hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.08.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 13 sierpnia 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak wychować dwujęzyczne dziecko. Poradnik dla rodziców (i nie tylko) (Barbara Zurer-Pearson), na drugim Ojciec Pio. Wiara, cierpienie, miłość (Gabriele Amorth). Kolejny produkt to Francuski Szef Kuchni (Julia Child) oraz Mam na imię Marina (Marina Rowan).
1
Jak wychować dwujęzyczne dziecko. Poradnik dla rodziców (i nie tylko) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wychować dwujęzyczne dziecko. Poradnik dla rodziców (i nie tylko)
Dostępny7 szt.

Poradnik Jak wychować dwujęzyczne dziecko napisany jest z myślą o rodzicach, przyszłych rodzicach, ich krewnych i znajomych. Dostarcza informacji pomocnych w podjęciu decyzji o dwujęzycznym wychowaniu dzieci. Ta książka jest dla ciebie, jeśli jesteś osobą dwujęzyczną i ten fakt pobudza cię do refleksji; wychowujesz dzieci z myślą o tym, aby w przyszłości były dwujęzyczne; jesteś ciekaw, w jaki sposób dzieci uczą się równocześnie dwóch lub więcej języków.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

2
Ojciec Pio. Wiara, cierpienie, miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec Pio. Wiara, cierpienie, miłość
Dostępny1 szt.

Postać tego świętego kapłana i jego niezwykłe życie nieustannie fascynują. Dowodem tego jest wydanie ponad pięćdziesięciu biografii ojca Pio, które niezmiennie w krótkim czasie znikają z księgarskich półek. W tej książce znajdziemy interesująco i w żywy sposób opowiedzianą historię spotkań autora (znanego egzorcysty) ze Świętym Stygmatykiem. Jest to niezwykle poruszająca lektura, przybliżająca meandry życia duchowego i nieustannych wewnętrznych zmagań Świętego.

16,90 zł
14,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,53 zł

3
Francuski Szef Kuchni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski Szef Kuchni
NiedostępnyBrak

Książkowa wersja kultowego, pierwszego w historii telewizji, kulinarnego reality show! Pilotażowy odcinek „Francuskiego Szefa Kuchni” wyemitowano „w Bostonie 11 lutego 1963 roku, jeszcze w czarno-białej telewizji” – jak wspomina we wstępie sama Julia Child. Przez kolejne lata podbił on serca telewidzów tak dalece, że doczekał się wznowień i kontynuacji, a jego nieokrzesana, prostolinijna, wielka wzrostem oraz kulinarnym kunsztem pomysłodawczyni i prowadząca – Julia Child – do dziś pozostaje ikoną sztuki kucharskiej, nie tylko dla Amerykanów. „Potrawy kuchni francuskiej należy przygotowywać starannie, przestrzegając odpowiedniej techniki. Niniejsza książka ma na celu przybliżenie czytelnikowi podstaw gotowania, począwszy od właściwego sposobu smażenia jajka i przyrządzania sosu do sałatki, skończywszy na gotowaniu łososia w całości i wykonaniu bożonarodzeniowej bûche, przystrojonej bezowymi grzybkami (…). Mam nadzieję, że będzie to przydatny wstęp do kuchni francuskiej i dzięki niemu czytelnicy przyrządzą wiele satysfakcjonujących dań. Bon appétit!” – Julia Child

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4
Mam na imię Marina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam na imię Marina
Dostępny11 szt.

Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką. Książka ta została napisana przez kobietę, która po ponad dwudziestu latach picia znalazła się na oddziale odwykowym z całkowicie wyniszczonym systemem nerwowym. Ukończyła dwa fakultety, miała gdzie mieszkać, miała z czego żyć, co dowodzi, że uznawanie alkoholika za człowieka z marginesu jest często mitem.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

