hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.06.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 10 czerwca 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Asteriks. Tom 32. Galijskie początki (Rene Goscinny, Albert Uderzo), na drugim Organizacja pracy biurowej (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Mysi domek. Sam i Julia w teatrze (Karina Schaapman) oraz Życiowe wybory. Lectio divina (Piotr Ślęczka SDS).
1
Asteriks. Tom 32. Galijskie początki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 32. Galijskie początki
Dostępny42 szt.

Najsławniejsza w Europie seria komiksów humorystycznych, od lat ciesząca się wielkim zainteresowaniem czytelników Niezwykłe przygody Asteriksa i jego grubego przyjaciela Obeliksa oraz innych mieszkańców galijskiej wioski zostały stworzone przez scenarzystę René Goscinnego i rysownika Alberta Uderzo. Od śmierci Goscinnego (1977 r.) Uderzo zajmuje się także pisaniem scenariuszy do Asteriksów. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi, mniej znanymi, ale za to równie zabawnymi, komiksami ich autorstwa: Umpa-pa Czerwonoskóry i Janko Pistolet.

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

2
Organizacja pracy biurowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizacja pracy biurowej
Dostępny28 szt.

PodręcznikOrganizacja pracy biurowej. Wydanie II” jest przeznaczony dla młodzieży szkół policealnych o profilu technik administracji oraz dla osób zgłębiających wiedzę z zakresu obsługi przedsiębiorstwa, pracowników biurowych itp. Omówiono w nim następujące zagadnienia: - charakterystyka pracy biurowej - przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy - zarządzanie biurem - redagowanie pism - organizacja obiegu korespondencji - korespondencja służbowa (w pięciu językach) - organizacja spotkań służbowych - obsługa interesantów i udzielanie informacji - działanie Public Relations w biurze. Cennym uzupełnieniem podręcznika są interesujące zestawy ćwiczeń. Zawartość merytoryczna podręcznika jest zgodna z nową podstawą programową nauczania przedmiotu dla zawodu technik administracji.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

3
Mysi domek. Sam i Julia w teatrze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysi domek. Sam i Julia w teatrze
Dostępny17 szt.

W kolejnej odsłonie Mysiego domku dwie małe myszki, przyjaciele Sam i Julia, przeżyją nowe, wspaniałe przygody. Przede wszystkim wybiorą się do zapierającego dech w piersiach teatru, gdzie Sam da prawdziwy koncert. Zorganizują przyjęcie urodzinowe, zajrzą do pracowni malarskiej, sklepu z torebkami i do fabryki. Julia natomiast na własnej skórze przekona się, dlaczego nie warto zjeżdżać po schodach na hulajnodze. Trudno nie ulec urokowi pięknych ilustracji, które w tym tomie odkryją przed czytelnikami nowe, niesamowite pokoje misternej makiety stworzonej przez Karinę Schaapman.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4
Życiowe wybory. Lectio divina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życiowe wybory. Lectio divina
NiedostępnyBrak

Każdy wybór jest rezygnacją. Życiowy wybór jest rezygnacją na całe życie -dla męża jest rezygnacją z kobiet, których nie wybrał, dla żony - z mężczyzn, którzy byli w jej życiu, a których nie wybrała. Dla katolickiego księdza wybór powołania jest rezygnacją z założenia rodziny i wychowywania własnych dzieci. Dla siostry zakonnej czy zakonnika życiowy wybór jest rezygnacją z własnego pomysłu na życie i poddaniem się w posłuszeństwie woli przełożonych. Każdy wybór ma w sobie coś pozytywnego, zawiera jednak też ten element negatywny, element straty i rozstania. Dzisiaj coraz częściej spotykamy ludzi usiłujących wybierać i nie tracić, chcących mieć wszystko, a przynajmniej zachować możliwość zmiany swojej decyzji po to, by spróbować jeszcze czegoś innego. Dlaczego tak trudno jest się rozstać z tym, czego nie wybraliśmy?

18,50 zł
13,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,62 zł

5
Samochód pancerny W. 29 URSUS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód pancerny W. 29 URSUS
Dostępny4 szt.

Formacje samochodów pancernych można określić jako swego rodzaju "Kopciuszka" sił zbrojnych II Rzeczypospolitej - i to mimo niewątpliwych sukcesów odniesionych podczas wojny z Rosją Sowiecką.

27,00 zł
20,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,75 zł

6
Ekonomia i polityka. Wykład elementarny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia i polityka. Wykład elementarny
Dostępny27 szt.

