hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2011.06.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 9 czerwca 2011 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rozmówki polsko-łotewskie (Urszula Michalska), na drugim Rozmówki polsko-włoskie (Urszula Michalska). Kolejny produkt to Bilingual Language Acquisition: Focus on Relative Clauses in Polish and English (Małgorzata Mróz) oraz 2012. Katastrofizm i koniec czasów (Antonio Gaspari).
1
Rozmówki polsko-łotewskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-łotewskie
Dostępny7 szt.

Rozmówki polsko-łotewskie adresowane są nie tylko do polskich turystów i przedsiębiorców wyjeżdżających za granicę, lecz także do wszystkich osób uczących się języka łotewskiego, gdyż opracowano w nich słownictwo potrzebne w różnych fazach nauki. Wypowiedziom w języku łotewskim towarzyszy zapis fonetyczny. Rozmówki obejmują zwroty potoczne oraz pytania i odpowiedzi ułatwiające komunikację w zakresie podstawowym w różnych sytuacjach, np.: w podróży, na przejściu granicznym, w hotelu, w sklepie, w restauracji, na poczcie, na policji, u lekarza itp. Opis różnych zdarzeń, z jakimi może spotkać się turysta za granicą, poprzedzony został wstępem poświęconym łotewskiej wymowie i transkrypcji. Żywa kolorystyka książki i jej przejrzysty układ z pewnością pomogą w przyswojeniu wszystkich potrzebnych terminów i zwrotów.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

2 osoby kupiły
2
Rozmówki polsko-włoskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-włoskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Rozmówki polsko-włoskie adresowane są nie tylko do polskich turystów i przedsiębiorców wyjeżdżających za granicę, lecz także do wszystkich osób uczących się języka włoskiego, gdyż opracowano w nich słownictwo potrzebne w różnych fazach nauki języka obcego. Wypowiedziom w języku włoskim towarzyszy zapis fonetyczny. Rozmówki obejmują zwroty potoczne oraz pytania i odpowiedzi ułatwiające komunikację w zakresie podstawowym w różnych sytuacjach, np.: w podróży, na przejściu granicznym, w hotelu, w sklepie, w restauracji, na poczcie, u lekarza itp. Opis różnych zdarzeń, z jakimi może spotkać się turysta za granicą, poprzedzony został wstępem poświęconym wymowie i transkrypcji oraz podstawom włoskiej gramatyki. Wyrazista kolorystyka Rozmówek oraz ich przejrzysty układ z pewnością pomogą w przyswojeniu wszelkich potrzebnych terminów i zwrotów.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

2 osoby kupiły
3
Bilingual Language Acquisition: Focus on Relative Clauses in Polish and English - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bilingual Language Acquisition: Focus on Relative Clauses in Polish an...
Dostępny14 szt.

Niniejsza książka prezentuje dogłębną analizę współczesnego rozumienia rozwoju języka u dzieci dwujęzycznych. Część pierwsza książki to szeroko zakrojony przegląd literatury naukowej traktującej o akwizycji języka z perspektywy teorii Gramatyki Uniwersalnej Noama Chomskiego. Część druga książki przedstawia wyniki serii badań nad akwizycją zdań względnych określających przez dwujęzyczne dzieci mówiące w języku polskim i angielskim oraz dzieci jednojęzyczne mówiące jedynie w języku polskim. Dr Małgorzata Mróz w niniejszej książce poprzez połączenie teoretycznych i doświadczalnych aspektów lingwistyki szkicuje obraz rozwoju języka u dzieci dwujęzycznych, ze szczególnym uwzględnieniem akwizycji struktur gramatycznych. Książka ta przez dogłębną analizę współczesnej lingwistyki jest niezastąpionym źródłem szczegółowych informacji na temat rozwoju dwujęzyczności zarówno dla specjalistów w dziedzinie lingwistyki jak również dla studentów, badaczy oraz psychologów.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

4
2012. Katastrofizm i koniec czasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2012. Katastrofizm i koniec czasów
Dostępny28 szt.