5
Burza słoneczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza słoneczna
NiedostępnyBrak

W świątyni zboru Źródła Mocy zostaje bestialsko zamordowany Wiktor Strandgård, aktywny działacz religijny. Zmasakrowane zwłoki znajduje siostra ofiary, która niezwłocznie zawiadamia policję i… znika. Rytualny mord? Walka o wpływy w zborze? Prywatne porachunki? W śledztwo angażuje się komisarz Anna Maria Mella. W tym samym czasie w Kirunie pojawia się Rebeka Martinsson, prawniczka ze Sztokholmu, którą jeden telefon zmusił do powrotu w rodzinne strony. Wkrótce zaczynają wychodzić na jaw mroczne tajemnice rodzin pastorów… Burza słoneczna to pierwsza, najbardziej osobista książka Åsy Larsson — bestsellerowej pisarki, trzykrotnie wyróżnionej przez Szwedzką Akademię Kryminału.Dotychczas brakująca część serii o Rebece Martinsson, w którą na potrzeby ekranizacji wcieliła się Izabella Scorupco. Światowy bestseller, polecany przez Oprah Winfrey — autorkę zestawienia „Kryminały, które każda myśląca kobieta powinna przeczytać”.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6
Nie moje życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie moje życie
NiedostępnyBrak

Znakomity francuski prozaik, autor słynnego Limonowa, Emmanuel Carrère opowiada historie, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Mała dziewczynka ginie w tsunami, młoda kobieta umiera na raka, pewne małżeństwo zaplątało się w spiralę długów… Nie moje życie, powiecie. Naprawdę? Oto powieść o naszych najgłębszych lękach, a zarazem o niezwyciężonej potędze miłości. Także o szczęściu wyrwanym rozpaczy. Mocna, katarktyczna literatura. Trzeba to przyznać: empatia i ciekawość Carrère’a, jego brutalna rzeczowość, dyscyplina pisarska, zainteresowanie życiem innych osób, zamiłowanie do wyznań szeptanych w półmroku zyskały efekt finalny w doskonałej powieści. „Le Point” Oto literacki popis, dzieło, z którego nie wyjdziemy cało. „Lire”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7
Głowa Niobe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głowa Niobe
NiedostępnyBrak

Głowa Niobe – to kolejny, po Ofierze Polikseny (debiucie Guzowskiej), kryminał z archeologią w tle – nowość na polskim rynku powieści kryminalnych! Pasjonująca powieść Marty Guzowskiej: fabuła rozgrywająca się w środowisku naukowym, wyrafinowany morderca i trzy dni koszmaru, który zdaje się ciągnąć bez końca. Przed nami drugi tom przygód aroganckiego Maria Ybla, światowej sławy antropologa, któremu towarzyszy specjalistka z Centralnego Biura Kryminalistycznego, Juliana Stanzel.

39,90 zł
34,71 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,19 zł

8
Tylko dla mężczyzn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko dla mężczyzn
NiedostępnyBrak

Hochsztapler, spirytysta, obleśnik, nudziarz, uwodziciel, dzieciorób i dowcipniś. Kalejdoskop męskich charakterów znany kobietom tak samo dobrze pół wieku temu, jak i dzisiaj. Tylko dla mężczyzn to źródło niewyczerpanych inspiracji dla obojga płci. Dla kobiet – klucz do męskiego świata, dla panów – drogowskaz do niewieścich serc, a dla wszystkich razem literacka uczta i świetna zabawa. Jednym słowem remedium na małżeńskie niesnaski w wykonaniu Magdaleny Samozwaniec. „Małżeństwo doskonałe – zgódźmy się przede wszystkim, że takie nie istnieje. Już jest dobrze, jeśli małżonkowie nie żyją z sobą jak pies z kotem, ale jak pies z psem, to znaczy, że czasem się ze sobą użerają, a czasem się sobie podlizują. Mężczyzna, żeniąc się, powinien uważać, ażeby nie musiał napisać na grobie swej żony tak, jak to zrobił pewien wdowiec: „Tu spoczywa moja małżonka –; dla jej i mojego spokoju”. Dla żony: Zrób awanturę, a nie jęcz Nie mów, że najbrzydsze z dzieci jest do niego podobne. Jeśli uważasz go za głowę rodziny – nie siadaj na niej. Miej zawsze w pokoju dużą wodę kolońską i małe kieliszki do wódki. Dla męża: Chcesz żeby za dużo nie mówiła – pozwól jej palić papierosy. Młody mąż nie powinien nigdy zasypiać, zanim jego żona nie zaśnie. W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką. Magdalena Samozwaniec (1984-1972, właśc. Magdalena Kossak) – satyryczka, autorka powieści, bajek i wierszy. Przyszła na świat w artystycznej rodzinie Kossaków. Wnuczka Juliusza, córka Wojciecha Kossaka, młodsza siostra poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, stryjeczna siostra Zofii Kossak-Szczuckiej. Zadebiutowała powieścią Na ustach grzechu (1922), która jako parodia Trędowatej zapoczątkowała jej ogromną popularność. Napisała ponad trzydzieści książek, m.in. Tylko dla kobiet (1946), Tylko dla mężczyzn (1958), Krystyna i chłopy (1969) czy Zalotnica Niebieska (1973). Najbardziej znane są jej wspomnienia Maria i Magdalena (1956) – barwny opis rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego. W 2009 roku w Wydawnictwie W.A.B ukazała się niepublikowana książka Z pamiętnika niemłodej mężatki, a w 2011 roku zostały wznowione Kartki z pamiętnika młodej mężatki (wydane dotąd tylko raz, w 1926 roku).

