hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2011.05.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 28 maja 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Przedszkolaki Zeszyt 5-latka, na drugim Przedszkolaki. Zeszyt 4-latka (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Angielskie lato (Raymond Chandler) oraz Poznaj świat. Godzina, doba, rok.
1
Przedszkolaki Zeszyt 5-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaki Zeszyt 5-latka
Dostępny29 szt.

Książeczka edukacyjna umożliwiająca dziecku aktywny i wszechstronny rozwój. Bogato ilustrowane propozycje zadań przyciągają wzrok dziecka i zachęcają do kolorowania, rysowania, liczenia i rozwiązywania zagadek, labiryntów itp.. Seria dla najmłodszych dzieci została stworzona z myślą o ich spontanicznej aktywności rysunkowej. Umiejętnie zachęca maluchy do pierwszych zabaw w odkrywanie barw, kształtów i nazw. Książeczka pomocna jest w nauczaniu przedszkolnym.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

2
Przedszkolaki. Zeszyt 4-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaki. Zeszyt 4-latka
Dostępny22 szt.

Książeczka edukacyjna umożliwiająca dziecku aktywny i wszechstronny rozwój. Bogato ilustrowane propozycje zadań przyciągają wzrok dziecka i zachęcają do kolorowania, rysowania, liczenia i rozwiązywania zagadek, labiryntów itp. Seria dla najmłodszych dzieci została stworzona z myślą o ich spontanicznej aktywności rysunkowej. Umiejętnie zachęca maluchy do pierwszych zabaw w odkrywanie barw, kształtów i nazw. Książeczka pomocna jest w nauczaniu przedszkolnym.

6,00 zł
4,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,68 zł

3
Angielskie lato - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielskie lato
Dostępny8 szt.

Ostatnie, nieznane dotąd w polskim przekładzie opowiadanie Chandlera. Kolejny zbiór krótszych tekstów z dorobku mistrza czarnego kryminału. Poza tytułowym, cztery inne: Będę czekać, Czysta robota, król w złotogłowi, Hiszpańska krew - w niczym nie ustępujące legendarnym powieściom Tajemnica jeziora czy Wysokie okno.

25,00 zł
21,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4
Poznaj świat. Godzina, doba, rok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj świat. Godzina, doba, rok
Dostępny6 szt.

Seria Poznaj świat pozwala dzieciom łatwo i przyjemnie odkryć, to co je otacza. Poręczny format umożliwia zabieranie ich razem z naszymi maluchami, na spacer lub w inne ciekawe miejsca.

9,40 zł
6,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,63 zł

5
Zarządzanie zdrowiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie zdrowiem
Dostępny6 szt.

Celem książki jest wskazanie w jaki sposób minimalizować negatywne czynniki wpływające na zdrowie współczesnego menadżera równocześnie w trzech płaszczyznach: ciała, umysłu i zachowania. Książka obejmuje zagadnienia na temat powstawania i konsekwencji stresu, odporności na stres, relaksacji, ale również opisuje ważne dla zdrowia pomiary oraz sposoby sterowania zegarem biologicznym.Ilustrowana subtelnymi mandalami Urszuli Broll.

15,00 zł
10,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,50 zł

6
Chata wuja Toma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chata wuja Toma
NiedostępnyBrak

Książka ta należy do klasyki literatury dziecięcej. Jest wzruszającą opowieścią o ludziach, którzy pozbawieni swych praw i zmuszeni do niewolniczej pracy, próbują zachować godność. Nie jest im łatwo pozostać wiernym sobie i wyznawanym ideałom. Tom jednak głęboko wierzy, że pozostanie wolny, dopóki będzie miał możliwość dokonywania wyboru między dobrem a złem. W obronie tego prawa oddaje życie. Chata wuja Toma jest afirmacją cennych dla każdego człowieka cnót: wiary, nadziei, miłości i umiejętności przebaczenia. Ukazuje dobro jako jedną z najwyższych wartości. Dlatego życiowe motto Toma brzmi: Złe uczynki nie przynoszą dobrych owoców.

