hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.01.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 24 stycznia 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Srebro koloidalne jako lek. Zdrowy antybiotyk (Kuhni Werner, Holst Walter), na drugim Lew-Starowicz o mężczyźnie (Zbigniew Lew Starowicz). Kolejny produkt to Święci uśmiechnięci. Święta Urszula Ledóchowska (Eliza Piotrowska) oraz Tajemnice artystów i ich dzieł (Paweł Kwiatkowski).
1
Srebro koloidalne jako lek. Zdrowy antybiotyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebro koloidalne jako lek. Zdrowy antybiotyk
Dostępny63 szt.

Srebro koloidalne charakteryzuje się szerokim spektrum działania, zwalcza skutecznie wirusy, bakterie i grzyby; wykazuje również właściwości przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie ran i stabilizuje układ immunologiczny. Jego efekty lecznicze zostały już uznane przez naukę. Książka ta jest dotychczas najbardziej obszerną prezentacją na ten temat. Zawiera: - Opis 80 chorób i sposobów ich leczenia za pomocą srebra koloidalnego - Informacje o najnowszym stanie badań nad właściwościami leczniczymi srebra koloidalnego - Opis produkcji srebra koloidalnego, jego przechowywania i trwałości - Informacje historyczne o zastosowaniu srebra w dawnej medycynie, alchemii, homeopatii, antropozofii i litoterapii

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

10 osób kupiło
2
Lew-Starowicz o mężczyźnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lew-Starowicz o mężczyźnie
Dostępny1130 szt.

Kontynuacja bestselleru Lew Starowicz o kobiecie Tym razem profesor rozbiera na czynniki pierwsze polskiego mężczyznę. I co tam znajduje? Niedojrzałość, strach przed kobietami i ich emancypacją, kłopoty z męskością. Ale też opowiada o błędach, jakie nagminnie robią kobiety wobec swojego mężczyzny. I radzi, co zrobić, żeby nasz związek był szczęśliwy. Jeśli chcesz poznać wszystkie skrywane tajemnice mężczyzny, zrozumieć go, to lektura obowiązkowa.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

6 osób kupiło
3
Święci uśmiechnięci. Święta Urszula Ledóchowska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święci uśmiechnięci. Święta Urszula Ledóchowska
Dostępny17 szt.

Wesoła opowieść o urodzonej w pewien wielkanocny poniedziałek małej Julce, która pewnego dnia wstąpiła do zakonu i stała się Urszulą. Dziewczynka szła przez życie z szerokim uśmiechem, niosąc radość rodzinie i wszystkim, z którymi się spotkała. Nikt się nie spodziewał, że jej energia tak bardzo przyda się Urszulankom... Urszula nie mogła usiedzieć w jednym miejscu i miała mnóstwo niezwykłych pomysłów, podróżowała po całym świecie, wszędzie wioząc ze sobą uśmiech...

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3 osoby kupiły
4
Tajemnice artystów i ich dzieł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice artystów i ich dzieł
Dostępny25 szt.

Zbiór esejów o fascynujących, nierzadko zagadkowych losach wielu znakomitych dzieł i tajemnicach ich sławnych twórców, takich jak: Andy Warhol, Roman Polański, Stan Getz, Astrud Gilberto, Maurice Ravel, Władysław Szpilman, Fryderyk Chopin, Krystian Zimerman, Gene Kelly, Alberto Korda, Joao Gilberto, Gino Coppede, Vinicius De Moraes, Augusto Clesinger... W błyskotliwie napisanej książce znajdziemy mnóstwo frapujących anegdot, nieznanych faktów, pełnych erudycji dygresji i zaskakujących zwrotów fabuły nieustannie podtrzymujących ciekawość czytelnika.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
5
Ekonomika i finanse gospodarstw domowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomika i finanse gospodarstw domowych
Dostępny11 szt.

