hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.07.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 26 lipca 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Masyw Śnieżnika Góry Złote Bialskie Opawskie (Andrzej Gogoc, Michał Siwicki), na drugim Poszukiwanie języka doskonałego w kulturze europejskiej (Umberto Eco). Kolejny produkt to English Fairy Tales oraz Dech zimy (Robert Jordan).
1
Masyw Śnieżnika Góry Złote Bialskie Opawskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masyw Śnieżnika Góry Złote Bialskie Opawskie
NiedostępnyBrak

Masyw Śnieżnika, Góry Złote, Góry Bialskie, Góry Opawskie. Skala 1:50 000. Cztery mapy w jednej. Na mapie czasy przejść, szlaki piesze, rowerowe, konne i narciarskie. Wyciągi narciarskie, nazwy przystanków, skarby przyrodnicze i historyczne, schroniska, krzyże kamienne, plastyczne cieniowanie.

10,70 zł
7,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,21 zł

2
Poszukiwanie języka doskonałego w kulturze europejskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwanie języka doskonałego w kulturze europejskiej
Dostępny13 szt.

Umberto Eco (ur. 1932), włoski badacz języka jako semiolog i jego beneficjent jako powieściopisarz, w tej książce snuje opowieść atrakcyjną zarówno naukowo, jak i literacko. Poszukiwanie uniwersalnego języka, jakie ludzkość podejmowała w krajobrazie po Wieży Babel, obfitowało zarówno w momenty doniosłe intelektualnie (gdy budowano uniwersalne języki sztuczne), jak i w momenty groteskowe, gdy na przykład próbowano tworzyć przekłady na domniemany prajęzyk indoeuropejski. O wszystkim tym opowiada ta książka Umberta Eco, snując opowieść o historii poszukiwań języka doskonałego nie tyle semiologiczną, ile raczej z zakresu historii idei. Poznajemy główne „strategie” i przykłady tych poszukiwań, dla których „uniwersalność” języka oznaczała, że jest on doskonały, a więc racjonalnie zbudowany, i powszechny, a więc wspólny wszystkim ludziom. Jest to opowieść o dziejach pewnej utopii, która ewoluowała od „nadającego nazwy” biblijnego Adama poprzez kabałę, kombinatorykę Lulla i groteskowe wizje języka monogenetycznego po próby Leibniza i innych tworzenia użytecznych języków formalnych. Jakkolwiek egzotyczne i ezoteryczne byłyby niektóre z tych pomysłów, autor ceni sobie umiarkowaną koncepcję języków „pomocniczych”, która zwłaszcza dziś, w jednoczącej się Europie nabiera praktycznego i politycznego znaczenia.

64,00 zł
44,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,20 zł

3
English Fairy Tales - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Fairy Tales
Dostępny1 szt.

This book contains over forty of the best-loved fairy stories, retold by Flora Annie Steel, and beautifully illustrated by Arthur Rackham. Favourites such as Jack the Giant-killer, Jack and the Beanstalk, Dick Whittington, The Three Little Pigs and The Babes in the Wood are all here among many others, but stories from different traditions also make their appearance, including The Three Bears and Little Red Hiding Hood.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

4
Dech zimy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dech zimy
Dostępny56 szt.

Koło Czasu obraca się, a wieki nadchodzą i przemijają. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość wciąż jeszcze mogą stać się łupem Cienia. Rand al'Thor przemierza świat razem z Min, jednak cel jego wędrówki pozostaje tajemnicą nawet dla Cadsuane. Mazrim Taim, pan Czarnej Wieży, okazuje się kłamcą, niemniej jego intencje wciąż skrywa zasłona sekretu. Perrin desperacko ściga swą Faile, porwaną przez szczep Sevanny. Wraz z Elyasem Macherą, Berelain i Prorokiem, na czele osobliwej armii złożonej z różnorakich sił, przemierza ziemie, po których grasują bandyci i Seanchanie... A człowiek zwany Zabójcą wciąż nawiedza Wilczy Sen i Tel'aran'rhiod. Trzęsąca się od knowań Biała Wieża pod rządami Elaidy zamiera z osłupienia, gdy pod murami Tar Valon pojawia się armia rebeliantek Egwene. Do Ebou Dar przybywa seanchańska księżniczka znana jako Córka Dziewięciu Księżyców, tam też poznaje ją dochodzący do zdrowia Mat. Czy przepowiedziane mu małżeństwo dojdzie do skutku? Dech zimy jest prawdziwym apogeum epickiej narracji, wspaniałym dziełem zasługującym na poczesne miejsce wśród najbardziej znaczących dokonań w gatunku fantasy. Fascynująca wizja dobra i zła, jakiej nie było w literaturze od czasu Tolkiena. – Orson Scott Card

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

5
Elektrotechnika i elektronika w pojazdach samochodowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektrotechnika i elektronika w pojazdach samochodowych
Dostępny81 szt.

