sfrunął z Trzech Koron. Ta chwila wolności bardzo drogo go kosztowała.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

20
Układy wtryskowe Unit Injector System i Unit Pump System - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układy wtryskowe Unit Injector System i Unit Pump System
Dostępny4 szt.

Budowa i działanie współczesnych układów wtryskowych silników wysokoprężnych z zespołami UI (Unit Injector) czyli pompo-wtryskiwaczami silników samochodów osobowych i dostawczych oraz z zespołami UP (Unit Pump) czyli indywidualnymi zespołami pompa-przewód-wtryskiwacz silników pojazdów użytkowych. Przedstawiono przegląd wszystkich układów tego typu, opisano elementy układów z takimi zespołami, z uwzględnieniem zwłaszcza obwodu niskiego ciśnienia, elektronicznego układu sterowania EDC oraz diagnostyki pokładowej i warsztatowej. Przejrzyste ilustracje ułatwiają zrozumienie treści. W drugim wydaniu uwzględniono najnowsze odmiany i rozwiązania układów UIS i UPS.

51,50 zł
39,66 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,84 zł

21
Powstały z martwych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstały z martwych
Dostępny12 szt.

Po tragicznym wypadku samochodowym Richard Madison został bezzwłocznie przewieziony do szpitala, tylko po to, aby stwierdzono jego zgon. Jego rodzina trzykrotnie była informowana, aby rozpocząć przygotowania do pogrzebu. Bóg jednak objawił się Richardowi, gdy opuścił swoje ciało, i dziesięć tygodni później wstał z wózka inwalidzkiego. Obecnie, dla tysięcy ludzi na całym świecie, jest chodzącym świadectwem tego, że Boża miłość może w potężny sposób przemienić nawet najbardziej beznadziejne życie. Czytając tę autentyczną historię odkryjesz, w jaki sposób możesz: • bezpośrednio słyszeć Boga, • poznać Bożą wolę i cel dla twojego życia, • pokonać moc szatana, • posługiwać w darach Ducha Świętego, • żyć w obfitości, wiedząc, że Bóg troszczy się o twoje finanse, • zostać uzdrowionym, • posługiwać w uzdrowieniu.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

22
Bruksela. Przewodnik z planem miasta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruksela. Przewodnik z planem miasta
NiedostępnyBrak

Bruksela, jak większość miast, nie jest monolitem. Metropolia składa się z 19 gmin, z których każda ma swój własny, niepowtarzalny charakter. Indywidualne porady turystyczne – przyjemne noclegi, kawiarnie i restauracje, niezwykłe sklepy, modne wieczorne rozrywki i życie nocne. Przewodnik z dużym planem miasta.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

23
Transformacja polska Dokumenty i analizy 1990 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformacja polska Dokumenty i analizy 1990
Dostępny80 szt.

