hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.05.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 23 maja 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jezus działa i zbawia. Podręcznik do religii dla 8 klasy szkoły podstawowej (praca zbiorowa), na drugim Angielski. Najważniejsze Phrasal Verbs. Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy (Zuzanna Pytlińska). Kolejny produkt to Bądź aniołem swojego życia (Ewa Foley) oraz Religia. Chodźmy razem. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum (Władysław Kubik).
1
Jezus działa i zbawia. Podręcznik do religii dla 8 klasy szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus działa i zbawia. Podręcznik do religii dla 8 klasy szkoły podsta...
Dostępny564 szt.

Podręcznik Jezus działa i zbawia zawiera treści skoncentrowane wokół chrześcijańskiego rozumienia wolności oraz uczenia się, jak z niej należy korzystać. Za podstawę kształcenia takich postaw przyjęto wezwanie do naśladowania Jezusa w codziennym życiu, które On kieruje do ludzi w Kazaniu na Górze. Rozdziały zawsze rozpoczynają się jednostką przybliżającą znaczenie wybranej perykopy biblijnej. Ma ona na celu pomóc młodzieży w odkrywaniu „Bożego myślenia” oraz jego akceptacji. W ten sposób uczeń powinien zauważyć bogactwo Słowa Bożego, a także uczyć się samodzielnie je interpretować. Materiał treściowy podzielony został na siedem rozdziałów (grup tematycznych). Przyporządkowane im treści mają udzielać katechizowanym odpowiedzi na ludzkie pytania o szczęście, miłość, życie, których udziela Bóg. Podręcznik zgodny z programem nauczania „Pójść za Jezusem Chrystusem” nr AZ-3-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r. Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-32-01/10-KR-12/13 Data dopuszczenia: 20.05.2013 Nr Imprimatur – dopuszczenia do druku: 674/2013

20,00 zł
16,40 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,60 zł

2
Angielski. Najważniejsze Phrasal Verbs. Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Najważniejsze Phrasal Verbs. Przykładowe zdania, ćwiczenia,...
Dostępny19 szt.

Angielski. Najważniejsze Phrasal Verbs to: • ponad 100 urozmaiconych ćwiczeń, • wyrażenia niezbędne na egzaminach, • przykłady użycia w zdaniach, • aktualny, współczesny język. Publikacja umożliwia poznanie 1000 phrasal verbs niezbędnych do swobodnego porozumiewania się w języku angielskim. Praca z książką bazuje na metodzie aktywnej nauki w oparciu o zestaw 100 różnorodnych ćwiczeń. Książka jest adresowana do osób posługujących się językiem angielskim na poziomie średnio zaawansowanym (B1–B2 według klasyfikacji Rady Europy), które chcą poszerzyć swój zasób słownictwa oraz posługiwać się żywym, współczesnym językiem. Szczególnie polecana jest osobom przygotowującym się do matury rozszerzonej z języka angielskiego oraz do FCE, ponieważ znajomość phrasal verbs jest niezbędna podczas pisemnej oraz ustnej części tych egzaminów. Phrasal verbs uporządkowano w 30 rozdziałach tematycznych. Znaczenie każdego wyrażenia zostało zilustrowane zdaniem, co ułatwia jego zapamiętanie i jest pomocne podczas powtórek przed egzaminami czy testami. Wszystkie czasowniki i zdania w książce zostały przetłumaczone na język polski. Podręcznik zawiera 100 urozmaiconych ćwiczeń, które uczą praktycznego i swobodnego posługiwania się phrasal verbs. Na końcu każdego rozdziału znajduje się kilka rodzajów ćwiczeń, m.in. uzupełnianie zdań i tworzenie phrasal verbs przez łączenie wyrazów w pary. Podsumowaniem nauki są testy przekrojowe sprawdzające znajomość czasowników frazowych. Znajdujący się na końcu książki słowniczek pozwala na szybkie znalezienie danego wyrażenia.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

3
Bądź aniołem swojego życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź aniołem swojego życia
Dostępny21 szt.

Książka ta jest inspirującym połączeniem humorystycznej metafory na życie, wspaniałych pomysłów i praktycznych rozwiązań. Jest to praktyczny poradnik który pokazuje jak uporządkować własne życie, jak kształtować zdrowe nawyki, zarządzać swoją energią, dokonywać dobrych zmian i samodzielnie kierować własnym losem. Wszystkie zawarte w książce porady są proste, nie wszystkie oczywiste ale znacząco podnoszą jakość życia.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

4
Religia. Chodźmy razem. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religia. Chodźmy razem. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i tec...
Dostępny36 szt.

