hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.10.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 9 października 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Biologia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami 2005-2023. Tom 1 (Dariusz Witowski, Jan Sylwester Witowski), na drugim Mattel. W2085 Karty Uno (Mattel). Kolejny produkt to Zwiadowcy. Księga 12. Królewski zwiadowca (John Flanagan) oraz Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt (praca zbiorowa).
1
Biologia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami 2005-2023. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami 2005-2023. Tom 1
Dostępny3198 szt.

Tom 1 zawiera następujące działy: - Organiczne i nieorganiczne składniki komórki – budowa chemiczna organizmów. - Budowa i funkcjonowanie komórki. - Podziały komórkowe. - Wirusy. - Bakterie. - Glony i porosty. - Rośliny lądowe – TKANKI ROŚLINNE. - Mszaki. - Paprotniki. - Rośliny nasienne. - Grzyby i porosty.

51,45 zł
48,88 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,57 zł

2
Mattel. W2085 Karty Uno - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. W2085 Karty Uno
Mattel, od 7 lat
Dostępny3417 szt.

„Uno” to klasyczna gra karciana dla dzieci – łatwo zrozumieć jej zasady... i trudno oderwać się od gry! A teraz dostępna jest z wyjątkowymi kartami Zadanie specjalne! Gracze próbują jak najszybciej pozbyć się wszystkich swoich kart, dopasowując je do karty, która aktualnie znajduje się na górze stosu. Specjalne karty funkcyjne zapewniają ekscytującą zabawę i pomagają pokonać innych graczy! Używaj karty Zamiana kart, aby wymienić się z innym graczem. Możesz też tworzyć własne reguły, korzystając z 3 zmazywalnych kart Zadanie specjalne! Jeśli nie możesz dopasować karty, bierzesz kartę z głównego stosu! Nie zapomnij krzyknąć Uno!, gdy masz już w ręku tylko jedną kartę! Gracz, który pozbędzie się wszystkich swoich kart, uzyskuje punkty za wszystkie karty, które zostały w rękach jego przeciwników. Zwycięża gracz, który jako pierwszy zdobędzie 500 punktów. Zawartość opakowania: • 19 kart z liczbami w każdym z kolorów (czerwony, zielony, niebieski i żółty), • 8 kart Weź dwie, Zmiana kierunku i Postój w każdym z kolorów, • 4 karty Wybierz kolor, • 4 karty Wybierz kolor + weź cztery, • 1 karta Zamiana kart, • 3 dzikie karty Zadanie specjalne. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Wymiary opakowania: 11.0 x 9.0 x 2.0 cm

39,07 zł
35,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,91 zł

3
Zwiadowcy. Księga 12. Królewski zwiadowca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Księga 12. Królewski zwiadowca
Dostępny1056 szt.

Dwunasty tom bestsellerowej serii. Polska premiera odbyła się jednocześnie z premierą światową. Akcja rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach opisanych w Cesarzu Nihon-Ja. Centralną postacią tomu jest dorosły już Will oraz jego uczeń, a właściwie uczennica – pierwsza w historii korpusu kobieta-zwiadowca.

43,90 zł
26,78 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,12 zł

4
Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt
Dostępny114 szt.

Twoje dziecko straciło przytomność? Co zrobić, jeśli ma udar lub duszności? Widzisz dziecko lub niemowlę, które się zadławiło? Chciałbyś pomóc, ale nie wiesz jak? Poradnik Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt zawiera opis 30 najczęstszych, nagłych wypadków, na które narażone są niemowlęta i dzieci. Autorem jest wieloletni ratownik Mikołaj Łaski. Niniejszy poradnik to: - szybka reakcja: przejrzysty spis treści i numeracja pozwalają szybko odnaleźć potrzebną kartę, nawet w stresującej sytuacji, - prosta instrukcja: jasne, schematyczne instrukcje, krok po kroku opisują postępowanie w każdym z 30 wyszczególnionych przypadków, - trwałość: trwała i praktyczna forma pozwala na zabranie poradnika w każdą podróż, karty są odporne na wodę i brud, - pomoc w wyposażeniu apteczki: spis wyposażenia apteczki dla dziecka pomoże Ci skompletować wszystkie niezbędne materiały do udzielenia pomocy maluszkowi. Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt to praktyczny poradnik z zakresu pierwszej pomocy, dla wszystkich osób, które na co dzień mają kontakt z dziećmi.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

5
Przedszkoludki Sto radości i dwa smutki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkoludki Sto radości i dwa smutki
Dostępny58 szt.

Przedszkolny dzień ukazany w wesołych, łamiących języki wierszach i krótkich opowiadaniach. O maluchach i starszakach, znaczkach na workach z kapciami, przedszkolnych atrakcjach, zabawie w piaskownicy, leżakowaniu, rysowaniu, lepieniu plasteliny, podwieczorku, a nawet o przedszkolnym balu.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

6
Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych a czwórkowi zostają urzędnikami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych a czwórkowi zostają...
Dostępny78 szt.

W jakim stopniu obecny kryzys jest tak naprawdę spowodowany kryzysem w edukacji... lub też brakiem edukacji? I co rodzic może zrobić w domu, aby dać dziecku już na starcie finansową przewagę?

57,00 zł
39,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,10 zł

7
Biec albo umrzeć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biec albo umrzeć
Dostępny13 szt.

Człowiek wyjątkowy. Heros. Niezwykła osoba. Kilian Jornet jest aktualnym mistrzem świata w skyrunningu, jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wszedł i zszedł z Kilimandżaro szybciej niż ktokolwiek inny. Wymazał wszystkie światowe rekordy w każdym z wyzwań, jakie sobie postawił: Ultra-Trail du Mont-Blanc, Transpirenaica, wyprawa dookoła jeziora Tahoe... Biec albo umrzeć to dziennik zwycięzcy, filozofia życia i doskonała lekcja dla każdego z nas. Kiss or kill. Pocałuj albo zabij. Pocałuj chwałę albo zgiń podczas próby. Porażka to śmierć, zwycięstwo to emocje. Walka jest tym, co wyróżnia zwycięstwo. Kilian Jornet To przede wszystkim książka o walce z samym sobą, z własnym ciałem i umysłem, pokonywaniu kolejnych granic. Kilian pisze o tym bez patosu, za to z wielką pasją i pokorą. Nie sądziłam, że biografia sportowa może mnie wzbogacić, ale tak się właśnie stało. Joanna Mika-Orządała Kilian to człowiek gór, który szanuje naturę. Biega jak zwierzę, instynktownie, a swoich dokonań i zdobywania szczytów nie traktuje jako wyczyn, tylko dążenie do szczęścia. Czytając jego opowieść, chce się wyjść na trasę i czuć to co on. Marek Dudziński, Runner?s World

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

8
Zrób to sam Papier czerpany - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam Papier czerpany
4M Industrial Development Inc.
Dostępny175 szt.

Zestaw do samodzielnego wykonania PAPIERU CZERPANEGO. Naucz się w jaki sposób można produkować i ponownie wykorzystywać papier. Bądź ekologiczny i poznaj podstawowe techniki wyrabiania papieru czerpanego. Po ich opanowaniu możesz wypróbować swoje pomysły i poeksperymentować, używając różnych materiałów. Wykonuj ozdobne kartki papieru o różnej fakturze i kolorach. Będziesz mógł z nich stworzyć zakładki do książek, notesiki, kartki z pozdrowieniami i wiele innych papierowych akcesoriów. Zamień zużyty papier w dzieło sztuki! To super zabawa! BAW SIĘ I UCZ JEDNOCZEŚNIE! Zawartość opakowania: plastikowa kratka plastikowe sitka arkusze papieru włóczka koperty wstążka farby pędzelek kwiatek z jedwabiu koraliki dwustronna taśma klejąca instrukcja. Dodatkowo potrzebne (nie znajdują się w zestawie): plastikowa butelka kilka suchych szmatek stara gazeta pojemnik na wodę lub aluminiowa taca do pieczenia. Dla dzieci powyżej 8 roku życia.

28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

9
Młody mistrz. Edukacyjna gra elektroniczna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młody mistrz. Edukacyjna gra elektroniczna
Jawa, od 4 do 8 lat
Dostępny66 szt.

