hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.03.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 21 marca 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czarne stopy. Audiobook (Seweryna Szmaglewska), na drugim Trociny (Krzysztof Varga). Kolejny produkt to Praca nad mitem (Hans Blumenberg) oraz Operacja Łódzka. Zapomniany fakt I wojny światowej (Jolanta A. Daszyńska).
1
Czarne stopy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne stopy. Audiobook
Seweryna Szmaglewska, Aleksandria
Dostępny18 szt.

Wakacje rozpoczęte i zastęp „Czarnych stóp” może pojechać na obóz harcerski w Góry Świętokrzyskie. Ich zadaniem będzie nie tylko pilnowanie nocą obozu, czy zdobywanie konkretnych sprawności, harcerze muszą się dowiedzieć kto podkrada jedzenie z obozowej kuchni i wytropić tajemnicze „Leśne oko”. Letnia przygoda młodych druhów na zboczu Diabelskiego Kamienia rozśmieszy, zaskoczy, a czasem wzruszy. Ciekawe historie, tajemnicze zdarzenia, zabawne perypetie znane już kilku pokoleniom czytelników czekają na ponowne odkrycie. Ta ulubiona szkolna lektura chłopców i dziewcząt, stale wznawiana, doczekała się ekranizacji filmowej, a teraz jest dostępna w wersji audio we wspaniałej interpretacji Ireneusza Załóga.

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

2
Trociny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trociny
Dostępny44 szt.

Najnowsza powieść Krzysztofa Vargi to brawurowy pamflet na współczesność. Razem z głównym bohaterem, pięćdziesięcioletnim komiwojażerem, możemy popastwić się nad wszystkim, co na co dzień doprowadza nas do szału – pasażerami PKP, smrodem na klatce schodowej, szkoleniami integracyjnymi i modną młodzieżą w kawiarniach. Piotr sączy jad nienawiści i bezlitośnie obnaża słabostki i śmieszności współczesnego Polaka. Tworzy pełnokrwiste i przeraźliwie wierne portrety toksycznych rodziców, pazernej byłej żony, żałosnych nuworyszy, miłośników kebabów i korporacyjnych wymoczków. Przeszywające spojrzenie szydercy zdziera pancerz hipokryzji, który ma skrywać resztki godności i uchronić przed zranieniem. Wszyscy są niespełnieni, nieudolnie skrywający życiowe rozczarowania, zawistni i śmiertelnie przerażeni wizją samotności. Jest to obraz zniekształcony, karykaturalny i nieodparcie śmieszny. Trociny to prozatorski majstersztyk – znakomita, cyniczna i błyskotliwa rozrywka na najwyższym poziomie, nie tylko dla socjopatów. Ku przestrodze...

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3
Praca nad mitem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca nad mitem
Dostępny19 szt.

Pracę nad mitem – ze względu na jej wyjątkowe walory poznawcze, na szeroką dyskusję, jaką wywołała, na liczne do niej odwołania w światowej humanistyce oraz na rezonans wykraczający poza ramy filozofii akademickiej – należy zaliczyć do klasycznych dzieł filozofii XX wieku. Blumenberg zarysowuje tu oryginalną filozofię mitu. Mit jest dla człowieka sposobem radzenia sobie z tym, co w świecie inne, nieokreślone, co budzi lęk. W micie rzeczy obce i niesamowite, nieznane i gorszące, zmieniają się w rzeczy do przyjęcia i znośne. Filozoficzna i literacka recepcja mitów świadczy o ich żywotności i trwałej obecności w kulturze. W drugiej części pracy Blumenberg zajmuje się „opracowaniami” mitu o Prometeuszu. Eksponuje rolę mitu prometejskiego w twórczości Goethego i jego transformacje w późniejszej filozofii, literaturze i eseistyce aż po dwudziestowieczne ujęcia Gide'a, Valery'ego i Kafki. Ta erudycyjna i kunsztowna opowieść o dziejach podstawowego dla europejskiego oświecenia mitu jest zarazem opowieścią o nadziejach, rozczarowaniach i porażkach pierwszej fazy nowoczesności – opowieścią, w której filozofia i literatura wzajemnie się w sobie przeglądają jak w zwierciadle i zarazem uzupełniają.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

4
Operacja Łódzka. Zapomniany fakt I wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Łódzka. Zapomniany fakt I wojny światowej
Dostępny4 szt.

