hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.07.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 lipca 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Z Tobą idę przez życie. Religia. Podręcznik dla 8 klasy szkoły podstawowej (praca zbiorowa), na drugim Z Tobą idę przez życie. Religia. Karty pracy dla 8 klasy szkoły podstawowej (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Poezje (Emily Dickinson) oraz Przyjmujemy Pana Jezusa. Katechizm dla klasy 3 szkoły podstawowej (Jan Szpet, Danuta Jackowiak).
1
Z Tobą idę przez życie. Religia. Podręcznik dla 8 klasy szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Tobą idę przez życie. Religia. Podręcznik dla 8 klasy szkoły podstaw...
Dostępny2738 szt.

Z Tobą idę przez życie to podręcznik nr AZ-32-01/10-LU-1/13 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych. Przeznaczony dla klasy 8 szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania nr AZ-3-01/10, pod redakcją ks. Pawła Mąkosy. Numer dopuszczenia: AZ-32-01/10-LU-1/13

24,90 zł
23,16 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,74 zł

2
Z Tobą idę przez życie. Religia. Karty pracy dla 8 klasy szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Tobą idę przez życie. Religia. Karty pracy dla 8 klasy szkoły podsta...
Dostępny3057 szt.

Teczka pracy do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych. Przeznaczona jest dla klasy 8 szkoły podstawowej, może być stosowana jako pomoc uzupełniająca do podręcznika nr AZ-32-01/10-LU-1/13, pod redakcją ks. Pawła Mąkosy. Numer dopuszczenia: AZ-32-01/10-LU-1/13

11,90 zł
11,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,83 zł

3
Poezje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Dostępny14 szt.

Nigdy nie mówiłam z Bogiem Ani w niebie mój krok nie stanął – A przecież pewna jestem drogi Jakby mi mapę dano Emily Dickinson

20,00 zł
16,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,20 zł

4
Przyjmujemy Pana Jezusa. Katechizm dla klasy 3 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjmujemy Pana Jezusa. Katechizm dla klasy 3 szkoły podstawowej
Dostępny374 szt.

Numerr dopuszczenia: AZ-13-01/10-PO-1/13 Celem kształcenia w kl. III jest bezpośrednie przygotowanie dzieci do spotkania z Chrystusem w sakramencie pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Program podobnie, jak w latach poprzednich nawiązuje do codziennych doświadczeń uczniów. Taka forma przekazu wiedzy ma na celu pomoc uczniom w świadomym przygotowaniu i przeżywaniu spotkania z żywym Chrystusem w Eucharystii. Założenia organizacyjno–metodyczne jednostki lekcyjnej porządkują zdobytą przez uczniów wiedzę dotyczącą modlitwy, przykazań, sakramentu pokuty i pojednania, Eucharystii oraz jak zdobytą wiedzę wykorzystać w codziennym życiu.

23,90 zł
23,18 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,72 zł

5
Potępić UPA! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potępić UPA!
Dostępny14 szt.

"Potępić UPA" odpowiada na pytania: - Co się wydarzyło przed 55-ciu laty na Wołyniu? - Dlaczego to się wydarzyło? - Jaki jest obecny stan stosunków polsko-ukraińskich? - Dlaczego tak jest? - Co trzeba zrobić, aby doprowadzić do rzetelnego pojednania polsko-ukraińskiego?

24,00 zł
17,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,72 zł

6
Inteligencja. Twórcza odpowiedź na nasze czasy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inteligencja. Twórcza odpowiedź na nasze czasy
Dostępny11 szt.

Jak w twórczy sposób zmierzyć się z wyzwaniami zmieniającego się świata. Osho przekonuje, że najlepszą metodą usprawnienia inteligencji nie jest wcale trening skupiony na intelekcie. Intelekt operuje logiką, a inteligencja działa w sposób paradoksalny. Intelekt rozkłada zjawiska na czynniki, aby przekonać się, w jaki sposób funkcjonują. Inteligencja scala je, aby objąć całokształt rzeczy. Osho podkreśla, że gdy edukacja kładzie zbyt duży nacisk na rozwój intelektu, zostaje zaburzona naturalna równowaga, niezbędna w rozwoju jednostki i społeczeństwa. Tylko poprzez dowartościowanie inteligencji możemy w twórczy sposób zmierzyć się z wyzwaniami zmieniającego się świata.