14,40 zł
10,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,03 zł

7
Naklejam i maluję. Kim chcesz zostać? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejam i maluję. Kim chcesz zostać?
NiedostępnyBrak

Kim chcesz zostać ? to malowanka, dzięki której dziecko rozwinie zdolność obserwacji i umiejętności manualne oraz pozna kolory. Podpisy pod ilustracjami ułatwiają kojarzenie nazwy z obiektem, co pomaga w nauce czytania. Dobierając i przyklejając nalepki przedstawiające 32 pokolorowane ilustracje, dziecko ćwiczy umiejętność logicznego myślenia i zręczność. Po odszukaniu i przyklejeniu właściwej nalepki Twoje dziecko może kolorować obrazek według wzoru na naklejce albo dobrać kolory, posługując się własną wyobraźnią.

5,00 zł
3,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,40 zł

8
Choroby wieku dziecięcego Poradnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby wieku dziecięcego Poradnik
NiedostępnyBrak

Dzień powszedni naszych dzieci to także choroby, Czy jest to wysypka, czy zakatarzony nos, czy różyczka - w tej książce znajdą Państwo dobre rady i konkretna pomoc krok po kroku. Ten od lat królujący na liście bestsellerów poradnik został gruntownie przeredagowany pod względem treści i formy. Teraz jeszcze łatwiej znajdą w nim Państwo najważniejsze, aktualne informacje dotyczące najczęstszych chorób dziecięcych. Co mogą Państwo sami zrobić dla swojego dziecka? Kiedy konieczna jest konsultacja lekarska? Co proponuje medycyna klasyczna, a co naturalna? Doświadczeni autorzy - dr Keudel i dr Capelle - służą kompetentnymi odpowiedziami na te pytania. Dzięki dokładnym wskazówkom na temat niesienia pierwszej pomocy będą Państwo mogli w razie potrzeby działać szybko i skutecznie.

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

9
Wspieranie rozwoju dziecka. Poradnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspieranie rozwoju dziecka. Poradnik
NiedostępnyBrak

Informacje o rozwoju umiejętności dzieci w wieku od 1 do 7 lat Propozycje zabaw pomagających wspierać rozwój dziecka Tabele pokazujące, jakie bodźce pobudzają poszczególne umiejętności Rekomendacje odpowiednich zabawek Wskazówki na temat postępowania rodziców

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

10
Profilowanie kryminalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profilowanie kryminalne
NiedostępnyBrak

Prezentowana praca jest pierwszą na rynku publikacją zawierającą zbiór artykułów poświęconych tzw. profilowaniu kryminalnemu, opracowaną przez praktyków wymiaru sprawiedliwości i teoretyków zajmujących się analizą osiągnięć praktyki. Problematyka psychologiczno-kryminalna stanowi na świecie już nie nową, ale dynamicznie rozwijającą się dziedzinę z zakresu nauk penalnych. W polskiej metodologii badań kryminalistycznych i sądowo-psychologicznych profilowanie kryminalne stanowi jeszcze swoiste novum, dlatego też prezentowana publikacja stanowi cenne źródło wiedzy w przedmiotowej dziedzinie. Autorzy przedstawiają zagadnienia metodyki profilowania m.in. nieznanych sprawców przestępstw, sprawców przestępstw terrorystycznych oraz zabójców seryjnych; omawiają ponadto rolę medycyny sądowej w zakresie profilowania kryminalnego sprawców zabójstw oraz znaczenie profilowania kryminalnego dla polityki bezpieczeństwa korporacyjnego.

105,00 zł
94,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,50 zł

11
Międzynarodowa ochrona pracowników migrujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowa ochrona pracowników migrujących
Dostępny42 szt.

