hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2011.05.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 29 maja 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się O snach i czarach (Stanisław Poklatecki), na drugim Rzeszów Jasło Łańcut plan miasta 1:18 000. Kolejny produkt to Europa mapa samochodowa 1:3 400 000 oraz Baśnie Grimm lektura z opracowaniem.
1
O snach i czarach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O snach i czarach
Dostępny5 szt.

Opatrzona obszernym wstępem i komentarzami edycja dwóch dzieł Snów dobrych obrona a szkodliwych przestroga i Pogrom czarnoksięskie błędy, latawców zdrady i alchimickie fałsze, które swoim nazwiskiem podpisał Stanisław Poklatecki. Są to jedyne w swoim rodzaju w naszym piśmiennictwie końca XVI wieku prace, prezentujące w formie monograficznej rodzaje nauk hermetycznych znanych w Europie, a praktykowanych również w Polsce. Poklatecki nie ukrywał sympatii dla magii naturalnej, a zależało mu, by przestrzec przed niebezpieczeństwem fałszu i oszustw czarnoksiężników, alchemików oraz ?latawców?. Niniejsze wydanie przeczy powszechnemu przekonaniu badaczy zajmujących się wiedzą tajemną w dawnej Polsce, że dzieła te powstały z autorskiego wysiłku Poklateckiego i oparte zostały na jego bogatej erudycji. Redaktorzy tomu wskazują na bezsprzeczne źródło ? przyswojony polszczyźnie pierwowzór, przerobiony i dostosowany przez naszego pisarza dla szerszej publiczności.

28,00 zł
21,84 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,16 zł

2
Rzeszów Jasło Łańcut plan miasta 1:18 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeszów Jasło Łańcut plan miasta 1:18 000
Dostępny11 szt.

Plan miasta w skali 1: 18 000. Centrum Rzeszowa w skali 1:10 000 Jasło w skali 1:20 000 Łańcut 1:18 000 Rzeszów w nowych granicach administracyjnych

9,40 zł
6,67 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 2,73 zł

3
Europa mapa samochodowa 1:3 400 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa mapa samochodowa 1:3 400 000
Dostępny14 szt.

Mapa samochodowa w skali 1:3400 000 indeks miejscowości odległości w kilometrach międzynarodowa numeracja dróg podział polityczny

16,90 zł
11,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,07 zł

4
Baśnie Grimm lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie Grimm lektura z opracowaniem
Dostępny14 szt.

W serii Lektura dobrze opracowana znajdziecie wszystkie informacje niezbędne na lekcjach: biografię autora, streszczenie książki, charakterystykę głównych bohaterów, problematykę utworu. A na marginesie książek postacie z lektury prowadzą was po świecie przedstawionym, opowiadając o sobie, innych bohaterach i wydarzeniach, opisanych przez autora.

8,40 zł
6,22 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,18 zł

5
Argonautyki orfickie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Argonautyki orfickie
Dostępny6 szt.

Pierwszy polski przekład Argonautyk orfickich, opatrzony komentarzem merytorycznym oraz poprzedzony obszernym wstępem umieszczającym utwór na tle literackiej i kulturowo-religijnej tradycji od antyku po czasy nowożytne. Dzieło jest anonimowym poematem heksametrycznym z V wieku n.e. opisującym wyprawę Argonautów do Kolchidy po złote runo, którego wzorem był napisany w III wieku p.n.e. epos Argonautika Apolloniosa z Rodos. Jego głównym bohaterem, a także narratorem jest Orfeusz, mityczny poeta i muzyk z Tracji, będący jednocześnie religijnym autorytetem dla grup wyznaniowych o charakterze orfickim. W poemacie występują odwołania do wierzeń i rytuałów orfików, przez co utwór nosi pewne cechy dzieła religijnego.