W podręczniku przedstawiono zagadnienia z elektrotechniki i elektroniki samochodowej, począwszy od przypomnienia podstawowych pojęć z elektryczności, a na omówieniu elektronicznych układów regulacji i sterowania we współczesnych samochodach kończąc. Omówiono wszystkie występujące w nowoczesnych samochodach układy i urządzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego, w tym również systemy transmisji danych (magistrale CAN, LIN, MOST, Bluetooth), także układy nawigacji satelitarnej (GPS), telefon w samochodzie oraz zagadnienia telematyki. Ósme wydanie rozszerzono o informacje na temat: konstrukcji hybrydowych z uwzględnieniem pełnego, niepełnego oraz mikrohybrydowego napędu; najnowszego rozwiązania sieci transmisji danych w samochodach, czyli magistrali Flex Ray; gazu jako paliwa alternatywnego oraz dodatkowych urządzeń grzewczych w samochodach. Odbiorcy książki: studenci wyższych uczelni o kierunku samochodowym, uczniowie średnich szkół samochodowych oraz wszyscy zainteresowani elektrotechniką i elektroniką samochodową.

79,00 zł
60,83 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,17 zł

6
Ćwiczenia z logiki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z logiki
Dostępny62 szt.

Wybór zadań ułatwiających przyswojenie materiału z zakresu logiki a zwłaszcza klasycznego rachunku zdań, rachunku zbiorów i relacji. Uzupełnione i rozszerzone wydanie zawiera serię nowych przykładów, których rozwiązywanie pomoże Czytelnikowi w opanowaniu wiadomości, o jakie wzbogacono podręcznik "Wprowadzenie do logiki formalnej". Nowa edycja będzie lepiej służyła zrozumieniu miejsca logiki w teorii języka. Książka polecana studentom nauk humanistycznych i społecznych.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

7
Skarby. Klasa 3. Podręcznik. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby. Klasa 3. Podręcznik. Część 1
NiedostępnyBrak

Podręcznik umożliwia: Doskonalenie umiejętności czytania (głośne czytanie z odpowiednią intonacją, czytania ze zrozumieniem, wprowadzanie w świat literatury dziecięcej, rozwijanie zamiłowań czytelniczych, budzenie wrażliwości na piękno literatury). Rozwijanie umiejętności dokonywania prostej analizy utworów literackich. Dostarczanie wiedzy na temat świata przyrody (pokazanie wybranych ekosystemów, porządkowanie dziecięcej wiedzy na temat otaczającego świata roślin i zwierząt, zachęcanie do obserwacji i prowadzenia notatek przyrodniczych, kształtowanie postaw proekologicznych). Rozwijanie ciekawości poznawczej dotyczącej cywilizacji, nauki i kultury w Polsce i na świecie. Rozwijanie tożsamości narodowej i uczuć patriotycznych.

25,00 zł
24,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,75 zł

8
Skarby 3 ćwiczenia część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby 3 ćwiczenia część 4
NiedostępnyBrak

Ćwiczenia doskonalące naukę czytania i pisania, budowania poprawnych wypowiedzi ustnych i pisemnych, wzbogacające słownik dziecka. Zadania rozwijające wyobraźnię, inspirujące do pracy twórczej. Ćwiczenia gramatyczne i ortograficzne w atrakcyjnych dla dziecka formach. Ćwiczenia zachęcające do poznawania świata, porządkujące wiedzę o świecie. Kolorowe wycinanki i naklejki do ćwiczeń. Rebusy, krzyżówki, labirynty, zagadki motywujące ucznia do nauki. Skorelowane z podręcznikiem ćwiczenia utrwalające wiedzę na temat świata przyrody.Sprawdziany umożliwiające dziecku dokonywania samodzielnej oceny swojej wiedzy i umiejętności.

22,00 zł
21,34 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,66 zł

9
Skarby. Klasa 3. Matematyka. Podręcznik z ćwiczeniami. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby. Klasa 3. Matematyka. Podręcznik z ćwiczeniami. Część 2
NiedostępnyBrak

Zadania rozwijające umiejętność liczenia w pamięci w zakresie 100, w tym: dodawanie i odejmowanie kilku składników, mnożenie i dzielenie przez liczbę jednocyfrową, działania okienkowe, dzielenie z resztą, działania na liczbach mianowanych, dopełnianie do pełnych dziesiątek. Działania utrwalające zasadę przemienności i łączności dodawania, przemienności mnożenia oraz kolejności wykonywania działań. Działania w zakresie 1000 z wykorzystaniem kalkulatora. Ciekawe zadania tekstowe rozwijające zdolność logicznego myślenia i spostrzegawczość dziecka .Magiczne kwadraty, krzyżówki i zagadki zachęcające do twórczego myślenia. Zadania w zakresie geometrii: odróżnianie, nazywanie i rysowanie figur, liczenie boków i kątów, mierzenie odcinków za pomocą linijki i odczytywanie pomiarów w centymetrach i milimetrach. Ćwiczenia rozwijające umiejętności praktyczne związane z kalendarzem i zegarem. Zaawansowane zadania rozwijające umiejętności praktyczne takie jak: ważenie, mierzenie, porównywanie szerokości, wysokości, objętości i odległości, odczytywanie pomiarów temperatury, obliczenia pieniężne, stosowanie pojęć całości, połowy i ćwierci .

