hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.10.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 24 października 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Język angielski Gra elektroniczna, na drugim Przedszkolak. Edukacyjna gra elektroniczna (Jawa). Kolejny produkt to Matematyka na wesoło (Adamigo) oraz Junior Gra elektroniczna.
1
Język angielski Gra elektroniczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski Gra elektroniczna
Dostępny82 szt.

Gra edukacyjna do nauki języka angielskiego przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. Na 12 planszach znajduje się 360 haseł w języku angielskim. Gracz dotyka jednocześnie dwa skojarzone ze sobą punkty na planszy. W przypadku prawidłowej odpowiedzi zapali się lampka. Podczas gry umieszczamy w pudełku tylko jedną planszę. Gra nie zawiera baterii.

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

2
Przedszkolak. Edukacyjna gra elektroniczna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak. Edukacyjna gra elektroniczna
Jawa, od 4 do 8 lat
Dostępny79 szt.

Gra edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Gra ułatwia dzieciom naukę liter i cyfr, wyszukiwania różnic, poznawania kształtów itp. Na 12 planszach znajduje się 420 rysunków o różnej tematyce. Przy każdym rysunku umieszczony jest punkt, który należy dotknąć specjalnym długopisem. W przypadku prawidłowego skojarzenia dwóch obrazków zapali się lampka. Podczas gry umieszczamy w pudełku tylko jedną planszę. Przed przystąpieniem do gry należy zainstalować baterię 9V. Gra nie zawiera baterii.

71,80 zł
51,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,10 zł

3
Matematyka na wesoło - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka na wesoło
Adamigo, od 6 lat
Dostępny44 szt.

Matematyka uczy logicznego myślenia, przewidywania i zwyczajnie ułatwia codzienne życie. Dlatego zajmuje ona w hierarchii miejsce należnej „królowej nauk”, choć nie każdy powie o niej – mój ulubiony przedmiot. Jak więc radzić sobie z trudnościami w opanowaniu tego przedmiotu? Oczywiście z grą Matematyka na wesoło. Ciekawa forma gry pomaga dziecku rozwiązać pierwsze matematyczne problemy. Zestaw składa się między innymi z kolorowej planszy, 50-u kart z pytaniami i zadaniami z zakresu od II do V klasy szkoły podstawowej. Zestaw gry zawiera: • 50 kolorowych kart z zagadkami matematycznymi z zakresu II-V klasy szkoły podstawowej, • planszę, • 4 obrazki słonecznika podzielone na 7 części, • kostkę do gry, • 4 pionki, • 4 notesiki, • instrukcję do gry.

33,90 zł
27,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,10 zł

4
Junior Gra elektroniczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Junior Gra elektroniczna
Dostępny53 szt.

Gra edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na 12 planszach znajduje się 504 rysunków i 216 haseł , które należy ze sobą skojarzyć i dotknąć je jednocześnie długopisami. Przy prawidłowej odpowiedzi zapali się lampka. Podczas gry umieszczamy w pudełku tylko jedną planszę. Gra nie zawiera baterii.

71,80 zł
51,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,10 zł

5
Chińczyk - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chińczyk
Adamigo, od 5 lat
Dostępny79 szt.

Chińczyk to popularna gra strategiczno-losowa, której zasady są proste: wygrywa ta osoba, która jako pierwsza przeprowadzi 4 pionki przez całą planszę. Ta klasyczna gra uczy i zachęca do działania. Jest jednocześnie dobrym sposobem na zabicie nudy. Gra Chińczyk, którą oddajemy w Państwa ręce ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność strategicznego myślenia i rozwija koncentrację. Zestaw gry zawiera: - planszę, - kostkę do gry, - 6 pionków w czterech różnych kolorach.

26,80 zł
21,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,82 zł

6
Olbrzymie kroki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olbrzymie kroki
Dostępny21 szt.

Książka "Olbrzymie kroki" jest oparta na najlepszych wzorcach, metodach, zasadach i strategiach, przedstawionych w książce Anthony Robbinsa, "Obudź w sobie olbrzyma". Tym razem Robbins proponuje codzienne, drobne pomysły i działania - ćwiczenia, które złożą się na OLBRZYMIE KROKI, wzbogacające Twoje życie. Od podstawowej umiejętności podejmowania decyzji do bardziej szczegółowych metod, mogących polepszyć Twoje stosunki z innymi, finanse i Twoje zdrowie. Robbins ukazuje Ci, jak osiągnąć najlepsze rezultaty w najkrótszym czasie. ""Olbrzymie kroki" Anthony Robbinsa są planem na życie. Są elementarzem osobistego i zawodowego sukcesu." - Peter Guber, prezes rady nadzorczej SONY Pictures Entertaiment. "Dzieki "Olbrzymim krokom" mam teraz codzienny dostęp do technik Anthony Robbinsa, odnosząc wrażenie, że dostaje gotowy przewodnik pomagający wznieść się na szczyty człowieczeństwa, przywództwa i możliwości twórczych". - Ken Blanchard, autor bestsellerów, serii: Jednominutowy menedżer oraz Zachwyceni zwolennicy. Anthony Robbins jest autorem bestsellerów: "Nieograniczona moc" i "Obudź w sobie olbrzyma". W ciągu ostatniego dziesięciolecia sprzedano 24 miliony jego kaset szkoleniowych, a program telewizyjny SIŁA OSOBOWOŚCI był oglądany przez 1/3 społeczeństwa amerykańskiego. Robbins jest niezwykle efektywnym przedsiębiorcą i konsultantem wielu organizacji, wybitnych osobistości i profesjonalnych zespołów sportowych.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

