hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.01.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 13 stycznia 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Album naszego synka (praca zbiorowa), na drugim Album naszej córeczki (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia Skuta Lodem (John Flanagan) oraz Markowe produkty turystyczne (Szczepanowski Adam Edward).
1
Album naszego synka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album naszego synka
Dostępny24 szt.

Stylowy album, pomagający rodzicom utrwalić najpiękniejsze wspomnienia związane z oczekiwaniem na narodziny dziecka i najważniejsze chwile wybrane z pierwszego roku życia synka: od chwili narodzin do pierwszego przyjęcia urodzinowego. Oprócz uzupełnienia podstawowych informacji dotyczących dziecka, jego rodziny i otoczenia, rodzice będą także notować inne ważne wydarzenia i szczegóły, jak pierwsze samodzielnie postawione kroki, ulubione potrawy czy śmieszne przyzwyczajenia Maluszka. W książce znajdują się również miejsca na opisywanie własnych wspomnień i robienie notatek. Każdy ważny etap i dziedzinę życia synka rodzice zilustrują, wklejając fotografie i inne pamiątki, (np. pukiel włosków czy bransoletkę szpitalną). Album zaprojektowano w całości z myślą o malutkich chłopcach – od pastelowej szaty graficznej, bogatej w odpowiednio dobrane artystyczne fotografie, po miejsca na zanotowanie pierwszych „męskich” zachowań i zainteresowań a także opisanie ulubionych ciuszków małego przystojniaka. Dzięki eleganckiej formie wydanie to wspaniale nadaje się na prezent.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

2
Album naszej córeczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album naszej córeczki
Dostępny14 szt.

Stylowy album, pomagający rodzicom utrwalić najpiękniejsze wspomnienia związane z oczekiwaniem na narodziny dziecka i najważniejsze chwile wybrane z pierwszego roku życia córeczki: od chwili narodzin do pierwszego przyjęcia urodzinowego. Oprócz uzupełnienia podstawowych informacji dotyczących dziecka, jego rodziny i otoczenia, rodzice będą także notować inne ważne wydarzenia i szczegóły, jak pierwsze samodzielnie postawione kroki, ulubione potrawy czy śmieszne przyzwyczajenia Maleńkiej. W książce znajdują się również miejsca na opisywanie własnych wspomnień i robienie notatek. Każdy ważny etap i dziedzinę życia córeczki rodzice zilustrują, wklejając fotografie i inne pamiątki, (np. pukiel włosków czy bransoletkę szpitalną). Album zaprojektowano w całości z myślą o małych dziewczynkach – od pastelowej szaty graficznej, bogatej w odpowiednio dobrane artystyczne fotografie, po miejsca na zanotowanie pierwszych „kobiecych” zachowań i zainteresowań a także opisanie ulubionych fatałaszków młodej damy. Dzięki eleganckiej formie wydanie to wspaniale nadaje się na prezent.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

3
Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia Skuta Lodem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia Skuta Lodem
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy trzeci tom bestsellerowej sagi pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał przeprowadzić armię na ziemie Araluenu, Will i Evanlyn trafiają do niewoli. Porwani przez Skandian pod dowództwem budzącego postrach Eraka, odpływają na nieznane północne ziemie. Halt poprzysiągł ocalić Willa i uczyni wszystko, by dotrzymać obietnicy – nawet jeśli przyjdzie mu okazać niesubordynację i złamać rozkazy króla. W korpusie zwiadowców nie ma jednak miejsca dla tych, którzy kierują się własnym interesem! Pozbawiony wsparcia, odrzucony przez towarzyszy, Halt wyrusza na niebezpieczną wyprawę do odległej, skutej lodem Skandii. Towarzyszy mu najlepszy przyjaciel Willa – Horacy, którego niezwykłe szermiercze zdolności mogą się bardzo przydać na dzikich i nieprzystępnych terenach, przez które przyjdzie im podróżować. Ale budzące zachwyt i grozę umiejętności młodego rycerza ściągają na mężczyzn uwagę okolicznych lordów. Czas biegnie nieubłaganie. Czy Halt i Horace ocalą Willa od losu niewolnika?

