hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2011.06.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 8 czerwca 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Okupacyjny Kraków w latach 1939-1945 (Andrzej Chwalba), na drugim Krążownik spod Somosierry (Karol Olgierd Borchardt). Kolejny produkt to Polish doesn't bite! (Iwona Lewandowska) oraz Konkursy biologiczne w gimnazjum (Joanna Jabłońska).
1
Okupacyjny Kraków w latach 1939-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okupacyjny Kraków w latach 1939-1945
NiedostępnyBrak

Wybitny znawca dziejów Krakowa kreśli barwny obraz miasta w szczególnym okresie. W latach okupacji niemieckiej Kraków miał być dynamicznie rozwijającą się stolicą Generalnego Gubernatorstwa i dumą Hansa Franka. Stolicą, dodajmy, pozbawioną Żydów, którzy mieli zostać wymordowani, i Polaków, których planowano wysiedlić na Podgórze. Oryginalność książki Andrzeja Chwalby opiera się między innymi na nowatorskim potraktowaniu miasta jako czterech odrębnych, chociaż stykających się ze sobą, struktur: polskiego Krakowa, niemieckiego Krakau, żydowskiego Kroke i ukraińskiego Krakiwa.

99,00 zł
74,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,75 zł

2
Krążownik spod Somosierry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krążownik spod Somosierry
Dostępny28 szt.

Krążownik spod Somosierry powstał jako drugi tytuł w twórczości Karola Olgierda Borchardta, po wielkim debiucie literackim, jakim był Znaczy Kapitan. Książka jest zbiorem opowiadań, które dzieli dystans czasowy i przestrzeń geograficzna, niekiedy różni tło historyczne, scala natomiast osoba narratora i miejsce akcji, a jest nim statek i morze. Ta książka, bardziej niż inne w twórczości Borchardta, zasługuje na miano wojennej, drugą jej część zdominowały bowiem wspomnienia z lat II wojny światowej; akcja w większości toczy się na pokładach statków handlowych i pasażerskich, na czas wojny przekształconych w transportowce wojskowe, wchodzące w skład sił alianckich. W tych okolicznościach humor sytuacyjny i językowy, towarzyszący całej twórczości autora, stanowi przeciwwagę dramatycznych wydarzeń i jest jego sprzeciwem wobec zła i bezsensownej śmierci. Wartość historyczna tej książki przyczyniła się m.in. do przyznania jej autorowi w 1970 roku Srebrnego Medalu „Za zasługi dla obronności kraju”.

34,00 zł
23,12 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 10,88 zł

3
Polish doesn't bite! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish doesn't bite!
NiedostępnyBrak

Polski nie gryzie! przeznaczony jest dla wszystkich dopiero zaczynających naukę, którzy chcą opanować podstawy języka polskiego na poziomie komunikacyjnym. Książka zawiera ponad 100 najpopularniejszych zagadnień, krótkie dialogi lub teksty z tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia oraz ciekawostki o kulturze. Gratis nagrania prawidłowej wymowy w wykonaniu profesjonalnych lektorów do posłuchania.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4
Konkursy biologiczne w gimnazjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konkursy biologiczne w gimnazjum
Dostępny9 szt.

„Jest to kolejna książka przygotowana z myślą o gimnazjalistach biorących udział w konkursach przedmiotowych. Należy ona do serii książek zawierających testy sprawdzające oraz uzupełniające wiedzę z poszczególnych przedmiotów i adresowana jest do tych uczniów, którzy chcą w sposób systematyczny powtórzyć i uzupełnić swoją wiedzę przed etapem szkolnym i regionalnym konkursu z biologii”. Od wydawcy, fragment.

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

5
Koń na receptę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koń na receptę
Dostępny1 szt.

Miłość do koni bywa lekiem. Przekonała się o tym grupa dzieci spędzająca wakacje na wsi w ośrodku hipoterapii. Między podopiecznymi a zwierzętami tworzy się silna więź. Szczególnie ważny staje się tytułowy koń na receptę, Szogun, którego chce odebrać stadninie jego właścicielka. Dzieci szukają rozwiązania. Rozbijają swoje skarbonki, zbierają w lesie jagody i grzyby. Piszą również wiersze o koniach, malują do nich ilustracje i próbują sprzedać swoje dzieła turystom. Czy ich wysiłki okażą się skuteczne, a zarobione pieniądze wystarczą na wykupienie Szoguna, by mógł nadal służyć ich niepełnosprawnym kolegom? Koń na receptę to poruszająca opowieść o wielkiej sile przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i satysfakcji ze wspólnego działania. Jednak przede wszystkim to historia o miłości pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Miłości, która niesie uzdrowienie.

