hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.04.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 10 kwietnia 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Obrazkowe ćwiczenia logopedyczne dla przedszkolaków (Barbara Czarnik), na drugim Niedzielna wizyta (Gubellini Matteo). Kolejny produkt to Foto Beksiński (Wiesław Banach) oraz Psychologia pozytywna (praca zbiorowa).
1
Obrazkowe ćwiczenia logopedyczne dla przedszkolaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowe ćwiczenia logopedyczne dla przedszkolaków
Dostępny72 szt.

Książka ta powstała z myślą o najmłodszych dzieciach objętych terapią logopedyczną. Ponieważ przedszkolaki nie potrafią jeszcze czytać, ćwiczenia opierają się na ilustracjach. Każdy obrazek to nowe słowo, każde słowo to kolejna realizacja ćwiczonej głoski. Ćwiczenia podzielone są na grupy: najpierw maluch wykonuje ćwiczenia wstępne „nazywania” potem przechodzi do zadań wymagających twórczego myślenia, kojarzenia, analizy słuchowej, spostrzegawczości i sprawności manualnej. Ćwiczenia logopedyczne zgromadzone w tej publikacji są więc w naturalny sposób połączone z twórczą zabawą i nauką. Wśród ćwiczeń znajdują się domina, kolorowanki, wykreślanki, labirynty i wiele innych łamigłówek. Ogółem książka prezentuje zbiór ponad 400 wyrazów opracowanych w 50 zadaniach.

13,50 zł
10,67 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,83 zł

2
Niedzielna wizyta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedzielna wizyta
Dostępny12 szt.

Autorska książka Matteo Gubelliniego to dzieło pełne niespodzianek, prawdziwy rarytas. Fascynuje i rozśmiesza dzieci. Inspiruje i skłania do refleksji rodziców, którzy czasami zapominają, czego tak na prawdę potrzebują mali ludzie... Świetny pomysł w doskonałym opracowaniu graficznym. Niedzielna wizyta okazuje się nie tylko pomocą w pokonywaniu dziecięcych lęków, ale przede wszystkim szaloną zabawą, wspólną rozrywką i rytuałem, rozwijającym wyobraźnię, dającym poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

3
Foto Beksiński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foto Beksiński
Dostępny15 szt.

Dwujęzyczny album prezentujący dokonania tworzące najwcześniejszy i najmniej powszechnie znany etap artystycznych prac Zdzisława Beksińskiego – fotografię, którą fascynował się on przez niemal całą dekadę lat 50. Choć słynny później twórca-wizjoner przez większość życia zachowywał dystans do swojego dorobku fotograficznego, krytycy i akademicy wysoko oceniają ten najwcześniejszy okres jego twórczości. Tekst Wiesława Banacha, systematycznie omawiający kolejne motywy i elementy formalne w pracach fotograficznych artysty (m.in. portret, akt, ekspresja, abstrakcja, montaż), jest oryginalnie zaprojektowany przez prof. Lecha Majewskiego i bogato ilustrowany pierwszy raz pokazanymi w tego typu publikacji fotografiami pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku oraz Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

4
Psychologia pozytywna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia pozytywna
Dostępny151 szt.

Jak żyć szczęśliwie i jak unikać nieszczęścia? Co wynika z pogoni za szczęściem? Co oznacza mądre i sensowne życie? Czy optymizmu można się nauczyć? Od czego zależy szczęście i które aspekty życia są zależne od szczęścia? Książka stara się odpowiedzieć na powyższe pytania wykorzystując rzetelny warsztat naukowy. Nie tylko analizuje psychikę człowieka, ale także podpowiada mu, jak być szczęśliwym. Proponowany wybór tekstów czołowych badaczy szczęścia i zdrowia psychicznego przedstawia szeroką gamę zagadnień związanych z badaniami nad psychologiczną jakością życia. Wyjaśnia powody i cele rozwoju psychologii pozytywnej. Prezentuje sposoby rozumienia i pomiaru szczęścia, dobrego życia, pozytywnie definiowanego zdrowia psychicznego. Omawia znaczenie przesłanek biologicznych oraz kontekstu kulturowego dla dobrostanu psychicznego. Charakteryzuje osobowość szczęśliwego człowieka. Dowodzi, że jesteśmy silniejsi i bardziej odporni psychicznie na tragiczne zrządzenia losu niż nam się zazwyczaj wydaje. Ważna i inspirująca lektura dla studentów psychologii, socjologii, medycyny, pedagogiki, zarządzania, filozofii i teologii. Książka niezwykle pomocna w codziennej pracy psychologów, socjologów, lekarzy, pedagogów, specjalistów zarządzania, filozofów i teologów.

79,00 zł
72,68 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,32 zł

5
Numerologia. Ezoteryka od podstaw. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Numerologia. Ezoteryka od podstaw. Tom 1
Dostępny8 szt.

Czy wiesz dlaczego ezoteryką, numerologią, Tarotem, astrologią, runami zajmują się osoby z wykształceniem uniwersyteckim ? fizycy, matematycy, filologowie? Dlaczego umysły ścisłe zajmują się ?takimi paranaukowymi głupotami?? Postanowiliśmy zebrać wiedzę najlepszych praktyków w swojej dziedzinie i udostępnić ją Tobie. Efektem naszej pracy jest powstanie serii książek, których celem jest przedstawienie tzw. ?wiedzy tajemnej? w sposób prosty i zrozumiały dla każdego. Sprawdź co liczby mówią o Tobie i przekonaj się czy nie kłamią. Pierwsza część serii ?Ezoteryka od podstaw ? Numerologia? to książka napisana przez praktyka tej dziedziny, znaną już w Polsce z licznych publikacji Emmę Lange. Mimo iż z wykształcenia jest biologiem i chemikiem, jej pasją stała się ezoteryka. Dzięki poznanej wiedzy umiejętnie wiąże ze sobą dwa światy, tłumacząc zjawiska ezoteryczne w sposób naukowy.