Drugi z zapowiedzianych czterech tomów dokumentów systematycznie zbieranych przez Stanisława Gomułkę, głównego doradcę wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza oraz kilku kolejnych ministrów finansów, zawiera około 250 dotąd niepublikowanych archiwaliów z 1990 roku. Dotyczą one najważniejszych problemów polskiej transformacji społeczno-gospodarczej, mają różny charakter i różną rangę. Są to: ministerialne programy, zespołowe i indywidualne projekty reform i zmian w polityce gospodarczej, listy intencyjne rządu do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, listy ważnych osobistości (np. prezydenta G. Busha do premiera T. Mazowieckiego), odręczne notatki. Ukazują organizację ekonomicznej części rządu, jego eksperckie zaplecze, proces podejmowania ważnych decyzji. W 1990 roku władza mogła wielu wydawać się monolitem. Dlatego tak ciekawe są ujawniane w publikowanych tu dokumentach wątpliwości, spory i dyskusje. Najwięcej dokumentów powstało przy okazji wprowadzania w życie planu Balcerowicza, a także korekt polityki gospodarczej w drugiej połowie 1990 roku. Czytelnik znajdzie tu również dokumenty ilustrujące: współpracę władz polskich z MFW i Bankiem Światowym, tworzenie programu prywatyzacji, początkową fazę negocjacji w sprawie redukcji długu zagranicznego. Atmosferę tego brzemiennego w wydarzenia roku przybliżają rozmowy Tadeusza Kowalika ze Stanisławem Gomułką oraz Stefanem Kawalcem ? ówczesnym szefem gabinetu Balcerowicza. Stanisław Gomułka urodzony w 1940 roku, ukończył studia na Wydziale Fizyki i Matematyki UW (1962), w wieku 26 lat obronił doktorat z ekonomii. Pozbawiony pracy etatowej za działalność opozycyjną, emigruje w 1969 roku do Danii, a w 1970 roku przenosi się do Wielkiej Brytanii. Trzydzieści pięć lat pracuje w słynnej London School of Economics. W latach 80. wykłada także na czołowych uczelniach amerykańskich (Havard University, Stanford University, Columbia University, Pennsylvania University). W 1985 roku angażuje się w projektowanie reform w Polsce, najpierw jako doradca MFW, a od 1989 roku jako doradca kolejnych rządów. Negocjuje zmniejszenie długu zagranicznego z klubami Paryskim i Londyńskim. Kontynuuje działalność akademicką na uczelniach zagranicznych i polskich, publikuje prace poświęcone przemianom gospodarczym w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego dorobek naukowy to kilkanaście książek i około 100 artykułów, głównie dotyczących teorii wzrostu gospodarczego. W 2008 roku na krótko zostaje wiceministrem finansów, później wraca do działalności naukowej i eksperckiej. Obecnie jest głównym ekonomistą Business Centre Club. Tadeusz Kowalik urodzony w 1926 roku, absolwent Wydziału Prawa UW i Instytutu Nauk Społecznych przy KC PZPR. Profesor nauk humanistycznych i ekonomicznych w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. W latach 1956?1958 redaktor naczelny tygodnika Życie Gospodarcze, między 1967 a 1992 rokiem kierował redakcją dzieł Oskara Langego i Michała Kaleckiego. W sierpniu 1980 roku członek komisji ekspertów MKS Stoczni Gdańskiej. Współzałożyciel: Towarzystwa Kursów Naukowych (Uniwersytetu Latającego), Solidarności Pracy, Unii Pracy, Fundacji Polska Praca. Spędził dziesięć lat w ośrodkach naukowych Wiednia, Genewy, Cambridge, Toronto, Sztokholmu, Waszyngtonu, Los Angeles. Ostatnie książki: Systemy gospodarcze, efekty i defekty reform i zmian ustrojowych (2005); Polska transformacja (2009).

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

24
Sztokholm. Przewodnik z planem miasta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztokholm. Przewodnik z planem miasta
NiedostępnyBrak

Promy bez przerwy przypływają na wyspę, przywożąc z miasta kolejne zastępy ludzi spragnionych rozrywki – nie ma nic piękniejszego niż uczucie niezmąconej lekkości bytu w sztokholmski letni dzień w Grona Lunds Tivoli. Indywidualne porady turystyczne – przyjemne noclegi, kawiarnie i restauracje, niezwykłe sklepy, modne wieczorne rozrywki i życie nocne. Przewodnik z dużym planem miasta

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

25
Ryba w czerwonej zalewie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryba w czerwonej zalewie
Dostępny2 szt.

Ryba w czerwonej zalewie to wybór tekstów Macieja Rybińskiego publikowanych na łamach ?itd?, ?Szpilek?, ?Kultury? i ?Tygodnika Kulturalnego? do 13 grudnia 1981 r. Artykuły te ukazują obraz życia codziennego w epoce PRL-u z jego utrudnieniami, absurdami i biurokracją. Są efektem wnikliwej obserwacji prawidłowości rządzących tamtą rzeczywistością. Autor nie stroni w nich od satyry i humoru. Dotyka problemów jedynie z pozoru błahych. Jan Pietrzak pisał o nim: "Kochał Polskę i bardzo ostro widział jej niedostatki. Był rzecznikiem prasowym Polski rozumnej, uczciwej i uśmiechniętej. Istotna dla społeczeństwa jest świadomość, że taka Polska naprawdę istnieje, przytłoczona, niejako w cieniu Polski załganej, durnej, ponurej i agresywnej. One się na siebie nakładają, przenikają, sąsiadują i nie każdy dostrzega tę granicę. Maciek widział ją i opisywał".

