hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2012.10.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 26 października 2012 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pospiesz się, Albercie (Gunilla Bergstrom), na drugim Dobranoc, Albercie Albertsonie (Gunilla Bergstrom). Kolejny produkt to Nie jesteś samotną wyspą (Eckhart Tolle) oraz Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie (Gunilla Bergstrom).
1
Pospiesz się, Albercie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pospiesz się, Albercie
Dostępny70 szt.

Albert szykuje się do przedszkola. – Jesteś gotowy? – woła tata z kuchni. – Jeszcze tylko sweter – mówi Albert i bierze sweter z krzesła. O, tu leży bluzka Lisy! Lisa to lalka Alberta. Ona też się przecież musi ubrać! – Albercie, idziesz? – woła znowu tata. – Tak, tylko jeszcze...” Albert Albertson to kilkuletni chłopiec, który chodzi do przedszkola i mieszka z bardzo miłym tatą. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca około trzydziestu tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku mija 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Jubileusz jest tam hucznie obchodzony, a sprawczyni całego zamieszania, Gunilla Bergström, uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską oraz niezwykłą umiejętność przyjmowania dziecięcej perspektywy”. Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem Albertsonem i jego tatą od pierwszego czytania!

24,90 zł
14,69 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 10,21 zł

2
Dobranoc, Albercie Albertsonie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobranoc, Albercie Albertsonie
Dostępny85 szt.

Albert czasem trochę rozrabia, a czasem jest grzeczny. Dziś rozrabia, bo jest bardzo niezadowolony, że musi iść spać. „– Tato, poczytaj mi książkę!” – prosi. Albert Albertson to kilkuletni chłopiec, który chodzi do przedszkola i mieszka z bardzo miłym tatą. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca około trzydziestu tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku mija 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Jubileusz jest tam hucznie obchodzony, a sprawczyni całego zamieszania, Gunilla Bergström, uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską oraz niezwykłą umiejętność przyjmowania dziecięcej perspektywy”. Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem Albertsonem i jego tatą od pierwszego czytania!

29,90 zł
17,64 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 12,26 zł

3
Nie jesteś samotną wyspą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie jesteś samotną wyspą
Dostępny843 szt.

Oto książka dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoją samoświadomość, aby lepiej zrozumieć siebie, innych ludzi i cały świat dokoła. Dla tych, którzy pragną odkryć głębszy cel swego życia i dowiedzieć się, jak go osiągnąć. W tej książce Eckhart Tolle odwołuje się bezpośrednio do swego bestseleru Nowa Ziemia i do zawartych tam najbardziej inspirujących idei i spostrzeżeń. Wskazuje, jak rozpoznać źródło wewnętrznych konfliktów, w których ciągle tkwimy jak zdystansować się od codziennych trosk i od spraw materialnych jak uwolnić się od uwarunkowań przeszłości, od uraz i pretensji - a wszystko po to, by przebudzić się duchowo, zyskać pełną świadomość własnego ja oraz "jedności ze wszystkim, co istnieje", i dzięki temu stworzyć sobie bogate, spełnione, szczęśliwe życie.

23,00 zł
14,26 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 8,74 zł

4
Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Dostępny90 szt.

Kiedy tatusiowie chcą mieć spokój, nie za bardzo przejmują się tym, co robią dzieci. Dziś tak właśnie jest. Tata czyta gazetę. – Mogę się pobawić skrzynką z narzędziami? – pyta Albert. – Mmm – mówi tata. – Ale uważaj na piłę. Albert Albertson to kilkuletni chłopiec, który chodzi do przedszkola i mieszka z bardzo miłym tatą. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca około trzydziestu tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku mija 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Jubileusz jest tam hucznie obchodzony, a sprawczyni całego zamieszania, Gunilla Bergström, uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską oraz niezwykłą umiejętność przyjmowania dziecięcej perspektywy”. Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem Albertsonem i jego tatą od pierwszego czytania!

24,90 zł
14,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 9,96 zł

5
Abecadło. Układanka dydaktyczna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abecadło. Układanka dydaktyczna
Adamigo, od 5 lat
Dostępny193 szt.

Układanka dydaktyczna „Abecadło” to edukacyjna gra dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem alfabetu. Zabawa polega na dopasowywaniu kartonika z literką do kartonika z obrazkiem przedstawiającym wyraz rozpoczynający się tą literką. Dzięki zabawie dziecko uczy się literek na zasadzie skojarzeń: wyraz-litera. Układanka stymuluje małego ucznia do myślenia. Można ją pomyślnie wykorzystać zarówno w szkole, w domu jak i w placówkach szkolno-edukacyjnych. Układanka zawiera: • 70 kwadratowych, dwustronnych tafelków, • 70 prostokątnych, dwustronnych kartoników, • książeczkę – instrukcję, • 4 notesiki.

