hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.05.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 22 maja 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lotta z ulicy Awanturników. Audiobook (Astrid Lindgren), na drugim Emil ze Smalandii. Audiobook (Astrid Lindgren). Kolejny produkt to Pająk malezyjski, pająk szklany i pająk z Marsa. David Bowie (Tomasz Rabsztyn) oraz Bicycle Guardians Talia kart.
1
Lotta z ulicy Awanturników. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotta z ulicy Awanturników. Audiobook
Astrid Lindgren, Jung-off-ska
Dostępny2997 szt.

Kolejny po Pippi, Karlssonie z Dachu i Dzieciach z Bullerbyn audiobook z bestsellerowej serii "Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren". Czy zły sen i drapiący sweterek to wystarczający powód, żeby mieć zły humor. Dla Lotty jak najbardziej. Dla Lotty to również wystarczający powód, żeby wyprowadzić się z domu. Czy na zawsze? Posłuchajcie sami. Książka ze Złotej Listy Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

24,99 zł
17,74 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2
Emil ze Smalandii. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emil ze Smalandii. Audiobook
Astrid Lindgren, Jung-off-ska
Dostępny2494 szt.

Kolejny po Pippi, Karlssonie z Dachu i Dzieciach z Bullerbyn audiobook z bestsellerowej serii "Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren". Wygląda jak aniołek. Ale pozory mylą. Śpi w czapce i ze swoją ukochaną strzelbą. Woli zjeść choinkę zamiast fasolki szparagowej. Wkłada głowę do wazy z rosołem. Szczypie siostrę, gania kota. Psoci, ile się da. Dorośli najchętniej wysłaliby go do Ameryki, byle się go pozbyć. Założę się, że już go lubicie. Przed Wami - Emil ze Smalandii.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

3
Pająk malezyjski, pająk szklany i pająk z Marsa. David Bowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pająk malezyjski, pająk szklany i pająk z Marsa. David Bowie
Dostępny9 szt.

"Pająk malezyjski, pająk szklany i pająk z Marsa" to książka poświęcona Davidowi Bowiemu. Nie jest to jednak tradycyjnie rozumiana biografia. Autor, śledząc barwne metamorfozy Bowiego, stara się przedstawić całokształt twórczości artysty, sytuując ją w kontekście szeroko rozumianej kultury XX wieku. Analizę tę wzbogacają mało znane ciekawostki. Dla wszystkich fanów artysty pozycja ta jest obowiązkowa!

22,20 zł
15,98 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,22 zł

4
Bicycle Guardians Talia kart - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bicycle Guardians Talia kart
Dostępny34 szt.

Zestaw kart amerykańskiej firmy USPC. Marka Bicycle gwarantuje rozrywkę z doskonałymi kartami do gry w pokera oraz magicznych trików! Karty charakteryzują się wyższą jakością niż standardowe Rider back. Rewers kart jest unikalnym, jedynym w swoim rodzaju, niepowtarzalnym projektem graficznym anioła stróża marki Bicycle. Zestaw 55 kart z rewersami w szaro-białej tonacji.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

5
Polak mały - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polak mały
Dostępny244 szt.

POLAK MAŁY – pomaga zrozumieć i nauczyć dziecko zachowań patriotycznych. Wyjaśnia, dlaczego wieszamy flagi w oknach, co to jest Stolica, Sejm i gdzie mieszka Prezydent. Książeczka jest doskonałą ściągawką dla rodziców dociekliwego malucha.

8,90 zł
6,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,67 zł

6
Żyjątka naprawdę malutkie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyjątka naprawdę malutkie
Dostępny66 szt.

Żyjątka naprawdę malutkie – to książeczka, dzięki której dzieci mogą się dowiedzieć o naprawdę malutkich organizmach – takich, których nie widać gołym okiem. Przedstawiamy świat pantofelków, niesporczaków i ameb.

6,10 zł
4,27 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,83 zł

7
Podział kraju na województwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podział kraju na województwa
Dostępny60 szt.

Podział kraju na województwa budzi kontrowersje. Dlaczego utworzono małe województwo lubuskie, a nie wyodrębniono Pomorza środkowego? Dlaczego województwo mazowieckie powiększono do rozmiarów Słowacji kosztem małego świętokrzyskiego? Dlaczego Elbląg znalazł się w warmińsko-mazurskim, a jego zaplecze – w pomorskim? Dlaczego województwo śląskie jest w połowie małopolskie? Ostatnia reforma administracyjna miała opierać się na obiektywnych przesłankach. A jednak wskutek targów politycznych utworzono o kilka województw więcej, niż planowano. Istniejący układ jest daleki od równowagi. Coraz częściej pojawiają się głosy o potrzebie jego korekty. Niniejsza książka jest próbą stworzenia ku temu naukowej podstawy. Łukasz Zaborowski doktoryzował się w roku 2011 w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego na podstawie rozprawy „Zasady podziału terytorialnego państwa na szczeblu regionalnym. Próba uporządkowania i zastosowania na przykładzie Polski”. Obecnie pracuje jako główny specjalista w Biurze Planowania Regionalnego w Radomiu. Jest sekretarzem zarządu Radomskiego Towarzystwa Naukowego.

29,40 zł
25,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,53 zł

8
Lekka stopa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekka stopa
Dostępny56 szt.

Lekka stopa polscy podróżnicy i odkrywcy – książeczka, która przeniesie Was w czasy odkryć geograficznych dokonywanych przez polskich podróżników. Może stanowić inspirację do własnych podróży...