33,20 zł
23,90 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,30 zł

6
Grammar Practice for Intermediate Students with key + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grammar Practice for Intermediate Students with key + CD
Dostępny183 szt.

The popular Grammar practice series has been thoroughly revised and updated. With a focus on context and communication, the third edition halps learners make leap from practice to production more easily.

99,90 zł
85,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 13,99 zł

7
Super Minds 2. Student's Book +CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Minds 2. Student's Book +CD
Dostępny156 szt.

Written by a highly respected author team, Super Minds has been carefully crafted to help your students achieve their full potential. Whilst exploring social values, the course methodically enhances your students' thinking skills, sharpening their memory and improving their concentration. Engaging characters accompany learners on their journey, each with special, super powers. As the students grow, so do the characters, and new faces are introduced every two levels. Highly flexible, Super Minds can be adapted to meet available classroom time and your teaching needs: the Student's Book features both core and extra content, plus an accompanying range of practice activities in the Workbook, and the Classware and Interactive DVD-ROM includes all the material you need to engage your students. This intensive course covers the YLE exams, going slightly above Flyers in level 6.

67,00 zł
58,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,04 zł

8
Uchwycić żywioł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uchwycić żywioł
Dostępny9 szt.

Przełomowa książka o talencie, pasji i osobistym sukcesie autorstwa jednego z czołowych światowych myślicieli oraz mówców w dziedzinach kreatywności i innowacji. Żywioł to miejsce, w którym naturalny talent spotyka się z osobistą pasją. Kiedy ludzie odkrywają swój Żywioł, czują się najpełniej sobą, są w najwyższym stopniu zainspirowani i dokonują osiągnięć na najwyższym poziomie. Książka stanowi niezbędną strategię dla przemiany edukacji, biznesu i społeczności, by sprostać wyzwaniom życia i dokonywać osiągnięć w dwudziestym pierwszym wieku.

34,50 zł
24,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,66 zł

9
Filmowanie Podręcznik dla młodych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filmowanie Podręcznik dla młodych
Dostępny79 szt.

Marzysz o srebrnym ekranie na matematyce? Układasz przemówienie na Oscary zamiast wypracowania na polski? Teraz masz podręcznik, który pomoże ci spełnić te marzenia. Ta zabawna i praktyczna książka zabiera młodych filmowców w podróż od momentu inspiracji, aż do ukończenia krótkiego metrażu i dalej. Młodzi zapaleńcy nauczą się dzięki niej wszystkiego, co muszą wiedzieć, by zostać scenarzystą /producentem/ reżyserem swojej pierwszej krótkometrażówki. Podręcznik zawiera porady i techniki przeprowadzenia burzy mózgów, scenariopisarstwa, planowania, kręcenia, montażu i marketingu. Książka pozwoli dojrzeć i zainspiruje nowe pokolenia filmowców.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

10
Słownik minimum japońsko-polski polsko-japoński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik minimum japońsko-polski polsko-japoński
Dostępny26 szt.

Niezbędne wyrażenia i zwroty. Terminy z różnych dziedzin wiedzy. Przejrzysty układ. 12 000 haseł, wyrażeń, zwrotów. Wyrazy japońskie podane alfabetem łacińskim.

24,50 zł
17,15 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,35 zł

11
Sam bym tego nie wymyślił - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sam bym tego nie wymyślił
Dostępny7 szt.

To opowieść o narodzinach wielkiej muzycznej pasji, spleciona z historią polskiego big beatu i jazzu. To także świadectwo przemiany człowieka, który poszedł raz w klapkach na pielgrzymkę i od tej pory zaczął realizować w życiu scenariusz, którego - jak sam twierdzi, nie jest autorem. Do książki dołączona jest płyta CD, na której znajdują się oryginalne oraz unikalne klubowe nagrania, między innymi Skaldów, grupy Pod Budą, Jarosława Śmietany, Andrzeja Cudzicha, Marka Janickiego, Big Bandu Jaszczury, New Life M. - z udziałem perkusisty Jana Budziaszka.

29,95 zł
21,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,39 zł

12
Zakopane i okolice. Krupówki, Giewont i Kasprowy. Plan miasta 1:12 500 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakopane i okolice. Krupówki, Giewont i Kasprowy. Plan miasta 1:12 500
Dostępny7 szt.

Plan Zakopanego w skali 1:12 500. Narysowano w nim praktycznie wszystkie budynki. uliczki i najmniejsze ścieżki. Legenda obejmuje wszystkie informacje. jakie mogą być potrzebne turyście odwiedzającemu miasto. Plan główny. oprócz Zakopanego obejmuje także część Kościeliska. Zębu i Murzasichla. Najważniejsza ulica miasta. Krupówki. zyskała plan w bardzo dużej skali 1:7 500. Na odwrocie zamieszczono dokładną mapę południowej części Zakopanego. położonej już w Tatrach. Mapa ta pokazuje m.in. otoczenie Kasprowego Wierchu i Giewontu. Legenda planu zawiera około 80 znaków. objaśnionych w 4 językach. Na planie są zaznaczone m.in. ścieżki rowerowe. trasy i wyciągi narciarskie oraz szlaki turystyczne. Można znaleźć karczmy regionalne i galerie. Jest pełna baza noclegowa. są pokazane wszystkie hotele i pensjonaty. także sanatoria i campingi. Na uwagę zasługuje numeracja domów. niezwykle ułatwiająca poruszanie się w gąszczu miasta. Winietki folklorystyczne uatrakcyjniają plan.

8,40 zł
5,88 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,52 zł

13
Super Minds Starter Student's Book with DVD-ROM - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Minds Starter Student's Book with DVD-ROM
Dostępny56 szt.