22,00 zł
21,34 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,66 zł

10
Skarby. Matematyka. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 3, część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby. Matematyka. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 3, część 3
NiedostępnyBrak

Zadania rozwijające umiejętność liczenia w pamięci w zakresie 100, w tym: dodawanie i odejmowanie kilku składników, mnożenie i dzielenie przez liczbę jednocyfrową, działania okienkowe, dzielenie z resztą, działania na liczbach mianowanych, dopełnianie do pełnych dziesiątek. Działania utrwalające zasadę przemienności i łączności dodawania, przemienności mnożenia oraz kolejności wykonywania działań. Działania w zakresie 1000 z wykorzystaniem kalkulatora. Ciekawe zadania tekstowe rozwijające zdolność logicznego myślenia i spostrzegawczość dziecka. Magiczne kwadraty, krzyżówki i zagadki zachęcające do twórczego myślenia. Zadania w zakresie geometrii: odróżnianie, nazywanie i rysowanie figur, liczenie boków i kątów, mierzenie odcinków za pomocą linijki i odczytywanie pomiarów w centymetrach i milimetrach. Ćwiczenia rozwijające umiejętności praktyczne związane z kalendarzem i zegarem. Zaawansowane zadania rozwijające umiejętności praktyczne takie jak: ważenie, mierzenie, porównywanie szerokości, wysokości, objętości i odległości, odczytywanie pomiarów temperatury, obliczenia pieniężne, stosowanie pojęć całości, połowy i ćwierci.

22,00 zł
21,34 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,66 zł

11
Skarby 3. Matematyka. Podręcznik z ćwiczeniami. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby 3. Matematyka. Podręcznik z ćwiczeniami. Część 4
NiedostępnyBrak

Zadania rozwijające umiejętność liczenia w pamięci w zakresie 100, w tym: dodawanie i odejmowanie kilku składników, mnożenie i dzielenie przez liczbę jednocyfrową, działania okienkowe, dzielenie z resztą, działania na liczbach mianowanych, dopełnianie do pełnych dziesiątek. Działania utrwalające zasadę przemienności i łączności dodawania, przemienności mnożenia oraz kolejności wykonywania działań. Działania w zakresie 1000 z wykorzystaniem kalkulatora. Ciekawe zadania tekstowe rozwijające zdolność logicznego myślenia i spostrzegawczość dziecka .Magiczne kwadraty, krzyżówki i zagadki zachęcające do twórczego myślenia. Zadania w zakresie geometrii: odróżnianie, nazywanie i rysowanie figur, liczenie boków i kątów, mierzenie odcinków za pomocą linijki i odczytywanie pomiarów w centymetrach i milimetrach. Ćwiczenia rozwijające umiejętności praktyczne związane z kalendarzem i zegarem. Zaawansowane zadania rozwijające umiejętności praktyczne takie jak: ważenie, mierzenie, porównywanie szerokości, wysokości, objętości i odległości, odczytywanie pomiarów temperatury, obliczenia pieniężne, stosowanie pojęć całości, połowy i ćwierci .

22,00 zł
21,34 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,66 zł

12
Skarby 3 wyprawka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby 3 wyprawka
NiedostępnyBrak

Zawiera karty wspomagające edukację matematyczną, humanistyczną, plastyczną i techniczną. Karty są jedno- i dwustronne, z elementami do wypychania, wycinania, ozdabiania różnymi technikami, zaginania, sklejania, podpisywania itp. Karty wspomagają kształcenie matematyczne uczniów, czyniąc je jednocześnie bardziej aktywnym i atrakcyjnym. Propozycje działań plastycznych i technicznych związane z Wyprawką rozwijają wyobraźnię dziecka, jego zdolności twórcze, ale jednocześnie doskonalą konkretne umiejętności techniczne i plastyczne. Karty są zaprojektowane, zilustrowane i wykonane w taki sposób, aby rozwijać poczucie estetyki małego dziecka.

22,00 zł
21,34 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,66 zł

13
Aesop's Fables - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aesop's Fables
NiedostępnyBrak

Aesop's celebrated collection of fables has always been popular with both adults and children. These simple tales embody truths so powerful, the titles of the individual fables - the fox and the grapes, the dog in the manger, the wolf in sheep's clothing and many others - have entered the languages and idioms of most European tongues. This edition is beautifully illustrated in black and white by the great Arthur Rackham, and has an introduction by G.K. Chesterton.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

14
Classic Victorian and Edwardian Ghost Stories - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Classic Victorian and Edwardian Ghost Stories
NiedostępnyBrak

This is a book to be read by a blazing fire on a winter's night, with the curtains drawn close and the doors securely locked. The unquiet souls of the dead, both as fictional creations and as 'real' apparitions, roam the pages of this haunting selection of ghost stories by Rex Collings. Some of these stories are classics while others are lesser-known gems unearthed from this vintage era of tales of the supernatural. There are stories from distant lands - 'Fisher's Ghost' by John Lang is set in Australia and 'A Ghostly Manifestation' by 'A Clergyman' is set in Calcutta. In this selection, Sir Walter Scott (a Victorian in spirit if not in fact), keeps company with Edgar Allen Poe, Sheridan Le Fanu and other illustrious masters of the genre.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

15
The Pilgrim's Progress - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Pilgrim's Progress
NiedostępnyBrak

With an Introduction by Professor Stuart Sim. John Bunyan was variously a tinker, soldier, Baptist minister, prisoner and writer of outstanding narrative genius which reached its apotheosis in this, his greatest work. It is an allegory of the Christian life of true brilliance and is presented as a dream which describes the pilgrimage of the hero - Christian - from the City of Destruction via the Slough of Despond, the Hill of Difficulty, the Valley of the Shadow of Death and Vanity Fair over the River of the Water of Life and into the Celestial City. The Pilgrim's Progress has been translated into 108 languages, was a favourite of Dr Johnson and was praised by Coleridge as one of the few books which might be read repeatedly and each time with a new and different pleasure.

