hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.10.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 11 października 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się W ogrodzie pamięci (Joanna Olczak-Ronikier), na drugim Zgadywanka. Gra edukacyjna (Alexander). Kolejny produkt to Świętokrzyskie, część wschodnia. Mapa turystyczna, 1:100 000 (praca zbiorowa) oraz Sowa gra w słowa (Alexander).
1
W ogrodzie pamięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ogrodzie pamięci
Dostępny98 szt.

Bohaterami tej „prywatnej” historii z Historią w tle są najbliżsi krewni autorki: babka, rodzeństwo babki, ciotki, wujowie i kuzyni. Zasymilowani Żydzi – polscy inteligenci. Pracowici pozytywiści, którzy za swoje główne zadanie uznali służbę narodowi. Romantyczni szaleńcy, którzy uwierzyli, że można dźwignąć z posad bryłę świata. Jedni i drudzy znaleźli się później w diabelskich trybach totalitaryzmów: komunistycznego i hitlerowskiego. „Tak wnikliwie narysowanych, plastycznych postaci nie znajdziesz dziś, drogi Czytelniku, w żadnej współczesnej powieści. Najbardziej utalentowany scenarzysta nie stworzyłby równie zaskakujących sytuacji. Tylko życie tak dramatycznie układa i splata ludzkie losy.” Andrzej Wajda Książka W ogrodzie pamięci otrzymała Nagrodę Literacką Nike 2002 oraz nagrodę Premio Acerbi 2011. Została przetłumaczona na angielski, włoski, niemiecki, francuski, hebrajski, szwedzki, serbski, rosyjski i niderlandzki. W Polsce kupiło ją już ponad 50 tysięcy czytelników.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

2
Zgadywanka. Gra edukacyjna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanka. Gra edukacyjna
Alexander, od 4 lat
Dostępny27 szt.

Przedstawiona gra ułatwia automatyzowanie głosek szeregu syczącego s-z-c-dz. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W czasie gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę, ćwicząc dodatkowo pamięć wzrokową i słuchową, spostrzeganie, koncentrację uwagi i myślenie. Prezentowaną grę można zmodyfikować odpowiednio do wieku dziecka, jego umiejętności czy liczby graczy. W grze „Zgadywanka” zadanie polega na wyrzuceniu kostki i podaniu, jaki obrazek jest jako pierwszy pod przykrywką, której kolor odpowiada kolorowi wyrzuconemu kostką. Po starannym wypowiedzeniu nazwy, gracz może podnieść przykrywkę. Jeśli zgadł i prawidłowo wypowiedział wyraz – otrzymuje kartonik (punkt). Jeśli nie odgadnie – zakrywa ponownie kartonik, ale tak, aby wszyscy pozostali uczestnicy gry mogli zobaczyć, co ukryte jest pod podniesioną przykrywką. Wygrywa gracz, który na koniec będzie miał najwięcej kartoników z obrazkami. Zawartość opakowania: • 6 cylindrów, • 30 elementów z głoską s, • 30 elementów z głoską c, • 24 elementy z głoską z, • 12 elementów z głoską dz, • kolorowa kostka, • instrukcja i lista wykorzystanych wyrazów.

37,50 zł
32,63 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,87 zł

3
Świętokrzyskie, część wschodnia. Mapa turystyczna, 1:100 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętokrzyskie, część wschodnia. Mapa turystyczna, 1:100 000
Dostępny37 szt.

Mapa turystyczna w skali 1:100 000. Na mapie: • atrakcje turystyczne i przyrodnicze, • szlaki piesze i rowerowe, • obszerny informator turystyczny, • siatka GPS.

5,00 zł
3,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,50 zł

4
Sowa gra w słowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowa gra w słowa
Alexander, od 4 lat
Dostępny40 szt.