Książka opowiada o bitwie nazwanej „Operacją Łódzką”, która miała miejsce późną jesienią 1914 r. Była to największa operacja manewrowa frontu wschodniego I wojny światowej. Niestety, została wykreślona z pamięci i kart historii. Miały na to wpływ przede wszystkim ideologia i wydarzenia polityczne, jakie nastąpiły po zakończeniu I wojny, a zwłaszcza po nowym podziale Europy po II wojnie światowej. Prezentowane zagadnienia zostały podzielone na trzy części. Pierwsza obejmuje sprawy polityczne i wojskowe, druga społeczne, a trzecia przedstawia umundurowanie i wyposażenie wojsk rosyjskich i niemieckich biorących udział w „Operacji Łódzkiej”. Publikacja jest zbiorem referatów. Ich autorzy reprezentują łódzkie środowisko naukowe.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety. Audiobook
Swietłana Aleksijewicz, Czarne
Dostępny16 szt.

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety była gotowa już w 1983 roku. Dwa lata przeleżała w wydawnictwie. Autorkę oskarżono o „pacyfizm, naturalizm oraz podważanie heroicznego obrazu kobiety radzieckiej”. W okresie pieriestrojki książka prawie jednocześnie ukazywała się w odcinkach w dwóch rosyjskich czasopismach: „Oktiabr” i „Roman-gazieta” i została opublikowana w dwóch wydawnictwach: mińskim Mastackaja Litaratura oraz moskiewskim Sowietskij Pisatiel. Łączny nakład wyniósł prawie dwa miliony egzemplarzy. Na podstawie książki powstał cykl filmów dokumentalnych, wyróżniony m.in. Srebrnym Gołębiem na Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku. Jegor Letow, założyciel i wokalista legendarnego rosyjskiego zespołu punkrockowego Grażdanskaja Oborona, napisał piosenkę zainspirowaną książką Aleksijewicz.

31,90 zł
23,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,61 zł

6
Makijaż bez tajemnic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makijaż bez tajemnic
Dostępny23 szt.

Rae Morris uważana jest za jedną z najbardziej kreatywnych artystek na świecie, ale jej prace nie wiszą na ścianach galerii ani muzeów. Można je oglądać na twarzach i ciałach niektórych ze sławnych modelek i aktorek. W książce Makijaż bez tajemnic Rae pokazuje świat makijażu typu fashion bez zbędnego retuszu, a jej proste instrukcje pokazują "krok po kroku", jak łatwo jest odwzorować nawet najbardziej wyrafinowany i kreatywny makijaż. Autorka zdradza też ciekawe sztuczki, techniki i branżowe sekrety, dzięki którym została aż cztery razy nagrodzona tytułem Australian Makeup Artist of the Year. Z tej książki dowiesz się: jakie powinnaś mieć podstawowe narzędzia do wykonywania makijażu jak znaleźć dobry produkt w korzystnej cenie jakie kolory cieni do powiek najlepiej podkreślą kolor twoich oczu jak stworzyć idealny łuk brwiowy wszystkiego o sztucznych rzęsach o metodach konturowania i rozświetlania wybranych partii twarzy jak w ciągu dziesięciu minut stworzyć makijaż na dzień, na wieczór, na kolejny ranek i wiele więcej. Ten wspaniały, błyskotliwy przewodnik zainspiruje cię do stworzenia makijaży, które zawsze podziwiałaś, choć nigdy nie podejrzewałaś, że będziesz w stanie sama je wykonać. Wielokrotna zwyciężczyni konkursów dla makijażystów Rae Morris spędza całe dnie, wykonując wspaniałe makijaże modelkom, które pojawiają się na wybiegach pokazów mody i w magazynach całego świata. Poznaj jej sekrety dzięki temu pełnemu informacji przewodnikowi po świecie makijażu... W książce znajdziecie: ponadczasowe makijaże na każdą okazję - podstawowe narzędzia - instrukcje pokazujące "krok po kroku", jak wykonać różne makijaże od najprostszych do najbardziej wyrafinowanych - rady, techniki i sztuczki znane tylko profesjonalistom - tabele kolorystyczne dla każdego koloru oczu - sposoby doboru odpowiednich produktów - makijaże dla kobiet po czterdziestce - metody podkreślania swoich najlepszych cech i wiele, wiele więcej Rae Morris to jedna z czołowych australijskich makijażystek, która już cztery razy została wyróżniona prestiżowym tytułem Australian Makeup Artist of the Year. Doceniana przez najpopularniejsze magazyny, Rae pracowała z najpopularniejszymi, znanymi na całym świecie modelkami, aktorkami, projektantami i celebrytami. Jej makijaże pojawiały się na łamach magazynów, w telewizji i w filmach. Rae piastuje stanowisko dyrektora ds. makijażu imprezy Australian Fashion Week i regularnie prowadzi seminaria. Pracuje w Sydney i Nowym Jorku.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

