hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.03.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 17 marca 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Królewna Lenka ma zmartwienie (Aneta Krella-Moch), na drugim Wiosenne gry i zabawy. Kolejny produkt to Królewna Lenka nie chce być grzeczna (Aneta Krella-Moch) oraz Nauka i eksperymenty Potęga natury (Watt Fiona, Wilson Francis).
1
Królewna Lenka ma zmartwienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna Lenka ma zmartwienie
Dostępny20 szt.

Tup, tup, tup ? królewna Lenka uciekła z pałacu! Postanowiła schować się w Dziczy, w Której Mieszka Smok, by porozmyślać nad swoim wielkim zmartwieniem i zdecydować, czy cieszyć się, że będzie miała braciszka, czy też nie? Dzięki tej historii uwierzycie, że młodsze rodzeństwo wcale nie jest takie złe i można z nim robić mnóstwo ciekawych rzeczy! Aneta Krella-Moch ? znana ilustratorka książek dla dzieci. Jako pisarka debiutuje serią pełnych humoru historii z życia rezolutnej królewny. Prywatnie mama Wiktora i Artura.

8,80 zł
6,51 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,29 zł

2
Wiosenne gry i zabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wiosenne gry i zabawy
Dostępny1 szt.

Ciesz się wiosną wraz z tą książeczką pełną kolorowanek i ciekawych zadań! Znajdziesz tu mnóstwo łamigłówek do rozwiązania i rzeczy do narysowania i zrobienia. Możesz też przyozdobić strony kolorowymi naklejkami!

13,40 zł
7,77 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 5,63 zł

3
Królewna Lenka nie chce być grzeczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna Lenka nie chce być grzeczna
NiedostępnyBrak

Tup, tup, tup ? słychać kroki małych stóp. Poznajcie Lenkę ? małą, krnąbrną królewnę, która ciągłym grymaszeniem i złośliwymi psotami zasmucała rodziców i całe królestwo aż do dnia, w którym wydarzyło się coś bardzo ważnego? Dzięki tej historii uwierzycie, że zgrzecznienie naprawdę jest możliwe, jeśli tylko bardzo, bardzo się go pragnie! Aneta Krella-Moch ? znana ilustratorka książek dla dzieci. Jako pisarka debiutuje serią pełnych humoru historii z życia rezolutnej królewny. Prywatnie mama Wiktora i Artura oraz wielbicielka ogrodów.

7,90 zł
5,85 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 2,05 zł

4
Nauka i eksperymenty Potęga natury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka i eksperymenty Potęga natury
NiedostępnyBrak

Seria NAUKA i EKSPERYMENTY to praktyczne wprowadzenie w świat wiedzy i nauki. Każda książka wyjaśnia (prostym językiem i odwołując się do szczegółowych ilustracji) podstawy omawianego tematu. Projekty urządzeń, eksperymenty i ćwiczenia - od łatwych po skomplikowane - opatrzone zwięzłymi, lecz szczegółowymi, instrukcjami pomagają czytelnikowi zrozumieć teorię poprzez jej zastosowanie w praktyce.

20,00 zł
14,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

5
Irony as a Mode of Perception and Principle of Ordering Reality in the Novels of Muriel Spark - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Irony as a Mode of Perception and Principle of Ordering Reality in the...
NiedostępnyBrak

Książka poświęcona powieściom wybitnej współczesnej pisarki angielskiej, stanowiąca nowatorską propozycję interpretacji jej całego dorobku. Kluczową kategorią interpretacyjną, a zarazem zasadą porządkującą świat fikcyjny, jest tu ironia. Autorka wyodrębnia i definuje różne rodzaje ironii, co umożliwia dokonanie podziału wszystkich powieści Spark na siedem grup (w zależności od dominującego w nich rodzaju ironii), z których każda jest analizowana w osobnym rozdziale. Praca pozwala także przyjrzeć się koncepcjom i badaniom, wskazującym na wielowątkowość dyskursu krytycznego dotyczącego ironii. Książka w wersji angielskiej.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

6
Language games Pro and against - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Language games Pro and against
NiedostępnyBrak

Pierwsza jak dotąd monografia teoretyczna poświęcona grom językowym. Uwzględnia w szczególności ich problematyczną naturę, status operacyjny w systemie języka naturalnego, wymiar filozoficzny i powiązania z grami pozajęzykowymi. Autorkę interesuje zwłaszcza przydatność pojęcia gry w analizie tekstu/dyskursu literackiego. Książka w wersji angielskiej.