16,90 zł
13,86 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,04 zł

6
Uczucia co to takiego? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia co to takiego?
Dostępny25 szt.

Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się postawieni pod ścianą. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi? Seria "Dzieci filozofują" skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka. Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy - wszak myślenie to świetna zabawa! Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia. Tytuły rozdziałów w tomie: - Skąd wiesz, że rodzice cię kochają? - Czy jesteś zazdrosny o swoich braci i siostry? - Dlaczego kłócisz się z tymi, których kochasz? - Czy dobrze jest być zakochanym? - Czy lepiej jest być samemu, czy z przyjaciółmi? - Czy boisz się wypowiadać przed całą klasą?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7
Legendarne postacie futbolu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendarne postacie futbolu
Dostępny38 szt.

Pasja, wspomnienia, wierność barwom... Spośród wielu dyscyplin sportu jedynie piłka nożna może wznieść się na wyżyny zastrzeżone dla literatury i filmu. Każdy kibic piłkarski potrafi wymienić jednym tchem ulubionych i podziwianych piłkarzy: pionierów z początku XX wieku – Rene Vignala i Giacinto Faccettiego, królów – Raymonda Kopę i Franza Beckenbauera, obrońców – Mariusa Tresora i Fabiena Bartheza, pitbulli – Franka Rijkaarda i Lothara Matthausa, strzelców wyborowych – Justo Fontaine’a i Marco Van Bastena, buntowników – Georgre’a Besta i Zbigniewa Bońka, architektów gry – Wolfganga Overatha i Ruuda Gullita, no i oczywiście wirtuozów – Ferenca Puskasa, Alfredo Di Stefano, Pele, Johana Cruyffa, Michela Platiniego, Diego Maradonę, Erica Cantonę i Zinedine Zidane. Ten album jest skromnym hołdem złożonym gigantom piłki nożnej.

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

8
Warcaby - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warcaby
Adamigo, od 5 lat
Dostępny57 szt.

Warcaby to klasyczna gra towarzyska znana na całym świecie od niemalże ośmiuset lat. Celem gry jest „zbicie” wszystkich pionków przeciwnika. Zestaw gry zawiera: • planszę do gry, • 24 pionki w dwóch kolorach (czarnym i białym).

26,80 zł
21,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,82 zł

9
Angielskie słówka. Memory - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielskie słówka. Memory
Adamigo, od 3 lat
Dostępny25 szt.

Gra Memory jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich lubiących dobrą zabawę w wesołym klimacie. Rozwija pamięć, uczy koncentracji, zbliża rodzinę i uprzyjemnia wolne chwile. W trakcie zabawy maluch ma okazję poznać aż 35 angielskich słówek. Ponadto w opakowaniu znajduje się mini słowniczek z popularnymi angielskimi słówkami z zapisem wymowy. Zestaw gry zawiera: 70 kartoników pogrupowanych w pary, słowniczek popularnych słówek angielskich. Gra dla 2-5 graczy. Wiek: 3+

41,10 zł
33,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,40 zł

10
Buziaki śmieszaki. Układanka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buziaki śmieszaki. Układanka
Adamigo, od 3 lat
Dostępny27 szt.

Fantastycznym przykładem zaznajomienia dziecka z różnymi rodzajami wyrażania emocji i mimiki twarzy jest gra Buziaki śmieszaki Adamigo. Spośród 18 podzielonych na 3 części buziek wyrażających różne emocje maluch może ułożyć różne mimiczne kombinacje. Niekoniecznie pasujące do siebie części twarzy wyrażające różne emocje, z pewnością rozbawią i zaciekawią maluszka. Ilość elementów gry gwarantują zabawę, która szybko się nie znudzi, ponieważ istnieje ponad 5 832 możliwości ułożenia różnych, najdziwniejszych min. Dzięki takiej zabawie maluch nauczy się rozróżniać emocje, odczytywać je, rozumieć nie tylko swoje nastroje, ale także innych otaczających go ludzi. Dodatkowym atutem gry jest również jej walor humorystyczny. Wymiary: 27.5 x 18.5 x 3.5 cm

41,10 zł
33,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,40 zł

11
Kościół Boga żywego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół Boga żywego
Dostępny5 szt.

„Kościół jest jeden! To jest Kościół Chrystusa. Nie ma Kościoła łagiewnickiego, toruńskiego, liberalnego, konserwatywnego. Takie Kościoły nie istnieją! Kościół jest jeden. Kościół jest Chrystusa. Czy powinniśmy więc walczyć o to, żeby faktycznie był to Kościół tylko Chrystusa? Tak! Czy to znaczy, że winniśmy Chrystusa stawiać w centrum? Tak! Ale zobaczmy i inne konsekwencje powyższych stwierdzeń. Kościół należy do Chrystusa. Do tego Chrystusa, który się wcielił i stał się nam bliski, a następnie za nas umarł. Nie do jakiegoś abstrakcyjnego i dalekiego Boga, ale do Pana, którego można było dotknąć, który błogosławił dzieciom, który karmił głodnych i wskrzeszał umarłych. Do Boga, który jest szalenie blisko człowieka. Kościół jest Kościołem Boga, który umiłował nas aż do końca”. Fragment książki Wielu chrześcijan ma dziś pretensje do Kościoła. Nawet jeśli nie odrzucają go całkowicie, to się od niego dystansują, bo to czy tamto w Kościele im się nie podoba. Nawet wśród praktykujących katolików można spotkać wielu mocno uprzedzonych do jego instytucjonalnej postaci. Rekolekcje ks. Węgrzyniaka to skierowane nie tylko do takich osób przypomnienie, czym tak naprawdę jest Kościół, a przede wszystkim – czyj on jest i co to dla nas, wierzących, oznacza. Autor nie obawia się stawiać odważnych pytań i kwestionować utartych odpowiedzi. Porusza kontrowersyjne tematy i sprawy trudne. Czyni to w sposób niebanalny, nie stroniąc od humoru i anegdot, a jednocześnie wykazując się niezwykłą przenikliwością i trafnością obserwacji i interpretacji.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