7
Loteryjki obrazkowo-sylabowe. Pomoc do ćwiczeń w nauce czytania i pisania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loteryjki obrazkowo-sylabowe. Pomoc do ćwiczeń w nauce czytania i pisa...
Dostępny3 szt.

Publikacja zawiera dwie serie loteryjek obrazkowo-sylabowych. W pierwszej znajdują się 72 loteryjki jednoobrazkowe dwusylabowe o sylabach dwuliterowych otwartych. W drugiej – 11 loteryjek dziewięcioobrazkowych o dwóch różnych sylabach. Każda loteryjka składa się z obrazka i pustych okienek, które są uzupełniane przez dziecko wyciętymi kartonikami. Loteryjki mogą służyć uczniom klas początkowych szkoły podstawowej i specjalnej jako pomoc w nauce czytania i pisania, a także terapeutom jako pomoc w pracy z dziećmi z dysleksją, które mają trudności z analizą i syntezą wyrazów. Można je także wykorzystać w ćwiczeniach logopedycznych, szczególnie w terapii osób z afazją, alalią i dyslalią.

33,00 zł
26,07 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

8
Mister MacAreck i jego business - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mister MacAreck i jego business
Dostępny6 szt.

Bohater książki "Mister MacAreck i jego business" spotyka przypadkiem w Szczecinie swojego od lat niewidzianego przyjaciela. Spotkanie to jest jednak trochę nietypowe, ponieważ Heniek Makarek, ubrany w elegancki jasny garnitur, podjeżdża pod hotel drogim zagranicznym autem, posługuje się amerykańskim paszportem i szasta dolarami. Aha ? i najważniejsze: teraz to już jest mister Henry MacAreck. Ale jak to się wszystko stało? Jak on do tego doszedł? Co robił przez te lata? Dziennikarska ciekawość kolegi ze szkolnej ławy zmusza ?Amerykanina? do zwierzeń, a jest o czym opowiadać, oj, jest! Zdaje się, że bazując na ludzkiej chciwości, można niemało zarobić. Jednak fortuna kołem się toczy?

25,50 zł
18,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,14 zł

9
Wywiad z władzą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywiad z władzą
NiedostępnyBrak

Po bestsellerowym „Wywiadzie z historią”, który we Włoszech ukazał się w 1974 roku, a w Polsce został wydany po raz pierwszy w lutym 2012 roku, przedstawiamy drugi tom rozmów słynnej włoskiej dziennikarki z wpływowymi postaciami światowej polityki. Znajdziemy w nim wywiady m.in. z Mieczysławem Rakowskim, ajatollahem Chomeinim, Kaddafim, Deng Xiaopingiem, Robertem Kennedy, Dalaj Lamą i Arielem Sharonem. A także legendarny wywiad z Lechem Wałęsą przeprowadzony w marcu 1981 roku. Fallaci jak zwykle jest bezkompromisowa, a jej rozmowy przeradzają się często w iście sensacyjne reportaże, jak opis wizyty u Chomeiniego w Teheranie tuż po rewolucji, albo pełna ironii opowieść o wizycie w Libii u Kaddafiego.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

10
Psalmy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psalmy
Dostępny23 szt.

Izaak Cylkow był synem talmudysty Mojżesza Arona Cylkowa z Bieżunia. Wzrastał w środowisku asymilatorskim i reformatorskim Warszawskiej Szkoły Rabinów, którą ukończył w 1859 roku. Następnie przez rok studiował na medycynę, lecz przerwał studia i wybrał się dzięki stypendium stowarzyszenia Lomdej-Tora do Berlina na pogłębione studia filozoficzne i teologiczne. Obronił doktorat z filozofii i z filologii semickiej na Uniwersytecie w Halle. Po powstaniu styczniowym wrócił do Polski. W 1865 roku został kaznodzieją w synagodze przy ulicy Daniłowiczowskiej, gdzie wygłaszał kazania w języku polskim. Został pierwszym rabinem Wielkiej Synagogi na Tłomackiem, gdzie przemawiał podczas jej uroczystego otwarcia w 1878 roku, nawołując do wzajemnego zrozumienia i tolerancji pomiędzy religiami. Przemówienie to wypowiedziane po polsku, wbrew rozporządzeniu władz rosyjskich, stanowiło moment zwrotny w publicznym życiu reformowanych Żydów warszawskich. Przez ponad 30 lat tłumaczył na język polski żydowskie księgi wchodzące w skład Starego Testamentu. Jako pierwsze ukazało się tłumaczenie Psalmów w 1883 roku. W 1895 roku ukazała się Tora (czyli tzw. Pięcioksiąg Mojżeszowy, pierwsze pięć ksiąg Starego Testamentu) w dwóch edycjach (z komentarzami i bez komentarzy). Następnie w pierwszych latach XX wieku ukazywały się dalsze księgi. Dzieło to uchodzi za pierwsze tłumaczenie Starego Testamentu opierające się przede wszystkim na wersji hebrajskiej.