6,10 zł
4,27 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,83 zł

9
O malarzu rudym jak cegła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O malarzu rudym jak cegła
Dostępny39 szt.

Oto wydana po raz pierwszy w roku 1961 książka Janusza Stannego, która utrwaliła jego ilustratorską sławę - młody Stanny był jednym z najzdolniejszych uczniów Henryka Tomaszewskiego. W trzech autorskich, rymowanych książkach (Baśń o królu Dardanelu, Koń i kot, O malarzu rudym jak cegła) ujawnił się, obok plastycznego, także literacki talent Janusza Stannego. Książka prosta i dowcipna, perfekcyjnie zakomponowana - każda rozkładówka to przejrzysta fabularna sytuacja, nakreślona jak najoszczędniej, syntetyczną kreską. Książka była bardzo nowoczesna z góra przed 50 laty... i taką pozostała.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

10
Bicycle Rider Back Standard. Talia kart - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bicycle Rider Back Standard. Talia kart
U.S.Playing Card Company
Dostępny52 szt.

Talia składa się z 54 kart. Kolor wysyłany jest losowo.

20,90 zł
18,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,09 zł

11
Cadyk ben Beroki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cadyk ben Beroki
Dostępny18 szt.

Cadyk to charyzmatyczny przywódca religijny chasydów. Dla współwyznawców stanowił on wzór sprawiedliwości, pokory i pobożności, był uważany za cudotwórcę i otaczany czcią. Taką wybitną jednostkę uczynił Ossendowski bohaterem swej powieści Cadyk ben Beroki. Jednakże Josemu przyszło żyć w czasach burzliwych, na ziemiach ogarniętych wojną i rewolucją, kiedy niezwykle trudno jest kierować się prawami wiary i ocalić życie. A tymczasem cadyk bierze na siebie wykonanie wielkiej misji...

31,70 zł
22,82 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,88 zł

12
Mądra głowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra głowa
Dostępny60 szt.

Mądra głowa – polscy naukowcy, inżynierowie i wynalazcy to propozycja dla wymagających dzieci. W środku kilkanaście biografii znakomitych polskich naukowców i wynalazców oraz rysunki skłaniające do wielokrotnego oglądania.

6,10 zł
4,27 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,83 zł

13
Giftwraps by Artists. American Quilts - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giftwraps by Artists. American Quilts
NiedostępnyBrak

What is the fitting wrapping for which gift? "Wrapping Paper: American Quilts" gives the answer - and even provides the wrapping material at the same time. Choose from the variety of themes that these beautiful high-quality gift-wrap papers offer - from flowers and ornaments to abstract patterns - and with simple step-bystep instructions learn the optimal way to wrap your gifts. The variety of motifs will more than meet your demands, and turn this booklet itself into an ideal gift.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

14
Cadyk Ben Beroki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cadyk Ben Beroki
Dostępny18 szt.

Cadyk to charyzmatyczny przywódca religijny chasydów. Dla współwyznawców stanowił on wzór sprawiedliwości, pokory i pobożności, był uważany za cudotwórcę i otaczany czcią. Taką wybitną jednostkę uczynił Ossendowski bohaterem swej powieści pt. "Cadyk ben Beroki". Jednakże Josemu przyszło żyć w czasach burzliwych, na ziemiach ogarniętych wojną i rewolucją, kiedy niezwykle trudno jest kierować się prawami wiary i ocalić życie.

27,75 zł
19,98 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,77 zł

15
Gender - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gender
Dostępny6 szt.

Przechodząca wielorakie formalne przemiany lecz zarazem spójna konceptualnie twórczość Wróblewskiego, w tym prozy i dramat z niniejszego tomu, występują w imię utożsamienia doświadczeń z różnych, zdawałoby się, porządków: politycznego, ideologicznego, codzienności, erotycznego, artystycznego, „poznawczego”. Nie bez powodu w tej kolejności, ponieważ wymiar polityczny jest radykalnym (od łac. radix, korzeń) aspektem całości dzieła Wróblewskiego. Ostatnie słowo okala cudzysłów, gdyż nie o zadanie filozoficzne w nich chodzi, lecz wykonanie pracy, której efektem może być fuzja tych wymiarów. Wróblewski, krytykując współczesną, konsumencką (ale i konsumerską), pozbawioną niuansów kulturę codzienności, na krytyce nie poprzestaje, lecz wprowadza nieoczywistą alternatywę. Nieoczywistą, ponieważ wymaga przekroczenia tych lub innych norm i jednocześnie przystania do dziwnej rzeczywistości oferowanej przez dzieło. Polityczny manewr Wróblewskiego zasadza się bowiem na wykorzystaniu siły przyzwyczajeń czytelników – do destabilizacji ich samych. Krzysztof Hoffmann