12
W domu. Zestaw edukacyjny - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W domu. Zestaw edukacyjny
Adamigo, od 4 lat
Dostępny9 szt.

Zestaw edukacyjny „W domu” składa się z 4 plansz, a także 40 plakietek z przedmiotami, które możesz znaleźć w poszczególnych pomieszczeniach w swoim domu. Dzieci po kolei, analizując swój rysunek, dobierają elementy pasujące do swojej planszy. Zestaw edukacyjny „W domu” uczy myślenia, rozwija zdolność kojarzenia, identyfikowania poszczególnych przedmiotów i ich przeznaczenia. Oddając w ręce Twojego dziecka tę grę nie tylko dostarczysz mu wspaniałej zabawy, ale być może zachęcisz do pomocy w domu, dzięki czemu zyskasz małego pomocnika. Zestaw edukacyjny „W domu” to wspaniała zabawa, ćwicząca spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. Zestaw gry zawiera: – 4 plansze, – 40 sztywnych plakietek.

29,70 zł
24,35 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,35 zł

13
70 wielkich tajemnic świata przyrody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70 wielkich tajemnic świata przyrody
Dostępny6 szt.

Dlaczego ssaki rządzą światem? W jaki sposób ewoluowało oko? Jaki jest największy organizm? Jaki klimat będzie w przyszłości panował na Ziemi? Najnowsze odkrycia dotyczące życia na Ziemi i tajemnic naszej planety. Geneza, Ziemia, ewolucja, biogeografia i środowisko, rośliny i zwierzęta, zachowania zwierząt, globalne ocieplenie i przyszłość.

99,00 zł
79,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 19,80 zł

14
Cyferki. Układanka dydaktyczna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferki. Układanka dydaktyczna
Adamigo, od 3 lat
Dostępny49 szt.

Ile jest jabłuszek, a ile ptaszków? Policz, a następnie odszukaj cyferki odpowiadającej Twoim rachunkom. „Układanka edukacyjna. Cyferki” to bardzo przystępna forma nauki, która wprowadza malucha w skomplikowany świat cyfr i liczb. Dzięki grze dziecko ćwiczy koncentrację i uczy się analizować. Układanka dydaktyczna składa się z 30 dwuczęściowych puzzli, na których z jednej strony znajdują się cyfry, a na drugich odpowiadająca im liczba przedmiotów. Zestaw gry zawiera: 30 dwuczęściowych tafelków, na których znajdują się cyfry. Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

20,40 zł
16,73 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,67 zł

15
Los numeros. DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Los numeros. DVD
Ryszard Zatorski, 2011
NiedostępnyBrak

Pewnego dnia życie odważnego i bezkompromisowego policjanta Kuby przybiera dość zwariowany obrót. Kuba wygrywa 17 milionów na loterii i natychmiast wciągnięty zostaje w kumulację przedziwnych zdarzeń oraz miłosnych zawirowań.

9,87 zł
9,38 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,49 zł

16
Kim jest Bóg, którego dotykam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim jest Bóg, którego dotykam
Dostępny4 szt.

Ks. Andrzej Muszala (1963),ksiądz Archidiecezji Krakowskiej, wykładowca bioetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, duszpasterz akademicki. Autor książki Modlitwa w ciszy (2011). Prowadzi rekolekcje na pustelni św. Teresy z Lisieux w Beskidach.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

17
Listonosz Pat. Gwiazdy pop, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listonosz Pat. Gwiazdy pop, DVD
Chris Taylor, Ivor Wood, 2007
Dostępny8 szt.

Na płycie znajduje się 6 odcinków przedstawiających perypetie zabawnego listonosza: 1. „Gwiazdy pop”: Julian i Charlie zakładają zespół popowy. Właśnie wymyślili piosenkę, ale brak im wokalisty. Poszukiwania przebiegają bardzo zabawnie. 2. „Kłopotliwy pociąg”: Pat ma dzisiaj wolny dzień. Postanowił zabawić się w maszynistę pociągu. Na początek cały się osmolił, potem zgubił pasażerów, a na koniec... 3. „Znikająca Dosia”: nauczyciel polecił Julianowi, by opiekował się świnką morską – Dosią. Mieli z nią jednak wiele kłopotów. 4. „Wyprawa nad morze”: to był kolejny upalny dzień. Najlepszy byłby wypad nad morze. Co zrobić jednak, gdy morze jest zbyt daleko? 5.„ Zmiana fachu”: szkolny dach jest dziurawy. Szczególnie trudno to znieść podczas deszczu. Pat wpadł na wspaniały pomysł, ale jego realizacja okazała się zbyt trudna.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