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

7
Gospodarka kasowa jednostki budżetowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka kasowa jednostki budżetowej
NiedostępnyBrak

Praktyczne omówienie zasad prawidłowego gospodarowania środkami pieniężnymi w jednostce budżetowej wraz z kompletną dokumentacją. Publikacja zawiera szereg ważnych informacji dla głównych księgowych (skarbników) oraz osób zarządzających jednostką budżetową, które pomogą we właściwym zorganizowaniu wszelkich spraw związanych z obrotem gotówkowym w jednostce, właściwym podziale kompetencji i odpowiedzialności pracowników działów księgowości i kasjerów oraz zgodny z prawem udokumentowaniu poszczególnych czynności. W poradniku omówiono m.in.: zasady odpowiedzialności za gospodarkę kasową w jednostce budżetowej (ze szczegółowym wskazaniem zakresu odpowiedzialności zadaniowej pracownika zajmującego się gospodarką kasową), problem weryfikacji otrzymanych znaków pieniężnych z punktu widzenia ich autentyczności, a także zasady prawidłowego przechowywania i przewożenia pieniędzy udzielanie zaliczek gotówkowych na realizację drobnych zakupów bieżących na potrzeby własne jednostki oraz zaliczek na pokrycie kosztów podróży służbowych (w tym mi.in. przykładowe dokumenty i rejestry pomocne w tworzeniu procedur udzielania i rozliczania zaliczek, dochodzenia i egzekwowania zwrotu środków finansowych z tytułu nierozliczonych zaliczek przez pracowników jednostki) zasady i procedury inwentaryzacji kasy funkcjonowanie depozytów w jednostce budżetowej oraz zasady likwidacji depozytów w przypadku ich nie odebrania z przykładową dokumentacją (wzory pokwitowań, wzór księgi depozytów, wzór wniosku do sądu w sprawie likwidacji depozytu, wzór instrukcji w sprawie likwidacji niepodjętych depozytów) zasady i trybu ustalania wysokości pogotowia kasowego gospodarkę drukami ścisłego zarachowania (w tym: rejestracja druków, ich inwentaryzacja, sposoby przeprowadzania likwidacji druków) funkcjonowanie kas fiskalnych w jednostkach budżetowych jak sporządzić instrukcję kasową najczęstsze spotykane nieprawidłowości w zakresie gospodarki kasowej oraz obrotu gotówkowego, na jakie natrafiają kontrolerzy uprawnionych organów kontroli państwowej czy regionalnych izb obrachunkowych. Poradnik zawiera również komplet dokumentów niezbędnych w każdej jednostce budżetowej ? autor opracował 28 wzorów dokumentów, instrukcji, protokołów, oświadczeń (w tym wzór instrukcji kasowej) ? wszystkie dokumenty zostały przygotowane w wersji elektronicznej na dołączonej płycie CD. Publikacja szczególnie polecana kierownikom jednostek budżetowych odpowiedzialnych za całość gospodarki finansowej kierowanych jednostek oraz głównym księgowym (skarbnikom), a także osobom zajmującym stanowiska kasjerów w tych jednostkach.

178,50 zł
167,79 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,71 zł

8
Witaj, Karolciu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaj, Karolciu
NiedostępnyBrak

To ciąg dalszy fantastycznych przygód pomysłowej dziewczynki, którą znamy z pierwszej części tej książki pt. Karolcia. Tym razem Karolcia i jej kolega przeżywają zabawne przygody dzięki czarodziejskiej niebieskiej kredce. Ich mały skarb, podobnie jak niebieski koralik, posiada moc spełniania życzeń. Opowiadanie napisane jest ze wspaniałym humorem i wartko toczącą się akcją. Idealnie nadaje się na pierwszą „własną" lekturę. "– Nigdy jeszcze nie widziałem, aby narysowany kot był żywy i zeskakiwał z papieru na ziemię! – wyszeptał zdumiony Piotr. I żeby rozmawiał ludzkim głosem. – Ale teraz zobaczyłeś! Oczywiście stało się to tylko dlatego, że zostałem narysowany błękitną kredką. – Błękitną kredką... – powtórzyła Karolcia..."