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

4
Markowe produkty turystyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Markowe produkty turystyczne
NiedostępnyBrak

Turystyka jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów współczesnej gospodarki. Zaostrzająca się konkurencja i rosnące oczekiwania turystów sprawiają, ze coraz ważniejsze stają się efektywne koncepcje kształtowania produktów turystycznych oraz skuteczne zarządzanie w turystyce. W książce autor omawia: ? istotę i cechy produktu turystycznego, ? korzyści wynikające ze stosowania marki w turystyce, ? cykl życia produktu turystycznego, ? turystyczny łańcuch wartości markowych produktów turystycznych, ? koszty i korzyści związane z prowadzeniem turystyki zrównoważonej, ? proces tworzenia i wdrażania markowych produktów turystycznych w Polsce. Autor, Adam Edward Szczepanowski napisał tę książka z myślą o studentach różnych typów szkół na kierunkach związanych z turystyka oraz rozwojem regionalnym i lokalnym. Z pewnością będzie też przydatna pracownikom samorządów, organizacji pozarządowych oraz biur podróży specjalizujących się w turystyce krajowej.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

5
Dobre maniery czyli savoir vivre dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery czyli savoir vivre dla dzieci
NiedostępnyBrak

22 pouczające opowieści o tym, jak należy się zachowywać. Wyjątkowo przyjemna nauka dobrych manier. Odpowiedzi na wiele trudnych pytań, np.: - kto powinien pierwszy podawać rękę - ile czekoladek można zjeść podczas przyjęcia urodzinowego - jakie numery telefonów trzeba znać, aby wezwać pomoc - czy wypada oglądać film, kiedy przyszli goście - jak długo można rozmawiać przez telefon

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

6
Akademia przedszkolaka Dwulatek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia przedszkolaka Dwulatek
NiedostępnyBrak

W książeczce znajdziecie zadania i zabawy edukacyjne, które wspomagają rozwój dziecka dwuletniego. Zaprezentowane ćwiczenia rozwijają zmysły, percepcję wzrokową i spostrzegawczość, stymulują umiejętności manualne, pobudzają rozwój ruchowy dziecka. Zadania dopasowane są do wieku maluszka. Dołączony do książek arkusz nalepek uatrakcyjnia naukę i zabawę. Książki z serii "Akademia przedszkolaka" to także doskonały poradnik dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą pracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju.

14,99 zł
11,09 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,90 zł

7
50 zadań na poprawienie sprawności umysłowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 zadań na poprawienie sprawności umysłowej
NiedostępnyBrak

Kolejna, już 8. książeczka należąca do popularnej i cenionej przez rodziców i nauczycieli serii „Łamigłówki mądrej główki”. Tym razem książeczka proponuje zadania i testy ćwiczące sprawność logicznego myślenia dla 7–9 latków. Stopień trudności zadań stopniowo rośnie. Jak wszystkie książki z tej serii jest to niezwykle cenna publikacja edukacyjna, opracowana na najwyższym poziomie światowym, perfekcyjnie dopracowana w każdym szczególe. W książce znajduje się 50 zadań logicznych, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 7–9 lat. Zadania polegają na spostrzegawczości, obliczaniu, logicznym myśleniu, wnioskowaniu, porównywaniu ilości, rozszyfrowywaniu zagadek. Podczas rozwiązywania zadań wykorzystujących liczby, litery i obrazy dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności, takich jak: zdolność skupienia uwagi, czytanie poleceń ze zrozumieniem, analizowanie problemów, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii i hierarchii. Celem tej publikacji jest danie dziecku narzędzia, dzięki któremu rozwijanie i doskonalenie wymienionych umiejętności stanie się atrakcyjną i przyjazną zabawą. Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna.