Katechizm skupia się na zagadnieniu różnych wspólnot, Ośmiu Błogosławieństw, powołania do miłości, działania Ducha Świętego i sakramentu bierzmowania, religii świata, wiary w Biblii, powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, grzechów przeciw Duchowi Świętemu, treści modlitwy „Ojcze nasz”. Ostatnie trzy rozdziały w podręczniku dotyczą tematyki Kościoła i ekumenizmu, wydarzeń z jego historii od Oświecenia do XIX w. oraz tematyki roku liturgicznego. Podręcznik Chodźmy razem ma służyć jako pomoc w ewangelizacji i formacji młodzieży oraz prowadzeniu jej do dojrzałości chrześcijańskiej. Układ treści i zadań w podręczniku sprzyja zdobywaniu przez uczniów umiejętności niezbędnych podczas egzaminu i następnych etapów nauczania, m.in. analizy i interpretacji tekstów literackich (w tym lektur szkolnych), dzieł malarskich, czytania ze zrozumieniem, różnych form wypowiedzi ustnych i pisemnych. Podręcznik zgodny z programem nauczania „Pójść za Jezusem Chrystusem” nr AZ-3-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r. Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-33-01/10-KR-4/13 Data dopuszczenia: 11.04.2013 r.

20,00 zł
16,40 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,60 zł

5
Ornament Wielka kolekcja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ornament Wielka kolekcja
Dostępny16 szt.

Unikalna, jedyna na polskim rynku pozycja źródłowa stanowiąca tak ogromny zbiór ornamentów z całego świata. Monumentalny tom zawiera kilkaset kolorowych tablic dużego formatu wykorzystywanych przez najlepszych dziewiętnastowiecznych badaczy sztuki zdobniczej. Prezentują one tysiące przykładów różnych stylów dekoracji, poczynając od starożytnego Egiptu, przez antyczną Grecję, cesarskie Chiny, Japonię, po Europę epoki średniowiecza, renesansu, oświecenia, wiek XIX, aż po secesję. Różnorodność sztuki zdobniczej tych kręgów kulturowych poznajemy na przykładach najróżniejszych technik artystycznych i materiałów. Są tu wzory dekorujące tkaniny i mozaiki, rzeźby i kafle, freski i witraże, emalie i dywany. Ten fantastyczny album będzie znakomitą pomocą dla wszystkich architektów, dekoratorów wnętrz, projektantów mody, historyków sztuki oraz wszystkich miłośników sztuki zdobniczej.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

6
Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia
Dostępny15 szt.

Często nie potrafimy znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić Bogu naszą wdzięczność i uwielbienie, by skierować do Niego błagalną prośbę. I choć Pan zna ludzkie serce i wie, czego nam potrzeba, zanim Go o to poprosimy, to jednak zachęca nas do ufnej i wytrwałej modlitwy. Proście, a będzie Wam dane, szukajcie, a znajdziecie. Zbiór modlitw wybranych przez ojca Józefa Witko, posługującego się modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, ma nam pomóc jeszcze pełniej otworzyć się na uzdrawiające działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Książka ta będzie nieocenioną pomocą w modlitwie o uzdrowienie własne i najbliższych osób. Zawiera modlitwy pełne mocy, używane przez ojca Józefa w trakcie nabożeństw. Wypowiadane z wiarą i ufnością, z całą pewnością otworzą serce Miłosiernego Pana na nasze błagania i prośby. Znajdziemy tu modlitwy o uzdrowienie, rozważania różańcowe, modlitwy do Ducha Świętego, modlitwy biblijne miłe Bogu oraz litanie i wezwania, zarówno te dotąd rozproszone w różnych książkach o. Józefa Witko, jak i zupełnie nowe.

25,00 zł
18,25 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

7
Listy do Aleksandra Bobkowskiego 1940-1961 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do Aleksandra Bobkowskiego 1940-1961
Dostępny17 szt.

"Czym jest nasze życie? Nawijaniem na kawałek tekturki krótkich kawałków nitki bez możności powiązania ich ze sobą. Gdzie mam szukać metryki urodzenia mojego dziadka? Gdzie odnaleźć ślad babki? Do czego przyczepić cofającą się wstecz myśl? Do niczego - do opowiadań, prawie do legend tego kraju, który wynajął sobie w Europie pokój przechodni i przez dziesięć wieków usiłuje urządzić się w nim z wszelkimi wygodami i ze złudzeniem pokoju z osobnym wejściem, wyczerpując całą swoją energię w kłótniach i walkach z przechodzącymi" - pisał Andrzej Bobkowski w "Szkicach piórkiem" w 1942 roku. Przy okazji publikacji listów pisarza z lat 1940-1961 do stryja, Aleksandra Bobkowskiego, sięgamy głęboko do korzeni. Odkrywamy część rodzinnych zawiłości, mitów, plotek.

