hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.07.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 16 lipca 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw dla logistyków (Krzysztof Pawłowski), na drugim Love story (Jennifer Echols). Kolejny produkt to Przetwory i nalewki siostry Marii (Maria Goretti) oraz Sukces jest kobietą (Martin Curly).
1
Podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw dla logistyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw dla logistyków
Dostępny59 szt.

Książka została pomyślana jako podręcznik uzupełniający dla osób kształcących się w zawodzie technik logistyk według nowej podstawy programowej. Zawiera syntetyczną prezentację efektów kształcenia wspólnych dla wszystkich zawodów, czyli przede wszystkim zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy - (BHP) oraz podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej - (PDG). Intencją autorów było także przedstawienie efektów kształcenia wspólnych dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego, stanowiących podbudowę do kształcenia w zawodzie technik logistyk. Struktura książki podporządkowana została logice funkcjonowania przedsiębiorstw, z uwzględnieniem roli logistyki jako funkcji wspierającej działalność operacyjną i strategiczną w przedsiębiorstwie. Dodatkowym atutem w ugruntowywaniu zdobytej wiedzy są testy sprawdzające, zamieszczone po każdym rozdziale. Podręcznik przygotowuje do zdobywania umiejętności samodzielnej analizy funkcjonowania przedsiębiorstwa przy zastosowaniu odpowiednich metod, technik i narzędzi badań marketingowych i statystycznych, a znajomość podstaw ekonomii i zasad BHP pozwoli przyszłym logistykom na podjęcie racjonalnych działań w pracy zawodowej. W książce poruszane są różne zagadnienia z zakresu ekonomii, prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasad BHP. Przedstawione wątki teoretyczne przeplatają się z praktyczną wiedzą z obszaru logistyki.

53,00 zł
46,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,36 zł

2
Love story - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love story
Dostępny1 szt.

Erin wie, że szczęśliwe zakończenia częściej zdarzają się w książkach niż w życiu. I właśnie dlatego chce zostać pisarką, najlepiej autorką romansów historycznych, w których on i ona, za nic mając konwenanse, pokonują wiele przeszkód, by wreszcie paść sobie w ramiona. Koniec. Kropka. By zrealizować to marzenie, Erin jest gotowa na śmierć pokłócić się z babką i z pustym portfelem szturmować Nowy Jork. Ma nadzieję, że kurs pisarstwa pozwoli jej zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości oraz o Hunterze – niegdyś przyjacielu, później śmiertelnym wrogu. Szalenie przystojnym, bardzo inteligentnym i obrzydliwie seksownym wrogu... Wzorując na Hunterze bohatera swego opowiadania, Erin nie przypuszcza, że chłopak kiedykolwiek je przeczyta. Jednak niespodziewanie Hunter dołącza do uczestników kursu... Ups! Chłopak nie tylko bezbłędnie rozpoznaje siebie w postaci chłopca stajennego, ale postanawia odpłacić Erin pięknym za nadobne. Z każdymi kolejnymi zajęciami grupa bawi się coraz lepiej, czego nie można powiedzieć o Erin...

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

3
Przetwory i nalewki siostry Marii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetwory i nalewki siostry Marii
Dostępny117 szt.

Przetwory i nalewki siostry Marii to znakomita, w której znajduje się wiele sprawdzonych przepisów nie tylko na przetwory z warzyw i owoców, ale także na wyśmienite nalewki, z których większość ma działanie zdrowotne. Dzięki dokładnym opisom i wskazówkom, a także pięknym zdjęciom, wszystkie przetwory zawsze się udadzą. To prawdziwa skarbnica wiedzy kulinarnej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