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

16
Killer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Killer
Dostępny10 szt.

Killer Eugeniusza Sobola, to zbiór opowiadań, w którym autor ukazuje współczesne problemy Rosjan, Ukraińców oraz Polaków i dokonuje analizy przemian ustrojowych, zachodzących w opisywanych przez niego krajach. Czerpie przy tym zarówno ze swoich reporterskich jak i podróżniczych doświadczeń oraz z wiedzy czujnego obserwatora i znawcy współczesnej literatury, a także kultury rosyjskiej i ukraińskiej. Dzięki temu otrzymujemy niezwykle sugestywny, wielowymiarowy portret - portret, by tak rzec, odwrócony. Bo w opowiadaniach Eugeniusza Sobola to nie tyle Polacy patrzą na Wschód, ile mieszkańcy dawnego Związku Radzieckiego przyglądają się krytycznie Polakom. Takie odwrócenie narracyjnej perspektywy wydaje się chwytem nieco ryzykownym, jednak dzięki temu, iż autor odważnie wykracza poza obiegowe stereotypy narodowe i nie stroni od zadawania drażliwych i niewygodnych pytań, zabieg ów odczuwamy jako w pełni wiarygodny. To zaś sprawia, że możemy poznać lepiej nie tylko naszych najbliższych sąsiadów, ale i samych siebie.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

17
Version Originale 2 zeszyt ćwiczeń + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Version Originale 2 zeszyt ćwiczeń + CD
NiedostępnyBrak

Version Originale to skuteczny i przyjazny dla uczniów i nauczycieli kurs do nauki języka francuskiego w szkołach ponadgimnazjalnych.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

18
Autobiografizm filmowy jako ślad podmiotowej egzystencji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobiografizm filmowy jako ślad podmiotowej egzystencji
NiedostępnyBrak

Tematem rozprawy jest autobiografizm filmowy, próba jego zdefiniowania oraz wyznaczenia głównych nurtów, z których się wywodzi (kina awangardy, undergroundowego oraz nowofalowego). Analiza postawy autobiograficznej twórcy zawartej w dziele wskazuje, że realizuje się ona przez wielogłosowy status „ja” autobiograficznego, reprodukcyjny charakter obrazu, fabularyzację oraz kreację. Ślad-trop, który autor pozostawia w filmie, zwraca się jednocześnie ku niemu samemu. Powtarzające się tropy tworzą natomiast podstawę retoryki twórczości autobiograficznej, czyli katalog najczęściej powracających tropów-sygnałów wskazujących na rzeczywistą osobę autora filmowego. Odmienne sposoby zawierania z widzem paktu autobiograficznego pozwalają uporządkować twórczość autobiograficzną według trzech typów „ja” autorskiego, czyli „ja” empirycznego, porte-parole oraz „ja” sylleptycznego, które stały się podstawą analiz twórczości trojga autorów – odpowiednio: Jonasa Mekasa, Márty Mészáros oraz Jerzego Skolimowskiego.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

19
Bicycle Seconds. Poker. Talia kart - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bicycle Seconds. Poker. Talia kart
U.S.Playing Card Company
NiedostępnyBrak

Rewelacyjne karty amerykańskiej firmy USPC. Doskonałe do gry w pokera oraz do sztuczek magicznych. Zestaw 55 kart (2 jokery). Bicycle Seconds Poker mogą być idealnym prezentem dla graczy, dla kolekcjonerów, magów. Kolory wysyłane są losowo.

8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

20
Bicycle Alchemy 1977 England Talia kart - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bicycle Alchemy 1977 England Talia kart
NiedostępnyBrak

Rewelacyjne karty amerykańskiej firmy USPC. Doskonałe do gry w pokera. Talia zawiera 55 kart (3 jokery). Karty Bicycle Alchemy 1977 England to talia kolorowych kart. Na każdej karcie, zaprojektowanej przez znanych ilustratorów gotyckich, znajdziemy mieszankę heavy metalu, wróżek średniowiecza, zjawisk nadprzyrodzonych i tradycyjnego horroru. Karty Bicycle Alchemy mogą być idealnym prezentem dla graczy, kolekcjonerów, magów.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

21
Szachy / Warcaby Magnetyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy / Warcaby Magnetyczne
NiedostępnyBrak

Szachy i warcaby magnetyczne. Plansza kwadratowa o rozmiarach: 16x16 cm. Pionki magnetyczne. Gra przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej lat 3.

33,00 zł
31,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,65 zł

22
Obława, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obława, DVD
Marcin Krzyształowicz, 2012
Dostępny6 szt.

Obsypany nagrodami laureat Srebrnych Lwów festiwalu filmowego w Gdyni, wybrany do prestiżowej sekcji najlepszych filmów świata na MFF w Montrealu, jeden z najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat. W mrocznych czasach losy dwóch mężczyzn i dwóch kobiet splączą się w nieprzewidywalnej intrydze, w której każda postać skrywa mroczną tajemnicę, a zdrada objawi wszystkie swoje zaskakujące oblicza. W doborowej obsadzie, obok genialnego Marcina Dorocińskiego (Paszport Polityki 2013), świetny Maciej Stuhr, który debiutuje jako czarny charakter, Weronika Rosati oraz Sonia Bohosiewicz. "Obława" to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga. – mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser. Dodatki: zwiastun filmu, wywiady z aktorami

19,99 zł
18,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,60 zł

23
Ciało człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało człowieka
NiedostępnyBrak

Nauka zajmująca się budową ciała człowieka to anatomia. Dzięki tej książce poznasz podstawowe informacje właśnie z tej dziedziny, takie jak: • budowa układów – szkieletowego, mięśniowego, oddechowego, krwionośnego, pokarmowego, wydalniczego i rozrodczego, • funkcje poszczególnych organów, • przebieg procesów życiowych. Dzięki interesującym ilustracjom zobaczysz, jak wyglądają narządy i jaka jest ich rola.

