hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.09.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 27 września 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Elementarz przyjaźni z Bogiem (św. Teresa od Jezusa), na drugim Zdobienie przedmiotów (J.Godefroid, B.Barbier). Kolejny produkt to Kwadrans (Emilia Kiereś) oraz O czym pada śnieg (Agnieszka Tyszka).
1
Elementarz przyjaźni z Bogiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz przyjaźni z Bogiem
Dostępny7 szt.

Uprzywilejowanym miejscem, gdzie przyjaźń z Bogiem nabiera życiodajnej dynamiki, jest modlitwa. To w niej święta Teresa widzi dostępną dla wszystkich bramę do prawdziwego życia... Jakby chciała powiedzieć: „Człowieku, obudź się z letniości wiary! Zaufaj Bogu i ofiaruj Mu wielkodusznie czas na osobistą, cichą modlitwę. Daj się poprowadzić Duchowi Świętemu do coraz głębszych komnat swego wnętrza, do życia ukrytego z Chrystusem w Bogu, a obiecuję ci, że twoje życie stanie się bardziej świadome, prawdziwe, spokojne i zdolne do ofiarnej miłości względem innych”. Zebrane w książce fragmenty zostały uporządkowane w taki sposób, aby naszkicować kręgosłup duchowej doktryny Teresy od Jezusa. Są to krótkie i porywające teksty, które wypłynęły z serca kobiety szalenie zakochanej w Bogu i drugim człowieku, stąd – jak łatwo się przekonać – nie straciły swego żaru i aktualności pomimo upływu czasu. Józef Kucharczyk OCD

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2
Zdobienie przedmiotów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobienie przedmiotów
Dostępny8 szt.

Plastikową tackę możesz pomalować tak, by wyglądała jak przedmiot wykonany z łupka bądź terakoty. Kilka warstw farby sprawi, że twoja szafka będzie przypominała mebel wykończony laką chińską. Półki i ramki na zdjęcia mogą mieć dekoracyjne spękania, a wazon, lampa ogrodowa lub misa mogą przypominać przedmioty wykonane z brązu, patynowane albo złocone. Wszystko zależy od twojej inwencji twórczej oraz tego, jaką rzecz chcesz ozdobić i jak będzie komponowała się z otoczeniem. Skorzystaj z rad artystów od lat zajmujących się malarstwem dekoracyjnym. Podpowiedzą oni, jak zorganizować warsztat pracy

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3
Kwadrans - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwadrans
Dostępny12 szt.

Są miejsca, które przyciągają dziwne wydarzenia. Są chwile, które decydują o wszystkim. Co się może zdarzyć w ciągu kwadransa? I jak długo może trwać kwadrans? Kiedy Filip znajduje stary zegar, sprawy się zazębiają, a czas zaczyna się mylić. Tajemnicza i porywająca opowieść Emilii Kiereś prowadzi czytelnika przez labirynt przygód, mnoży niezwykłe pytania – i bawi nie tylko dzieci.

30,90 zł
24,10 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,80 zł

4
O czym pada śnieg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
O czym pada śnieg
Dostępny1 szt.

Opowieść o tym, jak pewnego zimowego dnia wszystko było inaczej: śnieg padał i padał... Dzidzia Biedronka i Gąsienica Gąsia zgubiły swoich przyjaciół, a Panią Ćmę przebudziło niespodziewane pukanie do drzwi... A wszystko się działo tuż przed Pierwszą Gwiazdką.

25,00 zł
15,25 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 9,75 zł

5
Lekcje życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcje życia
NiedostępnyBrak

W ciągu czasu spędzonego na ziemi, który nazywamy życiem, wszyscy mamy do odrobienia pewne lekcje. Staje się to szczególnie widoczne wówczas, gdy pracujemy z umierającymi. To oni uczą się i nas bardzo wielu rzeczy - jak właściwie przeżyć życie, jak pozbywać się tego, co w nas złe, a odszukać to, co najlepsze w nas samych i innych. Wszystko sprowadza się do pytania:"Czy starczyło mi czasu, aby żyć właściwie?" Nauki z tej książki - owoc ścisłej współpracy autorów, których opisane doświadczenia pochodzą z ich wykładów, warsztatów oraz rozmów z pacjentami i członkami ich rodzin - są po to, byśmy potrafili docenić wagę życia.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