Gra logopedyczna ułatwiająca automatyzowanie głosek szeregu syczącego s-z-c-dz. Przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W czasie gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę, ćwicząc dodatkowo pamięć wzrokową i słuchową, spostrzeganie, koncentrację uwagi i myślenie. Prezentowaną grę można zmodyfikować odpowiednio do wieku dziecka, jego umiejętności czy liczby graczy. Gra logopedyczna ułatwiająca automatyzowanie głosek szeregu syczącego s-z-c-dz. Przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W czasie gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę, ćwicząc dodatkowo pamięć wzrokową i słuchową, spostrzeganie, koncentrację uwagi i myślenie. Prezentowaną grę można zmodyfikować odpowiednio do wieku dziecka, jego umiejętności czy liczby graczy. Zawartość opakowania: • plansza, • 30 elementów z głoską s, • 30 z głoską c, • 24 z głoską z, • 12 z głoską dz, • kolorowa kostka, • lista wykorzystanych wyrazów, • instrukcja.

36,25 zł
31,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,71 zł

5
Robótki dla dziewcząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robótki dla dziewcząt
Dostępny33 szt.

Ponad 150 pomysłów, których urzeczywistnienie zapewni dobrą zabawę i umożliwi rozwinięcie twórczych zdolności od A do Z. Do realizacji pomysłów można wykorzystać różne materiały bez rujnowania domowego budżetu. Zamieszczono tu mnóstwo szablonów i precyzyjnie objaśniono rozmaite techniki prac.

41,00 zł
36,08 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,92 zł

6
Wykłady z filozofii nowoczesności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady z filozofii nowoczesności
Dostępny61 szt.

Drugi tom słynnych wykładów (nagranych na taśmy i starannie spisanych) prowadzonych przez prof. Siemka w ramach zajęć kursowych w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Na zajęcia te studenci i doktoranci chodzili zwykle przez wszystkie lata studiów, niezależnie od zaliczenia kursów – profesor Siemek był bowiem fantastycznym wykładowcą. Ze swadą i językową elegancją omawiał najważniejsze i najtrudniejsze zagadnienia filozofii społecznej i specyficznie rozumianej filozofii nowoczesności, czyli tych koncepcji filozoficznych, które stworzyły podwaliny dzisiejszego świata – od starożytnych Greków, przez średniowieczną myśl społeczną, Kartezjusza, Hegla i Marksa, po Habermasa. Niezwykle ciekawa interpretacja greckich pojęć i sposobu myślenia Hellenów, aktualne odwołania do najciekawszych elementów filozofii perypatetyckiej, heglowskiej czy marksowkiej, erudycyjny, przykuwający uwagę styl – to charakterystyczne cechy wykładów Siemka.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

7
Franco i Salazar Europejscy dyktatorzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franco i Salazar Europejscy dyktatorzy
Dostępny14 szt.

Współczesne władze Hiszpanii i Portugalii zdecydowanie odcinają się od tradycji politycznej związanej z Franco i Salazarem, i z dużą gorliwością rezygnują z uznania jakichkolwiek zdobyczy tamtego półwiecza. Nawet w polskiej debacie publicznej postaci generała Franco i profesora Salazara wciąż budzą duże emocje i kontrowersje. Spory i problemy minionych czasów żyją nadal, i aktualizują się w kolejnych pokoleniach. Niniejszą książką włączamy się w tę żywą debatę, by przybliżyć polskiemu czytelnikowi jej główne tematy, by samemu pogłębić, i doprecyzować, nasze rozumienia polityki i historii. Głos w naszej części debaty zabierają zarówno krytycy, jak i zwolennicy Franco i Salazara, dzięki czemu polski czytelnik - dotąd w sprawie niezbyt zorientowany i skazany raczej na mit lub czarną legendę - będzie mógł uzyskać podstawy rzetelnej wiedzy o programach politycznych, gospodarczych, społecznych i kulturalnych systemów Franco i Salazara. Mamy nadzieję, że czytelnicy uznają tę próbę za udaną, a nasz wysiłek za pożyteczny.