Written by a highly respected author team, Super Minds has been carefully crafted to help your students achieve their full potential. Whilst exploring social values, the course methodically enhances your students' thinking skills, sharpening their memory and improving their concentration. Engaging characters accompany learners on their journey, each with special, super powers. As the students grow, so do the characters, and new faces are introduced every two levels. Highly flexible, Super Minds can be adapted to meet available classroom time and your teaching needs: the Student's Book features both core and extra content, plus an accompanying range of practice activities in the Workbook, and the Classware and Interactive DVD-ROM includes all the material you need to engage your students. This intensive course covers the YLE exams, going slightly above Flyers in level 6.

67,00 zł
58,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,04 zł

14
Rozmowy z rodzicami. Poradnik dla nauczyciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z rodzicami. Poradnik dla nauczyciela
Dostępny12 szt.

Rolą nauczyciela w rozmowach z trudnymi rodzicami jest uświadomienie im, że tempo życia, konieczność spędzania długich godzin w pracy, zmęczenie, spłacanie kredytu i delegacje w żaden sposób nie usprawiedliwiają słabego kontaktu z dzieckiem. Nie ma co ukrywać, że nauczyciele muszą być podwójnymi psychologami - dziecięcymi i rodzinnymi. I to między innymi dla własnego dobra.

22,00 zł
20,68 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,32 zł

15
Vertical - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vertical
Dostępny1491 szt.

Świat nie wygląda tak jak powinien, ale jeśli spędziłeś w nim całe życie, prawdopodobnie tego nie zauważasz. W Verticalu ludzie żyją w stalowych miastach wspinających się po linach. Dążą do bliżej nieokreślonego Celu. Nie znają przeszłości, nie interesuje ich przyszłość. Tylko jeden człowiek próbuje dociec, dlaczego jego świat wygląda właśnie tak. Intuicja podpowiada mu, że otaczające go wszechobecne Niebo nie jest najlepszym miejscem do życia. By poznać sens tego świata, postanawia zaryzykować wszystko, łącznie ze swoim życiem. Wyrusza na poszukiwanie konstruktorów miast. To podróż ku śmierci i nowemu życiu. Pełna nieoczekiwanych odkryć.

42,00 zł
33,18 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

16
Tajne bronie Hitlera. Ślad Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajne bronie Hitlera. Ślad Polski
Dostępny10 szt.

Przeglądowe bogato ilustrowane zdjęciami dokumentalnymi opracowanie S. Kordaczuka i B. Wróbla znanych badaczy tajemnic III Rzeszy zwłaszcza technologii militarnych i podziemnych obiektów niemieckiego przemysłu zbrojeniowego. Najwięcej uwagi autorzy poświęcili broni rakietowej zwłaszcza samolotowi - pociskowi V1 i rakiecie balistycznej V2 a także broni V3 i technologiom lotniczym. Przedstawiono ośrodek badawczy broni rakietowej w Pennemunde na wyspie Uznam poligon doświadczalny SS Blina-Pustków koło Dębicy podziemne fabryki zbrojeniowej w Sankt Georgen w Austrii Nordhausen Mittelserke-Dora w górach Harz i obiekty zbudowane przez Niemców we Francji. We wszystkich tych miejscach pracowali Polacy - więźniowie obozów koncentracyjnych. Ich wspomnienia są świadectwem z pierwszej ręki materiałem źródłowym dla historyków i osób zainteresowanych tajnymi zbrojeniami III Rzeszy.

46,60 zł
33,55 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,05 zł

17
Polskie regulaminy parlamentarne 1985-2002 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie regulaminy parlamentarne 1985-2002
NiedostępnyBrak

Praca, którą oddajemy do rąk Czytelnika, zawiera kompleksowe opracowanie regulaminów Sejmu, Senatu oraz Zgromadzenia Narodowego, wydanych w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Okres ten, powszechnie określany mianem transformacji ustrojowej, postawił parlament w samym centrum przemian ustrojowych. Sejm stał się niejako soczewką skupiającą to wszystko, co kojarzymy z demokratyczną rekonstrukcją. Są tu więc i liczne partie polityczne, które wygrywając wybory uzyskały społeczny mandat do podejmowania w imieniu suwerena decyzji w sprawach dla państwa najważniejszych, jest też swarliwość adwersarzy broniących swoich tez niczym prawd objawionych i wreszcie kompromis, którego osiągnięcie to trudna lecz jednocześnie konieczna sztuka uprawiania polityki. Z kolei Senat był - i chyba jest do tej pory - postrzegany jako symbol rozpoczętego w 1989 r. procesu przemian, par excellence atrybut odzyskanej po latach suwerenności, rodzaj sentymentalnego nawiązania do dziedzictwa Drugiej Rzeczypospolitej. Już same te fakty dowodzą potrzeby znajomości reguł rządzących pracą parlamentu. Reguły te, obok konstytucji, wyznaczają przede wszystkim regulaminy parlamentarne, stanowiące rodzaj swoistej "instrukcji obsługi" po parlamentach. I im też poświęcona jest niniejsza publikacja.