52,00 zł
37,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

11
Jajka. 50 łatwych przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jajka. 50 łatwych przepisów
NiedostępnyBrak

Dzieło sztuki stworzone prze naturę. Doskonały, aerodynamiczny kształt. Stonowana barwa mieszcząca się w zakresie od naturalnej bieli, aż po jasny brąz. Przyjemna w dotyku, lekko porowata powierzchnia. Cienka, lecz wytrzymała skorupka. Wewnątrz zaś małe słońce spowite białą, księżycową aureolą. Jajko to nie tylko wytworny produkt żywnościowy. Jest ono także genialne, a zarazem urzekające swoją prostotą. Odżywcze, niedrogie, idealne na łatwe i szybkie danie. A przy tym smaczne, różnorodne i lekkostrawne. Smażone, gotowane na twardo i miękko, w postaci jajecznicy i pieczone w piekarniku. Przyrządzane "w koszulkach", w skorupce lub miseczce - jajka można przygotować na rozmaite sposoby. Nadają się zarówno na szybki posiłek, jak i wystawne przyjęcie, i należą do podstawowych produktów wchodzących w skład niezliczonej ilości potraw, jak m.in. makarony, placki, tarty warzywne, omlety, naleśniki czy suflety. Są niezbędnym składnikiem sosów, dressingów i majonezu. Przyrządzamy z nich bezy, creme patissiere, zabajone, lody, musy i bezy. To Rzymianie wprowadzili do kuchni jajka, początkowo pawie, które mają smak nieco słodszy od innych.[...] Podobnie w obecnych czasach każdy ambitny szef kuchni chętnie włącza jajka do swojego menu, nie tylko ze względu na ich "domowe" konotacje, ale także jako niewyczerpane źródło kreatywności.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

12
Nasi Przyjaciele Edukacyjna gra elektroniczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasi Przyjaciele Edukacyjna gra elektroniczna
NiedostępnyBrak

Gra edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na 12 planszach znajduje się 99 zadań. Przy każdym rysunku znajduje się punkt. Gracz dotyka jednocześnie skojarzone ze sobą 2 punkty na planszy. W przypadku prawidłowej odpowiedzi zapali się lampka . Podczas gry umieszczamy w pudełku tylko jedną planszę. Przed przystąpieniem do zabawy należy zainstalować baterię 9V. Gra nie zawiera baterii.

49,80 zł
35,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,94 zł

13
Memory. Znaki drogowe - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memory. Znaki drogowe
Adamigo, od 5 lat
NiedostępnyBrak

Gra Memory jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich, rozwija pamięć, uczy koncentracji, zbliża rodzinę i uprzyjemnia wolne chwile. Słowo „memory” w języku angielskim znaczy „pamięć”. Zestaw gry zawiera 80 kartoników pogrupowanych w pary, mające na jednej stronie takie same obrazki w parze. Jest więc 40 par i 40 różnych obrazków przedstawiających znaki drogowe.

23,99 zł
19,67 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,32 zł

14
Ezoteryczne odłamy islamu w muzułmańskiej literaturze herezjograficznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ezoteryczne odłamy islamu w muzułmańskiej literaturze herezjograficzne...
Dostępny22 szt.

Islam jest powszechnie kojarzony z zasadami sunnizmu, uznawanego za muzułmańską ortodoksję, mimo że zaraz po śmierci Mahometa wyznawcy podzielili się z powodów politycznych wokół sporów o sukcesję po Proroku. W powstałym wtedy środowisku szyitów, zwolenników czwartego kalifa Alego i jego rodu, znalazło się wiele grup i odłamów, których poglądy i praktyki znacząco odbiegały od przyjętych w sunnizmie. W owym okresie społeczność muzułmańska była niestabilna i bardzo zróżnicowana, a normy religijne dopiero się kształtowały. Błyskawiczne podboje i sukcesy kalifatu przyciągały do islamu nowych wyznawców, mających już własne dziedzictwo religijne i kulturowe. Dziedzictwo to było zdecydowanie odrzucane przez sunnizm, ale akceptowane przez grupy szyickie, wśród których szczególne zainteresowanie budziła ezoteryka, pozwalająca traktować teorie tych ugrupowań, rozwijające się pod wpływem różnorodnych czynników religijnych, politycznych i społecznych, jako wiedzę tajemną, przeznaczoną dla wybranych. Do czasów współczesnych przetrwały takie społeczności, jak alawici (nusajryci) czy druzowie, których systemy wierzeń wyrosły z islamu, ale są uznawane za odrębne religie. Źródłami do badania ezoteryki w szyickiej ideologii są przede wszystkim muzułmańskie traktaty herezjograficzne, a także kroniki, literatura adabowa, czyli edukacyjno-rozrywkowa, i inne dokumenty. Zostały one wykorzystane w tej książce do przedstawienia środowiska religijnego wczesnego szyizmu oraz próby rekonstrukcji jego początkowych doktryn ze wskazaniem na ich genezę i inspiracje.