Drugie rozszerzone wydanie książki ? pionierskiej publikacji naukowo-dydaktycznej w polskiej literaturze przedmiotu ? tak obszernie i nowatorsko ujmującej zagadnienia ekonomiczno-finansowe gospodarstw domowych. Praca zawiera ostatnie wyniki badań i odwołania do najnowszych publikacji w tym obszarze oraz uaktualnione statystyki i akty prawne dotyczące finansów polskich gospodarstw domowych. Książka jest adresowana do wykładowców, studentów i doktorantów uczelni ekonomicznych, ekonomistów i nauczycieli szkół średnich o profilu ekonomicznym, a także do pracowników instytutów badawczych prowadzących badania społeczne oraz do pracowników sektora finansowych współpracujących z gospodarstwami domowymi. Może być też interesującą lekturą dla wszystkich, którzy pragną racjonalnie gospodarować we własnym domu. Prof. zw. dr hab. Czesław Bywalec pracuje w Katedrze Ekonomii na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

6
Mowa ciała w miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowa ciała w miłości
Niedostępny
Brak

Allan i Barbara Pease są światowej sławy ekspertami w dziedzinie stosunków międzyludzkich i mowy ciała, a ich książki Mowa ciała (Rebis 2010) i Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą (Rebis 2003), a także inne, rozeszły się w wielomilionowych nakładach. Każdy z nas zna osoby, które na przyjęciu natychmiast rozpoznają singli i zawierają z nimi znajomość. Zazwyczaj rzadko są odrzucane przez płeć przeciwną, nie prowadzą żenujących pogawędek ani nie wyczekują, aż zadzwoni telefon. Na czym polega ich sekret? Rozumieją język ciała i jego znaczenie w życiu miłosnym. To podstawowy element flirtu, gdyż ujawnia, w jakim stopniu jesteśmy dostępni, chętni, atrakcyjni, seksowni czy... zdesperowani. To także fundamentalna część budowania i utrzymywania związku, ponieważ pozwala rozwijać wrażliwość, dzięki której potrafimy dać zadowolenie partnerowi. Mowy ciała można się nauczyć, a pomoże ci w tym ta książka. Dowiesz się z niej m.in.: - jak za pomocą gestów zachęcić przedstawiciela płci przeciwnej do zawarcia z tobą znajomości; - jakie niewerbalne sygnały świadczą o tym, że wzbudziłeś zainteresowanie, a jakie mówią, że powinieneś się wycofać; - jak flirtować dzięki zniewalającym zalotnym gestom; - jak sygnalizować otwartość na drugą osobę i poprzez właściwą mowę ciała budować porozumienie w związku. Od pierwszego wrażenia do stałego związku - Mowa ciała w miłości pomoże ci zgłębić tajniki języka ciała, tak byś przyciągnął swoją drugą połówkę.

35,90 zł
26,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

7
Błyskawice. Opowieść o niezwykłym wynalazcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błyskawice. Opowieść o niezwykłym wynalazcy
Niedostępny
Brak

Gregor, bohater powieści, był przez współczesnych uważany zarówno za geniusza, jak i za oderwanego od rzeczywistości fantastę, a nawet szaleńca. Dokonał wielu niezwykłych wynalazków i odkryć, z któch część miała zostać doceniona dopiero kilkadziesiąt lat później. Jego ulubioną rozrywką było śledzenie błyskawic oraz obserwacja jego ulubionych ptaków - gołębi. Znacznie mniejszą wagę przywiązywał natomiast do kwestii materialnych i ochrony praw patentowych, na skutek czego wiele jego wynalazków przywłaszczyli sobie inni, a on sam zmarł w biedzie i zapomnieniu. Pierwowzorem Gregora był Nikola Tesla (1856–1943), urodzony w Serbii konstruktor i wynalazca. Jego fascynujące i dramatyczne losy autor opisał wiernie, choć z pewną dozą fabularyzacji.

26,00 zł
19,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,50 zł

8
Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania
Dostępny38 szt.

Każde dziecko od czasu do czasu sprawia problemy, ale w przypadku niektórych dzieci przybierają one tak chroniczną, a może i groźną postać, że nie sposób sobie poradzić z nimi za pomocą tradycyjnych środków wychowawczych. Jeśli zmagasz się z upartym lub wojowniczym dzieckiem, dzięki tej książce w końcu zrozumiesz swoją sytuację i dowiesz się, co możesz zrobić, aby ją zmienić. Książka bazuje na wieloletnim doświadczeniu dra Russella A. Barkleya, zdobytym podczas pracy z dziećmi i rodzicami. W prosty i przejrzysty sposób przedstawia przyczyny nieposłuszeństwa, symptomy rzeczywistego problemu oraz sposoby na jego rozwiązanie. Istotą opisanego w poradniku 8-stopniowego programu jest współpraca i konsekwencja, a także wprowadzanie zmian poprzez system oparty na pochwałach, nagrodach i łagodnych karach. Nie brakuje tu również praktycznych tabelek i kwestionariuszy. Nieposłuszne dziecko to książka, dzięki której zachowanie twojego dziecka wróci do normy, a twoje życie rodzinne przestanie być tak stresujące.