43,00 zł
35,69 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,31 zł

18
Nie tylko przygoda Polskie powieści indiańskie dla młodzieży w perspektywie etnologicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie tylko przygoda Polskie powieści indiańskie dla młodzieży w perspek...
NiedostępnyBrak

Nie ulega wątpliwości, że prof. Sławomir Bobowski podjął temat nowy i frapujący, wnosząc tym samym istotny wkład do wiedzy o literaturze dla młodzieży [?[. Jakkolwiek książki o Indianach przestały być w Polsce modne i poczytne, monografia prof. Bobowskiego, oparta na bogatym materiale literackim i naukowym, znajdzie licznych czytelników, zwłaszcza wśród studentów polonistyki, pedagogiki i kulturoznawstwa, nie mówiąc już o badaczach interesujących się piśmiennictwem dla niedorosłych. [?] Styl wykładu, niezwykle jasny i sugestywny, świadczy, że Autor pisał ją z niekłamaną pasją i talentem popularyzatorskim, niekolidującym z troską o utrzymanie wysokiego poziomu naukowego. Z recenzji wydawniczej Prof. Ryszarda Waksmunda

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

19
Studia medioznawcze 1/2012 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia medioznawcze 1/2012
NiedostępnyBrak

Kwartalnik ?Studia Medioznawcze? jest czasopismem naukowym wydawanym wspólnie z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Tematyka artykułów obejmuje zarządzanie mediami, telewizję, nowe media, reklamę, prawo dziennikarskie, historię mediów, media za granicą oraz sprawozdania i recenzje naukowe. W numerze piszą m.in.: Alicja Jaskiernia, Bogusława Bodzioch-Bryła, Agnieszka Budzyńska-Daca, Grażyna Piechota.

25,00 zł
20,75 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,25 zł

20
Diskursive Weltbilder im Kontrast - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Diskursive Weltbilder im Kontrast
Dostępny1 szt.

Dieses Buch zielt darauf ab, die theoretisch-metodische Grundlage fur die kultur-kontrastive Diskurslinguistik zu erarbeite sowie deren Tragfahigkeit und Reichweite anhand der empirischen Umsetzung zu uberprufen. Grundlegend ist hier Diskursvergleich zugleich ein Kulturvergleich ist. Aus diesem Grund werden fur die kontrastive Mediendiskursanalyse unterschieldliche sprach- und kulturwissenschaftlich orientierte Herengehensweisen reflktiert. Dr. Waldemar Czachur

39,00 zł
21,84 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,16 zł

21
Horoskop 2007. Sekrety zodiaku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horoskop 2007. Sekrety zodiaku
NiedostępnyBrak

Horoskop na każdy miesiąc dla wszystkich znaków zodiaku. Daje każdemu, korzystającemu z tej książki, szansę wykorzystania sprzyjającego układu planet w życiu osobistym i zawodowym. Znaleźć w niej można także przepowiednie dla Polski i dla świata, a także interesujące informacje na temat astrologii, która uczy, jak oszczędzać własną energię, kiedy podejmować decyzje, jeśli one mają być dla nas korzystne z punktu widzenia przyszłości. ?Prawdziwe horoskopy ? pisze Autorka ? są jak światło na drodze. Jeśli zapala się czerwone, musimy się wyciszyć. Jeśli światło jest zielone, powinniśmy iść do przodu. Światło zielone to sygnał, że mamy dobrą energię i właściwą intuicję?. David Harkley to pseudonim Violetty Koseskiej, profesora nauk humanistycznych, autorki wielu znakomitych książek, wśród nich 21 poświęconych astrologii, także kilkuset programów telewizyjnych i radiowych. Astrologia to jej pasja życiowa, przedmiot wieloletnich studiów. Rozumie ją jako prastarą wiedzę empiryczną, doskonaloną w ciągu wieków, także jako system uwarunkowań psychologicznych, których poznanie może ułatwić każdemu zrozumienie własnej natury.

13,20 zł
9,24 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,96 zł

22
Polen Touristischer Atlas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polen Touristischer Atlas
NiedostępnyBrak

Wydawnictwo Carta Blanca wyda wkrótce turystyczny atlas Polski po niemiecku. Polen touristischer atlas to: - turystyczna mapa Polski w skali 1:300 000 - 21 turystycznych planów miast - mapy wszystkich parków narodowych - 19 000 haseł w indeksie - 150 kolorowych fotografii Zalety i cechy charakterystyczne: - Atlas i przewodnik w jednym - Czytelna mapa o atrakcyjnej grafice, łącząca w sobie zalety mapy turystycznej i samochodowej - Wszystkie atrakcje opisane bezpośrednio na mapie - Wyjątkowo interesujące miejscowości i obiekty oznaczone żółtymi ramkami i obszerniej opisane poniżej mapy - Osobne sygnatury informujące o imprezach cyklicznych czy atrakcjach dla dzieci, - Sygnatury "dla aktywnych" użyte na mapie do zaznaczenia stadnin, pól golfowych, wyciągów narciarskich, rejonów wspinaczkowych, przystani żeglarskich, punktów widokowych oraz Korony Gór Polski (najwyższe szczyty poszczególnych pasm górskich) - Plany, fotografie i opisy atrakcji turystycznych największych miast Polski (w osobnej części atlasu) - Omówienie wszystkich parków narodowych: mapy, zdjęcia i opisy, zarówno pod kątem osobliwości przyrody, jak i aktywności turystycznej (w osobnej części atlasu)

93,50 zł
66,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 27,11 zł

23
Zuzanna Kurtyka Sumienie i polityka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzanna Kurtyka Sumienie i polityka
NiedostępnyBrak