Sytuacja pracowników migrujących to jedno z zagadnień omawianych w ramach szerokiego kontekstu międzynarodowej ochrony praw człowieka. Podobnie jak studia w dziedzinie migracji międzynarodowych, stanowi także obszar badań interdyscyplinarnych, podejmowanych między innymi na gruncie stosunków międzynarodowych, ekonomii czy studiów rozwojowych (ang. development studies). Rozpatrywanie ochrony migrantów wyłącznie na podstawie dotyczących tematu konwencji międzynarodowych nie dostarcza jednak całościowego obrazu ich sytuacji społecznej i prawnej a także praktycznych działań podejmowanych na rzecz ich ochrony. Autor rozpatruje uwarunkowania współczesnych migracji międzynarodowych, czyli "kontekstu", w ramach którego usytuowane zostały prawa imigrantów zarobkowych jako specyficznej grupy cudzoziemców. Zagadnienie migracji przedstawione zostało w pracy w ujęciu rozszerzonym jako proces zmiany miejsca zamieszkania oraz pobytu w ramach obcego etnicznie, językowo czy kulturowo środowiska.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

12
Uwikłane obrazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwikłane obrazy
Dostępny4 szt.

Oglądanie filmów wyzwala w nas duże emocje. W jednych większe, w innych mniejsze, ale zawsze nam one towarzyszą. Wiemy, że jest to fikcja, ale fikcja naśladująca rzeczywistość. Nie zawsze jesteśmy w stanie oddzielić obie te kwestie. Jak wielu widzów jest w stanie wykazać się znawstwem w przypadku filmów poruszających tematykę powiązaną ze stosunkami międzynarodowymi? Jak definiowana jest w prawie międzynarodowym suwerenność państwa? Czy prawa człowieka mają charakter uniwersalny? Czy demokracja jest rzeczywiście tym, czego pragną wszystkie społeczeństwa na świecie? Czy gdy na ekranie telewizora widzimy film o Afryce, to przedstawia on Czarny Ląd, czy tylko pewne wyobrażenie na jego temat, jakie w swoim umyśle przechowuje twórca tej produkcji? Na te pytania autor stara się odpowiedzieć, analizując produkcje dominującej w świecie północnoamerykańskiej kinematografii. Oczywiście stwierdzenie, że filmy prezentują jakąś subiektywną wizję świata, nie jest tezą odkrywczą i niniejsza praca wcale nie chce jej udowadniać. Autor spogląda na świat przez pryzmat Hollywoodu, analizując jak on wygląda z owej dominującej perspektywy. Skoro wie, że jest to świat wykreowany, to zadaje pytania: Jak? Po co? Dlaczego?

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

13
Jak zrobić, jak narysować zakładki, kubki, breloczki i inne pomysły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zrobić, jak narysować zakładki, kubki, breloczki i inne pomysły
NiedostępnyBrak

Tutaj znajdziesz wiele pomysłów na najróżniejsze projekty, nie tylko z papieru! Jak narysować piękny obrazek dla Mamy, jak zrobić breloczek do kluczy dla Taty, jak zbudować tratwę piratów, jak wykleić ramkę na zdjęcie i wiele, wiele innych pomysłów.

9,90 zł
7,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,77 zł

14
Europa zjednoczona w Chrystusie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa zjednoczona w Chrystusie
NiedostępnyBrak

Pełna, zawierająca 82 teksty antologia wypowiedzi bł. Jana Pawła II na temat wspólnej Europy i jej chrześcijańskich korzeni. Dziś, kiedy Stary Kontynent wydaje się zapominać o chrześcijańskich źródłach swej kultury, słowa Błogosławionego powinny stać się dla Europejczyków, a przede wszystkim Polaków najpewniejszym drogowskazem. Antologia pozwala zapoznać się z całością myśli Jana Pawła II na temat Europy, a nie jedynie z wyrwanymi z kontekstu fragmentami. Jest to lektura fascynująca, śledzimy w niej bowiem historię pracy umysłu pod każdym względem nieprzeciętnego. Odbiór ułatwiają wynotowane na marginesach ważniejsze myśli oraz lekki, przejrzysty układ książki, zakończonej indeksami kluczowych pojęć, osób i instytucji. Najwyższa jakość wykonania i starannie dobrana szata graficzna ? m.in. twarda oprawa z tłoczeniami i złoceniami sprawiają, że publikacja ta cieszy i zachwyca zarówno głęboką treścią, jak i szlachetną formą.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