Gra pomaga dzieciom w wyszukiwaniu różnic, w odnajdywaniu i kojarzeniu wspólnych cech oraz w poznawaniu kształtów. W trakcie zabawy dzieci rozwijają analizę i syntezę wzrokową. Na 12 planszach znajduje się 420 rysunków o różnej tematyce, które należy ze sobą skojarzyć. Przy każdym rysunku umieszczony jest punkt. Jeżeli gracz zna odpowiedź dotyka specjalnymi długopisami odpowiednie dwa punkty na planszy. Przy prawidłowej odpowiedzi lampka zapali się, w przypadku złej, nie. Uwaga: podczas gry umieszczamy w pudełku tylko jedną planszę; przed przystąpieniem do gry należy zainstalować baterie 9V (gra nie zawiera baterii). Gra zawiera 12 tematycznych plansz: 1. Skojarz obrazki. 2. Połącz przedmiot ze sportowcem. 3. Dopasuj prawidłową głowę do zwierzątka. 4. Połącz w pary. 5. Kto gdzie mieszka? 6. Skojarz dwa przedmioty. 7. Odszukaj kolory. 8. Znajdź drugą połowę. 9. Dopasuj kształty. 10. Dobierz szczegół do obrazka. 11. Dopasuj obrazek do osoby. 12. Znajdź odpowiedni cień. Zawartość pudełka: • 12 plansz, • podstawka z długopisami.

80,36 zł
57,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,50 zł

10
Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego
Dostępny20 szt.

Dr Alexander Elder uczy strategii inwestowania giełdowego, które pozwolą czytelnikowi wejść na rynek ze spokojem i wyjść z niego z zyskiem. Ta niezwykle przydatna książka dostarcza niezbędnej wiedzy i zapewnia większe możliwości osiągnięcia sukcesu, oferuje bowiem fachowe wskazówki, opis sprawdzonych metod inwestowania i coś naprawdę wyjątkowego – wizytę w gabinecie inwestorskim samego autora. Zdradza on przebieg kilku prawdziwych operacji i sposoby otwierania i zamykania pozycji, które ilustrują najważniejsze koncepcje tej książki. Publikacja Eldera, będąca – obok jego klasycznej pozycji Zawód inwestor giełdowy – jednym z najważniejszych współczesnych podręczników inwestowania, oferuje czytelnikowi: – kompleksowe wprowadzenie do podstaw inwestowania na giełdzie, – zarys psychologii inwestowania, zarówno psychologii jednostki, jak i psychologii tłumu, – opis sposobów inwestowania w akcje, kontrakty futures, opcje i waluty, – praktyczne omówienie analizy technicznej wraz z nowymi wskaźnikami i systemami, – przewodnik opisujący krok po kroku kontrolowanie ryzyka i zarządzanie pieniędzmi, – dokładne wskazówki dotyczące prowadzenia notatek i organizacji czasu, – szczegółowe przykłady zaczerpnięte z własnych doświadczeń autora.

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

11
Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa
Dostępny7 szt.

Tsukuru Tazaki ma trzydzieści sześć lat, jest kawalerem. Pochodzi z Nagoi, ale mieszka w Tokio, gdzie pracuje w firmie budującej dworce. Szesnaście lat temu miał czworo bliskich przyjaciół, którzy na drugim roku studiów nagle i nie wiadomo dlaczego zerwali z nim stosunki. Tsukuru bardzo ciężko to przeżył. Teraz, po latach, postanawia dowiedzieć się, co właściwie się wtedy stało. Odwiedza po kolei dawnych przyjaciół i próbuje odkryć tajemnice przeszłości. Dlatego wraca do rodzinnej Nagoi i wyrusza w podróż do Finlandii. Wydanie polskie – pierwsze w Europie! Na świecie wcześniej tylko przekłady koreański i chiński! Pierwszy nakład – pół miliona egzemplarzy – został sprzedany w Japonii w ciągu 24 godzin, a już po tygodniu od premiery sprzedano ponad milion egzemplarzy powieści!

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

12
Traktat o przedmiotach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Traktat o przedmiotach
Dostępny27 szt.

Traktat o przedmiotach jest próbą powrotu do ontologicznych i metafizycznych ambicji filozofii. Harman stawia sobie za cel uchwycenie rzeczywistości przedmiotów – nie tej, która dana jest naszemu codziennemu doświadczeniu, lecz rzeczywistości ukrytej, spekulatywnej. Świat bowiem dla Harmana składa się z przedmiotów, którymi są rzeczy materialne, myśli, opowieści itd., słowem: wszystko, co istnieje. Inspirowana myślą Heideggera, fenomenologią oraz wieloma współczesnymi koncepcjami metafizycznymi filozofia Harmana jest zarazem klasyczna i nad wyraz aktualna. Z jednej bowiem strony wraca do pytania stawianego przez filozofię od samego początku – pytania o naturę rzeczywistości – z drugiej zaś pytanie to stawia po krytycznym podsumowaniu dotychczasowego rozwoju filozofii, która od jakiegoś czasu zdaje się być niezdolna do podjęcia na nowo problematyki metafizyki i ontologii.

49,00 zł
39,69 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

13
Marketing usług turystycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Marketing usług turystycznych
Dostępny22 szt.

Podręcznik akademicki skierowany do studentów uczelni wyższych na kierunku Turystyka i rekreacja, na kierunkach ekonomicznych ze specjalnością turystyczną oraz znakomita lektura dla praktyków gospodarczych zajmujących się organizacją i marketingiem usług turystycznych. Książka zawiera kompleksowe ujęcie koncepcji marketingowej, uwzględniające specyfikę sektora usług turystycznych, a w tym: podstawy teoretyczne i terminologię, funkcjonowanie marketingu usług turystycznych z uwzględnieniem zachowań konsumenckich, działalność marketingową na docelowym rynku, badania marketingowe w turystyce, analizę wybranych strategii marketingowych w turystyce. Do głównych zalet podręcznika należą: dostosowanie do programów nauczania, logiczna struktura i jasność wykładu, liczne przykłady z polskiej praktyki gospodarczej, słowniczek podstawowych terminów, bogata bibliografia, indeks rzeczowy.

64,00 zł
51,84 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,16 zł

14
OdWażne rozmowy. Jak osiągnąć sukces w pracy i życiu osobistym w ciągu jednej rozmowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OdWażne rozmowy. Jak osiągnąć sukces w pracy i życiu osobistym w ciągu...
NiedostępnyBrak

Mistrzyni nauczania pozytywnej zmiany poprzez moc komunikacji. – Peter Neill, dyrektor wykonawczy AT&T Wireless Rozmowa po rozmowie zmieniaj swoje relacje, pracę, życie. Susan Scott chce, żebyś osiągnął sukces. Aby to się stało, tłumaczy, musisz zmienić codzienne rozmowy w taki sposób, aby poprawić wzajemne zrozumienie – i dostać to, czego chcesz. W niniejszym przewodniku, zawierającym podręcznik z ćwiczeniami oraz Siedem Zasad OdWażnych Rozmów, Scott uczy, jak: - pokonywać bariery na drodze do dobrej komunikacji; - rozwijać i wzbogacać rozmowy ze współpracownikami, przyjaciółmi i rodziną; - zwiększać jasność i poprawiać zrozumienie w rozmowie; - radzić sobie z silnymi emocjami – po obydwu stronach stołu. Moja osobista definicja dobrej książki brzmi: taka, która w sposób niezwykle trafny i czytelny opisuje nasze głębokie wewnętrzne przeczucia i to co przeżywamy, dzięki której doświadczamy swego rodzaju iluminacji, efektu a-ha! – poczucia powrotu do domu. Pracując z liderami, ludźmi w organizacjach widzę głęboką potrzebę zatrzymania się, autentycznej rozmowy ze sobą i innymi, rzucenia światła na skomplikowaną i zmienną rzeczywistość, która z każdej strony stawia wymagania, mnoży priorytety, pozostawia bez odpowiedzi w nieustannym poczuciu braku czasu. Susan Scott odpowiada na tę głęboką potrzebę, zatrzymuje nas w biegu, rzuca snop światła na sprawy dobrze znane, a jakby zostawione swojemu biegowi. Lekko i z humorem wprowadza w stan iluminacji i nieustanie nas do tego wytęsknionego domu prowadzi. Małgorzata Olszanowska - Konsultantka, Coach House of Skills Podręcznik z ćwiczeniami Scott pozwoli czytelnikom samodzielnie prowadzić skuteczne odważne rozmowy, które zmienią ich życie. – „Booklist” Twoja książka OdWażne Rozmowy jest kluczowym komponentem naszego programu Alchemia Przywództwa. – Gail S. Williams, NASA Goddard Space Flight Center Susan Scott oferuje nam rzadki dar – zdrowy rozsądek (…) Jej ciepło i kompetencja jako trenerki i doradczyni są jak zdrowe kuksańce, których wszyscy od czasu do czasu potrzebujemy, abyśmy weszli w rozmowę, zaangażowali się i zarządzali sobą oraz otaczającym nas światem w bardziej bezpośredni, pozytywny i produktywny sposób. Scott przypomina nam, że „droga do wyjścia prowadzi przez środek” i zapewnia wspaniałe techniki nawigowania podczas podróży. – David Allen, autor Getting Things Done Nacisk kładziony przez Susan Scott na autentyczną komunikację, jak wszystkie dobre terapie, prowadzi czytelnika do uświadomienia sobie swoich wewnętrznych konfliktów. Scott zachęca do poznania swoich prawdziwych preferencji rozwoju i w efekcie sięgnięcia po nagrody towarzyszące samorealizacji. Bardzo trafnie zauważa, że stres jest często wynikiem życia w niezgodzie z samym sobą. Przedstawia silne argumenty na rzecz swojej koncepcji oraz narzędzia pomocne do osiągania zgodności z samym sobą. – dr Stephen M. Pfeiffer, psycholog kliniczny i dyrektor wykonawczy Association for the Advancement of Psychology