28,99 zł
20,87 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

4
Sukces jest kobietą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sukces jest kobietą
Dostępny5 szt.

Właśnie stanęłaś na drodze do sukcesu i być może spełnisz swoje najskrytsze marzenia. Dzięki wskazówkom Autorki poczujesz się zmotywowana i stworzysz plan działania, jak spełnić swoje pragnienia, rzucić męczący cię nałóg, pokonać uciążliwą chorobę, osiągnąć wymarzoną wagę, zabezpieczyć się finansowo, dostać wymarzoną pracę, zbudować wartościowe relacje z ludźmi, zadbać o swój rozwój duchowy czy rozkręcić własny interes. Autorka pomoże ci zdefiniować swoją osobistą definicję sukcesu. Liczne, ale ciekawe ankiety zainspirują cię do osiągnięcia wyznaczonego celu, a konkretne wskazówki zmotywują do wykonania pierwszych, najtrudniejszych kroków. Przed wzięciem przez ciebie tej książki do ręki pojawiła się myśl: „Oto kolejny bezużyteczny poradnik”. Podczas lektury odniesiesz jednak wrażenie, że prowadzisz osobisty dziennik wiodący cię do sukcesu. A po przeczytaniu uświadomisz sobie, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnąć wymarzony cel.

34,90 zł
28,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,28 zł

5
Literatura obecna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura obecna
NiedostępnyBrak

Pojęcie „literatury obecnej”, nieco zadłużone w refleksji filologicznej Hansa Ulricha Gumbrechta, rozumiem na dwa sposoby naraz. Po pierwsze, odnosić się ma do niejasnej ontologii tego, co literackie (i nie tylko) we współczesności. Literatura jako obiekt dzisiaj istnieniowo niepewny, chwilami nieobecny, innym razem podejrzanie oczywisty, wreszcie – najczęściej – ujawniający się jako coś spektralnego, widmowego. Do tej problematyki i dynamiki objawiania się, odchodzenia oraz znikania należą wszelkie pytania o miejsca zajmowane przez literaturę, a ściślej: o jej sposoby zajmowania i wytwarzania miejsc własnych. Drugie ze znaczeń „literatury obecnej”... (ze Wstępu)

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

6
Polityka jako problem moralny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka jako problem moralny
Dostępny5 szt.

Intuicje obywateli państw demokratycznych dotyczące moralności politycznej są rozbieżne. Z jednej strony uważamy na ogół, iż normy działania politycznego są łagodniejsze niż w przypadku etyki prywatnej, jednak z drugiej sądzimy również, że na politykach ciążą większe oczekiwania niż na zwyczajnych ludziach. Teoria polityczna dostarczyć musi spójnego objaśnienia tych pozornie sprzecznych przekonań. Zdaniem Kisa, doktryna klasyczna zdolna jest objaśnić pierwszy pogląd, lecz za cenę poświęcenia drugiego. Głównym celem niniejszej książki jest ukazanie, w jaki sposób można obie intuicje połączyć w jednej teorii, oraz przedstawienie, co taka teoria mówi nam na temat roli odpowiedzialności moralnej w polityce demokratycznej. W analizie odwołano się do szerokiego wachlarza klasycznych i współczesnych prac, a także do domagających się osądu moralnego niedawnych przypadków w polityce międzynarodowej. Aneks, poświęcony doniosłemu esejowi Václava Havla zatytułowanemu Siła bezsilnych,rzuca światło na bogactwo stanowisk względem polityki, jakie zajmowali intelektualiści-dysydenci.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

7
Kieszonkowy słownik ortograficzny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieszonkowy słownik ortograficzny
NiedostępnyBrak

Kieszonkowy słownik ortograficzny to bogaty zbiór najbardziej aktualnych reguł i haseł. Autorem i redaktorem naukowym słownika jest prof. dr hab. Jerzy Podracki - profesor zwyczajny w Instytucie polonistyki Stosowanej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego Słownik zawiera: • ponad 20 000 haseł, • najnowsze wyrazy, • formy odmiany wyrazów i znaczenia ich podziału, • bogaty wstęp z zasadami pisowni i interpunkcji, • system odsyłaczy do zasad pisowni, • teksty dyktand

8,00 zł
6,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

8
Wyznania gejszy - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznania gejszy
Golden Arthur, Albatros
NiedostępnyBrak