37,30 zł
26,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,44 zł

8
Pluto 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluto 7
NiedostępnyBrak

"Pluto" to opowieść bazująca na jednym z najbardziej znanych dzieł Osamu Tezuki - Atom Żelaznoręki, współczesnej historii Pinokia, w której rolę drewnianego chłopca odgrywa robot. Tytułowy Atom stał się popkulturową ikoną. Na całym świecie można kupić różne gadżety z nim związane, a w Hollywood wyprodukowano film bazujący na jego przygodach. Jednak to nie on jest głównym bohaterem "Pluto". Historia skupia się na postaciach drugoplanowych, głównie robotach zastanawiających się nad swoim człowieczeństwem, efektem czego jest opowieść duchem bliższa Łowcy Androidów niż bajce pt. Pinokio.

31,40 zł
24,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,59 zł

9
Quiz o świecie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz o świecie
Alexander, od 10 lat
Dostępny16 szt.

„Quiz o Świecie” – emocjonująca gra i świetna zabawa, w trakcie której gracze odpowiadają na pytania dotyczące całego świata. Pytania dotyczą dziedzin takie jak historia, geografia i przyroda, nauka i technika, kultura i sztuka świata. Quiz to znakomita rozrywka dla rodziny i znajomych, dzięki której uczestnicy poszerzają wiedzę o świecie. Zawartość opakowania: – 97 kart pytań i odpowiedzi, – 12 kart liter, – karta z nazwami działów, – 4 pionki, – kostka, – plansza, – 80 żetonów, – klepsydra, – notes, – kubek, – kulka, – katapulta, – instrukcja. Rozmiar opakowania: 24.5 x 25.5 x 6.0 cm

48,90 zł
42,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,36 zł

10
Bywa, że mech śpiewa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bywa, że mech śpiewa
NiedostępnyBrak

Bohaterką debiutanckiej powieści jest Laura, Polka studiująca na Uniwersytecie Amsterdamskim w ramach wymiany Socrates-Erasmus. Dziewczyna zachwyca się urokliwymi kamieniczkami, amsterdamskimi kanałami, uczestniczy w życiu towarzyskim międzynarodowej grupy studentów. Jest ciekawie, ale prawdziwa przygoda się dopiero zaczyna. Będzie o wiele bardziej egzotycznie, niż można sobie wyobrazić. Za sprawą młodego Indianina z plemienia Menominee o nadprzyrodzonych zdolnościach, bohaterowie przenoszą się do Ameryki Północnej. Rzeczywistość miesza się z metafizyką, a dziewczyna zakochuje się bez pamięci...

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

11
Igrzyska śmierci. Trylogia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska śmierci. Trylogia
NiedostępnyBrak

Poczytna trylogia w jednym tomie, w okładce filmowej. Oprócz tytułowych Igrzysk śmierci w skład trylogii wchodzą tomy W pierścieniu ognia i Kosogłos. Książki o bohaterskiej nastolatce Katniss, która ma w sobie odwagę i determinację, żeby samotnie przeciwstawić się imperium zła, są porywającą lekturą.

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

12
Pascal. Ćwiczenia praktyczne, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal. Ćwiczenia praktyczne, wydanie 3
Dostępny1 szt.