18
Pamięć utraconych ojczyzn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć utraconych ojczyzn
Dostępny17 szt.

Publikacja pod redakcją naukową Ewy Nowickiej i Anny Bilewicz poświęcona jest problematyce utraty ojczyzny oraz pamięci o niej, a także funkcjonowaniu grup etnicznych w diasporze. Autorzy tekstów poruszają szeroki zakres tematów, od odrodzenia kulturowego Bułgarów na Ukrainie aż po wpływ internetu na diasporyczne tożsamości etniczne. Bardzo ważnym wątkiem jest problematyka wyobrażania sobie utraconej ojczyzny oraz pielęgnowania pamięci o niej, zwłaszcza w sytuacji, gdy grupa etniczna ulega asymilacji wśród dominującego w danym państwie bądź regionie narodu. Książka ukazuje również różne oblicza tożsamości narodowej wśród polskich emigrantów i ich potomków.

36,00 zł
30,24 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,76 zł

19
Igła z nitką. Zestaw edukacyjny - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igła z nitką. Zestaw edukacyjny
Adamigo, od 4 lat
NiedostępnyBrak

Gra Igła z nitką to fantastyczna zabawa, która rozwija umiejętność logicznego myślenia. Układanka stworzona jest z myślą o najmłodszych po to, aby nauczyli się szukać zbieżności między przedmiotami, zjawiskami i sytuacjami. W skład zestawu wchodzi 48 sztywnych plakietek podzielonych na dwie grupy, rozróżnionych kolorem na drugiej stronie kartonika oraz instrukcję do 3 gier. Gra rozwija zdolność analogicznego myślenia, a także skłania do szukania podobieństw między przedmiotami. Taka zdolność przydaje się w szkole i pozwala zrozumieć dziecku otaczający go świat. Zestaw gry zawiera: • 48 sztywnych plakietek, • instrukcję do 3 gier.

22,90 zł
18,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,12 zł

20
14:57 do Czyty Reportaże z Rosji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14:57 do Czyty Reportaże z Rosji
NiedostępnyBrak

Pociąg osobowy do Czyty jedzie pięć dni. Do stacji końcowej, Władywostoku, okrągły tydzień? Tak zaczyna się podróż, która może pomóc zrozumieć rosyjski fenomen. Jak pojąć ten wielki kraj rozpięty na dwóch kontynentach, w którym nic nie jest tym, czym powinno? W jaki sposób spojrzeć na to egzotyczne miejsce, gdzie dobrą wiadomością jest to, że w Murmańsku ociepli się do minus 30 stopni Celsjusza, a dzień będzie trwać godzinę i siedem minut? To tutaj polski ksiądz, były jeniec cudem ocalony z Katynia, w podziemiach dawnej siedziby twerskiego NKWD ? gdzie rozstrzeliwano jeńców Ostaszkowa ? dokonuje kolejnego cudu, nawracając pułkownika Armii Czerwonej. To tutaj młodzież uczy się w szkole, że prawa człowieka i wolność jednostki są wartością najwyższą, a jednocześnie, że narody nie mają prawa do samostanowienia. To tutaj przechodzenie od komunizmu do demokracji polega na tym, że wczorajszy komunista nazywa siebie dziś demokratą. 14:57 do Czytyto zbiór pasjonujących reportaży o kraju, który fascynuje, zaskakuje i nieustająco zdumiewa.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

21
Stworzenie świata i inne historie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stworzenie świata i inne historie
Dostępny5 szt.

Książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym, która w przystępny i atrakcyjny dla nich sposób przybliża najmłodszym historie ze Starego Testamentu. Doskonała pomoc dla katechetów pracujących w przedszkolu oraz dla rodziców, którzy pragną wprowadzać swoje dzieci w świat Biblii. Dzięki niej przedszkolaki poprzez zabawę (opowiadanie, zgadywanie, kolorowanie, rozwiązywanie różnych zadań, rysowanie) zdobywają wiedzę na temat postaci i wydarzeń opisanych w Biblii. Rozwijają przy tym swoją kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Nauka religii z tą książeczką będzie wspaniałą przygodą dla każdego dziecka!

10,60 zł
7,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,97 zł

22
Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości. Audiobook
Swietłana Aleksijewicz, Czarne
Dostępny17 szt.

26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku. Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi, dla których ten dzień był końcem świata, którzy żyć nie powinni, ale przeżyli i żyją, bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym, co wydarzyło się wtedy, i o tym, co jest tam dziś. O ponad dwóch milionach Białorusinów, których zapomniano przesiedlić poza strefę skażoną, o dzieciach bez włosów, o zwierzętach o smutnych oczach, które zamieszkały w porzuconych domach, o dziwnych stworach, które pojawiły się w rzekach i lasach. I o tym, że mimo wszystko ludzie chcą być szczęśliwi. Podobnie jak w książce o radzieckich żołnierkach, wybitna białoruska dziennikarka stawia nas wobec bezlitosnej prawdy. To książka o apokalipsie, która nastąpiła pewnej kwietniowej nocy tuż za naszą wschodnią granicą.