6
Teoria żeglowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria żeglowania
NiedostępnyBrak

Na tę książkę żeglarze czekają od roku... 1970! Czesław Marchaj urodzony w 1918 r. to jeden z najwybitniejszych na świecie specjalistów z dziedziny aero- i hydrodynamiki oraz teorii żeglugi. Autor około 60 publikacji naukowych i kilku książek. Prowadził wykłady na temat aerodynamiki i zachowania jednostek pływających w warunkach ciężkiej pogody w Anglii, USA, a także w Indiach, Izraelu, Niemczech, Holandii, we Włoszech i na Filipinach. W okresie okupacji żołnierz Armii Krajowej. Po II wojnie światowej czołowy polski żeglarz, wicemistrz Polski w klasie Finn, później wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego, od połowy lat 60 ub. wieku pracował na Uniwersytecie w Southampton w Anglii, później mieszkał we Francji. Na stałe wrócił do Polski w roku 2012. Sławę w Polsce przyniosło mu wydanie „Teorii żeglowania" w 1957 r. Kolejne edycje ukazały się w latach 1965 i 1970. Książka składała się z części poświęconych odpowiednio aerodynamice żagla i hydrodynamice kadłuba „Teoria żeglowania. Aerodynamika żagla” ukazała się już kilkakrotnie nakładem Alma-Press, po raz pierwszy w roku 2000. Na część drugą czekaliśmy do teraz.

50,00 zł
40,50 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

7
Piracka moneta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piracka moneta
NiedostępnyBrak

Zbliża się koniec roku szkolnego. Uczniowie szóstej klasy w szkole Oakton dowiadują się, czym jest genealogia. Każdy z nich musi zaprezentować wyniki swoich badań nad drzewem genealogicznym własnej rodziny. Jack Tucker, najlepszy przyjaciel Ruthie Stewart, odkrywa, że jego przodkiem był pirat, noszący to samo co on imię: Jack Norfleet. Jack odziedziczył nawet srebrną monetę, która należała kiedyś do Norfleeta. Kiedy Jack przynosi monetę na lekcję, żeby pokazać ją klasie, Ruthie zastanawia się… czy pieniądz nie lśni trochę zbyt jasno?

32,00 zł
24,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

8
Ubezpieczenia dóbr kultury w muzeach i zbiorach prywatnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubezpieczenia dóbr kultury w muzeach i zbiorach prywatnych
NiedostępnyBrak

Książka jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym publikacją w całości poświęconą problematyce prawnej ubezpieczeń dóbr kultury w muzeach i w zbiorach prywatnych. Prezentowane opracowanie posiada charakter prekursorski i wypełnia swoistą lukę istniejącą dotychczas w literaturze prawniczej. Zawarta w publikacji analiza prawna instytucji ubezpieczenia dóbr kultury, przeprowadzona została w oparciu o praktykę i z uwzględnieniem jej potrzeb. Dzięki temu oddawana do rąk Czytelników książka jest praktycznym przewodnikiem po umowie ubezpieczenia muzealiów oraz dzieł sztuki w zbiorach prywatnych. Odpowiada także na szereg niełatwych pytań: czy i jak ubezpieczać, by ochrona ubezpieczeniowa była skuteczna. Publikacja adresowana jest do szerokiego grona odbiorców: muzealników, prywatnych kolekcjonerów, prawników praktyków, organizatorów wystaw artystycznych, jak również wszystkich osób stojących przed problemem ubezpieczenia dóbr kultury.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

9
Trzy czoła proroków z matki obcej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy czoła proroków z matki obcej
NiedostępnyBrak

Oryginalna, napisana w nowatorski sposób rozprawa. Interdyscyplinarna i wszechstronna refleksja nad niezbadanym i nieznanym fenomenem intelektualnym oraz towarzyszącą mu frapującą, uniwersalistyczną, dialogiczną wizją świata i człowieka. Bohaterami książki są badacze przeszłości przepowiadający przyszłość: Tatarzy ? od wieków kojarzeni ze znakomitymi i okrutnymi wojownikami, łupieżczymi najazdami, ogniem, szablą i jasyrem, półksiężycem i wielożeństwem ? wieszczyli wyzwolenie kobiet, syntezę cywilizacji Wschodu i Zachodu, nową erę w dziejach ludzkości, wolną od przesądów i uprzedzeń, opartą na wartościach pluralizmu, postępu i pokoju.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

10
Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie Poradnik dla praktyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie Poradnik dla...
NiedostępnyBrak

