hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.02.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 6 lutego 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Język Trolli (Małgorzata Musierowicz), na drugim Sekrety małej poduszki + CD (Katarzyna Prudło). Kolejny produkt to Sandomierz. Królewskie Miasto (praca zbiorowa) oraz 206 kości. Audiobook (Kathy Reichs).
1
Język Trolli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język Trolli
Dostępny14 szt.

Świat rodziny Borejków, pokazany z perspektywy Józinka Pałysa wydaje się niezwykle intrygujący, a dodatkowo wzbogaca go postać niesłychanie ciekawej dziewczyny Trolli.

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

2
Sekrety małej poduszki + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety małej poduszki + CD
NiedostępnyBrak

Osiemnaście usypianek i jedna rozrabianka, a wszystkie one pełne sennych marzeń, srebrnych ludków, niebieskich króliczków, puchatych baranków... Jakie jeszcze sekrety zdradzi nam dziś mała poduszka? Do książeczki dołączono w prezencie płytę z nagraniem tekstów w interpretacji Autorki.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

3
Sandomierz. Królewskie Miasto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandomierz. Królewskie Miasto
NiedostępnyBrak

Sandomierz to miasto o wyjątkowym klimacie, który zawdzięcza nie tylko unikatowemu położeniu na siedmiu wzgórzach w dolinie Wisły, stąd też nazywany jest "małym Rzymem", ale także urokliwej Starówce z wąskimi uliczkami i zabytkowymi kamienicami. Bywa porównywany do romantycznych miasteczek włoskiej Toskanii. Sandomierz przede wszystkim jest miastem o bardzo bogatej historii i kulturze, dzięki czemu zajmuje trwałe miejsce w dziejach naszego narodu i państwa.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

4
206 kości. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
206 kości. Audiobook
Kathy Reichs, Sonia Draga
NiedostępnyBrak

Tempe budzi się pewnego dnia w jakimś bardzo małym, bardzo ciemnym i bardzo zimnym miejscu. Spętana od stóp do głów. W celi? Pogrzebana żywcem? Kto chce ją zgładzić albo przynajmniej usunąć z drogi i dlaczego? Tempe zaczyna powoli odtwarzać wcześniejsze wydarzenia. Razem z porucznikiem Ryanem odwiozła niedawno odkryte szczątki zaginionej spadkobierczyni wielkiej fortuny z Montrealu do prosektorium w Chicago. Ni stąd ni zowąd oskarżono ją o błąd w trakcie sekcji i tym samym utrudnianie śledztwa. Ktoś wykonał obciążający telefon. Osoba, która mogła coś na ten temat powiedzieć ginie niedługo potem. Tymczasem w Montrealu policja odkrywa w lesie zwłoki kolejnej starszej kobiety, a potem jeszcze jednej. Zręcznie przeplatając aktualny wątek uwięzionej Tempe i jej wspomnienia dotyczące sprawy trzech zamordowanych kobiet, Reichs pokazuje tragedię, do jakiej może dojść jeśli pracownik z laboratorium kryminalistycznego postanowi sabotować jego działalność.

31,90 zł
24,88 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,02 zł

5
Kłamczucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kłamczucha
NiedostępnyBrak

Aniela Kowalik nie była pięknością. Miała wszak dużo tego, co się nazywa urokiem osobistym. I ta właśnie Anielka przeżyła wielką miłość. Nad morzem, w swej rodzinnej Łebie, poznała chłopaka, który wprawdzie nie bardzo spodobał się ojcu Anielki, za to bardzo jej samej. To dla niego wybrała poznańską szkołę średnią, liceum poligraficzno księgarskie. I dla niego przyjechała do obcego prawie miasta. Jak dalej potoczy się miłosna i szkolna historia Anieli? Przeczytajcie koniecznie w powieści pani Musierowicz.

27,90 zł
21,76 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,14 zł

6
Grupy kapitałowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grupy kapitałowe
NiedostępnyBrak

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów kierunków zarządzania i marketingu, ekonomii, finansów i bankowości oraz studiów menedżerskich, zgłębiających wiedzę o tworzeniu grup kapitałowych. Przedstawia problematykę zarządzania grupami kapitałowymi w sposób kompleksowy, uwzględniający różne aspekty ich funkcjonowania, zróżnicowanie form oraz wszystkie istotne dziedziny zarządzania grupami kapitałowymi.

44,90 zł
39,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,39 zł

7
Tutaj/Here z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tutaj/Here z płytą CD
NiedostępnyBrak

Wznowienie. Pierwszą książką wydaną w jubileuszowym roku był nowy tom Wisławy Szymborskiej. Jego premiera stała się prawdziwym świętem dla wielbicieli nie tylko poezji, ale także muzyki: Noblistce towarzyszył jeden z najlepszych na świecie trębaczy jazzowych. Zapis tego niezwykłego koncertu - spotkania Wisławy Szymborskiej i Tomasza Stańki wykonującego improwizacje na temat czytanych przez nią utworów znajdą słuchacze i czytelnicy tej luksusowej, dwujęzycznej edycji książki z płytą. Znakomity przekład na angielski autorstwa Clare Cavanagh w pełni oddaje klimat tej poezji. Wiersze Szymborskiej w jazzowej oprawie lśnią pełnym blaskiem - zdumiewające, ile mądrości, obserwacji i odkryć, ile światów pomieścić można w niewielkim pudełku!

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

8
New Total English Intermediate Workbook with CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Total English Intermediate Workbook with CD
Dostępny2532 szt.