7
Koniec PiS-u - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec PiS-u
NiedostępnyBrak

Po bestsellerowych Kulisach Platformy Janusza Palikota, teraz kulisy Pis-u. Jaki naprawdę jest Jarosław Kaczyński? Czy jeszcze może wrócić do władzy? Dlaczego PiS jest partią bez przyszłości? Andrzej Morozowski, znany dziennikarz polityczny rozmawia o tym z Michałem Kamińskim, przez wiele lat jednym z najbliższych współpracowników Jarosława i Lecha Kaczyńskich.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

8
The Power to Be Your Best. Jak odnaleźć to, czego naprawdę w życiu pragniesz i dostać to - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Power to Be Your Best. Jak odnaleźć to, czego naprawdę w życiu pra...
NiedostępnyBrak

Pragniesz czegoś więcej od życia, lecz czujesz, że brak ci mocy potrzebnej do zrealizowania swoich marzeń?Jeśli tak, ta książka jest dla ciebie! Możesz być tym, kim zawsze chciałeś być, mówi Todd Duncan, ekspert ds. motywacji. Jego praktyczne wskazówki oraz przedstawiane krok po kroku instrukcje pomogą ci zmienić swoje życie dzięki opartym na wartościach decyzjom i stać się panem swojego czasu i robić to, co kochasz. Każdy z rozdziałów zawiera ćwiczenia oraz wskazówki pomocne w śledzeniu własnych postępów. Przestań zatem zasłaniać się wymówkami i sięgnij po The Power to Be Your Best! W tej niesamowitej, naładowanej pozytywną energią książce Todd Duncan nie tylko wprowadza czytelnika na nowy poziom zrozumienia swojej sytuacji życiowej, daje nadzieje, na spełnienie na każdym polu twojego życia, ale również obiecuje wyposażyć w narzędzia do budowania życia o jakim marzysz.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

9
System - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
System
Dostępny2 szt.

Czasami każdy stoi na rozdrożu i wie, że potrzebuje zmiany. Czasami zmiany czekają tuż za rogiem, ale trzeba odwagi, by się z nimi zmierzyć. Kiedy Dominik wraca do domu po nieudanej podróży, nie spodziewa się, że sprawy zaczną przybierać przedziwny obrót, a on sam wkroczy w świat sensacji i odkryć. Tylko z pozoru wydaje się, że wraca z pustymi rękoma. Nie docenia wartości przywiezionego przez siebie kamienia, fragmentu większego znaleziska. Jest on jednak najcenniejszą rzeczą poszukiwaną przez System, a ten nie cofnie się przed niczym, by po niego sięgnąć. Jak większość ludzi, Dominik nie jest świadomy istnienia tej organizacji ani zasięgu jej działania. Tymczasem macki Systemu sięgają nie tylko polityki i ekonomii, ale również rozrywki, edukacji, religii, a nawet życia rodzinnego i światopoglądu przeciętnego człowieka. Dlaczego niepostrzeżenie przemycana ideologia Systemu jest śmiertelna? I jak zdemaskować jego kłamstwa, by móc zobaczyć prawdziwą rzeczywistość – wbrew temu, co mówi otoczenie?

20,00 zł
10,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,00 zł

10
Polska 2012. Warszawa. Praktyczny przewodnik kibica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2012. Warszawa. Praktyczny przewodnik kibica
NiedostępnyBrak

To niezastąpiona pozycja, by móc pewnie poruszać się po organizujących rozgrywki miastach i zawsze trafić na mecz lub do najbliższego piwopoju z transmisją. Stadiony, zabytki, piwo, zasady, lokale, noclegi, miejsca warte zobaczenia... i jeszcze trochę historii. Praktyczny przewodnik kibica obejmuje: - plan rozgrywek, - krótki rys historii piłki nożnej w Polsce, - poglądowe informacje o historii (a przede wszystkim teraźniejszości) piwa w Polsce, - skrótowe (a dla chętnych rozbudowane) informacje o zabytkach w miastach, w których odbędą się rozgrywki, - bardzo subiektywne informacje o miejscach, gdzie można coś zjeść i czegoś się napić, - bazę noclegową w poszczególnych miastach w podziale na każdą kieszeń, - informacje transportowe.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