34,60 zł
24,91 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,69 zł

26
comfort! map. Sudety Zachodnie. Laminowana mapa turystyczna, 1:60 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
comfort! map. Sudety Zachodnie. Laminowana mapa turystyczna, 1:60 000
NiedostępnyBrak

Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Sudetów Zachodnich obejmuje swoim zasięgiem Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Kotlinę Jeleniogórską. Publikacja powstała we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: – dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm – 600 m), – bogata treść turystyczna, – zgodność z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Mapa zawiera m.in.: – szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe, – schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, – muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, – parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, – cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, – turystyczny plan Świeradowa, Szklarskiej Poręby i Karpacza, – informator krajoznawczy. Seria comfort! map to praktyczne mapy na każdą okazję. Dwustronnie laminowane i wodoodporne, nie tracą walorów użytkowych przez długi czas, można na nie nanosić i ścierać notatki. Mapy łatwo też złożyć w dowolny sposób, nie niszcząc ich. Seria obejmuje zarówno mapy turystyczne, jak i samochodowe oraz plany miast w różnych formatach.

21,90 zł
15,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,57 zł

27
Deutsche Grammatik fur alle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deutsche Grammatik fur alle
NiedostępnyBrak

Repetytorium jest przeznaczone dla osób uczących się języka niemieckiego na poziomie od A1+ do B1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Stanowi ono nieocenioną pomoc zwłaszcza dla uczniów liceów ogólnokształcących oraz maturzystów zdających maturę z języka niemieckiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

28
Świat Dysku. Trzy wiedźmy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Trzy wiedźmy
NiedostępnyBrak

Król Verence, władca Lancre, został zamordowany i snuje się teraz jako duch po zamku. Czarownice ocaliły maleńkiego synka Verence`a i oddały go na wychowanie aktorom z wędrownej trupy. W Lancre objął władzę okrutny książę Felmet z jeszcze okrutniejszą małżonką. Poddani nie lubią nowego władcy. Duch Verence`a nieźle musi się nakombinować, aby zawrzeć wreszcie sojusz z wiedźmami. Wspólnie doprowadzą do powrotu prawowitej dynastii na tron.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

29
Basia i taniec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i taniec
NiedostępnyBrak

Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca. Basia też o tym marzy. Pierwszym wyborem jest taniec brzucha... Przygody Basi poszerzają wiedzę dziecka, pomagają zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna – ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria „Basia” jest: • swojska, ale nie zaściankowa, • dowcipna, ale nie prześmiewcza, • mądra, ale nie przemądrzała, • kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

30
Jak czytać modę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak czytać modę
NiedostępnyBrak

Ta książka to praktyczny, wzbogacony zachwycającymi ilustracjami przewodnik dla każdego, kto kocha modę i pragnie nauczyć się analizować oraz interpretować zachodzące w niej zmiany.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

31
Córki księżyca. Tom 2. Nocny cień / Tajemny zwój - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córki księżyca. Tom 2. Nocny cień / Tajemny zwój
NiedostępnyBrak

Pradawnej magii w wielkim mieście ciąg dalszy! Cztery dziewczyny, cztery charaktery – jedno przeznaczenie. Vanessa, Catty, Serena i Jimena mają w sobie moc. Moc, dzięki której mogą walczyć z Atroxem, istotą, która pożera ludzką nadzieję. Ale młode boginie są również zwykłymi dziewczynami i czasem to prozaiczna rzeczywistość przysparza im więcej problemów, niż przeznaczenie... Nocny cień Jimena zawsze była jedną z najtwardszych dziewczyn w całych Stanach. Choć nie należy już do żadnego z gangów, jej imię nadal budzi lęk. Tylko jedna osoba była w stanie zburzyć spokój Jimeny – Veto, jej ukochany, który zginął w walce z wrogim gangiem... A może wcale nie? Gdy Veto nagle powraca, Jimena odkrywa, że chłopak zawarł pakt z diabłem – pakt, który może kosztować oboje z nich może kosztować życie. Tajemny zwój Catty zawsze marzyła o tym, by poznać swoją prawdziwą matkę – tę, która porzuciła ją na poboczu pustynnej drogi. Na szczęście dziewczyna ma moc i może cofnąć się w czasie, by poznać prawdę o swoim pochodzeniu... A prawda ta okazuje się bardziej skomplikowana i niepokojąca niż Catty mogłaby przypuszczać.

5,00 zł
3,70 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 1,30 zł

32
Volkswagen Passat od marca 2005 (typu B6). Sam naprawiam samochód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Volkswagen Passat od marca 2005 (typu B6). Sam naprawiam samochód
Dostępny7 szt.