Zbiór sześciu odrębnych wykładów (esejów), w których to autor porusza m.in. temat zagrożeń wynikających ze zbyt dużego państwa.

30,40 zł
21,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,51 zł

7
Głębokie rany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głębokie rany
Dostępny13 szt.

W swoim podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączą zagadkowe cyfry zapisane przez mordercę na miejscu zbrodni oraz bliska znajomość z Verą Kaltensee, równie sędziwą przedstawicielką lokalnej arystokracji. Głębokie rany to niezwykle przejmujący kryminał, złożony i nietuzinkowy. Ofiarami są tu Niemcy pochodzący z Prus Wschodnich, wypędzeni z rodzinnej miejscowości przez wojenną zawieruchę. Choć motyw morderstw pozostanie nieodgadniony do samego końca, odpowiedzi na niejedno ważne pytanie w tej sprawie poszukać trzeba będzie w Polsce...

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

8
Wojna Sambre'ów: Werner i Szarlotta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Sambre'ów: Werner i Szarlotta
Dostępny54 szt.

Seria „Wojna Sambre'ów” to mroczna, pełna mistycyzmu oraz prastarych tajemnic opowieść o miłości, zdradzie i zemście, rozgrywająca się w różnych epokach historycznych we Francji. Album zatytułowany Werner i Szarlotta przenosi nas w osiemnaste stulecie, kiedy Sambre'owie byli jeszcze dumnymi i zepsutymi arystokratami. Z powodu skandalu obyczajowego stary hrabia Augustyn de Sambre wraz z córką, jej mężem oraz nastoletnią wnuczką Szarlottą musi opuścić francuski dwór w Wersalu. Przystań znajdują w otoczeniu austriackiej cesarzowej, gdzie usiłują zaaranżować małżeństwo dziewczyny. Są przekonani, że tylko związek przedstawicielki rodu z bogatym arystokratą pozwoli im wrócić do łask króla Francji. Jednak los po raz kolejny doświadcza Sambre'ów, stawiając na drodze Szarlotty niezwykłego młodzieńca o czerwonych oczach. Tak dochodzi do następnego starcia w toczącej się od wielu tysiącleci mistycznej „wojnie oczu” między rodem Sambre'ów a potomkami Czerwonookich, niemal doszczętnie wytępionych w epoce kamienia przez przodków Szarlotty.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

9
Wołyń-Lublin-Warszawa Wspomnienia żołnierza 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołyń-Lublin-Warszawa Wspomnienia żołnierza 27 Wołyńskiej Dywizji Piec...
NiedostępnyBrak

Refleksje wybitnego historyka, autora cennych opracowań o dziejach i eksterminacji ludności polskiej na Wołyniu podczas II wojny światowej, zasłużonego oficera WP, związane z jego życiową drogą. Ważny przyczynek do poznania biografii autora i jego pokolenia – polskiej patriotycznej młodzieży z Wołynia podejmującej w strukturach Armii Krajowej walkę nie tylko z okupantem, także z nacjonalistami ukraińskimi, z ich dążeniem – okrutnymi środkami – do wyeliminowania z Wołynia żywiołu polskiego. Bieg historii spowodował, że część tej młodzieży, uczestników Akcji „Burza” na Wołyniu i Lubelszczyźnie – także Autor książki – została po rozbrojeniu przez Sowietów wcielona dekretem mobilizacyjnym PKWN do Wojska Polskiego uformowanego w ZSRR. Niniejsza książka to ważne świadectwo dotyczące WP we wczesnych latach powojennych: dylematów dawnych żołnierzy AK, wkrótce dotykających ich represji, zagadnień wychowawczych, stosunku do tradycji niepodległościowej, Kościoła, religii etc. To podstawowy trzon tej książki relacjonującej bieg służby wojskowej autora. Znalazły się w niej także przemyślenia i refleksje na temat zagadnień o charakterze ogólnym, m.in., dotyczące oceny akcji Wisła i zasad jej przeprowadzania. Ważny dokument i osobiste świadectwo jednej z polskich dróg – z AK do struktur „ludowego” Wojska Polskiego.

44,10 zł
30,87 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,23 zł

10
Zioła w walce z nowotworami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła w walce z nowotworami
NiedostępnyBrak

Książka adresowana do osób dotkniętych chorobą nowotworową. Przedstawia liczne recepty ziołowe oraz wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania, pomocne w terapii. Pokazuje jak z tą chorobą można żyć, nie tracąc nadziei na jej przezwyciężenie i pokonanie.