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

15
Żywot człowieka rozbrojonego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywot człowieka rozbrojonego
NiedostępnyBrak

Żywot Człowieka Rozbrojonego to książka powstała z zapisków autora zebranych jeszcze w więzieniu. Piasecki przechował notatki przez lata okupacji i po zniszczeniu znacznej części dowiózł resztę do Anglii. Zrekonstruował powieść dopiero w 1957 roku, a opublikował w 1962. Bohaterem tej bogatej w wątki autobiograficzne książki jest młody weteran walk o niepodległość po pierwszej wojnie światowej. Żywot tego „rozbrojonego” człowieka prowadzi go przez ohydne piwnice, spelunki, karczmy, meliny, domy publiczne, studio zdjęć pornograficznych, fałszerstwo czeków i sprzedaż tychże aż do więzienia.

30,30 zł
21,82 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,48 zł

16
110 zadań o funkcjach trygonometrycznych zmiennej rzeczywistej z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
110 zadań o funkcjach trygonometrycznych zmiennej rzeczywistej z pełny...
NiedostępnyBrak

110 zadań o funkcjach trygonometrycznych zmiennej rzeczywistej z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku... W opracowaniu przedstawione są przykłady dotyczące rozwiązywania podstawowych i bardziej zaawansowanych równań i nierówności trygonometrycznych, przekształcenie wykresów funkcji trygonometrycznych, zagadnienia dotyczące funkcji cyklometrycznych a także zadania, w których funkcje trygonometryczne mogą być narzędziem do ich rozwiązania.

22,25 zł
15,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,67 zł

17
Magia nauki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia nauki
NiedostępnyBrak

Czy to magia czy też nauka? Odpowiedź znajdziesz w tym zestawie! I nie tylko! MAGIA NAUKI zapozna Cię z mnóstwem ciekawych sztuczek, których efekt wprawi w zachwyt Twoich znajomych! Ponad 20 trików, mnóstwo gadżetów do wykonania spektakularnych, wręcz magicznych sztuczek! Potrzebna jest tylko Twoja zręczność i odrobina fantazji i już możesz szykować swój pierwszy pokaz iluzji! Wraz z elementami zestawu otrzymasz od nas książeczkę, która krok po kroku wyjaśni Ci każdą ze sztuczek. To nie wszystko! Wraz z zestawem poznasz istotne prawa fizyki i matematyki, które tak naprawdę rządzą magią! Zawartość: rekwizyty i szczegółowe instrukcje, aby wykonać 20 magicznych sztuczek. Uwagi: Powyżej 8. roku życia.

49,30 zł
44,37 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,93 zł

18
Nauka o iluzji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka o iluzji
NiedostępnyBrak

Komplet tajemniczych gadżetów oraz przystępna instrukcja wystarczą, aby urządzić spektakularny pokaz iluzji w gronie Twoich najbliższych znajomych! Poznaj dynamiczne sztuczki iluzjonistyczne dzięki wirującemu dyskowi. Zastosuj kilka sprytnych sztuczek z dołączonej do zestwu książeczki, zawierającej ponad 20 klasycznych sztuczek. Ćwiczenie poszczególnych trików, a potem ich prezentacja pochłonie Cię bez reszty i stworzy z Ciebie prawdziwego maga – iluzjonistę! Zawartość opakowania: 1 podręczna książeczka iluzjonisty, 1 para okularów 3D, 1 wirujący dysk, 4 wzorzyste nakładki na wirujący dysk, 2 markery 3D (czerwony i niebieski), 1 uchwyt na markery 3D, plastikowe etui na przybory, szczegółowa instrukcja, Dla dzieci powyżej 8. roku życia.

45,90 zł
41,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

19
Mini mozaika Dinozaur - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini mozaika Dinozaur
4M Industrial Development Inc.
Dostępny150 szt.

Stwórz wyjątkową mozaikę bez użycia kleju i taśmy samoprzylepnej! Czy to w ogóle możliwe? Z zestawem od 4M jak najbardziej! Wraz z podstawą do stworzenia mozaiki otrzymujesz od nas szablony z kwadracikami, którymi w łatwy sposób wypełnisz obrazek, przedstawiający dinozaura. Kwadraciki pokryte są specjalną substancją, która sprawia, że łatwo przyklejają się do mozaiki. Nie przejmuj się, jeżeli niezbyt dokładnie umieścisz kwadraciki na obrazku! Z łatwością oderwiesz je od podstawy i przykleisz jeszcze raz, w odpowiednie miejsce! Ten zestaw to doskonała propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sztuką. Krok po kroku nauczysz się wykonywać mozaikę i z łatwością osiągniesz wyjątkowy efekt! Zawartość: 7 arkuszy z kolorowymi kwadracikami, dwa szablony i 2 podstawki. Dla dzieci powyżej 3 roku życia.

10,20 zł
9,18 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,02 zł

20
Mozaika dla dziewczynek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika dla dziewczynek
NiedostępnyBrak

Stwórz wyjątkowe mozaiki bez użycia kleju i taśmy samoprzylepnej! Czy to w ogóle możliwe? Z zestawem od 4M jak najbardziej! Wraz z podstawą do stworzenia mozaiki otrzymujesz od nas szablony z kwadracikami, którymi w łatwy sposób wypełnisz obrazki. Kwadraciki pokryte są specjalną substancją, która sprawia, że łatwo przyklejają się do mozaiki. Nie przejmuj się, jeżeli niezbyt dokładnie umieścisz kwadraciki na obrazku! Z łatwością oderwiesz je od podstawy i przykleisz jeszcze raz, w odpowiednie miejsce! Wraz z zestawem stworzysz aż cztery barwne mozaiki!!! Ten zestaw to doskonała propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sztuką. Krok po kroku nauczysz się wykonywać mozaikę i z łatwością osiągniesz wyjątkowy efekt! Dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zawartość: 8 kolorowych zestawów kwadracików, 4 szablony i 4 podstawki. Wystarcza do wykonania 4 obrazków o wymiarach: 20cm x 17cm.

39,10 zł
35,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,91 zł

21
Mozaika dla chłopców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika dla chłopców
NiedostępnyBrak

Stwórz wyjątkowe mozaiki bez użycia kleju i taśmy samoprzylepnej! Czy to w ogóle możliwe? Z zestawem od 4M jak najbardziej! Wraz z podstawą do stworzenia mozaiki otrzymujesz od nas szablony z kwadracikami, którymi w łatwy sposób wypełnisz obrazki. Kwadraciki pokryte są specjalną substancją, która sprawia, że łatwo przyklejają się do mozaiki. Nie przejmuj się, jeżeli niezbyt dokładnie umieścisz kwadraciki na obrazku! Z łatwością oderwiesz je od podstawy i przykleisz jeszcze raz, w odpowiednie miejsce! Wraz z zestawem stworzysz aż cztery barwne mozaiki!!! Ten zestaw to doskonała propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sztuką. Krok po kroku nauczysz się wykonywać mozaikę i z łatwością osiągniesz wyjątkowy efekt! Uwagi: Powyżej 3 roku życia. Zawartość: 8 kolorowych zestawów kwadracików, 4 szablony i 4 podstawki. Wystarcza do wykonania 4 obrazków o wymiarach: 20cm x 17cm.

39,10 zł
35,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,91 zł

22
Niemiecki język prawniczy w 40 lekcjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki język prawniczy w 40 lekcjach
Dostępny6 szt.