29,40 zł
21,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,23 zł

8
Gospodarka przestrzenna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka przestrzenna
Dostępny32 szt.

Książka przygotowana z myślą o studentach kierunku "Gospodarka przestrzenna" oraz kierunków ekonomicznych, stanowiąca również cenną lekturę dla praktyków gospodarczych, pragnących dokładniej poznać związki między przemianami społecznymi i kulturowymi, a zasadami gospodarowania przestrzenią. Praca składa się z 4 części, w których zaprezentowano: podstawowe problemy gospodarki przestrzennej w wymiarze społecznym, przestrzenne odwzorowania procesów społecznych, przemiany społeczno-kulturowe w Polsce, perspektywy rozwoju gospodarki przestrzennej. Dodatkowymi zaletami podręcznika są: zgodność z programami nauczania, przejrzysta struktura i jasność wykładu, bogata bibliografia, indeks rzeczowy.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

9
Wiersze dla dzieci. Polscy poeci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze dla dzieci. Polscy poeci
NiedostępnyBrak

Oto zbiór najpiękniejszych i najpopularniejszych wierszy wybitnych poetów. Dzięki temu zbiorowi wierszy, dzieci poznają przygody Kaczki-Dziwaczki, Pawła i Gawła, Stefka Burczymuchy i wielu innych bohaterów, a dorośli z przyjemnością wrócą do utworów swego dzieciństwa. Kolorowe, zabawne ilustracje uprzyjemnią lekturę i rozbawią małych i dużych czytelników.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

10
Reports on Mathematical Physics 71/2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reports on Mathematical Physics 71/2
Dostępny60 szt.

Reports on Mathematical Physics publish papers in theoretical physics which present a rigorous mathematical approach to problems of quantum and classical mechanics and field theories, relativity and gravitation, statistical physics, thermodynamics, mathematical foundations of physical theories, etc. Preferred are papers using modern methods of functional analysis, probability theory, differential geometry, algebra and mathematical logic. Papers without direct connection with physics will not be accepted. Manuscripts should be concise, but possibly complete in presentation and discussion, to be comprehensible not only for mathematicians, but also for mathematically oriented theoretical physicists. All papers should describe original work and be written in English

45,00 zł
39,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,40 zł

11
Pelerynek i pogoda pod psem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pelerynek i pogoda pod psem
NiedostępnyBrak

Ogień w piecyku zgasł, drewno na opał się skończyło, a na dworze leje jak z cebra. Pelerynek nie ma ochoty na szukanie drewna w taką paskudną pogodę, więc musi wymyślić coś mądrego. Ale czy pomysł, na który wpadł, jest rzeczywiście taki dobry? Pelerynek i pogoda pod psem otwiera serię o ptaku Pelerynku i piesku Lupusiu. w 2007 roku tytuł był nominowany do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis, która jest przyznawana najlepszym książkom dla dzieci i młodzieży. Bohaterami serii o Pelerynku, na którą składa się dotychczas sześć książek, jest para przyjaciół: tytułowy ptak Pelerynek oraz malutki piesek Lupuś Wolfram Tungsten. Pelerynek jest ciekawy świata, ma mnóstwo pomysłów, próbuje odkryć, wynaleźć lub dokonać rzeczy, o których nikt nigdy nie słyszał. Niestety nie zawsze wszystko wychodzi mu tak, jak to sobie zaplanował i wtedy do akcji wkracza praktyczny i trzeźwo myślący Lupuś.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

12
Przyroda z klasą. Klasa  5. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda z klasą. Klasa 5. Podręcznik
Dostępny15 szt.

Podręcznik wykorzystuje rozwiązania sprawdzonów nauczaniu przyrody. Ponadto nasi autorzy na podstawie własnych doświadczeń zaproponowali kilka oryginalnych pomysłów. Sprawdź swoją wiedzę - pytania podsumowujące lekcję pomagają uczniom sprawdzić, czy dobrze zrozumieli rozdział. Odnośniki do zeszytu ćwiczeń pozwalają szybko odnaleźć odpowiednie strony i usprawniają pracę w czasie lekcji. Powtórka z klasą - powtórki pozwalają uczniom usystematyzować zrealizowany materiał. Są dobrą podstawą do przeprowadzenia lekcji powtórzeniowej. Wprowadzenie - doskonały pomysł na rozpoczęcie lekcji. Terminy zdefiniowane w ramkach - dodatkowe informacje dla dociekliwych uczniów. Najważniejsze pojęcia umieszczone na marginesie i wytłuszczone w tekście wspomagają zapamiętywanie i ułatwiają wyszukiwanie informacji. Ilustracje - przyciągają uwagę oraz zachęcają do nauki, pomagają zrozumieć omawiane zagadnienia. Podpisy pod zdjęciami - wprowadzają dodatkowe informacje. Dla odkrywców - ciekawe informacje poszerzające wiedzę uczniów i zachęcające ich do odkrywania świata przyrody. Test dla odkrywców - pytania podsumowujące dział pomagają sprawdzić, czy uczniowie zrozumieli zrealizowane zagadnienia. Dzięki odnośnikom do zeszytu ćwiczeń umieszczonym w podręczniku uczniowie bez trudu odnajdą odpowiednie dla danej lekcji zadania.