27,00 zł
19,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,56 zł

6
Pentagram. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pentagram. Audiobook
Jo Nesbo, Dolnośląskie
Dostępny4 szt.

Harry Hole po kolejnej wpadce alkoholowej otrzymuje wypowiedzenie, ale z uwagi na okres urlopowy zostaje jeszcze włączony do śledztwa, które prowadzi Tom Waaler. Hole podejrzewa Waalera o związek ze śmiercią koleżanki-policjantki, Ellen Gjelten, ale wciąż nie ma na to dowodów. Harry Hole tropi seryjnego mordercę, który zastrzelonym przez siebie ofiarom odcina kolejne palce u rąk, a na miejscu zbrodni zostawia znak – pentagram. Hole odkrywa, że miejsca zbrodni układają się na planie Oslo w kształt pięcioramiennej gwiazdy. Policja zatrzymuje podejrzanego, który jednak okazuje się niewinny, jeśli chodzi o seryjne zabójstwa, jest natomiast przemytnikiem broni. Jego zeznania pomagają jednak komisarzowi dotrzeć do prawdy...

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

7
Polska B4 wersja rosyjska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska B4 wersja rosyjska
NiedostępnyBrak

?Polska nie ma gór wysokich i majestatycznych jak Alpy, ale Tatry ? choć znacznie niższe ? nie ustępują im groźnym urokiem skalnych turni. Polska nie ma ciepłego morza, jak kraje śródziemnomorskie, ale tak pięknych, piaszczystych plaż z trudem szukać. Puszcz na pewno na Syberii więcej, ale Puszcza Białowieska jest ze wszystkich najdziksza ? bo czy gdzieś jeszcze można się spotkać oko w oko z ogromnym brodatym żubrem?? Ten cytat ze wstępu do albumu niech będzie kanwą do utkania obrazu Polski ? należy na tą osnowę nałożyć wątki różnorodnej architektury, wartościowej sztuki, pamiątek burzliwej historii, kultywowanego folkloru i rozpędzonej teraźniejszości.

136,00 zł
97,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 38,08 zł

8
Der ganze weg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Der ganze weg
Dostępny46 szt.

Der ganze Weg to książka o płci, będącej symbolem czasem widocznego, czasem ukrytego pożądania, przyzwyczajenia, przynależności i obcości. To opowieść o tym, jak bardzo mylny to symbol i jak słabo rozumiemy naszą mowę. Język nas oszukuje, mówi Berget, i sama oszukuje swój język ? odmianę norweskiego, która mając swe źródło w duńskim, czyli w mowie najeźdźców, wrogów i panów, nijak nie wpasowuje się w szepty i krzyki kobiet kochających kobiety. To język więzienie, z którego tylko wyobraźnia i pragnienie potrafią człowieka wyzwolić. Książka Der ganze Weg prowadzi do wielkich miast: do Paryża, Berlina i Warszawy, oraz do lasów zamieszkanych przez drapieżniki. Wiersze, których patronkami są święta Katarzyna z Aleksandrii i dziewica Maria, penetrują związki między winą a przywiązaniem oraz między wstydem a marzeniem.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

9
Możesz rzucić palenie. Zrób to teraz. Prosta metoda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Możesz rzucić palenie. Zrób to teraz. Prosta metoda
Dostępny61 szt.

Czy kiedykolwiek postanawiałeś być palaczem do końca życia? Chcesz rzucić, próbujesz i znów zaczynasz od nowa? Rzuć skutecznie palenie metodą Allena Carra. Jeśli nie zrobisz tego teraz, to kiedy? Już w czerwcu 2011 na półkach księgarskich znajdzie się nowa wersja światowego bestsellera autorstwa Allena Carra. To książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem - bez bólu, żalu i poczucia straty! Osoby na całym świecie, które rzuciły palenie dzięki METODZIE ALLENA CARRA deklarują, że są szczęśliwe, że wreszcie i na zawsze odzyskały wolność. HIPNOTERAPIA na CD ? gratis!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

