hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.06.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 28 czerwca 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pentago (Egmont - gry), na drugim Nieszpór (Tadeusz Żuczkowski). Kolejny produkt to Wiedza o społeczeństwie. Klasa 1-3. Podręcznik z ćwiczeniami. Zakres podstawowy (Walendziak Iwona, Walczyk Mikołaj) oraz Studnia bez dnia (Katarzyna Enerlich).
1
Pentago - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pentago
Egmont - gry, od 8 lat
Dostępny29 szt.

„PENTAGO” to genialnie zakręcona gra logiczna! Widzieliście kiedyś grę z ruchomą planszą? Nie? Musicie zatem poznać grę „PENTAGO”, zdobywczynię trzynastu prestiżowych nagród w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii! Pentago to abstrakcyjna gra strategiczna dla dwóch graczy wymyślona przez Tomasa Flodéna. Gra przeznaczona jest dla dorosłych wielbicieli gier logicznych, jednak jej stosunkowo proste zasady pozwolą cieszyć się nią również dzieciom w wieku powyżej 8 lat. Polskie wydanie jest specjalną edycją tej bestsellerowej gry, ponieważ umożliwia zabranie jej w podróż, do szkoły lub na spotkanie z przyjaciółmi bez konieczności dźwigania całego pudełka. Na czym polega „PENTAGO”? Gracze na przemian układają na planszy po jednej kuli w swoim kolorze. Wygra gracz, który jako pierwszy ułoży 5 swoich kul w jednej linii. Wydaje się łatwe? Tylko pozornie – po wyłożeniu każdej kuli gracz obraca jedną z czterech ruchomych części planszy o 90 stopni! Żeby wygrać trzeba włączyć logiczne myślenie! To jak? Lecisz z nami w kulki? Elementy gry: • plansza składająca się z 4 ruchomych części • 18 białych kul • 18 czarnych kul

109,99 zł
82,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 27,50 zł

2
Nieszpór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieszpór
Dostępny4 szt.

Nieszpór jest trzecią powieścią Tadeusza Żuczkowskiego. Autor jest laureatem konkursów literackich, m.in. w Wiedniu w 1990 roku i w Poznaniu w 1992 roku. Wykłada literaturę amerykańską i brytyjską w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Lesznie.

26,00 zł
20,28 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,72 zł

3
Wiedza o społeczeństwie. Klasa 1-3. Podręcznik z ćwiczeniami. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza o społeczeństwie. Klasa 1-3. Podręcznik z ćwiczeniami. Zakres p...
NiedostępnyBrak

Numer dopuszczenia: 571/2012 Podręcznik przeznaczony do kształcenia ogólnego do nauczania wiedzy o społeczeństwie w szkołach ponadgimnazjalnych.

26,00 zł
23,14 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,86 zł

4
Studnia bez dnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studnia bez dnia
Dostępny2 szt.

Jaką tajemnicę skrywa trzynastowieczna studnia w rzeźbiarskiej pracowni w Toruniu? Co łączy powtórny pochówek Mikołaja Kopernika z zadziwiającym odkryciem Marceliny? Czy wszyscy jesteśmy skazani na nieuchronność i w jaki sposób zmienia ona nasze życie? Co stanie się, gdy bułhakowska Annuszka rozleje olej? Tym razem w naszym życiu? Autorka, przędąc tę magiczną opowieść, zaprowadzi nas do istniejących miejsc, zapozna z ludźmi, których pierwowzory istnieją naprawdę. Pozwoli nam spacerować z jej bohaterami uliczkami Torunia, a podczas tego spaceru napotkamy wiele prawdziwych i fikcyjnych historii. Martinus Teschner, toruński kupiec, wręczał swoim kochankom drogocenne pierścienie. Jeden z nich, legendarny i wyjątkowy, bo ozdobionym rubinem wydobytym z Gór Izerskich, stał się pretekstem do tej opowieści. Studnia bez dnia nie tylko wzruszy, ale i będzie trzymać Czytelnika w napięciu.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