Historia niezwykłej kobiety, która z małej, mazowieckiej wsi wyruszyła przed laty w świat, aby w Krakowie znaleźć miłość swojego życia, a potem w tragiczny sposób stracić ją w Smoleńsku. Zuzanna Kurtyka została przedstawiona na tle wydarzeń historycznych, których niejednokrotnie była świadkiem i uczestnikiem. Poznajemy jej rozterki wewnętrzne i sposób myślenia. Dowiadujemy się, dlaczego jest przekonana, że Bóg ma dla niej swój plan i że mąż wciąż jest przy niej obecny. Przeczytamy także historię pewnej fałszywej przyjaźni. Czytelnik zapozna się z dramatycznymi, wprost szokującymi opisami dni spędzonych w moskiewskim prosektorium. Narrację kończą zaś wzruszające zwierzenia wdowy, która teraz sama musi kroczyć drogą życiową. Której nie jest obojętny los jej kraju. Która wstępuje do polityki z potrzeby serca i z czystym sumieniem. Profesor Andrzej Nowak o Zuzannie Kurtyce: Polityk powinien kierować się sumieniem. Wiemy, że nie jest to łatwe zadanie, że bardzo często polityka prowadzi do rozmaitych kompromisów. Sztuką jest, by w kompromisach tych się nie zgubić, umieć w sytuacji najważniejszej powiedzieć ?nie?, zatrzymać się przed kompromisem, który kompromituje nie tylko człowieka, ale i zasadę, której służy. Nie mam wątpliwości, że właśnie Zuzanna Kurtyka jest zdolna do tego, by powiedzieć ?nie?. Przez to może być politykiem niewygodnym dla ludzi, którzy stawiają kompromis, także kompromis z własnym sumieniem, na pierwszym miejscu. Jestem pewien, że dla Zuzanny są granice kompromisu i tę granicę wyznacza właśnie sumienie. Wiem też, że jest pewna grupa ludzi w polityce podobnie rozumiejąca swoją obecność i swoje w niej działanie. Ale niewątpliwie stanowią oni mniejszość. Pytanie do nas, wyborców, brzmi: czy chcemy, żeby ta mniejszość się powiększała, czy chcemy raczej utrwalać wizję polityka, który na pewno pójdzie na każdy kompromis, byle zaspokoić swój prywatny interes?

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

24
Legitymacja procesowa prokuratora w postępowaniu sądowoadministracyjnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legitymacja procesowa prokuratora w postępowaniu sądowoadministracyjny...
NiedostępnyBrak

Z pracy wynika nie tylko dogłębna i oparta na bardzo szerokim dorobku orzecznictwa i piśmiennictwa wiedza Autora, ale także jego osobiste doświadczenia z prowadzenia tych spraw, czy też nadzoru nad nimi. Praca ze względu na swoje walory poznawcze i praktyczne będzie w pełni przydatna dla praktyki wymiaru sprawiedliwości w szerokim tego słowa znaczeniu, a nie tylko w działalności prokuratury. Bogusław Dauter

64,00 zł
53,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,88 zł

25
Odpowiedzialność w Unii Europejskiej Rzeczywistość czy iluzja? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność w Unii Europejskiej Rzeczywistość czy iluzja?
NiedostępnyBrak

Przyszłość Europy ma swoich wizjonerów, aktorów i scenariusze rozwoju. Na scenie europejskiej spotykają się różne wizje jej kształtu geopolitycznego, ustrojowego i ekonomicznego. Seria wydawnicza "Wizje Europy" jest próbą refleksji nad kontrowersyjnymi problemami fenomenu europejskości. Punktem ciężkości naszych rozważań są koncepty metodologiczne, ale również oceny rozwiązań normatywnych i kontekst funkcjonalny różnych płaszczyzn europejskiej infrastruktury. W serii "Wizje Europy" ukazały się: Tom 1 ? Legitymizacja procesów integracji europejskiej Tom 2 ? Dylematy modernizacji Unii Europejskiej Tom 3 ? Zrastanie się Europy. Wschodnie rubieże Unii Europejskiej Tom 4 ? Polska w systemie instytucjonalnym UE Tom 5 ? Mechanizmy funkcjonowania administracji europejskiej Tom 6 ? Polska na drodze do euro Tom 7 ? Koordynacja polityk unijnych w Polsce Tom 8 ? Społeczeństwo obywatelskie w procesie integracji europejskiej Tom 9 ? Polska prezydencja w Unii Europejskiej Tom 11 ? Rola polskich posłów do Parlamentu Europejskiego w kształtowaniu wybranych polityk UE 2004-2009 Tom 12 ? Polityki sektorowe UE Tom 13 ? Odpowiedzialność w Unii Europejskiej. Rzeczywistość czy iluzja? Publikacja powstała we współpracy z Katedrą Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

36,00 zł
29,88 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,12 zł

26
Polityka zagraniczna Wielkiej Brytanii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka zagraniczna Wielkiej Brytanii
NiedostępnyBrak

Rozważanie założeń brytyjskiej polityki zagranicznej przez pryzmat paradygmatu geopolitycznego pozwala niewątpliwie na uchwycenie jej podstawowych uwarunkowań, które w ciągu wieków realizacji polityki brytyjskiej doprowadziły do uzyskania statusu imperialnego. Na przełomie XIX i XX wieku osiągnął on swoje apogeum. Po tym okresie rozpoczął się proces dostosowywania się polityki zagranicznej Wielkiej Brytanii do nowych warunków, w których dawna pozycja imperialna musiała być zastąpiona przez nowe podejście, zarówno w stosunku do byłych kolonii, a także w stosunku do Europy. W XX wieku następowało więc zasadnicze przewartościowanie polityki zagranicznej Zjednoczonego Królestwa, a zarazem pojawiły się nowe wyzwania, którym należało sprostać. Dotychczasowe kryteria geopolityczne musiały zostać zastąpione nowymi.

25,00 zł
20,75 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,25 zł

27
Polskie polityki sektorowe z perspektywy członkostwa w Unii Europejskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie polityki sektorowe z perspektywy członkostwa w Unii Europejski...
Dostępny4 szt.

Mając na uwadze charakter opracowania wybranym politykom przypisano podstawy prawne ich kształtowania, wskazano cele realizacyjne oraz instrumenty wykonawcze. Przedstawianie w każdym rozdziale kierunków kształtowania odpowiednich polskich polityk sektorowych ma na celu opisanie stanu implementacji "acquis communautaire" w czasie bezpośrednio poprzedzającym przystąpienie Polski do UE. Realizacja tego zamysłu ma umożliwić dokonanie oceny rozmiaru przedakcesyjnych działań dostosowawczych oraz pozwolić na przewidywanie tempa harmonizowania warunków gospodarczo-społecznych w Polsce z oczekiwanymi przez Unię Europejską.