Czy polskie przedsiębiorstwa zarządzają ryzykiem kursu walutowego? Niestety nie. Tylko kilka procent firm uzyskujących przychody w walucie obcej oraz firm ponoszących koszty w walucie zagranicznej zarządza ryzykiem kursowym. Polscy przedsiębiorcy są słabo wyedukowani w dziedzinie zarządzania ryzykiem kursowym. Nie biorą udziału w szkoleniach na ten temat, nie czytają publikacji opisujących metody zarządzania ryzykiem. Dlaczego tak się dzieje? Brak czasu? Brak chęci? A może po prostu brak zainteresowania spowodowany trudną tematyką i skomplikowanym nazewnictwem? Znając te problemy Jacek Maliszewski wieloletni praktyk w doradzaniu firmom, w jaki sposób zarządzać ryzykiem walutowym napisał komplementarny podręcznik. Książka przeznaczona jest z jednej strony dyrektorów finansowych, prezesów zarządu oraz właścicieli firm, którzy już zarządzają ryzykiem kursowym, lecz chcieliby rozszerzyć gamę narzędzi oraz ulepszyć stosowane metody. Z drugiej zaś odbiorcami jej powinni być ci, którzy dopiero szukają odpowiedzi na to, jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego, bez narażania się na niepotrzebne spekulacje.

90,00 zł
64,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,20 zł

11
Art deco. Przewodnik dla kolekcjonerów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Art deco. Przewodnik dla kolekcjonerów
NiedostępnyBrak

Poradnik przeznaczony dla kolekcjonerów, antykwariuszy, dekoratorów wnętrz, stylistów i wszystkich miłośników art déco. Prezentuje meble, tkaniny i inne przedmioty art déco dostępne w Polsce w sprzedaży antykwarycznej. Czytelnik znajdzie tu informacje o cenach, porady, gdzie i jak kupować, o czym pamiętać, czego się wystrzegać. Autorka jest historykiem sztuki i właścicielką galerii specjalizującej się w meblach art déco. Nowa wersja.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

12
Wojtyła - nadzieja Polaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojtyła - nadzieja Polaków
NiedostępnyBrak

W większości nieznane do tej pory fotografie kardynała Karola Wojtyły. Piękne, nigdy nie publikowane portrety krakowskiego metropolity! Zdjęcia te wykonane zostały przez świetnego fotografika Mieczysława Żbika, dziś 82-letniego. Niepowtarzalny nastrój lat 70. XX w. Olbrzymie rzesze ludzi zgromadzonych i zjednoczonych wokół polskiego, niezłomnego hierarchy. Potęga modlitwy w czasach komunizmu demonstrowana na ulicach królewskiego miasta. Obraz uzupełniony słowem kard. Karola Wojtyły, które pasuje również do sytuacji w dzisiejszej Polsce...

72,50 zł
52,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 19,57 zł

13
Kopciuszek, kolorowanka z naklejkami - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopciuszek, kolorowanka z naklejkami
Wilga / GW Foksal
NiedostępnyBrak

Wspaniałe książki z kolorowankami dla dzieci w wieku od 3 lat. Zeszyty zachęcające dzieci do własnej twórczości i rozwijające ich wyobraźnię. W każdym tomie postacie i scenki z ulubionych filmów animowanych wytwórni Walta Disneya, które znają i kochają dzieci na całym świecie, a do tego mnóstwo naklejek.