28,00 zł
26,04 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,96 zł

16
The Prince - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Prince
Dostępny5 szt.

Translated by C.E.Detmold. With an Introduction by Lucille Margaret Kekewich. Written in 1513 for the Medici, following their return to power in Florence, The Prince is a handbook on ruling and the exercise of power. It remains as relevant today as it was in the sixteenth century. Widely quoted in the Press and in academic publications, The Prince has direct relevance to the issues of business and corporate governance confronting global corporations as they enter a new millennium. Much of what Machiavelli wrote has become the common currency of realpolitik, yet still his ideas retain the power to shock and annoy. In the words of Norman Stone, The Prince is 'a manual of man-management that would suit a great many parts of the modern world'.

28,00 zł
26,04 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,96 zł

17
Activate! A2 Grammar and Vocabulary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activate! A2 Grammar and Vocabulary
Dostępny66 szt.

Activate! to intensywny kurs dla nastolatków, który doskonale sprawdza się w klasach gimnazjalnych z rozszerzonym programem języka angielskiego. Stawia na motywację i zaangażowanie. Activate! to kurs bliski prawdziwym zainteresowaniom młodzieży. Porusza aktualne tematy o modzie, grach komputerowych, problemach szkolnych, parkach rozrywki, sporcie czy technologicznych gadżetach. Grammar & Vocabulary Book zawiera ćwiczenia wzbogacające słownictwo i utrwalające struktury gramatyczne.

62,90 zł
55,98 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,92 zł

18
Activate! A2. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activate! A2. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny605 szt.

Aktualne wydanie na rok szkolny 2015/2016 Activate! to intensywny kurs dla nastolatków, który doskonale sprawdza się w klasach gimnazjalnych z rozszerzonym programem języka angielskiego. Stawia na motywację i zaangażowanie. Activate! to kurs bliski prawdziwym zainteresowaniom młodzieży. Porusza aktualne tematy o modzie, grach komputerowych, problemach szkolnych, parkach rozrywki, sporcie czy technologicznych gadżetach.

68,90 zł
61,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,58 zł

19
Activate B1. Zeszyt ćwiczeń + iTest CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activate B1. Zeszyt ćwiczeń + iTest CD
Dostępny1266 szt.

Activate! CD-ROM towarzyszący zeszytowi ćwiczeń zawiera 4-5 ćwiczeń interaktywnych (Grammar i Vocabulary) oraz Language Quiz do każdego rozdziału, a także Final Language Quiz, który umożliwia uczniom sprawdzenie ile słownictwa i struktur gramatycznych opanowali po skończeniu podręcznika. Ćwiczenia gramatyczne zebrane zostały także w osobnej zakładce według zagadnień. Quizy świetnie sprawdzają się w samodzielnych powtórkach dzięki opcjom 'show answers' i 'start again'. CD-ROM zawiera także próbny test online iTest. Testy online iTests pozwalają osobom planującym zdawanie egzaminów PET i FCE: skutecznie zapoznać się z ich strukturą, rozwiązywać zadania egzaminacyjne, otrzymywać natychmiastową informację o wynikach, śledzić swoje postępy i stopień przygotowania do egzaminu, zidentyfikować umiejętności wymagające szczególnej uwagi.

68,90 zł
61,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,58 zł

20
Activate! B1+ Grammar and Vacabulary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activate! B1+ Grammar and Vacabulary
Dostępny664 szt.

Activate! to intensywny kurs dla nastolatków, który doskonale sprawdza się w klasach gimnazjalnych z rozszerzonym programem języka angielskiego. Stawia na motywację i zaangażowanie. Activate! to kurs bliski prawdziwym zainteresowaniom młodzieży. Porusza aktualne tematy o modzie, grach komputerowych, problemach szkolnych, parkach rozrywki, sporcie czy technologicznych gadżetach. Grammar & Vocabulary Book zawieraj ćwiczenia wzbogacające słownictwo i utrwalające struktury gramatyczne.

62,90 zł
55,98 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,92 zł

21
Activate B1+. Zeszyt ćwiczeń z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activate B1+. Zeszyt ćwiczeń z płytą CD
Dostępny557 szt.

Activate! to intensywny kurs dla nastolatków, który doskonale sprawdza się w klasach gimnazjalnych z rozszerzonym programem języka angielskiego. Stawia na motywację i zaangażowanie. Activate! to kurs bliski prawdziwym zainteresowaniom młodzieży. Porusza aktualne tematy o modzie, grach komputerowych, problemach szkolnych, parkach rozrywki, sporcie czy technologicznych gadżetach. Ćwiczenia interaktywne na CD-ROM-ie dołączonym do zeszytu ćwiczeń wzbogacają i utrwalają słownictwo oraz struktury gramatyczne.

68,90 zł
61,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,58 zł

22
Activate! B1+ Workbook with key z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activate! B1+ Workbook with key z płytą CD
Dostępny130 szt.

Activate! to intensywny kurs dla nastolatków, który doskonale sprawdza się w klasach gimnazjalnych z rozszerzonym programem języka angielskiego. Stawia na motywację i zaangażowanie. Activate! to kurs bliski prawdziwym zainteresowaniom młodzieży. Porusza aktualne tematy o modzie, grach komputerowych, problemach szkolnych, parkach rozrywki, sporcie czy technologicznych gadżetach. Ćwiczenia interaktywne na CD-ROM-ie dołączonym do zeszytu ćwiczeń wzbogacają i utrwalają słownictwo oraz struktury gramatyczne.