15
Pluszowe bestie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszowe bestie
NiedostępnyBrak

Fascynująca książka o tolerancji, różnorodności, odwadze i nauce samodzielności. Dorotka wyprowadziła się i porzuciła swoich najdroższych przyjaciół z dzieciństwa - pluszowe zwierzątka. Nie chcąc ich wyrzucać, rodzice postanowili podarować zabawki dzieciom krewnych. Tak właśnie pluszaki znalazły się w domu pełnym grozy. W domu, który milutkie zwierzątka zamienił w pluszowe bestie !

22,90 zł
16,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,87 zł

16
Krzysztof Kolumb. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzysztof Kolumb. Audiobook
James Fenimore Cooper, Lissner Studio
Dostępny5 szt.

Krzysztof Kolumb to barwny opis pierwszej wyprawy Kolumba w 1492 roku pod banderą korony hiszpańskiej. Izabela Kastylijska, namówiona przez dworzanina Lisa de Santangel, zezwoliła Kolumbowi na zorganizowanie wyprawy. 3 sierpnia 1492 roku trzy statki: Santa Maria, Pinta i Nina podniosły kotwice w porcie Palos. 28 października Kolumb odkrył Kubę, a 6 grudnia Haiti... Czyta: Andrzej Szopa Czas nagrania: 10 godzin Format: CD/MP3

30,50 zł
21,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,54 zł

17
Pies w tunelu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies w tunelu
Dostępny72 szt.

Tomik wierszy znanego autora tekstów piosenek, będący swoistą kroniką ważnych wydarzeń w jego życiu, zapisem wrażeń z miejsc, które odwiedził, sytuacji, które widział, myśli, które go nękały. Niemal reporterski sposób narracji, lakoniczność opisów i szczerość emocjonalna, a przy tym pełnia metafory poetyckiej, to niezaprzeczalne walory poezji Cygana.

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

18
Namiętności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Namiętności
Dostępny184 szt.

Co nadaje życiu smak? Co sprawia, że bywa ono wyjątkowo emocjonujące? Jakie namiętności targają człowiekiem i decydują o jego wyborach, działaniu i myśleniu? Jakim namiętnościom nie potrafimy się oprzeć? W tej książce można znaleźć błyskotliwe odpowiedzi wybitnych psychologów na te oraz na wiele innych pytań. Cykl spotkań Bliżej Psychologii, a także książki będące ich owocem to realizacja idei, by przybliżać dokonania naukowe laikom i przedstawiać możliwości praktycznego zastosowania wyników badań i eksperymentów naukowych. Psychologia bowiem nie jest magią, współczesną alchemią czy wróżeniem z kart, nie jest też hermetycznie zamkniętą dziedziną, którą można wyizolować z codziennego życia. Być bliżej psychologii to żyć pełniej, mądrzej, lepiej. Chyba warto? „Wszystko zawiera się w przekonaniu, że nie można pogodzić z sobą emocji i poznania (serca i rozumu). Jako oczywiste i niewymagające dyskusji przyjmowano, że to, co należy do sfery rozumu, tym samym nie należy do sfery emocji, to zaś, co należy do sfery emocji, nie należy do sfery rozumu. Prymat – co zrozumiałe w świetle przyjętych założeń – przyznawano emocjom, intuicji, wszelkim ludzkim namiętnościom. Rozum spostrzegano jako niezbyt zdolny do radzenia sobie z problemami ludzkiego losu, w emocjach zaś upatrywano jedynej lub najważniejszej siły sprawczej ludzkiego działania. Szczególnie dotyczyło to namiętności”. Wiesław Łukaszewski, fragment Wstępu

33,90 zł
24,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,49 zł

19
Plan miasta Sandomierz, stalowa wola, tarnobrzeg 1:20 000. Plus3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan miasta Sandomierz, stalowa wola, tarnobrzeg 1:20 000. Plus3
Dostępny10 szt.