13,00 zł
9,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,25 zł

14
Podstawy biologii człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Podstawy biologii człowieka
Dostępny60 szt.

Podręcznik zawiera podstawowe informacje niezbędne do zrozumienia procesów życiowych zachodzących w organizmie człowieka. Książka składa się z pięciu części, w których omówiono: lbudowę i funkcje komórki – budowę błony komórkowej, cytoplazmę, organelle komórkowe, jądro komórkowe, rodzaje chromosomów, kwasy nukleinowe, proces biosyntezy białek, mechanizm regulacji ekspresji genów, cykl życiowy komórki, zjawisko apoptozy i nekrozy komórek oraz właściwości komórek macierzystych; l tkanki – nabłonkową, łączną z jej poszczególnymi rodzajami, krew i limfę, mięśniową i nerwową z uwzględnieniem ich pochodzenia, budowy, pełnionych funkcji oraz możliwości regeneracji; lgruczoły dokrewne człowieka - przysadkę mózgową, szyszynkę, tarczycę, przytarczyce, nadnercza i trzustkę, uwzględniając wydzielane przez nie hormony oraz wpływ tych hormonów na funkcjonowanie organizmu; lrozmnażanie i rozwój – budowę i funkcjonowanie gonady męskiej i żeńskiej, ich czynności wydzielnicze, w tym regulację hormonalną cyklu miesięcznego kobiety, proces zapłodnienia, rozwój zarodkowy od momentu zapłodnienia do wykształcenia narządów i tkanek oraz budowę i funkcję łożyska; lzmienność i dziedziczność – m.in: pojęcia genetyczne, prawa Mendla, krzyżowanie i jego znaczenie w dziedziczeniu, w tym dziedziczenie grup krwi; chromosomową teorię dziedziczności Morgana; cechy sprzężone z płcią człowieka; przykłady mutacji u człowieka; choroby wieloczynnikowe, mitochondrialne, wady rozwojowe, klonowanie, a ponadto podstawy genetyki populacyjnej. Każdy opisany dział kończy się zestawem pytań kontrolnych i zalecaną literaturą uzupełniającą. Na końcu podręcznika znajduje się wykaz skrótów stosowanych w tekście. Jest to podręcznik dla studentów: akademii wychowania fizycznego - fizjoterapia, rehabilitacja, wychowanie fizyczne i sport; uniwersytetów medycznych – nauka o zdrowiu, promocja zdrowia, pielęgniarstwo, położnictwo; uniwersytetów – psychologia i pedagogika.

59,00 zł
47,79 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,21 zł

15
Przedszkolaki z ulicy Morelowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaki z ulicy Morelowej
NiedostępnyBrak

Problemy maluchów wcale nie są małe. A to w przedszkolu pojawia się nowa osoba, na dodatek ze Szwecji, a to trzeba pomóc choremu koledze, a to po raz pierwszy założyć (przy wszystkich!) okulary, wystąpić w przedstawieniu… Kilkulatków zaprzątają naprawdę ważne sprawy! Cała sztuka w tym, by dziecięce dylematy dostrzec i rozwiązać. Barbara Gawryluk czyni to po mistrzowsku. Pokazuje świat oczami dziecka. Bez wymądrzania się, za to prosto i z humorem uczy najmłodszych troski o innych, odpowiedzialności i tolerancji. Ktoś, kto sepleni, pochodzi z innego kraju, nie ma mamy czy taty, wcale nie jest gorszy! A okulary na nosie to powód do dumy. W końcu Adam Małysz i Harry Potter też je noszą!

21,90 zł
15,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,13 zł

16
Szopka betlejemska. Pomysły dla maluchów. Wycinanki 4-6 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szopka betlejemska. Pomysły dla maluchów. Wycinanki 4-6 lat
NiedostępnyBrak

Dzięki temu tomikowi dziecko będzie mogło wykonać z kartonu wszystkie figurki i scenerię niezbędną do stworzenia szopki betlejemskiej, którą może następnie ustawić pod choinką. Dobrej zabawy i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia! Wycinanki wprowadzają dziecko w arkana sztuki uprzestrzenniania papieru. W każdej książeczce znajdują się kartonowe strony z nadciętymi modelami obiektów do wykonania. Nadcięcia sprawiają, że do wykonania modeli nie są potrzebne nożyczki. Wzory opatrzone są kolorowymi instrukcjami wskazującymi dziecku, w jaki sposób złożyć i skleić dany model. Wzory są na tyle proste, że mogą je wykonywać dzieci od 3. roku życia. Wycinanki są doskonałymi książkami aktywizującymi, rozwijającymi w dziecku wyobraźnię, sprawność manualną i kreatywność.

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

17
Byk jak byk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byk jak byk
NiedostępnyBrak

Normalna rzecz, że poeci piszą o języku (w gruncie rzeczy cała poezja o nim jest), kiedy jednak filolog uprawia poezję, to rzecz dużo bardziej godna uwagi. Agnieszka Frączek – germanistka, leksykograf, historyk leksykografii – wybrała twórczość dla dzieci. Jej wiersze są radosne, spontaniczne, na pozór bezładne, co czytelników może zmylić. Warto się poddać tej żywiołowej poezji, popłynąć z jej nurtem. Tym razem Autorka zabiera nas w podróż po kraju językowych pułapek, gdzie bez mapy (słownika) poruszać się strach. Z Agnieszką Frączek poczujemy się tam bezpieczniej.