28,00 zł
20,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

7
Życie na niby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie na niby
NiedostępnyBrak

"Życie na niby" to książka o polskiej glorii i mizerii; książka nasycona mądrym patriotyzmem polskim - pełnym tragiczności, ironii i drwiny. Wyka, ten Polak mądry, był zarazem Polakiem konsekwentnie duszonym przez swój czas; (?) przez knebel cenzury, przez "dotkliwe jak ból zęba przeświadczenie", że zmagać sie musi z przeszłością, "jarzmem nadanym, a nie wybranym". (...) Można też powiedzieć inaczej - Kazimierz Wyka próbował dyktat komunistyczny uczłowieczyć i spolszczyć. Tak rozumiem jego credo ideowe, obecne także w "Życiu na niby" - Adam Michnik.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

8
Kumple-pieszczochy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kumple-pieszczochy
Dostępny6 szt.

Książeczka zawiera realistyczne, a przy tym ciepłe, „miękkie” ilustracje przedstawiające gatunki zwierząt w ich środowisku Każda ilustracja przedstawia przedstawicieli jednego gatunku (czasami dwóch) i jest podpisana nazwą danego zwierzęcia. To idealna propozycja dla maleńkiego dziecka poznającego świat – ilustracje wiernie odzwierciedlają naturę, nie są przeładowane, prowokują do zadawania pytań: „co to?”, „jak mówi?” (pies, kot itp.). Trochę starsze dzieci zainteresuje, jak i gdzie żyją zwierzęta, co jedzą, dlaczego je hodujemy... Książki są dostosowane do najmłodszego wieku – wykonane z twardego, grubego kartonu powleczonego folią, dzięki czemu nie ulegną szybkiemu zniszczeniu w rączkach małych dzieci.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

9
Polskie partie i ruchy społeczno-polityczne pierwszej połowy XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie partie i ruchy społeczno-polityczne pierwszej połowy XX wieku
NiedostępnyBrak

Prezentowana publikacja pomyślana została jako podstawowe, użyteczne w dydaktyce szkoły wyższej kompendium wiedzy o najważniejszych polskich partiach, nurtach i obozach politycznych oraz ruchach społeczno-politycznych pierwszej połowy XX wieku. Oparte głównie na bogatej literaturze przedmiotu, ale częściowo także na badaniach własnych autorów, ma przede wszystkim charakter pomocy dydaktycznej. Pisząc owe teksty myśleliśmy głównie o potrzebach studentów politologu i innych kierunków politologicznych, jak europeistyka, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. Z pewnością mogą one okazać się użyteczne dla studentów w poznawaniu zagadnień dotyczących różnych aspektów najnowszych dziejów Polski. Sądzimy, iż skrypt ten może być również użyteczny dla słuchaczy kierunku historia, jeśli jego wykorzystaniu towarzyszyć będą równolegle studia źródłowe. Publikacja powstała we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

52,00 zł
43,16 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,84 zł

10
Bitwa pod Staket 13 VIII 1719 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa pod Staket 13 VIII 1719
Dostępny2 szt.

13 sierpnia 1719 roku w pobliżu Baggenstäket, prawie na oczach mieszkańców Sztokholmu do szło do bitwy. Rosyjskie wojska, które przez całe lato pustoszyły wybrzeże Szwecji, próbowały zdobyć jej stolicę. Było to jedno z ostatnich starć, do których doszło w czasie wielkiej wojny północnej. Zaczęła się ona w 1700 roku, kiedy Rosja, Dania i Saksonia zaatakowały Szwecję, aby wydrzeć jej niektóre prowincje. Car Piotr I dążył do zakończenia wojny na warunkach korzystnych dla Rosji. Rosyjska ofensywa rozpoczęła się na początku lata 1719 roku. Armia szwedzka nie była w stanie przeszkodzić oddziałom rosyjskim w pustoszeniu wschodniego wybrzeża, ale udało jej się obronić stolicę, chociaż przeciwko ok. 6000 żołnierzy rosyjskich Szwedzi skierowali do walki zaledwie kilkaset swoich. Ulf Sundberg opisuje w interesujący sposób, jak Szwedom udało się powstrzymać Rosjan w tamten gorący, sierpniowy dzień przed 300 laty, kiedy to ważyły się losy Sztokholmu.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

11
Słownik odmiany rzeczowników polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik odmiany rzeczowników polskich
Dostępny12 szt.

Dzięki temu praktycznemu przewodnikowi, zawierającemu kilkaset paradygmatów, indeks ponad 20 000 leksemów, każdy użytkownik będzie w stanie lepiej zrozumieć i szybciej opanować bogaty system deklinacji polskich rzeczowników. Bez trudu odnajdzie odmianę (formy) dowolnego rzeczownika, jak również szereg dodatkowych informacji z zakresu fleksji. - 500 wzorów odmiany - 20 tysięcy rzeczowników - indeks a tergo - liczne informacje prktyczne z zakresu fleksji rzeczownika - czytelność układu oraz łatwość używania - pomoc dydaktyczna przeznaczona dla obcokrajowców uczących się języka polskiego

60,00 zł
43,80 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,20 zł

Wróć do góry