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

9
Matematyka z Sensem. Klasa 2. Podręcznik. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z Sensem. Klasa 2. Podręcznik. Zakres podstawowy
NiedostępnyBrak

Matematyka z Sensem. Klasa II szkoły ponadgimnazjalnej. Zakres podstawowy

28,50 zł
10
Matematyka z Sensem. Klasa 1. Szkoły ponadgimnazjalne. Zbiór zadań. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z Sensem. Klasa 1. Szkoły ponadgimnazjalne. Zbiór zadań. Za...
NiedostępnyBrak

Lipiec 2013 - Matematyka z sensem - zbiór zadań, zakres podstawowy i rozszerzony, klasa 1, szkoła średnia

27,00 zł
11
Matematyka wokół nas. Klasa 3. Zbiór zadań i testów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka wokół nas. Klasa 3. Zbiór zadań i testów
Dostępny2 szt.

Zbiór składa się z trzech części. W pierwszej części wszystkie rozdziały odpowiadają tematycznie i chronologicznie rozdziałom z podręcznika. Zawierają zadania otwarte i zamknięte, zróżnicowane pod względem formy, treści oraz stopnia trudności. Są tu zadania elementarne, trudne, a także takie, które można rozwiązać przy użyciu kalkulatora. Druga część zbioru to zadania powtórzeniowe, obejmujące materiał programowy zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Rozdział siódmy zawiera osiem sprawdzianów o budowie identycznej z zestawami z egzaminów gimnazjalnych. Część trzecia zawiera propozycje treści nadobowiązkowych, które mogą być realizowane po egzaminie gimnazjalnym. Dodatkiem do zbioru zadań jest Suplement, który składa się z pięciu części. Każda z nich odpowiada jednemu z pięciu celów kształcenia na III etapie edukacyjnym (wymagania ogólne) i zawiera około dwudziestu zadań.

18,50 zł
16,47 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,03 zł

12
Wieczny Grunwald. Powieść zza końca czasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczny Grunwald. Powieść zza końca czasów
NiedostępnyBrak