Bogato ilustrowany fachowy poradnik o samochodach Volkswagen Passat (typu B6), produkowanych od marca 2005, z nadwoziami sedan i kombi, wyposażonych w silniki benzynowe 1,4 TSI typu CAXA o mocy 90 kW (122 KM), 1,6 typu BSE i BSF o mocy 75 kW (102 KM), 1,6 FSI typu BLF i BLP o mocy 85 kW (115 KM), 1,8 TSI typu BZB o mocy 118 kW (160 KM), 2,0 FSI typu BLR, BLX, BLY, BVX, BVY i BVZ o mocy 110 kW (150 KM), 2,0 TFSI typu AXX, BWA i BPY o mocy 147 kW (200 KM), 2,0 TSI typu CAWB o mocy 147 kW (200 KM), 3,2 V6 FSI typu AXZ o mocy 184 kW (250 KM) oraz R36 typu BWS o mocy 220 kW (300 KM), a także silniki wysokoprężne 1,9 TDI-PD typu BKC, BLS i BXE o mocy 77 kW (105 KM), 2,0 TDI-CR typu CBDC o mocy 81 kW (110 KM), 2,0 TDI-PD typu BMP i BKP o mocy 103 kW (140 KM), 2,0 TDI-CR typu CBAB o mocy 103 kW (140 KM), 2,0 TDI-PD typu BMR o mocy 125 kW (170 KM) oraz 2,0 TDI-CR typu CBBB o mocy 125 kW (170 KM). Podano m.in. plan obsługi oraz opis czynności obsługowych i naprawczych możliwych do wykonania we własnym zakresie przez użytkownika.

73,50 zł
56,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,90 zł

33
Śladami wybitnych Polaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami wybitnych Polaków
Dostępny1000 szt.

Książka prezentuje wybrane przez Autorów miejsca związane z 50 wybitnymi Polakami. Bohaterami są pisarze, poeci, politycy, wojskowi, podróżnicy, muzycy i naukowcy. W pierwszej części książki, ułożonej według województw, Czytelnicy znajdą podstawowe informacje o położeniu danej miejscowości w Polsce, muzeach biograficznych, innych atrakcjach turystycznych oraz imprezach cyklicznych. Autorzy w niezwykle barwny sposób ukazują niekiedy zagadkowe lub mało znane związki opisanych postaci z prezentowanymi miejscami. Drugą część książki stanowią krótkie biografie postaci wzbogacone ciekawostkami i anegdotami. Tekst uzupełniają kolorowe zdjęcia, mapy województw i plany większych miast, na których zaznaczono opisane miejsca.

60,00 zł
43,80 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,20 zł

34
Reasekureacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reasekureacja
NiedostępnyBrak

W książce przedstawione są zasady imetody reasekuracji klasycznej i finansowej, produkty zintegrowanego zarządzania ryzykiem, kontrakty bazujące na indeksie strat branży, instrumenty kapitału warunkowego. Następnie autorka koncentruje się na sekurytyzacji ryzyka, wyodrębniając produkty działów I iII, wtym: obligacje, opcje, kontrakty terminowe i swapy, ze szczególnym uwzględnieniem instrumentów związanych zryzykiem katastrof iterroryzmu, awubezpieczeniach życiowych - zryzykiem śmiertelności.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

35
Basia i Mama w pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i Mama w pracy
NiedostępnyBrak

Mama Basi zaczyna pracować. Ma dużo mniej czasu dla rodziny. Szybko okazuje się, że nie tylko Basia źle to znosi... Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna – ale ma swoje wady. Nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. I odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi... Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. Świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria „Basia” jest: – swojska, ale nie zaściankowa, – dowcipna, ale nie prześmiewcza, – mądra, ale nie przemądrzała, – kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
14,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

36
Basia i gotowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i gotowanie
NiedostępnyBrak

Mama Basi ma dość codziennego gotowania. Co się stanie, kiedy dowodzenie w kuchni przejmie Tata? Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią – pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko. Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całej rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety, ale przy tym nie sposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje Marianny Oklejak. Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci z łatwością zrozumieją. Seria „Basia” jest: – swojska, ale nie zaściankowa, – dowcipna, ale nie prześmiewcza, – mądra, ale nie przemądrzała, – kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
14,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