68,90 zł
61,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,58 zł

23
Activate! Poziom B2. Zeszyt ćwiczeń z odpowiedziami + iTest CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activate! Poziom B2. Zeszyt ćwiczeń z odpowiedziami + iTest CD
Dostępny132 szt.

Activate! CD-ROM towarzyszący zeszytowi ćwiczeń zawiera 4-5 ćwiczeń interaktywnych (Grammar i Vocabulary) oraz Language Quiz do każdego rozdziału, a także Final Language Quiz, który umożliwia uczniom sprawdzenie ile słownictwa i struktur gramatycznych opanowali po skończeniu podręcznika. Ćwiczenia gramatyczne zebrane zostały także w osobnej zakładce według zagadnień. Quizy świetnie sprawdzają się w samodzielnych powtórkach dzięki opcjom 'show answers' i 'start again'. CD-ROM zawiera także próbny test online iTest. Testy online iTests pozwalają osobom planującym zdawanie egzaminów PET i FCE: skutecznie zapoznać się z ich strukturą, rozwiązywać zadania egzaminacyjne, otrzymywać natychmiastową informację o wynikach, śledzić swoje postępy i stopień przygotowania do egzaminu, zidentyfikować umiejętności wymagające szczególnej uwagi.

68,90 zł
61,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,58 zł

24
Activate! B2 Workbook + iTest CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activate! B2 Workbook + iTest CD
Dostępny218 szt.

Activate! CD-ROM towarzyszący zeszytowi ćwiczeń zawiera 4-5 ćwiczeń interaktywnych (Grammar i Vocabulary) oraz Language Quiz do każdego rozdziału, a także Final Language Quiz, który umożliwia uczniom sprawdzenie ile słownictwa i struktur gramatycznych opanowali po skończeniu podręcznika. Ćwiczenia gramatyczne zebrane zostały także w osobnej zakładce według zagadnień. Quizy świetnie sprawdzają się w samodzielnych powtórkach dzięki opcjom 'show answers' i 'start again'. CD-ROM zawiera także próbny test online iTest. Testy online iTests pozwalają osobom planującym zdawanie egzaminów PET i FCE: skutecznie zapoznać się z ich strukturą, rozwiązywać zadania egzaminacyjne, otrzymywać natychmiastową informację o wynikach, śledzić swoje postępy i stopień przygotowania do egzaminu, zidentyfikować umiejętności wymagające szczególnej uwagi. Więcej testów online na www.iTests.com.

68,90 zł
61,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,58 zł

25
Doświadczenia graniczne i transkulturowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Doświadczenia graniczne i transkulturowe
Dostępny2 szt.

Publikacja oparta jest na tematyce XVI Forum Inspiracji Jungowskich (2011), zawiera poszerzone wersje referatów oraz nowe artykuły. Publikowane teksty omawiają m.in. takie tematy, jak: poczucie zranienia jako doświadczenie graniczne, szamańska moc kobiet i uzdrawianie świata, doświadczenie graniczne wojownika, bycie poza egzystencją, dzieciństwo w cyberspołeczeństwie abstrakcyjnych wartości, zranienie zranionego uzdrowiciela, doświadczenie śmierci a literatura, na granicy Cienia: misterium tazijji czy doświadczenia graniczne Hioba.

42,00 zł
23,10 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 18,90 zł

26
Czarnogóra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnogóra
NiedostępnyBrak

W prezentowanej książce Czytelnik odnajdzie nierozpowszechniane w Polsce, zarówno ogólne informacje o Czarnogórze, jej historii, ustroju, jak i bardziej szczegółowe odnoszące się do aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej, społecznej. Ciekawe studium przypadków stanowi rozdział poświęcony zagrożeniom wewnętrznym i zewnętrznym państwa. Przedstawienie Czarnogóry na tle państw byłej Jugosławii wyraźnie pokazuje, że jest ona kolejnym po Republice Chorwacji przykładem państwa, które aktywnie dąży do integracji z NATO, a w dalszej kolejności także z Unią Europejską.

36,00 zł
28,08 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,92 zł

27
Bohumila Hrabala sprawa polska i inne sprawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohumila Hrabala sprawa polska i inne sprawy
NiedostępnyBrak

Przedmiotem zainteresowania są różne formy obecności prozy Bohumila Hrabala w polskiej kulturze literackiej od czasu pojawienia się pierwszych przekładów aż po dzień dzisiejszy. Książka to efekt wieloletniej, polonocentrycznej fascynacji badawczej autora życiem i dziełem Bohumila Hrabala, czeskiego mistrza prozy poetyckiej codzienności, odczytywanej tu m.in. jako miejsce spotkania się tradycji czeskiej plebejskiej knajpianej gadki z tradycją polskiej gawędy szlacheckiej.