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

8
Poradnik organizatora gospodarki materiałowej w przedsiębiorstwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik organizatora gospodarki materiałowej w przedsiębiorstwie
Dostępny7 szt.

W Poradniku są omówione główne zasady organizacji gospodarki magazynowej, które mogą być stosowane w różnych typach magazynów. Przestrzeganie tych zasad pozwoli na ich racjonalne funkcjonowanie. Autor zwrócił szczególną uwagę na: - strukturę organizacji gospodarki magazynowej; - organizację procesów magazynowych związanych z odbiorem, przyjęciem i wydawaniem zapasów z magazynu; - omówienie dokumentów obrotu magazynowego; - organizację gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w magazynach; - prawa i obowiązki personelu magazynowego; - zasady odpowiedzialności materialnej personelu magazynowego; - zasady inwentaryzacji w magazynach. Poradnik uzupełniają wzory umów i dokumentów oraz wykaz przepisów prawnych dotyczących omawianych zagadnień. Poradnik jest użyteczny dla studentów logistyki, pracowników komórek organizacyjnych nadzorujących gospodarkę magazynową w przedsiębiorstwach (np. pracowników działów sprzedaży, zakupu, logistyki), a także dla kierowników i pracowników magazynów.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

9
Zrozumieć Chińczyków. Kulturowe kody społeczności chińskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć Chińczyków. Kulturowe kody społeczności chińskich
Dostępny16 szt.

Jak struktura języka wpływa na sposób postrzegania rzeczywistości? Czym jest mandat Niebios i jakie znaczenie ma on dla zrozumienia modelu sprawowania władzy w Chinach? Jak tradycja religijna i filozoficzna rzutuje na moralną zasadę wzajemności i jak to wpływa na współczesne problemy z korupcją? Czym jest „twarz” dla Chińczyków i dlaczego nie sposób tego pojąć nie odwołując się do konfucjanizmu? Oto niektóre z pytań, jakie stawiają i na które odpowiadają autorzy tej pionierskiej pracy. Ich szerokie horyzonty i interdyscyplinarne podejście stanowią o wyjątkowości i sile tej książki.

58,00 zł
49,88 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,12 zł

10
Klasyczny język tybetański - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyczny język tybetański
Dostępny150 szt.

Język tybetański zaliczany jest do rodziny języków chińsko-tybetańskich, a wraz z birmańskim tworzy grupę języków tybeto-birmańskich. Ze względu na swą długą historię, zasięg i kulturotwórczą rolę język tybetański jest, obok chińskiego, najważniejszym językiem Azji Wschodniej i Środkowej. Historia języka tybetańskiego sięga połowy VII wieku i wiąże się z wprowadzeniem religii buddyjskiej do Tybetu. Wraz z upiśmiennieniem podjęto w następnych stuleciach wielkie zadanie przetłumaczenia - głównie z sanskrytu - ogromnego zbioru pism buddyjskich. Tę znormalizowaną wówczas dla potrzeb przekładu postać języka tybetańskiego określa się często mianem „tybetańskiego klasycznego”. Marek Mejor, profesor na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego i w Katedrze Orientalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prowadzi wykłady i seminaria z historii buddyzmu, literatury buddyjskiej i historii filozofii indyjskiej. Autor książki Sanskryt w serii „Języki Azji i Afyki”. Agata Bareja-Starzyńska, adiunkt na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego i wykładowca w Katedrze Orientalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mongolistka i tybetolog, prowadzi zajęcia m.in. z gramatyki klasycznego j. tybetańskiego, literatury, kultury i historii Tybetu. Bada historię upowszechnienia buddyzmu tybetańskiego w Mongolii, jego dziedzictwo kulturowe na przestrzeni dziejów i współczesną sytuację oraz kontakty tybetańsko-mongolskie. Książka ukazała się pod patronatem Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to jej drugie, poprawione i rozszerzone wydanie.

49,00 zł
42,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,86 zł

11
Wizjoner i realista szkice o Ludwiku Krzywickim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizjoner i realista szkice o Ludwiku Krzywickim
Dostępny80 szt.