35,90 zł
26,21 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,69 zł

23
Logika działania zbiorowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logika działania zbiorowego
Dostępny163 szt.

Olson przedstawia fundamentalny problem ograniczeń skuteczności działania zbiorowego podejmowanego przez różne typy grup czy organizacji. Odrzuca jako nieprawdziwy sąd, że jeśli grupa ma jakiś zbiorowy cel czy też interes, to jednostki składające się na tę grupę będą automatycznie dążyć do jego osiągnięcia. (?) Owo wskazanie i dogłębna analiza różnic między racjonalnością grupową i racjonalnością jednostkową jest podstawową osią książki Olsona. (?) Znajomość tej lektury jest absolutnie obowiązkowa dla studentów socjologii, ekonomii, zarządzania, nauk politycznych, a także dla psychologów społecznych. W każdej z tych dyscyplin kierunek myślenia Mancura Olsona i jego odkrycia wywarły bardzo duży wpływ na rozwój badań. prof. dr hab. Andrzej Rychard Instytut Filozofii i Socjologii PAN Jest to jedna z najczęściej cytowanych publikacji w dziedzinie nauk społecznych. (?) Praca Mancura Olsona jest klasycznym dziełem wyjaśniającym mechanizm tworzenia i działania grup interesu oraz koalicji dystrybucyjnych, a także analizującym skutki ekonomiczne i społeczne tego zjawiska. Autor wyjaśnia między innymi, dlaczego duże grupy społeczne (np. konsumenci czy podatnicy) są mało skuteczne w osiąganiu swoich interesów pomimo potencjalnie dużej siły, natomiast znacznie skuteczniejsze pod tym względem są grupy stosunkowo małe, dobrze zorganizowane i mające silne wewnątrzgrupowe bodźce do wspólnego działania. Pojawia się w tym kontekście ciekawe zjawisko określane jako przypadek, gdy ?mali eksploatują dużych?. prof. dr hab. Jerzy Wilkin Uniwersytet Warszawski Mancur Olson (1932?1998) ? jeden z najczęściej cytowanych ekonomistów amerykańskich, profesor ekonomii na uniwersytecie w Maryland. Poza Logiką działania zbiorowego opublikował także: Toward a Social Report (1969), podsumowującą jego pracę w Departamencie Zdrowia USA, The Economics of Wartime Shortages (1963) o gospodarce niedoboru w okresie wojny, The Rise and Decline of Nations (1982) o wzroście gospodarczym. Pod koniec życia zajmował się problemem przekształcania gospodarki krajów komunistycznych w gospodarkę rynkową. W 2000 roku ukazała się pośmiertnie jego książka Power and Prosperity: Outgrowing Communist and Capitalist Dictatorships (Władza i dobrobyt. Wyrastanie z dyktatur komunistycznych i kapitalistycznych).

37,80 zł
33,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

24
Poznajemy zawody 2 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy zawody 2
Alexander, od 4 lat
Dostępny34 szt.

Druga wersja gry „Poznajemy zawody”. Gra polega na tych samych zasadach i ma ten sam cel, ale dzieci poznają w niej nowe zawody. Gra zapewni mnóstwo emocji, radości i satysfakcji, nie tylko zwycięzcom. Zawartość pudełka: – plansza, – pionki – 4 sztuki, – 1 kostka do gry, – puzzle – 4 x 7 sztuk, – karty Los – 28 sztuk, – instrukcja.

32,60 zł
28,36 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,24 zł

25
Pracownia fizyczna wspomagana komputerem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracownia fizyczna wspomagana komputerem
Dostępny5 szt.

Książka zawiera opis ponad stu interesujących doświadczeń i sposobów ich wykonania, oraz szczegółowe omówienie budowy i zasady działania podstawowych przyrządów pomiarowych. Osobny rozdział poświęcony jest matematycznym metodom opracowania wyników pomiarów z uwzględnieniem wybranych metod statystycznych.

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

26
1001 porad wędkarskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1001 porad wędkarskich
NiedostępnyBrak

John Wilson jest dziennikarzem telewizyjnym stacji Channel 4 i telewizji cyfrowej Discovery Real Time. W 2004 roku został wybrany Wędkarzem Wszech Czasów przez czytelników brytyjskiego pisma branżowego ?Angling Times?. Jest autorem ponad 20 książek o tematyce wędkarskiej a 1001 porad wędkarskich przez długie miesiące okupowało pierwsze miejsca list bestsellerów po obu stronach Atlantyku.

40,00 zł
31,60 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

27
Puzzle edukacyjne. Są też takie rodzinki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle edukacyjne. Są też takie rodzinki
Adamigo, od 4 lat
Dostępny17 szt.