22,90 zł
16,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,41 zł

18
Motylek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motylek
Dostępny3 szt.

Piotr, artysta plastyk z burzliwą przeszłością i problemem alkoholowym, mieszka w niewielkim miasteczku w dwurodzinnym domu do którego wprowadza się Magda – młoda pani psycholog podejmująca pracę w Domu Dziecka. Pomimo początkowej niechęci ze strony Piotra stopniowo zaprzyjaźniają się, dzięki czemu mężczyzna podejmuje próbę walki z nałogiem. Niestety tajemnica, którą nosi w sobie Piotr, nie pozwala mu zbliżyć się do Magdy tak bardzo, jak by tego pragnął.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

19
Noe i jego arka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noe i jego arka
NiedostępnyBrak

Poznaj Noego i wszystkie zwierzęta uratowane z wielkiej powodzi. Daj się zaprosić na niesamowitą podróż w arce Noego! Wyjątkowa oprawa edytorska oraz ilustracyjna niespodzianka na każdej ze stron sprawiają, że historię arki Noego możesz za każdym razem odkrywać na nowo.

12,90 zł
9,80 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,10 zł

20
Tajemnice Fabrik Bromberg. Część 2. Na tropie Wunderwaffe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Fabrik Bromberg. Część 2. Na tropie Wunderwaffe
NiedostępnyBrak

Bohaterem komiksu jest brytyjski szpieg Hohn Gardner, który działa w Polsce pod nazwiskiem Jerzy Kwiatkowski. Przedmiotem jego zainteresowania jest jedna z największych fabryk zbrojeniowych DAG Fabrik Bromberg. Pracując w zakładach zbiera informacje o produkcji, a także tropi, gdzie są prowadzone prace nad tajną bronią dalekiego zasięgu, która może zagrażać Londynowi.

14,90 zł
12,07 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 2,83 zł

21
António Salazar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
António Salazar
Dostępny15 szt.

Czym była tytułowa rewolucja pokojowa? Jak ją przeprowadzono? Jakie przyniosła skutki? W tej książce, będącej krótką syntezą myśli i czynów Salazara, polski Czytelnik pozna historię polityczną Portugalii spod pióra jej najważniejszego architekta. Opinie o książce: Nasza wiedza o historii XX wieku nacechowana jest olbrzymią ilością naleciałości ideologicznych, zniekształcających mocno widzenie świata. Publikacja książki prof. Salazara pt. Rewolucja pokojowa umożliwia źródłowe zapoznanie się z niezwykle ważną ideą, kształtującą oblicze polityczne Portugalii przez kilka dziesięcioleci XX wieku. Warto czytać źródła, gdyż jest to najlepsza metoda na walkę ze stereotypami i historycznym fałszem. Prof. dr hab. Mieczysław Ryba

27,00 zł
19,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,56 zł

22
Strajk Skok do wolności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strajk Skok do wolności
NiedostępnyBrak

„Strajk. Skok do wolności” to gra planszowa przeznaczona dla 2 do 5 osób. Jej akcja toczy się w roku 1980 w Stoczni Gdańskiej im. Lenina, w czasie strajku solidarnościowego i negocjacji 21 postulatów z delegacją rządu PRL. Strajk zakończył się podpisaniem Porozumień Sierpniowych i powstaniem NSZZ "Solidarność". Gra powstała w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej, towarzyszącej premierze filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa”. Wejdź do gry i weź udział w wydarzeniach, które zmieniły bieg historii. Przenieś się do stoczni i rozdaj karty historii. Wciel się w rolę przywódcy strajku, kieruj działaniami Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w 1980 roku. Zaczynasz grę mając tylko "gadane". Czy uda Ci się porwać tłum, zyskać uznanie w oczach światowej opinii publicznej i doprowadzić strajkujących do zwycięstwa?

89,00 zł
63,19 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 25,81 zł

23
Anatomia i fizjologia zwierząt domowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Anatomia i fizjologia zwierząt domowych
NiedostępnyBrak

Podręcznik zawierający elementy cytologii, histologii, biochemii, farmakologii i anatomii patologicznej. Dodatkowym walorem są liczne, znakomicie powiązane z tekstem ryciny i schematy.

