hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.06.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 11 czerwca 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Radiowóz (Katarzyna Campbell), na drugim Dna moczanowa (Konrad Kokurewicz). Kolejny produkt to Motor (Katarzyna Campbell) oraz Auto (Katarzyna Campbell).
1
Radiowóz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radiowóz
Dostępny48 szt.

„Policjantem chciał być Radek, tak jak jego dzielny dziadek. Chciał mieć mundur, czapkę, pałkę, policyjnym jeździć autem.” Radiowóz to wierszowana książeczka dla najmłodszych dzieci.

9,70 zł
6,01 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 3,69 zł

2
Dna moczanowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dna moczanowa
Dostępny31 szt.

Dna moczanowa. Poradnik dla Pacjenta, wyd. drugie to praktyczne kompendium wiedzy o dnie moczanowej, którego autorem jest lekarz specjalista medycyny rodzinnej. W pierwszej części poradnika, poznasz wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć chorobę. Autor pisze prostym i zrozumiałym językiem, wyjaśniając "po ludzku" skomplikowaną, medyczną terminologię. W drugiej części poradnika, otrzymasz gotowe odpowiedzi i rozwiązania na wszelkie możliwe pytania i problemy związane z chorobą. Dzięki temu dowiesz się, jak pokonać dnę, a Twoje życie stanie się łatwiejsze. W poradniku znajdziesz również jadłospisy, które pomogą Ci w przestrzeganiu diety oraz samodzielnym komponowaniu posiłków. Ale to nie wszystko! Otrzymujesz także sześć dodatków ściśle związanych z tematyką dny moczanowej. Dna moczanowa nie ma żadnych tajemnic przed autorem, gdyż praktykuje jako lekarz rodzinny we Wrocławiu. To, co poleca doktor Kokurewicz działa i zostało sprawdzone - zarówno przez niego, jak i jego pacjentów.

43,00 zł
30,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

3
Motor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motor
Dostępny54 szt.

Gdy w dorosłość Radek wkroczył, ojciec kupił mu motocykl. Trzeba było widzieć minę, gdy zobaczył swą maszynę (fragment książeczki dla najmłodszych dzieci).

9,70 zł
6,01 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 3,69 zł

4
Auto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto
Dostępny29 szt.

Wspaniała książeczka z kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników o Radku i jego pracy z autem. Kolekcjoner – wujek Bolek – zabytkowy miał kabriolet. Czasem Raduś wraz z wujaszkiem autkiem jeździł na przejażdżkę. (fragment)

9,70 zł
6,79 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,91 zł

5
O wielkich Polakach dzieciom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wielkich Polakach dzieciom
Dostępny11 szt.

Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka adresowana do dzieci, z której także dorośli wiele mogą się dowiedzieć. Książka, która nie tylko pobudza do myślenia, ale i uczy myśleć. Książka o tych, którzy zasłynęli na polach bitew i w przestworzach, w największych na świecie salach koncertowych i na międzynarodowych wystawach sztuki. Dokonywali odkryć w laboratoriach i docierali do odległych lądów. Pracowali w szpitalach i szkołach, ale także na królewskich dworach. Mikołaj Kopernik i Maria Skłodowska-Curie, Zawisza Czarny, Emilia Plater, Karol Wojtyła, Witlod Pilecki, Ryszard Kukliński, Danuta Siedzikówna „Inka”, Emil Fieldorf i bohaterska rodzina Ulmów, Faustyna Kowalska i Helena Modrzejewska... Znani i nieznani. Wielcy – bo nie przelękli się trudności. Zdobyli to, co wydawało się nie do zdobycia. Siłą woli i charakteru. Odwagą i cierpliwym wysiłkiem. Niezwykli i bohaterscy. Genialni i święci.