5
Krzyk pod wodą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyk pod wodą
NiedostępnyBrak

W związku z problemami z przestępczością zorganizowaną, szef wydziału zabójstw kopenhaskiej policji zatrudnia Katrine Wraa, wykształconą w Anglii psycholog, specjalistkę od profilowania ofiary i zabójcy, kognitywnej techniki przesłuchań oraz profilowania geograficznego. Gdy Katrine przygotowuje się do tego zadania, w Kopenhadze dochodzi do brutalnego morderstwa. Cieszący się nienaganną opinią lekarz położnik, ojciec trzyletnich bliźniaków, został śmiertelnie ugodzony nożem w swoim ogrodzie. Policja szybko trafia na ślad, zdający się prowadzić wprost do zabójcy. Emigrant z Czeczenii, którego żona była pacjentką zamordowanego lekarza i zmarła w wyniku powikłań poporodowych, wydaje się idealnym kandydatem. Tym bardziej że na jego ubraniu odkryto ślady krwi? Jednak zarówno Katrine Wraa, jak i śledczy Jens Hogh, od pierwszej chwili obdarzający zaufaniem piękną i zdolną profilerkę, mają wiele wątpliwości. Stopniowo odkrywają prawdę, skrywaną za fasadą przykładnego życia rodzinnego i zawodowego. Krzyk pod wodą jest pierwszą wspólną powieścią małżeństwa Jeanette Obro i Ole Tornbjerga. Inicjuje serię, której bohaterką jest Katrine Wraa psycholog, specjalistka od profilowania kryminalnego.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6
Somatotes. Cielesność w ujęciu historycznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Somatotes. Cielesność w ujęciu historycznym
Dostępny31 szt.

Teksty prezentowane w niniejszym tomie ukazują ciało i cielesność w perspektywie historycznej. Autorzy, wybitni polscy badacze, podejmują tę problematykę z punktu widzenia różnych dyscyplin naukowych - historii, historii sztuki, archeologii i antropologii. Pojawia się zatem w tych studiach tak zagadnienie wyobrażeń o cielesności i jej pojmowania w różnych epokach historycznych, jak i problem przedstawienia ciała w sztuce czy stosunku do ciała w dyskursie różnych kultur. Nie ulega dla nikogo wątpliwości, że ciało jest od początku sztuki paleolitycznej po naszą epokę obiektem fascynującym twórców kultury, a przez to stale obecnym tak w przeżyciu jednostkowym, jak i w świadomości zbiorowej. Cielesność zaś jest równie ważna dla życia społecznego, jak i duchowość kształtująca zachowania i postawy zbiorowe.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

7
Podróż dookoła świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż dookoła świata
NiedostępnyBrak

Dziennik kapitana Jurija Lisianskiego, dowódcy okrętu "Newa" w pierwszej rosyjskiej wyprawie dookoła świata na początku XIX wieku (drugim okrętem tej wyprawy była "Nadieżda", dowodzona przez Iwana Kruzenszterna). Pierwsze polskie wydanie zapisu tej niezwykłej podróży, prowadzącej przez słabo wówczas jeszcze poznane tereny, takie jak Alaska, Hawaje czy Wyspa Wielkanocna. Książkę te wypełniają opisy odkryć geograficznych (imię Lisianskiego nosi jedna z wysp na Pacyfiku) oraz relacje z życia na żaglowcu i z dramatycznych zmagań z żywiołem - siłami oceanu, sztormami i wcale nie mniej groźną w czasach sprzed wynalezienia silników spalinowych - ciszą morską. Książka ta jest również bogatym źródłem informacji na temat obyczajów ludów zamieszkujących Alaskę i inne egzotyczne obszary. Wiele miejsca Lisianski poświęcił opisom rozpoczynającej się wówczas kolonizacji Alaski i roli, jakiej odegrała w niej słynna Kompania Rosyjsko-Amerykańska, zajmująca się w dużej mierze handlem futrami żyjących tu zwierząt i wykorzystująca bezlitośnie rodzimych mieszkańców tych terenów. Porywająca lektura nie tylko dla miłośników morskich opowieści. Barwne historie autora dziennika uzupełniają przypisy współczesnych znawców kartografii, marynistyki, etnografii itp., co pozwala dzisiejszym czytelnikom na ocenę relacji Lisianskiego w kontekście aktualnej wiedzy na temat opisywanych tu zjawisk i zdarzeń.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