31,00 zł
27,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

13
Auta. Gigantyczne karty - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Gigantyczne karty
Lisciani, od 3 lat
NiedostępnyBrak

Karty do gry dla najmłodszych na licencji Disneya z wizerunkami bohaterów bajki „Cars” 2. W opakowaniu znajduje się 40 dużych kart oraz instrukcja do ponad 10 gier takich jak: Kolor, Najwyższa karta wygrywa, Zabierz stosik, Klaszczemy, klaszczemy, Ćwiczymy pamięć, Zamki, Odgadnij karty, Domino, Tombolino, Zbieramy punkty czy Duża skala.

26,50 zł
23,59 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,91 zł

14
Drzewa po drodze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewa po drodze
NiedostępnyBrak

Pewnego razu Karim oddala się od mamy i gubi na sawannie. Nie zna drogi powrotnej, płacze... Motyw zagubionego dziecka, któremu grożą niebezpieczeństwa w nieznanym świecie, z dala od rodziców, jest znany literaturze dziecięcej. „Drzewa po drodze” zaskakują, okazuje się bowiem, że Karim trafia na terytorium bezpieczne i przyjazne. Potężna i piękna matka natura dba o niego jak o jedno ze swoich dzieci. „Czerwone drzewo dało mi siłę, palma napoiła mnie, mangowiec mnie nakarmił, a baobab poczęstował mnie małpim chlebkiem…” Mały bohater odbiera ważną lekcję życia. Pojmuje, że sam jest częścią natury, elementem harmonijnej całości, w której – jak w wielkiej rodzinie – wszyscy powinni dbać o wszystkich: „Gdy będę duży, zostanę strażnikiem drzew!” Régine Raymond-García postanowiła napisać tę książkę po powrocie z podróży do Burkina Faso: „Jej mieszkańcy zafascynowali mnie radością życia na przekór trudnościom oraz inteligentnym korzystaniem ze środowiska naturalnego”.

37,50 zł
27,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,12 zł

15
Uzdrawiająca moc energii emocji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiająca moc energii emocji
NiedostępnyBrak

Wielu napisało już wiele rad! Rady te są dobre, ale jak je zrealizować? To właśnie to "ale" jest przyczynkiem niepowodzeń, smutku i chorób. Jak podnieść się z apatii, choroby, kiedy nie masz sił? Odpowiedź znajdziesz w tej książce. Sięgając po nią, poznasz zarówno mój pogląd, jak i praktyczne metody, które pozwolą Ci wpłynąć na swoją energię tak, by znów chciało się żyć! Moja wiedza o Energii Emocji oparta jest na 30-letnim doświadczaniu naukowca, bioenergoterapeuty i uzdrowiciela. Serdecznie zapraszam do lektury wszystkich, którym zależy na własnym zdrowiu i szczęściu.

33,00 zł
23,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

16
Zuza chce mieć dzidziusia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuza chce mieć dzidziusia
NiedostępnyBrak

„Chodź, zmajstrujemy sobie dzidziusia” – mówi Zuza do kolegi - Maksa, ciągnąc go do sypialni. Cóż to za dziwny pomysł... Zuza jednak nie wygląda na skorą do żartów, więc Maks zgadza się. Nazajutrz rano – niespodzianka: Zuza wkracza do szkoły z wielkim brzuchem! Ponieważ jest karnawał, nikogo to zbytnio nie dziwi. Lecz następnego dnia…

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

17
Folwark warszawski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark warszawski
NiedostępnyBrak

To opowieść o dorastaniu – zarówno bohaterów historii, jak i otaczającego ich społeczeństwa. Książka pełna komizmu i gorzkiej ironii, przywodzi skojarzenia z surrealistyczną czarną groteską Rolanda Topora.

25,00 zł
17,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,50 zł

18
Drogi świadków Chrystusa. W świecie. Notes ucznia dla 2 klasy liceum oraz 2 i 3 technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi świadków Chrystusa. W świecie. Notes ucznia dla 2 klasy liceum o...
Dostępny12 szt.

Przedstawiamy podręcznik do wykorzystania przy użyciu komputerów, laptopów, tabletów, rzutników multimedialnych oraz tablic interaktywnych. W katechizmie treści skupiają się wokół świata jako daru Boga i miejsca Jego obecności. Kolejne rozdziały pakietu nawiązują do biblijnej historii zbawienia: grzechu pierworodnego, Nowego Przymierza zawartego przez Chrystusa oraz Jego nauczania o Królestwie Bożym. W tym kontekście zostają wyeksponowane tematy dotyczące problemów etycznych oraz społecznych, a także informacje dotyczące roku liturgicznego oraz rzeczy ostatecznych. Podręcznik przygotowany został w formie multibooka na płycie CD. Katechizm wzbogacony został o elementy interaktywne (nagrania, krótkie filmy itp.), z których uczeń może korzystać podczas lekcji jak również w domu. W zeszycie ucznia przygotowane zostały najważniejsze informacje dotyczące treści katechez m.in. w formie myśli, cytatów oraz schematów ułatwiających ich zapamiętanie. Ponadto w książce znajdują się tytuły książek, piosenek i filmów, które mogą być poszerzeniem tematu oraz wolne miejsca do dyspozycji ucznia. Podręcznik zgodny z programem nauczania „Świadek Chrystusa” nr AZ-4-01/10 dla liceum oraz programem „Świadek Chrystusa” nr AZ-6-01/10 dla technikum autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r. Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-42-01/10-KR-6/13 Nr Imprimatur – dopuszczenia do druku: 1625/2012 Data dopuszczenia: 6.05.2013 r.