36,00 zł
28,08 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,92 zł

28
Baśnie z czterech stron świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie z czterech stron świata
NiedostępnyBrak

Kilkadziesiąt najbardziej znanych baśni z pięknymi, kolorowymi ilustracjami Baśnie wprowadzają w magiczny świat, w którym dobro zwycięża zło, bohaterowie są zdolni do największych poświęceń i wszystko może się wydarzyć... Duże litery ułatwią samodzielne czytanie, a przepiękne ilustracje pobudzą wyobraźnię.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

29
Lubię to! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię to!
Dostępny4 szt.

Andrzej Ballo jest jak bard doby mediów społecznościowych. To zakpi, to ubolewa nad kondycją człowieka, to znowu wadzi się z bliźnimi i z Bogiem. Kilkutysięczne stadko facebookowych znajomych niemal każdego dnia obdarza jakąś przekorną myślą. Nie pod każdą z nich łatwo przychodzi kliknąć „lubię to”. Niekiedy przydałby się przycisk z kciukiem w dół. Prawda potrafi być wkurzająca. Codziennie coś zapisuje. Zachwyty i znudzenia, zwątpienia i tęsknoty za sensem, chwile z sobą samym i czas z innymi zamienia na wiersze napisane, tak jakby wszystko było poezją. Skąd ta potrzeba? „Nie da się uciec od elementarnych pytań, od refleksji, od samostanowienia. Człowiek współczesny boi się tego jak urzędu skarbowego. Może stąd tyle depresji, neuroz, uzależnień, fiksacji, frustracji itp. Zresztą nie znoszę psychologii. Przypomina mi kiepskiej jakości filmy animowane. Nie zastanawiam się, co mnie inspiruje. Po prostu rozglądam się …wszystkimi zmysłami.” Niektóre z wierszy, poza Facebookiem, znajdują także przeznaczone im przez naturę miejsce na drukowanych kartkach. Ten zbiór opracowany graficznie przez Zofię Herbich jest już szóstym w dorobku autora. Tom „Lubię to!” – mocny w swej formie, treścią sięga do głębi ludzkiej wrażliwości, ośmiela do pytań o to, co dla nas najważniejsze: o sens, o istotę, o to, gdzie szukać piękna. ............................................................................................................................................... Książkę polecają: Jeśli ktoś szuka liryzmu w tej poezji, to go... znajdzie. Jak perłę na śmietnisku, przysypaną stosem sarkazmu oraz ironii. Zatrzyma się, pomyśli i zazwyczaj wzruszy. Ballo nieudolnie maskuje swoją wrażliwość cynizmem. Janusz L. Wiśniewski – naukowiec, pisarz, autor m.in. książek Samotność w sieci oraz Na fejsie z moim synem Andrzej Ballo reprezentuje wszystko co najlepsze w przestrzeni intelektualno-duchowej, którą zwykło się nazywać staromodnym już dziś – niestety – określeniem: wrażliwy twardziel. Jego twórczość lokuję na tej samej półce co wiersze Charlesa Bukowskiego, tuż obok powieści Ernesta Hemingwaya i Marka Hłaski. Że nie jest to porównanie na wyrost, zechce mi z pewnością przyznać każdy, kto zajrzy do zbioru jego wierszy. Jest w nich namysł i delikatność, ironia i wzruszenie, moc i szczerość, których próżno szukać gdzie indziej. Andrzej Saramonowicz – scenarzysta, reżyser, dramaturg Wiersze Andrzeja przykuły moją uwagę swoją głębią. Mają drugie i trzecie dno… Język którego używa, bywa szorstki, lecz w tym wypadku to zaleta. Mowa jakby potoczna, podniesiona do wyższej rangi znaczeń… Zawsze czytam z zainteresowaniem i ciągle mnie zaskakuje swoim widzeniem rzeczywistości pokazanej minimalistycznie i jakże trafnie. Grzegorz Skawiński – kompozytor, wokalista, autor tekstów

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

30
Kochanek dziewicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanek dziewicy
NiedostępnyBrak

Philippa Gregory przedstawia zdumiewający portret młodej Elżbiety I, kobiety porywczej, siejącej strach, niezrównoważonej emocjonalnie i zaborczej, która nie powstrzyma się przed niczym, nawet przed morderstwem, byle tylko zaspokoić swoje żądze. Jako świeżo koronowana królowa Anglii, Elżbieta musi stawić czoło dwóm niebezpieczeństwom: francuskiej inwazji na Szkocję, zagrażającej całemu krajowi, oraz swemu uczuciu do Roberta Dudleya, zagrażającemu jej sercu. Robert Dudley jest żonaty, a jego małżonka ani myśli się nim dzielić. Amy Dudley odmawia rozwodu, który Elżbiecie i Robertowi umożliwiłby wzięcie ślubu. Zresztą przeciwko związkowi królowej z jednym z dworzan są prawie wszyscy. W tle miłosnego trójkąta na dworze Anglii tworzą się frakcje; ktoś przechodzi zaś od słów do czynów. Amy zostaje znaleziona martwa, ze skręconym karkiem, u stóp niewysokich schodów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

31
Kochanice króla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanice króla
NiedostępnyBrak

Henryk VIII to jedna z bardziej znanych postaci historycznych. Choć od jego śmierci minęło ponad 450 lat, zarówno jego życie, jak i okres rządów nie przestają fascynować. Ten hazardzista, tyran i kobieciarz miał sześć żon i wiele kochanek. Niniejsza powieść odkrywa tajemnice burzliwego związku z jego drugą z kolei miłością, Anną Boleyn, która walcząc o serce króla i koronę z własną siostrą Marią, nie zawaha się uciec do niegodziwości, intryg i zdrady. Autorka po mistrzowsku przedstawia nie tylko zawiłości dworskiego życia, ale również polityczne i religijne konflikty ówczesnej Europy. Oto barwny i sugestywny obraz szokujących zwyczajów panujących na dworze najsłynniejszego króla Anglii.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

32
Mój rok 1968 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój rok 1968
NiedostępnyBrak

Trzydzieści dziewięć tekstów, które układają się w miarę chronologicznie, akcentując te sytuacje, które w życiu autora, wówczas niespełna dwunastolatka, były przełomowe dla zrozumienia istoty tamtego świata, który go otaczał. Ale także ludzi, którzy go reprezentowali. Nagle podwórkowe zabawy w wojnę ziściły się scenami przemocy wobec studentów, wojsko zamiast bronić ludzi, występowało przeciwko nim. System wartości przekazywany przez szkołę, harcerstwo legł w gruzach. Żydowscy koledzy pakowali walizki i wyjeżdżali, szukając swojej ojczyzny.