20,00 zł
15,60 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,40 zł

6
Francuski dla całkiem zielonych + 2 CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski dla całkiem zielonych + 2 CD
NiedostępnyBrak

Kurs języka dla całkiem zielonych, by świat nabrał kolorów. Jeśli czarno widzisz swoje szanse na opanowanie francuskiego i masz czerwone oczy od wkuwania reguł, jesteś całkiem zielony z języka... Ten kurs jest dla ciebie! Z nim nauczysz się potrzebnych słów i wyrażeń – w kontekście, byś je lepiej zapamiętał. Poznasz zasady języka – bez zagłębiania się w teorię. Słówka, zwroty, konwersacje opanujesz dzięki czterem godzinom nagrań – nauczysz się ich jak ulubionej piosenki. Zobaczysz, jak szybko zmierzasz do celu – kolorowa grafika ułatwi ci naukę. Poznasz ciekawostki o Francuzach, ich kraju, kulturze i języku. Prosto. Prościej. Pons.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

7
Niemiecki dla całkiem zielonych + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki dla całkiem zielonych + CD
NiedostępnyBrak

Kurs języka dla całkiem zielonych, by świat nabrał kolorów. Jeśli czarno widzisz swoje szanse na opanowanie niemieckiego i masz czerwone oczy od wkuwania reguł... Jesteś całkiem zielony z języka... Ten kurs jest dla ciebie! Z nim nauczysz się potrzebnych słów i wyrażeń – w kontekście, byś je lepiej zapamiętał. Poznasz zasady języka – bez zagłębiania się w teorię. Słówka, zwroty, konwersacje opanujesz dzięki czterem godzinom nagrań – nauczysz się ich jak ulubionej piosenki. Zobaczysz, jak szybko zmierzasz do celu – kolorowa grafika ułatwi ci naukę. Poznasz ciekawostki o Niemcach, ich kraju, kulturze i języku. Prosto. Prościej. Pons

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

8
Angielski dla całkiem zielonych + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla całkiem zielonych + CD
Dostępny2 szt.

Jeśli czarno widzisz swoje szanse na opanowanie angielskiego i masz czerwone oczy od wkuwania reguł? Jesteś całkiem zielony z języka? Ten kurs jest dla Ciebie! Z nim nauczysz się potrzebnych słów i wyrażeń – w kontekście, byś je lepiej zapamiętał. Poznasz zasady języka – bez zagłębiania się w teorię. Słówka, zwroty, konwersacje opanujesz dzięki czterem godzinom nagrań – nauczysz się ich jak ulubionej piosenki. Zobaczysz, jak szybko zmierzasz do celu – kolorowa grafika ułatwi ci naukę. Poznasz ciekawostki o Brytyjczykach, ich kraju, kulturze i języku.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

9
Łódź plan miasta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź plan miasta
Dostępny37 szt.

Plan miasta w skali 1:21 000 ulice jednokierunkowe sygnalizacja świetlna wysokości wiaduktów szlaki turystyczne

12,90 zł
9,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,87 zł

10
Wiersze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze
NiedostępnyBrak

Robert Bly, urodzony w 1926 r. w Madison w Minnesocie w rodzinie o norweskich korzeniach, jest jednym z ważnych poetów amerykańskich. Tworzy lirykę krajobrazów rodzinnej Minnesoty i własnego wnętrza. Interesuje go również poezja polityczna. Ukształtowały go m.in. lektury takich pisarzy, jak Pablo Neruda i César Vallejo, Federico Garcia Lorca oraz Gunnar Ekelöf. W zbiorze znalazły się wiersze z Silence in the Snowy Fields oraz This Tree Will Be Here for a Thousand Years. Obok polskich tłumaczeń czytelnik znajdzie oryginały w języku angielskim.