20,00 zł
16,40 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,60 zł

19
Oto stoję w deszczu ciała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto stoję w deszczu ciała
Dostępny2 szt.

Nie stwierdzam własnego istnienia, szklana i cicha, mam zielone oczy, w nich odbija się cmentarz żydowski, za grubym murem dusze i smugi pieprzu, gdzieś topią złoto, całują się, tańczą bluesa...

27,00 zł
18,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,10 zł

20
Pozytywnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytywnik
NiedostępnyBrak

Każdy z nas chciałby być szczęśliwy, ale życie nie zawsze temu sprzyja. Bywają dni kiedy trudno się cieszyć i myśleć pozytywnie. Wtedy właśnie optymizmu potrzeba nam najbardziej. Dzięki optymizmowi i dobrym myślom łatwiej się żyje. Ta mała wielka książka to pełen ciepła i optymizmu skarbczyk z dobrymi myślami.

19,90 zł
13,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,97 zł

21
W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik do religii dla klasy 3 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik do religi...
NiedostępnyBrak

Treści katechizmu dotyczą najważniejszych modlitw chrześcijańskich, znaczenia przykazań, świadomego udziału we Mszy Świętej (zaprezentowano poszczególne części liturgii Eucharystii) oraz warunków dobrej spowiedzi. W tematykę wkomponowano również jednostki dotyczące świętych (św. Stanisław Kostka, św. Teresa od Dzieciątka Jezus) oraz roku liturgicznego. W podręczniku znajdują się teksty „Przeczytajmy razem”! Stanowią one propozycję lektury podczas lekcji religii i do samodzielnej pracy w domu. Mogą również służyć jako wstęp do rozmów z dzieckiem na tematy religijne lub do wspólnej wieczornej modlitwy. Na ostatnich stronach podręcznika, w rozdziale „Pacierz rodziny Jezusa”, dzieci i rodzice znajdą teksty najważniejszych modlitw. Podręcznik zgodny z programem nauczania „W drodze do Wieczernika” nr AZ-1-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r. Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-13-01/10-KR-14/13 Data dopuszczenia: 21.06.2013 r. Nr Imprimatur – dopuszczenia do druku: 1259/2013

19,90 zł
16,32 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,58 zł

22
Najpiękniejsze bajki na dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze bajki na dobranoc
NiedostępnyBrak

Najpiękniejsze bajki na dobranoc są zbiorem powstałym z myślą o rodzicach i dziadkach, dla których czytanie z dziećmi to czasem nie lada wyczyn. Duże, czytelne litery sprawiają, iż chwile z książką staną się wyłącznie przyjemnością. Te ponadczasowe opowieści zabiorą najmłodszych do świata, gdzie dobro triumfuje nad złem, a sprawiedliwość i odwaga są zawsze nagradzane.

25,00 zł
17,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,50 zł

23
Portret z duszą na ramieniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret z duszą na ramieniu
Dostępny31 szt.

Zbiór wierszy, które są "jak rozmowa z przyjaciółką niewidzianą od lat". (Agnieszka Kania)

17,00 zł
13,94 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,06 zł

24
Modlitwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwa
NiedostępnyBrak

Jak wygląda twój czas modlitwy? Czy zaczynasz do Boga mówić, zanim jeszcze wygodnie usiądziesz? Czy wylewasz przed Nim szeroki strumień wszystkich swoich skarg i trosk? W jaki sposób można cokolwiek usłyszeć, jeśli się nie słucha? Większość ludzi uważa, że modlitwa to prośby zanoszone do Boga o nasze potrzeby, bliskich czy rozwiązanie problemów. Modlitwa to jednak nie monolog człowieka. Jest to dialog z Bogiem, pełna miłości i zachęty rozmowa z miłującym Ojcem w Niebie, który chce dzielić się z nami swoim sercem. Jeśli pragniesz •otrzymać od Boga konkretne wskazówki •podnieść poziom radości w twoim życiu •otworzyć się na Boże prowadzenie •pogłębić relację intymności z Bogiem •lepiej rozumieć Pismo Święte •pomóc innym usłyszeć Boży głos ta książka jest właśnie dla ciebie! Dave i Linda Olson od nastoletnich lat byli zaangażowani jako liderzy w kościołach i chrześcijańskich wspólnotach. W 1992 r. założyli Listening Prayer Ministries (Służbę Modlitwy Słuchania), aby zachęcić chrześcijan do dialogu z Jezusem Chrystusem w ich osobistej relacji z Nim. Przygotowanie do posługi modlitwą w poradnictwie zdobyli dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy duszpasterskiej, szerokiemu zakresowi studiowanej literatury, seminariom oraz Szkole Poradnictwa prowadzonej przez Elijah House, obecnie mieszczącej się w Coeur d 'Alene w stanie Idaho.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

