hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.08.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 16 sierpnia 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rozstaje zmierzchu (Robert Jordan), na drugim Franklin nocuje u misia (Paulette Bourgeois, Brenda Clark). Kolejny produkt to Raszyn 1809 (Romuald Romański) oraz Kura Adela. Jak kura nie chciała być kurą. Piszę i liczę (Joanna Krzyżanek).
1
Rozstaje zmierzchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozstaje zmierzchu
Dostępny43 szt.

Mat Cauthon ucieka z Ebou Dar wraz z porwaną przez siebie Córką Dziewięciu Księżyców, którą przeznaczono mu na żonę, jednak wciąż grozi im niebezpieczeństwo, ściga ich bowiem zarówno Cień, jak i mordercza potęga seanchańskiego imperium. Perrin Aybara stara się uwolnić swą żonę, Faile, którą przetrzymują Shaido Aiel, lecz jego jedyną nadzieją wydaje się być przymierze z wrogiem. Dla swej miłości Perrin jest skłonny zaprzedać duszę… Egwene al'Vere, młoda Amyrlin zbuntowanych Aes Sedai, oblega Tar Valon, siedzibę władzy wszystkich sióstr, musi wszakże zwyciężyć szybko i przelać jak najmniej krwi, ponieważ jeśli Aes Sedai nie zdołają się ponownie zjednoczyć, tylko mężczyźni umiejący przenosić Moc, czyli Asha'mani, staną w obronie świata przed Czarnym. Rand al'Thor, Smok Odrodzony, zdołał oczyścić męską połowę Prawdziwego Źródła ze skazy Czarnego. Niestety, nie wszyscy wierzą w czystość saidina, a mężczyźni ze zdolnością do przenoszenia Mocy nadal budzą nienawiść i strach, mimo iż zgodnie z proroctwem jeden z nich uratuje świat. Tom 10. z serii „Koło czasu”.

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

2
Franklin nocuje u misia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin nocuje u misia
NiedostępnyBrak

Oto dwie zimowe przygody znanego wszystkim dzieciom małego zielonego żółwia. Tym razem Franklin nocuje u swojego przyjaciela, misia i… nie wszystko okazuje się takie jak we własnym domu. Wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapowiadają się wspaniale, ale… nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak jak zawsze u Franklina czekają nas miłe, dobre zakończenia.

9,00 zł
6,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,34 zł

3
Raszyn 1809 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raszyn 1809
Dostępny5 szt.

Książka prezentuje przebieg i okoliczności pierwszej od czasu upadku państwa bitwy, stoczonej przez polską armię pod polskim dowództwem. Przypomina, że bitwa raszyńska i późniejsza kampania 1809 r. należały do tych nielicznych w naszej historii, w której sukces militarny został należycie wykorzystany.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

4
Kura Adela. Jak kura nie chciała być kurą. Piszę i liczę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kura Adela. Jak kura nie chciała być kurą. Piszę i liczę
NiedostępnyBrak

W tym zeszycie razem z kurą Adelą będziemy… • pisać wyrazy z literami k, t, y na początku i końcu wyrazów, • rozszyfrowywać wyrazy, by się dowiedzieć, kim chciałby być krasnoludek, • dodawać liczby, by dowiedzieć się, co zjadły na deser Ymelka i Adela, • będziemy pomagać krasnoludkom liczyć, przeliczać i porównywać, • rozwiązywać krzyżówki, by się dowiedzieć, kim nie chciała być kura. Dowiem się także, co dostał tata trol, czego nie potrafił narysować mały trolek i dlaczego krasnoludek płakał.

8,90 zł
6,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,31 zł

5
Jak kura zrobiła umywalkę- szlaczki i znaczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak kura zrobiła umywalkę- szlaczki i znaczki
NiedostępnyBrak

Drogi Czytelniku, droga Czytelniczko! W tym zeszycie razem z kurą Adelą będziemy… • kreślić znaczki i kończyć rysowanie morza i muszelek; • kolorować makarony, motyle i wiśniowego mamuta; • rozpoznawać i pisać litery M, m, u, U, w, W; • szukać szczegółów, którymi różnią się dwa rysunki; • rysować mozaiki i portret ufoludka. Dowiemy się też, z kim kura Adela wypije mleko, a z kim zje markizy.

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

6
Kura Adela. Jak kura nie chciała być kurą - Szlaczki i Znaczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,90 zł
5,85 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 2,05 zł

7
Franklin przygotowuje święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin przygotowuje święta
NiedostępnyBrak

Oto dwie zimowe przygody znanego wszystkim dzieciom małego zielonego żółwia. Tym razem Franklin nocuje u swojego przyjaciela, misia i… nie wszystko okazuje się takie jak we własnym domu. Wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapowiadają się wspaniale, ale… nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak jak zawsze u Franklina, czekają nas miłe, dobre zakończenia.