18,90 zł
13,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,67 zł

11
Mądra mysz. Zuzia jedzie na piknik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia jedzie na piknik
NiedostępnyBrak

Zuzia i jej rodzina jadą na piknik. To ukoronowanie świetnej wycieczki. Spacer w lesie, duży piknik na łące, jedzenie lodów, wyprawa pociągiem – wspaniała przygoda. Tylko Zuzia podczas wycieczki gubi swojego misia…

8,80 zł
6,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,20 zł

12
Maks buduje statek piratów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maks buduje statek piratów
NiedostępnyBrak

Do znanej już serii książeczek o zawodach i o Zuzi dochodzą teraz książeczki o przygodach Maksa. Maks i Paulina budują prawdziwy statek piratów. Na szczęście Maks znajduje w garażu mnóstwo przydatnych przedmiotów, któe pomogą im wygrać walkę z morskim żywiołem…

8,80 zł
6,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,20 zł

13
Maks idzie na basen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maks idzie na basen
NiedostępnyBrak

Paulina, najlesza koleżanka Maksa, zdobyłą odznakę "Już pływam". Maks uważa, że to trochę niesprawiedliwe. Przecież on też już prawie potrafi pływać. Teraz musi tylko udowodnić, na co go stać.

8,80 zł
6,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,20 zł

14
Mądra mysz. Zuzia nocuje u Julii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia nocuje u Julii
NiedostępnyBrak

Zuzia pakuje swój plecak. Musi zabrać pidżamę, kapcie, szczoteczkę do zębów i misia. Pierwszy raz śpi u swojej koleżanki. Jest tam trochę jak w domu, a jednak całkiem inaczej, bez buziaka na dobranoc od mamy albo taty...

7,90 zł
5,93 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,97 zł

15
Mądra mysz. Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego
NiedostępnyBrak

Zuzia dobrze zna drogę do szkoły. Dziś jednak jest zablokowana jedna z ulic. Co teraz? Czy Zuzia powinna posłuchać mężczyzny, który chce wskazać jej drogę? Przecież nie zna tego pana. Zuzia wie, że nie należy słuchać nieznajomych.

9,70 zł
7,28 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,42 zł

16
Mądra mysz. Mam przyjaciółkę ogrodniczkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Mam przyjaciółkę ogrodniczkę
NiedostępnyBrak

W piękny majowy dzień idę odwiedzić moją przyjaciólkę w jej sklepie ogrodniczym. Tylu ludzi kupuje tu rośliny do ogrodu lub na balkon. Oglądam szklarnię, sadzonki, nasiona, a w prezencie dostaję skrzynkę z sadzonkami pomidorów. Wiem już tyle o uprawach, że na pewno pomidory u mnie urosną!

8,80 zł
6,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,20 zł

17
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę opiekunkę zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę opiekunkę zwierząt
NiedostępnyBrak

„Mądra Mysz” to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…” oraz cykl pełen technicznych szczegółów „Maszyny i pojazdy”. Hania pracuje w ogrodzie zoologicznym. Dziś zabiera do pracy Tomka – chce mu dokładnie wszystko pokazać. Po tej wyprawie Tomek dowie się kto kąpie słonie, kto gotuje zwierzętom obiad, a kto buduje nowe drabinki dla małp.

8,80 zł
6,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,20 zł

18
Mądra mysz. Zuzia w górach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia w górach
NiedostępnyBrak

Zuzia z mamą, tatą i młodszym bratem wyruszają w góry. To dopiero wyprawa fantastyczna! Są prawdziwymi turystami, którzy z plecakami wyruszają na górski szlak. A potem, pełni wrażeń, siedzą przy ognisku.