12,00 zł
9,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,88 zł

24
Świat natury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat natury
Dostępny5 szt.

Kolorowe ilustracje, wiele ciekawostek i przemyślany układ graficzny sprawiają, że książka z pewnością stanie się ulubioną lekturą i inspiracją dla wielu czytelników. Pozyskiwana od najmłodszych lat wiedza o otaczającym nas świecie rozwinie zachowania proekologiczne, a poznawanie natury to niewątpliwie najlepszy sposób wkraczania w tajniki wiedzy.

12,00 zł
9,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,88 zł

25
Relacja lekarz-pacjent Zrozumienie i współczucie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacja lekarz-pacjent Zrozumienie i współczucie
Dostępny100 szt.

Książka poświęcona jest szerokiej problematyce - relacji lekarza z pacjentem, obejmującej także warunki, które nie tylko sprzyjają lepszej komunikacji, lecz także stanowią przesłanki wzajemnego zrozumienia między lekarzem a pacjentem oraz ich współpracy prowadzącej do uzgodnienia wspólnej decyzji terapeutycznej. Jest zatem próbą opisu medycyny humanistycznej – otwartej na troski i niepokoje chorego, rozumiejącej i gotowej do współpracy. Lekarz aktywny, współdziałający z pacjentem, wspomaga go w przezwyciężaniu choroby i jej skutków, ponieważ jedynie lekarz rozumiejący chorego potrafi odpowiedzialnie się o niego zatroszczyć i tylko troskliwy lekarz zdolny jest współdziałać z nim w procesie leczenia. Opis tej relacji wymaga ujęcia interdyscyplinarnego – sięgania do różnych dziedzin wiedzy humanistycznej, pomocnych w określeniu tych niezbędnych kompetencji lekarskich, które służą zbudowaniu właściwej relacji z pacjentem. ze Wstępu

50,00 zł
26
Ludzie, Kultura, Wiara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie, Kultura, Wiara
NiedostępnyBrak

Starożytny poeta i pisarz Cyceron mawiał: "Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae" (historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia). Bo rzeczywiście, kto potrafi właściwie odczytać znaki przeszłości i zauważyć, jak całe nasze codzienne zaangażowanie i wszelkie prace bledną w porównaniu z ogromem dziejowej przepaści, ten stopniowo dostrzeże to, co w życiu każdego człowieka winno być najważniejsze. Pomysł wydania tej publikacji powstał w związku z przypadającą w 2010 roku 705. rocznicą powstania parafii Wierzbięcice i Lipowa, z 750. rocznicą pierwszej wzmianki o Lipowej, z 200 rocznicą kasacji księstwa nysko-otmuchowskiego.

73,50 zł
52,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,58 zł

27
Współczesne stosunki polsko-rosyjskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne stosunki polsko-rosyjskie
NiedostępnyBrak

Przedstawiana tu książka postawiła sobie za cel sformułowanie odpowiedzi na pytanie: w jakim stopniu czas od 1992 roku do dziś można uznać za wykorzystany prawidłowo przez oba narody dla stworzenia warunków podmiotowego współistnienia. Nie roszcząc sobie prawa do całościowej syntezy wzajemnych stosunków, Autorzy postanowili przyjrzeć się kilku kwestiom, które uznali za najważniejsze dla zrozumienia, jak bardzo skomplikowane są relacje polsko–rosyjskie.[...]Całość prezentowanych tu rozważań prowadzona jest na pograniczu kilku nauk. Stosunki dwustronne oznaczają przecież badanie zjawisk społecznych, politycznych, kulturowych, czy ekonomicznych. Stąd obok politologii i historii korzystano z aparatu pojęciowego socjologii, nauki o cywilizacji, czy wiedzy o bezpieczeństwie. W pracy stosowano podstawowe metody badawcze politologii i historii, także metody pomocnicze. Trzech autorów podjęło się badania różnych aspektów relacji polsko–rosyjskich. Indywidualny rys, który pozostawił każdy z nich w danym elemencie wspólnego dzieła, potwierdza, że dobrze rozumiany pluralizm stanowi wartość w badaniach humanistycznych i społecznych. Ze Wstępu