56,00 zł
48,16 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,84 zł

15
Bionicle. Narodziny legendy, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bionicle. Narodziny legendy, DVD
Mark Baldo, 2009
NiedostępnyBrak

Mata Nui, niegdyś potężny władca, trafia na galaktyczne złomowisko pełne uszkodzonych części i skorodowanego metalu. Po wygraniu zaciętego pojedynku gladiatorów, mieszkańcy pobliskiej miejscowości proszą go o pomoc w walce z ich największym wrogiem: złym Skrallem i ponurymi Łowcami Kości. Mata Nui, wspólnie z oddziałem gladiatorów, wyruszy na niebezpieczną misję, podczas której zostanie odkryty jeden z największych sekretów Bionicle.

19,99 zł
18,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

16
Trzy twarze Ewy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy twarze Ewy
NiedostępnyBrak

Derek Kane, mąż Brianny, został oskarżony o kradzież trzech bezcennych obrazów i skazany na więzienie. Kiedy kilka tygodni przed wyjściem na wolność zginął w bójce między więźniami, młoda wdowa wróciła z synkiem do miasteczka w Zatoce Aniołów, żeby dowieść niewinności męża i odnaleźć zaginione płótna. Jej wysiłki nie znajdują wsparcia u Jasona Marlowa, dawnego przyjaciela Dereka policjanta, który posłał go za kratki. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pomiędzy Brianną i Jasonem wybucha niespodziewane uczucie. Kobieta staje wobec wyboru pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, prawdą i kłamstwem, winą i niewinnością. Bo nic nie jest takie, jakie się wydawało... Z Zatoką Aniołów jest związana niezwykła legenda. 150 lat temu statek "Gabriela" opuścił San Francisco zabierając na pokład poszukiwaczy złota wraz z ich zdobyczami. W połowie drogi wzdłuż wybrzeża, statek wpłynął w straszny sztorm i rozbił się. Ocalało 24 rozbitków, którzy dotarli do brzegu. Osiedlili się w zatoce gdzie zginęli ich najbliżsi. Miasto nazwali Zatoką Aniołów na cześć tych, którzy stracili życie. Krąży wiele sprzecznych informacji, na temat tego, co tak naprawdę stało się na statku, mówiących zarówno o heroizmie jak i morderstwie. Legendy te przekazywane są z pokolenia na pokolenie do dziś, szczególnie historia o aniołach i duchach, pojawiających się w zatoce. Wrak nie został znaleziony i wielu wierzy, że statek wpadł do jednego z przepastnych kanionów, znajdujących się w okolicach centralnego wybrzeża. Seria książek których akcja rozgrywa się w Zatoce Aniołów, rozpoczyna się w momencie w którym, w zatoce coraz częściej widywane są anioły a na brzegach zatoki mieszkańcy znajdują dziwne przedmioty pochodzące z "Gabrielli". Obecni mieszkańcy zaczynają rozumieć, że przyszłość i przeszłość są nierozerwalnie połączone. Patronat medialny: www.granice.pl , miesięcznik JOY, www.obcasy.pl

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

17
Wrogie przejęcie 1 Spekulant SF5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrogie przejęcie 1 Spekulant SF5
NiedostępnyBrak

Pod koniec XXIV wieku ludzkość zasiedliła znaczne połacie kosmosu. Do Konfederacji Terrańskiej należy osiemdziesiąt trzy z osiemdziesięciu czterech skolonizowanych przez człowieka planet. Ostatni bastion ?wolności? i największy producent broni w Galaktyce ? anarchistyczny Bakunin ? od niepamiętnych czasów odmawia przyłączenia się do reszty skolonizowanych światów, a na jego powierzchni nigdy nie było rządu ani podatków. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy Konfederacja wyciąga ręce po planetę, która może odgrywać znacznie większą rolę w międzygwiezdnej polityce, niż to się wydaje. ZRW, zbrojne ramię wywiadu najpotężniejszej frakcji politycznej, wysyła na Bakunina oddziały wojska, stawiając na ich czele swojego najlepszego człowieka, pułkownika Klausa Dachama. Celem staje się Godwin Arms and Armaments, korporacja kierowana przez niejakiego Dominica Magnusa. Magnus nie wie jeszcze, że atak pozorujący wrogie przejęcie jego firmy to wstęp do szeroko zakrojonej inwazji, a przeciwnikiem, z którym staje w szranki, jest jego? znienawidzony brat. Znakomita powieść science fiction zaliczana do największych osiągnięć modnego ostatnio nurtu anarchokapitalistycznego. Intrygi polityczne, operacje wojskowe, obce cywilizacje ? wszystko to tworzy idealne tło dla wartkiej kryminalno-fantastycznej opowieści, w której czytelnik jest zaskakiwany od pierwszej do ostatniej strony.