8,40 zł
6,22 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,18 zł

8
KLucz uzdrawiania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KLucz uzdrawiania
Dostępny15 szt.

Życie to nie bajka. W naszym kraju sformułowanie to jest powtarzane niczym mantra. Znacznie częściej narzekamy na swoją codzienność niż się z jej powodu cieszymy. Czy jesteśmy skazani na egzystencję w świecie, w którym żadne z nas nie czuje się dobrze? A może jesteśmy w stanie coś w naszym życiu zmienić? Odpowiedzi udziela Piotr Szewczyk

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

9
Instrumentarium globalnego panowania. O podmiotowych aspektach globalizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrumentarium globalnego panowania. O podmiotowych aspektach globali...
Dostępny8 szt.

Dr Joanna Szalacha-Jarmużek (ur. 1979) – socjolog, specjalizuje się w socjologii organizacji i ekonomii. Absolwentka MISH i stosunków międzynarodowych na UMK, obecnie adiunkt w WSB w Toruniu. W duchu socjologii niesentymentalnej i zaangażowanej łączy rolę badacza (m.in. prowadząc badania nad zjawiskiem interlocking directorates w Polsce) z rolą działacza społecznego (jest prezesem Fundacji Kazimierza Wielkiego prowadzącej projekt Polski Ślad oraz członkiem Stowarzyszenia Obywatele Obywatelom). „W Polsce raczej rzadko stawiane są pytania o to, kto i w jaki sposób kształtuje globalizację oraz jakie zasoby, reguły, metody i środki są w tym zakresie stosowane. Na czym polega różnica pomiędzy tymi, którzy są twórcami polityki (policy makers), a jej biorcami (policy takers), dostosowującymi się do preferencji głównych aktorów globalizacji? Praca dr Joanny Szalacha-Jarmużek ma szansę odegrania istotnej roli w dyskusji nad tym, co można robić, jakie koncepcje wypracowywać i w jaki sposób, które instytucje wzmacniać bądź jakie reguły wprowadzać w Polsce, by zwiększać rodzime możliwości wpływania na unijne oraz globalne tendencje polityczne i gospodarcze. Znaczenie podjęcia tego tematu jest tym większe, że w ostatnich latach pojawiły się nowe wyzwania wynikające z konieczności redefiniowania polskich interesów w warunkach międzynarodowego kryzysu gospodarczego, strukturalnych problemów strefy euro bądź polityki bezpieczeństwa. Książka dostarcza narzędzi teoretycznych łączących charakterystykę wybranych grup kluczowych aktorów globalizacji z mechanizmami realizowania ich podmiotowości. Analizy takich mechanizmów dostarczają stymulujących refleksji potrzebnych także w dyskusji o jakości instytucji publicznych w Polsce, zwłaszcza w kontekście integracji europejskiej i globalizacji”. prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Jasiecki Instytut Filozofii i Socjologii, Polska Akademia Nauk

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

10
Dzień tysiąca godzin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień tysiąca godzin
NiedostępnyBrak

Dzień tysiąca godzin należy do najznamienitszych obrazów kampanii wrześniowej w historii literatury. Akcja tej niezwykłej powieści rozgrywa się w trakcie pierwszego tysiąca godzin II wojny światowej. Poznajemy bohaterskich obrońców Westerplatte, walczącego w oblężonej Warszawie generała Janusza Prusa, który niegdyś podczas przewrotu majowego stracił szansę na karierę, ale także zwykłego wiejskiego chłopaka Antosia, który razem z wieloma niedoświadczonymi, ledwo co zmobilizowanymi żołnierzami na Kresach Wschodnich bierze udział w starciach z sowieckimi agresorami. Wśród wielu bohaterów tej monumentalnej powieści są też postaci niezaangażowane bezpośrednio w walkę, jak amerykański dziennikarz Loomis czy żydowski uciekinier z Warszawy, Berg. Są też postaci walczące w szeregach wroga, jak Erich, młody hitlerowski oficer, który przed wojną wspinał się w górach z polskimi przyjaciółmi. Dzień tysiąca godzin ukształtował wyobraźnię Amerykanów o losie Polski podczas II wojny światowej i przez wiele miesięcy po premierze była bestsellerem w USA. W.S. Kuniczak (1930-2000) był synem żołnierza, który z racji obowiązków militarno-dyplomatycznych jeździł po całym kontynencie, przed II wojną światową odwiedzając niemal wszystkie ważniejsze kraje Europy. Po agresji Niemiec na Polskę wraz z rodziną wyjechał do Wielkiej Brytanii, a w roku 1950 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Walczył w Korei w 7. Dywizji Piechoty; potem pracował jako dziennikarz i doradca reklamowy w Clevelend i Pittsburghu. W 1966 roku ukazała się jego najwybitniejsza powieść, Dzień tysiąca godzin; w swoim pisarskim dorobku W.S. Kuniczak ma także znakomity przekład na angielski trylogii Sienkiewicza (With Fire and Sword; The Deluge; Fire in the Steppe) oraz niezwykle ważną dla amerykańskiej polonii książkę My Name is Million: An Illustrated History of the Poles in America.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