Naucz się myśleć jak programista Poznaj podstawy Pascala Dowiedz się, jak tworzyć dobre programy Język Pascal - prostszy, niż przypuszczasz! Choć popularny Turbo Pascal powstał niemal trzy dekady temu, a historia samego Pascala liczy sobie już ponad czterdzieści lat, nadal jest on jednym z najpopularniejszych języków programowania strukturalnego. Nie tylko dlatego, że wiele napisanych w nim programów działa po dziś dzień i w dalszym ciągu wymaga konserwacji, a bardzo popularne środowisko Delphi wykorzystuje pewną jego odmianę. Głównym powodem jest jego wartość edukacyjna ? prosta i czytelna składnia Pascala, niewielki zestaw słów kluczowych i spore możliwości czynią z niego doskonałą platformę nauki dla początkujących programistów. Opanowanie tego języka znakomicie ułatwia poznawanie innych języków oraz skutecznie uczy rozwiązywania problemów algorytmicznych, o czym najlepiej może świadczyć fakt, że język ten nadal wykorzystywany jest w procesie kształcenia przyszłych informatyków na wielu polskich uczelniach. Pascal. Ćwiczenia praktyczne to kolejne wydanie najpopularniejszej w Polsce książki o Pascalu, sprawdzonej i wykorzystywanej przez wykładowców, studentów, nauczycieli informatyki oraz ich uczniów. Znajdziesz tu zbiór ćwiczeń, dzięki którym poznasz zasady programowania w tym języku i używane w nim struktury danych. Nauczysz się rozwiązywać zadania programistyczne za pomocą algorytmów i dowiesz się, z jakich elementów składa się każdy program w Pascalu. Wykonując kolejne ćwiczenia, poznasz instrukcje tego języka, opracujesz własne procedury i funkcje, utworzysz nowe typy danych oraz dowiesz się, jak kompilować i uruchamiać swoje programy. Przede wszystkim zaś nauczysz się myśleć i działać jak prawdziwy informatyk. A wtedy kariera profesjonalnego programisty stanie przed Tobą otworem! • Podstawowe pojęcia algorytmiki. • Korzystanie ze schematów blokowych. • Obsługa środowiska programistycznego. • Struktura programów w Pascalu. • Korzystanie z instrukcji języka. • Tworzenie oraz używanie funkcji i procedur. • Używanie wbudowanych typów danych i tworzenie własnych. • Metody dostępu do plików dyskowych. • Poznaj najlepsze metody rozwiązywania problemów programistycznych.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

13
Imieninałki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imieninałki
Dostępny8 szt.

Imię niejedno ma imię! Cześć, jak masz na imię? Każdy z nas ma imię i dlatego przynajmniej raz w roku obchodzi święto swego imienia, czyli imieniny. Chyba że nie obchodzi, bo woli urodziny, ale nawet wtedy jego imię ma swój własny dzień. I tak od pierwszego stycznia, gdy uwaga wszystkich skupiona jest na Mieszku: „Mieszko drogi, chłopcze złoty Ciepłe zimą noś galoty Latem za to, gdy upały Noś czapeczkę i sandały” ... aż do 31 grudnia, dnia popularnych imienin Sylwestra: „Strzeli korek od szampana Noc przetańczym aż do rana Aby wspomnień na rok cały Dał Sylwester nam wspaniały!” ... a potem znowu. Przez okrągły rok codziennie czyjeś miano ma swój dzień. Dziś, jutro, pojutrze masz imieniny? A może ktoś z Twoich bliskich będzie je obchodził? Jeśli tak, to weź sobie któryś z tych wierszy z imieniem w prezencie. I weź go do siebie. Bo poezja, ta jedyna prawdziwa wróżka, odsłania przyszłość i mówi prawdę o człowieku. Odkrywa na chwilę to, co niewidzialne.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

14
Słownik polsko-łacińsko-francuski Rośliny i zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik polsko-łacińsko-francuski Rośliny i zwierzęta
NiedostępnyBrak

W słowniku zamieszczono: - 30 900 nazw, w tym 10 500 polskich, 9 100 łacińskich i 11 300 francuskich - nazwy synonimiczne, także pospolite i regionalne - nazwy gatunków oraz innych jednostek systematycznych - indeks polski, łaciński i francuski.

85,05 zł
59,54 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,51 zł

15
Ciało widowiskowe Etnoscenologia sztuk widowiskowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało widowiskowe Etnoscenologia sztuk widowiskowych
Dostępny40 szt.