41,90 zł
31,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,47 zł

6
Animal Farm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal Farm
Dostępny6 szt.

Mr Jones of Manor Farm is so lazy drunken that one day he forgets to feed his livestock. The ensuing rebellion under the leadership of the pigs Napoleon and Snowball leads to the animals taking over the farm. Vowing to eliminate the terrible inequities of the farmyard, the renamed Animal Farm is organized to benefit all who walk on four legs. But as time passes, the ideals of the rebellion are corrupted, then forgotten. And something new and unexpected emerges,,,

46,99 zł
43,70 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,29 zł

7
Karaluszek kłamczuszek Nie lubisz karalucha? Nie zgrywaj kłamczucha! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karaluszek kłamczuszek Nie lubisz karalucha? Nie zgrywaj kłamczucha!
Dostępny26 szt.

Mina pokerzysty, umiejętne maskowanie emocji i odrobina karcianego szczęścia okażą się nieocenione w rozgrywce z Karaluszkiem kłamczuszkiem. Osobiste sympatie uczestników do pająków, much, szczurów czy nietoperzy dzięki tej grze mogą ulec zmianie. Każdy chce wykiwać przeciwników i wcisnąć im jak najwięcej kart. Kartę z wybranym przez siebie zwierzęciem można przekazać dowolnemu graczowi, deklarując przy tym, jakie zwierzę znajduje się na oddawanej karcie - może być to prawda lub fałsz. Kto błędnie oceni prawdomówność przeciwnika, zatrzymuje kartę. Przegrywa osoba, która pozwoli wcisnąć sobie cztery takie same karty lub nie ma już więcej kart na ręce, a znów musi proponować komuś kartę. PUDEŁKO ZAWIERA: 64 karty instrukcja Ilość graczy: 2-6 Wiek: 8-99 lat Czas: 15-25 minut

45,00 zł
39,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,40 zł

8
Sałatka z karaluchami - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sałatka z karaluchami
G3, od 6 lat
Dostępny36 szt.

W tej grze pomidor czasami okazuje się papryką, sałatą, kalafiorem, a niekiedy... pozostaje pomidorem. Nie wolno wrzucać do sałatki dwa razy pod rząd tego samego składnika. Niewłaściwe słowo, chwila zawahania czy zająknięcie i trzeba będzie po wszystkich posprzątać. Gracze przygotowują kolorową sałatkę. Aby wykonać zadanie muszą w szybkim tempie wykładać swoje karty warzyw przy jednoczesnym ich nazywaniu. Wydaje się to proste, jednak reguły „prawidłowego” nazywania składników są ściśle określone i znacznie komplikują przygotowanie potrawy. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart! „Sałatkę z karaluchami” i „Zupę z karaluchami” można ze sobą łączyć, daje to jeszcze więcej śmiechu. Pudełko zawiera: – 112 kart warzyw – 16 kart warzyw tabu – instrukcja.

45,00 zł
39,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,40 zł

9
Krówka Malwinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krówka Malwinka
Dostępny16 szt.

Krówka Malwinka bardzo chciała wygrać konkurs piękności i zyskać sławę. A że podobno cel uświęca środki... Przesympatyczna bohaterka, morał i ilustracje, które podbiły serca najmłodszych czytelników. Wartościowa lektura – polecamy!

8,80 zł
6,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,20 zł

10
To Kill a Mockingbird - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To Kill a Mockingbird
Dostępny3 szt.

The perennially beloved and treacly account of growing up in a small Southern town during the Depression....To read the novel is, for most, an exercise in wish-fulfillment and self-congratulation, a chance to consider thorny issues of race and prejudice from a safe distance and with the comfortable certainty that the reader would never harbor the racist attitudes espoused by the lowlifes in the novel.

41,00 zł
36,08 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,92 zł

11
Homilie o księdze kapłańskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homilie o księdze kapłańskiej
Dostępny3 szt.

Homilie Orygenesa do Pięcioksięgu należą do najważniejszych dzieł egzegetycznych starożytności. Powstały między rokiem 245 a 250 w Cezarei Palestyńskiej, gdzie Orygenes głosił je wiernym, a uczniowie stenografowali. Zachowały się jednak tylko w łacińskim przekładzie Rufina z Akwilei. Orygenes koncentruje się w nich na wybranych zagadnieniach i postaciach, stosując do ich objaśnienia metodę alegorezy, która mu daje nieograniczone możliwości interpretacji tekstu. Zakłada bowiem, że sens Pisma Świętego jest nieskończony i zawsze pod jego jedną warstwą kryje się inna, głębsza. W ten sposób Księga Kapłańska, która zawiera przepisy dotyczące judaizmu i w sensie dosłownym do chrześcijaństwa się nie odnosi, w interpretacji Orygenesa staje się księgą o Jezusie Chrystusie.