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

9
Głębokie rany. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głębokie rany. Audiobook
Nele Neuhaus, Media Rodzina
Dostępny2 szt.

Skomplikowana intryga w kręgu wyższych sfer. Rewelacyjny kryminał. W swoim podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączy zagadkowa liczba zapisana przez mordercę na miejscu zbrodni oraz bliska znajomość z Verą Kaltensee, równie sędziwą przedstawicielką lokalnej arystokracji. Sekcja zwłok wykaże jeszcze jeden punkt wspólny – szokującą tajemnicę obu mężczyzn – tatuaż zdradzający przynależność do SS. Komuś wpływowemu bardzo zależy na tym, by sprawę Goldberga zamieść pod dywan, ale jego morderca nie da o sobie zapomnieć. Policjanci Pia Kirchoff i Oliver von Bodenstein, zaangażują się w śledztwo do tego stopnia, że aby zebrać informacje, wykorzystają prywatne kontakty, a nawet kilka razy odłożą na bok regulamin. Czy i tym razem nie zawiedzie ich intuicja? Głębokie rany to niezwykle przejmujący kryminał, złożony i nietuzinkowy. Nietypowo ofiarami są tu Niemcy pochodzący z Prus Wschodnich, wypędzeni z rodzinnej miejscowości przez wojenną zawieruchę. Choć motyw morderstw pozostanie nieodgadniony do samego końca, odpowiedzi na niejedno ważne pytanie w tej sprawie poszukać trzeba będzie w Polsce... Znakomitą interpretację przedstawia Maja Ostaszewska.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

10
Kobieta ze znamieniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta ze znamieniem
NiedostępnyBrak

Czwarty tom znakomitej i wielokrotnie nagradzanej serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu – sprawca oddał do niego dwa precyzyjnie wymierzone strzały. Wcześniej ofiara była dręczona tajemniczymi telefonami: ktoś anonimowy odtwarzał znajomą, choć przywołującą nieprzyjemne skojarzenia melodię. Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Komisarz Van Veeteren i jego zespół muszą rozszyfrować przeszłość ofiar. Poszlaki są skąpe. Czy uda im się uprzedzić kolejny ruch zabójcy?

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

11
Sen nocy letniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen nocy letniej
NiedostępnyBrak

Szósta część cyklu o Drużynie A – jednostce specjalnej policji do zwalczania przestępczości międzynarodowej Zbliża się noc świętojańska, czas urlopów. Jednak Drużynę A czeka intensywny tydzień. Jednemu z członków zostaje zarzucone dawno popełnione przestępstwo, a Sztokholm nawiedza seria tajemniczych zdarzeń. Pracująca w Szwecji polska pielęgniarka ginie od uderzenia siekierą, dyrektor programowy stacji telewizyjnej zostaje zastrzelony po premierze pilotażowego odcinka nowego reality-show, z głębin Riddarfjärden wypływa trup. Cała sprawa dotyka bezpośrednio policjantów z jednostki specjalnej. „Dahl potrafi nie tylko budować wyszukaną fabułę, ale ma również rzadkie poczucie humoru, które idzie w parze z umiejętnością krytycznej obserwacji społeczeństwa z wyraźną dozą ironii”. EXPRESSEN „Wciągająca lektura? Na pewno tak. Porywająca? Z pewnością. Lecz również nieszablonowa, skutecznie unikająca schematów. Arne Dahl to pisarz, który ma głowę na karku i umie sobie poradzić w każdej sytuacji”. AFTONBLADET

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

12
Projekt Rosie. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Rosie. Audiobook
Simsion Graeme, Media Rodzina
NiedostępnyBrak