Autor analizuje antyczne, renesansowe oraz klasycystyczne działania widowiskowe oraz bada zależność między tymi działaniami a rozwojem nauk o człowieku. Prezentuje stosunek do ciała i jego funkcji w zachodniej myśli filozoficznej, a także w naukach medycznych i innych. Pokazuje, jak kształtowała się koncepcja "ciała widowiskowego", na którą miały wpływ determinanty kulturowe i religijne danych epok, poglądy wybitnych twórców teatralnych oraz liczne przemiany społeczne i polityczne. Wreszcie dla podkreślenia cech charakterystycznych zachodniego sposobu myślenia zestawia teorie europejskie z azjatyckimi. Jean-Marie Pradier ? francuski psycholog i teatrolog, jeden z najwybitniejszych współczesnych teoretyków sztuk widowiskowych, prekursor podejścia multidyscyplinarnego w badaniach nad teatrem. W latach 90. XX w. powołał do życia etnoscenologię. Wykładał na uczelniach całego świata, m.in. w Tuluzie, Istambule, Nowym Jorku, Perugii, Salwadorze w Brazylii i Paryżu.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

16
Nadgodziny są do bani! Pracuj dla efektu, a nie dla idei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadgodziny są do bani! Pracuj dla efektu, a nie dla idei
NiedostępnyBrak

Jeśli pracujesz, potrzebujesz tej książki. Cali i Jody dzielą się sekretami najbardziej radykalnego eksperymentu dotyczącego miejsca pracy, jaki kiedykolwiek miał miejsce w firmie z listy 500 najlepszych magazynu "Fortune". Czy pragniesz produktywności większej o 35%, a przy tym możliwości wyjścia do kina w środę koło południa lub zrobienia sobie wolnego w piątek? Przestań myśleć o godzinach, a zacznij o wynikach. Timothy Ferriss, autor książki 4-godzinny tydzień pracy, numeru 1 na liście bestsellerów "New York Timesa" Efekty, głupcze! Współczesne środowisko pracy sprawia, iż marnujemy czas i energię, a na dodatek przyczynia się do pogorszenia stanu naszego zdrowia. A przecież pracujemy w erze informacji i mobilnych technologii! Czas, by nasze miejsce pracy zmieniło się radykalnie! Czas dostosować je do warunków globalnej, całodobowej ekonomii. Czas pozwolić pracownikom wykonywać swoje zadania w najbardziej optymalnym dla nich czasie i sprzyjającej skupieniu przestrzeni! Jak to zrobić, by mieć pewność, że zadziała? Ta rewolucyjna książka proponuje Ci program ROWE (Results-Only Work Environment), czyli środowisko pracy skoncentrowane tylko na wynikach. W ROWE to Ty kontrolujesz kiedy, gdzie i jak długo pracujesz. To, jak spędzasz czas, zależy tylko od Ciebie - wystarczy, że realizujesz wyznaczone cele i zadania. Rezultaty? Osoby pracujące zgodnie z koncepcją ROWE są bardziej produktywne, mają lepsze pomysły i są bardziej zaangażowane. Sukces, szczególnie w interesach, przychodzi, gdy możesz wierzyć w ludzi - nie tylko tych na wysokich stanowiskach, ale wszystkich: w ich wyjątkowe spojrzenie, pasję, talent i wiedzę. To nie idealistyczna teoria, to system wielokrotnie przetestowany w praktyce. System, który działa!

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

17
Przemoc i mobbing w szkole, w domu, w miejscu pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemoc i mobbing w szkole, w domu, w miejscu pracy
Dostępny4 szt.

Mobbing i przemoc pojawiają się w toku całego ludzkiego życia: od wieku przedszkolnego po senioralny. Można je odnaleźć we wszystkich szczegółowo opisanych w tej książce kontekstach: domowym (rodzina, relacje intymne), instytucjonalnym (szkoła, dom dziecka, zakład karny), w cyberprzestrzeni. Mają one poważne konsekwencje psychiczne i fizyczne dla osób w nie uwikłanych, wiążą się także z kosztami dla rodzin, szkół, organizacji i społeczeństwa. Książka ?Przemoc i mobbing w domu, w szkole, w miejscu pracy? jest efektem współpracy ekspertów z zakresu psychologii rozwoju, edukacji, psychologii sądowej a także socjologii i pracy socjalnej. Przedstawiono w niej teorie wyjaśniające występowanie zjawiska przemocy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, przeanalizowano dynamikę zjawiska, wyniki współcześnie prowadzonych badań oraz oddziaływań profilaktycznych i terapeutycznych podejmowanych w poszczególnych kontekstach. Dodatkowym walorem książki jest refleksja nad możliwymi kierunkami dalszych badań i interwencji w celu zapobiegania i przeciwdziałania mobbingowi i przemocy.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