Podręcznik Niemiecki język prawniczy w 40 lekcjach jest kontynuacją cyklu obejmującego wcześniej wydane tomy "Deutsche Juristische Fachbegriff e in Übungen" oraz "Deutsche Juristische Fachsprache in Übungen". Książka zawiera ćwiczenia do nauki specjalistycznego języka prawniczego, obejmujące słownictwo z zakresu kluczowych dziedzin prawa, wzbogacone o wyrażenia zaczerpnięte z języka potocznego. Składają się na nią także kazusy z przykładami rozwiązań, wzory umów i pism oraz teksty źródłowe - wyciągi z niemieckich ustaw, publikacji prawniczych i orzeczeń. Nowa pomoc dydaktyczna kierowana jest do studentów prawa, ekonomii i germanistyki, do pracowników kancelarii prawnych, tłumaczy przysięgłych, przedsiębiorców i nauczycieli języka niemieckiego. Nadaje się zarówno do wykorzystania podczas lektoratów i kursów językowych, jak i do samodzielnej nauki, którą umożliwia przejrzysty klucz rozwiązań.

119,00 zł
98,77 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 20,23 zł

23
IV/1 Dywizjon Myśliwski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IV/1 Dywizjon Myśliwski
Dostępny7 szt.

Do rąk Czytelników trafia kolejna książka z serii „Dywizjony Myśliwskie Września 1939”, która tym razem prezentuje dzieje IV/1 Dywizjonu Myśliwskiego z 1. Pułku Lotniczego w Warszawie Pierwsza część książki to jak zwykle zarys historii jednostki w okresie międzywojennym w latach 1933-1939. Z tym okresem można się zapoznać poprzez opisy różnorodnych zdarzeń lotniczych – wypadków, również niestety śmiertelnych kraks, ćwiczeń lotniczych oraz innych nielicznych informacji, jakie posiadamy. Zachowane relacje Witolda Urbanowicza, Michała Cwynara, Tadeusza Sawicza z lotów treningowych oraz ochrony granicy wschodniej pozwalają lepiej poznać klimat tamtych dni. Gorącą atmosferę przygotowań mobilizacyjnych ukazują „Sprawozdanie…” d-cy IV/1 Dywizjonu oraz wspomnienia Tadeusza Szumowskiego i Benedykta Dąbrowskiego. Przebieg powietrznych bojów od porannych starć z Henklami He 111 z 1 września 1939 roku po walkę z sowieckimi myśliwcami Polikarpow 17. dnia wojny przybliżają relacje i przekazy pośrednie kilkunastu, dzienniki niemieckich jednostek Heinkli i Sztukasów oraz relacje naocznych świadków walk, m.in. ostatniej walki, zwycięstwa i śmierci 17 września 1939 roku ppor. pil. Stanisława Zatorskiego w starciu z trzema sowieckimi myśliwcami.

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

24
Allgemeine SS 1925-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Allgemeine SS 1925-1945
NiedostępnyBrak

Głównym celem niniejszej pracy jest stworzenie wymagającemu Czytelnikowi możliwości gruntownego zrozumienia estetycznej koncepcji mundurów tak zwanego Czarnego Korpusu i związanych z nim akcesoriów. W wyniku połączonych starań Towarzystwa Ulric of England i Wydawnictwa Andrea Press powstała wyczerpująca praca o kulturze materialnej SS, wszelako abstrahująca od jakichkolwiek politycznych lub etycznych konotacji, a skupiająca się na jednym konkretnym aspekcie estetycznym mundurów Allgemeine SS i artefaktów z nim związanych oraz ich tajemniczym magnetyzmie. W tym celu zgromadzono imponujący zbiór oryginalnych obiektów odnoszącej się do tej organizacji i zaprezentowano go w klarowny sposób na stronach niniejszej publikacji. Jest ona ilustrowana niemal 2000 rzadko, a w niektórych przypadkach po raz pierwszy publikowanych zdjęć. Praca dzieli się na dwie części, z których pierwsza objaśnia rytuały odprawiane w SS, a także metody szkolenia, dowodzenia i infiltrowania różnych sfer niemieckiego społeczeństwa. Jej celem jest stworzenie kontekstu dla bogatego zbioru mundurów SS, honorowej lub symbolicznej broni, akcesoriów, oznak i odznaczeń, sztandarów i innych ważnych utensyliów, którym poświęcona jest część druga. Ulric of England to nazwa niezależnego towarzystwa historycznego założonego w 1976 roku w Anglii przez historyka Ulrica Woodhamsa. Cieszy się ono ustaloną renomą i autorytetem i znane jest powszechnie z doskonałych zbiorów militariów i wnikliwych publikacji o historii wojskowości. Spośród prac, które ukazały się do tej pory, należy wyróżnić tak znaczące pozycje jak Deutschland Erwache (1997), Reinhard Heydrich – The Biography (2001) i German Military Timepiece Series (1995-2012). Niniejsza publikacja bada od ślubnego ceremoniału po szczególne wyroby z porcelany – kulturową i polityczną filozofię wciąż mało rozumianego Allgemeine SS, obowiązującą zarówno całą organizację, jak i poszczególnych jej członków. Powstała w oparciu o archiwum Ulric of England, a także wielkiemu wkładowi czołowych kolekcjonerów militariów i zaangażowaniu wydawnictwa Andrea Press, Allgemeine SS stanowi jak dotąd najbardziej wyczerpującą publikację o tej organizacji.

119,90 zł
86,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,57 zł

25
Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym
NiedostępnyBrak

„Porywający, rzeczowy, przystępny – tak można określić ten podręcznik przedstawiający narzędzia do samodzielnego kształcenia, które znajdują zastosowanie w licznych kontekstach zawodowych i sytuacjach wielu klientów. Z pewnością nie będzie leżeć na półce. Czytelnicy będą do niego wracać, aby udoskonalać i utrwalać umiejętności potrzebne w dialogu motywującym oraz szukać nowych sposobów nauczania tej metody”. Dr Steve Martino Yale University School of Medicine Książka jest kluczem do sukcesu w dziedzinie dialogu motywującego. Gorąco polecam ją wszystkim zainteresowanym – zarówno tym, którzy dopiero zapoznają się z dialogiem motywującym, jak i tym, którzy znają już tę metodę”. Dr Scott Walters University of Texas School of Public Health Wypracowanie biegłości w dialogu motywującym wymaga wielu ćwiczeń, które stanowią sedno tego pasjonującego, przystępnego poradnika. Jest on pełen przykładów zebranych w rozmaitych kontekstach klinicznych oraz interakcji i zadań przydatnych w praktycznej nauce umiejętności związanych z tą metodą terapeutyczną. Autor – doświadczony badacz i praktyk z dziedziny DM – ułatwia czytelnikom naukę dzięki sprawdzianom wiadomości, ćwiczeniom, które pozwalają na zdobywanie biegłości w stosowaniu zasad tej terapii, oraz arkuszom ćwiczeń do powielania. Czytelnik krok po kroku zyskuje niezwykle ważne w dialogu motywującym kompetencje konieczne do podnoszenia znaczenia zmiany, pielęgnowania w kliencie wiary w siebie, rozstrzygania ambiwalencji, umacniania zobowiązania do zmiany i negocjowania planu jej urzeczywistnienia. Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu psychologów, terapeutów i psychoterapeutów.

78,80 zł
65,40 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,40 zł

26
Philipp Lahm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Philipp Lahm
NiedostępnyBrak

Gdy był chłopcem po prostu lubił grać w piłkę. Dziś jest kapitanem reprezentacji Niemiec oraz Bayernu Monachium. Swoimi porywającymi występami Philipp Lahm doprowadził Niemcy na podium podczas mistrzostw świata w 2010 roku, a jego niezawodna i inteligentna gra sprawiła, że na stałe zapisał się w historii światowego futbolu. Piłkarz opowiada o swojej drodze od drużyn młodzieżowych Bayernu aż na szczyt. Opisuje niezapomniane chwile niemieckiej piłki nożnej, a także pozwala zajrzeć za kulisy Bundesligi, Ligi Mistrzów oraz wielkich turniejów piłkarskich. Drobna różnica to rzetelna i uczciwa autobiografia jednego z najlepszych bocznych obrońców na świecie. Zawiera odpowiedzi na wiele kluczowych pytań: Jakim oczekiwaniom musi sprostać dzisiejszy piłkarz? Co oznacza bycie pod ciągłą obserwacją publiczności? Czym tak naprawdę jest odpowiedzialność i w jaki sposób pojedynczy zawodnik może porwać całą drużynę?