Projekt „Rosie” to feel-good book, jedyna w swoim rodzaju komedia romantyczna, z charyzmatycznym, ujmującym bohaterem, pierwszorzędnym humorem i wartką akcją. Przetłumaczona na 35 języków. Don Tillman się żeni. Tylko nie wie jeszcze, z kim. Wdrożył więc Projekt „Żona” i opracował 16-stronicowy kwestionariusz, który ma wyłonić idealną partnerkę. Musi mieć przyzwoity zawód, nie może palić, pić alkoholu, a wśród jej cnót punktualność winna znajdować się w ścisłej czołówce. Tymczasem Rosie Jarman dorabia jako barmanka, pije, pali i notorycznie się spóźnia. Jest również inteligentna oraz piękna. I szuka swojego biologicznego ojca, a w tym Don Tillman, profesor genetyki, może jej służyć pomocą. Z Projektu „Żona” Don dowiedział się kilku ciekawych rzeczy. Na przykład, dlaczego wszystkie jego dotychczasowe znajomości kończyły się na pierwszej randce. Dlaczego szybkoschnąca odzież fitness nie nadaje się na kolację w restauracji. I dlaczego, pomimo wszelkich prób naukowych, nie da się znaleźć miłości - to miłość znajduje Ciebie. Wersję audio przeczyta Borys Szyc.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

13
Teatr w Polsce / Theatre in Poland 2013 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr w Polsce / Theatre in Poland 2013
NiedostępnyBrak

Założeniem ukazującej się co roku publikacji Teatr w Polsce jest zebranie jak największej ilości informacji związanych z miejscem funkcjonowania, strukturą i działalnością artystyczną wszelkich instytucji, organizacji i stowarzyszeń, które tworzą polskie współczesne życie teatralne. Każdy tom zawiera podstawową bazę teleadresową oraz dokumentację artystyczną zakończonego właśnie sezonu. Staramy się opisać dorobek wszystkich zespołów, scen, grup, festiwali i przeglądów, przedstawić działalność szkół artystycznych i agencji. Dokumentacji towarzyszą zestawienia statystyczne dotyczące statusów, charakteru działalności, budżetów, premier, wyjazdów, liczby widzów i sztuk w repertuarach, struktury zatrudnienia w zespołach artystycznych.?

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

14
Niemiecki 15 minut dziennie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki 15 minut dziennie
Dostępny154 szt.

Nowatorska metoda nauki - rozumiesz i mówisz po niemiecku: wystarczy 15 minut dziennie, żeby nauczyć się mówić po niemiecku; specjalna metoda wizualna sprawia, że uczysz się szybko, skutecznie i z przyjemnością; nie musisz zapisywać słówek ani odrabiać pracy domowej - po prostu zasłoń odpowiedzi w książce skrzydełkami okładki i sprawdź, ile zapamiętałeś; jeśli zaczynasz się uczyć niemieckiego lub chcesz go sobie przypomnieć, sięgnij po tę książeczkę; z łatwością porozumiesz się w sklepie, w banku, na lotnisku, bez problemu kupisz bilet w kasie, zapytasz o drogę, umówisz się na spotkanie.

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

15
Dysponowanie wspólnymi zasobami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysponowanie wspólnymi zasobami
Dostępny29 szt.

W swojej pionierskiej książce, po raz pierwszy opublikowanej w 1990 r. i dotychczas wznawianej 22 razy, Elinor Ostrom zajmuje się jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii pozytywnej ekonomii politycznej: czy i w jaki sposób można zorganizować wykorzystywanie wspólnych zasobów tak, aby uniknąć zarówno nadmiernej ich eksploatacji, jak i zbyt wysokich kosztów administrowania nimi. Ekonomiści często są zdania, że kiedy jakiś zasób jest wspólną własnością wielu ludzi, można go eksploatować tylko tam, gdzie rozwiązaniem problemu jego nadmiernego zużywania jest prywatyzacja lub przymus narzucony przez siłę z zewnątrz, na przykład władzę państwową. Ostrom przekonuje jednak, że istnieją też inne sposoby radzenia sobie z tymi kwestiami i że kiedy rozwiąże się pewne problemy podaży, wiarygodności i monitorowania, można powołać do życia stabilne samorządne instytucje. W publikacji noblistka opisuje trzy modele stosowane najczęściej i przedstawia również inne możliwości, aby zilustrować różnorodność ewentualnych rozwiązań. Wykorzystuje analizę instytucjonalną do badania sposobów - zarówno udanych, jak i nieudanych - dysponowania wspólnymi zasobami. Prezentuje także wyniki dokładnych badań terenowych nad wieloma tego typu przypadkami, takimi jak wysokogórskie pastwiska w Szwajcarii i Japonii, projekty nawadniania na Filipinach i w Kalifornii oraz przybrzeżne łowiska w Kanadzie i Turcji.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