26,00 zł
21,84 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,16 zł

18
Millennium. Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet. Księga 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Millennium. Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet. Księga 1
NiedostępnyBrak

Pierwszy z dwóch komiksów oparty na podstawie bestsellerowej powieści Stiega Larssona Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Scenariusz komiksu stworzyła szkocka autorka powieści kryminalnych Denise Mina. Za grafikę odpowiadają artyści Argentyńczyk Leonardo Manco oraz Włoch Andrea Mutti. Komiks opowiada historię śledztwa Mikaela Blomkvista i genialnej hakerki Lisbeth Salander nad zagadkowym zniknięciem przed laty szesnastoletniej Harriet, bratanicy szwedzkiego potentata, Henrika Vangera. Doskonałe rysunki, błyskotliwe dialogi, perfekcyjna fabuła to niezaprzeczalne atuty tej publikacji.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

19
Barbie i Trzy Muszkieterki, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie i Trzy Muszkieterki, DVD
William Lau, 2009
NiedostępnyBrak

Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną! Oto hasło z jakim Barbie i jej przyjaciele pojawią się na planie filmu "Barbie i Trzy Muszkieterki". Dołącz do Barbie, która jako młoda wieśniaczka Corinna podąża za swoimi marzeniami aż do Paryża, i zostań, podobnie jak ona, muszkieterką! Spotkaj wraz z nią trzy inne dziewczęta, które w sekrecie dzielą to samo marzenie. Czy dziewczynkom uda się dostać na bal maskowy, przywdziać stroje dzielnych muszkieterek i jeszcze ocalić pięknego księcia? A wszystko to bez złamania jednego obcasa? Obejrzyj tę niesamowita przygodę, która udowodni ci, że marzenia jednak się spełniają!

19,99 zł
18,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

20
Zarys toksykologii klinicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys toksykologii klinicznej
Dostępny47 szt.

Zarys toksykologii klinicznej stanowi kompendium wiedzy o rozstroju zdrowia, powstającego w wyniku działania substancji toksycznych występujących w Polsce. Książkę napisał zespół znanych, cenionych specjalistów z zakresu toksykologii klinicznej pod kierunkiem profesora Janusza Pacha. Publikacja zgodnie z zamierzeniem autorów służyć ma poszerzeniu wiedzy dotyczącej zasad postępowania diagnostycznego i leczniczego w zatruciach ksenobiotykami. W książce znajdują się: – wiadomości ogólne o toksykologii klinicznej, ze szczególnym uwzględnieniem problemów farmakokinetyki i toksykokinetyki, których znajomość jest niezbędna dla prawidłowego postępowania lekarskiego, – wiadomości dotyczące zespołów objawów klinicznych i uszkodzeń narządowych powstających w wyniku działania trucizn, – dane z zakresu toksykologii klinicznej szczegółowej, dotyczące najczęściej występujących zatruć w Polsce. Publikacja adresowana jest do studentów wydziałów lekarskich, ratowników medycznych oraz lekarzy wszystkich specjalności.

79,91 zł
66,33 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,58 zł

21
Współpraca policyjna w Unii Europejskiej w wymiarze transgranicznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współpraca policyjna w Unii Europejskiej w wymiarze transgranicznym
NiedostępnyBrak

Książka dotyczy bardzo istotnej sfery integracji europejskiej. Od momentu powołania do życia Unii Europejskiej, z początkiem lat 90., problematyka bezpieczeństwa wewnętrznego stała się jednym z formalnych elementów współpracy państw członkowskich. (...) Autor stawia zasadnicze pytania wiążące sferę współpracy policyjnej szerzej, w zakresie spraw wewnętrznych, z procesami integracyjnymi w ramach Unii Europejskiej. Porusza istotne problemy teoretyczne i po skrupulatnej analizie dokonanej w kolejnych rozdziałach dąży do udzielenia na nie odpowiedzi w Zakończeniu. Nie zapomina też o kontekście politycznym rozwoju współpracy w zakresie bezpieczenstwa wewmętrznego, łącząc omawianie kolejnych aktów prawnych i instytucjonalnych rozwiązań ze zmianami w sytuacji międzynarodowej”. Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Stadtmuller

41,90 zł
34,78 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,12 zł

22
Hellenike Glotta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellenike Glotta
Dostępny27 szt.

Książka uczy rozumieć i poprawnie przekładać teksty oryginalne m.in. Homera, Solona, Herodota, Tukidydesa, Platona i Arystotelesa. Pomaga w nauce dialektu attyckiego, języka koine i greki biblijnej.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

23
Media alternatywne i zaangażowanie społeczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Media alternatywne i zaangażowanie społeczne
Dostępny61 szt.