25
Sałatki i dania z warzyw siostry Marii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sałatki i dania z warzyw siostry Marii
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy znakomitą książkę, w której znajduje się wiele wyśmienitych i sprawdzonych przepisów nie tylko na zdrowe i bogate w witaminy sałatki, ale także na pożywne potrawy z warzyw, które mogą stanowić samodzielny posiłek. Dzięki dokładnym opisom i wskazówkom, a także pięknym zdjęciom, każda surówka, sałatka czy inna potrawa warzywna zawsze się uda. To prawdziwa skarbnica wiedzy kulinarnej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

26
Sfery w przestrzeni, czyli tajemnice starożytnej astronomii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sfery w przestrzeni, czyli tajemnice starożytnej astronomii
NiedostępnyBrak

Z książką Sfery w przestrzeni, czyli tajemnice starożytnej astronomii podążymy za kryształowymi kulami Eudoksosa, sferami Keplera, za rydwanami Heliosa, Selene i Eos w świat wspomnień legend i mitów... w niezbadany i tajemniczy świat starożytnej astronomii. Pitagoras i jego harmonia sfer jak busola wskazali nam kierunek: od czasów współczesnych, przez pozostałości myśli greckiej, do tajemnic starożytnego Egiptu, Babilonii i Izraela. Tam spojrzymy na piękno obelisków, kolumn i słupów przez pryzmat astronomii. Poznamy tajemnicę Hirama i jego kolumn. Patrząc w Oczy Horusa, odkryjemy istotę podziału koła na 360 części i doby na 86400 sekund. Wspólnie z Thotem zagramy w warcaby z Księżycem, by poznać tajemnice roku księżycowego. Przetaczając sfery i okręgi, odsłonimy inne spojrzenie na nasz Układ Słoneczny i istniejące w nim zależności czasowo-przestrzenne. Obracając wskazówki na tarczy kątowo-zegarowej, poznamy tajemnicę tworzenia przez starożytnych wielkich cykli astronomicznych, tajemnicę reguły Titiusa-Bodego i Hermesa (Merkurego). Na nowo odkryjemy piękno elementarnej matematyki i geometrii.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

27
Słownik polsko-niderlandzki niderlandzko-polski czyli jak to powiedzieć po niderlandzku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik polsko-niderlandzki niderlandzko-polski czyli jak to powiedzie...
Dostępny5 szt.

Słownik przeznaczony dla osób uczących się języka niderlandzkiego na poziomie początkującym i średniozaawansowanym. Przy jego opracowaniu uwzględniono przede wszystkim zastosowanie praktyczne, dlatego będzie szczególnie przydatny dla osób wyjeżdżających do Holandii, zarówno w celach turystycznych jak i zawodowych. Zawiera hasła z zakresu słownictwa ogólnego przydatne w codziennej komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa związanego z turystyką, biznesem i pracą. Opracowanie uwzględnia również znaczny zasób terminów specjalistycznych z różnych dziedzin. Słownik zawiera około 43000 haseł. Część polsko-niderlandzka jest bardziej rozbudowana, ponieważ podano w niej wiele przykładów użycia słów oraz elementy rozmówek przydatnych podczas wizyt turystycznych, stawiania pytań lub załatwiania najważniejszych spraw urzędowych, zakupów itp. W słowniku znajduje się również część teoretyczna omawiająca najważniejsze cechy języka niderlandzkiego.

49,40 zł
35,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,83 zł

28
Słownik polsko–norweski norwesko–polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik polsko–norweski norwesko–polski
Dostępny4 szt.

Słownik zawiera około 14000 haseł z zakresu słownictwa ogólnego, a także pewną ilość terminów specjalistycznych z różnych dziedzin takich jak: technika, medycyna, nauki przyrodnicze. W słowniku uwzględniono również pewien zasób słownictwa potocznego. Wyrażenia podano w ścisłym porządku alfabetycznym. W pierwszej części znajduje się słownik polsko-norweski, a w części drugiej norwesko-polski.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

29
Oczami dziecka, oczami mamy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczami dziecka, oczami mamy
Dostępny86 szt.