46,90 zł
33,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

9
113 litanii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
113 litanii
Niedostępny
Brak

Zazwyczaj znamy zaledwie kilka litanii. Modlitewnik ten zawiera ich aż 113: do Boga w Trójcy Świętej, do Chrystusa i Ducha Świętego, do Matki Bożej, do Aniołów, do Świętych - w tym najnowsze: do bł. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, na różne okresy liturgiczne oraz na różne sytuacje i okoliczności. Powtarzanie tych znanych wezwań, np.: zmiłuj się nad nami, módl się za nami, wyraża wewnętrzną prawdę o nas i o naszym życiu. Wiemy, że nigdy dosyć wołania: zmiłuj się, Boże!. Modlitwa litanijna wycisza nas wewnętrznie. Odmawiana czy śpiewana we wspólnocie tworzy między nami duchowe więzi. bp Jan Szkodoń

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

10
Rwanda. W Stanie Wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rwanda. W Stanie Wojny
Dostępny1057 szt.

Tak naprawdę większość tych wojen wygrał jeden człowiek. Gdy patrzy się na jego zdjęcie to przemiły starszy pan - Michaił Tomfiejewicz. Ma ponad 90 lat. Jest konstruktorem najbardziej niezawodnego produktu, jaki kiedykolwiek powstał w ZSRR. Znany jest jako AK47. AK to skrót od Automat Kałasznikowa, a liczba 47 to rok, gdy został zaprojektowany. Po tylu latach wciąż jest doskonały. Widziałem go na fladze Hezbollahu w strefie Gazy i Bejrucie. W Iraku ma swój pomnik. Ogromna dłoń trzymająca karabin. Mali chłopcy idąc boso przez dżunglę w Kongo i wioski w Rwandzie przewieszali go sobie przez ramie. Sięgał im do kolan. Ale bardzo sprawnie się nim posługiwali. W ciągu jednego dnia wojny można się dowiedzieć więcej o ludziach niż przez wiele lat znajomości. Dla wielu z nich wojna jest całym życiem. Innego nie znają. Oni zawsze są w stanie wojny. Rwanda Ci mali chłopcy mieli 10, może 12 lat. Taśmą samoprzylepną doklejali magazynki do kolb swoich karabinów. Ważyli niewiele więcej niż ich broń. Minęliśmy się bez słowa. Gdyby strzelili do nas, nikt nigdy by nas nie znalazł. Nikt nigdy ich nie zapytał, dlaczego to zrobili. Oni sami na pewno by się nad tym nie zastanawiali. I szybko o wszystkim zapomnieli. Ja ich wciąż pamiętam. Nie wiem, czy którykolwiek z nich do dzisiaj żyje. Prawdę mówiąc zdziwiłbym się gdyby tak było. Mogliby być wesołymi sympatycznymi chłopakami, ale nie mieli na to szansy. Nie wtedy i nie w Rwandzie.

7,00 zł
5,11 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 1,89 zł

11
Listy. Tom 4 (116-130) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy. Tom 4 (116-130)
Niedostępny
Brak

Zabytek o pierwszorzędnym znaczeniu nie tylko dla poznania biografii Hieronima, ale całego społeczeństwa przełomu IV i V w. Tom zawiera 15 listów w wersji łacińskiej i polskim tłumaczeniu, poprawionym pod względem językowym i uzupełnionym na podstawie wydania krytycznego oryginału w serii CSEL.