7,90 zł
5,93 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,97 zł

19
Polski B2 i C1. Megatest. Polish in Exercises - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski B2 i C1. Megatest. Polish in Exercises
NiedostępnyBrak

Polish B2 and C1 in Exercises POLSKI B2 I C1. MEGATEST to uniwersalny zestaw testów, ćwiczeń i zadań gramatyczno-leksykalnych dla obcokrajowców uczących się języka polskiego na poziomie B2 i C1 lub osób przygotowujących się do egzaminów językowych. To również znakomite kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy chcą utrwalić i poszerzyć znajomość języka polskiego. POLSKI B2 I C1. MEGATEST może być traktowany jako druga część znanego repetytorium Lingo POLSKI MEGATEST. POLSKI B2 I C1. MEGATEST zawiera: • wybór testów dla dwóch poziomów B2 i C1, • prawie 300 zadań testowych z kluczem, • zadania pomocne w nauce przed egzaminem państwowym z języka polskiego. Chcesz poszerzyć i utrwalić swoją znajomość języka polskiego? Przygotowujesz się do zdobycia certyfikatu? MEGATEST wydawnictwa Lingo jest właśnie dla Ciebie! Książka obejmuje poziomy B2 i C1 zgodnie z klasyfikacją Rady Europy. POLISH B2 AND C1. MEGATEST it is truly comprehensive collection of grammar and vocabulary tests, exercises and tasks for learners of Polish as a foreign language and for all those who are preparing for language exams. It is also the perfect textbook for all those who wish to consolidate and deepen their knowledge of the Polish language. POLISH B2 AND C1. MEGATEST can be treated as a second part of a popular POLISH MEGATEST published by Lingo. POLISH B2 AND C1. MEGATEST comprises: • a selection of tests at two levels – B2 and C1 • almost 300 test sentences with answers • helpful exercises for learners preparing to take the national Polish language examination Do you want to broaden and strengthen your knowledge of the Polish language? Are you studying for your certificate? If so, MEGATEST from Lingo publishers is just for you!

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

20
Sztuka Percepcja Język - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka Percepcja Język
NiedostępnyBrak

W publikacji zaproponowano nowe, multidyscyplinarne spojrzenie na poezję i prozę Mirona Białoszewskiego. Głównym celem dociekań uczyniono problem widzenia i wizualności w twórczości autora Rozkurzu. Autorka zbadała wizualność potencjalnie tkwiącą w języku. Podkreśliła rolę, jaką przy pisaniu Ballad rzeszowskich odegrał partner pisarza ? Leszek Soliński, historyk sztuki i malarz. Książka odsłania mało znany, praktycznie do tej pory nie badany, problem percepcji dzieł sztuki w prozie Białoszewskiego...

48,00 zł
35,04 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,96 zł

21
Szkiełko tłumacza i oko poety Eseje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkiełko tłumacza i oko poety Eseje
NiedostępnyBrak

POLONICA LEGUNTUR „ŤSłowa mają skutki!ť Kto w to wierzy, nie mówi niczego bez przyczyny, nie pisze bez zamiaru. Kto ma swoim słuchaczom i czytelnikom coś do powiedzenia, zastanawia się nad skutkami tego, co mówi. Dedecius dba o wypowiedź jasną, niekiedy także prowokacyjną, ale i stara się wyważyć estetyczne i etyczne oddziaływanie własnych słów. Wyczucie formy, dbałość o przyjemność (nie tylko u tłumacza) płynącą z wieloznaczności słów, wariacje z wariantami zwrotów mowy i myśli chroni go najwidoczniej nawet wtedy przed natrętnym moralizatorstwem, kiedy w ostatecznej konsekwencji chodzi mu właśnie o moralność: na przykład kiedy apeluje o uchronienie kultury przed spłyceniem i dowolnością. (...) Jak to gdzieś napisał Dedecius? Książki powinny być Ťpożywne i strawneť. Tutaj język jest sztuką i informacją, rozpuszczalnikiem i spoiwem jednocześnie. Teksty Dedeciusa zdradzają wielką emocjonalną bliskość do filologii (w pierwotnym znaczeniu tego słowa) i pewną rezerwę wobec zapatrzonego w teorię literaturoznawstwa. Pozostają zaangażowanymi esejami nawet wtedy, kiedy przejmują zadania słownikowe lub trafiają pomiędzy uczone rozprawy. Obca jest im także, w zależności od sytuacji, denuncjacyjna lub hymniczna poza krytyki literackiej. Ta ostatnia właściwość pisarstwa Dedeciusa wyznaczać może pole napięć między nim, Ťdarem losu dla literatury polskiej i niemieckich czytelnikówť, jak go nazwał Marcel Reich-Ranicki, a samym Reich-Ranickim (ur. 1920) właśnie, także z Polski pochodzącym Ťpapieżemť niemieckiej krytyki literackiej.” Ze Wstępu Andreasa Lawatego

36,00 zł
26,28 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

22
Jeden fałszywy ruch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden fałszywy ruch
NiedostępnyBrak

Myron Bolitar podejmuje się ochrony czarnoskórej gwiazdy żeńskiej koszykówki, Brendy, nękanej telefonicznymi pogróżkami. Jest inteligentna, piękna, ma poczucie humoru, lecz brak jej agenta. Czy kłopoty Brendy mają związek z tajemniczym zniknięciem jej matki przed dwudziestoma laty oraz z niewyjaśnioną śmiercią żony aktualnego kandydata na gubernatora, milionera Arthura Bradforda?