18
Abecadło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abecadło
NiedostępnyBrak

Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Był to autor wielu wspaniałych, błyskotliwych i wesołych wierszy dla dzieci. „Lokomotywa”, „Pan Hilary”, „Ptasie radio” czy „Słoń Trąbalski”, to tytuły wierszy, które najbardziej kojarzą nam się z tym poetą. Julian Tuwim to towarzysz dzieciństwa wielu pokoleń, które z równym zachwytem i radością słuchały lub czytały jego wiersze.

8,00 zł
6,16 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 1,84 zł

19
Obóz treningowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obóz treningowy
NiedostępnyBrak

Czy masz już dość porażek i nieosiągniętych celów? Czy pragniesz wreszcie zdobyć szczyt? Wybierz się na "Obóz Treningowy" wraz ze swoja drużyną (z pracy, kościoła, szkoły, rodziny) i odkryj, co to znaczy być najlepszym. Nie musisz nigdzie jechać, wystarczy, że przeczytasz tą inspirującą książkę, napisaną w duchu bestselleru Autobus Energii. Jon Gordon w swej karierze współpracował z najlepszymi drużynami sportowymi, międzynarodowymi organizacjami oraz ludźmi sukcesu związanymi z różnymi dziedzinami życia. Zaobserwował, że ci ludzie najlepsi z najlepszych mają pewne cechy wspólne, których brak innym. Robią proste rzeczy trochę inaczej, niż cała reszta. Są to niewielkie różnice, które dają wielkie rezultaty. W czasie lektury "Obozu Treningowego" poznasz formułę, którą Gordon stworzył na podstawie swoich obserwacji. Jest ona prosta, skuteczna i łatwa do zapamiętania. Jest to jednak proces, który wymaga cierpliwości, inicjatywy, skupienia oraz dużo pozytywnej energii. Wpadnij na obóz treningowy Jona Gordona i odkryj w sobie pokłady energii, by stać się najlepszym, bez względu na dziedzinę życia, którą chcesz udoskonalić. Obóz treningowy pomoże wam: - Przezwyciężyć strach. - Wzmocnić siłę woli. - Skupić się, na prostych ale bardzo ważnych aspektach życia zespołu, które mogą znacznie podwyższyć wasze wyniki. - Dowiedzieć się, czego naprawdę chcecie. - Pragnąć więcej i otrzymywać więcej. - Pozostawić po sobie trwałe dziedzictwo. Nie macie nic do stracenia! Do zyskania cały świat. OPINIE Książka "Obóz treningowy" to zwycięzca, jej lektura zainspirowała mnie, bym pracował ciężej, przewodził lepiej i pozostawił po sobie dziedzictwo. Po raz kolejny Jon przesyła nam wiadomość, która będzie miała znaczący wpływ na tych, którzy ją przeczytają" - Todd Gothberg, Wicedyrektor Volvo Construction Equipment Opowieść dla każdego, kto chce być najlepszy i kto chce wydobywać to, co najlepsze, z innych Obóz treningowy Jona Gordona to poruszająca historia człowieka, który na drodze do sukcesu musi zmierzyć się ze swoimi lękami. Poznaje przy tym wielką prawdę o tym, kto tak naprawdę sprawuje nad wszystkim kontrolę. Zacznij wierzyć. Przeczytaj Obóz treningowy. Ken Blanchard, współautor Jednominutowego menedżera i Lead Like Jesus Świetna lektura. Zgadzam się z Jonem, że do perfekcji trzeba dążyć nie tylko na boisku, ale również w życiu. Uważam, że książkę tę powinien przeczytać każdy trener, zawodnik, człowiek, przedsiębiorca czy zespół, który chce być najlepszy w swojej dziedzinie. Mike Smith, główny trener Atlanta Falcons

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

20
Operacja Pętla Odległe Rubieże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Pętla Odległe Rubieże
Dostępny5 szt.