Czy wiesz jak nazywa się mama prosiaczka, a gdzie podziało się małe cielątko? Rodzina to nie tylko mama, tata i Ty. Rodzinę mogą tworzyć również zwierzątka. Pomóż zatem odnaleźć się członkom zwierzęcej rodzinki. Są też takie rodzinki to edukacyjna gra puzzlowa, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, której celem jest zaznajomienie najmłodszych z charakterystycznymi zwierzętami, które występują na wsi i w gospodarstwie wiejskim. Gra oprócz walorów estetycznych skłania do myślenia i ćwiczy koncentrację. Puzzle składają się z sześciu 5-elementowych plansz, których bogata kolorystyka dodatkowo zachęca do zabawy. Zestaw gry zawiera 6 plansz (każda podzielona na 5 części) do układania o wymiarach 32.0 x 10.5 cm.

28,90 zł
23,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,20 zł

28
Czerwony Kapturek. Gra planszowa + CD - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony Kapturek. Gra planszowa + CD
Adamigo, od 4 lat
NiedostępnyBrak

Jedną z najpopularniejszych bajek świata jest ta o Czerwonym Kapturku. Zły i przebiegły Wilk tylko chwilowo wygrywa z dobrą, ale naiwną dziewczynką. Możesz odmienić bajkowe losy Wilka i Czerwonego Kapturka! Zagraj w grę planszową, która wymaga od gracza pewnej strategii i przebiegłości. W grze jeden z graczy staje się Czerwonym Kapturkiem, drugi złym Wilkiem. Zadaniem obu graczy jest jak najszybsze dostanie się do domku babci. Wilk musi przed tym zdobyć mapę, którą posiada Kapturek. W tym celu musi stanąć na jednym polu z dziewczynką, dopiero wtedy może ścigać się do domku babci. Obu bohaterów czekają na drodze różne przygody. Gra zawiera płytę audio CD z najpiękniejszymi bajkami. Na każdej płycie znajduje się 6 bajek.

32,60 zł
26,73 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,87 zł

29
Kto to taki? Loteryjka edukacyjna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto to taki? Loteryjka edukacyjna
Adamigo, od 5 lat
Dostępny26 szt.

Kto to taki? to gra, która w fantastyczny sposób umożliwia poznawanie zajęć i zawodów ludzi. Gra bazuje na motywie skojarzeń, za pomocą których Twój maluch poproszony zostanie o dopasowanie zawodu do charakterystycznego rekwizytu, który jest jego nieodłącznym elementem. Atutem gry są zabawne wierszowane zagadki i atrakcyjna grafika. Rozgrywka opiera się na zasadach loteryjki obrazkowej. Gra składa się z 24 kart z wierszowanymi zagadkami, 45 żetonów, a także instrukcji gry. Mądra i pouczająca gra zarówno dla młodszych jak i nieco starszych dzieci. Zestaw gry zawiera: • 24 kart z wierszowanymi zagadkami, • 45 żetonów, • instrukcję gry.

28,90 zł
23,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,20 zł

30
Koty i myszy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty i myszy
Adamigo, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Gra planszowa Koty i myszy to fascynująca zabawa dla dzielnych dzieci. Niegrzeczne myszki chcą zjeść całą żywność jaka znajduje się w pewnym domu. Stań się zatem prawdziwym pomocnikiem dwóch kotków i nie dopuść do tego, aby w spiżarni zabrakło jedzenia. Gra Koty i myszy to gra strategiczna, która oparta jest na zasadach zdrowej rywalizacji. Oprócz tego ćwiczy koncentracje i refleks, pomaga także poznać smak zwycięstwa i poczuć gorycz porażki, nie tracąc przy tym poszanowania dla współzawodnika. Gra dostarcza wielu pozytywnych przeżyć. Fantastyczny sposób na skuteczne zwalczanie nudy. Zestaw gry zawiera: • 12 pionków myszy, • 2 pionki koty.

27,99 zł
22,95 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,04 zł

31
Rytmika dla smyka + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rytmika dla smyka + CD
NiedostępnyBrak

Rytmika dla smyka to niezwykła pozycja na rynku wydawniczym. Łączy w sobie śpiewnik, przewodnik dla nauczycieli przedszkolnych i poradnik dla rodziców. Książka zawiera: – 11 najpopularniejszych piosenek dla dzieci, – zapisy nutowe wszystkich piosenek, – 11 scenariuszy przedszkolnych zajęć rytmiczno-umuzykalniających (dla wszystkich grup wiekowych), – 33 scenariusze domowych zabaw z dziećmi, – 14 scenariuszy domowych zabaw z dziećmi.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

32
Żółwik Sammy (DVD) - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żółwik Sammy (DVD)
Ben Stassen, Vincent Kesteloot, 2010
Dostępny8 szt.

Urodzony na kalifornijskiej plaży żółw morski Sammy rozpoczyna wędrówkę w kierunku morza. Znajduje i traci miłość swego życia, śliczną, nowonarodzoną żółwicę o imieniu Karola. W trakcie trudnej i pełnej przygód podróży przez oceany, którą muszą przebyć wszystkie żółwie, zanim powrócą na swą ojczystą plażę, Sammy wymyka się wielu niebezpieczeństwom, mając nadzieję na ponowne spotkanie Karoli. Wraz z najlepszym kumplem Jaśkiem widzi, jak źli ludzie krzywdzą planetę. Są jednak też i ludzie dobrzy, którzy ratują Sammy'ego. Nasz mały żółw walczy z piraniami, ucieka przed drapieżnym ptakiem i poszukuje tajemniczego, ukrytego przejścia. Pewnego dnia, przeżywszy wiele przygód, po pokonaniu licznych przeciwieństw losu Sammy odnajduje Karolę. Ona też nigdy o nim nie zapomniała.