20,00 zł
15,60 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,40 zł

11
Włoski dla całkiem zielonych + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski dla całkiem zielonych + CD
NiedostępnyBrak

Kurs języka dla całkiem zielonych, by świat nabrał kolorów Jeśli czarno widzisz swoje szanse na opanowanie włoskiego i masz czerwone oczy od wkuwania reguł... Jesteś całkiem zielony z języka... ten kurs jest dla Ciebie! Z nim nauczysz się potrzebnych słów i wyrażeń – w kontekście, byś je lepiej zapamiętał. Poznasz zasady języka – bez zagłębiania się w teorię. Słówka, zwroty, konwersacje opanujesz dzięki czterem godzinom nagrań – nauczysz się ich jak ulubionej piosenki. Zobaczysz, jak szybko zmierzasz do celu – kolorowa grafika ułatwi ci naukę. Poznasz ciekawostki o Włochach, ich kraju, kulturze i języku. Prosto. Prościej.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

12
Wokół Tygodnika Wileńskiego 1815-1822 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wokół Tygodnika Wileńskiego 1815-1822
NiedostępnyBrak

„Tygodnik Wileński” - miejsce debiutu Adama Mickiewicza - wielokrotnie bywał przywoływany w różnych kontekstach: historycznym, literackim, bibliologicznym. Dotąd jednak, przez nieomal 200 lat od założenia czasopisma, nie ukazało się pełne jego opracowanie. Dedykujemy je pamięci Docent dr hab. Małgorzaty Stolzman, filologa i bibliologa, wielkiej miłośniczki Litwy, autorki cenionej książki Nigdy od ciebie, miasto... Dzieje kultury wileńskiej lat międzypowstaniowych (1832-1863). Autorzy

38,00 zł
29,64 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,36 zł

13
Hiszpański dla całkiem zielonych (+ CD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański dla całkiem zielonych (+ CD)
NiedostępnyBrak

Kurs języka dla całkiem zielonych, by świat nabrał kolorów. Jeśli czarno widzisz swoje szanse na opanowanie hiszpańskiego i masz czerwone oczy od wkuwania reguł? Jesteś całkiem zielony z języka? TEN KURS JEST DLA CIEBIE! Z nim nauczysz się potrzebnych słów i wyrażeń – w kontekście, byś je lepiej zapamiętał. Poznasz zasady języka – bez zagłębiania się w teorię. Słówka, zwroty, konwersacje opanujesz dzięki czterem godzinom nagrań – nauczysz się ich jak ulubionej piosenki. Zobaczysz, jak szybko zmierzasz do celu – kolorowa grafika ułatwi ci naukę. Poznasz ciekawostki o Hiszpanach, ich kraju, kulturze i języku. Prosto. Prościej. PONS.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

14
Polscy autorzy. Dla 4-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy autorzy. Dla 4-latka
NiedostępnyBrak

Wiersze i opowiadania znanych polskich autorów, prezentowane w tej książce, zostały wybrane specjalnie dla dzieci czteroletnich. Zapoznają one najmłodszych z bogactwem świata przyrody, zwracając uwagę na zachodzące w nim cykliczne zmiany.

20,00 zł
14,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

15
Muzyczna i piśmiennicza twórczość antychrześcijańska w polskiej kulturze punk i jej krytyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyczna i piśmiennicza twórczość antychrześcijańska w polskiej kultur...
NiedostępnyBrak

Przedmiotem opracowania są treści wypowiedzi pochodzące z muzycznej i piśmienniczej twórczości kultury punk, które zawierają negatywne odniesienia do różnych elementów strukturalnych chrześcijaństwa (głównie do poszczególnych prawd wiary i norm moralnych) oraz do chrześcijaństwa w ujęciu ogólnym (tworzenie specyficznych jego wyobrażeń). Autor starał się zrealizować następujące cele: uporządkować i scharakteryzować te treści oraz wskazać dominujące wśród nich, a także dokonać ich krytycznej oceny przede wszystkim w świetle teologii, ale również innych dziedzin wiedzy.

48,00 zł
37,44 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 10,56 zł

16
Malowanki z abecadłem. Postacie z bajek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki z abecadłem. Postacie z bajek
NiedostępnyBrak

Malowanki z abecadłem - postacie z bajek - to kolejna część z serii malowanek edukacyjnych. W książeczce zostały zamieszczone rysunki przedstawiające najpopularniejsze postacie z bajek, ułożone alfabetycznie. Pod każdą ilustracją znajduje się odpowiednia literka z dokładnym wskazaniem, jak ją napisać, opracowanym przez nauczycieli wczesnoszkolnych. Dziecko ma dużo miejsca na ćwiczenie danej literki, po skończonej pracy może się podpisać na stronie, a dzięki perforowanym stronom swoją pracę może łatwo wyrwać i przechować lub podarować rodzicom. Dodatkowo dodaliśmy do książeczki piękne, kolorowe naklejki wielokrotnego użytku! Malowanki z abecadłem zapewniają pożyteczną i rozwijającą zabawę na długi czas! Serdecznie polecamy!