16
Morze potworów. Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 2. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morze potworów. Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 2.
NiedostępnyBrak

Siódma klasa była dla Percy’ego Jacksona wyjątkowo spokojna. Żaden potwór nie przedostał się na teren jego nowojorskiej szkoły. Ale kiedy niewinna gra w zbijanego z kolegami z klasy zmienia się w śmiertelną rozgrywkę z brutalną bandą olbrzymów-ludożerców… sprawy przyjmują paskudny obrót. Niespodziewana wizyta Annabeth, przyjaciółki Percy’ego, oznacza kolejne złe wieści: magiczna granica broniąca Obozu Herosów została zniszczona przez truciznę podrzuconą przez tajemniczego wroga. Jeśli lekarstwo nie znajdzie się na czas, jedyna bezpieczna przystań dla herosów przestanie istnieć. W porywającym, dowcipnym i cieszącym się ogromną popularnością dalszym ciągu opowieści rozpoczętej w Złodzieju pioruna Percy wraz z przyjaciółmi musi udać się w rejs po Morzu Potworów, aby ocalić obóz. Najpierw jednak odkryje szokującą rodzinną tajemnicę, która każe mu się zastanowić, czy to, że Posejdon uznał go za syna, jest zaszczytem czy okrutnym żartem.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

17
Wzory pism i orzeczeń w postępowaniu upadłościowym i naprawczym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzory pism i orzeczeń w postępowaniu upadłościowym i naprawczym
NiedostępnyBrak

Publikacja zawiera ponad 250 wzorów pism procesowych oraz orzeczeń sądowych w sprawach upadłościowych i naprawczych. Obejmuje ona zarówno pisma składane w toku postępowania przez jego uczestników: dłużnika i wierzycieli, jak i pisma przygotowywane przez nadzorcę sądowego, zarządcę i syndyka. Autorzy, dążąc do ujednolicenia praktyki organów postępowania upadłościowego i naprawczego, przedstawiają propozycje wzorów postanowień sądu upadłościowego oraz sędziego komisarza. Wzory opatrzone zostały rozbudowanymi komentarzami autorskimi wyjaśniającymi kwestie merytoryczne i ułatwiającymi szybkie i prawidłowe sporządzenie właściwego dokumentu.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

18
Spójność społeczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spójność społeczna
Dostępny100 szt.

Książka stanowi głos w debacie na temat strategii rozwoju kraju w wymiarze przestrzennym. Autorki uwypuklają społeczno-ekonomiczną stronę tego rozwoju, piszą o zasobach ludzkich, warunkach bytu oraz społecznych efektach dokonywanych zmian. Czytelnik znajdzie tu potwierdzone analitycznie oceny realizowanej w Polsce polityki spójności oraz rzeczowe argumenty przemawiające za świadomym jej kształtowaniem w przyszłości. Stanisława Golinowska, profesor ekonomii, autorka licznych prac na temat polityki społecznej, rynku pracy oraz ekonomiki zdrowia. Od wielu lat związana z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie oraz Instytutem Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; kierowała kolejno obiema placówkami. Należy do grona założycieli fundacji CASE i jako jej fellow uczestniczy w licznych międzynarodowych projektach badawczych. Prowadzi prace eksperckie na potrzeby rządu, Komisji Europejskiej oraz ONZ, a także małopolskiego samorządu terytorialnego. Ewa Kocot, matematyk i doktor nauk ekonomicznych, specjalizuje się w analizach ilościowych z zakresu rozwoju społeczno-ekonomicznego i ochrony zdrowia. Autorka tekstów poświęconych wskaźnikom zdrowotnym oraz determinantom i projekcjom wydatków na zdrowie. Pracuje w Instytucie Zdrowia Publicznego Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