19,99 zł
18,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,60 zł

33
Na ryby Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ryby Gra planszowa
Adamigo, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Łowienie ryb to interesujące hobby wielu osób. Z pewnością Twój tata lub dziadek nie raz wybrali się na wspólną wyprawę z wędkami. Od dzisiaj może i Ty do nich dołączysz. Gra towarzyska Na ryby to doskonała zabawa dla najmłodszych, która uczy między innymi odejmowania w zakresie małych liczb, odnajdywania pozycji pion-poziom na planszy, zachowania się według ogólnie przyjętych zasad fair-play, a także powściągania emocji. Interesująca i wciągająca zabawa idealna na wspólne rozgrywki w gronie najbliższych osób. Życzymy udanych połowów! Zestaw gry zawiera: • planszę, • 2 kostki do gry, • 6 pionków w różnych kolorach, • 2 arkusze z obrazkami (2 x 15 szt.).

26,90 zł
22,06 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,84 zł

34
Przeciwieństwa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciwieństwa
Adamigo, od 3 lat
Dostępny78 szt.

Co kojarzy się z dobrem? Anioł! W takim razie zły będzie...? Na to pytanie odpowie nasza gra! Zestaw, w większych grupach może służyć jako układanka, na podstawie której nauczyciel w przedszkolu scharakteryzuje i utrwali cechy przeciwne przedmiotów i zjawisk. Oprócz walorów poznawczych gra Przeciwieństwa rozwija pamięć, uczy koncentracji i uprzyjemnia wolne chwile w gronie rodzinnym. Gra dla 2-4 graczy. Wiek: 3+

41,10 zł
33,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,40 zł

35
Krzyżówka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżówka
Adamigo, od 6 lat
Dostępny20 szt.

Krzyżówka to gra, w której wyrazy „krzyżują” się w niezwykły sposób. Chociaż jest grą edukacyjną, bo zachęca do jak najsprawniejszego posługiwania się językiem polskim, to przede wszystkim jest świetną rozrywką. Stwarza nieograniczone możliwości dla tych, którzy potrafią połączyć wiedzę, spostrzegawczość i wyobraźnię. Gracze zdobywają punkty za układanie wyrazów z wylosowanych liter. Wygrywa ten, kto uzyska najwięcej punktów. W skład zestawu wchodzą: • 90 kartoników z literami, • notesik do zapisywania punktów, • 4 parawany – osłonki, • dwustronna sztywna plansza, • instrukcja gry.

29,70 zł
24,35 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,35 zł

36
Pan Twardowski + płyta CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Twardowski + płyta CD
Dostępny9 szt.

Pan Twardowski należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych legend polskich. Bajka została napisana pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać. Książka została bogato zilustrowana przez uwielbianego w Polsce i za granicą polskiego artystę Artura Piątka. Jego praca wyróżnia się świetnym warsztatem, a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami. Dołączone na płycie audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Agata Kulesza, Andrzej Mastalerz, Jan Matyjaszkiewicz czy Krzysztof Wakuliński.

32,50 zł
23,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,10 zł

37
Jaś i Małgosia. Gra planszowa z płytą CD - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Małgosia. Gra planszowa z płytą CD
Adamigo, od 4 lat
Dostępny27 szt.

Uczestnicy gry wcielają się w głównych bohaterów popularnej bajki: Jasia i Małgosię oraz Babę Jagę Dzieci zostały schwytane i uwięzione przez przebiegłą Babę Jagę. Postanowiły uciec podczas jej nieobecności. Baba Jaga wyszła do lasu po zioła i trujące grzyby do czarodziejskiego wywaru. W tym czasie Jaś i Małgosia uciekają z niewoli. Aby odnaleźć drogę powrotną muszą odnaleźć i zebrać kamienie, które Jaś wyrzucał, aby oznaczyć trasę. Muszą bardzo uważać, by nie schwytała ich Baba Jaga... Gra zawiera płytę audio CD z najpiękniejszymi bajkami. Zawartość opakowania: • plansza o wymiarach 48.6 x 32.8 cm, • 2 pionki z postaciami, • instrukcja, • kostka do gry, • 15 żetonów, • płyta CD z pięknymi bajkami.

36,50 zł
29,93 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,57 zł

38
English words. Numbers & Shapes, liczby i kształty - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English words. Numbers & Shapes, liczby i kształty
Adamigo, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Zestaw dwuelementowych puzzli, składający się aż z 60 elementów. Podczas układania dzieci w naturalny sposób zapoznają się z zapisem angielskich słówek. Zestaw edukacyjny świetnie sprawdza się zarówno podczas samodzielnej zabawy jak i w dużej grupie.