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

27
Nauka o organizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka o organizacji
NiedostępnyBrak

Podręcznik jest wynikiem wieloletnich doświadczeń pracowników naukowo-dydaktycznych Katedry Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Jego treść i struktura odpowiadają wymaganiom standardów kształcenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla przedmiotu „nauka o organizacji”. Podstawowe zagadnienia z tego obszaru zostały tu zaprezentowane z perspektywy dynamiki rozwoju organizacji oraz towarzyszącego im szeroko pojętego otoczenia. Lektura publikacji dostarczy wiedzy na temat: – ewolucji sposobów postrzegania organizacji, – typologii organizacji, ich cech i form, – istoty i cech otoczenia organizacji oraz znaczenia relacji z nim, – czynników i faz rozwoju organizacji, – zmian organizacyjnych wspierających elastyczność i innowacyjność, – procesów organizacyjnych - istoty, rodzajów, zarządzania procesowego, – form współpracy organizacyjnej. Omówienie każdego tematu uzupełniono bogatym wykazem literatury, listą zagadnień do dyskusji i przemyśleń oraz zadaniem do zrealizowania. Weryfikacje, i utrwalenie zdobytej wiedzy ułatwią zamieszczone na końcu książki pytania testowe. Publikacja jest przeznaczona zarówno dla studentów kierunków zarządzania, inżynierii zarządzania i administracji, jak i praktyków – menedżerów odpowiedzialnych za kreowanie rozwoju organizacji komercyjnych, publicznych i społecznych, a także przedstawicieli władz lokalnych, generujących swymi działaniami rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

28
O prawie i o mitach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O prawie i o mitach
NiedostępnyBrak

„Autorzy nie zanudzają czytelników szczegółowymi wywodami, obracającymi się wokół jakiegoś skrupulatnie interpretowanego przepisu prawa. Zwracają ich uwagę na problemy, bardziej lub mniej kluczowe kwestie prawne oddziałujące na układ stosunków społecznych. Omawianie problemów jest tak żywe i barwne, jak kolorowe są dzieje bogów oraz herosów na Olimpie, w Hadesie i w innych miejscach świata starożytnych Greków, z których Autorzy wydłubują okazję do wysnuwania opowieści o prawie. (...) Każdy zainteresowany biegiem spraw publicznych i prawami człowieka w ich najszerszym znaczeniu znajdzie w tej książce coś dla siebie”. Prof. dr hab. Stanisław Waltoś

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

29
Diabłu ogarek. Kolumna Zygmunta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabłu ogarek. Kolumna Zygmunta
NiedostępnyBrak

Krakowskie Przedmieście za dnia zdawało się oranżerią pełną pstrokatych motyli, kwiatów i powabnych łątek o wysmukłych kibiciach. Natomiast po zmroku przechodziło iście wilkołaczą przemianę i zaczynały się tutaj dziać łotrzykowskie fenomeny. Tu najchętniej załatwiano wszelkie tajne porachunki, nawet nie bacząc na świętość miejsca, w kościołach miejscowych, które też okradano regularnie... Młody pisarz do szaleństwa zakochany w pięknej dwórce, śledząc najnowsze plotki z królewskiego dworu, wpada na trop intrygi, w którą zamieszane są najważniejsze postaci ówczesnej Rzeczypospolitej. Rozwikłania zagadki noszącej znamiona czarnoksięskich praktyk podejmuje się – z osobistych powodów – Stanisław Jakub Lawendowski herbu Paprzyca, namiestnik warszawskiej straży marszałkowskiej. Pomagają mu zarówno młodzi zakochani, jak i tajemnicza żydowska wiedźma. Rezultaty śledztwa szybko przekraczają najśmielsze oczekiwania, a zaangażowanym w nie bohaterom zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo... Autor odkurzył stare warszawskie legendy, z przewrotnym poczuciem humoru opisując kulisy wystawienia kolumny króla Zygmunta. Barwny portret siedemnastowiecznej stolicy, od magnackich posiadłości po zamtuzy i szemrane zakątki Krakowskiego Przedmieścia, wyraziste postaci, nieprzewidywalne zwroty akcji i historia romantycznego związku z zaskakującym finałem składają się na diabelnie interesującą powieść.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

30
Jonatan Czas przepowiedni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jonatan Czas przepowiedni
Dostępny4 szt.

Groźna i podstępna mgła ogarnia Miasto, usypia ludzi i porywa ich do Świata Wyobraźni. Prywatny detektyw Jonatan i zaprzyjaźniona z nim 13-letnia Alicja próbują rozwiązać kryminalną zagadkę kradzieży 30 milionów dolarów, oraz tajemnicę mgły. Spotykają dziwne postacie – Cyndie, rycerza, Filipa. Okazuje się, że trafili oni do Świata Realnego ze Świata Wyobraźni, którym zawładnął niebezpieczny Cesarz czarnoksiężnik Magdulf. Jonatan, Alicja, Cyndie i Filip uciekając przed groźnymi wysłannikami Cesarza przechodzą do Świata Wyobraźni, gdzie będą musieli stawić czoła żołdakom i potworom, a w końcu samemu Cesarzowi i jego armii. Cała moc Zła zamknięta została przez Białą Radę Czarnoksiężników w magicznej kuli. Czy Jonatan zdoła z pomocą przyjaciół wyzwolić spod władzy cesarza oba światy Realny i Wyobraźni? Bo jeśli nie i Cesarz zawładnie magiczną kulą, to my ludzie i wszyscy bohaterowie Świata Wyobraźni będziemy zgubieni.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

31
Emilka Merletti Sny o modzie Rockowa sukienka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emilka Merletti Sny o modzie Rockowa sukienka
NiedostępnyBrak

Emilka znajduje magiczną czerwono-białą sukienkę i znów zaczynają dziać się wyjątkowe rzeczy. Get back, get back, get back to where you once belonged – śpiewa zespół rockowy na dachu pewnego budynku w Londynie. Jest rok 1962 i Emilka uczestniczy w koncercie. Razem z nią są Abbie i jej brat Martin, zdolny gitarzysta. To właśnie Martin wyjawia Emilce nazwę zespołu młodych ludzi, który dopiero zaczyna zyskiwać popularność: to Beatlesi! Właśnie szukają nowego gitarzysty. Emilka musi koniecznie przekonać Martina, żeby stawił się na przesłuchanie…

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

32
Apokalipsa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokalipsa
NiedostępnyBrak

To nie jest kolejna książka z „tanią sensacją”, ale dobrze udokumentowana i opracowana publikacja dla ludzi myślących i ceniących prawdę. APOKALIPSA – nuklearna zagłada, zniszczenie, globalna katastrofa – takie znaczenie nadajemy zazwyczaj temu słowu. Pokolenie egzystujące w cieniu atomowego grzyba, bezradne wobec narastającej przemocy, coraz bardziej przerażone niepewnością jutra. Co czeka nas w trzecim tysiącleciu? Czy jest coś, co zagraża naszej wolności? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego przemilczano pewne fakty z naszej historii i czy mogą mieć one znaczenie dla Twojego życia? Czy znasz odpowiedź na poniższe pytania? ? Czy nasza cywilizacja uniknie samozagłady? ? Kto decyduje o polityce i losach naszego świata? ? Co czeka nas w trzecim tysiącleciu? ? Jakie jest rozwiązanie zagadki tajemniczej liczby 666? ? Czego nie dowiemy się z przepowiedni Nostradamusa? ? Co mówią proroctwa na temat Watykanu, przyszłości Europy i USA? ? Co wiemy o objawieniach maryjnych i tajemnicach fatimskich? ? Czy czeka nas powrót średniowiecznej inkwizycji? ? Zakaz handlu w niedzielę – kto za tym stoi? ? Jakie jest ukryte znaczenie apokaliptycznych bestii? ? W jakim celu zmieniono przykazania Boże? ? Czy jest ktoś, kto pragnie ograniczyć naszą demokrację? Przeczytaj tę książkę. Znajdziesz odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań, a co najważniejsze przekonasz się, że księga Apokalipsy może być dla Ciebie źródłem otuchy... ?