11
Polska 2012. Wrocław. Praktyczny przewodnik kibica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2012. Wrocław. Praktyczny przewodnik kibica
NiedostępnyBrak

To niezastąpiona pozycja, by móc pewnie poruszać się po organizujących rozgrywki miastach i zawsze trafić na mecz lub do najbliższego piwopoju z transmisją. Stadiony, zabytki, piwo, zasady, lokale, noclegi, miejsca warte zobaczenia... i jeszcze trochę historii. Praktyczny przewodnik kibica obejmuje: - plan rozgrywek, - krótki rys historii piłki nożnej w Polsce, - poglądowe informacje o historii (a przede wszystkim teraźniejszości) piwa w Polsce, - skrótowe (a dla chętnych rozbudowane) informacje o zabytkach w miastach, w których odbędą się rozgrywki, - bardzo subiektywne informacje o miejscach, gdzie można coś zjeść i czegoś się napić, - bazę noclegową w poszczególnych miastach w podziale na każdą kieszeń, - informacje transportowe.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

12
Polska 2012. Poznań. Praktyczny przewodnik kibica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2012. Poznań. Praktyczny przewodnik kibica
NiedostępnyBrak

To niezastąpiona pozycja, by móc pewnie poruszać się po organizujących rozgrywki miastach i zawsze trafić na mecz lub do najbliższego piwopoju z transmisją. Stadiony, zabytki, piwo, zasady, lokale, noclegi, miejsca warte zobaczenia... i jeszcze trochę historii. Praktyczny przewodnik kibica obejmuje: - plan rozgrywek, - krótki rys historii piłki nożnej w Polsce, - poglądowe informacje o historii (a przede wszystkim teraźniejszości) piwa w Polsce, - skrótowe (a dla chętnych rozbudowane) informacje o zabytkach w miastach, w których odbędą się rozgrywki, - bardzo subiektywne informacje o miejscach, gdzie można coś zjeść i czegoś się napić, - bazę noclegową w poszczególnych miastach w podziale na każdą kieszeń, - informacje transportowe.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

13
Polska 2012. Gdańsk. Praktyczny przewodnik kibica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2012. Gdańsk. Praktyczny przewodnik kibica
NiedostępnyBrak

To niezastąpiona pozycja, by móc pewnie poruszać się po organizujących rozgrywki miastach i zawsze trafić na mecz lub do najbliższego piwopoju z transmisją. Stadiony, zabytki, piwo, zasady, lokale, noclegi, miejsca warte zobaczenia... i jeszcze trochę historii. Praktyczny przewodnik kibica obejmuje: - plan rozgrywek, - krótki rys historii piłki nożnej w Polsce, - poglądowe informacje o historii (a przede wszystkim teraźniejszości) piwa w Polsce, - skrótowe (a dla chętnych rozbudowane) informacje o zabytkach w miastach, w których odbędą się rozgrywki, - bardzo subiektywne informacje o miejscach, gdzie można coś zjeść i czegoś się napić, - bazę noclegową w poszczególnych miastach w podziale na każdą kieszeń, - informacje transportowe.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

14
Polska 2012. Gdańsk. Mapa Kibica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2012. Gdańsk. Mapa Kibica
NiedostępnyBrak

To niezastąpiona pozycja, by móc pewnie poruszać się po organizujących rozgrywki miastach i zawsze trafić na mecz. Znajdziesz tu informacje o zabytkach i miejscach, gdzie można coś zjeść i czegoś się napić, bazę noclegową na każdą kieszeń oraz informacje transportowe, a także dokładny plan stadionu.

9,00 zł
6,57 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,43 zł

15
Polska 2012. Poznań. Mapa Kibica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2012. Poznań. Mapa Kibica
NiedostępnyBrak

To niezastąpiona pozycja, by móc pewnie poruszać się po organizujących rozgrywki miastach i zawsze trafić na mecz. Znajdziesz tu informacje o zabytkach i miejscach, gdzie można coś zjeść i czegoś się napić, bazę noclegową na każdą kieszeń oraz informacje transportowe, a także dokładny plan stadionu.

9,00 zł
6,57 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,43 zł

16
Polska 2012. Wrocław. Mapa Kibica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2012. Wrocław. Mapa Kibica
NiedostępnyBrak

To niezastąpiona pozycja, by móc pewnie poruszać się po organizujących rozgrywki miastach i zawsze trafić na mecz. Znajdziesz tu informacje o zabytkach i miejscach, gdzie można coś zjeść i czegoś się napić, bazę noclegową na każdą kieszeń oraz informacje transportowe, a także dokładny plan stadionu.