Skala wszystkich miast tytułowych 1:20 tys, kartony centrum w skali 1:10 tys. Poza miastami tytułowymi zawiera: Mielec.- szczegółowy i aktualny rysunek planu- ulice jednokierunkowe- sygnalizacja świetlna- linie komunikacyjne- spisy ulic wszystkich zamieszczonych miast- bogata treść turystyczna i tematyczna- szlaki turystyczne, szlaki lokalne, szlaki i ścieżki rowerowe- format po rozłożeniu 68,0x98,0

10,60 zł
7,42 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,18 zł

20
Dzika kaczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzika kaczka
Dostępny19 szt.

Dzika kaczka uznawana jest za najwyższe osiągnięcie Henryka Ibsena w cyklu dramatów społeczno-obyczajowych, a zarazem za najbardziej pesymistyczną sztukę tego pisarza. Jest to wstrząsający dramat o katastrofie, do której może doprowadzić bezwzględne kierowanie się prawdą w społeczeństwie opartym na kłamstwie.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

21
Agent JFK. Tom 5. Lodowa gra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agent JFK. Tom 5. Lodowa gra
NiedostępnyBrak

W równoległej przyszłości na Ziemi, po ogólnoplanetarnym konflikcie atomowym, nastaje nowa epoka lodowcowa. Resztki ludzkości dożywają swych dni w byłych metropoliach, z których pozostały tylko wierzchołki niegdyś dumnych drapaczy chmur, tkwiące ponad śnieżnym pancerzem... Społeczeństwo kieruje się tylko jednym prawem: prawem przeżycia. Śmierć jest na każdym kroku cichą przewodniczką człowieka , więc prawie nikt nie zauważa zniknięcia mało ważnego kupca z Wyenny. Wydaje się, że jego losy obchodzą tylko dwoje ludzi: młodą kobietę z klanu łowców i tajemniczego cudzoziemca, który przywędrował do Praagu z ostatnią karawaną. Ich poszukiwania zaginionego kupca to niebezpieczna gra, w której nie ma miejsca na emocje. Jak zwykła łowczyni i mężczyzna, utrzymujący się z kowalstwa, mogą poradzić sobie z miejscowym półświatkiem, skorumpowanym klanem policji i wszechmocnym władcą miasta?

7,00 zł
5,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,40 zł

22
Najwyższy lot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwyższy lot
Dostępny17 szt.

Przedstawiamy zbiór opowiadań, rozgrywających się w czasie wojny 1920 roku Autor opisuje tragiczne losy młodych żołnierzy walczących z bolszewikami. I właśnie ten zbiór opowiadań staje się pomnikiem nie tylko dla tych kilkunastu ukazanych tu postaci, ale dla nich wszystkich, dla tysięcy polskich rycerzy XX wieku poległych w walce z falą bolszewizmu.

23,70 zł
17,06 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,64 zł

23
Antropomotoryka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antropomotoryka
Dostępny22 szt.

Książka stanowi pomoc dydaktyczną ułatwiającą przyswojenie wiadomości z zakresu motoryczności człowieka, jej struktury oraz procesu motorycznego uczenia się. W przystępny sposób przedstawiono zagadnienia związane z zależnością pomiędzy budową somatyczną i tempem wzrastania, a sprawnością fizyczną w aspekcie uwarunkowań środowiskowych, na tle długookresowych zmian. W przewodniku zamieszczono najczęściej stosowane testy pomiarowe, normy i układy odniesienia ułatwiające ocenę aktualnego potencjału motorycznego dzieci i młodzieży. Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów akademii wychowania fizycznego oraz kierunków pokrewnych związanych z edukacją fizyczną i zdrowotną dzieci i młodzieży. Pełni rolę notatnika przydatnego w przyszłej pracy nauczyciela wychowania fizycznego, fizjoterapeuty, instruktora czy trenera.

59,00 zł
54,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,13 zł

Wróć do góry