39,20 zł
37,63 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,57 zł

28
Warsztat diabła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsztat diabła
NiedostępnyBrak

Wesołe miasteczko Zagłada? Wstrząsająca opowieść o komercjalizacji zbrodni Młody mężczyzna ucieka z Terezina ? czeskiej twierdzy, na terenie której hitlerowcy założyli obóz koncentracyjny. Jego jedyny bagaż to Pajączek ? pendrive zawierający bazę kontaktów do bogatych osób ocalonych z holokaustu. Za ich pieniądze wspólnie z wujkiem Lebo i młodymi ludźmi z całego świata założyli komunę: turystom odwiedzającym Terezin sprzedawali T-shirty z Franzem Kafką, serwowali getto pizzę, organizowali dla nich Warsztaty Radości. Jednak władzom nie spodobała się ta działalność, więc postanowiły ją ukrócić. A teraz mężczyzna wyrusza na Białoruś, by zaangażować się w budowę nowego muzeum? Czy pamięć o największych zbrodniach totalitaryzmów można przekuć w lukratywny biznes, a symboliczne miejsca kaźni zamienić w najbardziej pożądane cele turystycznych wycieczek? Topol po raz kolejny okazuje się mistrzem groteski, wrzuca czytelnika w niemal karnawałową, surrealistyczną fabułę. Jednak po drodze do masowych grobów w Europie Wschodniej zadaje podszyte subtelną ironią pytania o istotę naszej pamięci, o naszą refleksję nad historią i o obraz świata, który się z niej wyłania. Zobaczcie europejskie muzeum ludobójstwa, Warsztat Diabła ? huczy dalej Artur i rozlewa do kieliszków wódkę. Czy my mamy morze, góry, zabytki? Nie, wszystkie zabytki spłonęły. Wybudujmy więc na Białorusi Park Jurajski Grozy, skansen totalitaryzmów. Znajdziemy na mapie świata miejsce dla siebie dzięki worom naszych kości, tobołom krwi i ropy. Brzmi nieźle, co? To będzie nęcące, nie? (fragment) W krótkiej, ale gorzkiej powieści Topola spod warstwy groteski wyłania się wciąż otwarta, głęboka rana w pamięci, która potrzebuje oczyszczenia, by móc się zabliźnić. ?Corriere della Sera? Z cienia Kundery wychodzi nowe pokolenie czeskich pisarzy. Topol z pewnością należy do najważniejszych z nich. Tibor Fisher Topol pisze szczerze, namiętnie; i to mi się podoba. Cees Nooteboom Ta eskapada przez podziemne bunkry i jaskinie europejskiej świadomości jest prawdziwym wyzwaniem. Odważna i bezlitosna książka. ?Frankfurter Allgemeine Zeitung? Dzieła Topola uznano za credo pokolenia czeskich czterdziestolatków. ?Polska The Times?

34,90 zł
28,27 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

29
Cień tajnych służb - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień tajnych służb
NiedostępnyBrak

Dorota Kania, znana dziennikarka śledcza ujawnia nieznane kulisy zbrodni i niewyjaśnionych samobójstw, wśród tematów poruszonych w książce znajdują tak głośne zabójstwa i samobójstwa jak: Alicji i Piotra Jaroszewiczów; Marka Papały; Ireneusza Sekuły; Jacka Dębskiego; Jeremiasza Barańskiego; Marka Karpia; Krzysztofa Olewnika; Andrzeja Leppera; Sławomira Petelickiego.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

30
Maria Czaplicka - płeć, szamanizm, rasa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maria Czaplicka - płeć, szamanizm, rasa
NiedostępnyBrak

„Ta antropologiczna biografia antropolożki, której droga życiowa i kariera naukowa nie ułożyły się według scenariusza sukcesu jest dziełem pionierskim, dającym się porównać chyba tylko z Siostrami Malinowskiego tej samej Autorki (2006). Grażyna Kubica, w świadomym wieloletnim zamierzeniu badawczym, zaszczepia na polskim gruncie osiągnięcia teoretyczne i doświadczenia wypracowane przez zachodnią historię antropologii, w tym nowatorską biografistykę antropologiczną. Jej biografia Marii Antoniny Czaplickiej (1884–1921) została ujęta w bardzo szerokim kontekście historycznym, społecznym i kulturowym, uwzględniającym zarówno historię antropologii w szerokim rozumieniu (historię idei, pojęć, instytucji, kluczowe postacie i ich dorobek), jak i złożoną problematykę emancypacji kobiet-naukowczyń, historię środowisk, w których funkcjonowała bohaterka (polskich, brytyjskich i rosyjskich), czy wreszcie historię polityczną. Jest to kontekstualizacja przemyślana i krytyczna, sproblematyzowana w sposób, który sprawia, że przedstawiona czytelnikowi biografia bohaterki jest daleka od tradycyjnej relacji o trajektorii czyjegoś życia; nabiera wymiaru uniwersalnego, porusza w czytelniku struny osobiste i unaocznia mu problemy jak najbardziej aktualne. Autorka bowiem stawia przywołanemu kontekstowi współczesne antropologiczne pytania. (...) Przez cały wywód towarzyszy czytelnikowi nieukrywana za kulisami osoba Autorki. Grażyna Kubica odsłania swoje „ja” jako badaczki: mówi o własnych motywacjach i celach, w tok narracji wplata opowieść o perypetiach badawczych, poszukiwaniach źródłowych, trudnościach warsztatowych; komentuje prace innych autorów na temat Czaplickiej i prostuje ich błędy. Owa prowadzona równolegle z opowieścią biograficzną ciągła krytyka źródeł, ściśle spleciona z osobistą perspektywą Autorki, to świadczące o mistrzostwie listy uwierzytelniejące antropolożki i historyczki antropologii”. Z recenzji dr hab. Anny Engelking z Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk

46,00 zł
38,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,82 zł

31
Ptasie ulice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptasie ulice
Dostępny13 szt.

W Ptasich ulicach Paziński powraca do tematyki znanej z Pensjonatu. Pisze o utraconej tradycji żydowskiej Warszawy, o nieobecności i odchodzeniu bliskich. Sugestywnie łącząc warszawskie tu i teraz z biblijną przypowieścią, czasem ironizując, tworzy przejmującą metaforę żydowskiego losu. Narracje metafizyczne Piotra Pazińskiego krążą po obrzeżach tego, co nazwano rzeczywistością wyniszczoną. Sięgają po magię postpamięci, dopisującej legendy światu ocalałych. Pustkę po ich odejściu wypełnia mitotwórcza praca wyobraźni. „Znam wasze dziwactwa – czytamy – i wasze historie, znam niejedną tajemnicę, tu opowieść, tam jakiś kawałek, wszystko w strzępach, jak poprzecierane sukno, więcej milczenia niż mowy”. A więc fantazmatyczna wędrówka w labiryncie cmentarza żydowskiego przy warszawskiej ulicy Okopowej, dzieje szarlatańskiej księgi adresowej, poszukiwanie zaginionej opowieści o Dzielnicy Północnej i noc w pełnym wspomnień mieszkaniu zmarłej – to cztery nielegalne i problematyczne odnogi czasu, jakie odkrył niegdyś Bruno Schulz. – Jan Gondowicz

34,00 zł
27,88 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,12 zł

32
Nie potrafię przestać palić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie potrafię przestać palić
NiedostępnyBrak

Dlaczego palimy? Co skłania nas do sięgnięcia po papierosa? Z czego bierze się siła naszego nałogu? Dlaczego palenie tak szybko uzależnia i jakie zmiany wywołuje w organizmie? Nikotynizm coraz częściej uznawany jest za chorobę. Ciężką, ale uleczalną, Jednak żeby z nią walczyć, trzeba ją najpierw zrozumieć. Z naszej książki dowiesz się, jak skutecznie zerwać z nałogiem oraz odzyskać zdrowie i dobrą kondycję. Autorzy podpowiadają też, jak zachować zgrabną sylwetkę po kuracji antynikotynowej. Zawarty w niej wielostopniowy program – introspekcja, kuracja odwykowa, stabilizacja i profilaktyka nawrotów – pomoże na stałe przejść na stronę niepalących. Autorzy nie zapomnieli również o ryzyku powrotu do nałogu. Dowiemy się, jak postępować w sytuacjach, które wiążą się z największym ryzykiem nawrotów i w jaki sposób bronić się przed pokusą „dymka”.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

33
Bogowie i herosi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogowie i herosi
Dostępny6 szt.

Każda epoka odkrywa w mitach greckich coś dla siebie. Były skarbnicą tematów już dla starożytnych; następnie przez stulecia inspirowały poetów, malarzy, a nawet filmowców. I nic dziwnego, bo przecież w czynach bogów, ich bohaterów, odnajdujemy odbicie jakże ludzkich namiętności. Bogowie i herosi to opowieść o fascynujących perypetiach bohaterów greckich mitów, ilustrowana arcydziełami największych mistrzów europejskiego malarstwa, m.in. Rubensa, Caravaggia i Tycjana.

55,00 zł
39,05 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,95 zł

34
Papież z dalekiego kraju. Biografia papieża Franciszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papież z dalekiego kraju. Biografia papieża Franciszka
NiedostępnyBrak

Kardynał Bergoglio nie był typem bukmacherów; większość dziennikarzy i watykanistów w ogóle nie brała go pod uwagę jako kandydata na papieża. Już dziś wiemy, że jest to postać wyjątkowa, wymykająca się schematom. Franciszek nie założył tradycyjnych czerwonych papieskich butów, nie zamieszkał w Pałacu Apostolskim, wybierając skromny apartament hotelowy w Domu św. Marty, zrezygnował ze zwyczaju jeżdżenia wszędzie limuzyną czy opancerzonym papamobile, by móc bezpośrednio spotykać się z wiernymi, choć na pewno zdaje sobie sprawę, że takie zachowanie wielu może niepokoić, a nawet gorszyć. Ta wyjątkowa biografia pomoże nam zrozumieć, dlaczego Papież Franciszek przyjął taką, a nie inną postawę oraz dlaczego tak wazne są dla niego prostota i ubóstwo, które przekłada nad wystawne ceremoniały. Poznamy życiowe wybory, zamiłowania i pasje biskupa Rzymu, nieznane fakty z jego życia, ale co najważniejsze: przekonania i poglądy moralne, których korzenie czerpią z bogactwa jezuickiej duchowości i doświadczeń Kościoła w Ameryce Łacińskiej. Przekonamy się również, czego możemy oczekiwać od Franciszka, o którym już dziś wiadomo, że pragnie Kościoła ubogiego i dla ubogich. Czy to możliwe, aby jego marzenie się spełniło? Odpowiedzi na to możemy szukać w tej książce.

22,90 zł
16,72 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,18 zł

35
Święta Hildegarda z Bingen. Zdrowie dla twojego dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Hildegarda z Bingen. Zdrowie dla twojego dziecka
NiedostępnyBrak