New Total English retains all the popular features of the original edition including clear CEF-related objectives which make lesson planning easy. There is a solid grammar syllabus with regular Active Grammar boxes and Reference and Review sections. It also has a strong focus on vocabulary with attention to collocations and now includes an on-line Vocabulary Trainer at each level.

60,90 zł
52,37 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,53 zł

9
Sąsiad. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sąsiad. Audiobook
Lisa Gardner, Sonia Draga
NiedostępnyBrak

Ta sprawa gwarantowała szum medialny – młoda atrakcyjna żona i matka znika bez śladu ze swego domu w Bostonie. Czteroletnia córeczka to jedyny świadek, a przystojny, tajemniczy mąż staje się głównym podejrzanym. Kiedy do niewielkiego, przytulnego domu rodziny Jones przybywa sierżant D. D. Warren, od razu wyczuwa coś niepokojącego w pozorach normalności, które para tak bardzo starała się stworzyć. Zegar tyka nieubłaganie, tymczasem Jason Jones zdaje się bardziej zaabsorbowany niszczeniem dowodów i izolowaniem swej córki niż poszukiwaniem „ukochanej” żony. Czy ten idealny mąż próbuje coś ukryć? I czy jedyny świadek zbrodni stanie się następną ofiarą zabójcy?

31,90 zł
24,88 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,02 zł

10
Kwiat kalafiora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiat kalafiora
NiedostępnyBrak

Tytuł należy do popularnego cyklu Jeżycjada. Jedna z pierwszych części sagi przedstawiającej rodzinę Borejków i jej przyjaciół. W codzienności lat 70. autorka umiejscawia poznański ród Borejków, który dzięki wszechobecnym ciepłym uczuciom rodzinnym i dopisującym humorom radzi sobie w tych niezbyt łatwych czasach. Najstarsze panny „Borejkówny" – Ida i Gabusia – przeżywają pierwsze miłości. A patrzą na to ich dwie młodsze siostrzyczki: siedmioletnia Natalia, zwana Nutrią i pięcioletnia Patrycja, czyli Pulpecja. Radości i troski tych młodych ludzi są bardzo podobne do współczesnych, choć minęło od tamtych wydarzeń ponad 20 lat. Wspaniała, pełna humoru powieść dla każdej nastolatki, a także jej mamy, babci, cioci i kuzynki.

29,30 zł
22,85 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,45 zł

11
Fantasy komiks. Tom 15 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantasy komiks. Tom 15
Dostępny5 szt.

Źli magowie, odrażające potwory, dzielni rycerze, niezwykłe krainy – literatura i kino fantasy zawładnęły wyobraźnią czytelników i widzów. Doświadcz świata fantasy! W każdym tomie antologii „Fantasy komiks” przedstawiamy dwie/trzy dłuższe opowieści komiksowe z serii należących do różnych odmian fantasy, a do tego humorystyczne stripy i interesujące artykuły! W tym numerze: Łowcy smoków – część 1 Cykl napisany przez małżeństwo francuskich scenarzystów, podpisujących się wspólnym pseudonimem Ange. Znani są z wielu serii fantasy i science fiction. Rysunkami są dziełem Portugalczyka Alberto Varandy, który zdobył sławę dzięki rysunkom do cykli napisanych przez duet Ange (Bloodline, Paradis Perdu i inne). Kontynuacje serii: W poszukiwania Graala – część 3 Autorami opowieści są dwaj Francuzi, scenarzysta François Debois i rysownik Stéphane Bileau, znani z serii umieszczonych w świecie dawnych Celtów: Les Contes de Broceliande, Les Contes du Korrigan, a przede wszystkim właśnie W poszukiwaniu Graala. Samuraj – część 5 Cykl ze scenariuszem znanego francuskiego pisarza Jean-Françoisa Di Georgio i rysunkami Frédérica Geneta. Stripy humorystyczne: • Barbok i Blondella – wydawałoby się, że łakomy smok i czekająca na prawdziwą miłość księżniczka to niezbyt dobrana para przyjaciół. Ale pozory mylą! • Heroic Pizza – także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

12
O nabywaniu i przekazywaniu dóbr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O nabywaniu i przekazywaniu dóbr
Dostępny10 szt.

„Omawiając zagadnienie zysku kupieckiego Mateusz z Kra­ko­wa nawiązuje do kwestii o zysku kupieckim w Summie teologii Tomasza z Akwinu (rozdz. 2). Broniąc kupców cytuje argument Akwinaty, że zysk jako taki jest moralnie neutralny, a jego ocena etyczna zależy od przeznaczenia zysku i od tego, czy działalność handlowa służy ludziom. Nasz Autor nie podziela jednak ostrożności domini­kańskiego doktora i przedstawia zagadnienie w sposób dużo bardziej jednoznaczny. Odrzuca wyraźnie Tomaszowe stwierdzenie, że zysk ku­piecki „zawiera w sobie pewną niegodziwość” (quandam turpitudinem habet). Podkreśla, że nie tylko motywacja kupców, ale i rzemieślników może opierać się głównie na dążeniu do wzbogacenia się, a handel jest tak samo potrzebny społeczeństwu jak rolnictwo. Oddziela też od siebie zdecydowanie dwie kwestie: sprzedawania rzeczy drożej, niż jest warta i sprzedawania drożej, niż się kupiło (rozdz. 3)”. Ze Wstępu wydawcy i tłumacza tekstu

27,00 zł
18,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,10 zł

Wróć do góry