10
Niemieckie lustro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Niemieckie lustro
Dostępny2 szt.

Rozmowa z Joachimem Trenknerem – znanym niemieckim dziennikarzem i publicystą, od kilkunastu lat korespondentem i członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego” – to obraz stosunków polsko-niemieckich i zmian społeczno-politycznych w Niemczech i w Europie na przestrzeni ostatnich 50 lat. To opowieść nie tylko o sprawach doniosłych, z pierwszych stron gazet, takich jak wzniesienie i upadek Muru Berlińskiego, ale także o tych nieznanych, a najistotniejszych – relacjach między ludźmi, które były podstawą wielu zmian o znaczeniu historycznym. Wydanie książki zbiega się z obchodzoną 17 czerwca 2011 r. 20 rocznicą podpisania Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy między Polską a Niemcami. Książka wydana we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera. Joachim Trenkner urodził się w 1935 r. w Getyndze. W 1959 roku uciekł do Berlina Zachodniego. W latach 1962-1967 był redaktorem w nowojorskim „Newsweeku”. Po powrocie do RFN w 1968 r. pracował jako redaktor polityczny Sender Freies Berlin i korespondent zagraniczny magazynu telewizji ARD „Kontrasty”, w którym później pełnił także funkcję zastępcy red. naczelnego. W 1997 r. powstały jego pierwsze teksty dla „Tygodnika Powszechnego”, a w 2004 roku został korespondentem z Niemiec i członkiem redakcji tego pisma. Dr Paulina Gulińska-Jurgiel urodziła się w 1979 w Rypinie. W latach 1998-2004 studiowała kulturoznawstwo na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, od 2009 roku jest pracownikiem naukowym Centrum Badań nad Historią Najnowszą w Poczdamie.

49,00 zł
39,69 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

11
Lampa Aladyna i inne opowiadania na przekór niepamięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampa Aladyna i inne opowiadania na przekór niepamięci
NiedostępnyBrak

Dla miłośników twórczości Luisa Sepúlvedy ten tomik jest prawdziwą lampą Aladyna. W zamieszczonych w nim dwunastu opowiadaniach popularny pisarz chilijski zaprezentował coś w rodzaju barwnego skrótu czy też "przeglądu firmowego" własnej twórczości - jej najczęstszych motywów i form. Spotykamy tu bohaterów znanych już z innych jego książek. Teksty dłuższe, z rozbudowaną fabułą obejmującą niekiedy wiele lat, są przeplatane miniaturowymi impresjami. Żart miesza się z tragizmem, realizm z fantazją, miłość z polityką. Autor proponuje nam między innymi zagadkę kryminalną, opowieść niesamowitą, melodramat, wspomnienie, balladę łotrzykowską, bajkę filozoficzną i chwilę zadumy. Akcja rozgrywa się w najrozmaitszych miejscach: z amazońskiej dżungli zamieszkanej przez prastare plemiona przenosimy się do zaśnieżonego Hamburga, a z wyludnionych wietrznych wysp Dalekiego Południa do tętniącej życiem Aleksandrii czy roztańczonego Rio. Pojawiają się wątki, które dominują w dziełach Sepúlvedy: pierwsze młodzieńcze porywy i wtajemniczenia, zagrożenie, jakie niesie naturze współczesna cywilizacja, wreszcie dziwne, poplątane losy XX-wiecznych Chilijczyków, uchodźców z własnego kraju, skazanych na tułaczkę po świecie - krótko mówiąc, wszystko to, co pisarz stara się uchronić przed niepamięcią.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

12
Więź daje siłę. Emocjonalne bezpieczeństwo na dobry początek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więź daje siłę. Emocjonalne bezpieczeństwo na dobry początek
NiedostępnyBrak

Marzeniem wszystkich rodziców jest wychowanie dzieci na szczęśliwe, samodzielne i pewne siebie osoby, zadowolone ze swojego życia i zdolne do miłości. Książka Więź daje siłę pokazuje, że najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest udana relacja rodziców z dzieckiem. Wbrew powszechnym przekonaniom, fizyczny dystans i przedwczesne usamodzielnianie wcale nie wspierają samodzielności dziecka. To bliskość i właściwe odpowiadanie na sygnały dziecka budują udaną więź. Doktor biologii i badaczka rozwoju człowieka Evelin Kirkilionis twierdzi, że rodzice są ewolucyjnie wyposażeni w „intuicyjny program rodzicielski", który idealnie współgra z biologicznymi potrzebami dziecka. Jego odczytanie zakłócają jednak sprzeczne przekazy dotyczące opieki nad dzieckiem, brak wsparcia ze strony otoczenia czy stres. Więź daje siłę przedstawia klucz do zrozumienia potrzeb małego dziecka, także tego najbardziej wymagającego, i pomaga rodzicom zbudować z nim trwałą i ufną więź od samego początku.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