Twoje dziecko często miewa infekcje, doskwiera mu brak apetytu lub przeciwnie – je zbyt dużo? Ma problemy z koncentracją, jest apatyczne i zamknięte w sobie? Co możesz zrobić, by dziecko zdrowo rosło i prawidłowo się rozwijało? Święta Hildegarda z Bingen daje nam sześć złotych reguł, które możemy zastosować we wszystkich dziedzinach życia. Szczególny nacisk kładzie na rozkład dnia, pielęgnowanie talentów dziecka, świadome odżywianie, regularność snu i odpowiednie formy spędzania wolnego czasu. Jej reguły dotyczą jednak nie tylko dzieci, lecz i każdego dorosłego człowieka. W książce tej znajdziesz starannie dobrane przepisy, leki i eliksiry z apteczki Hildegardy, które pomagają łagodnie i w zgodzie z naturą leczyć dziecięce choroby oraz skutecznie im zapobiegać. Odkryjesz też wiele cennych wskazówek i rozwiązań problemów, o których wcześniej nie miałeś pojęcia! Czy wiesz, że według św. Hildegardy: – lepiej jeść morele i czereśnie zamiast brzoskwiń i śliwek? – dzięki wystarczająco zróżnicowanej diecie można uniknąć uzależnień? – pluskanie się w strumieniu ma właściwości uspokajające? – mięso wieprzowe osłabia siły obronne organizmu? – śpiew pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, wpływa na proces zapamiętywania, łagodzi stres i obniża agresję? Bo przecież zdrowie to nie tylko spokojny sen, ruch na świeżym powietrzu i brokuły na parze. Koncepcja św. Hildegardy z Bingen zakłada dbałość zarówno o zdrowie fizyczne, jak i emocjonalne. Wiedząc o tym, że harmonijny rozwój dzieci jest dla rodziców najważniejszy, Brigitte Pregenzer i Brigitte Schmidle, znawczynie i entuzjastki medycyny świętej Hildegardy, opierając się na własnych doświadczeniach, przygotowały ten wyjątkowy poradnik, który pomoże rodzicom nauczyć dzieci właściwych postaw i szacunku dla zdrowej żywności oraz wpoić im pożyteczne przyzwyczajenia.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

36
System Prawa Procesowego Cywilnego Tom 3 Środki zaskarżenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Prawa Procesowego Cywilnego Tom 3 Środki zaskarżenia
NiedostępnyBrak

System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom III. Środki zaskarżenia pod redakcją Jacka Gudowskiego to pierwsze i unikatowe opracowanie na rynku prawniczym, w którym znajdą Państwo najbogatsze i najnowsze orzecznictwo, piśmiennictwo obce, poglądy nauki prawa, ale również ? co najważniejsze ? odpowiedzi na zawiłe i trudne pytania prawne. Jest to dwuczęściowa publikacja, w której wyczerpująco omówiono system zaskarżania orzeczeń. Ogromną zaletą opracowania jest wszechstronne ujęcie tematyki, która została zaprezentowana w uporządkowany sposób, dzięki czemu można szybko dotrzeć do poszukiwanych zagadnień. Autorzy to wybitni praktycy i teoretycy prawa, sędziowie Sądu Najwyższego, członkowie Komisji Kodyfikacyjnej. Przejrzysty układ, najwyższy poziom merytoryczny i edytorski dzieła z pewnością sprawią, że publikacja ? przeznaczona przede wszystkim dla prawników praktyków: sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, arbitrów sądów polubownych, kuratorów sądowych ? będzie stanowić nieocenioną pomoc w rozwiązywaniu problemów procesowych. Ponadczasowe źródło wiedzy, które powinno znaleźć się w posiadaniu każdego praktyka prawa.

458,00 zł
412,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 45,80 zł

37
Sokół pustyni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sokół pustyni
Dostępny12 szt.

Bezdroża Sahary przemierza tajemniczy jeździec. Pustynne wichry szarpią jego czarny burnus, a śmigły rumak – biały jak śnieg – pewnie stąpa po niewidocznych szlakach. Nie jest on jednak ani Tuaregiem, ani Berberem. Kimże więc jest? Skąd pochodzi? Nomadzi zwą go Sokołem Pustyni i imię to wypowiadają z wielkim szacunkiem. Znany jest m.in. jako obrońca kobiet porywanych dla okupu lub sprzedawanych do haremów. Pewnego dnia spotka na swej drodze wyjątkową dziewczynę, Polkę, nieświadomą tego, jak wielkie czyha na nią niebezpieczeństwo wśród starożytnych ruin… W tak malowniczej i egzotycznej scenerii toczy się akcja jednej ze słynniejszych przedwojennych powieści A.F. Ossendowskiego, zatytułowanej Sokół Pustyni.

19,80 zł
14,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,54 zł

38
Bicycle Bridge Size. Talia kart, mix wzorów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bicycle Bridge Size. Talia kart, mix wzorów
U.S.Playing Card Company, od 3 lat
Dostępny44 szt.

Karty o rozmiarze 5.7 x 8.9 cm (a więc nieco węższe niż pokerowe). Doskonałe także do wykonywania trików i sztuczek magicznych. Talia składa się z 52 kart i 2 jokerów. Produkowane w USA od 1885 roku. Powlekane unikalną metodą tzw. air-cusion.

20,90 zł
18,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,09 zł

39
47 lotów balonem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47 lotów balonem
Dostępny6 szt.