33,00 zł
26,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

23
Ochrona zdrowia w stosunkach międzynarodowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona zdrowia w stosunkach międzynarodowych
Dostępny22 szt.

Książka poświęcona jest międzynarodowym aspektom ochrony zdrowia w wymiarze medycznym, ale także społeczno-politycznym i gospodarczym. Badania nad działaniami w zakresie ochrony zdrowia mogą być podejmowane z uwzględnieniem zagadnień historycznych, geograficznych, filozoficznych, etycznych, kulturowych, religijnych, socjologicznych, prawnych, politycznych, ekonomicznych. Wszystkie te wymiary są obecne w prezentowanej książce.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

24
Wojny rodziny Gucci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny rodziny Gucci
NiedostępnyBrak

Morderstwo i intrygi w największym domu mody na świecie Jenny Gucci miała życie, o którym większość kobiet może jedynie marzyć. Zdobywając serce ukochanego Paola Gucciego – jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, wiedziała, że wszystko się zmieni. Spotkania z celebrytami na wystawnych przyjęciach, dostatnie życie, a do tego najmodniejsze ubrania, których pragnęła sama Grace Kelly… Willa w Toskanii, apartament w Nowym Jorku, wiejska posiadłość w Anglii. Życie jak w bajce u boku kochającego męża zostaje brutalnie przerwane… Wychodzi na jaw jaki naprawdę jest Paolo Gucci. Rodzinne intrygi, nieustające groźby, psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną nie pozostawiają jej wyboru… Jenny, chcąc ratować siebie i córkę, postanawia podjąć stanowcze kroki, jednak nie wie jeszcze, do czego zdolna jest szalona rodzina Gucci… Paolo z dnia na dzień przemienia się z księcia w bezlitosnego potwora. Jenny pozostaje bez środków do życia w obcym kraju, gdzie musi stoczyć walkę swojego życia. Jeszcze nie wie, do czego posunie się jej mąż. Próbując udowodnić, że jest bankrutem, zamyka sklepy warte miliony dolarów, sprzedaje za bezcen nieruchomości, kradnie samochody swojej żony, by w końcu zagłodzić swoje rasowe konie… To pełna intryg książka o kobiecie, która miała wszystko, ale zapłaciła za to najwyższą cenę.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

25
Edukacyjne badania w działaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacyjne badania w działaniu
NiedostępnyBrak

To niezwykle koherentny zbiór tekstów przygotowanych przez kompetentnych autorów wyraźnie reprezentujących ten sam ?styl i kolektyw myślowy?, używając określenia Ludwika Flecka, czy inaczej ten sam paradygmat, według Thomasa Kuhna. Jest to jednoznacznie antypozytywistyczny paradygmat transformacyjno-emancypacyjny współczesnych nauk społecznych, w tym przede wszystkim pedagogiki współczesnej. Książka posiada istotną wartość poznawczą, metodyczną i dydaktyczną nie tylko w odniesieniu do rozwiniętej wykładni metodologii badań w działaniu, lecz także w kontekście aktualnej debaty nad istotą naukowości nauk humanistyczno-społecznych i uprawiania zaangażowanych badań społecznych, w tym przede wszystkim pedagogicznych, nastawionych na stymulowanie zmiany prohumanistycznej w wymiarze osobowym, instytucjonalnym czy środowiskowym. Książka ta ma moc perswazyjno-transformacyjną. Dzięki niej wykonany został kolejny ważny krok w kierunku humanizującej redefinicji nauki społecznej i zbliżenia jej do potrzeb ludzi pragnących konstruktywnie zmieniać świat, w którym przyszło im żyć. Zbiór Edukacyjne badania w działaniu nie ma sobie równych w literaturze polskiej, jeśli chodzi o wysoką jakość, wielowymiarowość i dogłębność charakterystyki tej tradycji badawczej. Jest to metoda na wskroś pedagogiczna. Tym bardziej cieszy fakt, iż to właśnie przedstawiciele środowiska pedagogicznego przyczynili się do tego osiągnięcia ? jakże istotnego również w perspektywie transdyscyplinarnej. Autorzy Edukacyjnych badań w działaniu bez kompleksów włączają się w dyskurs naukowy, nawiązując do aktualnych trendów światowych, szanując i słusznie eksponując istotny dorobek rodzimy. (z recenzji prof. dr. hab. Dariusza Kubinowskiego)

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

26
Z przeszłości Łemkowszczyzny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z przeszłości Łemkowszczyzny
Dostępny81 szt.