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

33
Anioł Esmeralda. Dziewięć opowiadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł Esmeralda. Dziewięć opowiadań
NiedostępnyBrak

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spotkać się z fascynującą prozą Dona DeLillo, ten mocny, pełen wyrazu zbiór opowiadań może być doskonałym wprowadzeniem do twórczości jednego z najwybitniejszych żyjących pisarzy amerykańskich. Dla tych, którzy już go znają, będzie kolejnym źródłem niezapomnianych przeżyć. Podobnie jak w większości jego powieści, także w opowiadaniach z tego zbioru tematem wiodącym jest „życie w niebezpiecznych czasach”. Ukazując różnorodność ludzkich doświadczeń we współczesnej Ameryce, pisarz skłania nas do zmierzenia się z majaczącymi gdzieś w tle demonami. Jego bohaterowie muszą stawić czoło czyhającym zewsząd zagrożeniom. Starają się zrozumieć otaczający ich świat, lecz często z tych prób rezygnują i wybierają dobrowolne wyobcowanie. Jedni żyją w nieustającym strachu przed siłami natury, przemocą lub aktami terroru. Inni ulegają głębokim, często nieuświadamianym na co dzień pragnieniom, co kieruje ich ku czynom nieetycznym i żenującym dla nich samych. Gdziekolwiek rozgrywa się akcja – czy w slumsach Nowego Jorku, czy na orbicie okołoziemskiej – DeLillo poddaje bezwzględnej analizie niepokojące sposoby splatania się ludzkich losów i obnaża nieprzyjemną prawdę, ukrytą za emocjonalnymi relacjami. Jego świat to bezczasowa teraźniejszość, widziana ostro i proroczo. Osadza w niej pobudzające wyobraźnię opowieści o żądzy i obsesji, stracie i wyrzutach sumienia, żalu i ekstazie. Jak napisał autor głośnych Korekt Jonathan Franzen, „DeLillo wnika głębiej w tajemnicę naszej śmiertelności, niż ktokolwiek mógłby pomyśleć, że to w ogóle jest możliwe”.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

34
Polsko-niemieckie miejsca pamięci t.4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsko-niemieckie miejsca pamięci t.4
Dostępny100 szt.

Teksty zamieszczone w czwartym tomie Polsko-niemieckich miejsc pamięci to zaproszenie za kulisy projektu. Prezentujemy w nim teoretyczne i metodologiczne założenia całego przedsięwzięcia. Na pytanie, jak powstają kultury pamięci i za pomocą jakich instrumentów można je analizować, tom daje nie jedną, lecz wiele uzupełniających się odpowiedzi. Zebrane w nim artykuły dotyczą różnych aspektów badań nad pamięcią i wpływu poszczególnych dyscyplin na powstawanie tożsamości zbiorowych oraz proponują krytyczną konfrontację z przesłankami projektu Polsko-niemieckie miejsca pamięci | Deutsch-Polnische Erinnerungsorte. Im ciemniejsze są wizje przyszłości, tym większe zainteresowanie pamięcią. Czwarty tom Polsko-niemieckich miejsc pamięci czyni przedmiotem refleksji właśnie tę fascynację pamięcią zbiorową, która trwa od trzech dziesięcioleci i, jak wszystko wskazuje, nie mija. Zebrane tu artykuły stawiają pytania o nosicieli zbiorowej pamięci, o granice w badaniu miejsc pamięci, o złożone stosunki zapamiętywania i zapominania, o podejścia różnych dyscyplin humanistycznych do zjawiska pamięci zbiorowej. Jak wszystkie badania historyczne, badania nad pamięcią potrzebują krytyki źródeł, krytyki metod i krytyki otrzymanych wyników. Niniejszy tom odpowiada na tę potrzebę. prof. dr hab. Krzysztof Pomian Książka ta wypełnia bolesną lukę w dyskursie pamięci. Zawarte w niej teksty podejmują refleksję nad różnorodnymi propozycjami definiowania miejsc pamięci w oparciu o fundamentalne zagadnienia teoretyczne i metodologiczne. Jest to niezwykle pożądany kierunek dociekań naukowych ze względu na brak przejrzystości definicyjnej w badaniach historyczno-kulturowych. Poszczególne teksty pełnią rolę mostów między utrwalonymi już dyskursami i umiejscawiają tematykę pamięci historycznej w kontekstach komunikacji międzykulturowej. prof. dr hab. Jörn Rüsen

63,00 zł
55,44 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,56 zł

35
Człowiek, informacja, społeczeństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, informacja, społeczeństwo
Dostępny29 szt.

Praca historyczna o charakterze eseistycznym poświęcona najistotniejszym problemom powstawania i obiegu informacji od czasów najdawniejszych po wiek XX. Autor ukazał mechanizmy tworzenia informacji, jej różnorodne funkcje i konteksty (informacja jako dobro społeczne, informacja jako narzędzie władzy, informacja a światopogląd, informacja a postęp techniczny), a także zagadnienia związane z odbiorem informacji i jej wpływem na społeczeństwo. Profesor Ireneusz Ihnatowicz (1928-2001), długoletni wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, był jednym z najwybitniejszych znawców dziejów ziem polskich w XIX wieku. Autor wielu prac, m.in.: Burżuazja warszawska, Przemysł łódzki w latach 1860-1900, Społeczeństwo polskie od X do XX wieku. Pierwsze wydanie książki Człowiek, informacja, społeczeństwo ukazało się w Czytelniku w 1989 roku; obecną edycję uzupełniono o nowy materiał ilustracyjny oraz indeksy.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

36
Słownik hydrogeologiczny angielsko-polski, polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik hydrogeologiczny angielsko-polski, polsko-angielski
Dostępny150 szt.

Idea opracowania słownika powstała w wyniku doświadczeń autora, który przez ponad 40 lat, jako pracownik naukowy, zajmował się problematyką hydrogeologiczną, często korzystał z bardzo bogatej anglojęzycznej literatury naukowej i technicznej oraz współpracował z licznymi zagranicznymi placówkami badawczymi. W pracach tych poważnym utrudnieniem był brak dobrego, współczesnego słownika angielsko-polskiego i polsko-angielskiego terminologii hydrogeologicznej. Niniejszy słownik stanowi próbę uzupełnienia tego braku. Powinien on ułatwić polskim pracownikom naukowym oraz licznej rzeszy studentów hydrogeologii, górnictwa, ochrony środowiska i nauk pokrewnych korzystanie z anglojęzycznej literatury technicznej i naukowej, bez której ani poważnie traktowane studia, ani postęp naukowy nie wydają się możliwe. W słowniku uwzględniono nie tylko terminologię czysto hydrogeologiczną, ale również wykorzystywane w hydrogeologii terminy z nauk i dziedzin pokrewnych, jak matematyka, fizyka, geologia, ochrona środowiska itp. Ze zrozumiałych względów lista terminów z poszczególnych dziedzin nie jest pełna: przy ich doborze kierowano się doświadczeniem i intuicją autora. Słownik, zarówno w wersji angielsko-polskiej, jak i polsko-angielskiej, ma budowę gniazdową – do każdego hasła głównego włączono najczęściej występujące terminy złożone, zawierające to hasło. W obrębie danego gniazda wyraz hasłowy skracany jest do pierwszej litery. W celu zwiększenia funkcjonalności słownika zamieszczono w nim osobne zestawienia: ważniejszych skrótów i skrótowców stosowanych w pracach angielskich i polskich oraz jednostek miar stosowanych w krajach anglojęzycznych z przeliczeniem na jednostki Międzynarodowego Układu SI. W słowniku zastosowano ortografię brytyjską.

58,80 zł
51,74 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,06 zł

37
Będę u Klary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będę u Klary
NiedostępnyBrak

Olek jest synem brutalnego gangstera, i nie gorszym od niego łobuzem. Nieraz ojciec dał psom w łapę, żeby nie wyciągały konsekwencji z jego brzydkich wybryków. I żeby mieć go znów przy nodze. Traf chce, że chłopak zrywa się z łańcucha i smakuje nowego, wiejskiego życia w chacie pewnej Babki. Sam tym zaskoczony, odnajduje sens w wyciąganiu wody ze studni, rąbaniu drew i pomocy wioskowym w ich codziennym trudzie. Odkrywa niezwykłość tego miejsca, ale i mroczne tajemnice mieszkańców. Odnajduje miłość – nie tylko do pięknej dziewczyny z baru. Wkrótce jednak ojciec upomina się o niego: do nogi! Reakcja syna zaskakuje ich obu.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

38
Kopalnia Soli Wieliczka Wersja ukraińska. Cоляна шахта Величка - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopalnia Soli Wieliczka Wersja ukraińska. Cоляна шахта Величка
NiedostępnyBrak