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

12
Mała przestrzeń duży komfort - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała przestrzeń duży komfort
Dostępny28 szt.

Fundamentem rzeczy większych jest to, co małe i niepozorne. Skupianie się na konkrecie bywa ucieczką od spraw ogólnych, ale i zaangażowanie w sprawy ogólne bywa równie często ucieczką od konkretu. Rzecz zaś w tym, aby poprzez pochylenie się nad drobiazgiem, dostrzec ogół. Analiza poszczególnych elementów przestrzeni zamieszkiwania w historii cywilizacji zachodniej uświadamia nam, iż podobnie jak o trwaniu łańcucha nie decyduje jego ogniwo najmocniejsze, lecz to najsłabsze, tak o życiu ludzi decydują często elementy zgoła błahe, acz nieodzowne w odczuwaniu komfortu. Autorka książki Mała przestrzeń, duży komfort, poświęcając sporo uwagi elementom wchodzącym w skład domostwa, takim jak: stół, łóżko, obraz, lustro, piec, okno, brama, podwórze, które nie są bytami izolowanymi, lecz ściśle wchodzącymi w relacje z przestrzenią, poszukuje dowodów potwierdzających tezę, że zamieszkiwanie małej przestrzeni w środowisku miejskim może być komfortowe. Beata Szymańska – profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierownik w tamtejszej Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz oraz kierownik Katedry Architektury Wnętrz i Mebla na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Współzałożycielka pracowni projektowej Studio 1:1.

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

13
On the Road - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On the Road
NiedostępnyBrak

On the Road swings to the rhythms of 1950s underground America, jazz, sex, generosity, chill dawns and drugs, with Sal Paradise and his hero Dean Moriarty, traveller and mystic, the living epitome of Beat. Now recognized as a modern classic, Kerouac's American Dream is nearer that of Walt Whitman than F. Scott Fitzgerald's, and the narrative goes racing towards the sunset with unforgettable exuberance, poignancy and passion.

55,00 zł
51,15 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,85 zł

14
Śpiąca królewna. Klasyka światowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiąca królewna. Klasyka światowa
NiedostępnyBrak

Najpiękniejsze bajki, klasyka światowa, specjalnie dla najmłodszych czytelników.W serii m.in.: "Królowa Śniegu", "Jaś i Małgosia", "Śpiąca Królewna", "Pinokio". To opowieści, które powinno znać każde dziecko!

3,99 zł
2,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 1,00 zł

15
Furgonetka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Furgonetka
NiedostępnyBrak

Wspaniała książeczka z kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników o Radku i jego pracy z autem. Wczoraj Radek z bratem Mietkiem kupił nowa furgonetkę. Piękną taką, czerwoniutką, będzie towar woził jutro. (fragment)

7,00 zł
4,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,10 zł

16
Atak na chrześcijaństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atak na chrześcijaństwo
NiedostępnyBrak

W czasach głębokiego relatywizmu, kiedy nawet podstawowe prawdy wiary podlegają nieustannej krytyce i przekłamaniom, chrześcijanin powinien umieć bronić swojej wiary. Ojciec Joseph Marie Verlinde w prosty, a jednocześnie pasjonujący i zrozumiały sposób wyjaśnia najważniejsze dogmaty wiary katolickiej dotyczące zmartwychwstania, śmierci, czyśćca, nieśmiertelności ludzkiej duszy i wiele innych kwestii. Zwraca też uwagę na najrozmaitsze zagrożenia duchowe, które oddalając nas od Boga, mogą prowadzić do zniewolenia i dręczeń diabelskich. Ostrzega przed ezoteryzmem i okultyzmem, a także praktykami duchowymi z Dalekiego Wschodu. Ojciec Verlinde, nim powrócił do wiary katolickiej i przyjął święcenia kapłańskie, przez wiele lat był związany z ruchem medytacji transcendentalnej jako bliski współpracownik guru tego ruchu, Maharishiego Mahesha Yogiego. Podczas długiej i bolesnej drogi nawrócenia i przemiany doświadczył osobiście wszystkich negatywnych skutków duchowego zniewolenia, w jakie popadł na skutek wieloletniego praktykowania medytacji transcendentalnej. Dziś jest świadkiem, ale też nauczycielem wiary. Książka Atak na chrześcijaństwo, która odniosła wielki sukces wydawniczy we Francji, jest owocem rozmów ze słuchaczami Radia Notre-Dame, podczas których ojciec Verlinde odpowiadał napytania dotyczące chrześcijaństwa i nowych form duchowości.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