W Przysłopiu i Nowicy, jak w soczewce, ogniskuje się wszystko to, co jest specyficzne dla przeszłości Łemkowszczyzny. Oddawaną do rąk czytelników pracę Zofii Szanter można więc potraktować jako studium przypadku reprezentatywne dla całego regionu kulturowego i etnograficznego. Studium to jest wyjątkowe przede wszystkim ze względu na ogromną rozległość czasową i tematyczną. Autorka dzieli się z czytelnikiem swoją gruntowną znajomością zarówno publikowanych, jak i archiwalnych źródeł historycznych oraz bogatej literatury przedmiotu. z przedmowy Józefa Styka

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

27
Mentalność ludności wiejskiej w PRL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mentalność ludności wiejskiej w PRL
NiedostępnyBrak

Okres PRL-u szybko ucieka w przeszłość. Dla wielu młodych ludzi jest to już tylko „okres historyczny”, znany z relacji starszych czy materiałów medialnych i literatury. Zapraszam do lektury książki Eweliny Szpak, opisującej najważniejsze sfery życia mieszkańców wsi w PRL-u: ich relacje do miejsc i przestrzeni, w której funkcjonowali, stosunek do polityki socjalistycznego państwa, pracy i zawodu rolnika, sposoby spędzania czasu wolnego, znaczenie przypisywane rodzinie, relacje z sąsiadami, sposób traktowania własnego ciała i przestrzeganie higieny, a także kwestie religii i jej znaczenia w życiu wsi. Lektura tej książki pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego polska, chłopska wieś przetrwała trudną próbę kolektywizacji i socjalistycznej przebudowy. Ciągłość i zmiana, głęboko zakorzenione instytucje społeczne i umiejętność adaptacji, a więc zmiany instytucjonalnej – to najbardziej uniwersalna recepta na przetrwanie. Polscy chłopi i mieszkańcy wsi wykazali to w okresie PRL-u, a Ewelina Szpak potrafiła to intersująco i oryginalnie opisać. z przedmowy Jerzego Wilkina

38,90 zł
34,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,67 zł

28
Kobiety, które spotkały Jezusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które spotkały Jezusa
Dostępny1 szt.

Ta książka jest nowym spojrzeniem na Ewangelię z perspektywy kobiecej. Autor pokazuje nam dziewięć spotkań z kobietami: spotkanie Jezusa z Samarytanką przy studni w Sychar, spotkanie Jezusa z cudzołożnicą, która jest kobietą ciągle kuszoną do zdrady swojego autentycznego kobiecego powołania za sprawą... mężczyzn, później uważających, że mają prawo rzucać kamienie, spotkanie Jezusa z kobietą, która dotyka skraju Jego płaszcza, z tą, która zadowala się okruszynami, i jeszcze z Marią i Martą, z kobietą od "dwóch groszy", z Marią z Betanii, w końcu z Marią z Magdali. Księdza Pronzato można porównać do górnika: wchodzi do kopalni Nowego Testamentu i wychodzi z niej z wagonikiem załadowanym nowymi diamentami.

19,00 zł
14,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,75 zł

29
Superman. Superman i Ludzie ze Stali. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Superman i Ludzie ze Stali. Tom 1
Dostępny6 szt.