21,00 zł
17,43 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,57 zł

28
Przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości w Unii Europejskiej. Słownik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości w Unii Europejsk...
NiedostępnyBrak

W serii słowników wydawanych we współpracy z Katedrą Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego ukazały się również: 1. Przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości w Unii Europejskiej. Słownik 2. Słownik wiedzy o policji 3. Słownik imigracji i ochrony granic 4. Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Słownik

44,00 zł
36,52 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,48 zł

29
Face2face Elementary Workbook with key - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Face2face Elementary Workbook with key
NiedostępnyBrak

For busy teachers who want to get their students really communicating, face2face is the flexible, easy-to-teach General English course that helps adults and young adults to speak and listen with confidence. Unlike other courses, face2face is informed by Cambridge English Corpus and its vocabulary syllabus has been mapped to the English Vocabulary Profile, meaning students learn the language they really need to know at each CEFR level. What's more, face2face actually teaches students to listen better by drawing their attention to the elements of spoken English that make it so hard for them to understand. And by giving students time to formulate the ideas and language they want to use before they speak, face2face helps to build both spoken fluency and accuracy.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

30
Polska Francja 1970-1980 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska Francja 1970-1980
NiedostępnyBrak

Przedstawiana monografia stawia sobie za zadanie dokonanie analizy głównych wątków stosunków między Warszawą a Paryżem w latach 1970-1980. Cezura początkowa wynika przede wszystkim z przekonania (które staramy się dogłębnie udokumentować), iż to właśnie od 1970 r., a zwłaszcza po zmianie ekipy władzy w Polsce, rozpoczął się proces kształtowania nowej wizji roli Francji w polityce władz PRL. To otwarcie władz Polski na kontakty z partnerami francuskimi spotkało się z przychylnym przyjęciem nad Sekwaną, choć motywy obu stron były różne. Efektem tego procesu stała się pierwsza wizyta Edwarda Gierka we Francji w październiku 1972 r. Od tego momentu spotkania na najwyższym szczeblu były o wiele częstsze niż wcześniej, powstały nowe organizacyjne struktury współpracy.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

31
Okruchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okruchy
Dostępny2 szt.

Wybór porad duchowych o. Thomasa Philippe'a, zaczerpniętych z jego obfitej korespondencji. Porady zakonnika trafiają bardzo celnie w nasze duchowe zmagania i poszukiwania. Wiele z nich to zachęta do życia kontemplacyjnego, w którym bardziej liczy się cicha, świadoma obecność w Bożej bliskości niż hałaśliwy aktywizm sterowany przez nasze agresywne "ja". Można tę książkę czytać jednym tchem, można też wybierać poszczególne rozdziały i myśli. Niemniej jednak najlepszym sposobem lektury będzie powolne smakowanie jej treści połączone z osobistą modlitwą kontemplacyjną. Wtedy każda uchwycona i zasymilowana myśl może stać się bramą do autentycznej pogłębionej modlitwy serca, do której o. Thomas Philippe tak przekonująco zaprasza. Ojciec Thomas Philippe OP znany jest polskiemu czytelnikowi nie tylko ze względu na pionierską wieloletnią działalność duszpasterską wśród osób niepełnosprawnych, ale i poprzez twórczość pisarską, w której daje się poznać jako prawdziwy mistrz duchowy XX wieku. W 2011 nakładem Wydawnictwa Serafin ukazały się jego dwie książki: Wierność Duchowi Świętemu oraz Obieram Cię dzisiaj Maryjo.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

32
Dylematy historii i polityki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylematy historii i polityki
NiedostępnyBrak

Zbiór artykułów i studiów naukowych dotyczących problematyki historii Polski w XIX i XX wieku (Irena Szybiak, Marek Jabłonowski, Wojciech Materski, Andrzej Skrzypek, Antoni Rajkiewicz, Tadeusz Mołdawa), myśli politycznej (Jan Baszkiewicz, Krzysztof Pieliński, Rafał Chwedoruk, Kazimierz Przybysz, Błażej Poboży, Konrad Jajecznik, Wojciech Jakubowski, Michał Śliwa), kwestii narodowych (Tadeusz Bodio, Andrzej Wierzbicki, Wojciech Łukowski, Wawrzyniec Konarski), stosunków międzynarodowych (Mirosław Sułek, Edward Haliżak, Stanisław Sulowski, Ryszard Zięba, Justyna Zając, Marek Nadolski), polityki państwa (Mirosław Księżopolski, Mirosław Karwat) oraz metodologii (Konstanty A. Wojtaszczyk, Grażyna Ulicka). Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

57,00 zł
47,31 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,69 zł

33
Wymiary kulturowe polskich organizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wymiary kulturowe polskich organizacji
NiedostępnyBrak

W monografii zaprezentowano wyniki badań dotyczących wpływu wymiarów kulturowych polskich organizacji na proces doskonalenia zarządzania jakością. Wychodząc od klasycznych typologii wymiarów kulturowych określono determinanty kulturowe doskonalenia zarządzania jakością oraz projakościowego przywództwa. W wyniku przeprowadzonych badań dokonano autorskiej typologii kultur organizacyjnych na: - kulturę projakościową (kulturę sukcesu), - kulturę unikania, - kulturę konserwatywną (kulturę sztywną), - kulturę wymuszonych zmian. Książka stanowi interesującą pozycję dla osób zajmujących się zarządzaniem jakością oraz kulturą organizacyjną. Może służyć jako podstawowy podręcznik w zakresie przedmiotu kultura organizacyjna w zarządzaniu jakością. Może być wykorzystana jako literatura pomocnicza w zakresie nauczania takich przedmiotów, jak: zarządzanie jakością, systemy zarządzania jakością, kultura organizacyjna, zarządzanie itp. Zaprezentowane wyniki badań mogą być wykorzystywane przez menedżerów zajmujących się zarządzaniem jakością, dając rekomendacje dotyczące takiego kształtowania kultury organizacyjnej i przywództwa, aby łatwiej można było doskonalić zarządzanie jakością.