25,00 zł
19,50 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,50 zł

33
Kardynał polskich serc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kardynał polskich serc
NiedostępnyBrak

Bogato ilustrowana książka pięknie opowiada historię osieroconego przez matkę w wieku 6 lat chłopca z Bierunia, który został wybitnym profesorem teologii, zaprzyjaźnił się z Janem Pawłem II, awansował do grona najwyższych hierarchów Kościoła katolickiego, a pod koniec życia, kiedy musiał już korzystać z wózka inwalidzkiego, zaskarbił sobie sympatię i zawładnął sercami milionów Polaków, dając im się poznać również jako niezłomny obrońca Krzyża i żarliwy patriota. Na ponad 160 fotografiach odnajdujemy m.in. rodzinny Bieruń, z którym kard. Nagy pozostał związany do końca, Kraków, w którym spędził kilkadziesiąt lat, Lublin, Lowanium, Rzym, Castel Gandolfo, Tatry, Beskidy i Gorce. Zdjęcia ukazują bohatera książki m.in. na archiwalnych fotografiach rodzinnych, podczas Pierwszej Komunii Św., święceń kapłańskich, na KUL-u i w Lowanium, w Zairze, z przyjaciółmi: Janem Pawłem II, kard. Marianem Jaworskim, kard. Franciszkiem Macharskim, kard. Andrzejem Marią Deskurem oraz z prof. Tadeuszem Styczniem, z kard. Josephem Ratzingerem – Benedyktem XVI, z kard. Stanisławem Dziwiszem, z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, podczas wspinaczki górskiej i jazdy na nartach, w gronie rodziny i krewnych, podczas uroczystości patriotycznych, sakry biskupiej na Wawelu, konsystorza w Watykanie, prymicji kardynalskich, w kościele tytularnym na Zatybrzu, na spotkaniach Białego Kruka. Autorką wzruszającej opowieści o dziejach długiego i bogatego w wydarzenia życia ks. kard. Stanisława Nagyego – „kardynała polskich serc” – jest Jolanta Sosnowska, znana m.in. z cieszącej się dużym uznaniem książki „Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya”, a także wielu publikacji o Janie Pawle II.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

34
Góry Stołowe Góry Wałbrzyskie Góry Kamienne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Stołowe Góry Wałbrzyskie Góry Kamienne
NiedostępnyBrak

Góry Stołowe, Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne.. Skala 1:50 000. Cztery mapy w jednej. Na mapie czasy przejść, szlaki piesze, rowerowe, konne i narciarskie. Wyciągi narciarskie, nazwy przystanków, skarby przyrodnicze i historyczne, schroniska, krzyże kamienne, plastyczne cieniowanie.

10,30 zł
7,21 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,09 zł

35
Góry Bystrzyckie Orlickie Stołow. Masyw Śnieżnika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Bystrzyckie Orlickie Stołow. Masyw Śnieżnika
NiedostępnyBrak

Góry Bystrzyckie, Orlickie, Stołowe. masyw Śnieznika . Skala 1:50 000. Cztery mapy w jednej. Na mapie czasy przejść, szlaki piesze, rowerowe, konne i narciarskie. Wyciągi narciarskie, nazwy przystanków, skarby przyrodnicze i historyczne, schroniska, krzyże kamienne, plastyczne cieniowanie.

8,99 zł
6,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,70 zł

36
Góry Sowie Bardzkie Złote Kotlina Kłodzka Ślęża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Sowie Bardzkie Złote Kotlina Kłodzka Ślęża
NiedostępnyBrak

Góry Sowie, Bardzkie, Złote. Kotlina Kłodzka, Ślęża. Skala 1:50 000. Cztery mapy w jednej. Na mapie czasy przejść, szlaki piesze, rowerowe, konne i narciarskie. Wyciągi narciarskie, nazwy przystanków, skarby przyrodnicze i historyczne, schroniska, krzyże kamienne, plastyczne cieniowanie.

10,70 zł
7,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,21 zł

37
Infos 3A. Podręcznik z ćwiczeniami + MP3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infos 3A. Podręcznik z ćwiczeniami + MP3
Dostępny4 szt.

Kurs języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych Stworzony w ścisłej współpracy z nauczycielami i ekspertami języka niemieckiego. Zapewnia przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Rozwija umiejętności niezbędne do poprawnej komunikacji w sytuacjach życia codziennego. Składa się z 6 tomów semestralnych umożliwiających pracę zarówno z grupami rozpoczynającymi, jak i kontynuującymi naukę języka niemieckiego w wymiarze 2-3 godzin tygodniowo. Dobór odpowiedniej części kursu w zależności od stopnia zaawansowania grupy.