Nowe spojrzenie na współczesne media przyjmujące jednoznacznie alternatywną, zaangażowaną społecznie lub opozycyjną perspektywę. Autor dokonuje przeglądu kulturowych źródeł projektów realizowanych w mediach alternatywnych, teorii nowych ruchów społecznych i sztuki zaangażowanej. Przedstawia przykłady ilustrujące, w jaki sposób twórcy poszczególnych projektów alternatywnych i zaangażowanych wykorzystują możliwości i cechy nowych mediów do zdobywania poparcia i zapewniania współudziału użytkowników, aby osiągnąć wyznaczone cele społeczne, polityczne lub kulturowe.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

24
Czynności i odmiana czasowników. Zajęcia smoka Cmoka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czynności i odmiana czasowników. Zajęcia smoka Cmoka
Adamigo, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Układanka edukacyjna dla dzieci z klas I-III uczących się odmiany czasowników. Zestaw edukacyjny zawiera: • dwustronną planszę, • 24 duże, dwustronne kartoniki z wierszykami, • 36 mniejszych kartoników z czasownikami. Pewien Smok, sympatyczny, proszę miłych gości Cały czas wykonywał przeróżne czynności – A to wchodził, to biegał, to pił, to znów pływał, Czasem siedział, spał sobie lub wprost odpoczywał. Po co robił to wszystko? Ktoś zapytać może. Po co biegał i pływał, gdy zimno na dworze? Ano, po to to robił, moje małe smyki, By Wam właśnie umilić naukę gramatyki!

26,90 zł
22,06 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,84 zł

25
Encyklopedia dla malucha. Quiz - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla malucha. Quiz
Adamigo, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Encyklopedia dla malucha jest przeznaczona dla wszystkich małych odkrywców ciekawych świata. To mądra gra edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawa oparta jest na schemacie quizu. Zabawne zagadki nie znudzą malucha, a wręcz przeciwnie zachęcą go do dalszej zabawy i myślenia. Gra rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu i uczy koncentracji. Zestaw gry zawiera: • 100 dwustronnych kart z wierszowanymi zagadkami, • planszę do gry, • 6 różnokolorowych pionków, • kostkę do gry.

32,60 zł
26,73 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,87 zł

26
Teoria a historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria a historia
Dostępny47 szt.

"Teoria a historia" to książka, którą uważa się za ostatnie z czterech najważniejszych dzieł Misesa - obok "Ludzkiego działania", "Socjalizmu", "Theorie des Geldes und der Umlaufsmittel". [...] Znaczenie tej książki najłatwiej zrozumieć wtedy, gdy zestawi się ją z innymi dziełami Misesa. W pracach z zakresu epistemologicznych podstaw ekonomii Mises zwracał uwagę na aprioryczny charakter nauk ekonomicznych. Uważał, że elementów systemu teoretycznego nie buduje się za pomocą metody eksperymentalnej i gromadzenia danych statystycznych. Takie zagadnienia ekonomiczne, jak: wartościowanie czasu (teoria preferencji czasowej), prawo malejącej użyteczności marginalnej, teoria kosztów komparatywnych, niemożliwość rachunku ekonomicznego w socjalizmie, nieskuteczność kontroli cen, należy rozpatrywać niezależnie od historii. Można je badać i uzasadniać prawdziwość twierdzeń, które ich dotyczą, niezależnie od udokumentowanych studiów historycznych określonego czasu, miejsca, kultury i cywilizacji. [...] Tymczasem w tej książce wyraża dobitnie pogląd, że badania historyczne mają wielkie znaczenie - nie tylko w wymiarze czysto poznawczym, lecz również ze względu na zrozumienie bieżących i przyszłych zdarzeń polityczno-gospodarczych. [...] Mises docenia znaczenie historii, ale poddaje krytyce niektóre sposoby uprawiania tej nauki: scjentyzm, historyzm i historycyzm. Uważa je za bardzo niebezpieczne punkty zapalne na styku historii i teorii. Wyjaśnienie jego stanowiska jest głównym tematem tej książki. (Ze Wstępu do wydania polskiego dr. Mateusza Machaja)

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

27
Zwierzaki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzaki
Jawa, od 4 lat
NiedostępnyBrak

Zwierzaki to gra edukacyjna dla najmłodszych dzieci. Na 12 planszach znajduje się 420 rysunków, które należy ze sobą skojarzyć, dotykając punkt specjalnym długopisem. W przypadku prawidłowej odpowiedzi zapali się lampka. Podczas gry umieszczamy w pudełku tylko jedną planszę.