Urocza, czasem zabawna książka, która pokazuje, że nasze - rodzicielskie - myślenie nie zawsze idzie w parze z tym, co sądzą i czują dzieci. Postępowanie naszych maluchów nie jest bezmyślne - one analizują sytuację i świetnie wiedzą, czego chcą, a przyczyny i skutki łączą po swojemu - po dziecięcemu. Doskonała lektura dla każdego rodzica, który chce lepiej rozumieć swoje dziecko i jego sposób myślenia. Uczy, wyjaśnia i pomaga. Uwrażliwia i pokazuje, że każde zachowanie dziecka ma głębszą motywację, a zadaniem rodzica jest ją odkryć.

22,00 zł
15,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,60 zł

30
Mój chrzest - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój chrzest
NiedostępnyBrak

Dzięki tej niezwykłej książce zostaną uwiecznione wspaniałe momenty związane z chrztem dziecka. Zapisane będą szczegółowe informacje i wklejone zdjęcia dotyczące tej uroczystości - powstanie bardzo cenna rodzinna pamiątka! Oprawa twarda, wypełniona gąbką.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

31
Christine - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Christine
NiedostępnyBrak

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Siedemnastoletni Arnie Cunningham zobaczył Christine i zdecydował, że musi należeć do niego. Zafascynowany, nie słuchał ostrzeżeń najlepszego przyjaciela ani swojej dziewczyny, która go w końcu opuściła, pokonana przez rywalkę. Rodzice, nauczyciele i wrogowie Arniego przekonali się, co znaczy stanąć na drodze mściwej i bezlitosnej Christine. Bo Christine to nie kobieta. To siejący zło i śmierć Plymouth fury rocznik 1958, samochód widmo. „Christine", jedna z bardziej popularnych powieści Kinga, została zekranizowana niemal od razu po ukazaniu się książki. Film w reżyserii Johna Carpentera wszedł na ekrany kin w 1983 roku.

14,90 zł
11,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,72 zł

32
Berlin-Warszawa-Express - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berlin-Warszawa-Express
NiedostępnyBrak

Steffen Möller, były gastarbeiter i rolnik w serialu „M jak Miłość”, powraca po latach do Niemiec, gdzie robi błyskotliwą karierę jako konsultant emigracyjny. Podczas kilkuset występów kabaretowych wskazuje swoim rodakom, jak dotrzeć cało do Polski i odnaleźć się wśród tubylców. Pociąg do Polski, absolutny bestseller w Niemczech, to humorystyczny zapis podróży EuroCity z Berlina do Warszawy. Po drodze nasz doradca wylicza niebezpieczeństwa, które czyhają w Polsce na zagranicznych turystów, przygotowuje na szoki kulturowe w postaci notorycznego zdrabniania imion czy osobliwego „negative thinking”, roztrząsa konflikty polsko-niemieckich małżeństw. Dlaczego Niemiec zgłasza każdą usterkę, podczas gdy Polak mija ją obojętnie? Czy to prawda, że Niemcy nie piją bawarki? Co jest polskim sportem narodowym: piłka nożna czy grzybobranie? Podczas sześciogodzinnej podróży czytelnik odkrywa (na nowo) polskie krajobrazy, słucha zapowiedzi osobliwego konduktora PKP i próbuje zdobyć serce tajemniczej blondynki, która wsiadła do pociągu w Poznaniu…

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

33
Karaluchy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karaluchy. Audiobook
Jo Nesbo, Dolnośląskie
Dostępny25 szt.

Wyjątkowe słuchowisko na podstawie bestsellerowej powieści – gwiazdorska interpretacja, klimatyczna muzyka, a w tle prawdziwe odgłosy Bangkoku. W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany z zastrzykami witaminy B12 i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku: wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi dziennego światła…

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

34
Mariah Mundi i szkatuła Midasa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mariah Mundi i szkatuła Midasa
Dostępny41 szt.

Wiktoriańska Anglia. Piętnastoletni Mariah Mundi po skończeniu szkoły udaje się do zbudowanego nad morzem imponującego hotelu Regent, gdzie zostaje zatrudniony jako pomocnik iluzjonisty. Wkrótce przekonuje się, że monstrualny budynek to istny labirynt tajemniczych korytarzy i apartamentów, a magiczne sztuczki, jakimi zabawia się hotelowych gości, są niczym w porównaniu ze śmiertelnie groźną tajemnicą właściciela hotelu… Pierwsza część ogromnie popularnego przygodowego cyklu dla młodych czytelników rozgrywa się w scenerii pełnego tajemnic i cudów techniki XIX-wiecznego hotelu.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

35
Niemy świadek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemy świadek
NiedostępnyBrak

Herkules otrzymuje intrygujący list, a jego nadawca, panna Arundell, żegna się z życiem. Wszyscy są zaskoczeni nowym testamentem zmarłej. Rodzina zostaje wydziedziczona, a spadek otrzymuje dama do towarzystwa. Detektyw, wbrew faktom i plotkom, jest przekonany, że wypadek Emilii Arundell był nieudaną próbą morderstwa. W jaki sposób pokrzyżowała plany zabójcy? Mamy siedmiu podejrzanych, choć zabójstwa de facto nie było! Czy będzie zatem kara, skoro jedynym sprzymierzeńcem detektywa i „niemym świadkiem” zbrodni jest pies Bob?