Motyw końca świata od starożytności fascynował ludzi. Dzisiaj obsesja końca świata stała się masowym zjawiskiem z systematyczną edukacją w zakresie rozpoznawania grożących klęsk. Globalne ocieplenie, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, klęski ekologiczne rozmaitego rodzaju, kryzys ekonomiczny, zapaść rynków finansowych, a do tego można dołożyć filmy, powieści, książki publicystyczne - wszystko skupia się na ostatecznej katastrofie. W obliczu tej sytuacji nie jest sprawą fundamentalną zajęcie stanowiska za albo przeciw, jak gdyby chodziło o wybór, której drużynie piłkarskiej będziemy kibicować. Chodzi natomiast okonfrontację z rzeczywistością, o zbadanie sprawy ze wszystkich stron, o sprawdzenie wiarygodności wykładni i przewidywań po to, aby zrozumieć, czy te lęki mają jakieś uzasadnienie, czy apokalipsa wogóle jest blisko, niezależnie od daty. Ideologia końca świata nie zrodziła się dzisiaj. Autorzy książki wychodzą od minionych przepowiedni końca, by potem zmierzyć się z tematem roku 2012 i towarzyszącym mu katastrofizmem. śledzą "wielkie trwogi" przewijające się przez naszą epokę, by wreszcie sprawdzić, czy rozsiewaniem lęku przed końcem świata nie są zainteresowane jakieś podmioty chcące czerpać z tego polityczne lub ekonomiczne korzyści. Odkrycia, które czekają nas w tej podróży, zaskoczą zapewne bardziej niż proroctwa Majów.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

5
Traktat o umyśle ludzkim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Traktat o umyśle ludzkim
Dostępny3 szt.

L. De la Forge uczestniczył bowiem w dyskusji, która najdoskonalszy swój wyraz znalazła w myśli N. de Malebranchea. Mowa tu o okazjonalizmie i kwestii przyczynowości w naturze. Wątek ten podejmowany był już po wystąpieniu naszego autora przez niemal wszystkich i to właśnie w związku z Descartesem, do którego go odnoszono. Znajdziemy go u wspomnianego Malebran­chea, ale i u Spinozy, Leibniza i wielu pomniejszych. Z drugiej strony należy przyznać, że gdyby wszelkie pisma wielkiego Descartesa miały zaginąć, dzieło, o którym mówimy, zastąpiłoby je bez większego uszczerbku dla filozoficznych, anie fizykalnych czy anatomicznych wątków, jakie w pracach tego uczonego kiedykolwiek się zawierały. Wartość opracowania La Forgea polegała nie tylko na tym, co z jego wysiłku wynikało dla następnych myślicieli, lecz również i przede wszystkim na tym, że jest to w zasadzie jeden z niewielu prawowiernych uczniów Descartesa, który nie oddalił się od pierwowzoru, by następnie założyć własną szkołę. Dbałość przestrzegania zasad filozofii kartezjańskiej jest tu oznajmiana już w tytule i nie widzimy, aby w jakimkolwiek miejscu nie była dopilnowywana.

31,10 zł
26,75 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,35 zł

6
Mysz jak nie mysz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysz jak nie mysz
Niedostępny
Brak

Piękna bajka o Myszce marzycielce, wietrze, księżycu, wiatraku i babim lecie. Pełna poezji proza Joanny Kulmowej dla małych, wrażliwych czytelników. Ukazuje się w serii "Perełki Mili".

21,00 zł
14,70 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,30 zł

7
Nowicjuszka. Księga II Trylogii Czarnego Maga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowicjuszka. Księga II Trylogii Czarnego Maga
Niedostępny
Brak

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła uboga dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd wstąpiła do Gildii Magów, jej życie zmieniło się nieodwracalnie – na lepsze czy gorsze? Sonea wiedziała, że nauka w Gildii Magów nie będzie łatwa, ale nie przewidziała niechęci, jakiej dozna ze strony innych nowicjuszy. Jej szkolnymi kolegami są synowie i córki najpotężniejszych rodów w królestwie, którzy zrobią wszystko, żeby poniosła klęskę – nie licząc się z kosztami. Niemniej przyjęcie opieki Wielkiego Mistrza może dla Sonei oznaczać jeszcze marniejszy los. Albowiem Wielki Mistrz Akkarin skrywa sekret znacznie czarniejszy niż barwa jego szaty.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

8
Święta Rita. Cudowna historia patronki od spraw beznadziejnych + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Rita. Cudowna historia patronki od spraw beznadziejnych + DVD
Niedostępny
Brak

Rita z Cascii to dziś jedna z ulubionych świętych. Solidnie na tę pozycję zapracowała swoją... skutecznością. Tysiące ludzi - o czym głoszą pozostawione świadectwa - doświadczyło i doświadcza jej wstawiennictwa nawet w najtrudniejszych sprawach. Jest patronką od spraw beznadziejnych, przy czym w kontekście św. Rity należałoby napisać: "wydawałoby się beznadziejnych"... W albumie znalazły się: bogato ilustrowana biografia, nabożeństwo, historia i miejsca kultu, także w Polsce, oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Rity w sprawach trudnych. Wszystko to sprawia, że publikacja nie jest zwykłym albumem, ale dodatkowo przewodnikiem i modlitewnikiem. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej przyczyni się ona do popularyzacji kultu wyjątkowej świętej - św. Rity z Cascii.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