109,00 zł
89,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 19,62 zł

24
Czas Żniw 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Żniw 1
NiedostępnyBrak

Sajon. Nie ma bezpieczniejszego miejsca. „Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody, podstawowy warunek ich negocjacji z Sajonem. Ludzie oczywiście postrzegają je inaczej. Dla nich są symbolem nieszczęścia. Oznaczają głód. Śmierć. Dlatego nazywają nas kosiarzami. Ponieważ pomagamy prowadzić ludzi na śmierć”. Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest sennym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha. Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w tajemnicy. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć. Czas Żniw jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata. Samantha Shannon urodziła się w zachodnim Londynie w 1991 roku. Zaczęła pisać już w wieku piętnastu lat. W 2013 roku ukończyła literaturę na uniwersytecie w Oksfordzie. W 2012 roku została zakwalifikowana do nagrody The Young Star. Czas Żniw, jej debiutancka powieść, a jednocześnie pierwsza część siedmiotomowego cyklu, została sprzedana do 21 krajów. The Imaginarium Studios zakupiło prawa filmowe jeszcze przed premierą książki.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

25
Alicja w krainie czarów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w krainie czarów
NiedostępnyBrak

Przepięknie ilustrowana seria klasycznych bajek.

13,50 zł
9,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,78 zł

26
Dzielny ołowiany żołnierzyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzielny ołowiany żołnierzyk
Dostępny71 szt.

Przepięknie ilustrowana seria klasycznych bajek.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

27
Czarnoksiężnik z krainy Oz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnoksiężnik z krainy Oz
NiedostępnyBrak

Przepięknie ilustrowana seria klasycznych bajek.

13,50 zł
9,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,78 zł

28
Szwecja mapa drogowa 1:600 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwecja mapa drogowa 1:600 000
Dostępny3 szt.

Mapa samochodowa Szwecji w skali 1:600 000. Mapy miast Indeks z kodami pocztowymi Odległości w km

55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

29
Izera i Ypres - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Izera i Ypres
NiedostępnyBrak

Pierwsza bitwa we Flandrii, stoczona jesienią 1914 r. z udziałem armii czterech państw (Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec) zaliczana jest do najważniejszych, największych i pod wieloma względami najciekawszych („wielowymiarowych”) operacji pierwszej wojny światowej. „Wyścig do morza”, obrona miasteczka Dixmude, otwarcie śluz na kanałach pod Nieuport, Kindermord, „występ Ypres” – to tylko kilka encyklopedycznych haseł wywoławczych, pod którymi kampania ta, lub pojedyncze jej epizody, znane są w zachodniej historiografii. Choć walki nad rzeką Izerą (Yser) i pod murami historycznego miasta Ypres pozostają nadal w cieniu wcześniejszych wydarzeń z sierpnia i września (bitwy graniczne, „cud nad Marną”), ich znaczenie trudno jest przecenić. „Ostatnia bitwa wojny manewrowej i pierwsza bitwa wojny pozycyjnej” – napisał o niej francuski historyk Jean Ratinaud. Uściślając nieco ten wywód, „Flandria 1914” zwieńczała proces przechodzenia od wojny mobilnej do statycznej, była niejako klamrą spinającą te dwa, jakże odmienne okresy zmagań na froncie zachodnim. Tu – mówiąc w pewnym uproszczeniu – „umarła” kawaleria, a narodził się okop. Jeszcze prymitywny, płytki i krótki, znamionujący już jednak okres wojny pozycyjnej, która położyć się miała cieniem na historii tego konfliktu i kosztować życie i zdrowie milionów żołnierzy. (ze Wstępu)

51,00 zł
36,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,28 zł

30
Społeczno-polityczne konteksty współczesnej przestępczości w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczno-polityczne konteksty współczesnej przestępczości w Polsce
Dostępny10 szt.

Przestępczość towarzyszy życiu społecznemu od jego zarania – występuje w każdym społeczeństwie i na każdym etapie jego rozwoju, niezależnie od jego struktury, ustroju czy okresu historycznego. W monografii pt. Społeczno-polityczne konteksty współczesnej przestępczości w Polsce dokonano analizy współczesnej przestępczości w Polsce jako jednego ze zjawisk społecznych. Badaniom poddano zarówno specyfikę przestępczości (w tym zmiany w dynamice i trendach), jej uwarunkowania, jak również obecne koncepcje w dziedzinie jej kontrolowania i zapobiegania. Autorzy – pracownicy Zakładu Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk – skoncentrowali się na problematyce przestępczości w Polsce, uwzględniając jednak szerokie tło porównawcze.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

31
Bóg Cię kocha i nic nie możesz na to poradzić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg Cię kocha i nic nie możesz na to poradzić
NiedostępnyBrak