52,00 zł
37,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

28
Kalambury Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalambury Gra planszowa
Jawa
NiedostępnyBrak

Wyjątkowa gra dla dzieci od 6 lat, młodzieży i dorosłych. Gra planszowa Kalambury polega na odgadywaniu wylosowanych haseł za pomocą wyrazów bliskoznacznych, słów o przeciwnym znaczeniu lub innych określeń. Wygrywa drużyna, która rozwiąże największą ilość kalamburów i jako pierwsza dojdzie do mety. Gra doskonale rozwija zdolność kojarzenia wyrazów. Pomaga w nauce języków obcych i daje gwarancję na doskonałą zabawę. Zawartość: - 495 kart z 2970 hasłami - plansza Wiek graczy: 6+

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

29
Dinozaury i inne jurajskie potwory. Memory - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury i inne jurajskie potwory. Memory
Adamigo, od 4 lat
NiedostępnyBrak

Gra Adamigo Memory jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich lubiących dobrą zabawę w wesołym klimacie. Rozwija pamięć, uczy koncentracji, zbliża rodzinę i uprzyjemnia wolne chwile. Dinozaury to fantastyczna przygoda w świecie jurajskich stworów. Najmłodsi nie tylko świetnie się bawią, ale również poszerzają swoją wiedzę na temat prehistorycznych ulubieńców. Zestaw zawiera 48 kartoników pogrupowanych w pary. Na obrazkach znajdują się 24 dinozaury i inne prehistoryczne potwory, wśród nich: tyranozaur, triceratops, diplodok a także smilodon. Rozmiar opakowania: 3.0 1 x 22.0 x 3.2 cm

26,90 zł
22,06 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,84 zł

30
Dziadek do orzechów, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziadek do orzechów, DVD
2005
Dostępny9 szt.

Dawno temu w wielkim królestwie był stary zamek, król, królowa i córeczka – księżniczka Perełka. Wszystko układało się cudownie z wyjątkiem jednego. Zamek opanowały myszy. Pomysłowy zegarmistrz królewski przy pomocy pułapki na myszy wyzwolił rodzinę królewską z kłopotu. Jednak to nie koniec tej historii. Królowa mysz posiadała czarodziejską moc i zmieniła słodką perełkę w rozkapryszoną brzydulę. Jedynym rozwiązaniem okazało się znalezienie młodzieńca, który rozgryzłby orzech nie do rozgryzienia, by zdjąć czary. Gdy po piętnastu latach udręki w końcu się to udało, królowa mysz zamieniła młodzieńca w brzydkiego dziadka do orzechów, nikomu niepotrzebnego. Jednak znalazł się ktoś, kto szczerze go pokochał i zdjął straszne zaklęcie królowej.

15,90 zł
12,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,18 zł

31
Tam, gdzie nikt cię nie znajdzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tam, gdzie nikt cię nie znajdzie
NiedostępnyBrak

Jest rok 1956. Renomowany francuski psychiatra, doktor Lucien Nourissier, udaje się do Barcelony. W swej pracy naukowej zajmuje się badaniem osobowości przestępców. Przedmiotem zainteresowania doktora jest Teresa Pla Meseguer, znana jako Pasterka, kobieta oskarżona o dwadzieścia dziewięć morderstw. Należy ona do maquis - antyfrankistowskiej partyzantki, dlatego też od dawna poszukuje jej Guardia Civil. Pasterka myli ścigającym tropy, ukrywa się samotnie w górach. Barceloński dziennikarz, Carlos Infante, jako jedyny, może mieć kluczowe informacje na temat poszukiwanej. Doktor Nourissier proponuje mu niecodzienne przedsięwzięcie: nie zadowalają go poznane dotychczas fakty dotyczące tajemniczej Teresy, marzy o osobistym spotkaniu z nią. Lucien Nourissier i Carlos Infante wyruszają w podróż do regionu Maestrazgo, gdzie ukrywa się poszukiwana. Podczas wyprawy będą musieli zmylić czujność strażników, odróżnić tropy prawdziwe od fałszywych i stawić czoło tysiącom przeszkód. Pasterka, bohaterka tej surowej, przejmującej opowieści, jest postacią autentyczną. Autorka kreśli sugestywny obraz zdumiewającej osoby, będącej zarówno kobietą, jak mężczyzną, całe życie uciekającej przed światem i samą sobą. Tam, gdzie nikt cię nie znajdzie to powieść o ponownym odkrywaniu mrocznych okresów historii Hiszpanii, a także o bezbrzeżnej samotności człowieka. Alicia Giménez-Bartlett urodziła się w 1951 r. w Almansa. W 1975 przeprowadziła się do Barcelony, gdzie mieszka do dziś. Jest doktorem literatury, wykłada na Uniwersytecie w Barcelonie. Pisać zaczęła na początku lat 80; jest pisarką o silnym charakterze i dużej wrażliwości, autorką esejów i kilkunastu powieści, nie tylko kryminalnych. Niektóre z nich mają ton bardzo intymny, jak choćby Una habitación ajena, która w 1997 roku zdobyła Kobiecą Nagrodę Lumen (Premio Femenino Lumen).