13
Pod szczęśliwą kocią gwiazdą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod szczęśliwą kocią gwiazdą
Dostępny191 szt.

Fryga, kotka o żółto-niebieskich oczach, chodzi w białej sukience, popielato-srebrzystym serdaczku, ciemniejszych majteczkach i krzywo zaciągniętym bereciku. Do tego jeszcze czarna kropka na różowym nosie, krzywe łapki i niecały ogon. Pewnie zapytacie: „Co się jej stało?” A ja Wam odpowiem: Przeczytajcie sami i zobaczcie świat widziany jej wyjątkowymi oczami!

21,80 zł
15,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,10 zł

14
W zgodzie ze sobą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W zgodzie ze sobą
NiedostępnyBrak

Ewa Woydyłło prowadzi z czytelnikiem rozmowę o psychologii, rozumianej nie tylko jako gałąź nauki, lecz także jako kategoria praktycznych umiejętności składających się na doświadczenia i indywidualną mądrość życiową człowieka. Doświadczenie to i tę mądrość można i trzeba doskonalić. Książka Ewy Woydyłło przybliża wiedzę, dzięki której łatwiej zrozumieć siebie i innych, a także żyć w zgodzie z samym sobą, co jest wykładnikiem zdrowia psychicznego każdego człowieka.

28,90 zł
21,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,22 zł

15
Miłość i wola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i wola
NiedostępnyBrak

Miłość i wola należy do fundamentalnych dla współczesnej humanistyki prac. Zrodziła się ona z potrzeby przekroczenia powierzchni zjawisk miłości i woli i dotarcia do ich źródeł, czyli znalezienia podstaw, na których można by ufundować moralność nowego wieku. Jest to więc książka o wzajemnej zależności woli i miłości, które zdaniem Maya stanowią jedność. Od nich właśnie zależą zarówno swobodny rozwój jednostki, jak i możliwość zdobywania wpływu na innych ludzi, modelowania, formowania i tworzenia ich świadomości. Rollo May przedstawia w niej także różne aspekty psychologicznych skutków rewolucji obyczajowej, technologicznej i ideologicznej, która doprowadziła do głębokich przeobrażeń współczes­nego społeczeństwa amerykańskiego.

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

16
Dundzia, Panek i przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dundzia, Panek i przyjaciele
Dostępny307 szt.

Na skraju lasu stoi duży drewniany dom, zwany Pod Dębami. Pod taką nazwą kryje się niezwykła lecznica, dająca schronienie plejadzie zwierząt. Ania i jej brat Jędrek, dzieci miejscowego weterynarza, mają ręce pełne pracy. Nie tylko opiekują się dziką świnką Dundzią, boćka Panka uczą latać, ale także poskramiają temperamenty kota Kropka, jamnika Łobuza, wiewiórki zwanej Duszką, kawki Kaśki oraz Lotki i jej szczeniąt Bolka i Lolka. Nic dziwnego, że w takim miejscu i w takim towarzystwie przygoda goni przygodę, a przyjaciele narażeni są na wiele niebezpieczeństw.

23,00 zł
16,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,44 zł

17
Szwedzki. Krok po kroku. Książka + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwedzki. Krok po kroku. Książka + CD
NiedostępnyBrak

Kurs do kompleksowej nauki języka szwedzkiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1-B1). Polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić językowe umiejętności, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę. Kurs uczy ponad 3200 słów i zwrotów, prowadzenia swobodnych rozmów z obcokrajowcami i rozumienia ze słuchu. Wysokiej jakości nagrania na pięciu płytach audio pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Słówka, zwroty, dialogi oraz teksty zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Specjalnie przygotowana szósta płyta zawiera wszystkie nagrania w formacie mp3.