37
Basia i telewizor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i telewizor
NiedostępnyBrak

Chora Basia najchętniej cały czas spędzałaby przez telewizorem. Mamie nie bardzo się to podoba... Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla twojego dziecka. Poznaj Basię! Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna – ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria „Basia” jest: • swojska, ale nie zaściankowa, • dowcipna, ale nie prześmiewcza, • mądra, ale nie przemądrzała, • kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

38
Świat Dysku. Piramidy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Piramidy
NiedostępnyBrak

Djelibeybi - starożytne królestwo w dolinie rzeki... Teppic - powracający z dalekiego Ankh-Morpork, by zasiąść na tronie... Dios - najwyższy kapłan... I piramidy. Najlepsza książka Pratchetta od czasu poprzedniej. A w niej: dlaczego matematyka rozwija się w krajach gorących, co robią piramidy oprócz ostrzenia żyletek, co rabują piraci, co myślą umarli, dlaczego żółwie nienawidzą filozofii a kozy - religii.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

39
Basia i biwak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i biwak
NiedostępnyBrak

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Rodzina Basi wybiera się pod namiot. Dziewczynce wyprawa bardzo się podoba – można kąpać się w jeziorze, palić ognisko i spać prawie pod gołym niebem. Trzeba tylko pilnować Franka, żeby nie jadł szyszek, a kiedy pada deszcz, trochę się ponudzić. Lektura dostarczy dzieciom wielu ciekawych informacji, które przydadzą się nie tylko na biwaku. Dowiedzą się, co włożyć do plecaka przed wyprawą, dlaczego koniecznie trzeba okopać namiot i jak rozpalić ognisko, kiedy drewno jest mokre. Poznaj Basię! Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia jest fajna – ale ma swoje wady. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Każdy rodzic w swoim dziecku odnajdzie cząstkę Basi. Na podstawie jej przygód będzie mógł poszerzyć wiedzę swojego dziecka, pokazać, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomóc mu zrozumieć otaczający go świat. świat Basi jest atrakcyjny dla dzieci, bo jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym. Seria „Basia” jest: – swojska, ale nie zaściankowa, – dowcipna, ale nie prześmiewcza, – mądra, ale nie przemądrzała, – kształcąca, ale nie na siłę.

19,99 zł
14,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

40
Psychomanipulacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychomanipulacje
Dostępny39 szt.

Książka napisana jest w sposób przejrzysty i przystępny. Autor unika naukowej terminologii wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jej lekturę ułatwi czytelnikowi bogaty materiał ilustracyjny, liczne przykłady „z życia”, a także krótki „test”. Będzie ona interesującą i pouczającą lekturą dla ludzi zainteresowanych manipulacjami społecznymi. – z recenzji prof. Dariusza Dolińskiego

31,90 zł
22,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,57 zł

41
Jedenasta powieść, osiemnasta książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedenasta powieść, osiemnasta książka
Dostępny11 szt.

Jedenasta powieść, osiemnasta książka jest portretem starzejącego się intelektualisty, Bjørna Hansena, który żyjąc w poczuciu przypadkowości, niedopasowania i nudy, decyduje się podjąć radykalne środki, żeby temu zaradzić. Zostawia żonę i małe dziecko, by razem z kochanką przeprowadzić się z Oslo do Kongsberg, na prowincję, gdzie zamierza rozpocząć nowe życie. Ale to, co go spotyka, nie spełnia jego oczekiwań. Hansen coraz bardziej odsuwa się od społeczeństwa, poświęcając się stopniowo myśli o ekscentrycznym eksperymencie. Pod wpływem niejasnego impulsu, korzystając z pomocy miejscowego lekarza, doktora Schiøtza, symuluje wypadek samochodowy na Litwie. Całkiem zdrowy siada na wózku inwalidzkim, zdecydowany spędzić w ten sposób resztę życia, prowadząc niebezpieczną grę z samym sobą i ze społeczeństwem, które okłamuje. Co kieruje eksperymentatorem? Co kieruje lekarzem, utajonym narkomanem, gdy postanawia on pomóc w tej mistyfikacji? Solstad kolejny raz podejmuje tematykę gry społecznej i jej granic, możliwości poznania samego siebie i odkrycia prawdziwej natury człowieka, która wciąż stanowi najbardziej niezrozumiałą i fascynującą zagadkę.

33,90 zł
24,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,49 zł

Wróć do góry