"Książka, którą oddajemy do rąk czytelników, zawiera zbiór studiów poświęconych twórczości naukowej Ludwika Krzywickiego w tak ważnych dziedzinach jak: antropologia, filozofia, ekonomia, socjologia, etnografia, socjologia religii, migracje, badania statystyczne, a także problemy wsi i rolnictwa, kwestia kobiet, zagadnienia narodu oraz służby społecznej. Znalazły się w niej również szkice przybliżające czytelnikowi postać i dzieło Krzywickiego oraz tych, wśród których żył i działał. Publikacja ta powstała w środowisku socjologicznym w związku z konferencją Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego zatytułowaną ŤWizjoner i realista - z okazji 150. rocznicy urodzin Ludwika Krzywickiegoť, zorganizowaną 11 stycznia 2010 roku. Nie ma ona zatem ani możliwości, ani ambicji wyczerpania problematyki dzieł naukowych, badań i rozległej działalności Ludwika Krzywickiego. W jego pracach jest wciąż wiele zagadnień, które wymagają współcześnie przypomnienia, a działania Krzywickiego w różnych dziedzinach życia społecznego mogą być dla współczesnych inspiracją do badań, analiz i podejmowania inicjatyw obywatelskich". z Wprowadzenia Józefy Hrynkiewicz

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

12
The Politics of Culture - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Politics of Culture
Dostępny80 szt.

Książka opisuje problemy grup narodowych lub etnicznych, które dążą do zachowania swojej tożsamości mimo braku własnego państwa. Gromadzi artykuły badaczy zainteresowanych różnymi aspektami ich historii i współczesnego funkcjonowania. Przedstawia sytuację tych grup w warunkach dominacji innej etnicznie lub narodowo większości oraz sposoby, jakie stosują dla zachowania własnej odrębności i kultury. Rozprawy pomieszczone w książce dotyczą społeczności Arumunów żyjących na Bałkanach, Rusinów, Kaszubów, Ślązaków, odłamu Berberów z Maroka, Ujgurów w Chinach, Kwenów w Norwegii oraz Lapończyków.

61,40 zł
51,58 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,82 zł

13
Microsoft Official Academic Course Microsoft Project 2010 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Microsoft Official Academic Course Microsoft Project 2010
Dostępny8 szt.

Poznaj skuteczne narzędzia planowania i kontrolowania przebiegu projektów! Książka zawiera omówienie: ? nowego interfejsu programu ? nowych narzędzi i widoków oraz setki praktycznych ćwiczeń i przykładów, dzięki którym można szybko opanować technikę pracy z programem Microsoft Project 2010. Bądź lepszy już na starcie. Zaimponuj pracodawcy swoimi umiejętnościami. Bądź szanowany za swoją wiedzę. Program Microsoft Official Academic Course został stworzony dla studentów w celu wyposażenia ich w niezbędne w obecnym świecie IT umiejętności biznesowe. Jest to oficjalny program Microsoft IT Academy, wykorzystywany w tysiącach szkół na całym świecie. Opanuj wiedzę do egzaminu Microsoft Office Specialist i wpisz w swój życiorys globalnie rozpoznawaną markę Microsoft Office 2010.

58,80 zł
44,10 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,70 zł

14
Heartland 18 Zacząć od nowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heartland 18 Zacząć od nowa
NiedostępnyBrak

Zaproszona przez przyjaciółkę do Ocanumba, Amy cieszy się, że znów zobaczy stadninę położoną pośród surowej, górskiej scenerii. Ale kiedy zjawia się tu wraz Tregiem, wszystko wydaje jej się zupełnie inne. Amy zakłada, że Carey potrzebna jest pomoc przy niepokornym Mavericku, jednak dziewczyna unika zarówno jej, jak i swojego mustanga. Dopiero gdy Amy uda się spojrzeć głębiej, pojmie, co kryje się w dziwnym zachowaniu przyjaciółki?