Tom II Cyklu "Odległe Rubieże". Pierwszy tom "Kryptonim Burza". W cia?gu zaledwie kilku ostatnich lat ukształtowała sie? polska szkoła fikcji militarnej. Cyklem ?Odległe Rubiez˙e? Vladimir Wolff udowadnia, z˙e nie jest juz˙ uczniem w tej szkole. Stał sie? nauczycielem. Kamil M. S´miałkowski, krytyk, publicysta, badacz kultury popularnej Nareszcie dalszy ciąg wojny z Sowietami! Akcja toczy się nie tylko na lądzie i w powietrzu, ale także na wodach Morza Bałtyckiego. Gratka dla każdego pasjonata drugiej wojny światowej i historii alternatywnej. Maciej Szopa, Polska Zbrojna Kawał dobrej, militarnej literatury ze świetną i wciągającą fabułą. Doskonała inspiracja do poznawania historii. Grzegorz Chojnacki, Historia.org.pl We wrześniu 1939 roku nie doszło do wojny. Wybuchła ze zdwojoną siłą dopiero dwa lata później, gdy w 1941 roku Związek Radziecki napadł na Polskę. Choć Niemcy nie przyłączyły się do wojny w pierwszej jej fazie, to z ich strony również grozi nam niebezpieczeństwo. Główna linia obrony na wschodzie nie została jeszcze sforsowana, ale nikt nie potrafi przewidzieć, jak długo wytrzyma obrona, kiedy oba skrzydła sowieckiej ofensywy zacisną się na podobieństwo kleszczy, definitywnie zgniatając wycofujące się oddziały Armii ?Wilno? i Armii ?Podole?. Związek Radziecki wysyła na front wciąż nowe eszelony, ale prawdziwy niepokój budzi wzmożony atak Sowietów na Finów i odblokowanie Cieśniny Fińskiej. Ogromna flota pod banderą czerwonej gwiazdy wypływa z Kronsztadu, by odciąć Polskę od dostaw zapewnianych przez zachodnich sojuszników i otworzyć nowy front. Rozpoczyna się bitwa o Bałtyk.

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

21
Odrodzona. Dzienniki, tom 1. 1947–1963 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrodzona. Dzienniki, tom 1. 1947–1963
NiedostępnyBrak

Pierwszy tom długo oczekiwanych dzienników Susan Sontag obejmuje zapiski, jakie prowadziła ona od czternastego do trzydziestego roku życia. Książka jest poruszającym świadectwem dojrzewania, rodzenia się intelektualnej pasji i poszukiwania własnej tożsamości. W tym okresie w życiu Sontag wiele się wydarzyło: opuściła dom rodzinny, podjęła studia, jako siedemnastolatka wyszła za mąż, dwa lata później urodziła syna, w końcu rozwiodła się. Równocześnie prowadziła intensywne życie intelektualne (czego śladem w Odrodzonej są listy lektur, zapiski z obejrzanych filmów, wysłuchanych koncertów), i odkrywała swoją seksualność, nawiązując relacje z kobietami. Ten ostatni wątek dominuje w drugiej części książki, w której autorka analizuje swoje relacje z H. oraz Irene Fornes. Najbardziej zaskakuje w dziennikach rozdźwięk między tym, jak Susan Sontag świadomie i z determinacją formowała siebie jako intelektualistkę, a tym, jak niepewna i bezradna pozostawała w sferze uczuć i seksualności. Jej zapiski poruszają szczerością i rzucają inne światło na autorkę Przeciw interpretacji.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

22
Włoski. Konwersacje bez tajemnic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski. Konwersacje bez tajemnic
NiedostępnyBrak