Czy chciałbyś: - radykalnie ożywić swoją wiarę? - otrzymać niezwykłe dary Ducha Świętego? - żyć w każdej chwili swojego życia zgodnie z zamysłem Boga? - rozumieć, co mówi do Ciebie Bóg? - doświadczyć działania duchowego dynamitu? Jeśli tak, to sięgnij po książkę jednego z uczestników słynnych rekolekcji, nazywanych „weekendem Duquesne”, które zapoczątkowały odnowę charyzmatyczną w Kościele katolickim. Tam właśnie doświadczył tego, co stało się później udziałem milionów katolików na całym świecie, i co zmieniło całkowicie jego wiarę i relację z Bogiem. W tej książce dzieli się swoimi doświadczeniami z życia z duchowym dynamitem, który wtedy otrzymał. Jego celem jest pomóc Ci w otwarciu się na tę niezwykłą moc Ducha Świętego, aby Twoje chrześcijańskie życie było naprawdę spełnione i pełne łaski. „Chcę podzielić się z tobą prawdą o Bożej miłości i opowiedzieć, jak Bóg obdarza nią nas: swoje sługi, swoje dzieci, swoich przyjaciół. Modlę się, abyś czytając tę książkę doświadczył w sobie obecności Ducha Świętego, który odmieni twoje życie. Kiedy On działa, nie ma rzeczy niemożliwych. Najlepsza wiadomość jest taka: Duch Święty jest skłonny do działania dla naszego dobra w jeszcze większym stopniu niż myślimy. W miarę zagłębienia się w lekturę tej książki będę zapraszał cię do modlenia się wraz ze mną słowami: 'Przyjdź, Duchu Święty'!”

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

32
Aladyn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aladyn
NiedostępnyBrak

Przepięknie ilustrowana seria klasycznych bajek.

13,50 zł
9,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,78 zł

33
Węgry mapa drogowa 1:400 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węgry mapa drogowa 1:400 000
Dostępny11 szt.

Mapa samochodowa Węgier w skali 1:400 000. Informacja turystyczna

54,99 zł
48,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

34
Budownictwo zrównoważone z elementami certyfikacji energetycznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budownictwo zrównoważone z elementami certyfikacji energetycznej
Dostępny8 szt.

Przygotowana książka jest adresowana do środowisk naukowych i projektowych, certyfikatorów energetycznych, a także do studentów kierunków związanych z budownictwem i certyfikacją energetyczną.

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

35
Ukraina, Mołdawia. Mapa drogowa  w skali 1:1 000 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukraina, Mołdawia. Mapa drogowa w skali 1:1 000 000
Dostępny23 szt.

Mapa samochodowa Ukrainy i Mołdawii w skali 1:1 000 000. Mapy centrum miast Indeksy z kodami pocztowymi Odległości w km

55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

36
Toskania Florencja mapa drogowa 1:150 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toskania Florencja mapa drogowa 1:150 000
NiedostępnyBrak

Mapa samochodowa Toskanii i Florencji w skali 1:150 000.

32,90 zł
28,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,95 zł

37
Słowenia Chorwacja Serbia Bośnia i Hercegowina mapa drogowa 1:600 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowenia Chorwacja Serbia Bośnia i Hercegowina mapa drogowa 1:600 000
NiedostępnyBrak

Mapa samochodowa w skali 1:600 000. Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia-Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia. Plany miast Informacja turystyczna Indeksy z kodami pocztowymi

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

38
Wódz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wódz
Dostępny2 szt.

Polityczny portret Lecha Wałęsy napisany przez jego byłego rzecznika. Jarosław Kurski (ur. 1963) Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Gdańszczanin. Ukończył prawo na UMK w Toruniu. Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. W stanie wojennym aresztowany. Członek redakcji "Solidarności" - podziemnego pisma Regionu Gdańskiego, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku. Pracował dla hiszpańskiej agencji EFE i w "Tygodniku Gdańskim". Od października 1989 do lipca 1990 r. rzecznik prasowy przewodniczącego "S" Lecha Wałęsy. Sprzeciwiając się "wojnie na górze", rezygnuje z pracy. Publikuje "Wodza" - polityczny portret Lecha Wałęsy zarysowany na tle ówczesnych wydarzeń. Od stycznia 1992 r. publicysta polityczny "Gazety Wyborczej". W latach 1994-97 w Programie 1 TVP prowadził "Rozmowy Jedynki" - poranne wywiady z bohaterami bieżących wydarzeń politycznych. Autor esejów o Raymondzie Aronie "Pokój z widokiem na historię" oraz biografii Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

39
Calineczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Calineczka
NiedostępnyBrak

Przepięknie ilustrowana seria klasycznych bajek.