Pierwszy tom z planowanej trylogii o ostatnim synu Kryptona. Całkiem nowa opowieść o Supermanie z linii wydawniczej The New 52 wydawnictwa DC Comics. Przed pięcioma laty, zanim superherosi opanowali niebo i na zawsze zmienili życie na Ziemi, jeden młody bohater ośmielił się spróbować zaprowadzić porządek we wspaniałym niegdyś mieście Metropolis. Obdarzony niewiarygodnymi mocami, prześladowany przez demony przeszłości, przekonany, że wie, gdzie przebiega granica między dobrem a złem, szkodzi skorumpowanemu establishmentowi i chroni najsłabszych… Sędzia w dżinsach i T-shircie – Superman! Ale siły zła kontratakują. Genialny naukowiec Lex Luthor zawziął się, by za wszelką cenę poznać sekrety przybysza z kosmosu. Przerażona armia Stanów Zjednoczonych gotowa jest użyć swojej superbroni, by unieszkodliwić Supermana… Krytycy amerykańscy przyjęli album z entuzjazmem. Docelili zarówno scenariusz i dialogi Granta Morrisona – za realizm i psychologiczny portret bohatera, jak i rysunki Ragsa Moralesa – jednego z najlepszych artystów współczesnego komiksu.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

30
Kolebka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolebka
NiedostępnyBrak

Kolebka jest – nomen omen – kolebką Waldemara Łysiaka pisarza: to jego absolutny debiut książkowy.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

31
Nowoczesne modele współpracy przedsiębiorstw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesne modele współpracy przedsiębiorstw
NiedostępnyBrak

Wraz z następującą globalizacją rynków gospodarki światowej obserwuje się wzrost konkurencji w ostatnich latach, co w obliczu zachodzących zmian w otoczeniu w zakresie technologii, regulacji i popytu powoduje jeszcze wyższy poziom rywalizacji między przedsiębiorstwami. Starają się one sprostać wymaganiom rynku nawiązując współpracę z innymi podmiotami rynkowymi w formie aliansów strategicznych, organizacji wirtualnych, klastrów czy też powiązań franczyzowych. W niniejszym opracowaniu przedstawiono wybrane modele współpracy przedsiębiorstw, które - zdaniem autorek - charakteryzują się nowoczesnymi atrybutami i mogą być uznane jako zgodne z tendencjami rozwojowymi współczesnych gospodarek światowych.

29,00 zł
23,49 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 5,51 zł

32
Tylko razem z córką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko razem z córką
NiedostępnyBrak

Wznowienie bestsellerowej książki, sprzedanej w milionach egzemplarzy na całym świecie. Autentyczna historia Amerykanki uwięzionej w islamskim świecie przez męża tyrana. Rzucona w zupełnie obce środowisko, otoczona przez nieżyczliwą rodzinę męża, w końcu zupełnie pozbawiona prawa decydowania o sobie, rozpaczliwie próbuje wydostać się z Teheranu. Jednak o ile zorganizowanie jej ucieczki jest bardzo ryzykowne, o tyle ucieczka razem z czteroletnią dziewczynką graniczy z cudem. A to jedno kobieta wie na pewno - nie może zostawić córki samej.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Księga niepokoju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga niepokoju
NiedostępnyBrak

Fernando Pessoa (1888-1935), modernistyczny poeta i prozaik portugalski, jest uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Posługiwał się wieloma nazwiskami, a każde z jego literackich wcieleń cechowało się odrębną osobowością i stylem. Księga niepokoju, której fikcyjnym autorem jest pomocnik księgowego w Lizbonie, Bernardo Soares, to połączenie dziennika intymnego i prozy poetyckiej, utrzymane w liryczno-metafizycznym tonie. Luźno powiązane fragmenty odkrywają świat wyobraźni pisarza, koncentrując się na badaniu stanów świadomości i emocji. Pasjonująca lektura "autobiografii bez faktów" zmusza do porzucenia czytelniczych przyzwyczajeń i skłania do wyjścia poza codzienne doświadczenia. Książka powstała z zapisków pozostawionych przez Pessoę i została wydana prawie pięćdziesiąt lat po jego śmierci. W Polsce ukazuje się po raz pierwszy w pełnym wydaniu, w nowym przekładzie.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

34
7 dywizjon artylerii przeciwlotniczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 dywizjon artylerii przeciwlotniczej
Dostępny59 szt.

Kolejna monografia pułku z uwzględnieniem jego szlaku bojowego w okresie kampanii wrześniowej.