33,60 zł
29,57 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,03 zł

19
Dyrektywa milczeć! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyrektywa milczeć!
Dostępny21 szt.

Książka Jacka Wilamowskiego dotyczy głośnej w 1957 roku sprawy porwania i zabójstwa Bohdana Piaseckiego, syna szefa Stowarzyszenia PAX Bolesława Piaseckiego, osoby bardzo wpływowej w PRL. Sprawców nigdy nie wykryto. Tropy prowadziły do funkcjonariuszy MSW i osób z nimi powiązanych narodowości żydowskiej. Śledztwo trwało wiele lat. Rozpatrywano różne wersje wydarzeń i analizowano motywy sprawców, przy czym najdłużej badano motyw zemsty za działalność polityczną Bolesława Piaseckiego przez 1939 rokiem oraz to, co robił podczas II wojny światowej. W całej sprawie najdziwniejsze jest to, że 13 kwietnia 1992 roku minister spraw wewnętrznych Antoni Macierewicz podjął decyzję o utajnieniu zbioru dokumentów dotyczących tej zbrodni. Co chciał ukryć minister? Komu po prawie 70 latach zagraża prawda o śmierci Bohdana Piaseckiego?

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

20
Pierwsza pomoc przedmedyczna w szkole 19 procedur i algorytmów postępowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc przedmedyczna w szkole 19 procedur i algorytmów postępo...
Dostępny2 szt.

Zgodnie z § 21 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.) każdy nauczyciel ma obowiązek odbycia szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pierwsza pomoc przedmedyczna to proste, natychmiastowe czynności wykonywane przez osoby nieposiadające kwalifikacji medycznych, do czasu przybycia karetki pogotowia i za pomocą aktualnie dostępnych środków. Aby skutecznie pomóc poszkodowanemu, należy działać szybko i sprawnie, zgodnie z ustalonymi odpowiednio do zdarzenia wypadkowego sposobami postępowania. Posługując się algorytmem, zyskuje się pewność, że żadna konieczna czynność nie została pominięta. Opracowanie jest niezbędnym dla nauczycieli zbiorem procedur i algorytmów postępowania z zakresu udzielania pierwszej pomocy uczniom: w chorobach przewlekłych u dzieci, w podstawowych czynnościach resuscytacyjnych u dzieci i dorosłych, z osobą nieprzytomną, w omdleniu, w urazach kręgosłupa w przypadku zadławienia, podczas wystąpienia napadu padaczki (drgawki), w oparzeniach, w przypadku porażenia prądem elektrycznym, w hipotermii, w użądleniach i ukąszeniach, w udarze cieplnym, w złamaniach, zwichnięciach i skręceniach, w przypadku ran i krwotoków, w przypadku tonięcia. w przypadku podejrzenia, że na terenie szkoły znajduje się uczeń będący pod wpływem alkoholu, w przypadku podejrzenia używania narkotyków przez ucznia, wobec ofiary przemocy w szkole. Jolanta Dąbrowska Mgr pielęgniarstwa z drugim stopniem specjalizacji zawodowej, ukończyła Podyplomowe Studium Medycyny Ratunkowej, posiada certyfikat uprawniający do nauczania pierwszej pomocy z elementami medycyny ratunkowej oraz do wystawiania imiennych zaświadczeń o przeprowadzonych szkoleniach. Autorka programów specjalizacji z pielęgniarstwa kardiologicznego i specjalizacji z pielęgniarstwa ratunkowego, współautor książki pt.: „Procedury i algorytmy postępowania w pierwszej pomocy przedmedycznej”. Nauczyciel akademicki w Akademii Medycznej w Gdańsku (2002–2012) oraz nauczyciel w Zespole Szkół Policealnych w Gdyni na kierunku ratownictwa medycznego. Helena Jędrzejewska Mgr pielęgniarstwa, ukończyła Podyplomowe Studium Medycyny Ratunkowej. posiada certyfikat uprawniający do nauczania pierwszej pomocy z elementami medycyny ratunkowej oraz do wystawiania imiennych zaświadczeń o przeprowadzonych szkoleniach. Posiada pierwszy stopień specjalizacji w zakresie medycyny społecznej. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Fundusze Strukturalne – Pozyskiwanie i Sprawozdawczość. Współautor książki pt.: „Procedury i algorytmy postępowania w pierwszej pomocy przedmedycznej”. Nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół Policealnych w Gdyni.

210,00 zł
197,40 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 12,60 zł

21
Analiza konwersacji dyskursu i dokumentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza konwersacji dyskursu i dokumentów
Dostępny61 szt.