8
Złamane pióro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złamane pióro
Dostępny5 szt.

„Teraz zobaczyłam ów niezwykły znak nadający jej status Naznaczonej. Znak przynależności i własności Porządkowych. Wytatuowany lub wypalony na całej długości wewnętrznej krawędzi przedramienia, przedstawiający piękne, pęknięte w połowie pióro. Naznaczona złamanym życiem już w chwili narodzin...” Fragment rozdziału „Naznaczona”

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

9
Orły imperium. Tom 3. Polowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły imperium. Tom 3. Polowanie
NiedostępnyBrak

Trzeci tom bestsellerowego cyklu rzymskiego Orły Imperium. Jest zima roku 44 naszej ery. Po serii krwawych bitew celtycki gród Camulodunum poddaje się rzymskim najeźdźcom. W czasie gdy Aulus Plaucjusz, naczelny wódz armii, planuje nową kampanię, jego żona i dzieci wpadają w ręce klanu druidów, żądających w zamian za ich życie uwolnienia swoich pobratymców. Dwaj ochotnicy z legionów rzymskich muszą udać się w głąb wrogiego terytorium, aby uratować zakładników, zanim zostaną złożeni w ofierze okrutnym bogom. Czy Macro i Katon odnajdą uwięzioną rodzinę Plaucjusza? I czy zdołają ją uratować, nim będzie za późno?

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

10
Nieujarzmiona Jinny z Finmory 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieujarzmiona Jinny z Finmory 2
NiedostępnyBrak

Druga część cyklu JINNY Z FINMORY. Jinny bardzo się martwi o Shanti - ktoś może w końcu odkryć, że koń jest zbyt narowisty, by ktokolwiek mógł go dosiąść. Dziewczyna zrobi co w jej mocy, by pomóc niepokornemu zwierzęciu. Gdy w okolicy pojawia się Clare Burnley, gwiazda jeździectwa, wydaje się, że sprawy przybiorą lepszy obrót. Nic jednak za darmo. Jak wiele Jinny będzie musiała poświęcić dla dobra swojej klaczy?

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

11
Zerwane zaręczyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwane zaręczyny
NiedostępnyBrak

Czy Elinor, dziedziczka fortuny, otruła córkę ogrodnika, która odebrała jej narzeczonego? Na pewno w rozpaczy życzyła jej śmierci… Sąd skazał Elinor, ale Herkules Poirot nadal uparcie bada sprawę. Czy chodzi o spadek, czy o niewyjaśnioną tajemnicę rodzinną? Detektyw toczy walkę z czasem, własnymi wątpliwościami oraz ze świadkami, którzy kłamią przy filiżance angielskiej herbaty… Niektórzy w dobrej wierze, jak zakochany w Elinor lekarz. Czy niesmaczna pasta łososiowa oraz zwodniczy zapach czerwonej róży bez kolców przeszkodzą Herkulesowi odkryć zabójcę?

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

12
Niedziela na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedziela na wsi
NiedostępnyBrak

To miała być spokojna niedziela na wsi. Herkules Poirot, zaproszony na obiad do domu lady Angkatell, trafia wprost na miejsce zbrodni. I nie jest to impertynencki żart ani gra towarzyska! Czerwona krew doktora Johna Christowa kapie do niebieskiej wody w basenie... Czy lekarz został zabity przez zazdrosną o niego kobietę: żonę, kochankę albo dawną ukochaną? Wszystkie są na miejscu zbrodni, a jedna nawet trzyma w ręce rewolwer? Ale dowody i zeznania wcale nie są jednoznaczne. Tym razem Poirot trafił na godnego siebie przeciwnika. Czy wskazanie mordercy i odkrycie prawdy będzie sprawiedliwym wyjściem?