17
Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc
Dostępny34 szt.

„Opowieść o człowieku, który do niczego się nie zmusza. Ciepło, subtelność w wyrażaniu uczuć i pokora. Wartości odkrywane są po kawałku, delikatnie, nie ma tu nic szokującego, a jednak ta opowieść… powala”. – Joanna Janiszewska, dr socjologii, Wrocław „To opowieść o życiu, o którym wielu gdzieś coś słyszało, ale mało kto miał odwagę takiego życia posmakować”. – Bartosz Krywczuk, nauczyciel, Oslo

28,90 zł
20,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,09 zł

18
A Farewell to Arms - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Farewell to Arms
NiedostępnyBrak

In 1918 Ernest Hemingway went to war, to the 'war to end all wars'. He volunteered for ambulance service in Italy, was wounded and twice decorated. Out of his experiences came A Farewell to Arms. In an unforgettable depiction of war, Hemingway recreates the fear, the comradeship, the courage of his young American volunteers and the men and women he encounters along the way with conviction and brutal honesty. A love story of immense drama and uncompromising passion, A Farewell to Arms is a testament to Hemingway's unique and unflinching view of the world and the people around him.

41,00 zł
36,08 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,92 zł

19
Grand Prix. Ostatnia prosta - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grand Prix. Ostatnia prosta
Egmont - gry
NiedostępnyBrak

Gra dla fanów wyścigów samochodowych! Kolizje bolidów, ryzykowne wejścia w zakręty, uderzenia w bandę! Jeśli nie boisz się utraty sterowności i problemów ze skrzynią biegów, wsiadaj do bolida, poczuj szybkość i nie daj się wyprzedzić! W wyścigu bierze udział 12 bolidów, po dwa dla każdego gracza. Na koniec wyścigu 6 pierwszych bolidów zdobędzie punkty. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów. Gra dla 2-6 graczy, w wieku powyżej 8 lat.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

20
Bezcenny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezcenny
NiedostępnyBrak

Bezcenny to międzynarodowy thriller łączący najlepsze cechy prozy Dana Browna, Arturo Perez-Reverte i Umberto Eco. W miejsce każdej rozwiązanej zagadki pojawia się kilka następnych, zwrot akcji goni zwrot akcji, a bohaterowie w poszukiwaniu zaginionego arcydzieła wpadają na trop tajemnicy, która najnowszą historię świata wywróci do góry nogami. Możni tego świata zrobią wszystko, aby nie ujrzała ona światła dziennego. 1945. Niemcy przegrywają wojnę, każdy myśli tylko o sobie. Generalny Gubernator Hans Frank ukrywa najcenniejsze łupy, a wraz z nimi bezcenny sekret, który ma zapewnić mu nietykalność po wojnie. Skarb ginie bez śladu w tajemniczych okolicznościach. 1946. Do Polski powracają zrabowane dzieła sztuki z Damą z gronostajem Leonarda da Vinci na czele. Brakuje Portretu Młodzieńca Rafaela Santi, który od tej pory pozostaje najcenniejszym zaginionym na świecie dziełem sztuki i symbolem grabieży dokonanych w czasie II Wojny Światowej. W Muzeum Czartoryskich w Krakowie od ponad sześćdziesięciu lat na Rafaela czeka pusta rama. Współcześnie. Doktor Zofia Lorentz, historyk sztuki i urzędniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych próbująca sprawić, aby do Polski wróciło choć kilka z ponad 60000 zaginionych dzieł, zostaje wezwana do kancelarii premiera. Sprawa jest pilna i ściśle tajna. Arcydzieło Rafaela zostało w końcu namierzone, a ona musi odzyskać je dla Polski. Legalna droga nie wchodzi w grę. Jedynym możliwym sposobem jest kradzież. Zofia podejmuje się zadania. Do jej zespołu dołączają cyniczny młody marszand, świeżo emerytowany oficer służb specjalnych i legendarna szwedzka złodziejka, specjalnie w tym celu wyciągnięta z więzienia.