9,00 zł
6,57 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,43 zł

17
Polska 2012. Warszawa. Mapa Kibica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2012. Warszawa. Mapa Kibica
Dostępny8 szt.

To niezastąpiona pozycja, by móc pewnie poruszać się po organizujących rozgrywki miastach i zawsze trafić na mecz. Znajdziesz tu informacje o zabytkach i miejscach, gdzie można coś zjeść i czegoś się napić, bazę noclegową na każdą kieszeń oraz informacje transportowe, a także dokładny plan stadionu.

9,00 zł
6,57 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,43 zł

18
O śmierci i odrodzeniu, czyli jak umrzeć bez lęku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O śmierci i odrodzeniu, czyli jak umrzeć bez lęku
NiedostępnyBrak

Prawdziwe buddyjskie znaczenie umierania, śmierci i odradzania się. Lama Ole Nydahl opisuje wiele subtelnych doświadczeń związanych z przebiegiem procesu umierania i wyjaśnia, czego doświadcza umysł w stanie pośrednim pomiędzy śmiercią i kolejnymi narodzinami, a także jak dzięki określonym medytacjom można lepiej przejść przez proces umierania i następnie osiągnąć wyższy poziom świadomości. Przekonuje, że wiedza o tych tajemniczych zdarzeniach nie tylko pomaga przejrzyście zrozumieć koniec istnienia, lecz wzbogaca także pogląd na życie tu i teraz. Powołuje się na najnowsze badania tak zwanych stanów bliskich śmierci, które wskazują na to, że dalsze istnienie świadomości po śmierci staje się coraz bardziej prawdopodobne. Świat zachodni często unikał i nadal unika tematu śmierci i umierania. Poważnemu potraktowaniu tych ważnych, ostatnich chwil życia, stoi tu na przeszkodzie materialistyczny światopogląd i zbiorowy lęk. Natomiast buddyzm tybetański ma bardzo otwarty stosunek do śmierci, nacechowany wnikliwą dociekliwością. Wielcy buddyjscy mistrzowie medytacji uzyskali zdumiewającą wiedzę o dokładnym przebiegu faz umierania. Te wydarzenia opisane są w przede wszystkim w Tybetańskiej księdze umarłych, a Lama Ole Nydahl przedstawia je w niniejszej książce w sposób przystępny dla współczesnego czytelnika. Otrzymał on od wielu mistrzów liczne niezbędne przekazy i po raz pierwszy wyjaśnia tu słynną praktykę poła – medytację „świadomego umierania”. Stosując te ćwiczenia można ułatwić sobie przejście do stanu pośmiertnego lub nawet urzeczywistnić Jasne Światło prowadzące do oświecenia, które jest najwyższym poziomem świadomości. Lama Ole Nydahl jest jednym z najbardziej znanych nauczycieli buddyjskich. Razem ze swoją żoną Hannah są pierwszymi zachodnimi uczniami XVI Karmapy, wielkiego mistrza medytacji buddyzmu tybetańskiego, którego po raz pierwszy spotkali w 1969 roku podczas podróży poślubnej do Nepalu. Na jego prośbę od prawie czterdziestu lat wprowadzają buddyzm Diamentowej Drogi do naszego kręgu kulturowego.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

19
Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości
NiedostępnyBrak

"26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku." Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi, dla których ten dzień był końcem świata, którzy żyć nie powinni, ale przeżyli i żyją, bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym, co wydarzyło się wtedy, i o tym, co jest tam dziś. O ponad dwóch milionach Białorusinów, których zapomniano przesiedlić poza strefę skażoną, o dzieciach bez włosów, o zwierzętach o smutnych oczach, które zamieszkały w porzuconych domach, o dziwnych stworach, które pojawiły się w rzekach i lasach. I o tym, że mimo wszystko ludzie chcą być szczęśliwi. Podobnie jak w książce o radzieckich żołnierkach wybitna białoruska dziennikarka stawia nas wobec bezlitosnej prawdy. To książka o apokalipsie, która nastąpiła pewnej kwietniowej nocy tuż za naszą wschodnią granicą.