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

13
AutoCAD 2012/LT2012/WS+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AutoCAD 2012/LT2012/WS+
Dostępny22 szt.

Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D Podręcznik zawiera kompletny kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D/3D oraz drukowania dokumentacji wyrobów dowolnej branży i o dowolnym stopniu złożoności, za pomocą programów: AutoCAD 2012 lub AutoCAD LT 2012 (tylko 2D) i wersji mobilnej AutoCAD WS oraz nowszych, w polskiej lub angielskiej wersji językowej. Dlaczego warto wybrać właśnie tę książkę? • Autor jest jednym z najlepszych specjalistów w Polsce w dziedzinie metodyki parametrycznego projektowania 2D i 3D. Ma status Autodesk Authorized Author. • Książka zawiera materiał pozwalający czytelnikowi samodzielnie projektować bez konieczności dodatkowego szkolenia. Jej zakres jest zgodny z najnowszymi programami kursów autoryzowanych przez producenta programu AutoCAD – firmę Autodesk. • Czytelnik znajdzie tu przede wszystkim starannie przemyślane ćwiczenia, oparte na wieloletnim doświadczeniu Autora zarówno dydaktycznym, jak i zdobytym w przemyśle. • Integralną częścią książki są przykłady i zadania, które można nieodpłatnie pobrać z zakładki DO POBRANIA. • Omówione zostały także techniki pracy za pomocą wersji AutoCAD WS dla urządzeń przenośnych: iPad, iPhone, smartfony z systemem operacyjnym Android itp.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

14
Trzej Muszkieterowie. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzej Muszkieterowie. Audiobook
Aleksander Dumas, Audio Liber
Dostępny23 szt.

Trójka sławnych muszkieterów - Atos, Portos i Aramis - zostaje odsunięta w cień za sprawą spisku tajemniczej Milady. Trzy lata później do Paryża przyjeżdża młody chłopak o nazwisku D'Artagnan, który dołącza do słynnych szermierzy. W tym samym czasie przebiegły kardynał Richelieu planuje spisek w celu zdobycia królewskiej korony. Pomaga mu piękna i groźna Milady. Jedyna nadzieja w trzech muszkieterach. Czyta: Tomasz Kozłowicz

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

15
Moja Pierwsza Komunia święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja Pierwsza Komunia święta
NiedostępnyBrak

Dzięki tej książce będziesz mógł uwiecznić najważniejsze momenty z uroczystości swojej pierwszej Komunii świętej - znajdą się w niej zdjęcia, wspomnienia, życzenia... Będzie to niezwykła pamiątka tego wyjątkowego dnia.

13,40 zł
10,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,81 zł

16
Rendez-vous ze śmiercią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rendez-vous ze śmiercią
NiedostępnyBrak

Stara pani Boynton nie należy do czułych matek i gromadkę swoich dzieci, czy może raczej podwładnych, trzyma żelazną ręką. Gdy pewnego dnia rodzinie przydarza się nieszczęście, niewiele osób okazuje współczucie. Na prośbę pułkownika Carbury'ego Herkules Poirot podejmuje się rozwiązać zagadkę przed upływem 24 godzin. Niezwykła powieść kryminalna, fascynujący thriller psychologiczny, refleksje o wartości życia ludzkiego spisane tuż przed II wojną światową. A wszystko w olśniewającym egzotyką otoczeniu.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

17
Kot wśród gołębi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot wśród gołębi
NiedostępnyBrak

Morderstwo nauczycielki gimnastyki prestiżowej szkoły dla dziewcząt nie mieści się w schematach. Mało tego, jedna z uczennic zostaje porwana. Prawdziwa szkolna maskarada: przebieranki, szpiedzy, szantaż i klejnoty, które nawet z niewinnych nastolatek czynią prawdziwe kobiety! Morderca nieprędko opuści mury szacownej szkoły. Herkules Poirot pojawia się na kartach powieści znacznie później niż zwykle, za to w najwyższej formie.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

18
Księga Ogni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Ogni
NiedostępnyBrak

Kiedy ukrywasz coś, co okryje hańbą Ciebie i całą Twoją rodzinę... ucieczka wydaje się najlepszym rozwiązaniem.... Jest rok 1752. Agnes Trussel, dziewczyna z małej wiosku w Sussex, postanawia uciec do Londynu. Przypadkowo zostaje pomocnicą twórcy fajerwerków - oschłego Johna Blacklocka.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

Wróć do góry