9
Lśnienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lśnienie
Niedostępny
Brak

To jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje się w niej z każdą minutą. Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach. Były one świadkami krwawych porachunków świata przestępczego i milionerów. Straszliwe zdarzenia, które kończą fabułę, są jednak niczym w porównaniu z przejściami psychicznymi bohaterów.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

10
Notatki z Prowansji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatki z Prowansji
Niedostępny
Brak

Są na świecie miejsca, które od pierwszej chwili, jakby mocą jakiegoś tajemnego zaklęcia biorą nas w swe władanie, budzą emocje, które odnajduje się tylko w wielkiej miłości. "Notatki z Prowansji" to zbiór szkiców o miastach, ludziach i krajobrazach - zapis fascynacji historią kraju, zwanego krajem doc, jego kulturą i językiem. Autor opowiada o Prowansji, która dla człowieka Północy jest i zawsze pozostanie żywą legendą, nigdy nie nasyconą tęsknotą za harmonią, światłem i pięknem.

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

11
Jak niechcący spowodowałem upadek światowego koncernu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak niechcący spowodowałem upadek światowego koncernu
Dostępny13 szt.

Dla kogo jest ta książka? Przede wszystkim dla tych, którzy pracowali, pracują lub chcą pracować w międzynarodowych firmach. Ale także dla tych, którzy pracowali, pracują lub będą pracować... No, może niekoniecznie na stanowiskach prezesów, wiceprezesów czy dyrektorów personalnych. świat koncernu, przedstawiony w opowieści z przekonującą znajomością rzeczy, budzi co krok dziecięce zdziwienie narratora. Niezgodność praktyki z głoszoną teorią upodabnia koncern do tworu jakby żywcem wyjętego z minionej epoki (stąd znaczące tytuły rozdziałów) i jest głównym źródłem komizmu w tej "naturalnie" zabawnej opowieści. Podobnie jak w poprzedniej książce Harosława Jaszka (Jak niczego nie rozpętałem), zabarwiona "naiwną" ironią relacja sygnalizuje niewtajemniczonym, co może się kryć za pięknie zdobioną fasadą. Doświadczonym oferuje śmiechoterapię. Użyty jako motto drugiej opowieści cytat z książki "Zaginione królestwa" Normana Daviesa ("Odkąd pamiętam, zawsze wielkie wrażenie robiła na mnie rozbieżność między pozorami a rzeczywistością") wydaje się mieć zastosowanie także w odniesieniu do pierwszej: Jaszka najwyraźniej interesuje przede wszystkim to, co się kryje za budzącymi szacunek fasadami.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

12
Jak żyć zdrowo. Katechizm zdrowia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć zdrowo. Katechizm zdrowia
Dostępny6 szt.

Wszystkie zalecenia i propozycje zawarte w książce dotyczące postępowania profilaktycznego zapobiegającego rozwojowi miażdżycy, hamowania procesów starzenia oraz zmniejszania zapadalności na choroby nowotworowe oparto na osiągnięciach współczesnej nauki. Stosowanie się do tych wskazówek pomoże cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości. Stanisław Gołba jest doktorem nauk medycznych.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

13
Chirurgia szczękowo-twarzowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chirurgia szczękowo-twarzowa
Dostępny150 szt.

Ten od lat znany i ceniony podręcznik całościowo przedstawia zagadnienia dotyczące chirurgii szczękowo-twarzowej. Obecne wydanie jest całkowicie zmienione i unowocześnione, zgodnie z postępem wiedzy. Wiele miejsca poświęcono w nim chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, a także replantacji zębów. Rozszerzono omówienie zagadnień dotyczących najnowszych kierunków leczenia w zakresie onkologii, urazów twarzowej części czaszki i ich następstw oraz współczesnych metod obrazowania radiologicznego. Szerzej przedstawiono problemy, których znajomość umożliwia skuteczne wykonywanie specjalistycznych czynności diagnostycznych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Książka została wzbogacona w ilustracje - fotogramy, radiogramy, scyntygramy i inne metody obrazowania, które niewątpliwie przyczynią się do ułatwienia i przyswojenia wielu zawiłych problemów chirurgicznych. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów stomatologicznych, a także dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii szczękowo-twarzowej. Może być przydatny również w pracy lekarzy innych specjalności, np. neurochirurgów, okulistów itp. Jego treść jest zgodna z programem nauczania przed- i podyplomowego.

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

Wróć do góry