59,90 zł
51,51 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

38
New Total English Elementary Workbook z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Total English Elementary Workbook z płytą CD
Dostępny157 szt.

New Total English to nowe wydanie znanej i cenionej przez nauczycieli serii edukacyjnej do nauki języka angielskiego. Uaktualniona edycja nie utraciła największych zalet kursu: logicznej struktury oraz jasno postawionych celów nauczania. Cechy te sprawiają, że korzystanie z podręcznika wymaga od nauczyciela minimum przygotowania. Dodatkowo kurs New Total English został wzbogacony o różnorodne komponenty i materiały do kopiowania, które pozwalają indywidualnie dotrzeć do uczniów o różnym stopniu zaawansowania językowego.

60,90 zł
54,20 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,70 zł

39
Zakopiańczycy w poszukiwaniu tożsamości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakopiańczycy w poszukiwaniu tożsamości
NiedostępnyBrak

Pół setki postaci znanych i nieznanych, które wypełniały zakopiański świat po zakończeniu wojny. Historia najnowsza, ale najmniej znana. Książka okraszona zdjęciami z archiwów muzealnych i zbiorów prywatnych.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

40
Inni. Tom 1. Pisane szkarłatem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inni. Tom 1. Pisane szkarłatem
NiedostępnyBrak

Nikt nie potrafi tworzyć tak sugestywnych światów jak Anne Bishop, autorka bestsellerowej sagi fantasy „Czarne Kamienie”. Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce pierwszy tom jej nowej serii, należącej do nurtu miejskiego fantasy. Tym razem świat Bishop zaludniają dziwne, niesamowite stworzenia nazywane Innymi – są wśród nich między innymi wampiry i zmiennokształtni. To oni władają Ziemią, a na dodatek żywią się ludźmi. Meg Corbyn jest jasnowidzącą szczególnego rodzaju – widzi przyszłość, jeśli rozetnie sobie skórę i pojawi się krew. Ten dar jest dla niej jednak przekleństwem, gdyż znajduje się w mocy Kontrolera, człowieka, który pragnie mieć stały dostęp do wizji Meg. Postanawia więc uciec, a jedynym bezpiecznym dla niej miejscem okazuje się Dziedziniec w Lakeside – dzielnica handlowa opanowana przez Innych. Simon Wolfgard, zmiennokształtny, niechętnie zatrudnia Meg na stanowisku łącznika z ludźmi. Od pierwszej chwili wyczuwa, że dziewczyna coś ukrywa, poza tym jej zapach jest inny niż zapach ludzkiej zwierzyny. Jednak instynkt nakazuje mu dać jej tę pracę. Kiedy już pozna prawdę i dowie się, że Meg jest ścigana przez rząd, będzie musiał zdecydować, czy jest warta rozpętania wojny między ludźmi a Innymi.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

41
Rio Anaconda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rio Anaconda
NiedostępnyBrak

W książce autor opisuje kolejną ze swoich wypraw w głąb amazońskiej dżungli, którą podjął w poszukiwaniu jednego z izolowanych od współczesnej cywilizacji plemion indiańskich. Wojciech Cejrowski, ekscentryk z fantazją i niezwykłym poczuciu humoru, podróżnik, fotograf, dziennikarz radiowy i telewizyjny (WC Kwadrans, Z kamerą wśród ludzi…). Od 20 lat organizuje wyprawy w najdziksze zakątki kuli ziemskiej. Jako trzeci w historii Polak został przyjęty do Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

42
Selected Poems of Lord Byron - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Selected Poems of Lord Byron
Dostępny4 szt.

With an Introduction, Bibliography and Glossary by Dr Paul Wright, Trinity College, Carmarthen. 'I mean to show things really as they are, not as they ought to be'. wrote Byron (1788-1824) in his comic masterpiece Don Juan, which follows the adventures of the hero across the Europe and near East which Byron knew so well, touching on the major political, cultural and social concerns of the day. This selection includes all of that poem, and selections from Childe Harold's Pilgrimage, and the satirical poems 'English Bards and Scotch Reviewers' and 'A Vision of Judgement'. Paul Wright's detailed introductions place Byron's colourful life and work within their broader social and political contexts, and demonstrate that Byron both fostered and critiqued the notorious 'Byronic myth' of heroic adventure, political action and sexual scandal.

28,00 zł
26,04 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,96 zł

43
Psychologia procesu Teoria i praktyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia procesu Teoria i praktyka
Dostępny3 szt.

"Psychologia procesu. Teoria i praktyka" to zmienione i poszerzone wydanie antologii, która ukazała się w 2003 roku pod tytułem "Po drugiej stronie kłopotów. Psychologia procesu w teorii i praktyce". Jest to publikacja wyjątkowa w skali światowej, prezentująca zarówno podstawy teoretyczne, jak i różne zastosowania rozwijającej się koncepcji Arnolda Mindella. Obecna wersja zawiera większość tekstów z poprzedniego wydania, a także nowe artykuły, wcześniej niepublikowanie. Są wśród nich opracowania teoretyczne, opisy przypadków, eseje i wywiady. Książka i w treści, i w formie ukazuje wielość poziomów i różnorodność psychologii procesu. Lektura polecana zarówno dla studentów i terapeutów wykorzystujących tę metodę w swojej pracy, jak i dla osób, które się nigdy wcześniej z koncepcją Mindella się nie spotkały.

86,00 zł
61,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,08 zł

Wróć do góry