22,50 zł
18,45 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,05 zł

39
Top modelki. Układanka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top modelki. Układanka
Adamigo
Dostępny29 szt.

Zauważyłeś, że Twoje dziecko uwielbia się przebierać? Często podkrada Ci kosmetyki lub przechadza się niczym modelka w Twoich butach? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to gra Top modelki jest wprost stworzona dla Twojej pociechy. Zestaw składa się z kolorowych tafelków, które dają ponad 20 736 modowych stylizacji. Układanka uczy kreatywności, rozwija wyobraźnię dziecka i wyzwala pozytywne emocje. Dzięki układance Twoje dziecko przemieni się w sekundzie w małego kreatora mody. Gra jest pouczająca, a jednocześnie zabawna. Być w może w przyszłości Twój maluch stanie się sławnym projektantem, lub obierze inna zawodową drogę powiązaną z modą. Zestaw gry zawiera: - zestaw kolorowych tafelków, dających ponad 20736 modowych stylizacji.

29,70 zł
24,35 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,35 zł

40
4 pory roku. Edukacyjna loteryjka obrazkowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4 pory roku. Edukacyjna loteryjka obrazkowa
Adamigo, od 4 lat
Dostępny43 szt.

Loteryjka edukacyjna zawiera 3 gry, uczy spostrzegawczości, analizowania obrazu i kojarzenia sytuacyjnego. Piękne ilustracje zachęcają do opowiadania: co takiego, o tej porze roku, robią dzieci na obrazku. Gra zawiera 4 dwustronne plansze, 35 tafelków oraz instrukcję gier. Zestaw zawiera: - 4 dwustronne plansze o wym. 23,5cm x 16cm, - 35 tafelków, - instrukcję. Gra dla 2-4 graczy. Wiek: 4+

41,10 zł
33,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,40 zł

41
Shop. Angielski sklepik - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shop. Angielski sklepik
Adamigo, od 4 lat
Dostępny20 szt.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało swoją pamięć, zdolność kojarzenia, a jednocześnie uczyło się języka angielskiego poprzez zabawę, to ta gra edukacyjna spełni te wszystkie wymogi Celem gry jest nauka angielskich słówek, za pomocą skojarzeń: obraz, zapis, wymowa. To wspaniała gra edukacyjna, która rozwija umiejętności językowe dziecka. Zawartość opakowania: • 70 kolorowych kartoników, • słowniczek z nazwami produktów spożywczych.

61,70 zł
50,59 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,11 zł

42
Wyścigi bolidów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyścigi bolidów
Alexander, od 7 lat
Dostępny41 szt.

W tej grze każdy może zostać kierowcą F1! Można w niej przeżyć emocje wyścigów i odczuć smak walki o zwycięstwo. Każdy z graczy jedzie po torze własnym bolidem, decyduje o prędkości i stopniu ryzyka jazdy. Chcąc zwyciężyć kierowca musi pamiętać o tankowaniu i wymianie opon na pit-stopie. Liczne przypadki losowe i zdarzenia, tak jak w każdym wyścigu, zwiększają jeszcze przeżycia uczestników gry. Zawartość opakowania: – plansza 12 puzzli, – 4 pionki bolidy, – 4 podstawki do bolidów, – kostka liczbowa, – kostka kolorowa, – 35 kart zdarzeń, – 12 kart tankowania, – 8 kart zmiany opon, – 40 żetonów zielonych, – 20 żetonów czerwonych, – 4 budynki pit-stop, – wieża obserwacyjna – instrukcja.

50,20 zł
43,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,53 zł

43
Mistyczki. Historie kobiet niezwykłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistyczki. Historie kobiet niezwykłych
Dostępny24 szt.

Fascynujące opowieści o mistyczkach, wizjonerkach i prorokiniach. Annerose Sieck przedstawia historie niezwykłych kobiet z czasów średniowiecza i wczesnej nowożytności, które wykraczały poza ówczesne kulturowe role i schematy. Opowiada o ich głębokiej wierze, odwadze i ogromnej determinacji w poszukiwaniach duchowych. Przybliża również pisma, w których przekazały one swe intrygujące wizje i osobiste doświadczenia spotkań z Bogiem. Wśród bohaterek tej książki są święte uznane za Doktorów Kościoła, jak św. Hildegarda z Bingen, św. Katarzyna ze Sieny, św. Teresa z Ávila, czy postaci tak znane, jak św. Brygida Szwedzka czy św. Klara z Asyżu, ale także te nieco może zapomniane, jak św. Maria z Oignies, św. Julianna z Cornillon czy bł. Beatrycze z Nazaretu, których historie i osobowości są równie fascynujące. Ich biografie składają się na barwną, wciągającą opowieść, osadzoną na tle obrazu ówczesnej religijności i stosunków społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kobiet. Znajomość chrześcijańskiej duchowości i historii naszej kultury pozostaje niepełna bez wiedzy na temat bogatego dziedzictwa, jakie pozostawiły te odważne kobiety, które kilkaset lat temu tak wytrwale poszukiwały doświadczenia Bożej obecności.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

Wróć do góry