42,50 zł
31,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,47 zł

20
Krasnojarsk zero - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krasnojarsk zero
NiedostępnyBrak

"Nie jedziemy na północ, nie łomoczemy w klasztorne wrota. Nie wciskamy się do obłoconego bobika czy ogrzewanego węglem kraza, nie maszerujemy w tajgę w poszukiwaniu skitów, pustelni. Szukamy jednak w Krasnojarsku tego samego ognia. Poszukujemy go w miejscach mniej barwnych - nie w Buriacji, nie w stepach, nie u szamanów. Nie w tundrze, nie u starowierców, ale w kompaktowych blokach, w codzienności przemysłowych metropolii. W obłożonych plastykowymi panelami mieszkaniach, w nudnych salkach katechetycznych, w klubach protestanckich, w gabinetach urzędniczych i uniwersyteckich".

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

21
Zeszyt A5 60 kartek w kratkę, do języka francuskiego (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 60 kartek w kratkę, do języka francuskiego (10 sztuk)
DAN-MARK, 10 sztuk
Dostępny2 szt.

Zeszyty w formacie A5. Zawierają 60 kartek w kratkę. Przeznaczone do języka francuskiego. Sprzedawane w paczce po 10 sztuk.

21,80 zł
19,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,18 zł

22
Kołozeszyty A5 80 kartek w kratkę (5 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyty A5 80 kartek w kratkę (5 sztuk)
DAN-MARK, 5 sztuk
NiedostępnyBrak

Kołozeszyty w formacie A5 zawierają 80 kartek w kratkę. Sprzedawane w paczce po 5 sztuk.

17,80 zł
16,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,78 zł

23
Edukacja zdrowotna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja zdrowotna
Dostępny2 szt.

Poradnik zawiera podstawowe informacje dotyczące współczesnej koncepcji i metodyki edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży oraz aktualnego jej statusu i organizacji w szkole. Jest przeznaczony dla nauczycieli wychowania fizycznego gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Może być także przydatny dla nauczycieli innych przedmiotów, wychowawców klas i pedagogów szkolnych oraz studentów szkół wyższych na kierunku wychowanie fizyczne.

37,00 zł
34,78 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,22 zł

24
Narkotyki i paranarkotyki - perspektywa polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narkotyki i paranarkotyki - perspektywa polska
NiedostępnyBrak

Książka powstała we współpracy z Mazowieckim Centrum Profilaktyki Uzależnień, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Śląską Wyższą Szkołą Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. W przygotowaniu: Narkotyki i kierowcy Dziecko a multimedia Marihuana - fakty i mity

36,00 zł
29,88 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,12 zł

25
Obraz muzułmanów we Francji w tamtejszych tygodnikach opinii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz muzułmanów we Francji w tamtejszych tygodnikach opinii
NiedostępnyBrak

W serii wydawniczej "Media początku XXI wieku" ukazały się: Tom 1 - Mechanizmy propagandy. Wizerunek konfliktu kosowskiego w publicystyce, Ł. Szurmiński Tom 2 - Etyka w polskim public relations. Refleksje badawcze, J. Olędzki Tom 3 - Media masowe wobec przemocy i terroryzmu, A. Kozieł, K. Gajlewicz Tom 4 - Komunikacja sieciowa. Uwarunkowania, kategorie i paradoksy, W. Gogołek Tom 5 - Model zinstytucjonalizowanych działań lobbingowych firm telewizyjnych wobec instytucji Unii Europejskiej, P. Stępka Tom 6 - Aparat represji wobec inteligencji w latach 1945-1956, R. Habielski, D. Rafalska Tom 7 - Public relations w komunikowaniu społecznym i marketingu, J. Olędzki Tom 8 - Media a rok 1989. Obraz przemian i nowe zjawiska na rynku, Ł. Szurmiński Tom 9 - Polityka informacyjna Polskiego Stronnictwa Ludowego (1945-1947), P. Swacha Tom 10 ? Zawartość mediów czyli rozważania nad metodologią badań medioznawczych, T. Gackowski Tom 11 ? Obraz muzułmanów we Francji w tamtejszych tygodnikach opinii, K. Gajlewicz-Korab Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

26
Współczesne wyzwania rolnictwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne wyzwania rolnictwa
Dostępny5 szt.