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

36
Morderstwo w Mezopotamii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo w Mezopotamii
NiedostępnyBrak

Agata Christie, żona archeologa Maxa Mallowana, znała realia życia na wykopaliskach. Narratorką powieści uczyniła pielęgniarkę wynajętą przez szefa ekspedycji do pomocy wyczerpanej żonie. Żona ma przywidzenia i boi się o swoje życie. Ma też temperament, który żadnego mężczyzny nie pozostawia obojętnym. Królowa Śniegu ginie na pustyni… Czy ofiara pisała do siebie listy z pogróżkami, żeby podtrzymać zainteresowanie swoją gasnącą urodą? A że „morderstwo wchodzi w nawyk”… Herkules Poirot odbywa podróż w przeszłość, aby w irackim słońcu zmierzyć się z mordercą pierwszej kategorii!

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

37
Wczesne sprawy Poirota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczesne sprawy Poirota
NiedostępnyBrak

Czy mąż rzeczywiście próbował otruć żonę? Co wydarzyło się na balu maskowym? Czy można grać w brydża bez króla trefl? Jak poradzić sobie z rodzinną klątwą? Pytania się mnożą, a Herkules Poirot niestrudzenie szuka odpowiedzi. Finał – jak zawsze w utworach Agaty Christie – błyskotliwy i zaskakujący. W zbiorze osiemnastu opowieści uważny czytelnik nie tylko prześledzi poczynania byłego szefa belgijskich służb śledczych, lecz także odkryje kilka kart z prywatnego życia sławnego detektywa.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

38
Orły imperium. Tom 5. Pościg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły imperium. Tom 5. Pościg
NiedostępnyBrak

Jest koniec lata 44 roku naszej ery. Minął ponad rok od chwili, gdy rzymska armia rozpoczęła podbój Brytanii, spodziewając się szybkiego zwycięstwa nad rozproszonymi plemionami tubylców. Pomimo przewagi legionów, Karatacus i jego okrutni wojownicy wciąż stawiają opór, prowadząc wojnę podjazdową. Macro i Katon, służący w kohorcie Maksymiusza, otrzymują zadanie obrony brodu na rzece Tamesis. Od utrzymania tej pozycji zależą losy całej bitwy. Niestety, Maksymiusz wydaje sprzeczne rozkazy, w krytycznym momencie zawodzi, a winą za porażkę obarcza centurionów i prostych legionistów. Rozwścieczony Aulus Plaucjusz nakazuje zdziesiątkowanie kohorty. Skazani mają prosty wybór: mogą zginąć zakatowani w bestialski sposób albo zbiec i próbować przetrwać na terytorium wroga.

43,00 zł
31,82 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,18 zł

39
Heartland 9-10 Z każdym nowym dniem Obietnica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heartland 9-10 Z każdym nowym dniem Obietnica
NiedostępnyBrak

Mefisto to koń, który był kiedyś wspaniałym skoczkiem, choć teraz odmawia przeskoczenia nawet najniższej przeszkody. Amy nie udaje się go wyleczyć, postanawia więc zabrać go do uzdrawiacza koni, dawnego znajomego jej mamy. Kiedy Amy poznaje Daniela, jest zaskoczona. Jak można tak bardzo kochać swojego konia i jednocześnie z takim chłodem traktować ludzi? Przy bliższym poznaniu zaczyna go jednak rozumieć. Daniel ma tylko Bursztynkę, a Amy mocno wierzy, że któregoś dnia razem osiągną wielki sukces. Jak daleko jednak Daniel potrafi się posunąć, żeby wygrać?

27,00 zł
19,71 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,29 zł

40
Tina Turner Po prostu najlepsza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tina Turner Po prostu najlepsza
NiedostępnyBrak

Tina Turner (ur. 1939) – niestrudzona woalistka obdarzona charakterystycznym zachrypniętym głosem. Karierę rozpoczęła ponad pół wieku temu od występów gospel. Sławę przyniósł jej duet z Ikiem Turnerem, z którym związała się też w życiu prywatnym. Choć ich toksyczne małżeństwo i głośne rozstanie zachwiało pozycją Tiny, dzięki wytrwałości i niezwykłej charyzmie udało jej się w wielkim stylu powrócić na szczyty list przebojów. Jako megagwiazda estrady i symbol seksu odniosła wiele sukcesów, a utwory takie, jak Private Dancer, The Best czy Typical Male do dziś rozbrzmiewają w audycjach radiowych na całym świecie. W tej zajmującej biografii Mark Bego przybliża czytelnikowi nie tylko kolejne etapy kariery scenicznej artystki. Poznajemy też jej dzieciństwo w stanie Tennessee, burzliwe małżeństwo zakończone spektakularnym rozwodem, a także życie Tiny jako matki.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

Wróć do góry