39,90 zł
34,71 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,19 zł

21
Nineteen Eighty-Four - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nineteen Eighty-Four
Dostępny25 szt.

Winston Smith works for the Ministry of Truth in London, chief city of Airstrip One. Big Brother stares out from every poster, the Thought Police uncover every act of betrayal. When Winston finds love with Julia, he discovers that life does not have to be dull and deadening, and awakens to new possibilities. Despite the police helicopters that hover and circle overhead, Winston and Julia begin to question the Party; they are drawn towards conspiracy. Yet Big Brother will not tolerate dissent - even in the mind. For those with original thoughts they invented Room 101...

53,99 zł
50,21 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,78 zł

22
Wielka wyprawa Ciumków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka wyprawa Ciumków
Dostępny54 szt.

To już kolejna książka o sympatycznej rodzinie Ciumków. Od czasu Ciumkowych historii minęły dwa lata i tyle samo przybyło naszym bohaterom. Nadeszła wreszcie ta magiczna chwila, kiedy Kaśka z Grześkiem są już wystarczająco duzi, a mama z tatą jeszcze wystarczająco młodzi, żeby wspólnie przeżyć prawdziwą przygodę. Gdy po tych dwóch latach przerwy znowu ich spotykamy, Ciumkowie zajęci są planowaniem Wielkiej Wyprawy. Prawdę mówiąc, planuje głównie tata, ale i pozostali członkowie rodziny nie siedzą z założonymi rękami. Kaśka pracuje nad formą, Grzesiek - Główny Zamartwiacz Wielkiej Wyprawy - pisze czarne scenariusze, mama zamyka mięso w słoikach, a wszyscy razem z tajemniczych powodów często mówią o skorpionach. Kiedy wybije godzina "P", cała czwórka Ciumków wyruszy na spotkanie przygody. Co ich czeka? Odpowiedzi szukajcie na kartach tej książki.

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

23
Córka Mendla - Wspomnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka Mendla - Wspomnienia
Dostępny5 szt.

W 1989 roku Martin Lemelman nagrał opowieść swojej matki, Gusty, o jej dzieciństwie w Polsce w latach trzydziestych i ucieczce przed nazistowskimi prześladowaniami. Corka Mendla jest komiksową transkrypcją wstrząsającego świadectwa jego matki, przywracającą jej opowieść do życia za pomocą czarno-białych rysunków splecionych z reprodukcjami zdjęć i dokumentów.

46,00 zł
34,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,50 zł

24
Koniec z cukrzycą i otyłością! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec z cukrzycą i otyłością!
NiedostępnyBrak

KONIEC Z CUKRZYC I OTYŁOŚCI! Rewelacyjny program utraty wagi, zapobiegania chorobom, i znakomitego samopoczucia! Czy masz nadwagę? Czy lekarz powiedział Ci, że Twoje stężenie cukru na czczo jest trochę za wysokie? Czy masz niepohamowany apetyt na słodycze i węglowodany wysokoprzetworzone? Czy masz wysokie ciśnienie tętnicze? Czy w Twojej rodzinie ktoś cierpiał na cukrzycę, choroby serca lub otyłość? Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest twierdząca, to znaczy, że ta książka jest Ci potrzebna. Dzięki zawartym w niej przepisom na śniadania obiady i kolacje, których wykonanie jest nieskomplikowane i mało pracochłonne, schudniesz i unormujesz poziom glukozy we krwi. Ponadto owe przepisy na pełne 6 tygodni programu pozwolą Ci się przestawić na nowy, zdrowy styl życia!