Studium na temat kierunków rozwoju rolnictwa w obliczu światowych problemów i ograniczeń zasobowych Szczególnie ważne miejsce w dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju przypada rolnictwu. W prezentowanej książce zawarto istotne rozważania dotyczące rozwoju rolnictwa, których podstawą było porównanie dwóch różnych modeli rolnictwa: industrialnego i zrównoważonego. Autor odpowiada na ważne pytania dotyczące przyszłości rolnictwa zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Przeprowadzone analizy uzupełnia o takie czynniki zewnętrzne, jak wzrost demograficzny, globalizacja czy problem głodu na świecie, oraz daje wytyczne do systemowego wsparcia wybranego przez siebie paradygmatu, udowadniając potrzebę prowadzenia odpowiedniej polityki rolnej oraz wskazując jej główne kierunki. Połączenie zagadnień społecznych, makroekonomicznych i gospodarczych zapewnia doskonałą podstawę teoretyczną opisywanego tematu. Publikacja jest przeznaczona dla słuchaczy wszystkich kierunków ekonomicznych i rolniczych oraz dla pracowników naukowych uczelni i instytutów badawczych w obszarze ekonomii, rolnictwa, środowiska, pracowników administracji państwowej i samorządowej oraz sfery doradztwa rolniczego.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

27
Świat(y) "upośledzonego" macierzyństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat(y) "upośledzonego" macierzyństwa
NiedostępnyBrak

„Autorka [...] koncentruje swoją uwagę teoretyczną i badawczą na macierzyństwie matek wychowujących dziecko z niepełnosprawnością intelektualną. Warto docenić ten fakt, gdyż to „trudne” macierzyństwo - mimo coraz większego zainteresowania badaczy - ciągle „upomina się” o naukowe zainteresowanie. [...] To zajmujące studium teoretyczno-diagnostyczne, w ramach którego Autorce udało się, wykorzystując warsztat badawczy metodologii jakościowej, odkryć znaczenia i sensy nadawane przez matki własnym doświadczeniom. To doświadczenie matek, naznaczone w jakimś sensie upośledzeniem dziecka, nie oznacza, jak mówi Autorka we wstępie, że możemy mówić o upośledzonym macierzyństwie. [...] Każdy z prezentowanych przypadków zawiera biograficzne usytuowanie „trudnego” macierzyństwa oraz osobistą interpretację upośledzenia własnego dziecka. Biografie przedstawione przez Autorkę to zarazem studium indywidualnego cierpienia, studium osamotnienia, a jednocześnie pokory wobec losu i uczucia ujawnianego w różnych formach. [...] Zarówno wejście Autorki w słabo rozpoznany obszar badawczy, jak i wartościowe poznawczo analizy teoretyczne i badawcze przekonują mnie o wadze tej pracy w przestrzeni naukowej. Jestem również przekonana, że to także publikacja dla szerszego grona odbiorców. Sądzę, że wszyscy, dla których codzienność jest warta refleksji, powinni być usatysfakcjonowani”. Z recenzji dr hab. Sławomiry Sadowskiej, prof. UG

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

28
Jak skrzat Jagódka misia z zającem pogodził - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak skrzat Jagódka misia z zającem pogodził
NiedostępnyBrak

Miś i zajączek to najlepsi przyjaciele. Pierwszy jest silny i odważny, drugi wesoły i wszędobylski. Jednak pewnego dnia? Przeczytajcie o tym, co się stało w lesie z winy tchórza, dlaczego pani Susłowa musiała pożyczyć Jagódce swojego synka i czym zakończyły się niewinne podstępy leśnego skrzata. Książeczki z serii "Przygody skrzata Jagódki" to ciepłe i pełne humoru opowieści Ewy Stadtmüller. Autorem wizerunku jej ulubionego bohatera jest Kazimierz Wasilewski, którego ilustracje bawią dzieci od wielu lat.

4,90 zł
3,63 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,27 zł

29
Nauczanie początkowe nr 3 2011/2012 Zeszyty Kieleckie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczanie początkowe nr 3 2011/2012 Zeszyty Kieleckie
NiedostępnyBrak

Spis treści: 1. Teoretyczne podstawy edukacji wczesnoszkolnej. 2. Doświadczenia i projekty. 3. Scena szkolna. 4. Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej. 5. Wieści ze świata. 6. Bibliografia i recenzje.

18,90 zł
17,77 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,13 zł

30
Język Polski w Gimnazjum nr 3 2011/2012 Zeszyty Kieleckie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język Polski w Gimnazjum nr 3 2011/2012 Zeszyty Kieleckie
NiedostępnyBrak

Spis treści: 1. Od fascynacji do metody ? bliżej metody. 2. Projekt: lektura szkolna. 3. Na poczet kolejnej reformy. 4. Polonistów lektury (nad)obowiązkowe. 5. Tematy, kierunki, inspiracje, opinie.