16,00 zł
11,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,32 zł

15
Wszystko w swoim czasie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko w swoim czasie
Dostępny5 szt.

Tym razem akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Jajco z przyjaciółmi musi odnaleźć urządzenie, którego szukają agenci zagranicznych wywiadów oraz bandyci. Z powodu tego wynalazku zginęło już kilka osób. Kro będzie następny? Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości - oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą. Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych. W serii ukazał się również Mroczny labirynt ? Czarna walizka ? Kamienna pułapka ? Ostatnia zagadka ? Trzy dni od teraz ? Bezlitosna fala ? Koszmarna przesyłka ? Wszystko w swoim czasie ? Kolekcja Łowcy Cieni.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

16
Po moim trupie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po moim trupie
NiedostępnyBrak

"Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety" - przynajmniej dopóki nie zostaną skradzione. A któż jest w stanie odnaleźć złodzieja drogocennych kamieni, jeśli nie Nero Wolfe? Tym bardziej, że klientka, bałkańska piękność, podaje się za przybraną córkę detektywa. Sprawa nabiera tempa, gdy w szkole fechtunku, gdzie kobieta jest nauczycielką, dochodzi do zbrodni. Tym razem śledztwo ujawni nie tylko międzynarodową intrygę, ale też sekrety z przeszłości ekscentrycznego detektywa z Manhattanu

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

17
Zbrodnia na festynie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia na festynie
NiedostępnyBrak

Sir George i lady Stubbs zamierzają uatrakcyjnić wiejski festyn zabawą w morderstwo. Do jej zorganizowania zapraszają specjalistę - znaną autorkę kryminałów Ariadnę Oliver. Ona jednak nie czuję się na siłach sprostać zadaniu i przyzywa na pomoc Herkulesa Poirota. Instynktownie czuje, że coś może się zdarzyć. I faktycznie, teatr zmienia się w prawdę?

16,99 zł
12,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

18
Polska w starej fotografii. Wybór najciekawszych zdjęć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska w starej fotografii. Wybór najciekawszych zdjęć
NiedostępnyBrak

Album jest wyborem zdjęć ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, przedstawiających Polskę sprzed II wojny światowej w różnych jej aspektach: miasto i wieś, ważne wydarzenia i codzienna praca, znane postaci i zwykli mieszkańcy, historyczne siedziby władców i nowoczesne fabryki? Dzięki ciekawemu projektowi graficznemu i urokowi starej fotografii mamy okazję zobaczyć świat naszych przodków.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

19
Wybieg bez tajemnic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wybieg bez tajemnic
Dostępny2 szt.

Pokaz mody to trwająca nie dłużej niż 20 minut prezentacja wyników sześciomiesięcznej ciężkiej pracy dużego zespołu ludzi, poddana krytycznej ocenie publiczności. Ta książka odkrywa sekrety owego fascynującego widowiska, ukazuje jego kulisy, widziane z różnych perspektyw. Ile czasu potrzeba na realizację pokazu? Ile ona kosztuje? Kto bierze w niej udział? Czy początkujący projektanci mają też inne możliwości zaprezentowania swoich kolekcji? Jak będą wyglądały pokazy w przyszłości? Wspierając się wypowiedziami najbardziej cenionych fachowców z branży, Estel Vilaseca stara się udzielić odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz dostarczyć informacji z ?pierwszej ręki? przyszłym profesjonalistom oraz wszystkim miłośnikom mody. Ta bogato ilustrowana wspaniałymi zdjęciami książka zaprasza czytelnika w niezwykłą podróż po wybiegach i za kulisy pokazów Diora, Gaultiera, Armaniego, Prady, Chalayana, van Notena, Jacobsa oraz wielu innych projektantów. Prezentuje świat pełen blasków i cieni, splendoru i ciężkiej pracy, niespodziewanych sukcesów i niezasłużonych klęsk.

54,90 zł
28,55 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 26,35 zł

Wróć do góry