89,00 zł
64,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,92 zł

12
Małe Wielkie Podróże. Wakacje w Danii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe Wielkie Podróże. Wakacje w Danii
Niedostępny
Brak

To seria książek o podróżach i subiektywnych doświadczeniach autorki, prezentująca świeże spojrzenie na odwiedzane przez nią kraje. Olga Morawska pokazuje miejsca ważne w jej życiu. Poza opisami przygód, są tu także informacje o kraju, miastach, historii, sławnych ludziach, smacznych potrawach oraz zabawnych, i nie tylko, nawykach mieszkańców. To opowieść o tym, co przeżyłam i co zobaczyłam w Danii oraz dlaczego warto tam pojechać. Jestem człowiekiem w podróży, który z polskiej perspektywy patrzy na Danię, Duńczyków i ich mały, wielki świat. Oprócz subiektywnego wyboru tego, co w Danii warto zobaczyć, co zjeść, a co z pewnością można sobie podarować, staram się przybliżyć czytelnikowi historię i kulturę tego kraju. Dowiecie się, jaka atmosfera panuje na festiwalu rockowym w Roskilde, czemu warto pojechać na Wyspy Owcze, co można robić na Grenlandii i jakie duńskie jedzenie lubi Czesław Mozil. Dania jest tuż za rogiem. Naprawdę warto! Olga Morawska – autorka książek o tematyce górskiej. Mama Ignacego i Gustawa. Kobieta pełna energii i wiary, że wiele dobrego jeszcze przed nią. Była żoną znakomitego himalaisty Piotra Morawskiego, który zginął w 2009 podczas kolejnej wysokogórskiej wyprawy. Prowadzi Memoriał im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę!". Założycielka Fundacji „Nagle sami", niosącej pomoc osobom, które niespodziewanie straciły bliskich.

22,00 zł
16,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,94 zł

13
Psotki i śmieszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psotki i śmieszki
Niedostępny
Brak

Dzieci znajdą tu żartobliwe wiersze o tematyce wiejskiej, przenoszące czytelnika w sielski świat wsi i natury. Utwory są napisane piękną, stylizowaną na gwarę polszczyzną - znakomite jako głośna lektura dla młodszych dzieci.

9,80 zł
7,06 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,74 zł

14
Filozofia polityczna po roku 1989 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia polityczna po roku 1989
Niedostępny
Brak

Co się zmieniło w świadomości zbiorowej Polaków po roku 1989? Jaki jest stan obecnej refleksji nad polityką w Polsce? W jaki sposób filozofia polityki uczestniczyła w dziejącym się na naszych oczach politycznym procesie transformacji? Pytania te zadają sobie i próbują na nie odpowiedzieć autorzy prezentowanych w tomie tekstów - wybitni uczeni, którzy te polityczne przemiany współtworzyli, ale także filozofowie należący do młodszej generacji, którzy swą naukową karierę rozpoczynali już w wolnej Polsce. "Filozofia polityczna po roku 1989 stanowi zbiór prac wartościowych poznawczo, a także - choć w różnym stopniu - ważkich i ciekawych. Każda z nich jest wynikiem indywidualnie podejmowanej przez autorów próby udzielenia cząstkowej odpowiedzi na postawione pytanie, dotyczące tego, czy i jak proces polityczny rozpoczęty w przełomowym roku 1989 odzwierciedlony został w refleksji filozoficznej tego okresu". Z recenzji dr. hab. Pawła Kaczorowskiego, prof. UKSW/ISP PAN

44,10 zł
36,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,50 zł

15
Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej
Niedostępny
Brak

Kolejna książka, której bohaterką jest Lamelia Szczęśliwa - bardzo szczęśliwa kobieta. Od dziesięciu lat jest na emeryturze. Kocha komputery, bo są nieprzewidywalne. I książki, ponieważ mieszkają w nich mole książkowe. Marzy o domku na wsi. Prawie codziennie zastanawia się, która skarpetka jest prawa, a która lewa. Uwielbia biegać po ogrodzie, kiedy pada deszcz.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

16
Kilka myśli o ośmiu błogosławieństwach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kilka myśli o ośmiu błogosławieństwach
Niedostępny
Brak