13,00 zł
9,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

40
Trzy małe świnki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy małe świnki
Dostępny126 szt.

Przepięknie ilustrowana seria klasycznych bajek.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

41
Wielka Brytania Irlandia mapa drogowa 1:900 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Brytania Irlandia mapa drogowa 1:900 000
NiedostępnyBrak

Mapa samochodowa Wielkiej Brytanii i Irlandii w skali 1:900 000.

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

42
Wenecja plan miasta 1:5 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wenecja plan miasta 1:5 000
NiedostępnyBrak

Plan miasta Wenecji w skali 1:5 000. Informacja turystyczna Indeks ulic

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

43
Czarnogóra. Mapa drogowa 1:150 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnogóra. Mapa drogowa 1:150 000
Dostępny14 szt.

Mapa samochodowa Czarnogóry w skali 1:150 000.

55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

44
Czechy Słowacja mapa drogowa 1:400 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czechy Słowacja mapa drogowa 1:400 000
NiedostępnyBrak

Mapa drogowa Czech i Słowacji w skali 1:400 000.

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

45
Bułgaria mapa drogowa 1:400 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bułgaria mapa drogowa 1:400 000
Dostępny11 szt.

Mapa samochodowa Bułgarii w skali 1:400 000. Plan miasta Indeksy z kodami pocztowymi Informacja turystyczna

54,99 zł
48,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

46
Albania mapa drogowa 1:400 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albania mapa drogowa 1:400 000
Dostępny7 szt.

Mapa drogowa Albanii w skali 1:400 000. Informacja turystyczna Odległości w km

55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

47
Chorwacja mapa drogowa 1:500 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chorwacja mapa drogowa 1:500 000
Dostępny9 szt.

Mapa samochodowa Chorwacji w skali 1:500 000. Plany miast Indeksy z kodami pocztowymi

54,99 zł
48,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

48
Bałkany Europa Południowa mapa drogowa 1:2 000 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałkany Europa Południowa mapa drogowa 1:2 000 000
Dostępny14 szt.

Mapa samochodowa Bałkanów w skali 1:2 000 000. Plany miast Indeksy z kodami pocztowymi Odległości w km

54,99 zł
48,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

49
Kierowca doskonały. Bez płyty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierowca doskonały. Bez płyty
Dostępny30 szt.

Podręcznik jest elementem kursu on-line e-Podręcznik Kierowca Doskonały i programu e-Wykłady Kierowca Doskonały CD. Można go wykorzystywać oddzielnie, gdyż zawiera całkowity zakres kursu nauki jazdy na kategorię C i D wg nowej podstawy programowej. Przeznaczony dla kandydatów na kierowców, pragnących uzyskać prawo jazdy kategorii C i D i podobnych. Tematyka podręcznika odpowiada zakresowi pytań stosowanych podczas egzaminów na prawo jazdy w/w kategorii.

37,00 zł
26,27 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,73 zł

50
Fantasy komiks. Tom 22 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantasy komiks. Tom 22
Dostępny2 szt.

Antologia komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy, artykuły i informacje o autorach. Rozbitkowie z Ythaq – część 10 (Scenariusz: Christophe Arleston, rysunki: Adrien Floch). Początek drugiej serii przygód pięknej Granit i poety Narvarta, którzy powrócili ze świata równoległego. Teraz w swoim świecie będą musieli walczyć ze wszystkimi, którzy chcą zawładnąć bogactwami innego wymiaru. Na szczęście mają tajną broń. Zmierzch bogów – część 7 (Scenariusz: Nicolas Jarry, rysunki: Djief). Początek drugiej serii opowieści o wojnie między siłami chaosu a ludźmi i sprzyjającymi im niebianami. Po Ragnaröku, upadku świata bogów, mrok nadciąga nad ziemskie krainy. Na szczęście istnieją bohaterowie, którzy mogą się przeciwstawić nieumarłym wysłannikom demonów śmiercionośnej zimy. Łowcy smoków – część 5 (Scenariusz: Ange, rysunki: Christian Paty). Zakon Łowczyń Smoków ma zasadę, że nie miesza się do polityki międzynarodowej. Złamanie jej zawsze kończy się kłopotami… Tym razem wojowniczki muszą odszukać cenny medalion w ruinach zniszczonego przez smoka pałacu dawnego władcy.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

Wróć do góry