11
W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku
NiedostępnyBrak

Historia życia domowego nie jest wyłącznie historią łóżek, sof i pieców kuchennych, jak mgliście oczekiwałem, lecz dziejami szkorbutu, guana, wieży Eiffla, pluskiew, wykradania zwłok i prawie wszystkiego innego, co się kiedykolwiek wydarzyło. Domy nie są schronieniami przed historią, lecz miejscami, gdzie historia ostatecznie trafia… „Fascynująca książka o odkrywaniu na nowo rzeczy zwyczajnych i znajdowaniu rzeczy niezwyczajnych w codziennej życiowej rutynie. W swojej genialnej Krótkiej historii prawie wszystkiego Bryson zajął się nauką. Nową książkę można by zatytułować Krótka historia prawie całej reszty". „The Times” Podczas gdy bestsellerowa Krótka historia prawie wszystkiego przedstawiała rozległą panoramę świata, uniwersum i w ogóle wszechrzeczy, W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku zagląda w życie prywatne przez mikroskop. Billa Brysona pewnego dnia zafrapowała myśl, że znacznie więcej czasu poświęcamy studiowaniu historii bitew i wojen niż tego, z czego historia naprawdę się składa: stuleci spokojnego zajmowania się przez ludzi codziennymi sprawami – jedzeniem, spaniem i próbami osiągnięcia bardziej komfortowych warunków życia. Zafrapowało go również, że większość najważniejszych odkryć ludzkości można znaleźć w czterech ścianach domów, w których mieszkamy. Zainspirowało go to do podjęcia podróży po własnym domu, starej plebanii w Norfolk - wędrował od pokoju do pokoju i zastanawiał się, jak powstały zgromadzone tam przedmioty codziennego użytku. Przy okazji przeprowadził gigantyczne badania absolutnie wszystkiego, od architektury po elektryczność, od przechowywania żywności po epidemie, od handlu przyprawami po Wieżę Eiffla, od krynolin po ubikacje. Spenetrował również genialne, twórcze i często ekscentryczne umysły, które stały za rozmaitymi wynalazkami z tych dziedzin. I odkrył, że chociaż z pozoru w naszym codziennym życiu nie ma niczego niezwykłego, w zakamarkach każdego domu kryje się mnóstwo historii, fascynujących ciekawostek, a nawet niebezpieczeństw. Bill Bryson (ur. 1951) jest najlepiej sprzedającym się autorem książek niebeletrystycznych w Wielkiej Brytanii od czasu, kiedy zaczęto prowadzić oficjalne statystyki. W The Lost Continent, przezabawnej pierwszej książce podróżniczej, opisał swoje podróże po małomiasteczkowej Ameryce chevroletem swojej matki. Potem wydał Ani tu, ani tam, relację ze swojej pierwszej wyprawy po Europie. Do tej samej kategorii należą bestsellerowe Zapiski z małej wyspy, zwycięzca sondażu na książkę najlepiej opisującą współczesną Anglię, Zapiski z wielkiego kraju o USA i wreszcie Śniadanie z kangurami, najczęściej wypożyczana książka podróżnicza w Australii. Z kolei popularnonaukowa Krótka historia prawie wszystkiego ściągnęła na siebie deszcz pochwał, sprzedała się w milionach egzemplarzy w wielu krajach i została nagrodzona Aventis Prize for Science Books i Descartes Science Communication Prize. Najnowszy bestseller Brysona - W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku, pouczająca i wciągająca historia domowych sprzętów i tego, jak żyjemy, prezentuje tę samą nieposkromioną ciekawość, nieodparty dowcip, elegancki styl i gawędziarską maestrię, dzięki którym pisarz zdobył światową popularność.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

Wróć do góry