Praktyczny przewodnik przybliżający metody badania języka używanego w różnych kontekstach: oficjalnych dokumentach, zwykłych rozmowach, wywiadach czy komunikatorach internetowych. Autor w jasny sposób wprowadza podstawowe definicje, czym jest analiza konwersacyjna czy analiza dyskursu, a także pokazuje, jak dokonać transkrypcji materiałów nagranych na taśmach audio lub wideo. Jak w każdym tomie Niezbędnika, podejmowane są również zagadnienia etyczne dotyczące korzystania z danych wywołanych i niewywołanych.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

22
15 minut dziennie. Angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15 minut dziennie. Angielski
NiedostępnyBrak

Nowatorska metoda nauki – rozumiesz i mówisz po angielsku: • wystarczy 15 minut dziennie, żeby nauczyć się mówić po angielsku; • specjalna metoda wizualna sprawia, że uczysz się szybko, skutecznie i z przyjemnością; • nie musisz zapisywać słówek ani odrabiać pracy domowej – po prostu zasłoń odpowiedzi w książce skrzydełkami okładki i sprawdź, ile zapamiętałeś; • jeśli zaczynasz się uczyć angielskiego lub chcesz go sobie przypomnieć, sięgnij po tę książeczkę; • z łatwością porozumiesz się w sklepie, w banku, na lotnisku, bez problemu kupisz bilet w kasie, zapytasz o drogę, umówisz się na spotkanie.

24,90 zł
19,17 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,73 zł

23
Aconcagua; laminowana mapa trekkingowa 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aconcagua; laminowana mapa trekkingowa 1:50 000
Dostępny7 szt.

Doskonała i komfortowa w użytkowaniu mapa trekkingowa najwyższego szczytu obu Ameryk – Aconcagui. Obejmuje swym zasięgiem wszystkie trasy prowadzące na wierzchołek. Publikacja powstała specjalnie z myślą o osobach aktywnych, kochających wędrówki i wspinaczkę. Została wykonana w systemie Comfort! Map firmy ExpressMap (P) i pokryta jest laminatem, co pozwala na dłuższe i wygodniejsze jej użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych panujących na szlakach. Mapa zawiera legendę w sześciu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim oraz polskim. Mapę charakteryzuje: • bogata treść turystyczna, m.in.: trasy trekkingów, infrastruktura turystyczna, atrakcje przyrodnicze i inne interesujące obiekty, • cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, • zgodność z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84, • trwałość i wygoda użytkowania. Publikacja jest częścią wielokrotnie nagradzanej serii map trekkingowych wydawnictwa terraQuest, która zdobyła zaufanie wielu amatorów wypraw trekkingowych w wielu krajach Europy i poza nią. Seria map trekkingowych terraQuest została stworzona z myślą o tych, którzy kochają dalekie podróże i trudno dostępne miejsca. Duży zasięg, szczegółowa skala i bogata treść map pomogą dobrze zaplanować wędrówkę. Mapy są dwustronnie laminowane, dzięki czemu sprawdzą się nawet w najtrudniejszych górskich warunkach.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

24
Likwidator w Hiszpanii 1937 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Likwidator w Hiszpanii 1937
NiedostępnyBrak

Zapraszamy do lektury nowej odsłony kultowego już komiksu Likwidator znanego rysownika Ryszarda Dąbrowskiego! Tym razem bohater przenosi się w czasie do ogarniętej wojną domową Hiszpanii 1936 roku. Likwidator przyłącza się do kolumny anarchistów jadących na front i swoim starym zwyczajem urządza radosną masakrę – tym razem skierowaną w oddziały faszystowskie generała Franco. Nie oszczędza też komunistów i księży oraz walczy ze strasznym demonem Jezulogiem, odpowiedzialnym za religijny fanatyzm. W jednym z epizodów spotyka nawet Georga Orwella, rzeczywistego uczestnika tamtych wydarzeń. Komiks wydany przed Oficynę Wydawniczą Bractwo Trojka we współpracy z Federacją Anarchistyczną, opatrzony wstępem historycznym ze zdjęciami archiwalnymi.

34,00 zł
25,16 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,84 zł

Wróć do góry