18,90 zł
17,77 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,13 zł

31
Kwartalnik religioznawczy 73/74 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwartalnik religioznawczy 73/74
NiedostępnyBrak

Bożena Gierek - Druidyczna sztuka wróżenia Marcin Kaleta - Oneiromantyka; sny i przepowiadanie przyszłości w świecie antycznym Kazimiera Mikoś - Religioznawcy wobec koncepcji matriarchatu i Wielkiej Bogini Leszek Michta - Podniebne królestwa Himalajów. Sprawozdanie z wyprawy badawczej do Nepalu, Tybetu i Bhutanu

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

32
Stara baba i Goethe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stara baba i Goethe
NiedostępnyBrak

Stary Poeta i Stara Dionizyjska Baba (łac. anus ebria) – to postaci, które sytuują się na dwóch przeciwległych biegunach kulturowych modeli obrazowania oraz przeżywania sędziwego wieku, uchylania zasłony śmierci i przejścia w zaświaty. Tymczasem dla Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza i Jarosława Iwaszkiewicza figura zbuntowanej przeciw śmierci starki staje się literackim tematem, a nawet – zapomnianym, choć archetypicznym – konkurencyjnym względem społecznie preferowanych, wzorcem przeżywania podeszłego wieku. Wspomniani twórcy, zmagający się z doświadczeniem obcości i destrukcji własnego ciała oraz bliską perspektywą jak najbardziej jednostkowej i indywidualnej śmierci, tworzą przekorne i zarazem wnikliwe literackie autoportrety własnej starości, dokonując w swych seniliach transgresji obrazu-kliszy Starego Poety. Na swą przewodniczkę wybierają właśnie Dionizyjska Babę, która w ich oczach staje się rywalką usankcjonowanych przez kulturę postaci wielkich starców, takich jak Tołstoj czy Goethe. Za jej przykładem czcigodnemu, poddanemu kulturowemu liftingowi, obliczu starości nadają bakchiczny, syleniczny i zarazem błazeński uśmiech – niekiedy wesoły, niekiedy żałosny, ale zawsze poszukujący eschatologii ostatecznej w upojeniu życiem. „Wnikliwe, erudycyjne studium toposu starości, wyróżniające się oryginalnością i przygotowane z filologiczną kompetencją”. Z recenzji dr hab. Anny Pilch, prof. UJ

37,80 zł
31,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,43 zł

33
Ruch rozwijający dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruch rozwijający dla dzieci
Dostępny80 szt.

Autorski wykład Metody Ruchu Rozwijającego! Światowej sławy pedagog przedstawia metodę twórczego rozwoju dziecka przez ruch i ćwiczenia. Książka niezbędna studentom pedagogiki i psychologii. Znakomita pomoc dla terapeutów, pedagogów, psychologów, pracowników pomocy społecznej, wychowawców przedszkolnych, nauczycieli oraz rodziców.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

34
Gambit - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gambit
Dostępny5 szt.

Nagle oszalałe Sztuczne Inteligencje zniszczyły znany nam świat. Wędrujemy wśród gwiazd i w blasku supernowych toczymy wojny. Na ponurych planetach i ciemnych księżycach walczymy o artefakty sprzed Dnia... Ale dziś spowiła nas mgła. Zimna, bezkształtna, kradnąca dźwięki kolory i dusze mgła. Skrywa przyjaciół i wrogów, zabiera nadzieję a w jej miejsce sączy strach. Ale my trwamy. Na rozkaz. 40 regiment Unii Europejskiej otrzymuje zadanie zabezpieczenia planety New Quebec. Już wkrótce okaże się, że wyszkolenie i honor nie ułatwiają wyborów, które wymagają ofiar i poświęcenia. Twarde SF w mrocznym klimacie Obcego, tajemnicą rodem z powieści Philipa K. Dicka i bitwami w stylu Johna Ringo.

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

35
Bractwo Czystej Krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bractwo Czystej Krwi
Dostępny3 szt.

Bractwo Czystej Krwi to grupa fanatycznych przeciwników wszelkiej magii. Przyłączyli się oni do sił pokonanych przez Poszukiwacza Prawdy. Mimowolnie wykonują wolę Sióstr Mroku ze Starego świata. Czy ich sprzymierzeńcy dadzą radę przeciwstawić się połączonym siłom Starego i Nowego świata?

45,90 zł
34,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

Wróć do góry