Pod Grunwaldem ginie jeden z rycerzy zakonnych — syn polskiego króla. Umiera, ale żyć i ginąć będzie jeszcze wielokrotnie. Śmierć to dopiero początek Wiecznego Grunwaldu. Wszystko zaczyna się od gwałtu króla Kazimierza na czternastoletniej córce norymberskiego kupca. Gdy królewski bękart przychodzi na świat, jego ojciec już nie żyje. Paszko zamieszkuje w domu publicznym, do którego trafia jego matka. Kiedy również ona umiera, chłopiec za cały majątek ma mały nóż, który już ubrudził krwią, i chustę z królewskim „K” — jedyny symbol swojego pochodzenia. Wyrusza w drogę, która zaprowadzi go na pola grunwaldzkie. A wszystko, by dowiedzieć się, kim jest: „bastertem królewskim” czy „kurwim synem”? Rycerzem czy mordercą? Polakiem czy Niemcem? Nieszczęsnym indywidualistą czy pospolitą zabawką w rękach historii? Prowadząc swojego bohatera przez kolejne przestrzenie czasowe, alternatywne wcielenia i odmienne rzeczywistości, Twardoch przedstawia własną wersję polsko-niemieckich antagonizmów. Wieczny Grunwald to mroczna, brudna od krwi i błota opowieść, w której autor miażdży stereotypy etosu rycerskiego oraz romantycznego wallenrodyzmu. Milowy krok na drodze do sukcesu Morfiny — nagrodzonej Paszportem POLITYKI, nominowanej do NIKE, Literackiej Nagrody GDYNIA oraz Gwarancji Kultury. Powieść tylko dla dorosłych. Szczepan Twardoch uwiódł mnie całkiem niedawno (…), kiedy ogłosił porywający Wieczny Grunwald. Powieść zza końca czasów. – Dariusz Nowacki Od czasu Teodora Parnickiego nie pisano w Polsce z tak szalonym rozmachem o człowieku rozdzieranym przez żywioł dziejów i schizofrenicznej lojalności mieszańca, dziecka dwóch kultur, bękarta dwóch ojczyzn. – Jacek Dukaj

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

13
Osobnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobnik
Dostępny3 szt.

Czytanie Osobnika nie jest jak gładki rajd nowoczesnym samochodem po autostradzie. To szalony pęd, wóz drabiniasty puszczony samopas z góry, gnający przez orne pola, miedze, rżyska, chaszcze i zarośla. Każdy wybój zaskakuje, każda następna przeszkoda rozśmiesza albo przeraża. I nie możesz się zatrzymać, nawet gdybyś chciał. I nie chcesz. Nowa powieść Mariana Pilota, laureata Nagrody Nike za Pióropusz, to wciągający wir zdarzeń, obrazów, smaków i zapachów, oniriada pełną gębą – z elementami kafkowskiego koszmaru i nawiązaniami do Freuda, Gombrowicza i Nekandy–Trepki. Główny bohater kroczy jak w sennym marzeniu przez zmieniające się gwałtownie scenerie, słabnąc na trzeźwo i trzeźwiąc się trunkami. W imię odziedziczonego po ojcu-golibrodzie metafizycznego poczucia winy próbuje wyzwolić się z siebie, pozbyć się tożsamości, oczyszczając się stopniowo z ról społecznych: męża, ojca, syna... Zachwycające i przerażające arcydzieło, którego nie da się porównać z niczym w historii polskiej prozy.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

14
Neoprenowy futerał Family in a Book - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neoprenowy futerał Family in a Book
Santoro
NiedostępnyBrak

Śliczny neoprenowy futerał na drobiazgi. Wykonany z miękkiego materiału, posiada suwak i kolorowe wykończenie wewnątrz. Idealne do przechowywania akcesoriów czy okularów. Czyścić wilgotną ściereczką.

37,00 zł
35,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,85 zł

15
Śpiewający żółw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewający żółw
Dostępny9 szt.

Znany autor kryminałów wraz z żoną wybrał się do Zakopanego, by w spokoju oddać się pracy twórczej. Z powodu kontuzji kolana musiał zrezygnować z uprawiania sportów zimowych i większość czasu spędzał w pensjonacie, dotrzymując towarzystwa uroczej pani z nogą w gipsie. Rychło okazało się, że mimo kontuzji udało mu się wplątać w ciąg dziwnych i tajemniczych wydarzeń…

21,80 zł
15,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,10 zł

16
Sekrety uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety uczuć
NiedostępnyBrak

Po traumatycznym wypadku Tessa Harlow powraca do rodzinnego miasteczka, Las Ladronas. Wydawać by się mogło, że wraz z wypadkiem jej życie się skończyło… Tymczasem jest na odwrót. Na drodze Tessy staje Vince. Czy to ta prawdziwa miłość, o której Tessa od dawna marzy? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, Tessa będzie musiała zmierzyć się z przeszłością, a także z sobą samą…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

Wróć do góry