23,00 zł
16,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 6,67 zł

35
Mroczna połowa. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna połowa. Audiobook
Stephen King, Olesiejuk Sp. z o.o.
NiedostępnyBrak

Thad Beaumont i George Stark. Doktor Jekyll i Mr. Hyde. Thad jest powieściopisarzem, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki uroczych bliźniąt. Sukces, pieniądze i status autora bestsellerów przyniosły mu epatujące przemocą, wydane pod pseudonimem George Stark kryminały, w których stworzył postać brutalnego mordercy Alexisa Machine'a. Pod własnym nazwiskiem napisał nominowaną do National Book Award powieść Niespodziewany taniec, zdobywając tytuł najbardziej obiecującego pisarza Ameryki. Niespodziewany szantaż ze strony dociekliwego studenta, który grozi, że zdemaskuje go jako twórcę postaci Machine'a, zmusza go do publicznego wyznania, iż George Stark to w rzeczywistości Thad Beaumont. W obecności reporterów tygodnika ,,People"" Thad urządza Starkowi symboliczny pogrzeb. Ale jego „mroczna połowa” nie zamierza zniknąć – wydaje się, iż powstała z grobu i prześladuje wszystkich, których uważa za winnych ujawnienia tożsamości Starka. W otoczeniu pisarza mnożą się bestialskie morderstwa, zaś pozostawione na miejscach zbrodni ślady jednoznacznie wskazują na Beaumonta jako zabójcę...

36,00 zł
28,44 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,56 zł

36
Mam 5 latek Teczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam 5 latek Teczka
Dostępny192 szt.

Książka uczy, bawi i przechowuje w swoim magicznym wnętrzu wszystko, co dla naszych dzieci najcenniejsze - ich własne twórcze dokonania. Jest wesoła, kolorowa, z nią przedszkole to przygoda, a nauka w niej jest taka, że nie znudzi przedszkolaka. Zawartość tej książki to m.in.: zabawy plastyczne, pierwsze próby poznawania liter, galeria małych dzieł każdego pięciolatka.

19,99 zł
15,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

37
Seksualność młodzieży przełomu XX i XXI wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Seksualność młodzieży przełomu XX i XXI wieku
Dostępny3 szt.

W jakim wieku, dlaczego i w jakich okolicznościach młodzi rozpoczynają współżycie seksualne? Jakie problemy wynikają z przedwczesnej inicjacji seksualnej? Jaka jest wiedza młodzieży na temat płciowości i skąd najczęściej tę wiedzę czerpie? Jak młodzi przeżywają swoją seksualność i jak wpływa to na ich rozumienie małżeństwa i rodzicielstwa? Niniejsza publikacja odpowiada na te i wiele innych pytań dotyczących postaw młodego pokolenia. Autorka określa istotę seksualności, specyfikę jej wartościowania oraz znaczenie inicjacji seksualnej dla rozwoju człowieka. W części badawczej przedstawia charakterystykę młodzieńczej miłości i młodzieżowych związków partnerskich, specyfikę przedinicjacyjnej aktywności płciowej, a także konsekwencje przedwczesnego podejmowania współżycia. Jednocześnie wskazuje na wpływ środków masowego przekazu, zwłaszcza czasopism i materiałów pornograficznych, na kształtowanie życia seksualnego nastolatków. Badania uzupełniono opisem poziomu wiedzy młodych na temat płciowości oraz roli rodziny i szkoły w jej przekazywaniu. W rezultacie otrzymujemy szeroki obraz postaw młodzieży przełomu XX i XXI wieku wobec seksualności. Wyjątkowość książki Marty Komorowskiej-Pudło polega na tym, że nie tylko opisuje przekonania i zachowania młodzieży, lecz także pokazuje, jak kształtują one nastawienie do małżeństwa i rodzicielstwa.

59,00 zł
29,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 29,50 zł

38
Jej Wysokość Zosia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej Wysokość Zosia
NiedostępnyBrak

Książeczka do kolorowania dla dzieci w wieku przedszkolnym, uzupełniona prostymi zadaniami. Dzięki nim dziecko rozwija podstawowe umiejętności manualne oraz ćwiczy spostrzegawczość i logiczne myślenie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

3,40 zł
2,69 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 0,71 zł

39
Lubię rysować z kotkiem Nauka rysownia z nalejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię rysować z kotkiem Nauka rysownia z nalejkami
NiedostępnyBrak

„Lubię rysować z pieskiem” „Lubię rysować z kotkiem” „Lubię rysować z wiewiórką” „Lubię rysować z zajączkiem” Książki z prezentowanej serii to doskonały sposób nauki rysowania. Rysując po śladzie, dorysowując brakujące elementy, poznając kolejne etapy powstawania obrazka, dziecko krok po kroku uczy się rysować zwierzęta, postacie i pojazdy. Dołączone naklejki dodatkowo uatrakcyjnią zabawę z książką.

5,70 zł
4,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,14 zł

Wróć do góry