"Włoski. Konwersacje bez tajemnic" to publikacja przeznaczona dla tych, którzy dysponują już podstawową znajomością języka włoskiego i pragną ją usystematyzować i udoskonalić, by swobodnie porozumiewać się w kontaktach towarzyskich i zawodowych. Konwersacje bez tajemnic łączą naukę żywego języka mówionego z elementami savoir-vivre’u. Pokazują, jakich zwrotów używać, chcąc nawiązać kontakt z nieznajomym, zatelefonować, wziąć udział w dyskusji, powiedzieć komplement, zaprosić gości, złożyć życzenia, wyrazić uczucia itp. Książka zawiera 17 rozdziałów. Każdy rozdział składa się z następujących części: wzory wypowiedzi typowe dla konkretnej sytuacji z tłumaczeniem na język polski; „Uśmiechnij się” – anegdoty związane tematycznie z rozdziałem wraz z objaśnieniami trudniejszych słów; ćwiczenia, do których klucz znajduje się na końcu książki.

21,00 zł
14,70 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,30 zł

23
Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie
Dostępny170 szt.

Szymon Hołownia odkrywa na nowo chrześcijaństwo na krańcach świata Szymon Hołownia o polskim Kościele napisał już chyba wszystko. Teraz postanowił więc sprawdzić, gdzie bije obecnie puls chrześcijaństwa, jak wygląda ono w różnych częściach świata i czego możemy się nauczyć od ludzi, którzy tam żyją. Z każdej z licznych podróży przywiózł pamiątki – zarówno te duchowe, jak i materialne – które go zaskoczyły. Trasa podróży jest imponująca – Turkmenistan, Zambia, Papua-Nowa Gwinea, Honduras, Filipiny, Australia, Kanada, Francja, Bhutan, Szkocja, Salwador, USA i Azory. W tych miejscach można spotkać biskupów pilotujących śmigłowce, kapelanów US Navy, ludzi, którym chce się tłumaczyć Pismo Święte dla plemion liczących 1000 osób albo poświęcić życie dzieciom chorym na AIDS. Pozornie różni nas od nich wszystko, naprawdę – łączą rzeczy najważniejsze. Wraz z autorem odbywamy podróż po świecie w ciągu 24 godzin, a każdej godzinie odpowiada inne miejsce i doświadczenie. Dzięki elementom reportażu poznajemy bliżej kolejne kraje, a poprzez rozmowy z ludźmi, których spotkał autor, ich życie. Ta książka uświadamia nam, że Kościół nigdy nie śpi, a chrześcijaństwo naprawdę rozprzestrzeniło się na cały świat.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

24
Samogłoski i spółgłoski - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samogłoski i spółgłoski
Alexander, od 7 lat
Dostępny82 szt.

Gra edukacyjna w dwóch wariantach. W pierwszym wariancie każdy z graczy stara się ułożyć z wylosowanych liter wyraz, który będzie zawierał tyle samogłosek ile wskaże wcześniej rzut kostką. Wygra ten kto będzie układał wyrazy najszybciej i najczęściej. W drugim wariancie gracze tworzą nowe wyrazy poprzez dokładanie wylosowanych liter do wyrazu utworzonego na stole. Gra jest bardzo emocjonująca, zmusza do myślenia, uczy poprawnej pisowni i wzbogaca słownictwo. Zawartość opakowania: • 36 tabliczek z samogłoskami, • 70 tabliczek ze spółgłoskami, • 2 tabliczki joker, • klepsydra, • worek, • kostka, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 34.0 x 30.5 x 2.1 cm

28,90 zł
25,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,76 zł

25
Logix - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logix
Alexander, od 10 lat
Dostępny81 szt.

Przestrzenna gra planszowa w trakcie której każdy gracz losuje swój tajny kod, którego wzór musi ułożyć z kolorowych kul na przestrzennej planszy. Wygrywa ten, kto przewidzi ruchy przeciwników, zniweczy ich plany i pierwszy ułoży swój kod. Zawartość opakowania: – przestrzenna plansza, – podstawka do kul, – 6 czerwonych kul, – 6 zielonych kul, – 6 żółtych kul, – 6 niebieskich kul, – 2 szare kule, – czarna kula, – 16 kart kodów, – instrukcja.

54,61 zł
47,51 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,10 zł

Wróć do góry