Zdrodowski prywatnie skoncentrowany (we wszystkich sensach, na sensach, snach, seansach – projekcjach), ale nie osamotniony – jego teksty są przecież częścią literatury współczesnej. Na jego niebie można by było poszukiwać choćby tęczy z tomów Andrzeja Sosnowskiego (Gdzie koniec tęczy nie dotyka ziemi, 2005; Po tęczy, 2007), a w składzie lotnych związków powietrza, które przemierza, pierwiastki tlenu Julii Fiedorczuk (Tlen, 2009). Wszystkich troje łączy przekonanie – najogólniej mówiąc – że język jest tyleż właściwą przestrzenią działania, co czynnikiem działającym oraz komplikacją pozycji podmiotu. Od Sosnowskiego odróżnia go jednak między innymi większa bezpośredniość doświadczenia, przynajmniej w niektórych tekstach, od Fiedorczuk jeszcze więcej – choćby relacja do świata ożywionego. Tu naturę zastępuje miasto, jako naturalny albo znaturalizowany habitus (również w znaczeniu nadanym mu przez Pierre’a Bourdieu) dzisiejszego człowieka. Mówiąc prościej, wiersze Zdrodowskiego opisują nasze, tj. współczesne, właściwości. Krzysztof Hoffmann

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

40
Helper. Złota rączka w Niemczech. Rozmówki polsko-niemieckie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Helper. Złota rączka w Niemczech. Rozmówki polsko-niemieckie
Dostępny10 szt.

Książka przeznaczona jest dla osób, które zamierzają wyjechać do Niemiec lub Austrii i tam wykonywać wszelkie zawody techniczne: dla budowlańców, elektryków, hydraulików, mechaników. Może służyć pomocą zarówno osobom, które już znają język niemiecki i potrzebują jedynie wsparcia w postaci fachowego słownictwa, jak również tym, które dopiero rozpoczęły jego naukę i jeszcze niepewnie się nim posługują. Książka przybliża słownictwo ogólne (zwroty podstawowe, liczebniki, określanie czasu, długości, objętości, wagi), jak również słownictwo specjalistyczne związane z uzgadnianiem warunków zatrudnienia oraz codzienną praktyką zawodową na placu budowy, w warsztacie czy przy różnorodnych domowych pracach wykończeniowych. Jej uzupełnieniem jest zamieszczony na końcu słowniczek pojęć technicznych. Żywa kolorystyka książki i przejrzysty układ z pewnością pomogą w przyswojeniu wszelkich potrzebnych terminów i zwrotów.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

41
KIEDY KRWAWIĄ KWIATY - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KIEDY KRWAWIĄ KWIATY
Dostępny4 szt.

Wiktor i Halina po ucieczce z rąk bolszewickiej Czeki (opisanej w tomie "Halina") próbują ułożyć sobie życie na nowo. Osobno. On wraca do rodziny i służby w wojsku. Ona zostaje sanitariuszką w pociągu sanitarnym. Tymczasem pewna grupa bolszewików przygotowuje niezwykle niebezpieczny zamach na najwyższe dowództwo polskie. Może on przesądzić o losach wojny. Wiktor zostaje więc wysłany z tajną misją w samo jądro bolszewickiej burzy. Musi odnaleźć i unieszkodliwić zamachowców. Nie jest jednak tak łatwo zapomnieć o przeszłości, kiedy wraca ona ze zdwojoną siłą, zapanować nad strachem, wypełnić powierzone zadanie i

41,60 zł
29,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,65 zł

42
Lipsk 1813 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lipsk 1813
Dostępny3 szt.

Bitwa pod Lipskiem, znana ''bitwa narodów'', była jedną z największych batalii podczas wojen napoleońskich. Korzystając z przewagi liczebnej, wojska Sprzymierzonych (rosyjskie, pruskie,austriackie) pokonały armię francuską. Bitwa zadecydowała o klęsce napoleońskiej Francji. Do końca po stronie francuskiej walczyli Polacy, a książę Józef Poniatowski zginął w nurtach Elstery.Bitwa pod Lipskiem, znana ''bitwa narodów'', była jedną z największych batalii podczas wojen napoleońskich. Korzystając z przewagi liczebnej, wojska Sprzymierzonych (rosyjskie, pruskie, austriackie) pokonały armię francuską. Bitwa zadecydowała o klęsce napoleońskiej Francji. Do końca po stronie francuskiej walczyli Polacy, a książę Józef Poniatowski zginął w nurtach Elstery.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

43
Talia kart. Bicycle Tragic Royalty - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talia kart. Bicycle Tragic Royalty
U.S.Playing Card Company
Dostępny35 szt.

Rewelacyjne karty amerykańskiej firmy USPC. Doskonałe do gry w pokera oraz do sztuczek magicznych. Zestaw 54 kart (2 jokery i karta informacyjna). Karty charakteryzują się wyższą jakością niż standardowe Rider back. Rewers kart jest unikalny, czerwono-czarny projekt graficzny świeci w ciemności. Awersy kart to kapryśne i upiorne twarze. Bicycle Tragic royalty mogą być idealnym prezentem dla graczy, dla kolekcjonerów, magów lub nawet dzieci do nocnej gry rodzinnej!

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

44
Zwykłe rzeczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zwykłe rzeczy
Dostępny1 szt.

30 nowych wierszy poetki. "Wielką zaletą jej pisarstwa jest to, że omija wszelkie mody i koniunktury. Jest na tle życia literackiego w Polsce zjawiskiem całkowicie osobnym". (prof. Anna Burzyńska)

17,00 zł
10,03 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 6,97 zł

45
Literki Mała dziewczynka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki Mała dziewczynka
NiedostępnyBrak

Poznaj niektóre literki alfabetu, naucz się je pisać, łączyć w sylaby. Przygotuj karty literkowej wypychanki i ćwicz czytanie, układając wyrazy.

7,00 zł
5,53 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,47 zł

Wróć do góry