Solny świat głęboko ukryty pod ziemią to IX poziomów chodników i sztolni, 245 km korytarzy oraz 2391 komór, kaplice, w tym podziemne Sanktuarium - Kaplica św. Kingi, jeziora oraz wykute w soli rzeźby. W ciągu ponad 700 lat eksploatacji wielickiego złoża wydrążono ok. 7,5 mln metrów sześciennych pustek – powstał niezwykły labirynt pełen osobliwości, cudów natury, śladów górniczej pracy sprzed wieków. Kopalnia jest jedynym w Europie i na świecie podziemnym szlakiem turystycznym prowadzącym przez jej najpiękniejsze i najcenniejsze rejony. Podziemny świat od pokoleń fascynował niezliczone rzesze turystów. W żadnym innym miejscu (na świecie) nie odnajdziemy niczego choćby w małym stopniu porównywalnego z wielickim labiryntem. Wybierając Trasę turystyczną przechodząc przez kolejne chodniki i komory zostajemy wplątani w niezwykłą opowieść o ludziach oraz potędze natury, która przed milionami lat stworzyła wielickie złoże soli. Wędrówka podziemnym szlakiem pozwala prześledzić dzieje solnego górnictwa od średniowiecza aż po współczesność, sięgnąć do prehistorii, kiedy to na terenach Wieliczki ludy kultury lendzielskiej uzyskiwały sól warzoną z powierzchniowych solanek. Wybierając Trasę Górniczą śmiałkowie otrzymują górniczy ekwipunek, na który składają się: ochronny kombinezon, kask, pochłaniacz i lampa. Tak wyposażeni wyruszają XIV-wiecznym szybem Regis w głąb ziemi, gdzie czekają na nich "węgierskie psy", jedyne w swoim rodzaju kalafiory, kaszty. Przed nimi około 3 godziny pasjonującej wędrówki... Kopalnia soli "Wieliczka" to niezwykły, niepowtarzalny zabytek kultury polskiej o ogromnej wartości historycznej i przyrodniczej, jeden z nielicznych rezerwatów i skansenów górniczych na całej kuli ziemskiej - od 1978 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na kartach tego albumu znakomity fotograf Paweł Zechenter zawarł swoją własną podróż do serca wielickiej Kopalni. Strona po stronie prowadzi nas przez Trasę turystyczną i Trasę górniczą, odkrywając ich niepowtarzalne piękno, na które złożyły się setki lat ludzkiej pracy oraz miliony lat twórczej działalności natury.

39,90 zł
39
Notatnik 1947-1960 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik 1947-1960
LTW
NiedostępnyBrak

"Notatnik 1947-1960" Andrzeja Bobkowskiego kryje w sobie dziennik do tej pory częściowo nieznany. Prowadzone nieregularnie zapisy obejmują trzynaście lat życia pisarza i tym samym układają się w najdłużej prowadzony przez niego cykl notatek. Sięga on czasów paryskich Bobkowskich, opowiada o ich podróży morskiej do Ameryki Środkowej, a także o intelektualnych przygodach diarysty w Gwatemali, kończy się na okresie jego zmagań ze śmiertelną chorobą. Tekst został odczytany z rękopisu, który zdeponowano w archiwum The Polish Institute of Arts and Sciences of America w Nowym Jorku.

24,20 zł
17,42 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,78 zł

40
Kopalnia Soli "Wieliczka" Wersja włoska La Minera di Sale di Wieliczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopalnia Soli "Wieliczka" Wersja włoska La Minera di Sale di Wieliczka
NiedostępnyBrak

La miniera di Wieliczka conta oggi nove livelli, 245 km di sentieri e 2391 camere. Sono state aperte alle visite le zone piu belle e piu preziose mediante il Percorso Turistico, il Percorso Minerario e il sentiero denominato “I segreti della Miniera di Wieliczka”. Nel 1978 la Miniera di Sale di Wieliczka e stata inserita fra i primi 12 monumenti mondiali della Lista dei Patrimoni dell’Umanita UNESCO. Ogni anno il sottosuolo di Wieliczka e raggiunto da oltre un milione di turisti nazionali ed esteri. Non e esagerato dire che la celebrita di questa miniera raggiunga gli angoli piu remoti della Terra vista la presenza, fra i visitatori, di gente originaria da Tuval, Bolivia, Nuova Zelanda, Filippine, Costa d’Avorio, Maldive e Sri Lanka. Come spesso accade, tuttavia, la parola non basta ad esprimere la bellezza peculiare e l’atmosfera di luoghi che altrove non hanno eguali. Subentra allora la fotografia. I maestri dell’arte fotografica non si limitano a fermare il tempo ma colgono anche l’atmosfera del momento. Nelle pagine di questo album lo straordinario fotografo di Cracovia Paweł Zechenter ha racchiuso il proprio viaggio nel cuore della Miniera di Sale di Wieliczka. Pagina dopo pagina ci guida lungo il Percorso Turistico e il Percorso Minerario facendoci scoprire l’irripetibile bellezza originata da secoli di lavoro umano e milioni di anni di creazione naturale. Invito Voi tutti a scoprire la Miniera di Sale di Wieliczka attraverso gli occhi di Paweł Zechenter.

39,90 zł
41
Kopalnia Soli Wieliczka Wersja chińska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopalnia Soli Wieliczka Wersja chińska
NiedostępnyBrak

Solny świat głęboko ukryty pod ziemią to IX poziomów chodników i sztolni, 245 km korytarzy oraz 2391 komór, kaplice, w tym podziemne Sanktuarium - Kaplica św. Kingi, jeziora oraz wykute w soli rzeźby. W ciągu ponad 700 lat eksploatacji wielickiego złoża wydrążono ok. 7,5 mln metrów sześciennych pustek – powstał niezwykły labirynt pełen osobliwości, cudów natury, śladów górniczej pracy sprzed wieków. Kopalnia jest jedynym w Europie i na świecie podziemnym szlakiem turystycznym prowadzącym przez jej najpiękniejsze i najcenniejsze rejony. Podziemny świat od pokoleń fascynował niezliczone rzesze turystów. W żadnym innym miejscu (na świecie) nie odnajdziemy niczego choćby w małym stopniu porównywalnego z wielickim labiryntem. Wybierając Trasę turystyczną przechodząc przez kolejne chodniki i komory zostajemy wplątani w niezwykłą opowieść o ludziach oraz potędze natury, która przed milionami lat stworzyła wielickie złoże soli. Wędrówka podziemnym szlakiem pozwala prześledzić dzieje solnego górnictwa od średniowiecza aż po współczesność, sięgnąć do prehistorii, kiedy to na terenach Wieliczki ludy kultury lendzielskiej uzyskiwały sól warzoną z powierzchniowych solanek. Wybierając Trasę Górniczą śmiałkowie otrzymują górniczy ekwipunek, na który składają się: ochronny kombinezon, kask, pochłaniacz i lampa. Tak wyposażeni wyruszają XIV-wiecznym szybem Regis w głąb ziemi, gdzie czekają na nich "węgierskie psy", jedyne w swoim rodzaju kalafiory, kaszty. Przed nimi około 3 godziny pasjonującej wędrówki... Kopalnia soli "Wieliczka" to niezwykły, niepowtarzalny zabytek kultury polskiej o ogromnej wartości historycznej i przyrodniczej, jeden z nielicznych rezerwatów i skansenów górniczych na całej kuli ziemskiej - od 1978 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na kartach tego albumu znakomity fotograf Paweł Zechenter zawarł swoją własną podróż do serca wielickiej Kopalni. Strona po stronie prowadzi nas przez Trasę turystyczną i Trasę górniczą, odkrywając ich niepowtarzalne piękno, na które złożyły się setki lat ludzkiej pracy oraz miliony lat twórczej działalności natury. Wydanie w języku chińskim.

34,90 zł
42
Zakazana Historia. Tom 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakazana Historia. Tom 6
NiedostępnyBrak

Zakazana historia 6" to zbiór sensacyjnych, łamiących tabu tekstów doktora historii Leszka Pietrzaka, byłego pracownika Urzędu Ochrony Państwa, Instytutu Pamięci Narodowej, członka komisji weryfikacyjnej WSI a także Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Z tej książki dowiesz się między innymi: - o kulisach zdrady Polski przez Francję i Wielką Brytanię; - o przemilczanej zagładzie Polaków na Wołyniu, której dokonali Ukraińcy; - o tragicznych konsekwencjach paktu, który z Sowiecką Rosją zawarł rząd w Londynie w 1941 r.; - o tym, że Rosja Władimira Putina zagrabiła polskie dobra kultury i łamiąc prawo międzynarodowe nie chce ich oddać; - o największych zwycięstwach żołnierzy wyklętych nad sowieckimi okupantami; - kim był szpieg, który uratował Amerykę;

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

43
Sól - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sól
NiedostępnyBrak

W każdym domu jest sól. Codziennie używamy jej w kuchni. To najpopularniejsza przyprawa i środek konserwujący stosowany na świecie od tysięcy lat. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Autor książki, znany rosyjski lekarz i naturopata, autor wielu książek - Iwan Nieumywakin - stworzył kompleksowy poradnik o soli, szczegółowo opisuje różne jej rodzaje i właściwości. Znajdziesz w nim wiele sposobów ich zastosowania nie tylko w kuchni. Dogłębnie analizuje działanie soli na organizm, w jakich ilościach można ją spożywać, jak solić potrawy dla dzieci. Autor głównie skupia się na wykorzystaniu jej leczniczych właściwości. Rozwiejesz wszelkie kontrowersyjne opinie na temat soli, które pojawiły się w ostatnich latach. Sól jest stosowana w różnego rodzaju terapiach. Jedna z nich jest haloterapia. Metoda ta polega na oddychaniu powietrzem bogatym w związki soli. Dzięki niej wzmocnisz naturalny system odpornościowy swojego organizmu, bez potrzeby zażywania tabletek i obciążania wątroby. Zalecane są dla osób z dolegliwościami tarczycy, astmy, chorób płuc czy oskrzeli. Znajdziesz też prosty sposób na pozbycie się bólu zatok. Wszelkie problemy skórna takie jak egzema czy łuszczyca też możesz uleczyć zwykłą solą. Pozbędziesz się częstych stanów przemęczenia, które dopadają każdego z nas. Autor opisując każdą z terapii podaje również przeciwwskazania, czyli z łatwością zdołasz wybrać odpowiednią dla siebie i zastosować ją samodzielnie w domu. Cała prawda o soli.