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

25
Ilustrowane opowieści na wakacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowane opowieści na wakacje
Dostępny10 szt.

Na plaży w palącym słońcu, w lesie, nad rzeką czy u dziadków na wsi - gdziekolwiek spędzasz wakacje - zamieszczone w tej książce wspaniałe opowieści umilą ci czas.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

26
Im starszy, tym lepszy. Poznaj 10 przełomowych odkryć, które na zawsze zmienią twoje myślenie o własnym mózgu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Im starszy, tym lepszy. Poznaj 10 przełomowych odkryć, które na zawsze...
NiedostępnyBrak

Książka Im starszy, tym lepszy to 10 zasad oraz 10 wywiadów ze specjalistami i lekarzami, które na zawsze zmienią Twoje myślenie o własnym mózgu! Czy wiesz, że: – zasada neuroplastyczności mózgu mówi, że każdy człowiek w dowolnym wieku może skutecznie się uczyć i robić postępy? – aktywne muzykowanie i uprawianie sportów wspomaga koncentrację i pomaga odkryć podstawowy „rytm mózgu”? – emerytura to idealny czas na odkrywanie swoich pasji? – prowadzenie pamiętników, częste podróże, kreatywne gotowanie i urządzanie przyjęć rozwija i stymuluje mózg? Dzięki odkryciom dwóch wybitnych specjalistów – neurobiologów – dowiadujemy się, że w wieku dojrzałym ludzki mózg, choć działa wolniej, pracuje dokładniej, a dzięki odpowiednim, prostym ćwiczeniom i właściwej diecie nigdy cię nie zawiedzie. Nie jest to książka tylko dla osób starszych, ale dla wszystkich chcących zadbać o swoją „mózgową kondycję” i przeciwdziałać zjawiskom, które w późnej starości mogą okazać się nieodwracalne. Lektura tej książki to niesamowita przygoda – mnóstwo przykładów, praktycznych wskazówek, wywiadów, podsumowań i ćwiczeń, które pozwalają lepiej poznać pracę naszego mózgu i dostrzec, że jest on doskonałym narzędziem – prawdziwym cudem natury.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

27
Akcja Rudolf - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcja Rudolf
Dostępny8 szt.

W kryminale pt. "Akcja Rudolf" Krystyna odkrywa w mieszkaniu zwłoki swego męża, inżyniera Nechaya. Przyczyną zgonu okazał się zastrzyk z dużą dawką strychniny. Krystyna mogłaby się dzięki temu uwolnić od męża tyrana, zakończyć nieudane małżeństwo i rozpocząć nowe życie u boku ukochanego mężczyzny, gdyby nie to, że wszystkie dowody wskazują właśnie jej kochanka jako sprawcę zbrodni. Czy Łukasz faktycznie zabił Teodora Nechaya? A może to sama Krystyna – z zawodu farmaceutka – podała mężowi truciznę? Jaką rolę w tej sprawie odegrała młoda pielęgniarka, która przyszła zrobić ten tragiczny w skutkach zastrzyk? Cóż, jedna mała ampułka, a tyle zamieszania. No właśnie – czy na pewno tylko jedna…

21,45 zł
15,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,01 zł

28
The Godfather - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Godfather
Dostępny10 szt.

A modern masterpiece, The Godfather is a searing portrayal of the 1940s criminal underworld. It is also the intimate story of the Corleone family, at once drawn together and ripped apart by its unique position at the core of the American Mafia. Still shocking forty years after it was first published, this compelling tale of blackmail, murder and family values is a true classic.

35,00 zł
30,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

29
For Whom the Bell Tolls - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
For Whom the Bell Tolls
Dostępny5 szt.

High in the pine forests of the Spanish Sierra, a guerrilla band prepares to blow up a vital bridge. Robert Jordan, a young American volunteer, has been sent to handle the dynamiting. There, in the mountains, he finds the dangers and the intense comradeship of war. And there he discovers Maria, a young woman who has escaped from Franco's rebels.

47,00 zł
41,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,64 zł

Wróć do góry