56,90 zł
39,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,07 zł

18
Pisma zebrane. Tom 6. Przekłady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma zebrane. Tom 6. Przekłady
NiedostępnyBrak

Niniejsza publikacja stanowi pierwsze zbiorowe wydanie przekładów autorstwa Józefa Czechowicza. Za życia nie udało się Czechowiczowi opublikować prac translatorskich w książce (choćby w jakimś zbiorze). Wiele spośród swoich tłumaczeń poeta drukował na łamach różnych czasopism, nieliczne przekłady pozostawił w rękopisach.

29,40 zł
23,23 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,17 zł

19
10 lat Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im Mariana Rejewskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 lat Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im Mariana Rejewskie...
Dostępny7 szt.

Niniejsza publikacja autorstwa Mariusza Adamczaka, obok zestawów zadań konkursowych i ich rozwiązań prezentuje także historię zawodów oraz nazwiska ich laureatów. Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy przygotowują się do udziału w olimpiadach i konkursach matematycznych.

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

20
Trzeci klucz. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzeci klucz. Audiobook
Jo Nesbo, Dolnośląskie
NiedostępnyBrak

Bezwzględny przestępca z zimną krwią zabija młodą kasjerkę. Norweska prasa szeroko rozpisuje się o tajemniczym Ekspedytorze napadającym na banki. Do akcji wkraczają komisarz Harry Hole i jego nowa obiecująca partnerka. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi, poszlaki wiodą także daleko poza granice Norwegii. Dochodzi do kolejnych zbrodni. Mieszkańców Oslo ogarnia trwoga. Jednocześnie Hole usiłuje prowadzić własne, prywatne śledztwo w sprawie śmierci Anny, ekstrawaganckiej cygańskiej artystki, a zarazem swej byłej kochanki. Szantażowany dziwaczną korespondencją, z myśliwego zamienia się w zwierzynę, a policja depcze mu po piętach.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

21
Czerwone Gardło. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone Gardło. Audiobook
Jo Nesbo, Dolnośląskie
NiedostępnyBrak

Harry Hole, samotnik i alkoholik, a jednocześnie genialny śledczy, przypadkowo wpada na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Trop prowadzi komisarza w kręgi neofaszystów. Czy to przypadek, że starego hitlerowca znaleziono z poderżniętym gardłem w pobliżu miejsca, gdzie zbierają się neonaziści? Hole podejrzewa, że sprawa może mieć początek w czasach drugiej wojny światowej. Jednak morderca jest ciągle o krok przed nim. Zdaje się mówić: „Jestem sędzią, ławą przysięgłych i katem… Nie powstrzymasz mnie”.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

22
Stale być blisko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stale być blisko
NiedostępnyBrak

W swej książce ksiądz Twardowski ukazuje sylwetki ludzi, którzy odeszli, uczy nas, jak o nich pamiętać ciepło i z miłością, jak wydobywać z ich życia to, co najlepsze. Wspomina między innymi Janusza Korczaka, Stanisława Dygata, Teresę Strzembosz, prymasa Stefana Wyszyńskiego, Wojciecha Żukrowskiego oraz wiele osób, w których codziennym, cichym życiu znajduje znamiona wielkości. Był dla nas wszystkich świętym człowiekiem Stamtąd. I w perspektywie jego życia śmierć stanowiła dla niego jedynie epizodyczną ciekawostkę. Nawet w którejś ze swoich homilii sugerował, aby zamiast „umarł” mówić „wymknął się naszym oczom”, „wrócił tam, skąd przyszedł”. I cała jego twórczość była świadectwem wartości Stamtąd. abp Józef Życiński

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

23
Karaluchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karaluchy
NiedostępnyBrak

W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało zamordowanego norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany, z zastrzykami witaminy B12 w walizce i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi światła dziennego...

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

24
Przepisy na kaca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepisy na kaca
Dostępny19 szt.

Złe miłego następstwa ? kac, kociokwik, katzenjammer, glątwa ? zjawisko ośmieszane w literaturze, lekceważone przez encyklopedystów nie zasłużyło sobie na poważne potraktowanie także przez medycynę. O kacu naukowcy piszą rzadko i raczej niechętnie, nie prowadzi się też badań klinicznych umożliwiających opracowanie skutecznych leków, wypada więc sięgnąć po stare, sprawdzone sposoby walki z nim.

25,00 zł
18,25 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

Wróć do góry