Młoda japońska dziewczyna zostaje sławną gejszą i przeżywa wielką miłość. Inspiracją do spisania jej niezwykłej opowieści, pełnej humoru i niezapomnianych postaci, było życie najbardziej znanej współczesnej gejszy - Mineko Iwasaki. Opowieść Sayuri, córki prostego rybaka, zaczyna się w 1929 roku, gdy jako dziewięcioletnia dziewczynka zostaje sprzedana przez ojca do renomowanej szkoły gejsz w Kioto. Jej starsza siostra Satsu trafia do burdelu. Oczami Sayuri śledzimy jej edukację jako gejszy: naukę tańca, muzyki, noszenia kimona, sztuki nakładania makijażu i układania włosów, nalewania sake. Obserwujemy niezwykły świat, gdzie dziewictwo dziewczyny jest towarem sprzedawanym na licytacji temu, kto zaoferuje najwięcej; świat, w którym kobiety są szkolone w sztuce uwodzenia bogatych i wpływowych mężczyzn, a miłość uchodzi za iluzję. Czyta Maria Peszek

35,70 zł
28,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,14 zł

9
Niderlandzki. 600 fiszek. Trening dla znających podstawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niderlandzki. 600 fiszek. Trening dla znających podstawy
NiedostępnyBrak

Dzięki nauce z fiszkami: – opanujesz 600 wyrażeń i zwrotów z 20 grup tematycznych, – poznasz podstawy gramatyki języka niderlandzkiego, – utrwalisz słówka i poznasz ich użycie w kontekście, – z programem Aktywny Trening stworzysz własną playlistę i odsłuchasz ją na dowolnym odtwarzaczu, – z nagraniami MP3 opanujesz właściwą wymowę, – będziesz ćwiczył język w każdym miejscu i o każdej porze. Zestaw zawiera: ponad 600 ponumerowanych fiszek, płytę z nagraniami i programem multimedialnym oraz praktyczne pudełko z kolorowymi przegródkami. Niderlandzki. 600 fiszek. Trening dla znających podstawy to wyjątkowy kurs przeznaczony dla osób, które opanowały podstawy języka. Nauka z fiszkami pozwala szybko i skutecznie opanować 600 najczęściej używanych w języku niderlandzkim słów i wyrażeń. Przykłady użycia słów w 600 zdaniach to gotowe wzorce komunikacyjne. Aby ułatwić zapamiętanie materiału metodą skojarzeń, kurs podzielono na 20 grup tematycznych, a kolorowe przegródki pomagają usystematyzować opanowany materiał. Do kursu dołączono program Aktywny Trening z ćwiczeniami, który umożliwia tworzenie indywidualnych list nagrań, odsłuchiwanie ich na dowolnym odtwarzaczu i głośne powtarzanie za lektorem. Dodatkowo dzięki funkcji karaoke można sprawdzić na ekranie wyświetlacza prawidłową pisownię słówek, a rozwiązując testy, aktywnie sprawdzić stopień opanowania materiału z fiszek i skutecznie utrwalić znajomość słownictwa. Nauka z kursem pozwala szybko i skutecznie opanować praktyczne zwroty oraz poszerzyć zasób słownictwa na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym. Kurs językowy z fiszkami to nie tylko skuteczna metoda aktywnego przyswajania słownictwa, ale również wygodny i atrakcyjny sposób na naukę w dowolnej chwili i czasie: w drodze do pracy, szkoły, w podroży czy na spacerze.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

10
Upadły anioł. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadły anioł. Audiobook
Javier Sierra, Sonia Draga
NiedostępnyBrak

Julia Álvarez pracuje przy renowacji Portyku Chwały w katedrze w Santiago de Compostela, kiedy otrzymuje wieść, że jej mąż został uprowadzony w górach na północnym wschodzie Turcji. I wbrew swej woli zostaje wciągnięta w szalony wyścig, w którym stawką jest przejęcie kontroli nad dwoma starożytnymi kamieniami, przez wtajemniczonych zwanych adamantami. Adamanty należały w przeszłości do Johna Dee, słynnego angielskiego maga, który żył w XVI w. i twierdził, że otrzymał je od aniołów i dzięki nim może się z nimi komunikować. Teraz kamieniami interesują się różne kręgi: od tajemniczej wschodniej sekty po prezydenta USA. Tymczasem w różnych miejscach świata zachodzą osobliwe zjawiska. A urządzenia pomiarowe w obserwatoriach pokazują niepokojące dane...