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

34
Nowe wspaniałe światy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe wspaniałe światy
NiedostępnyBrak

Centralnym problemem analizowanym w całej pracy jest geneza, struktura i funkcje utopii powstałych w europejskim kręgu cywilizacyjnym. Ciekawość poznawczą autorki budzą zarówno utopie niespełnione, owe szczególnego rodzaju fikcje heurystyczne, oraz te tworzące sie hic et nunc jako próba opisu i wyjaśnienia współczesnej fazy procesu dziejowego. [?] Oczekuje, że w następnych książkach autorka zainteresuje sie nie tylko utopiami jako czynnikami organizującymi działania ludzkie, lecz także nieprzewidzianymi (w tym również traumatycznymi) skutkami tych działań. Bardzo jej tego życzę! Z recenzji prof. dra hab. Hieronima Kubiaka Książka jest oryginalną analizą kilku najbardziej popularnych współczesnych wizji funkcjonowania przyszłych społeczeństw. Autorka analizuje powstałe w ostatnim dwudziestoleciu projekty, przedstawiane zwykle jako optymalne lub pozbawione istotnych wad. Są to, po pierwsze, stworzona przez Francisa Fukuyamę koncepcja końca historii, po drugie wizja artykułująca postulaty środowisk alterglobalistycznych, wyrażona w głośnej pracy Świat po kapitalizmie Davida Kortena, oraz po trzecie koncepcja społeczeństwa informacyjnego, ukazana miedzy innymi w dokumencie Unii Europejskiej określanym jako Raport Bangemanna. Analiza tych trzech koncepcji wspierana jest odwołaniami do wielu innych przejawów podobnego myślenia o przyszłych formach funkcjonowania społeczeństwa, a ponadto szeroko wykorzystuje klasyczne i współczesne opracowania poświęcone zjawisku utopii. Z recenzji prof. dra hab. Grzegorza Zabłockiego

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

35
Ciekawe dlaczego kangury mają torby i inne pytania na temat dzieci zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego kangury mają torby i inne pytania na temat dzieci zwi...
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy państwu serię książek dla dzieci ciekawych świata. Tu znajdują odpowiedzi na wszystkie trudne i podchwytliwe pytania. Książki te zachęcą malców do czytania, dostarczą im wielu ciekawostek, rozbawią i zachwycą. W książce tej dzieci znajdą mnóstwo interesujących informacji dotyczących życia i wychowania młodych zwierząt. Niektóre z tych informacji z pewnością zaskoczą, inne rozśmieszą. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych!

5,00 zł
3,95 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,05 zł

36
Pierwsza Komunia Święta Mój album - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza Komunia Święta Mój album
NiedostępnyBrak

Po wielu miesiącach przygotowań nadszedł szczególny dzień - dzień przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Ta książeczka pozwoli zatrzymać w pamięci wszystko, co się wtedy wydarzyło.

15,00 zł
11,10 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,90 zł

37
Moja ilustrowana Biblia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja ilustrowana Biblia
NiedostępnyBrak

Specjalnie opracowane najważniejsze historie biblijne, wzbogacone pięknymi ilustracjami, przybliżą młodym czytelnikom świat Starego i Nowego Testamentu.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

38
Promieniowanie termiczne i jego detekcja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promieniowanie termiczne i jego detekcja
NiedostępnyBrak

Książka stanowi wyczerpującą monografię dotyczącą różnych aspektów promieniowania termicznego i sposobów jego detekcji. Autor przedstawił w niej fizykę zjawisk związanych z promieniowaniem termicznym, w szczególności podstawowe pojęcia mechaniki kwantowej oraz pewne elementy termodynamiki i fizyki statycznej. Scharakteryzował też modele teoretyczne wykorzystywane do wyjaśnienia tego zagadnienia. Duży nacisk położył na omówienie przyczyn niemożności wytłumaczenia widma promieniowania ciała doskonale czarnego na gruncie fizyki klasycznej. Książka jest skierowana do studentów uczelni technicznych wydziału fizyki i pokrewnych, inżynierów i pracowników nauk specjalizujących się w fizyce ciała stałego.

49,00 zł
45,08 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,92 zł

39
Your Space  2 Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Your Space 2 Student's Book
Dostępny4 szt.

Your Space is a three-level course designed to motivate students as they change and grow. The Level 2 Student's Book contains ten visually appealing units and ample material for extra practice and extension including 'Communication' activities with accompanying 'Phrasebook'. Students are encouraged to notice new language in context in the 'Language focus' sections, then are given clear guidance to its use in 'Language space'. Key language from the previous level is reviewed in early units to consolidate learning. 'Get it right!' sections informed by the Cambridge Learner Corpus help students tackle problem areas. A graphic story provides enjoyable extended reading. Students can register for free access to the Web Zone http://yourspace.cambridge.org/

78,00 zł
68,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,36 zł

40
Jak wspierać łącznie obowiązków rodzinnych i zawodowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wspierać łącznie obowiązków rodzinnych i zawodowych
Dostępny31 szt.