Błogosławieństwa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fragmentów Ewangelii. A zarazem jeden z najtrudniejszych. Jak bowiem rozumieć słowa: „błogosławieni (a więc szczęśliwi) ubodzy”, „błogosławieni, którzy się smucą”, „błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie”? Buntujemy się przeciw smutkowi, prześladowaniu, ubóstwu, wiemy, że płacze ten, komu źle. A jednak chcemy wierzyć słowom Jezusa. Ksiądz Jan Twardowski zauważa te ludzkie zmagania, napięcia między słowami ośmiu błogosławieństw i rzeczywistością, w której żyjemy. A równocześnie mówi o Jezusowych błogosławieństwach jak ten, kto ich sens sobie przyswoił – to znaczy: uczynił swoim. Jak ten, kto żyje duchem ośmiu błogosławieństw.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

17
Śpiąca Królewna / Pieprzony los Kataryniarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiąca Królewna / Pieprzony los Kataryniarza
Niedostępny
Brak

Rafał A. Ziemkiewicz za nowelę "Śpiąca królewna" oraz powieść "Pieprzony los kataryniarza" otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Po raz pierwszy obydwa teksty można znaleźć w jednej książce. "Śpiąca królewna" OSTRE SŁOWA, CIĘTE RIPOSTY, FASCYNUJCA ROZGRYWKA KONCERNÓW I SŁUŻB SPECJALNYCH. Terrorystyczny atak na konwój Ginkgo Foundation, z darami dla ubogich i chorą dziewczynką, którą uratować mają datki widzów telewizji DCI-6. Cząstka bezlitosnego świata głębokiej Rosji ukazana oczami kierownika ekspedycji, pozbawionego złudzeń Perhata. "Pieprzony los kataryniarza" BRUTALNA PRAWDA O MECHANIZMACH WŁADZY I KORUPCJI. Robert, operator sieci komputerowej, były prawicowiec, aktualnie biznesmen, odkrywa plany dotyczące losów Polski - taka wiedza może zabić.

35,70 zł
28,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,14 zł

18
Business English Handbook. Advanced. The whole of business in one book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Business English Handbook. Advanced. The whole of business in one book
Dostępny10 szt.

Business English Handbook ia a comprehensive self-study and reference book of business language for learners of English at an upper-intermediate or advanced level. It provides intensive vocabulary imput and practice followed by optional writing and speaking activities.

115,00 zł
100,05 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 14,95 zł

19
Mickiewicz w Pamiętniku Literackim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mickiewicz w Pamiętniku Literackim
Niedostępny
Brak

Książka zawiera artykuły poświęcone Adamowi Mickiewiczowi, publikowane w ?Pamiętniku Literackim? od początku jego istnienia. Czytelnik znajdzie w niej zarówno teksty napisane w wieku XIX, jak i najnowsze, z wieku XXI; ważne rozprawy sąsiadują z drobnymi, ale interesującymi przyczynkami, recenzje głośnych książek dotyczących wieszcza ze wspomnieniami pośmiertnymi poświęconymi wybitnym mickiewiczologom. Zestawiając prace utytułowanych badaczy, młodych naukowców i pasjonatów, niniejsza antologia daje pełen obraz tego, co i jak pisało się o Mickiewiczu w Polsce przez ostatnie sto trzydzieści lat.

64,00 zł
53,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,24 zł

20
Trans-Polonia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trans-Polonia
Dostępny3 szt.

Patron Teatru Miejskiego w Gdyni, Witold Gombrowicz, jest jednym z najbardziej trans-offych twórców w kulturze polskiej, nie tylko jako autor powieści Trans-Atlantyk, ale także jako pisarz wybitnie transkulturowy, który w swoim dziele stale kwestionuje zastany horyzont. Jest to również autor suwerennie transgenderowy, pisarz, który zakwestionował zarówno patriarchat, jak i matriarchat, destabilizując kulturowe stereotypy płci. Z kolei Gdynia w definiowaniu ducha miejsca chętnie odwołuje się do formuły polskiego ?okna na świat?. Gombrowicz i Gdynia to otwarcie polskiego doświadczenia na spotkanie z tym, co odmienne, co wykracza poza uświęconą tradycję, oswojone myśli, uznany styl. Trans-Polonia. Z Gdyni w świat to zbiór tekstów poświęconych rozmaitym fenomenom transkulturowym w dramacie i teatrze, od Gombrowicza przez Różewicza, Pankowskiego, Białoszewskiego, Augustynowicz i Witkowskiego po dramatopisarzy współczesnych.

34,00 zł
28,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,44 zł

Wróć do góry