29,20 zł
21,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,88 zł

44
Cyfrowa demencja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyfrowa demencja
NiedostępnyBrak

Bestseller na liście czasopisma „Spiegel” w kategorii książek popularnonaukowych. Życie bez komputera, smartfona czy internetu obecnie jest już niemożliwe. Dzieci i młodzież spędzają dziś w świecie cyfrowych mediów ponad dwa razy więcej czasu niż w szkole. Skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej. Cyfrowa demencja to określenie, którego przed kilku laty użyli południowokoreańscy lekarze do opisania symptomów chorobowych – zarówno psychicznych, jak i fizycznych – będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Renomowany niemiecki psychiatra i neurobiolog, Manfred Spitzer, daje w swojej książce szczegółowy wgląd w istotę i przyczyny tego zjawiska. Naukowiec z całą stanowczością wzywa rodziców do ograniczenia czasu poświęcanego przez dzieci na cyfrową rozrywkę, aby uchronić je przez popadnięciem w cyfrową demencję.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

45
Wstęp do matematyki współczesnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wstęp do matematyki współczesnej
Dostępny100 szt.

Kolejne wznowienie podręcznika znanego wielu pokoleniom studentów matematyki. Zawiera elementy logiki matematycznej, teorii mnogości i algebry abstrakcyjnej w zakresie zapewniającym czytelnikowi odpowiednie przygotowanie do studiowania matematyki. Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów pierwszego roku matematyki na uniwersytetach, których zgodnie z programem studiów, obowiązuje wykład Wstęp do matematyki. Będzie przydatna także studentom wydziałów przyrodniczych i technicznych różnych uczelni wyższych, a nawet humanistom pragnącym przygotować się do głębszych studiów matematycznych.

69,00 zł
55,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,11 zł

46
Podręczny słownik angielsko-polski polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Podręczny słownik angielsko-polski polsko-angielski
Dostępny80 szt.

Podręczny słownik angielsko-polski polsko-angielski PWN-Oxford jest słownikiem nowej generacji opracowanym dla tych, którzy chcą jak najszybciej znaleźć szukane znaczenie słowa lub wyrażenia. Podręczny słownik jest: profesjonalny wiarygodny niezawodny. 400 000 angielskich i polskich znaczeń, typowych połączeń wyrazowych i idiomów zaczerpniętych ze wszystkich odmian języka.

59,00 zł
47,79 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,21 zł

47
Nastawienia sądzeniowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nastawienia sądzeniowe
Dostępny48 szt.

Nastawienia sądzeniowe. Wykłady z filozofii psychologii to pierwsza w Polsce monografia poświęcona zagadnieniu nastawień sądzeniowych, określanych także jako „postawy propozycjonalne”. Autor analizuje logiczne i filozoficzne zagadnienia związane z wyrażeniami w rodzaju uważa, że lub przypuszcza, że, podejmując problematykę z obszaru filozofii psychologii, filozofii umysłu i filozofii języka. Książka Tadeusza Ciecierskiego jest nie tylko usystematyzowanym przeglądem najważniejszych współczesnych teorii dotyczących problemu nastawień sądzeniowych, lecz stanowi również autorski komentarz do konkretnych problemów związanych z tą tematyką. Autor analizuje argumenty za i przeciw naukowemu charakterowi „psychologii potocznej”, wyrastającej z naszego naturalnego podejścia do nastawień sądzeniowych, a także problem sposobu istnienia tych stanów psychicznych. Proponuje także usystematyzowanie typów nastawień sądzeniowych. Czyni to książkę ważnym opracowaniem podstawowych problemów filozoficznych dotyczących pytania o naturę umysłu i jego sposobu funkcjonowania.

64,00 zł
51,84 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,16 zł

48
Indie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Indie
Dostępny1 szt.

Współczesne Indie to fascynujące, pełne kontrastów państwo. Z jednej strony nazywane „największą demokracją świata”, z drugiej rozdzierane przez liczne wewnętrzne konflikty i spory. Mając drugą co do wielkości liczbę obywateli na świecie, posiadając duże zasoby naturalne i silny rynek wewnętrzny mogą pochwalić się znacznym potencjałem gospodarczym. Koncerny indyjskie są w stanie wykupywać firmy brytyjskie, ale równocześnie setki milionów Indusów żyje w biedzie, a ponad jedna czwarta wciąż nie potrafi czytać i pisać. Autorzy przedstawiają dzieje polityczne Półwyspu Indyjskiego od czasów brytyjskiej kolonizacji i wielkiego powstania w 1857 r. do najbardziej aktualnych wydarzeń w 2013 r. Poruszają także rozmaite kwestie gospodarcze, administracyjne i społeczne. Omawiają m.in.: kształtowanie się indyjskiego ruchu narodowego, działalność Gandhiego, starcia muzułmańsko-hinduskie, problemy w integracji nowo powstałego państwa, walkę z terroryzmem, a także przełomowe reformy gospodarcze z lat 90. Prezentują najważniejsze kwestie regionalne oraz stosunki Indii z sąsiadami, a także relacje polsko-indyjskie.

84,00 zł
68,04 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,96 zł

49
Indie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Indie
Dostępny9 szt.

Współczesne Indie to fascynujące, pełne kontrastów państwo. Z jednej strony nazywane ,,największą demokracją świata”, z drugiej rozdzierane przez liczne wewnętrzne konflikty i spory. Mając drugą co do wielkości liczbę obywateli na świecie, posiadając duże zasoby naturalne i silny rynek wewnętrzny mogą pochwalić się znacznym potencjałem gospodarczym. Koncerny indyjskie są w stanie wykupywać firmy brytyjskie, ale równocześnie setki milionów Indusów żyje w biedzie, a ponad jedna czwarta wciąż nie potrafi czytać i pisać. Autorzy przedstawiają dzieje polityczne Półwyspu Indyjskiego od czasów brytyjskiej kolonizacji i wielkiego powstania w 1857 r. do najbardziej aktualnych wydarzeń w 2013 r. Poruszają także rozmaite kwestie gospodarcze, administracyjne i społeczne. Omawiają m.in.: kształtowanie się indyjskiego ruchu narodowego, działalność Gandhiego, starcia muzułmańsko-hinduskie, problemy w integracji nowo powstałego państwa, walkę z terroryzmem, a także przełomowe reformy gospodarcze z lat 90. Prezentują najważniejsze kwestie regionalne oraz stosunki Indii z sąsiadami, a także relacje polsko-indyjskie.

84,00 zł
68,04 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,96 zł

50
Mini mozaika Motyl - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini mozaika Motyl
4M Industrial Development Inc.
Dostępny12 szt.

Stwórz wyjątkową mozaikę bez użycia kleju i taśmy samoprzylepnej! Czy to w ogóle możliwe? Z zestawem od 4M jak najbardziej! Wraz z podstawą do stworzenia mozaiki otrzymujesz od nas szablony z kwadracikami, którymi w łatwy sposób wypełnisz obrazek, przedstawiający barwnego motyla. Kwadraciki pokryte są specjalną substancją, która sprawia, że łatwo przyklejają się do mozaiki. Nie przejmuj się, jeżeli niezbyt dokładnie umieścisz kwadraciki na obrazku! Z łatwością oderwiesz je od podstawy i przykleisz jeszcze raz, w odpowiednie miejsce! Ten zestaw to doskonała propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sztuką. Krok po kroku nauczysz się wykonywać mozaikę i z łatwością osiągniesz wyjątkowy efekt! Zawartość: 7 arkuszy z kolorowymi kwadracikami, dwa szablony i 2 podstawki. Dla dzieci powyżej 3 roku życia.

10,20 zł
9,18 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,02 zł

Wróć do góry