Obecna sytuacja na rynku pracy oraz przebieg procesów demograficznych: obniżenie się dzietności i starzenie się społeczeństw, rodzą określone problemy na dziś oraz stanowią jednocześnie poważne wyzwania dla przyszłości. Cechą współczesnego polskiego rynku pracy jest bardzo niski (na tle innych krajów UE) wskaźnik zatrudnienia kobiet, przy jednoczesnym wyższym poziomie ich wykształcenia.

20,00 zł
16,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,40 zł

41
Polacy w Kanadzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polacy w Kanadzie
NiedostępnyBrak

Wśród wielu krajów, do których w przeszłości masowo udawali się Polacy, istotne miejsce zajmuje Kanada. Jest ona przykładem państwa, w którym imigracja odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu jego demograficznej i społecznej struktury. Publikacja powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

42
Partie polityczne Polski Podziemnej 1939-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Partie polityczne Polski Podziemnej 1939-1945
NiedostępnyBrak

Celem pracy jest przedstawienie podstawowych informacji o partiach politycznych działających na okupowanych ziemiach Polski w okresie II wojny światowej. Przedmiotem rozważań jest kilka elementów składających się na pojęcie partii politycznej: - jej organizacja, a więc elity polityczne, struktury i ośrodki decyzji politycznych, - poparcie społeczne, przez co rozumiano wpływy w Polsce Podziemnej, liczebność oraz skład społeczny szeregów partyjnych, - program partii. Publikacja powstała we współpracy z Wydziałem Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

46,00 zł
38,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,82 zł

43
Reforma instytucji politycznych Republiki Włoskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reforma instytucji politycznych Republiki Włoskiej
NiedostępnyBrak

Praca Izoldy Bokszczanin podejmuje kluczowy problem życia politycznego Włoch współczesnych. Z uwagi na zmiany o charakterze politycznym i społeczno-gospodarczym zachodzące w ostatnich latach w Europie (...), problem podjęty przez autorkę ma nie tylko włoski, ale szerszy, przynajmniej europejski wymiar (...). Wartość omawianej pracy polega przede wszystkim na podjęciu tematu nowego i niezwykle aktualnego, na solidnym zaprezentowaniu głównych jego wątków, na udanej próbie ich systematyzacji, wreszcie na trafnych - w większości - ocenach odnoszących się do przyjmowanych, bądź proponowanych rozwiązań problemów włoskiego systemu politycznego. prof. dr hab. Jan Wawrzyniak Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

34,00 zł
28,22 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,78 zł

44
Ciekawe dlaczego… W niebie jest dziura i inne pytania na temat środowiska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe dlaczego… W niebie jest dziura i inne pytania na temat środowi...
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy Państwu serię książek dla dzieci ciekawych świata. Tu znajdują odpowiedzi na wszystkie trudne i podchwytliwe pytania. Książki te zachęcą malców do czytania, dostarczą im wielu ciekawostek, rozbawią i zachwycą. Książka ta pomoże Czytelnikom poznać odpowiedzi na różne pytania dotyczące naszego środowiska. Ciekawe dlaczego... W niebie jest dziura to kompendium wiedzy na temat naszej planety, a także obowiązkowa lekcja ekologii. Dlaczego drzewa są takie ważne? Kiedy rzeka nie jest rzeką? Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne – czasem trudne, czasem nietypowe – pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych!

5,00 zł
3,95 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,05 zł

45
Porozumienia społeczne 1980-1981 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozumienia społeczne 1980-1981
NiedostępnyBrak

Pomysł wydania dokumentów, nazywanych porozumieniami społecznymi, zrodził się już w 1981 r. Przyświecało mu głębokie, choć jak się rychło miało okazać, złudne przekonanie, że te pisemne zobowiązania, podpisane przez przedstawicieli komunistycznej władzy, stanowią kamienie milowe prowadzące ku nowej rzeczywistości, zrywającej z pojałtańskim porządkiem w Europie Wschodniej, wszechwładzą partii komunistycznej i ubezwłasnowolnieniem całego społeczeństwa. Po raz pierwszy w powojennej historii Polski rządzący w obliczu społecznego sprzeciwu nie uciekli się do przemocy, lecz podjęli rozmowy, których uwieńczeniem były konkretne pisemne zobowiązania. Miliony Polaków przewartościowywały wówczas swoje życie, wykazując skłonność do najdalej idących poświęceń. Publikacja wydana we współpracy z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

21,00 zł
17,43 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,57 zł

46
Lutowanie w budowie maszyn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lutowanie w budowie maszyn
NiedostępnyBrak

Książka jest poświęcona lutowaniu ? jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej fizykochemiczne aspekty, metody i tendencje rozwojowe procesu lutowania, scharakteryzowano budowę oraz właściwości spoiw i topników. Omówiono konstrukcję złączy lutowanych, technologiczne aspekty lutowania wraz z metodyką opracowania procesu lutowania, a także zagadnienia mechanizacji i automatyzacji tego procesu. Podano metody kontroli połączeń lutowanych oraz przykłady ich zastosowań w budowie maszyn. Jest przeznaczona dla studentów kierunków: inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn i metalurgia. Będzie też przydatna dla inżynierów mechaników zainteresowanych spajaniem nowoczesnych tworzyw konstrukcyjnych i nowymi technologiami materiałowymi.

31,50 zł
28,98 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

47
Polski sektor społeczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski sektor społeczny
Dostępny7 szt.

Nowoczesne, obywatelskie społeczeństwa chcą partycypować w zarządzaniu swoimi sprawami. W XX wieku warunkiem demokracji i nowoczesnego państwa stał się udział czynnika społecznego w sprawach publicznych. Formy samoorganizacji obywatelskiej są różne, od uproszczonych stowarzyszeń, przez fundacje i spółdzielnie, po samorządy specjalne (społeczne). Niniejsze opracowanie stanowi kompleksową charakterystykę sektora społecznego w Polsce. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

54,00 zł
44,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,18 zł

Wróć do góry