4,40 zł
3,08 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,32 zł

17
Co do czego pasuje? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co do czego pasuje?
Dostępny29 szt.

Co do czego pasuje? to pomoc dydaktyczna przeznaczona przede wszystkim dla uczniów klas młodszych, którzy uczą się podstawowych zasad polskiej pisowni, a zwłaszcza dla tych, którym opanowanie pisowni sprawia kłopot. Teczka zawiera 20 zestawów do zabaw i ćwiczeń. Każdy z nich dotyczy określonej trudności ortograficznej, na przykład ó niewymiennego, -arz na końcu nazw zawodów, cząstki sie- na początku wyrazów, zmiękczeń w rzeczownikach żywotnych. Dziecko, bawiąc się lub grając, poznaje pisownię wyrazów z określoną trudnością ortograficzną, a także wzbogaca słownictwo bierne i czynne, ćwiczy spostrzegawczość, doskonali uwagę i pamięć oraz przyzwyczaja się do samokontroli.

19,00 zł
15,01 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,99 zł

18
Program nauczania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Program nauczania
Dostępny2 szt.

Program jest zgodny z podstawą programową dla szkół ponadgimnazjalnych i rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie ramowych planów nauczania szkół publicznych. Jednostki dydaktyczne dotyczące: zasad ekonomii, praktyki zawodowej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy opracowano na podstawie: 312[01]/T,SP/MENIS/ 2004.06.14 Zaproponowany program nauczania określonej specjalizacji umożliwia: - pogłębienie wiedzy ogólnozawodowej, - opanowanie umiejętności wymaganych dla zawodu, - nabycie kwalifikacji specjalistycznych, - zdobycie kompetencji zawodowych uprawniających do działania w branży informatycznej, potwierdzonych dyplomem technika w określonej specjalności, - dostosowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy oraz możliwości ucznia/ słuchacza, - wyrobienie nawyku nieustannego dokształcania się. Na program składają się: - ogólne cele kształcenia, - szczegółowe cele kształcenia, - materiał nauczania, - ćwiczenia, - środki dydaktyczne, - wskazania metodyczne do realizacji materiału nauczania, - propozycje metod sprawdzania i oceny osiągnięć edukacyjnych ucznia, - literatura. Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk może być zatrudniony między innymi na stanowiskach: - instalatora i administratora systemów operacyjnych, administratora sieci komputerowych, - administratora baz danych, - projektanta i programisty, - instalatora i konserwatora sprzętu komputerowego, - pracownika działu finansowo-księgowego.

12,50 zł
10,38 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,12 zł

19
Program nauczania. Specjalizacja: administrator w e-urzędzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Program nauczania. Specjalizacja: administrator w e-urzędzie
Dostępny2 szt.

Program zawiera szczegółowe cele kształcenia, określające wiadomości i umiejętności, które powinien opanować uczeń oraz treści kształcenia w formie haseł programowych wraz z zestawem ćwiczeń. Cele edukacyjne zostały poprawnie, jasno i konkretnie sformułowane, podobnie, jak wymagania stawiane uczniom. W programie określono warunki, w których powinno odbywać się kształcenie wraz z zaleceniami dotyczącymi organizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego oraz metod pracy z uczniami, a także zawarte są wskazówki metodyczne dotyczące realizacji programu wraz z proponowanymi środkami dydaktycznymi, sprzętem i oprogramowaniem. Autor programu przedstawia również propozycje metod sprawdzania i oceny osiągnięć edukacyjnych ucznia oraz literaturę i źródła materiałów w Internecie.

15,00 zł
12,45 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,55 zł

Wróć do góry