31,90 zł
24,88 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,02 zł

11
U progu szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U progu szczęścia
Dostępny19 szt.

Poruszająca powieść o miłości, dorosłości i podejmowaniu ważkich decyzji, osadzona w świecie goniących za pieniądzem, zagubionych mieszkańców Manhattanu Quinn jest prawdziwą szczęściarą. Ma to wszystko, czego pragną młode kobiety. Cudownego narzeczonego, który oświadczył się jej w Paryżu. Fantastyczną pracę w kancelarii prawnej. Gustownie urządzone mieszkanie. Przyjaciół. Pieniądze. A jednak pozory potrafią mylić. Quinn przeżyła prawdziwy dramat, gry jej ukochany ojciec zginął w trakcie zamachu na WTC. Próbując uporać się z bólem i żałobą po śmierci najbliższego jej człowieka, wiele rzeczy pozostawiła przypadkowi, pozwalając innym decydować, co dla niej najlepsze. W miarę upływu czasu Quinn coraz częściej zadaje sobie pytanie, czy żyje pełnią życia, czy gdzieś po drodze odrzuciła szansę na realizację marzeń i podąża grzecznie wytyczoną przez innych ścieżką...

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

12
David Beckham - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
David Beckham
NiedostępnyBrak

David Beckham to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych piłkarzy. Jest legendą zarówno na boisku, jak i poza nim. Od radosnych pisków młodych dziewcząt do chóralnych śpiewów kibiców ? David jest na ustach wszystkich. W 2003 roku, za swoje zasługi dla futbolu, został mianowany kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Ta niezwykła biografia przybliża jego największe osiągnięcia. Swój pierwszy występ w seniorskiej drużynie Manchesteru United zaliczył już w wieku 17 lat, a niedługo potem cały świat zapoznał się z jego nazwiskiem za sprawą fenomenalnej bramki w meczu z Wimbledonem. Obecnie, ponad dekadę później, może pochwalić się drugim wynikiem, jeśli chodzi o liczbę występów w reprezentacji Anglii, pozostając jedynym brytyjskim piłkarzem, który zdobywał gole na trzech różnych mistrzostwach świata. David zawdzięcza swój wizerunek nie tylko osiągnięciom na boisku. Prywatnie związany ze słynną Posh Spice, gwiazdą girlsbandu Spice Girls, zaprezentował światu inne oblicze: kochającego męża i ojca oraz eksperta w dziedzinie mody. Wraz z Victorią tworzą rozpoznawalną na całym świecie markę, dla wielu pozostając niedoścignionym wzorem. David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda to inspirująca opowieść o niezwykle utalentowanym zawodniku i wspaniałym człowieku. To rzetelny i kompletny portret złotego chłopca angielskiej piłki nożnej, któremu szturmem udało się podbić serca kibiców na całym świecie.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

13
Kings of Leon: Sex on Fire - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kings of Leon: Sex on Fire
Dostępny9 szt.

Kings of Leon, pochodzący ze stanu Tennessee kwartet, podbił świat muzyki na własnych warunkach. Zaprezentował śmiałą mieszankę klasycznego rocka, grunge’u i nowoczesnego brzmienia. Rezultatem okazała się muzyka, która przemówiła do publiczności składającej się zarówno z piętnasto-, jak i pięćdziesięciolatków. W swojej drodze na szczyt Kings of Leon zasłużyli na szacunek Boba Dylana, U2 i wielu innych gwiazd pierwszej wielkości. Z kolei suto zakrapiane imprezy i piękne kobiety sprawiają, że ich nazwisko stale gości w mediach. W pierwszej pełnowymiarowej, rzetelnej biografii Michael Heatley śledzi losy Kings of Leon od czasów, kiedy byli jeszcze lokalną grupą pełnych nadziei muzyków, aż do chwili, gdy ich single Sex on Fire, Use Somebody i Notion wspięły się na szczyty list przebojów. Niezwykłe pochodzenie i przekonania członków zespołu, a także ich styl życia, który sprawił, że trzymali się z dala od muzyki popularnej aż do 1997 roku, przyniosły fascynujące rezultaty. Kings of Leon. Sex on Fire to napisana z rozmachem opowieść o jednej z najbardziej niezwykłych formacji rockowych naszych czasów.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

Wróć do góry