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

32
Pyszne ciasteczka na Boże Narodzenie. 50 najlepszych przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pyszne ciasteczka na Boże Narodzenie. 50 najlepszych przepisów
NiedostępnyBrak

Każdego roku nadchodzi wreszcie ten moment, kiedy cała rodzina z radością zaczyna wypiekać ciasteczka na Boże Narodzenie. Mając pod ręką ten oto zestaw, zyskujemy pewność, że nigdy nie zabraknie nam pomysłów! W eleganckim, ozdobnym pudełku znajdziemy 50 kart z przepisami i cztery foremki do wykrawania ciasteczek – z uroczymi motywami bożonarodzeniowymi. Metalowe opakowanie możemy potem wypełnić przyrządzonymi smakołykami. Pieczenie ciasteczek, którymi będziemy się delektować z naszymi bliskimi w porze Adwentu i świąt, sprawi nam wiele radości. Zawartość zestawu: • 4 foremki do ciasteczek: gwiazdka, choinka, serce i ptak, • 50 praktycznych kart przepisami i wspaniałymi kolorowymi zdjęciami, • karta z wykazem wszystkich przepisów.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

33
Ekonomia i etyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia i etyka
NiedostępnyBrak

Czym jest tak zwany handel sprawiedliwy? Czy respektowanie zasad moralności zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się kryzysów gospodarczych? Jak można skutecznie walczyć z ubóstwem? Wzajemny związek ekonomii i moralności zawęża się często do etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności nakładanej na przedsiębiorstwa. Dużo rzadziej podejmuje się temat etycznej oceny działań gospodarczych w innych jej wymiarach, chociaż jest to przydatne do pełnego zrozumienia i oceny zjawisk ekonomicznych. W książce autor komentuje z perspektywy etycznej problemy gospodarcze na ogół wykraczające poza granice pojedynczego przedsiębiorstwa lub organizacji. Koncentruje się na gospodarce i moralności, czyli na tym, co jest ?praktyką" a nie ?teorią". Leszek Jasiński - ekonomista, pracownik naukowy Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Politechniki Warszawskiej na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Zajmuje się ekonomią międzynarodową, finansami, makroekonomią.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

34
Rebusy Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rebusy Gra planszowa
Jawa
Dostępny29 szt.

Gra, która łączy pokolenia - dla dzieci od 6 lat, młodzieży i dorosłych. Gra planszowa plegająca na rysowaniu wylosowanych haseł. Po zapoznaniu się z hasłem, zadaniem rozgrywającego jest szkicowanie obrazków, które pomogą drużynie w odgadnięciu hasła. Drużyna, która odgadła hasło, przesuwa swój pionek na planszy o ilość oczek wyrzuconych na kostce. Ilość graczy jest nieograniczona (minimum 3 osoby). Gra doskonale ćwiczy zdolność myślenia. To jest wyjątkowa gra rodzinna.

65,30 zł
47,02 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,28 zł

35
Ford Fiesta (od III 2002 do VII 2008) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ford Fiesta (od III 2002 do VII 2008)
Dostępny6 szt.

Bogato ilustrowany fachowy poradnik dla użytkowników samochodów osobowych Ford Fiesta, produkowanych od marca 2002 do lipca 2008 w wersjach hatchback 3- i 5-drzwiowych, wyposażonych w silniki benzynowe 1,25 Duratec 16V typu FUJA/FUJB (70 KM), 1,3 Duratec 8V typu BAJA (60 KM) i A9JA/A9JB (70 KM), 1,4 Duratec 16V typu FXJA/FXJB (80 KM), 1,6 Duratec 16V typu FYJA/FYJB (100 KM) oraz 2,0 Duratec ST typu N4JB (150 KM), jak również wysokoprężne 1,4 TDCi Duratorq typu F6JA/F6JB/F6JC (68 KM) i 1,6 TDCi Duratorq typu HHJA/HHJB (90 KM). Książka może służyć również użytkownikom samochodów Mazda 2 z lat 2002-2006, które były zunifikowane konstrukcyjnie z samochodami Ford Fiesta.

84,00 zł
64,68 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,32 zł

36
Koktajle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koktajle
Dostępny3 szt.

Jeśli planujesz wystawne przyjęcie albo kameralne spotkanie z przyjaciółmi, ten zestaw pomoże ci w przygotowaniu odpowiednich drinków! W środku znajdziesz książkę z opisami dotyczącymi przygotowania różnych koktajli, a także shaker, miarkę do odmierzania płynów, kolorowe mieszadełka i słomki oraz papierowe parasolki do dekoracji. Przygotuj wspaniałe koktajle, którymi zaskoczysz swoich gości!

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

Wróć do góry